11 Brutale inbraak in Vishal Drie fractievoorzitters in raad van Heemstede gaan heen Belangwekkend en gevarieerd programma in komend seizoen Nieuwe commandopost voor de B.B, in het Oude Slot Bij de vele bekende solisten behoren Merriman en Uninsky Bouw 23 woningen in Vogelenzang HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Noordhollands Philharmonisch Orkest Burgerlijke stand van Haarlem Rooilijn vastgesteld voor toekomstige zuidelijke afsluiting Ir. J. J. Lodder overleden HISTORISCHE STIJL C ADSn^Zn. 30 jaar ervaring TELEFUNKfN KROUWELS Brandje op Heemsteedse vuilnisbelt Bromfietsrijdster botst tegen vrachtauto Bromfietser kwam door voetbal ten val 9000 LAG VOOR HET GRIJPEN O.V.HOUTRIBO Bromfietser gewond door plotseling oversteken Jongens bij spel gewond Bloemendaal koopt gronden voor verbetering van Zandvoorterweg R. DOZEMAN Bemiddelingscommissie wordt vandaag gevormd WOENSDAG 2 0 AUGUSTUS 1958 Het heden verschenen programma voor l,et aanstaande seizoen van het Noord hollands Philharmonisch Orkest stelt de muziekliefhebbers in Zuid-Kennemerland opnieuw een reeks belangwekkende con certen in het vooruitzicht, waaraan een groot aantal solisten van naam zal mede werken. Zoals gewoonlijk zijn er negen concer ten op dinsdagavonden en evenveel uit voeringen op vrijdagavonden georgani seerd.. Paul Chr. van Westering zal weer voor elk concert in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw onder auspi ciën van de Haarlemse Volksuniversiteit een inleiding op de te spelen werken geven. Het seizoen wordt der traditie getrouw op maandagavond 6 oktober ingeluid met het concert voor het provinciaal bestuur fn de subsidiërende gemeentebesturen. De dag daarop, dinsdag 7 oktober, heeft het eerste openbare concert plaats, waaraan de vermaarde pianist Alexander Uninsky medewerkt. Hij speelt het tweede piano concert in A van Liszt. George van Renesse werkt mede aan het eerste vrij dagavondconcert op 17 oktober. Hij koos het eerste pianoconcert in d van Brahms. De andere solisten op de dinsdagavond concerten zijn Tibor de Machula (Cello concert van Dvorak). Ingrid Haebler (een pianoconcert van Mozart), André Gertler Anne Bylsma (vioolconcert van Bartók) Hans Richter- kozen werken komen tot uitvoering zijn Haase (Vijfde pianoconcert van Van Beet- Danssuitei Deux images opus 10, het Con cert voor orkest en de Roemeense volks dansen. Van Strawinsky wordt „De vuur vogel" gespeeld, van Honegger de Sym- phonie liturgique, van Serocky een sin- fonietta voor dubbel strijkorkest, van Moessorgsky-Rave] de Schilderijenten toonstelling, van Debussy Sir épigraphes antiques en van Hindemith de symphonie „Mathis der Maler". Van de Nederlandse werken welke voor het eerst worden ge speeld noemen wij een Concerto grosso van Pieter Hellendaal, de Sinfonia sacra van Guillaume Landré en de Vierde sym phonie van Lex van Delden. Opnieuw worden uitgevoerd het Capriccio van Hendrik Andriessen en de vierde sympho nie van Jan van Gilse. Henri Arends dirigeert de meeste con certen. De tweede dirigent Marinus Adam leidt één dinsdagavond- en twee vrijdag- avondconcerten. Marie-Thérèse Fourneau hoven), de nieuwe concertmeester van het Concertgebouworkest, Jacób Krachmal- nick (Vioolconcert van Brahms), Piet Kee (Vierde orgelconcert van Handel), de be roemde mezzo-sopraan Nan Merriman (Poème de la mer et de l'amour van Chausson en de liederencyclus Shéhérazade van Ravel), Marie-Thérèse Fourneau (Pianoconcert in G van Ravel) en Herman Krebbers (Tzigane van Ravel en het Eer ste vioolconcert in D van Paganini). De solisten op de vrijdagavonden zijn behalve de reeds genoemde George van Renesse de violisten Hans-Heinz Schnee- berger (Vioolconcert van Martin), Theo Olof (Mendelssohn), Betty-Jean Hagen (het vioolconcert K. 218 van Mozart en de eerste rapsodie van Bartök), de pianisten Luctor Ponse, die zijn eigen pianoconcert ten doop zal houden, Rudolf Dohm, die ook met een noviteit komt. namelijk het twee de pianoconcert van Meyer-Tormin, en de bekende Nikita Magaloff, die het eerste pianoconcert van Tsjaikofsky zal spelen. Verder zal de cellist Anne Bijlsma in deze serie optreden met het concert van Haydn en zal de bas David Hollestelle de solo partij in een cantate van Bach zingen. Men zal in het komende seizoen eveneens een paar gastdirigenten voor 't orkest zien staan. In de dinsdagavondreeks is dat de Fransman Victor Clowez, in de vrijdag avondreeks de Zweed Nils-Eric Fougstedt. Bovendien komt in de dinsdagavond reeks op 18 november het Radio Filhar monisch Orkest in Haarlem concerteren onder leiding van zijn vaste dirigent Ber nard Haitink. Het belangrijkste werk op zijn programma is de eerste symphonie van Mahler. Uiteraard behelzen de programma's vele werken uit het geijkte klassieke en roman tische repertoire, maar daarnaast kan men met erkentelijkheid gewag maken van vele eerste uitvoeringen of reprises van be langwekkende werken uit het moderne repertoire. Bela Bartók staat daarbij het hoogst ge noteerd. Behalve de twee door solisten ge- BEVALLEN van een zoon: 18 aug.: M. J. de Looze-Nieman; N. van Dijk-van Toor; M. P. E. van der Voort-Voss; 19 apg.: A. M. van Hoorik-Meij- BEVALLEN van een dochter :16 aug-: J. C. Ruiter-van den Nouwland; G. M. Bluijs-Schrama; 18 aug.: J. Platei-van Boe_ kei; C. A. de Bruin-van Waard: E. G. Joop- Wereldsma; 19 aug.: M. C. A. A. Smit- Augustinus; A. J. Spanhak-Aberson; L- H. ten Broek. Rauenhoff. OVERLEDEN: 16 aug.: A. Schildmeijer- Ringoir, 59 j., Gasthuisvest; H. van Schep pingen. 61 j., M. van Heemskerkstraat; 17 aug.: M. Schaeffer-van Boven, 84 j., We teringstraat; J. Hooft, 87 j., Gasthuisvest; '8 aug.: W. Appel, 73 j., Karei van Man- derstraat; H. H. Wesseling, 73 j-, Kenau park; H. van den Eijkhof, 75 j., Doelstraat. ONDERTROUWD: 19 aug.: A. P. de Mijt- tenaere en T. B. Schrage; J. J. J. Post en F. G. Verrijt; C. H. Hooreman en H. W. J. Alders; J. L. Haccou en W. Kuipers; J. Stack en C. J. Deckers. GEHUWD: 19 aug.: J. J. G. Heeremans en M. A. Lasschuit; N- P. Knape en C. B. van Wees; S. J. G. Buijs en M. E. Rutte; P. O. Oei en E. Remeijn; S. A. de Vries en H J. Schweitzer; A. Bongers en G. van Bentem; J. Ravestein en A. J. Hart; A- Muller en A. H. Holm. Reorganisatie Stationsplein Dezer dagen is een nieuwe stap gezet op de weg van reorganisatie van het Haar lemse Stationsplein: met het oog op de toekomstige bebouwing in het gedeelte, dat omsloten wordt door Lange Molenstraat, Kruisweg. Lange Herenstraat en Jansweg, is een nieuwe rooilyn vastgesteld. Het plan ligt tot 21 september op de zevende afdeling van het stadhuis ter in zage. Binnen deze termijn kunnen belang hebbenden bezwaren tegen het plan in dienen bij de gemeenteraad. De rooilijn is aan de kant van Lange Herenstraat, Kruis weg en Jansweg ongeveer vijftien meter teruggebracht. Aan de zijde van de Lange Herenstraat eveneens, evenwel met uitzon dering van de hoeken waar hij samenvalt met de huidige rooilijn. Het project omvat de derde fase van de reorganisatie. De eerste was de afbraak van hotel Royal en de fabriek van Beynes. Op de vrijkomende plaatsen zullen voor lopig parkeerplaatsen worden aangelegd en op de plaats van Beynes zullen waar schijnlijk eveneens halteplaatsen voor bussen worden ingericht. De tweede fase omvat de onteigening van de panden in het blok tussen Stations plein, Jansweg, Lange Molenstraat en Kruisweg. Als eerste stap zal door de raad dit gedeelte moeten worden bestemd voor openbare weg, waarna er een bouw- verbod moet worden vastgesteld. Binnen kort zullen de raad hierover nadere voor stellen bereiken. In de nacht van zondag op maandag is in Driehuis overleden ir. J. J. Lodder, in leven chef-materiaal en -corrossie-onder- zoek op het laboratorium van de Mekog te IJmuiden. Op 5 juli 1948 kwam ir. Lodder als ingenieur op het laboratorium bij de Hoogovens in dienst. Doordat zijn functie hem met veel mensen bij de Hoogovens in contact bracht, heeft zijn heengaan grote verslagenheid in het bedrijf, dat hij ruim 10 jaar diende, teweeggebracht. Bovendien genoot ir. Lodder grote be kendheid in Velsen omdat hij van de op richting van de Filmliga Velsen af, voor zitter van deze culturele vereniging is geweest. Sinds december 1957, toen door de Heemsteedse aannemer P. G. M. van der Putten ,een begiri werd gemaakt met het slopingSfoerk ter voorbereiding van de in richting van een nieuwe commandopost voor de Dienst Bescherming Bevolking in de bijgebouwen van het Oude Slot te Heemstede, is er flink doorgewerkt met als resultaat dat deze ingrijpende-verbou wing onlangs is gereedgekomen. Het com plex is vorig jaar door de gemeente Heem stede aangekocht met de bedoeling er een woning in te richten voor een lid van het Heemsteedse politiekorps, waarbij het middengedeelte voor de B. B. werd be stemd. Ook zijn er nog plannen het linker gedeelte in orde te brengen voor padvin ders- en andere jeugdgroepen, maar met het oog op de huidige financiële toestand van de gemeente zal de derde fase van dit voornemen waarschijnlijk de eerste ja ren niet kunnen worden voltooid. De hoofdopzichter van Openbare Wer ken, de heer D. Plat, die deze verbou wing heeft voorbereid, stond voor een moeilijke taak, omdat een algemeen bouwpatroon ontbrak. In de loop der eeuwen is het gebouw steeds verbouwd en verbeterd, waarbij verschillende bouw stijlen zijn toegepast De heer Plat heeft daarom zijn opdracht in een historische stijl uitgevoerd met als resultaat, dat thans bijna geen verschil te zien is met de interieurtrant, die hij hier aantrof. Voor de verbouwing werd bij voorkeur afkomend materiaal gebruikt, waardoor het gehele werk voor een betrekkelijk lage aanneemsom kon worden uitgevoerd. De verbouwing hield onder meer in het verstrekken van de grote kap en het slopen van alle schotten op de eerste verdieping, waardoor een ruime bovenzaal werd ver kregen. Op de begane grond werd de keu ken weer in de oorspronkelijke toestand gebracht, waarna de overige kamers als commandooost voor de B. B. werden inge richt. Stijlvol Deze commandopost bestaat uit een zaaltje met een stijlvolle lambrizering van rijshout oorspronkelijk de grote huis kamer waarin de fraaie oude schouw volkomen domineert door haar vorm en betegeling met talrijke, ongeveer 250 jaar oude tegels. Daarnaast bevindt zich het berichtencentrum, waarin nog een complete automatische P.T.T.-installa tie zal worden geplaatst. In de keuken is een verblijf voor ordonnansen ingericht. De zolderverdieping vormt een com binatie van historische en meer moderne stijlen. Hier is een gezellige, ruime bovenzaal ontstaan, die in de eerste plaats is be stemd voor vergaderingen, cursussen en lezingen voor de B.B. en de daaraan ver bonden e.h.b.o. Deze zaal zal ook beschik baar worden gesteld voor verenigingen en particuliere huurders, die er repetities, lezingen en zelfs exposities kunnen hou den. maar zal niet gebruikt worden voor Advertentie VAN RALEIGH en LOCOMOTIEF RIJWIELEN voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren ÜVERVEEN - TEL. 53558 het houden van bruiloften en andere festi viteiten. Er is plaats voor ongeveer 160 bezoe kers. "In "de zaal" is een podium getouwd, voorzien van bergruimte, toneelgordijnen en schijnwerpers. In de verbouwing heeft de directeur van Openbare Werken, ir. A. Mebius, een be langrijk aandeel gehad. Hij zorgde voor de noodzakelijke onderhandelingen en voerde besprekingen met het Rijksbureau voor Monumentenzorg, als gevolg waar van de toestemming voor de verbouwing bijzonder snel werd verkregen. Het gebouw werd verleden week opge leverd. Het is nog niet bekend of het door het gemeentebestuur op officiële wijze aan de B.B. zal worden overgedragen. Ad.vertev.tie RADIO VERKOOP EN REPARATIE Koninginneweg 6 Dinsdagavond is de Heemsteedse brandweer uitgerukt, omdat een brandje was uitgebroken op de vuilnisbelt aan de Cruquiusweg. Een hoeveelheid kapok, die bestemd was om te worden verbrand, had eerder vlam gevat dan de bedoeling was. Dit is de tweede keer in enige dagen tijds dat er op de vuilnisbelt een brandje uit brak. Maandagavond is de Heemsteedse brandweer namelijk ook een keer naar de belt uitgerukt. Toen brandde een klein schuurtje van enige pachters van vuilnis af. Verscheidene lezers zijn gisteravond ge schrokken van de sirenes. Wij herinneren eraan, dat bij iedere brand de sirenes in Heemstede loeien, hetgeen voor de brand weerlieden het teken is, dat zij met spoed moeten opkomen. In de Maerten van Heemskerkstraat in Haarlem zwaaide een vijftigjarige brom fietsberijdster uit Heemstede naar iemand in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Zij lette daarbij niet op een vracht auto, die haar tegemoet reed en voor een geparkeerde wagen moest uitwijken. De vrouw botste tegen de vrachtauto op, ver loor de macht over het stuur en viel op het trottoir. Met een sleutelbeenfractuur en enige gebroken ribben werd zij in de Deo opgenomen. Een 46-jarige Haarlemse meteropnemer kwam gisteravond om half zeven op de hoek Jacob Geelstraat-Adriaan Loosjes- straat in Haarlem te vallen, doordat hij een voetbal tegen het voorwiel van zijn bromfiets kreeg. De man werd aan een hand gewond. De brommer werd, even als de kleding van de berijder, bescha digd. Het twaalfjarige zoontje van de meteropnemer, dat achterop zat, liep geen letsel op. In de nacht van maandag op dinsdag is een zeer brutale inbraak gepleegd in de Vishal op de Grote Markt in Haarlem, in welk gebouw een tijdelijke verkoopruimte van een handelmaatschappij voor gram mofoonplaten en radio- en televisietoe stellen is gevestigd. De daders het is haast onmogelijk dat één man de inbraak pleegde verdwenen met een bedrag van f 9000 in contanten, dat zich in een ge sloten geldkistje bevond. Er wordt echter geen enkel van de vele in deze ruimte op gestelde toestellen vermist. De recherche zoekt thans naar de daders. De inbrekers zijn via het dak in de Vishal doorgedrongen. Over het hele ge bouw heen loopt een lichtkap, bestaande uit gewapende glasruiten, gevat in zinken strippen. Deze zijn aan ijzeren steunen vastgeschroefd met bouten en moeren. In de loop der jaren zijn enkele glasruiten gebroken. Door nu ergens enkele zinken strippen los te schroeven en een gebroken ruit te verwijderen, maakten de inbrekers een gat van ongeveer 25 centimeter. Door deze nauwe opening lieten zij zich van drie meter hoogte in de donkere ruimte beneden hen valler de verlichting wordt automatisch om twaalf uur 's nachts uit geschakeld en doorzochten het gebouw. In een niet afgesloten la van een schrijf bureau vonden zij een geldkistje en in een ander bureau de sleutel hiervan. In het kistje bevond zich een bedrag van f 9000, bestaande uit twee coupures van duizend gulden en verder uit briefjes van honderd, vijf en twinitg en andere waarden. Verder verdwenen ook enkele kasbescheiden uit het kistje. Vervolgens klommen de brutale dieven op een stoel, die zij op een tafel geplaatst hadden, trokken zich op aan een stellage bij de zoldering en maakten zich langs dezelfde weg, die zij gekomen waren, uit de voeten. Het is haast onbegrijpelijk, dat deze in braak, die gepleegd moet zijn tussen maan dagavond. zes uur en dinsdagmorgen half negen, niet door passanten op de Grote Markt of omgeving is opgemerkt. Afgezien van surveillerende politiemannen komen er op geregelde tijden agenten langs, die zich naar het bureau in de Smedestraat begeven of na hun aflossing naar huis gaan. Naar de bedrijfsleider van de betrokken firma ons meedeelde, komt het praktisch niet voor, dat een groot bedrag als het thans gestolene in de Vishal achterblijft. Met het geld zou dinsdagmorgen een grote leverancier worden betaald. Advertentie JUIIANAPARK 44 tel.55530 Een 64-jarige Haarlemse opperman stak gistermiddag om kwart over vijf zo plot seling op zijn bromfiets de oversteekplaats op de Delftiaan bij het Delftplein in Haar lem over, dat hij door een personenauto, bestuurd door een 49-jarige Haarlemse in genieur, werd aangerden. Met bloedende hoofdwonden en 'n hersenschudding werd de man naar het St. Joannes de Deo-zie- kenhuis in Haarlem vervoerd. De auto werd aan de voorzijde ingedeukt. Twee jongens liepen bij hun spel op de speelplaats van de school aan de Zomer- vaart in Haarlem zo hard tegen elkaar op, dat zij beiden werden gewond. De jongste, een zevenjarige knaap van de Herenvest werd door de G.G.D. met een lichte hersenschudding en bloedende won den aan het hoofd naar zijn woning ge bracht. De ander, een negenjarige jongen uit de Fabriciusstraat, brak twee boven tanden. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor in het belang van de verbre ding en verbetering van de Zandvoorter weg in Aerdenhout voor 123.000 aan te kopen enkele gronden gelegen aan en na bij de viersprong ter grootte van ongeveer 10100 m2 met inbegrip van de zich daar bevindende opstallen. De opstallen betreffen de voormalige t.olgaarderswoning „De Haringbuis" met kwekerij aan de Zandvoorterweg 73, het daarnaast gelegen vroegere stalgebouw. thans wijkgebouw en de garage. Hoewel B. en W. zich over de moge lijkheid van verplaatsing van „De Haring buis" in of buiten de gemeente Bloemen daal nog beraden, staat het vast, dat wan neer tot de uitvoering van het plan vopr de wegverbreding wordt overgegaan, al deze opstallen moeten worden verwijderd. Gelet op het grote belang van de onder havige gronden voor de beoogde verbete ring en verbreding van de Zandvoorter weg, waardoor een van de moeilijkste verkeerssituaties in de gemeente doeltref fend. opgelost zal worden, achten B. en W. de gevraagde koopprijs aannemelijk. In de vergadering van de Bloemendaal- se raad op donderdagmiddag komt een voorstel van B. en W. ter tafel de woning bouwvereniging „St. Jozef" in Vogelen zang een voorschot van 311.286,61 te ver lenen voor de bouw van 23 woningwetwo ningen, te weten 14 eengezinswoningen en negen woningen voor bejaarden, in het partiële uitbreidingsplan Vogelenzang III tweede gedeelte, ten westen van de Vo- gelenzangseweg. Tevens heeft het bestuur der woning bouwvereniging verzocht voor deze wo ningbouw gemeentegronden in erfpacht te mogen ontvangen. Deze hebben een tota le oppervlakte van 5010 vierkante meter; de erfpachtsduur dient volgens de richt lijnen van het rijk 75 jaar te zijn. De ca non is aan de hand van de grondprijs en kosten van bouwrijpmaken berekend op 2686,10 per jaar. Bij aanvaarding van het bouwplan kan het rijk op verzoek van de raad een bouwvoorschot toekennen te- Advertentie BONDSVERHUUR Benviljocnstraat 13rd - Telef. 5119$ VERHUUR VAN KAMPEERUITRUSTINGEN ZONDER BORG gen 4 percent rente en aflossing in 50 jaar, welk voorschot de gemeente op haar beurt onder gelijke voorwaarden ter beschik king van de woningbouwvereniging stelt. De huren voor de bewuste 23 woningen zijn voor de verschillende woningtypen geraamd op respectievelijk 13,65, ƒ9,35 en ƒ10,75 per week. De bouw, volgens een plan van archi tect Stevens in Haarlem, zal naar schat ting acht maanden duren. Ongelukkige val. Op het Lorentzplein in Haarlem werd dinsdagmorgen een 74- jarige Haarlemse dame onwel en viel, waarbij zij aan het hoofd werd gewond. In het Grote Gasthuis werd vastgesteld, dat zij een schedelbasisfractuur had opgelopen. In de nieuwe Heemsteedse raad krij gen drie fracties, die van de P. v d. A., van de protestants-christelijke groep en van de V.V.D., ook een nieuwe voorzit ter. Op donderdag 25 september zal men dus respectievelijk de heren W. J. Reijn- ders, mr. dr. J. van Bruggen en mr. J. H. G. Zeelenberg niet meer in de raads vergadering aantreffen. De heer Reijnders, de nestor van de raad is steeds een opmerkelijke persoon lijkheid geweest. Enthousiast en bezield voorvechter van de socialistische beginselen als hij is trad hij immer met open vizier zijn politieke W. J. Reijnders tegenstanders tegemoet. De manier waar op hij voor zijn mening durfde uit te ko men was vaak gespeend van elke diploma tie, maar steeds uit het hart gegrepen. Hij heeft de P.v.d.A-fractie vele jaren ge leid. De heer Reijnders werd op 4 januari 1885 in Utrecht geboren; hij is dus thans 73 jaar. Met het oog op zijn leeftijd en ge zondheidstoestand heeft hij besloten zich geleidelijk uit het openbare leven terug te trekken. Dat is dan ook de reden waarom hij voor de laatste raadsverkiezingen geen nieuwe kandidatuur wenste te aan vaarden. Hij heeft een groot deel van zijn leven in zijn geboortestad doorgebracht. Na de h.b.s. te hebben doorlopen was de heer Reijnders achtereenvolgens als amb tenaar en hoofdambtenaar werkzaam. In 1935 verhuisde hij naar Heemstede als in specteur van de vereniging voor ongeval len- en ziekteverzekering „Centraal Be heer". Deze dienstbetrekking heeft de heer Reijnders tot het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in 1950 ver vuld. Daarna hield hij zich nog verscheide ne jaren bezig met het geven van econo mische adviezen aan grote bedrijven. Op 13 november 1945 deed de heer Reijn ders zijn intrede in de Heemsteedse raad, aanvankelijk voor de SDAP, later voor de Partij van de Arbeid. Met wethouder E. J. van Lent (K.V.P.) is de heer Reijnders het enige raadslid, dat sinds de bevrijding onafgebroken een zetel voor zijn partij in de Heemsteedse raad heeft ingenomen. Hij heeft deel uit gemaakt van de raadscommissie voor volksgezondheid en van de financiële com missie. Thans is de heer Reijnders nog lid van de commissie voor volkshuisvesting en die ''an het grondbedrijf. In de commis sie voor het georganiseerd overleg treedt hij op als vertegenwoordiger van de Heem steedse raad. Knap spreker Mr. dr. J. van Bruggen, die sedert 1949 de protestants-christelijke partijen in de Heemsteedse raad heeft vertegen woordigd, heeft zich doen kennen als een knap spreker, die zijn betogen steeds uit stekend documenteerde, doch ook vaak met humor doorkruidde. Hij heeft nimmer Mr. dr. J, van Bruggen voor de publieke tribune gesproken. Bij geen enkel debat was hij uit zijn evenwicht te brengen. Hij werd op 12 juni 1889 in Teteringen bij Breda geboren, waar zijn vader als leraar aan de Militaire Academie verbonden was. In Goes bracht hij verder zijn jeugd door. In 1915 promoveerde hij op een meet kundig onderwerp aan de universiteit en werd hij secretaris van de Raad van Ar beid. In 1927 werd hij doctor in de juri dische faculteit. Van 1923 tot 1932 v. as mr. dr. Van Brug gen voorzitter van de Raad van Arbeid in Dordrecht en tot 1938 voorzitter van het zelfde lichaam in Amsterdam. In dat jaar volgde zijn benoeming tot lid van de Ver zekeringskamer; in 1943 werd hij voorzit ter. Verder is hij vele jaren voorzitter ge weest van de Vereniging voor Verzeke ringswetenschappen. In 1946 werd hij be noemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Op 30 juni 1954 nam hij we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid als voorzitter van de Verzekeringskamer. Hierbij werd hij be noemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Wat zijn politieke carrière betreft, werd mr. dr. Van Bruggen in 1923 lid van de gemeenteraad van Dordrecht voor de C.H.U. Van 1930 tot 1932 was hij lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en van 1946 af van de Provinciale Staten van Noord-Holland. In oktober 1956 werd hij benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Tien jaar raadslid Mr. J. H. G. Zeelenberg is voor de V.V.D. een bekwaam fractieleider geweest Taai en vasthoudend in het debat, een ad rem spreker, die zijn standpunt altijd puntig en knap wist te verdedigen. Wanneer mr. Zeelenberg het woord vroeg, was men dan ook altijd van een interessant betoog ver zekerd. Mr. Zeelenberg werd in 1912 te Haar lem geboren. Na de h.b.s. te hebben door lopen studeerde hij rechten aan de Uni versiteit- in Amsterdam. Na. het behalen van de titel begaf mr. Zeelenberg zich in- het verzekeringswezen; het begin van een Mr. J. Zeelenberg carrière, waarin hij later in de hoofddirec tie van de Nederlandse Lloyd werd opge nomen. In 1936 vestigde mr. Zeelenberg zich in Heemstede. Na de bevrijding werd hij lid van het actiecomité Zuid-Kennemerland van de Partij van de Vrijheid. De eerste gemeen teraadsverkiezingen na de noodraad brachten mr. Zeelenberg in 1948 in dit be stuurscollege, waarbij hij direct als frac tieleider werd aangewezen. Na de fusiè van de Partij van de Vrijheid met de vrij zinnig democratische groep van mr. Oud waaruit, zoals bekend de V.V.D. is voortgekomen bleef mr. Zeelenberg de vertegenwoordiger van deze partij, zodat hij precies tien jaar raadslid is geweest. Zijn bijzonder drukke werkkring maakt het hem echter onmogelijk voldoende tijd beschikbaar te houden voor zijn functie in de raad, zodat ook mr. Zeelenberg besloot zich geheel uit de politiek terug te trekken. Het Haarlemse melkconflict Vanmiddag hoopt men de commissie, die moet bemiddelen in het conflict tus sen de Sierkan en de zeven slijters in Haa.lem-Noord. te kunnen samenstellen. Het wachten is nog op de aanwijzing van vier mensen, die de standaardisatiebedrij- ven zullen vertegenwoordigen. Men hoopt de bemiddelingscommissie vanavond bij een te kunnen roepen, ofschoon het nog niet zeker is, dat men hierin slaagt. Intussen woedt de melkoorlog nog door, hoewel met aanzienlijk minder scherpte dan maandag. Het publiek begint aan de Sierkan-lopers te wennen, hoewel men ook in vele gevallen de oude slijters trouw blijft. Men redeneert vaak: „Als het con flict wordt opgelost, verdwijnen de Sier- kan-mensen weer, en dan moeten wij toch weer naar de oude sli.ite-s terug". Met 't oog hierop heeft men bij de Sier kan overwogen het distributie-apparaat ook in de toekomst te handhaven en het publiek hiervan mededeling te doen. Men heeft hier echter van af gezien, omdat op deze manier een oplossing van het conflict bijna onmogelijk zal worden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7