Duitse sprinter Hary versloeg op de 100 meter zijn landgenoot Germar Nederlands bridgeteam maakte in Europese titelstrijd kostbare fouten Resultaten uit Stockholm Dini Hobers leidt in vijf kamp voor dames na drie nummers Zaterdag ontmoet Nederlands honkbalteam sterk Duitsland Vèrspringen voor de Rus Igor Ter Ovanesjian Kamerbeek in tienkamp op de zesde plaats Keulemans speelt niet 11 DE EUROPESE ATLETIEKKAMPTOENSCHAPPEN 400 meter 800 meter Maltezer atleet naar huis Sprinttitel van HSV „De Kampioen" voor Steyn Amerika zou atleten van Australië „stelen" Tal in Bad Portoroz aan de leiding Björling liegt" Flamingo's-Free Foresters eindigde in een draw {Bridge Honkbal Favorieten in Sneekweek weerden zich geducht DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1958 Het was een rush die met moeite werd gestuit door de armen van een juichende trainer; een krachtsexplosie, die niet zoveel fanatieke verbetenheid was ingezet, dat er reeds na 30 meter geen twijfel meer bestond over wie Europees kampioen op de 100 meter bij de heren zou worden. Razend snel was de Duitser Armin Hary uit rle startblokken gekomen, op de buitenbaan ver voor zijn concurrenten. En de jonge Saarlander vocht daarna niet zoveel felheid dat het voor zijn tegenstanders een voudig onmogelijk was om iets van de achterstand die zij in de eerste jneters hadden opgelopen, in te halen. De Fransman Jocelyn Delecour die al even snel was gestart, deed nog een poging. Maar na 70 meter kon hij eenvoudig niet meer. De sterke finisher Manfred Germar de favoriet voor dit nummer forceerde zich later ook lot het uiterste. Maar het enige wat hij bereikte was een tweede plaats voor de Brit Radford en de met een ver krampt gezicht teruggevallen Delecour. Niet meer, want toen Germar met zijn eindsprint langs Radford en Dele cour flitste had Hary de armen reeds juichend omhoog gestoken. De 100 meter is volgens de prognoses geëindigd met een dubbele triomf voor Duitsland, al was de volgorde HaryGermar anders dan de experts hadden voorspeld. Voor Nederland was er vandaag geen zege. Die wordt ook niet verwacht. Maar toch hebben de weinige Neder landse atletiek-liefhebbers, die zich onder de 20.000 toeschouwers bevonden, het stadion voldaan verlaten. Want Dini Hobers heeft voor een bijzondere verrassing gezorgd met een eerste plaats in de algemene rangschik king op de vijfkamp na de eerste dag. De Rus Igor Ter Ovanesjian werd met duidelijk verschil kampioen in het vèr springen heren. In de finale waren drie van zijn zes sprongen onreglementair, de anderen imponerend in dit relatief zwakke gezelschap, waarin Henk Visser sterk werd gemist: 7,58 meter, 7,72 meter en in de laatste sprong 7,81 meter. De Pool Kropidlowski klasseerde zich met 7,67 me ier, al eveneens in zjjn laatste sprong be haald, als tweede voor zijn favoriet ge achte landgenoot Grabowski, die evenals Attilio Bravi 7,51 meter sprong, doch een De finish van de 100 meter heren ge wonnen door Hary (Duitsland) in 10,3 sec. voor Germar (Duitsland) en Rad ford (Groot-Brittannië). beter gemiddelde had dan de Italiaan. Even had de Fransman Brakchi een kans op de ereplaats, het uitslagenapparaat an nonceerde namelijk een sprong van 7,97 meter, één centimeter onder het Europees record van Visser. Maar een opgewonden official maakte hem snel duidelijk, dat zelfs mechanische breinen niet altijd feil loos werken. De afstand was niet 7,97 meter, maar 7,50 meter. Op de 400 meter sneuvelden enkele fa vorieten tijdens adembenemende duels, die vaak pas op de eindstreep werden beslist. De Fin Hellsten kwam bijvoorbeeld, on danks de tijd van 47,2 sec. een fractie van een centimeter tekort op de Duitser Kauf- mann om zich te kunnen kwalificeren. En de Rus Nikolski ging ten onder in een ongemeen boeiende strijd om de tweede plaats tussen Petersson. Weber, de Joego- slaviër Snajder en de Roemeen Sudrigean, dat in het voordeel van de Zweed werd beslist. De Brit Salisbury kwam tot de beste tijd (46,8 sec.), maar de verschillen met zijn concurrenten zijn gering. Henk Haus heeft niet veel plezier be leefd van zijn halve finalerace op de 800 meter, waarvoor hij zich mei zoveel moeite had gekwalificeerd. Het ellebogen werk na de start, dat dit nummer lang zamerhand te erg schaadt, was weer enorm en de Eindhovenaar werd er de dupe van. Tijdens zijn poging om onmiddellijk na de start in de binnenbocht een der eerste plaatsen te bereiken geraakte hij ver ward in een kluwen van concurrenten, die precies hetzelfde wilden. Haus kreeg een stomp links, een trap rechts en tenslotte ook nog een duw van de Fin Salonen, waardoor hij ten val kwam. Wel krabbel- Van woensdag af nemen nog maar 25 landen aan de atletiekkampio en- schappen deel. Gisteren werd. met 26 begonnen, doch de enige deelnemer van Malta, die ook de Maltezer vlag droeg, slaagde er niet in zich in de series van de 400 meter te kwalificeren. Het sprintkampioenschap van de Haar lemse wielerclub HSV „De Kampioen", (lat woensdagavond in de Velserbroek- polder werd gehouden, is gewonnen door Cecs van Steyn. Hij zegevierde in de fi nale over de .jeugdige Eddy Riethoff. Voor dit kampioenschap verschenen achttien A- en B-klassers aan de start. Van hen drongen Van Steyn, Riethoff, De Jong en Pieters door tot de halve finale. Daarin werd Piers door Van Steyn en De Jong door Riethoff uitgeschakeld. In de beslissende finalerit toonde Van Steyn zich na een felle strijd de snelste en legde daar door '-"'.slag op de titel. De lit,slag luidde: 1. C. van Steyn, 2. E. Riethoff, 3. C. Piers, 4. P. de Jong. de de Nederlander weer snel op, maar de strijd was natuurlijk voor hem afgelopen. Salonen werd voor zijn obstructie gedis kwalificeerd (evenals later in de tweede race de Poolse favoriet Kazmierski) en daaraan dankte de Duitser Missala, als vijfde gearriveerd, tenslotte nog zijn finaleplaats. Onder zware druk gezet door Australië welk land beweert dat de Verenigde Sta ten de beste Australische atleten „steelt", heeft de raad van de I.A.A.F. aanbevolen, dat de individuele bonden bepalen of een studiebeurs van een buitenlandse universi teit een bonafide geval is, of een beurs met een „atletiek-luchtje". Vernomen wordt, dat de plenaire zitting van de I.A.A.F. maandag of dinsdag een beslis sing over deze aangelegenheid zal nemen. Australiërs die naam hebben gemaakt in de Verenigde Saten zijn Alex Hender son, Amerikaans kampioen op de drie mijl, Dave Lean, crack op de 440 yards horden, Douglas Stuart, een hoogspringer en Jim Baily, middenafstandloper. Het verluidt dat vijf leden van een club in Sydney het voornemen hebben spoedig naar de Verenigde Staten te ver trekken, met een studiebeurs in de zak. Een van hen is Alan Lawrence, die in Melbourne de bronzen Olympische me daille op de 10.000 meter won. In de halve finale van de 800 meter op de tweede dag van de Europese atletiekkampioenschappen in Stock holm maakte de Nederlander Henk Haus een lelijke val. We zien hier Haxis op de grond, terwijl de Fin Salonen (links) en de IJslander Markusson hem voorbij snellen. (Telefoto). De uitslagen van de partijen gespeeld voor de tiende ronde van het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz luiden: Filip (Tsj.)Pachmann (Tsj.) remise; Car doso (Phil.)Szabo (Hong.) afgebr.; Gligo- ric (Joegosl.)De Greiff (Col.) 10; Nei- kirch (Bul.)Sherwin (U.S.A.) remise; Fuester (Can.)Petrosian (Rusl.) afgebr.; Rossetto (Arg.)Tal (Rusl.) 01; Benkoe (Hong.)Olafsson (IJsl.) afgebr.; Fischer (U.S.A.)Panno (Arg.) remise; Bronstein (Rusl.)Sanguinetti (Arg.) remise; Aver- bach (Rusl.)Larsen (Den.) 10. Vrij was Matanovic (Joegosl.). Na de tiende ronde luidt de stand: 1. Tal 7 punten; 2. Petrosian 6V2 1 afgebr. partij; 3. Averbach 6, 4. Benkoe 5 Vb 2 afgebr. partijen (uit 9 partijen); 5. Olafs son 5V2 2 afgebr. partijen (10); 6. Gligo- ric 5'/2 T 1 afgebr. partij; 7. Fischer en Matanovic beiden 5 pnt.; 9. Bronstein en Pachmann beiden 5 (9); 11. Larsen en Sanguinetti beiden 5 (10); 13. Panno 4 IA -1- 1 afgebr. partij; 14. Filip 4V2; 15. Szabo 4 1 afgebr. (9); 16. Cardoso 4 1 afgebr. partij (10); 17 Neikirch 4; 18. Rossetto en Sherwin beiden 2 1 afgebr. partij; 20. Fuester 1 1 afgebr. partij; 21. De Greiff 1 pnt. Zaterdagmiddag om half vijf begint op het HFC Haarlem-terrein de interland- honkbalwedstrijd NederlandDuitsland. Een tweede hoogtepunt in dit bijzonder geslaagde honkbalseizoen. Op het Haar lem-terrein moet het Nederlands negen tal tegen de zeer sterke Duitse ploeg gaan bewijzen, dat het de Europese titel, die in Amsterdam na een reeks sensationele wedstrijden werd veroverd, waard is. Zondag wordt in Rotterdam om 14.30 uur op het SVV-veld een tweede wedstrijd ge speeld. Eindelijk komt er dan weer een sterke ploeg naar Haarlem om het Nederlands negental te ontmoeten. Veel ploegen heb ben dit seizoen in Haarlem gespeeld, doch geen enkele was van die klasse als de Duit sers. Zij spelen baseball in de ware zin van het woord en zullen zeer zeker moe ten wennen aan het speelveld. Werden zij in Amsterdam ontvangen in een schitte rend honkbalstadion, deze keer moeten zij de Nederlanders bestrijden op een voet- balgrasmat en dat is vooral voor hun werpers een grote handicap, daar zij in Duitsland geregeld op de werpersheuvel Het vertoonde spel van het Nederlandse bridge-team in de eerste match tegen België was, ondanks de overwinning, nog niet bijzonder hoopvol. Weliswaar wonnen onze landgenoten, doch men kon nogal wat dure fouten constateren. Enkele een voudige manches en slams bleven onge boden, hoewel er gelukkig toch ook nog diverse uitstekende prestaties tegenover stonden. In de tweede match tegen Noor wegen, gespeeld dinsdagavond, maakte het vertoonde evenmin een grootse indruk. Het werd een kleine nederlaag, doch tegen een onregelmatigheid der Noren is protest aangetekend en wellicht komt er daar door nog een gelijkspel uit de bus. Men zou moeilijk kunnen zeggen, dat de Italianen over de Noorse warmte te klagen zullen hebben, het is inderdaad warm en broeierig weer hier in Oslo. Doch de nederlaag, die zij tegen Frank rijk leden, was wel tekenend. Het leek er vaak op, dat de geraffineerde Fransen met een aantal tweedeklassers te doen hadden en reeds de eerste helft werd het een catastrofe met een zekere Italiaanse nederlaag in het verschiet. De tweede harde noot, die de Fransen in het begin van het toernooi moesten kraken, was Engeland, doch deze wed strijd werd een gelijkspel, waarmede de Britten wel tevreden zullen zijn, omdat vooral in de tweede helft de Fransen veel Met een lachend gezicht zwaaide Dini Hobers naar de Nederlandse ploeg op de tribunes. En daar was reden voor, want op de drie nummers van de vijfkamp die woensdag in het Olympisch stadion wer den verwerkt, het kogelstoten, hoogsprin gen en de 200 meter, behaalde zij niet minder dan 2772 punten, een totaal waar voor de Russische meisjes Galina Bystrova (met 4846 punten wereldrecordhoudster), haar sterke landgenoten Nina Vinogradova en de Tsjechische Olga Dadidova moesten buigen. De Nieuw Amsterdamse bewees hiermee tot de t-op van Europa te behoren en zy bewees nog meer. Want na het ko gelstoten (een derde plaats met 13.01 me ter) toonde zy werkelijk klasse door een hoogspringduel te leveren met het Engelse meisje Mary Bignal, dat de toeschouwers drie uur lang in de ban heeft gehouden. In het afgelopen jaar kwam zij juist op dit nummer niet tot grootse prestaties en moest zij meermalen nadat de lat op 1.52 of 1.54 was gelegd haar meerdere erken nen in haar rivalen. Toen Dini 1,60 had gehaald wilde zy hiermee genoegen nemen, maar Fanny Blankers—Koen, die op de tribune vlakby de springbak toekeek, zei haar door te gaan. En de Drentse ging door: 1,62, 1,64 tot zelfs 1,66 meter. De 200 meter van Dini was met 26 sec. ruim voldoende om de voorsprong te hand haven.' Want haar concurrenten kwamen allen om en nabij 25,5 sec. Het blijft de vraag of zij donderdag op de 80 horden en het vèrspringen nog voldoende krachten over heeft om goede prestaties t.e verrich ten. Want Bystrova, die in de series van de 80 meter horden een tijd van 11.1 sec. maakte en ook de Tsjechische Davidova zijn op de loopnummers ongetwijfeld sterker. Misschien kan zij echter bij het vèr springen iets goed maken. Corrie van den Bosch bereikte met 11.95 op de kogel, 1.47 hoogspringen en 25.9 sec. op de 200 meter de elfde plaats onder de 21 deelneemsters. Sterke Rus In Stockholm bevindt zich een atleet, die op het zwaarste nummer van de atletiek, de tienkamp met kop en schoudei-s boven zijn concurrenten uitsteekt, namelijk de Rus Vasili Kuznetsov. In mei van dit jaar bereikte hij in Krasnodar een niew wereld record met een totaal van 8014 punten. Tijdens de landenwedstrijd van dit jaar tussen Rusland en Amerika in Moskou kwam de Amerikaan Rafer Johnson naar Moskou om „zijn" wereldrecord terug te halen. Dat gebeurde ook. Met niet minder dan 288 punten verbeterde hij de prestatie van Kuznetsov. Het zal ongetwijfeld moei lijk zijn voor de Rus om dit puntentotaal te overschrijden en daarom houden wij het voorlopig maar op een verbetering van het Europees record. Want op de eerste dag heeft de 26-jarige Vasili getoond iets in zijn mars te hebben. Na vijf nummers staat hij reeds 198 pnt Het elektrische score-bord heeft de organisatoren woensdag een paar moei lijke ogenblikken bezorgd. Het ging na melijk niet zo best. Toen de beroemde Zweedse tenor Jussi Björling zou gaan- zingen, vertelde het score-bord aan het stadion: „Jussi Björling liegt", in- plaats van „Jussi Björling zingt". In de vijfkamp voor dames heeft Dini Hobers ui. drie nummers de leiding- De race over de 200 meter: v.l.n.r.: Bibro, Dini Hobers, Scmakova, Heider. voor zijn voornaamste tegenstander de Duitser Meier. En dat was niet alles, want de prestaties (1.80 hoog, 10.9 op de 100 m., 7.34 ver, 48,6 op de 400 m en 14.27 op de kogel) zijn op het kogelstoten na beter dan die welke hij in Krasnodar le verde. Onze landgenoten Eef Kamerbeek en Herman Timmer hebben bij de tienkamp volledig aan de verwachtingen voldaan. Vooral Eef Kamerbeek die met een totaal van 3776 punten de zesde plaats inneemt. Woensdag is de tweedaagse cricketwed strijd tussen de Flamingo's en de Free Foresters, welke is gespeeld op het P.W.- terrein te Enschede voortgezet. De wed strijd is geëindigd in een draw. Het was een interessante en ook aardige wedstrijd, waarin de Engelsen opvielen door hun zeer sterke batting side. De Free Foresters hebben de eerste innings gesloten met 125 voor 8, waarvan Willat 36, Matheson 12, Scott 19 Bromage 10, Broadfoot 10 n.o.. Paul 18. De bowling- cijfers van de Flamingo's luiden: Leefting 2 voor 27, Van Staay 3 voor 41, Ter Wiel 1 voor 26, Van der Luur 1 voor 9, Peere boom 1 voor 14. De Flamingo's hebben hiei-na gebat 122 voor 9, waarvan Herklots 35, Van Riemsdijk 19, Van der Vlugt 12, Van der Luur 16. De bowlingcijfers van de Free Foresters luiden: Willat 5 voor 31, Kirby 2 voor 42, Broadfoot 1 voor 15, Paul 1 voor 6. Free Foresters scoorden in de tweede innings 93 voor 8 gesloten, waarvan Willat 15. Hoare 25, Paul 19, Broadfoot 21 n.o. De bowlingcijfers van de Flamingo's: Leeftink 3 voor 47, Van Staay 1 voor 29. Ter Wiel 3 voor 10. beter speelden. Doch behalve het sterke Engeland heeft men nog een nieuwe kan didaat: Zweden. Met spelers als Wohlin en Anulf wordt het Zweedse prestige na Wenen (laatste plaats) hersteld en de eer ste drie ronden leverden drie Zweedse overwinningen op. Door het afzeggen van Zwitserland en Libanon hebben de spe lers wat meer vrij. Een gelukkige omstan digheid, want er wordt van dit soort brid gers wel zeer veel geëist. Iedere avond is het laat en tussen de middag en avond moet men zich vaak nog haasten om wat te kunnen eten. De organisatie is hier niet zo goed als enkele jaren geleden in Nederland. De Noren zijn vooral gehandicapt door hun gez-inge talenkennis. Reeds enkele malen heeft men scorers (tafelassistenten) moe ten verwijderen wegens hun volkomen ge- brek aan kennis van zaken, waardoor zij het spel niet alleen ophielden, doch zelfs stoorden. Bij de dames valt het Deense team tegen, terwijl de Jonge Zweedse speelsters een uitstekende vorm te zien geven en wellicht voor een veiTassing gaan zorgen. Met intense belangstelling volgt het pu bliek de wedstrijden op het grote elek trisch bediende demonstratiebord, dat in derdaad een atti-actie voz'mt. Ook onze spelers maakten daarmee al kennis: Cats en Goudsmit speelden 20 spellen van de match tegen Noorwegen in de bijbehoren de „fishbowl" (geluiddichte glazen kooi naast het demonstratieboi'd). Zij waren niet erg enthousiast, het gepraat der Noor- se spelleider, die uiteraard voor een re- poz'tage der gebeurtenissen in het Noors zoi-gde, was zeer hinderlijk. De uitslagen van de derde i-onde van het open Europees bridgekampioenschap in Oslo luidden: Denemai-ken versloeg Oos tenrijk 5335; Noorwegen onbeslist met Ierland 5147; Groot-Brittannië versloeg Egypte 5341; België versloeg IJsland 6529; Franki'ijk versloeg Italië 6035 Zweden versloeg Finland 5133. De resultaten van de vierde ï-onde heren waren: IeidandNedeidand 5830, Oosten rijkEngeland 4558, IJslandNoorwe gen 5149 (gelijkspel), Egypte—Italië 29— 99, Finland—België 38—49, Frankrijk- Span je 8022. De stand is nu: Zweden 8, Engeland, Frankrijk en Duitsland 7, Italië 6, Noor wegen, Spanje, België en Nedezdand 5, Egypte en Ierland 4, IJsland en Denemar ken 2 en Finland 1. HFC—DCG OM KNVB-BEKER Zaterdag speelt HFC in het Heemsteeds sportpark een voetbalwedstrijd tegen de eersteklasser DCG in de vooxTonde om de KNVB-beker. De belangrijkste uitslagen bij de atletiekkam pioenschappen in Stockholm waren: Heren Eerste demi-finale 100 meter heren (de twee snelsten uit iedere serie gaan over naar de finale): 1. Jocelyn Delecour (Fr.) 10.5 sec.; 2 Foik (Polen) 10.7 sec.; 3. Nilsen (Noorwegen) 10.8 sec. Tweede demi-finale. 1. Peter Radford (Eng.) 10.5 sec.; 2. Hary (Did.) 10.6 sec.; 3. Lissenko (Fr.) 10.8 sec. Derde demi-finale. 1. Germar (Did.) 10.5 sec.; 2. Konovalov (Rusland) 10.6 sec.; 3. Sandstroem (Engeland) 10.7 sec. Finale 100 meter heren. 1. en Europees kam pioen Hary (Did.) 10.3 sec.: 2. Germar (Did.) 10.4 sec.: 3. Radford (Eng.) 10.4 sec.; 4. Delecour (Fr.) 10.5 sec.: 5. Konovalov (Rusland) 10.7 sec.; 6. Foik (Polen) 10.9 sec. De uitslag van de finale vèrspringen heren luidt: 1. en Europees kampioen Ter Ovanesjian (Rusland) 7.81 m.; 2. Kropidlowski (Polen) 7.67 m.; 3. Grabowski (Polen) 7.51 m.; 4. Bravi (It.) 7.51 m.; 5. Brakchi (Fr.) 7.50 m.; 6. Valkama (Finland) 7.45 m. De uislag van de eerste serie 3000 m steeple chase luidt (de zes besten in iedere serie gaan over naar de finale): 1. Rzhishin (Rusl.) 8.47.6; 2. Brlica (Tsj.slow.) 8.47.6; 3. Chromik (Polen) 8.49.2; 4. Huneke (Did.) 8.50.6: 5. Rinteenpaeae (Finland) 8.53.-; 6. Naess (Noorw.) 8.53.6. Tweede serie. 1. Papavassiliou (Griekenland) 8.55.4; 2. Ponomarev (Rusland) 8.56.2: 3. Varga (Hongarije) 8.59.8; 4. Buhl (Did.) 9.01.8: 5. He- lander (Zweden) 9.04.8; 6. Zhanal (Tsj.slow.) 9.09.4. De uitslagen van de series van de halve fina les 400 meter heren luiden (eerste serie): 1. Wrighton (Eng.) 46.9 sec,: 2. Haas (Did.) 47.5 sec.; 3. Dibonda (Fr.) 48.0 sec. Tweede serie. 1. Salosbury (Eng.) 46.8 sec.: 2. Kaufmann (Did). 47.2 sec.; 3. Hellsten (Fin land) 47.2 sec. Derde serie. 1. Swatoski (Polen) 47.1 sec.; 2. Petersson (Zweden) 47.4 sec.; 3. Weber (Zwit serland) 47.4 sec. De twee best geplaatsten van de series klas seren zich voor de finale. De uitslag van de eerste serie van de 800 m heren luidt: 1. Johnson (Eng.) 1.48.8; 2. Waegli (Zwitserland) 1.49.-; 3. Makomaski (Polen) 1.49.1; 4. Missalla (Did.) 1.49.2; 7. Henk Haus (Ned.) 1.59.-. De Fin Salonen werd gediskwalificeerd. De uitslag van de tweede serie van de demi finales van de 800 meter heren (de vier best geplaatsten van elke serie komen in de eind strijd) luidt: 1. Schmidt (Did.) 1.49.5: 2. Szent- gali (Hong.) 1.49.8; 3. Boysen (Noorw.) 1.49.9: 4. Rawson (Eng.) 1.50.1. Voor de finale discuswerpen heren hebben zich zeventien deelnemers geplaatst, bij wie onze landgenoot Kees Koch, die de gestelde limiet (48 meter ver overschreed. Hij bereikte een afstand van 49.12 meter. De geklasseerden zijn: Piatkowski (Polen) 52.78 m.; Bukhantsev (Rus land) 50.82 m.; Szecsenyi (Hong.) 50.79 m.: Truse- nev (Rusland) 50.70 m.: Klics (Hong.) 50.28 m.; Arvidsson (Zweden) 50.12 m.; Repo (Finland) 49.63 m.; Koppenlioefer (Did) 49.17 m.; Koch (Ned.) 49.12 m.: Artarski (Buig.) 48.09 mu; Consoloni (It.) 48.91 m.; Radosevic (Joegosl.) 48.80 m.; Lindroos (Finland) 48.66 m.; Jonsson (IJsland) 48.47 m.; Grisoni (Fr.) 48.24 m.; Carr (Eng.) 48.16 m.; Kuehl (Did.) 48.02 m. De uitslag van het vierde nummer van de tienkamp heren, het hoogspringen, luidt: 1. Palu (Rusl.) 1.90 m.; 2. Becvarosvky (Tsj.slow.) 1.83 m.; Meyer (Did.) 1.83 m.; Haarr (Noorw.) 1.83 m.: 5. Muchitsch (Oostenrijk) 1.80 m.; Staub (Zwitserland) 1.80 m.: Brodnik (Joegosl.) 1.80 m.: 8. Persson (Zweden) 1.75 m.; Kamerbeek (Ned.) 1.75 m. De uitslagen van de series van het. vijfde nummer van de tienkamp, de 400 m, luiden: Eerste serie. 1. Tschudi (Zwitserland) 48.5 sec.; 2. Kuznetsov (Rusland) 48.6 sec.; 3. Meier (Did.) 49.1 sec. Tweede serie. 1. Palu (Rusland) 49.3 sec.; 2. Kamerbeek (Ned.) 50.9 sec.; 3. Kahma (Finland) 51.- sec. Derde serie. 1. Becvarovsky (Tsj.slow.) 50.8 sec.; 2. Staub (Zwitserl.) 51.4 sec.; 3. Brodnik (Joegosl.) 53.1 sec. Vierde serie. 1. Muchitsch (Oostenr.) 50.2 sec.; 2. Roegnvaldsson (IJsland) 51.4 sec.; 3. Persson (Zweden) 53.2 sec. Vijfde serie. 1. Kling (Fr.) 50.1 sec.; 2. Timme (Ned.) 51.2 sec.; 3. Holm (IJsland) 51.7 sec. De uitslag van het kogelstoten tienkamp luidt: 1. Kahma (Finland) 15.21 m., 901 pt.; 2. Moehring (Did.) 15.00 m., 877 int.: 3. Kuznetsov (Rusl.) 14.27 m„ 797 pt.; 4. Meier (Did.) 14.17 m.. 787 pt.; 5. Roengvaldsson (IJsland) 13.48 m., 718 pt.; 6. Tschudi (Zwitserland) 13.39 m.. 709 pt.; 7. Palu (Rusland) 13.34 m„ 704 pt.; 8. Persson (Zweden) 13.29 m., 699 pt.; 9. Brodnik (Joegosl.) 13.18 m., 688 pt.; 10. Eef Kamerbeek <Ned.) 13.15 m.. 685 pt.: 17. Herman Timme (Ned.) 11.71 m., 556 pt. Na vijf nummers luidt de stand in de tien kamp heren: 1. Kuznetsov (Rusland) 4375 pt.; 2, Meier (Did.) 4177 pt.; 3. Palu (Rusland) 4093 pt.; 4. Tschudi (Zwitserl.) 3987 pt.; 5. Moehring (Did.) 3824 pt.; 6. Kamerbeek (Ned.) 3776 pt.; 7. Kahma (Finland) 3742 pt.; 8. Muchitsch (Oos tenrijk) 3699 pt.; 15. Timme (Ned.) 3323 pt. Dames De uitslagen van de series van de 80 meter horden (de drie best geplaatsten gaan over naar de demi-finales luiden: Eerste serie. 1. Bystrova (Rusland) 11.1 sec.: 2. Djian (Fr.) 11.2 sec.: 3. Karl (Did.) 11.5 sec. Tweede serie. 1. Quinton (Eng.) 11.1 sec.: 2. Eliseeva (Rusland) 11.1 sec.; 3. Murauer (Oos tenrijk) 11.4 sec. Derde serie. 1. Kopp (Did.) 11 sec.: 2. Willy Bakker-Cysouw (Ned.) 11.5 sec.; 3. Trakalova (Tsj.slow.) 11.6 sec. Vierde serie. 1. Birkemeyer (Did.) 11.1 sec.; 2. Maslovskaja (Rusland) 11.4 sec.; 3. Musso (II.) 11.5 sec. De uitslagen van de series van de 200 meter dames van de vijf kamp luiden: Eerste serie. 1. Gertrud Hantschk (Did.) 25.- sec., 932 pt. Tweede serie. 1. Maria Bibro (Polen) 24.4 sec., 988 pt,; 2. Lidia Scmakova (Rusl.) 25.8 sec., 860 pt.: 3. Dini Hobers (Ned.) 26.- sec., 843 pt. Derde serie. 1. Mary Bignal (Eng.) 25.- sec., 932 pt. Vierde serie. 1. Draga Stamejcic (Joegosl.) 25.5 sec., 887 pt.; 2. Corrie van den Bosch (Ned.) 2i5.9 sec., 851 pt. Vijfde serie. 1. Snejana Kerkova (Buig.) 25,7 sec., 869 pt. Zesde serie. 1. Trude Fries (Oostenrijk) 26.8 sec., 779 pt. De uitslag van het hoogspringen vijfkamp dames luidt: 1. Dini Hobers (Ned.) 1.66 m., 1007 staan. Vooral voor Jugen Heimig met zijn zuiver bovenhandse beweging zal het moeilijk zijn het hoogteverschil op te hef fen. De Duitse ploeg komt met enkele be kende spelers. Behalve Jurgen en Klaus Heimig komen ook de catchers Hoffmann en Walter Schmidt die tijdens de Euro pese kampioenschappen uitviel wegens een voetblessure. Ook Karl Philipp, Euro pa's beste derde honkman en de eminente korte stop Jager zijn van de partij. De beste verrevelder van het toernooi in Amster dam, Heller is verhinderd. Over de Duitse slagprestaties hoeven we niet uit te weiden. Jurgen Heimig en Karl Philipp sloegen schitterende homeruns in het honkbalstadion en wij verwachten op het veel kleinere Haarlem-terrein ook en kele tikken, die de bal in de tribune zullen doen belanden. Over de Nederlandse ploeg kunnen we kort zijn. Daar Leo Kops weer van de partij is, bepaalt Keulemans zich uitsluitend tot coachen. Piet de Nieuwe staat dus weer op het derde honk en Herre Kok, die in Haarlem niet meespeelt, zal in het verreveld komen te staan. Wie twee de honk speelt, is nog niet bekend. Over de verdediging maken we ons geen zorgen, al betwijfelen we het, of Ur- banus en Smidt de Duitse slagploeg in be dwang kunnen houden. Het zwakke punt in de Nederlandse ploeg is echter het slaan. Tijdens de Europese kampioen schappen vielen diverse spelers aan slag tegen en 'sommige van hen hebben zich niet hersteld. Henk Lukkien en Hennie Re geling hebben sinds het toernooi zeer ma tig geslagen. Martin Jole heeft zich volle dig hersteld en wij zijn dan ook benieuwd wie zaterdagmiddag op het eerste honk zal staan. Wij zijn niet erg optimistisch, wat betreft de uitslag. Het zullen span nende wedstrijden worden met Duitsland als favoriet. De samenstelling van de ploegen is: Duitsland: Werpers: Jurgen en Klaus Hei mig. Achtervangers: Hoffmann-en Walter Schmid. Binnenvelders: Buchner, Gies- sen, Jager, Philipp, Schweitzer en Diepold. Buitenvelders: Zimmermann, Schmidt, Brandt, Kainz en Schaad. Coach: Claus Heimig. Nederland: Werpei's: Brands, Schuite maker, Smidt en Urbanus. Achtervan gers: Geurts, N. Tromp, Rosenkrantz, De Zwart. Binnenvleders: Jole, Kops, De Nieuwe, Oosferbaan, Regeling en B. Tromp. Buitenvelders: Bakker, Hout kamp, Kok, Lukkien. Coaches: Keulemans en Ch. Urbanus. Verzorger: Otto Sterman. Scheidsrechters zijn in Haarlem: Hetem (hoofdscheidsrechter), Schijvenaar, De Ruiter en Van Tuyl. Official scorer: D. Baas. In Rotterdam treden dezelfde scheids rechters aan. Hoofdscheidsrechter is dan H. de Ruiter. Zeileil Op de vijfde dag van de Sneekweek wa ren de weersomstandigheden in de mor genuren niet bepaald gunstig. Weliswaar was er een flinke wind, maar de regen gutste neer. Er kwam evenwel in de mid dag verandering in de weerstoestand. Ook op deze dag bereikten de favorieten in de verschillende klassen als eei-sten de finish. Jager won de race in de Flying Dutchman klasse en De Jong jr. zegevierde wederom in de Regenboogklasse. De uitslagen luiden: Olympia jollen. 1. Sleepu. stm. Rijks (Rot terdam); 2. Pst, stm. Fekkes (Assen). 12 m2 Sharpie klasse. 1 Donderstien, stm. Hansen (Enkhuizen); 2. All Weather, stm. Boss (Amsterdam BM klasse. 1. Victor Marium, stm. Ruiter (Groningen); 2. Favoriet, stm. Van der Klooster (Groningen). 12 voetsjollenklasse. 1. Trippelaartje, stvr. mej. Niermeijer (Sneek); 2. Huckleberry Finn, stm. De Jonge (Amersfoort); 3. Kaagbaby, stm. Reijers (Sasenheim). Sternklasse. 1. Koelekie, stm. Stuurman (Zaandijk); 2. Strobby, stm. Verkade (Zaan dam). 16 m2 puntklasse A. 1. Vrijheid, stm. De Haan (Sneek); 2. Dirk Tom, stm. De Haan (Sneek); 3. Clou, stm. Veeninga (Groningen). Schouwen. 1. Meerkol, stm. Atsma (Oppen huizen); 2. Foarut. stm. Van der Veen (Oppen huizen): 3. Sans Nom, stm. Armbrust (Laren). Fampusklasse. 1. Karekiet, stm. Van Dijken (Alkmaar); 2. Vlerkje, stm. De Jong (Sneek); 3. Koufurd, stm. Jissink (Sneek». Vrijheidsklasse A. 1. Var, stm. Feenstra (Sneek): 2. Cito II, stm. Feenstra (Sneek); 3. Spiediest. stm. De Haas Jr. (Breukelen). Valkcnklasse A. 1. Ali. stm. Jansma (Grou%v); 2. Polle. stm. Wester (Grouw); 3. Heroique, stm. (Langweer). 16 m2 Streepklasse A. 1. Mustang, stm. Van der Meulen (Joure): 2. Nonpareil, stm. Minks (Leeuwarden); 3. Marion II, stm. Amsterdam (Sneek). Regenboogklasse. 1. Tjerk, stm. De Jong Jr. (Joure): 2. Jan van Gent, stm. Hoekstra (Sneek); 3. Toreador, stm. Kist (Rotterdam). Flying Dutchman klasse. 1. Good Luck, stm. Jager (Lemmer); 2. Zilvermeeuw, stm. De Vries (Grouw); 3. Fenris, stm. Helder (Paterswolde). EUROPEES RECORD. Tijdens de Britse zwemkampioenschappen in het 55 yards zoutwaterbassin van Blackpool heeft de 17-jarige Schot Ian Black het Eui'opees record 400 meter vrije slag vei'beterd door het nummer 440 yai'ds (402,33 meter) te winnen in 4 min. 28,4 sec. Het oude record stond sedert 23 juli van dit jaar met 4 min. 28,5 sec. op zijn naam. DE MOS EN PARLEVLIET. Het Neder landse team dat zal deelnemen aan het landentennistoernooi voor profs, dat van donderdag 21 tot en met zondag 24 augus tus te Vittel (Fr.) wordt gehouden, wordt gevormd door Joop de Mos en Parlevliet. FINLAND—ZWEDEN. De interland voetbalwedstrijd Finland—Zweden welke in Helsinki is gespeeld, eindigde in een 71 overwinning voor de Zweden. De ruststand luidde 03. FORTUNA—AUSTRIA. Fortuna speelde voor ongeveer 5000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Oos- tem-ijkse eei-steklasser Austria. De ont moeting eindigde in een gelijk spel: 3—3. pt.; 2. Mary Bignal (Eng.) 1.66 m., 1007 pt.; 3. Olga Davidova (Tsj.slow.) 1.64 m„ 986 pt..; 4. Inga Britt Lorentzon (Zweden) 1.54 m.. 902 pt.; 5. Edeltraut Eiberle (Did.) 1.54 m.. 880 pt.; 14. Corrie van den Bosch (Ned.) 1.47 m„ 802 pt. Na de eerste dag van de vijfkamp voor dames had onze landgenote Dini Hobers de leiding in het klassement na drie onderdelen met een totaal van 2772 punten. Het klassement luidt verder: 2. Olga Davidova (Tsj.slow.) 2742 pt.; 3. Galina Bystroba (Roemenië) 2724 pt.: 4. Nina Vinogra dova (Rusland) 2719 pt.; 5. Gertrud H- itschk (Did.) 2620 pt.; 11. Corrie van den Bosch (N'ed.) 2504 pt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11