Frans kabinet keurt ontwerp van nieuwe grondwet goed A. Tromp I^rouueIJ NEON STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN MIDDENSTANDS- MOORE'S BROKX DE BEURS van gisteren Wsterdamse Beurs FERDINANDS belevenissen 13 Wapens van „overal" voor Indonesië Congres over integratie van vluchtelingen Korporaal-monteur dodelijk gewond Kamerbeek tweede op de 110 meter horden Wilde eenden Te koop huis met garage HHKi schooi Vanaf f 1.- per week Tekst in tweede week van september openbaar Premiers van Pakistan en India in september bijeen G. Rietkerk overleden Harddraverij op Stationsweg Kapelaan N. Bijnsdorp neemt afscheid Gerard Gaspers houdt gele trui LAATSTE NIEUWS Scheepvaart PONDERDAG 21 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 PARIJS (Reuter) Het Franse kabinet heeft onder voorzitterschap van president Coty zijn goedkeuring gehecht aan de ontwerptekst van de nieuwe Franse grond wet, die in hoofdzaak door De Gaulle en zjjn' adviseurs is opgesteld, maar waarin ook rekening is gehouden met bepaalde voorstellen van een raadgevende commis sie. Op 28 september zal het Franse volk hij referendum stemmen over de grondwet, thans nog aan de Raad van State, frankrijks hoogste rechterlijke instantie, wordt voorgelegd. Nadat deze verslag zal hebben uitgebracht en nadat De Gaulle aan het eind van deze maand van zijn Afrikaanse reis in Frankrijk zal zijn terug gekeerd, zullen de laatste details van de grondwet worden uitgewerkt. De voorstellen van de commissie betrof fen: raadpleging van de constitutionele raad door de president der republiek, al vorens in geval van nood de volledige macht aan zich te trekken. Grote steden Na vrijwel de gehele beurs bij toegeno men omzet oplopend te zijn geweest daalde het koersniveau vlak voor beurseinde be neden de hoogste dagwaarden. Baltimore and Ohio was een opvallende uitzondering met een doorgaande stijging op het bericht ;r recordinkomsten in juli. De overige spoorwegwaarden waren vast. Farmaceu tische, staal-, chemie-, olie- en auto fondsen volgden het algemeen beursver- loop. Van de 1144 verhandelde fondsen sloten er 508 hoger en 394 lager. Het industriege middelde kwam van 503,64 op 503,96; dat voor spoorwegen van 129,68 op 131,18 en dat voor openbare nutsbedrijven hand haafde zich op 78.12. De omzet bedroeg 2.460.000 aandelen tegen de vorige dag 2.250.000. (UPI). Het Damrak zette de vaste stemming voort. De internationale waarden onder gingen, behalve aandelen Kon. Olie, een verdere koersstijging, waarvan in het bij zonder de Philips-papieren profiteerden. De vorige dag was in Amsterdam om een ;oersavance in Kon. Olies in Wall Street geanticipeerd en hierin had men gelijk gekregen. Het bericht, dat Venezuela in iet buitenland voor circa 289 miljoen dollar gaat lenen en dat het begrotings- ekort in dit land een versterking betekent voor het streven naar meerdere oliebaten, vond haar terugslag op de koersvorming van aandelen Kon. Olie op het Damrak. ,'erreweg de grootste inkomsten voor de Koninklijke/Shell-groep komen uit Vene zuela. waar de maatschappij in 1957 ruim 50 miljoen ton ruwe olie produceerde ofwel e helft van haar totale produktie. Aan- elen Kon. Olie openden op 166,30 tegen 166,60 de vorige slotprijs en een pariteit ,merika ad 167,In het verdere beurs- verloop zakte de koers verder in tot 166,Er was bijna niets te doen in dit fonds. De arbitrage voelde er, onder de zegeven omstandigheden niets voor. posi- iies in de olie-aandelen aan te gaan Aandelen Philips waren weer favoriet. De belangstelling kwam ditmaal niet zo zeer van Amerikaanse zijde, maar bestond uit vraag in Europa terwijl het publiek van zijn belangstelling voor de aandelen blijk gaf te Amsterdam. Na een opening 316 trok de koers aan tot 318 waardoor een koerswinst van ruim 3 punten werd zeboekt. Ook de converteerbare obligaties 'hilips konden opnieuw ruim een punt aantrekken. Voor Unilever was wat mid- enkoersaanbod, hetgeen tengevolge had, at de openingskoers op 373 een punt lager was vergeleken bij de slotnotering van de vorige dag. Op dit niveau kwamen kopers en dé koers trok aan tot 374vrijwel onveranderd bij de vorige dag. AKU ont moette een bescheiden vraag, maar hier tegenover stond geen aanbod. Het -fonds monteerde ruim 1 percent. KLM werd ingevolge Wall Street een halve gulden lager vernomen. De scheepvaarten lagen vrij goed gedis- «neerd. Na een kalme opening kwam er in het verdere beursverloop wat vraag, waardoor aandelen KPM en Scheepvaart- unie profiteerden en ruim 1 punt koers winst konden boeken. De overige waarden bleven goed prijshoudend. In staatsobligaties was flink aanbod voor de staffellening, waardoor de winst van iie vorige dag geheel verloren ging. De iorte sector in deze afdeling was prijs houdend zonder meer. Voor cultures be stond alleen enige belangstelling voor cer tificaten Deli die een paar dubbeltjes hoger noteerden. Daartegenover zakte de 'roers voor Amsterdam Rubber verder met percent tot 66% terwijl ook HVA een half punt moest prijsgeven. Prolongatie percent. (ANP) 1' Nederl. 47 Nedl. 1962 °4 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen t N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek Sew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. pordtsche Petrol Kon. Petroleum. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K-N.S.M N. Scheepv. Unie Nievelt Goudr. Pils. v. Ommeren H-V.A Delimaatschappij Amsterd Bank Kat. Handelsbank Ned. Handel Mil Notterd. Bank "wentsche Ban« Anaconda Copper Bethlehem Steel S. Steel peneral Motors.. ■ftell Union «dewater vorige koers) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 92 92 94 94% 197% 199 308% 308% 180% 181 329 330 270 180 269 269 318% 321 158 158 373% 377 181 182 669% 679 163% 163% 66% 66'/» 100 137% 137% 140% 141% 127 128% 121% 122 233% 233% 104% 105 116,30 r ii9, 227 227 90 90 169% 169'/» 193 193 169% 169% 497/i« 50 44% 45 71% 71% 43% 43% 82 81 25 25% zullen een evenredig grotere stem krijgen in het college van speciale kiezers, die de president kiezen. Franrkijk en zijn over zeese gebieden zullen verenigd zijn in een „gemeenschap", waarvoor de toelating vrij zal zijn en die zijn eigen uitvoerende raad onder de president der republiek alsmede een gekozen lichaam of senaat zal hebben. Overzeese gebieden zouden hun status elke vijf jaar kunnen laten herzien. (UPI) De minister van Voorlichting Soustelle deelde mede dat in de nieuwe grondwet voorzieningen zijn getroffen met betrëkking tot de politieke partijen, „met het doel de nationale soevereiniteit en democratie te beschermen". Deze maatregel is duidelijk gericht tegen de communisten, hoewel Soustelle dit niet zei. Wanneer de nieuwe grondwet wordt aangenomen zullen nieuwe algemene ver kiezingen worden gehouden, naar verluidt op 16 November. (AFP) De nieuwe grondwet zal in de tweede week van september ter kennis van de kiezers worden gebracht. Bij de volks stemming zal de kiezer de keus hebben uit twee stembiljetten, een met „ja" en een met „neen". In Algerije zullen deze biljetten, gezien de vele analfabeten, een verschillende kleur hebben. Wit is daar Ja en violet Neen. De volksstemming zal in Algerije, uit veiligheidsoverwegingen, drie dagen duren 26, 27 en 28 september. Mohammedaanse vrouwen zullen in spe ciale stembureaus, waar de controle door vrouwen wordt uitgeoefend, haar stem kunnen uitbrengen. ALGIERS (Reuter) De eerste woord voerder van het Algerijnse bestuur te Algiers, kolonel Lacheroy, heeft op eën persconferentie gezegd, dat de opstande lingen hun campagne tegen de volksstem ming met dreigementen hebben geopend. Volgens inlichtingen die kolonel Lacheroy heeft ontvangen, zouden degenen die aan de volksstemming deelnemen het gevaar lopen een boete van tien miljoen franc te moeten betalen of gedood te worden. CAIRO (UPI) Het Algerijnse Natio nale Bevrijdingsfront (FLN) heeft in een verklaring gezegd, dat het plebisciet een kwestie is die alleen de Fransen aangaat en volstrekt niets met de Algerijnen heeft te maken. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag bekendgemaakt, dat Indonesië „overal" wapens tracht te kopen. In een commentaar op berichten uit Londen, dat Engeland overweegt wapens en militaire uitrusting aan Indonesië te verkopen, zei de Indonesische minister van Buiten landse Zaken Subandrio via zijn woord voerder: „Wij zouden elk Brits aanbod toejuichen". Hij voegde hier aan toe: „Het is niet verwonderlijk, dat de Nederlandse regering zich tegen de verkoop van wa pens door enig land aan Indonesië zou verzetten, maar wij zijn ervan overtuigd, dat wij bij het kopen van wapens in het buitenland, niet afhankelijk zijn van het standpunt van Nederland". Minister Subandrio maakte deze op merking naar aanleiding van de berichten uit Londen, dat Nederland zich krachtig zou hebben verzet tegen de levering van wapens aan Indonesië door Engeland. Voorts zijn er berichten ontvangen over de levering van uitrusting door West- Duitsland, doch deze berichten konden in regeringskringen niet worden bevestigd. Zij luiden, dat Indonesië in West-Duits- land een aantal voor de Indonesische ma rine geschikte vaartuigen zou kopen. Het actuele probleem van de vluchte lingen de moeilijkheden van en de mo gelijkheden voor hun integratie vormt het onderwerp van een congres op maan dag- 15 september in Amsterdam. Op dit congres, georganiseerd door de Nederlandse Federatie voor Vluchtelin genhulp, zal een vijftal inleidingen wor den gehouden. In de ochtendzitting spreekt prof. dr. H. Kohier, hoogleraar aan de vrije universiteit te West-Berlijn, over „Das Menschenbild im Osten". Prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa-college te Brugge houdt een inleiding getiteld „Licht- en schaduwzijden van het West- europese cultuurpatroon." 's-Middags houdt dr. N. V. Komar, vice- voorzitter van de Poolse katholieke ver enigingen in Nederland, een inleiding over ..De situatie van de bejaarde vluchteling en van de vluchteling in kampen". Bela Zöldi, medewerker van de Europaeische Bildungsgemeinschaft „Eiserner Vor- hang" behandelt „Integrations-Schnierig- keiten der Ungarische Flüchtlingen der Oktober-revolution". Mr. F. J. A. Ver berk, directeur van het bureau van de Ne derlandse Federatie voor Vluchtelingen hulp, belicht tenslotte de integratie-moge lijkheden. De bijeenkomsten worden gehouden in „Bellevue", waar 's avonds een culturele manifestatie volgt, verzorgd door de na tionale organisaties van vluchtelingen in Nederland. Deze manifestatie zal door de televisie worden uitgezonden. Op de vliegbasis Eindhoven van de Ko ninklijke Luchtmacht is een ongeluk ge beurd dat het leven heeft gekost aan de 30-jarige korporaal-vliegtuigmonteur P. J. Lataster uit Eindhoven. Doordat de chauf feur van een militaire vrachtauto tijdens een rit over het vliegveld, onvoldoende re kening hield met de hoogte van de kap van de laadbak, raakte deze kap bij het passeren van een stilstaand vliegtuig de staart van dit toestel. Het vliegtuig, waaraan werkzaamheden werden verricht, reed door de duw van de auto enige meters vooruit. Korporaal La- taster, die zich op dat ogenblik onder het vliegtuig bevond, liep een ernstige hoofd wond op. In zorgwekkende toestand is hij naar een ziekenhuis te Eindhoven gebracht en vandaar naar een ziekenhuis in Til burg. In de loop van de avond is hij daar overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kin deren. NIEUW DELHI (Reuter/AFP) Premier Nehroe van India en zijn ambtgenoot Ma- lik Firoz Chan Noen van Pakistan zullen elkaar tussen 10 en 15 september in de In dische hoofdstad ontmoeten om de hangen de grenskwesties te bespreken. Deze con ferentie zal op 30 augustus worden vooraf gegaan door een bijeenkomst van ministers van Buitenlandse Zaken. Door de Hillegomse zwemvereniging HZV wordt zaterdagmiddag in de zwem inrichting aan de Jhr. Mockkade een wa- terpolotoernooi gehouden. Aan deze wed strijden wordt deelgenomen door de he renteams van DWR, DWT, HZV en VZV, Om twee uur wordt met de afwerking van het programma begonnen. Bij loting wor den de wedstrijden vastgesteld. Ieder team speelt twee wedstrijden. De burgemeester van Hillegom is ver hinderd op Zaterdag 23 augustus zijn spreekuur te houden. In Lisse is op 65-jarige leeftijd overle den de heer G. Rietkerk, oud-controleur van de Raad van Arbeid voor de Bloem- bolstreek. Mede door zijn tact genoot de overledene op dit gebied grote bekend heid. Bovendien maakte de heer Rietkerk lange jaren deel uit van het kamerkies- kringbestuur der A.R. partij en was hij permanent afgevaardigde naar het Cen trale Convent van deze partij. Ook bewoog hij zich op kerkelijk terrein. Jarenlang is de traditionele kortebaan- draverij van Lisse gehouden op de gras- baan achter hotel „De Witte Zwaan". Nu dit terrein daarvoor niet meer beschik baar is, heeft de Harddraverij-vereniging „Lisse" van het gemeentebestuur toe stemming gekregen de draverij te houden op de Stationsweg en wel op donderdag 25 september. De Stationsweg leent zich prachtig voor dat doel. Een lang, recht en glad wegdek met een prima accommodatie voor de toeschouwers aan beide zijden. In samenwerking met de Oranjevereni gingen zullen er ook weer wedstrijden zijn voor de jeugd. Zo zal men een sulky-race organiseren, alsmede een bollenkistenra- ce voor jongens; voor de meisjes is ge dacht aan een behendigheidswedstriid op de fiets. Voorts zal ook het traditionele lunapark weer velen trekken. Vanavond is er om half negen in het pa rochiehuis „Marienburch" aan de Oranje laan in Lisse gelegenheid voor vereni gingen om afscheid te nemen van kape laan N. Bijnsdorp die, zoals reeds is ge meld, is overgeplaatst naar Schiedam. Om negen uur kunnen de overige parochia nen afscheid nemen. Woensdagavond is de vierde etappe van de Tour de Lisse verreden. Ditkeer ging het om vier ronden met een totaal van 19 km. Direct na de z.g. geneutraliseerde kilo meter begonnen de renners er flink aan te rekken en het veld lag dan ook spoedig uit elkaar. Na de eerste ronde lag een groep van zes renners op kop n.l. Luc. Meiland (oranje), Kees Arensman (blauw), Ge rard Caspers (rood). Johan Hogervorst (groen), Henk van Kesteren (groen) en Berend Bronkhorst (zwart). Op flinke af stand volgde een tweede groep. Na de tweede ronde gingen als 1, 2 en 3 dezelfde renners als na de eerste ronde over de streep, nu gevolgd door Berend Bronkhorst no. 4 en Alph Barten (zwart) als nr. 5. De derde ronde bracht enige wijziging in de volgorde van de eerst-aankomenden, want toen kwamen 1. Luc Meiland, 2. Kees Arensman, 3. Alph. Barten, 4. Gerard Cas pers en 5. Martin Dofferhoff (zwart). De etappe werd uitgereden met als eer ste Gerard Caspers, die dus deze etappe op zijn naam bracht, 2. Kees Arensman en 3. Luc. Meiland. Gerard Caspers houdt dus de gele trui met een totaal van 4 punten, met 1 punt verschil gevolgd door Kees Arensman die de groene trui mag blijven dragen. Nadat de tour-miss Truus van Amster dam de winnaar had gehuldigd reden geel en groen het gebruikelijke ererondje. De tijd van de winnaar was 33.55.0 min., gemiddelde snelheid 35,45 km. per uur. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar Koos Lamboo (oranje). De volgende etappe wordt gereden maan dag 25 augustus, afstand 14 km. over drie ronden. Tijdens de ploegentijdrit van dinsdag avond op de sintelbaan heeft zich een on geval voorgedaan. De ploegleider van de roden, H. Slingerland raakte met zijn race fiets een hoge bermkant aan en sloeg over de kop. Het gevolg was ernstige schade aan zijn rijwiel. Zelf bleef hij gelukkig on gedeerd. Herman Timme (Nederland) werd ge diskwalificeerd omdat hij langs een van de horden in plaats van er overgegaan was. Na zeven nummers is de stand bij de tienkamp als volgt: 1. Kuznetsov (Rusland) 6139 pt.2. Meier (Duitsland) 5471 pt.; 3. Palu (Rus land) 5457 pt.; 4. Tschudi (Zwitserland) 5241 pt. 5. Eef Kamerbeek (Neder land) 5226 pt.: 6. Becvarovsky (Tsjecho- slowakije) 5114. Na het zevende nummer van de tien kamp het discuswerpen, waarin hij als tiende eindigde maar toch nog te weinig punten kreeg om de laatste plaats te ver laten heeft de Nederlander Herman Timme zich teruggetrokken uit de tienkamp. Hij had na zeven nummers 3885 punten. Eef Kamerbeek werd bij het discuswerpen met een worp van 39.41 m. zevende en staat nu nog slechts 15 punten achter op num mer vier in de rangschikking de Zwitser Tschudi. Het discuswerpen werd gewonnen door hij was reeds op alle onderdelen het best de Rus Kuznetsov. SPAR-voordeel Méér voordeel! DUBBEL Sparzegels bil: GEV. AARDBEIEN 200 gr.68-28 «gels SMEERKAAS v.t. pakje 29" 12 zegels CAKEMEEL pak 47 - 18 zegels HUISHOUDZEEP dubbel stuk 27*10 zegels SINAS 2 flesjes 58-24zegels CHOCO- CARRE'S 75- io% 2100 zelfstandige kruideniers Kopen bij De Spar is sparen bij de koop! 2.50 en f 3.p. stuk. Castricummer Wildhandel SMEDESTRAAT 36. Tel. 12735. Gem. Zlt Slaapkamer op goede stand gevraagd door heer b. b. h. h. liefst met telefoon en bad. Brie ven no. 8788. Uw schrijfmachine staat bij LOERAKKER (naast Bioscoop) Tel 20171 Nieuwe Kofferschrijf machine f 137.50 op goede stand. Brieven on der no. 8793. Geen zaak wordt groot zonder reclam De beste reclame is: adverteren. De beste reclame is adverteren Juwelen, Goud en Zilver inkoop. H. W. DAMES b. d Ridderstr. Tel. 16910. z Damesblouses No-iron vanaf f 8.95 Damesrokken v.a. f 13.95 B. H.'s vanaf f 2.95 Step-in vanaf f 2.95 Herenoverhemden No-iron f 11.95 Heren ankiets nylon f 2.39 f 2.69 Jongensblouses en shorts Dandy pantalons HOGER WOERDSTR. 58 TeL 51721 AMSTERDAM f 166,10 f 168, f 100,— Dreigementen? WATERPOLOTOERNOOI GEEN SPREEKUUR „Tour de Lisse" Europese kampioenschappen Donderdagmorgen is men in Stockholm begonnen met het programma van de derde dag van de Europese atletiekkampiocn- schappen. Op het nummer HO meter hor den. geldend voor de tienkamp, bereikte de Nederlander Eef Kamerbeek de tweede plaats achter de rus Kuznetsov door zijn serie in 14,9 sec. te winnen. Kuznetsov deed er in zijn serie 14,8 sec. over. Torenrestaurant. In Rotterdam wordt de bouw overwogen van één of mogelijk twee torens met een draaibaar café restaurant op ruim 100 m hoogte. Het denkbeeld is gerezen bij de voorbereidin gen voor de komende internationale tuin bouwtentoonstelling, die in 1960 op de vroegere E-55 terreinen zal worden in gericht. Abbekerk, 21 te Shanghai. Albireo. 20 te Masira n. Muscat-Port Said. Algenib. 20 ten anker Ilheos. Almkerk. 21 te Rotterdam. Alphacca. 20 te Trinidad. Alwaki. 20 v. Aden n. Suez. Ampenan, 20 te Aden. Amstelbrug. 20 bij Algiers n. Duinkerken. Amstelpark. 20 v. Belfast n. IJmuiden. Andijk. 20 te Cape Canaveral. Antonia. 20 v. Singapore n. Pladju. Argos, 21 te Piraeus. Arkeldijk, 22 te Singapore verw. Artemis. 20 te Maracaibo. Attis. 21 te Curagao. Averdijk, 19 v. New Orleans n. Corpus Christi Bali, 20 te Belawan. Bantam, 21 v. Penang n. Belawan Batjan. 20 v. San Francisco n. Seattle. Batu. 20 te Basrah. Bengkalis, 21 verw. te Priok. Beninkust. 22 te Freetown verw. Bontfa, 20 vertr. New York n. Guayaquil. Borneo. 21 te Aiexandrië. Boschkerk. 20 te Suez van Aden. Calamares. 20 v. Rotterdam n. Tela. Callisto, 20 te Belle Isle. Caltex Arnhem. 20 te Cadiz. Caltex Rotterdam. 20 bij Kaap Bonaire Caltex Pernis. 20 te Kaapstad. Caltex Utrecht. 21 te Antwerpen. Camarounkust. 20 te Amsterdam. Cainitia, 20 bij Bermuda. Castor. 20 dwart Flores. Cistuala, 20 bii Makassar. Cleodora. 21 te Geelong. Congokust, 20 v. Lissabon n. Le Havre. Corilla. 20 te Kaap Guardafui. Daphnis, 21 te Port Au Prince. Dordrecht. 20 te Brake. Dorestad. 19 te Aden n. Mena al Ahmadi. Drente. 20 te Cartagena. Duivendrecht. 6 sept. te Durban verw. Cemdijk, 20 v. Antwerpen n. Lissabon. Eemland, 21 te Bahia. Eenhoorn, 20 te Malta v. Syros n. Calais. Ena, 20 p. Start Point. Esso Nederland, 20 v. Mena n. Suez. F.trema, 21 te Iskenderun. Farmsum, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Fraviso, 20 v. Liverpool n. Dublin. Friesland SSM. 21 v. Rotterdam n Bilbao. Gi.asterland. 20 te Amsterdam Gooiland, 20 v. Rio Janeiro n. Rio Grande. Guineekust, 20 p. Bissao. Hathor, 20 te Bremen. Helicon. 21 te La Guaira. Hera. 20 te Cumana. Hermes. 21 te Ptarenas. Holendrecht. 29 te Baltimore verw. Houtman. 20 v. Lyttletown n. Dunedin Isis. 20 v. Jacksonville n. Charleston. Japara. 20 v. Suez n. Ummsaid. Java, 20 te Bremen. Kaap Hoorn, 20 te Bermuda. Kabylia, 20 v. Buainos Aires n. Bahia Kalinga, 20 te Midway n. Ana Cortes. Kelletia, 21 te Ornskoldsvik. Kermia. 21 te Curagao. Kieldrecht. 22 v. Calcutta. 30 te Cochin verw. Kinderdijk. 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kota Agoeng, 20 te Singapore. Laagkerk. 20 v. Antwerpen n. Hamburg. Lekkerkerk, 20 v. Rotterdam n. Londen. Le Maire. 22 te Manilla verw. Leuvekerk. 20 p. Stromboli. Liberty Bell, 25 t^Mena al Ahmadi verw. Loenderkerk. p. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Lombok. 20 te Beira. I oosdrecht, 20 te Port Said. Louis Lantz, p. 20 Kaap Blanco n. IJmuiden Maas. 21 te Belize. Maashaven, 20 te Santos van Rio. Malea. 20 te Ummsaid. Mariekerk, 20 v. Zanzibar n. Na ca les. Maron, 21 v. Amsterdam n. West Indië. Medon, 21 v. Amsterdam n. Noordzee. Meerkerk, 21 v. Chalna n. Calcutta. Mentor, 18 vertr. Baltimore. Merwede, 20 v. Takoradi n. Port Harcourt. Merwelloyd, 20 Kaap St. Vincent n. Beyrouth. Moordrecht, 20 v. Bombay n. Fao-Abadan Missisippi Lloyd, 20 v. Rotterdam. Muiderkerk. 20 v. Genua n. Port Said. Munttoren. 20 p. Cape Finisterre. Musilloyd, 20 v. Djibouti n. Penang. Mijdrecht, 4 sept. te Houston verw. Mylady, 20 v. Conakry n. Tabou. Naess Commander. 20 p. Cabosagres. Naesstiger, 20 p. Bizerta, v. Port Said n. Ho Nanusa, p. 20 St. Vincent n. Port Said. Nestor, 20 te Georgetown. Nieuw Amsterdam, 20 n. Southampton. Noordzee, 20 p. Kreta, v. Triëst n. Beirut Oldekerk, 21 te Port Said. Oostkerk, 21 te Ibeira n. Mtwara. Ootmarsum, 20 bij Ouessant n. Le Havre. Oranje, 20 te Ceuta van Southampton. Oranjefontein, 20 v. Las Palmas n. Southampton. Oranje Nassau. 20 v. Cartagena n. Porto Limon. Osiris, 20 te Santia Gode Cuba. Ossendrecht, 24 te Norfolk verw. Overijsel. 22 te Brisbane verw. Fendreeht. 21 te Napels. Pieter S. 20 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon. 21 te Cumana. Prins Alexander, 21 te La Guaira. Prins Casimir, 20 bij Scillys. Frins der Nederlanden, 20 te Hamburg. Prins Frederik Willem, 21 te Montreal. Prins Joh. Willem Friso, 20 te Galvestone Roads. Prins Willem George Frederik, 21 te R'dam. Prins Willem van Oranje. 21 v. Rotterdam. Provenierssingel. 20 p. Lizard Point. Purmerend, 20 te Rio Grande. Raki, 20 v. Amsterdam n. Houston. Rita. 21 te Carnarvon. Roebiah. 20 vertr Chittagong. Roepat. 20 pass. Sabang. Rotti, 20 v. Savannah-Brownsville. Rijndam, 20 v. New York n. St. Thomas. Samarinda, 20 te Djibouti. Sarpedon, 20 te New Orleans. Scherpendrecht, 22 te Porto La Cruz verw. Sehie, p. 20 Kreta n. Gibraltar. Schiedijk, 20 v. New York n. Boston. Sinabang, 21 v Sydney n. Melbourne. Sliedrecht, 20 te San Lorenzo. Stad Alkmaar, 20 bij Hanstholm n. Lulea. Stad Arnhem. 20 v. Luie;» n. Rotterdam. Stad Haarlem, 20 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stad Rotterdam. 20 bij Narvik. Stad Schiedam, 20 bij Kaap Finisterre. Stanvac Talangakar. 20 vertr. Sungeigerong. Statendam. 20 te Southampton. Statue of Liberty, 24 te Port Said verw. Straat Johore. 20 verw. te Port Swettenham. Straat Lombok. 20 vertr. Beira n. Fremantle. Straat Madeira. 21 verw. te Zanzibar. Straat Torres, 21 te Melbourne. Tabinta, 20 v. Suez n. Djeddah. Tahama, 21 te Mena al Ahmadi. Tegelberg, 20 te Mauritius. Telamon, 20 te New York. Texel, 20 v. Damman n. Kuwait. Themis, 20 te Mobile. Theobaldius, p. 21 Suez n. Mena al Ahmadi. Towa, 20 v. Hamburg n. Brake. Trajanus. 20 te Bremen. Trompenberg. 20 v. Belle Isle n. Churchill. Van Noort, 22 te Shanghai verw. Waterman. 20 b. Minikoy n. Aden. W:eltevreden. 19 te Belawan. Woensdrecht, 30 te Brunsouttcl verw. Willem Ruys, 20 p. Dennishead. Zaankerk. 21 v. Hsinkang n. Shanghai. Zonnekerk. 20 v. Amsterdam n. Bremerhaven. 8LEEPVAART Blankenburg. 19 te Krimpen a/'d IJsel Clyde, 20 v. Ponte del Hada n. Falmouth. Cycloop. 20 te IJmuiden. Friesland. 19 v. Formosa n. Saigon Gele Zee, 19 v. Bizerta n. Antwerpen. Holland, 19 v. Harlingen. Hudson, 19 v. Barbados n. Nederland. Humber, 19 v. Las Palmas n. Hamburg. Noord Holland, 19 v. Honolulu n. Port Said. Noordzee, 19 v. Dakar n. Burutu. Oostzee, 20 v. Ponte del Hada n. Houston. Thames. 19 Kaap Verdische Eilanden n. P. Said. Titan. 13 rede Miami. Tyne, 19 v. Rotterdam op proefvaart. Zeeland, v. Den Helder met „Mutua Fides". KLEINE VAART Andromeda. 20 v. Boston n. Maassluis. Angeja, 20 v. Londen n. Rotterdam. Appingedam, 20 te Dover. Atlantis, 20 v. Riga n. Garston. Caland, 20 vertr. Gothenburg. Canada. 20 v. Ramvik n. Londen. Carebeca, 20 bij Pitboei. Cimilus, 20 bij Texel n. Plymouth. Diannel, 20 v. Leith n. Delfzijl. Dollard. bij Hanstholm. Fljo, 20 bij Wicklow. Elsa. 19 te Zaandam v. Hamina. Equator, 20 v. Goole n. Delfzijl. Flevoland, 20 v. Leith n. Gent. Friendship. 20 v. Antwerpen n. Wenersee. Garonne. 20 v. Oporto n. Rouaan. Geestdam, 20 v. Rochester n. Maassluis. Haskerland, 20 v. Goole n. Harlingen. Jupiter, 20 v. Port Talbot n. Rotterdam. Jupiter, 20 v. Palermo n. Rotterdam. Kaap St. Vincent. 19 v. Kristinehamn. Marianne. 20 v. Rouaan n. Antwerpen. Munte, 20 v. Myken n. Onega. Oranjepolder. 20 v. Londen n. Rotterdam. Pavo. 19 v. Kristinehamn n. Zaandam. Ponza, 19 v. Hemosand n. Norrsundet. Rosemarie, 20 v. Gavle n. Goole. Swallow. 20 v. Antwerpen n. Fowey. Vanda, 20 v. Antwerpen n. Vesterik. Telt u maar eens op! Elke week een extra aanbieding tegen sterk ver laagde prijs met tóch nog 10% korting, elke week aanbiedingen met dubbel zegels en elke dag van elke week 10V# korting op alle Spar- merkartikelen! l van 28 augustus Uw koekje deze week met 70%; 250 gram Bij De Spar krijgt U op blikjes vleeswaren en op vele soorten verse vleeswaren 10 korting in grafts Sparzegels. Profiteert daarvan eens voor de komende zondag, dan koopt u voortaan nog xoordeliger uw vakantie, programma DE SPAR KL. HOUTSTRAAT 81 KONINGINNEWEG 6 Tel. 14024. opleiding tr Halsstraat 1 Iel 14624 Haarlem Kruisstraat 19, Haarlem. Copyright P. I B Box 6 Copenhogen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13