„...dus bierweer! PHILIPS Bezwaar ging tegen levering van mogelijke aanvalswapens <:Praatótcel Nederlandse dag op de Expo werd een groot succes f1000.- Vrees voor eenzaamheid Bij de foto's Nederland en de wapens voor Nasution Folkloristische en culturele manifestaties trokken veel belangstelling Door bliksem gedood Drie doden in het verkeer Bij motorongeluk gewond en later overleden WIN insectendodende lamp Verkiezingen in Australië op 22 november Dames blouse de Wolbaai Competentie van Ameri kaans Opperste Gerechtshof Senaat verijdelde poging tot beperking 49-41 pONDERDAG 21 AUGUSTUS 1958 De afbeelding links geeft een overzicht van de folkloristische manifestaties tijdens de Nederlandse dag op de Expo. Helaas viel af en toe de regen in stromen neer Hieronder: een wedstrijd tussen de „hostesses" van de verschillende paviljoens op de Expo tijdens de Nederlandse dag werd gewonnen door deze charmante Engelse, Caroline Threlford, die als beloning een vijf daags bezoek aan Nederland mag brengen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Nederland heeft het gisteren gepresteerd op de Expo een nationale dag te organiseren, die door de variatie van zijn programma en de perfecte uitvoering ervan zeer geslaagd mag heten. Er zijn niet veel landen die van hun nationale dag op de Expo zo'n succes hebben weten te maken. De folkloristische groepen uit Fries land, Zeeuwsch-Vlaanderen en andere gewesten van Nederland zorgden voor vele hoogtepunten. En de ontmoeting na vijf jaar van de Belgische Sabena-helikopter- piloot Gerard de Tremérie met de kinderen Bezuyen van het eiland Schouwen- Duiveland, die door de piloot samen met hun familie door middel van een helikopter werden gered tijdens de overstromingsramp van februari 1953 was een van de ont roerendste momenten van de gehele dag. De Nederlandse dag op de Expo werd ingeleid door het plaatsen van Neder landse bloemen bij de vijftig paviljoens. Mgr. Baeten, bisschop van Breda, cele breerde daarna een hoogmis in het pavil joen van het Vaticaan, die onder meer werd bijgewoond door minister Luns. In het paviljoen der protestantse kerken gingen dr. W. F. Golderman, doopsgezind predikant, dr. E. Nagel en dr. P. Fagel, respectievelijk gereformeerd en hervormd predikant, voor in een kerkdienst. Bij een eenvoudig, voor deze plechtig heid tijdelijk opgericht gedenkteken uit zandzakken aan de voet van het Neder landse paviljoen -werd de herinnering wakker geroepen aan de Nederlandse rampdagen van 1953. Janna en Daniel Be- zuyen uit Ellemeet op Schouwen dankten Tijdens de overstromingsramp in fe bruari 1953 hebben helikopterpiloten uit verschillende landen honderden mensen van de daken van ondergelo pen huizen en boerderijen gered. Op de Nederlandse dag op de Expo heeft de thans 18-jarige Janna Besuyen uit Ellemeet op Schouwen, een der ge redden, de Belgische piloot Gérard de Fremerie daarvoor met een fruitmand en een klinkende zoen dank gebracht. daar in de persoon van Gerard de Treme- rie, thans chef van de helikopterdienst van de helikopterdienst van de „Sabena", de buitenlandse helikoptervliegers, die zoveel levens uit de vloed hebben gered, ook de levens van Janna en Daniël (nu 18 en 14 jaar) en hun ouders. De Nederlandse commissaris-generaal van de wereldten toonstelling, mr. H. F. van Walsem. zei, dat dit symbool van dankbaarheid wil aan tonen, dat de Nederlanders de hulpver lening niet vergeten zijn. De heer De Tremerie ontving geschenken van Zeeuw se bodem, bloemen en een kus van Janna, het boek „Gekwelde Grond", en een foto van het verdronken Schouwen. Een Zeeuws koor zong het Zeeuwse volkslied, waarna carillonspel weerklonk. Receptie Vele tientallen genodigden verschenen daarna on do receptie, die ter gelegenheid van de Nederlandse dag door de heer en mevrouw Van Walsem werd gegeven. Daarbij waren onder meer de ministers Luns en Staf. de ambassadeur van Neder land te Brussel, jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos. de ambassadeur van België in Nederland, baron F. X. van der Straeten- Waillet. mr. R. H. Pos. gevolmachtigd mi nister van Suriname en mr. J. Linthorst Homan, hoofd van de Nederlandse perma nente vertegenwoordiging bij de Europese gemeenschappen. Voorts waren aanwezig de Belgische minister van staat, de heer F. van Cauwelaert. de burgemeester van Brussel, de heer L. Cooremans, en baron Moens de Fernig. commissaris-generaal van de Belgische regering voor de Exno. De voorzitter van het comité Nederland se Dag jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, legde tijdens de receptie een grote bloementuil aan de voet van het Adolphe Max gedenkteken op de Expo. Wedstrijd De stichting Nederlandse Textieljaar- beurs had een wedstrijd georganiseerd waaraan hostesses van vrijwel alle expo serende landen deelnamen. De hostesses hadden tot taak op de een of andere ma nier hun land uit te beelden. De jury wees de presentatie van Engeland als de meest geslaagde aan. De Engelse hostess, die op het Nederlandse paviljoen in een boot langs de kunstmatige dijk roeide, decla meerde een stuk uit Shakespeare. De voor dracht werd muzikaal omlijs t door de Scottish Pipers, die zich op de pier hadden opgesteld. Minister Luns zat op de dijk en minister Staf overzag van de vuurtoren af de vreedzame slag der hostesses, die defi leerden voor een jury onder voorzitter schap van jhr. De Ranitz en waarvan on der anderen deel uitmaakten mevrouw Rika Hopper, Annie M. G. Schmidt en Wim lbo. Speciale bloemenhulde Na de show van de hostesses zijn de folkloristische groepen uit Nederland. Scheveningse, Spakenburgse, Friese en Limburgse, en ook een delegatie uit de West in optocht over het terrein getrokken tot aan de Belvedère. Daar is aan de Bel gische commissaris-generaal, baron Moens de Fernig, een speciale bloemenhulde ge bracht. Met een tulpenbol „Expo '58", die blauwe bloemen draagt en die gekweekt is door H. Scholten van de fa. Rijnveld en Zoon n.v. in Hillegom. en een roos „Moens de Fernig" van de heer G. Verbeek uit Aalsmeer. Intussen had het publiek weer bij drommen bezit genomen van het Neder landse paviljoen, aan de voorzijde waar van het Utrechts stedelijk orgel vrolijke muziek liet horen. Concert en taptoe Behalve door minister Staf was de Ne derlandse regering gisteravond vertegen woordigd door dr. Drees tijdens het con cert, dat het Residentieorkest onder lei ding van Bernard Haitink in het audito rium van de Expo gaf. Het orkest speelde werken van Badings, Mendelssohn en Brahms, waarbij Herman Krebbers solis tische medewerking verleende. Tot slot van de Nederlandse dag was er het spel van klanken en beweging van de militaire taptoe, die werd geopend door de mari nierskapel van de Koninklijke Marine met tamboers en pijpers van het Korps Mari niers. Daarna vulden de kleurige unifor men van de Koninklijke Militaire Kapel, van Jagers. Grenadiers en van het. Garde regiment Fuseliers Prinses Irene de ruimte van de Esplanade. Een exercitiepeloton van het Luchtmachtinstructieregiment uit Nijmegen sloot deze taptoe en daarmee ook de Nederlandse manifestatie op de Expo '58. DEN HAAG, (ANP) Naar aanleiding van berichten uit Londen over eventuele Britse wapenleveranties aan Indonesië heeft een woordvoerder van het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdagavond desgevraagd verklaard, dat Nederland bezwaar maakt tegen de le vering van wapens, die zouden kunnen worden gebruikt voor agressieve acties. De Verenigde Staten hebben Nederland dan ook toegezegd, dergelijke wapens niet te zullen leveren. De woordvoerder voegde hieraan nog toe, dat dc Nederland se bezwaren uiteraard evenzeer gelden voor wapenleveranties door andere lan den. LONDEN (UPI) Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft geweigerd commentaar te leveren op berichten als zou Engeland overwegen om evenals de Verenigde Sta ten Indonesië van wapens te voorzien. WASHINGTON, (UPI) In zeer be trouwbare kringen te Washington wordt vernomen, dat premier Menzies van Australië en de minister van Buitenlandse Zaken Casey op de hoogte waren van Ame rikaanse plannen om wapens aan Indone sië te leveren. Zij wisten eveneens, dat de Indonesische regering had beloofd de wapens uitsluitend te zullen gebruiken voor het handhaven van de binnenlandse veiligheid. In deze kringen gaf men te verstaan, dat alles moet worden gedaan om de positie van generaal Nasution, de chefslaf van de Indonesische strijdkrachten, te verster ken. Nasution staat bekend als een gema tigd leider, wie slechts het belang van Indo nesië voor ogen zou staan. Om deze reden verklaarde men de houding van de Austra lische pers ten aanzien van de leveranties niet te begrijpen. Men achtte het bijna vanzelfsprekend, dat Australië de komst van 2.000 Ameri kaanse mariniers naar Singapore naar het heet om er een vakantie door te bren gen toejuicht. Aangenomen wordt, dat de Verenigde Staten de Aziatische landen willen tonen het Verre Oosten niet te ver onachtzamen. Tijdens een kortstondig onweer is de i9- jarige jongeman H. Peters uit het gehucht Oven, gemeente Maasbrèe, die een schuil plaats had gezocht achter een korenmijt, door de bliksem getroffen en gedood. De 35-jarige Van Lier uit Baarlo, die even eens hier een schuilplaats had gezocht, kreeg een shock en moest bewusteloos naar zijn woning worden overgebracht. WASHINGTON, (Reuter) In gezag hebbende Amerikaanse kringen te Washington heeft men woensdag ge smaald om een bericht, dat Indonesië van plan zou zijn in november een invasie in Nieuw-Guinea te beginnen. Een woordvoerder van de Indonesische ambassade heeft het bericht vierkant te gengesproken. Volgens dit bericht, dat door een Australisch blad is gepubliceerd, zou de Indonesische regering amnestie willen aanbieden aan de opstandelingen in Indonesië en hen willen uitnodigen aan de „invasie" deel te nemen. De woordvoer ders noemde de berichten over het ver zamelen van een strijdmacht in Indonesië voor een invasie „de grootst mogelijke onzin". Amerikaanse functionarissen hebben gezegd, dat er hoegenaamd geen inlichtin gen zijn ter staving van de berichten over een voorgenomen invasie van Westelijk Nieuw-Guinea. De 74-jarige landbouwer G. Bartels is op de grote verkeersweg naar Ommen aangereden door een personenauto en op slag gedood. De 60-jarige mevrouw H. v. d. Velde Hazelhorst is op de hoofdweg te Wéster- haar (gemeente Vriezenveen) door een auto aangereden en op slag gedood. Bij Sittard zijn gisteravond een brom fiets- en een fietsrijder, beiden uit Italië afkomstige mijnwerkers met elkaar in bot sing gekomen. De 27-jarige bestuurder van de bromfiets liep hierbij een schedel- basisfractuur op. In de loop van de nacht is hij in het ziekenhuis te Sittard over leden. De wielrijder kreeg een hersen schudding. Hij is eveneens in het zieken huis te Sittard opgenomen. Op de Kruisweg in de gemeente Haar lemmermeer. ter hoogte van de Spiering weg, is dinsdagavond om zes uur een mo torongeluk gebeurd, waarbij de duo-pas sagier, de veertigjarige J. Meijer uit De Kwakel (gemeente Uithoorn) zo ernstig werd gewond, dat hij in de nacht van dins dag op woensdag in de Mariastichting te Haarlem overleed De 32-jarige bestuur der, eveneens uit De Kwakel, werd licht gewond. Het ongeluk is vermoedelijk ont staan. doordat de achterband van de mo tor afliep, waardoor beide mannen zijn gevallen. Advertentie Weerdienst IMCOS London seint Komende dagen veranderlijk met aanvankelijk weinig, maar later meer zonneschijn. De onweers buien zullen geleidelijk afnemen. Een service vsn de gezamenlijke brouwers van het beste Nederlandse bier. een reis van Win binnen 8 dagen1 Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uurzonneschijn u voor a.s. zondag verwaent. Stuur aan 'Het bier is weer best'. Postbus 2200, A'dam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld. Beslissing van het C.B.K. is bindend. Correspondentie niet mogelijk). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Vority zondag 6.6 uur zon. geen neerslag. De prijs werd verdeeld onder de 8 goede voorspellers. WAT IS IHC0S? International Meteorological Consultant Services weerkundigen, die het weer voor de geallieerde operaties voorspelden. SHISH KEBAB EN NEBIB Istanboel Vond hier Nederlands bier geliefd bij Shlsh Kebab, gebraden lamsvlees Waard kende gelukkig ook het begrip Neblb: Nederlands Bier Is Best BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij. 'Heb je 't warm? Wil je een koude douche?' Zij 'Als 't kan. liever een koel glas bier Advertentie met 100 verdampings tabletten I PHILIPS CANBERRA, (Reuter) Premier Men zies heeft in het Australische Huis van Afgevaardigden medegedeeld dat op 22 november algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Er worden in Australië elke drie jaar algemene verkiezingen ge- honden. De regering-Menzies steunt op de liberale en de plattelandspartij, die res pectievelijk 57 en 18 zetels in het uit 124 leden bestaande Huis van Afgevaardigden hebben. De socialistische oppositiepartij heeft 49 zetels. Wie mens en dier tezamen ziet in hun maatschappelijke vertier, komt soms tot vreem de vergelijkingen en nog vreemder conclusies. Het es sentiële verschil tussen mens en dier, dat zo sterk opvalt wanneer men waarneemt hoe de mens in staat is zijn ge dachten en ideeën te ontwik kelen tot daden en hande lingen, wordt als het ware omringd en gemarkeerd door aantal overeenkomsten frappant karakter, die niets beschamends of deni- grerends hebben, doch enkel eenvormige levensorigine beiden onderstrepen. Zo kan men ondubbelzinnig vaststellen, dat. zowel mensen als dieren een ingeboren vrees voor de eenzaamheid bezitten, die hen intuïtief lot onder duiken in de massa aanspoort. De neiging om zich te ver bergen in een menigte van soortgenoten en zich te ca moufleren door zichzelf tot deel van een groot geheel te maken, heeft bij het dier de kuddevorming tot gevolg, welke zelfs een zo beschaafd dier als het paard niet geheel en al verloochent. Het gemak, waarmee een eenmaal inge- stqdeerd circusnummer door een aantal paarden wordt uit gevoerd, komt in niet ge ringe mate voort uit de doodsangst van het paard om alleen te komen staan en het veiliger gezelschap van zijn soortgenoten te verliezen. en zich een van de van In zijn angst voor de een zaamheid, die hem doet op vallen als enkeling en de aan dacht van mogelijke belagers op hem concentreert, is de mens het dier gelijk. Zijn noodlot of zijn geluk is echter, dat de absolute een zaamheid voor hem onont koombaar is als consequentie van het feit, dat hij een zelf standige, comnlete persoon lijkheid vormt die is aange wezen op zijn eigen gedachten wil. Zelfs al bevindt hij temidden van een mil joenenmassa, dan nog is hij alléén in de volste betekenis. Zijn gedachten en rede neringen blijven beperkt door de omgrenzing van zijn per soon en zijn spieren gehoor zamen slechts de impulsen van zijn eigen verstand. Zijn angst om zo geheel en al alleen te zijn, overgeleverd aan zijn eigen ik. doet hem vaak een gerede prooi worden voor suggesties van buiten, die hem aansporen zijn ge zonde verstand buiten wer king te stellen en blindelings te gehoorzamen aan de wil van een ander. Volksmenners noemt men de figuren, die op deze angst voor de eenzaam heid speculeren en hem ex ploiteren voor hun eigen duistere doeleinden. Wanneer de angst voor de eenzaamheid niet diep in de mens geworteld was, zouden geen menigten samenstromen in politieke en vermaakscen tra er zouden geen mil joenensteden ziin en zelfs zouden er minder gezinnen worden gesticht. Want, met welke fraaie frasen men de beweegredenen tot gezinsvor ming ook pleegt, aan te dui den, de intuïtie tot kuddevor ming spreekt een krachtig woordje mee en de dodelijke vrees om eenzaam te leven en te sterven is van deze intuïtie een betekenisvolle stimulans. Er is echter een ander, veel merkwaardiger verschijnsel, dat de ijver demonstreert waarmee de mens tevergeefs zijn eenzaamheid poogt te ont vluchten en zich tracht in te graven om toch vooral niet als enkeling op te vallen. Dat is de Mode. De mode is de mimicri van de mensen. Niet alleen door dicht bij elkander in stenen bouwsels te gaan wonen en zich te verzamelen tot menig ten probeert de mens zich te beveiligen tegen het onwezen lijke gevaar van gezien en gebrandmerkt te worden, doch ook door zich te omhullen met de uniformiteit van kleding en uiterlijk. De mode verschaft de mens de camouflage der massa. Zij geeft hem de gelegenheid, deel van één geheel te worden en daardoor minder kwetsbaar te zijn. Een geheimzinnige vrees om als aparte persoonlijkheid ten voeten uit te worden ge kenmerkt en daardoor tot een zame uitzondering te worden gemaakt, doet hem zich tooien met het uniform der meerder heid, welke ongemakken of belachelijkheden dat uniform ook eigen mogen zijn. Nog steeds zweeft blijkbaar boven de mensen het onbestemde, spookachtige gevaai' van een onmetelijk grote, grijpende klauw, die degene wegsleuren zal die zich van de rest der mensheid onderscheidt. Zoals in de schoolklas de wrekende straf van de boze meester neerkomt op het on gelukkige hoofd van de leer ling, die op het kritieke mo ment van doodse stilte na de donderrede des onderwijzers een beweging of geluidje maakt. Bij onweer dringen de kuddedieren in het veld dicht bij elkander, zodat de bliksem straal niet zal worden aange trokken door een eenzame, op vallende figuur. De Mode is de uitdrukking van de menselijke angst voor de eenzaamheid, die ons en onze broeders de dieren ge- gemeenschappelijk vervult. En toch is die eenzaamheid ons deel, even onvermijdelijk als wij zelfstandig levende mensen zijn. Het gebrekkige contact dat wij hebben met onze medemensen een woord, een gebaar, een letter teken, een tastende vingertop heft die absolute afge slotenheid niet op, waarin wij ieder voor onszelf leven en denken. Zelfs onder de vol maakte uniformiteit van het militaire veldgrijs blijven de mensen apart en eenzaam de enkelingen die zij uit hoofde van hun menselijkheid zijn, al zijn ze ogenschijnlijk met succes samengesmolten tot een geheel. Onze vlucht in de Mode is dus tevergeefs, al schenkt hij ons de betrekkelijke waan van veilige camouflage. Het is een waan die ons als familieleden der dieren kenmerkt, doch te gelijk onderscheidt als leden van een edeler tak der fa milie. Want zolang er mensen onder ons zijn, die de spot en de hoon der massa trotseren en weigeren zich te schikken onder de camouflagenetten der Mode, zolang is de ganse mensheid gekenmerkt als een ogenschijnlijk samenstel, dat in wezen geen essentiële samenhang vertoont, doch be staat uit afgeronde en com plete individuen, die ieder apart een functie en een mid delpunt hebben en onafhanke lijk van elkander een eigen weg kunnen gaan, wanneer hun dat belieft Het is een troostrijke ge dachte dat wij allen, morgen aan de dag, de voorschriften der mode aan onze hielen kunnen lappen en ons kunnen onttrekken aan de uniformi teit die zij decreteert. Het besef van pex-soonlijke onafhankelijkheid en vol komen innerlijke vrijheid vormt voor ons de beloning voor de moed, waarmee wij de eenzaamheid dragen en aanvaarden, door alle verlei dingen heen en langs de af gronden van de dierlijke pa niek, als het heerlijk zou zijn om in een kudde op te gaan en niet meer zelf verantwoor delijk te zijn voor alle doen en laten. J. L. Dat is het! Cynische en nuchtere lieden verklaren dikwijls dat alle toerisme waan is. Dat het overal hetzelfde is en overal eender. Er is zelfs eens een dichtwerk van onze bloed eigen hand verschenen met de volgende inhoud: „Niet dromen van kam pementen aan Pool of Yukondal Want overal is het eender en eender overal. Schuif aan het vuur en lees, wees w ij s, I En kus uw vrouw: de schoonste rei s". Dat. was lang geleden, lezer. Toen wij nog jong en mooi waren en fel en bijterig. Wij denken er nu anders over. Wij zijn het oneens met de lieden van het „overal een der". Men moet het andere" slechts weten te zien. Een voorbeeldje. Wij waren in Frankrijk. In een klein stadje. We zaten op de hoek van een absoluut-lege, zonover goten straat die poedergrijs was in de warmte. Wij dronken een fijn glaasje. Op hetzelfde ogenblik nu dat er in die soe zende, hete straat een auto kwam aansnel len, sprong er een onverwachts hondje te voorschijn en kreeg een klein bijkans on waarneembaar tikje van het spatbord. Of schoon het heel zacht aankwam als het aankwam vloog het dier sterk-jankend een steegje in. De auto stopte onmiddelijk dramatisch-scheef op de weg. En toen begon het. De bazin van het dier, die het blijkbaar van ergens-binnen had gezien, trad ineens tevoorschijn in de deuropening, hief alle handen die zij ter beschikking had zo geprangd omhoog dat het leek of zij getuige was van het eerste barsten van de aardkorst dat stellig het vergaan van de wereld zal vergezellen en gaf toen een aantal reusachtige, opera achtige gillen. Het leek of zijzelf slacht offer was geworden van iets lelijks en ge welddadigs. De straat ving het allemaal ademloos-nog op. De vrouw schoot ver volgens het huis binnen, overigens zonder naar de hond om te zien, en liet de deur vol dreiging geheel pekzwart openstaan. „Wacht maar!", zei dat open gat. Intussen had de automobilist met onge loofwaardige snelheid, slechts te verge lijken met die welke filmgangsters altijd blijkt te drijven, alle portieren van zijn wagen opengerukt, was driemaal om het voertuig heengelopen, had tussen de wie len gekeken en op het dak en sprong toen, geheel tot op het midden van de straat in het volle, witte zonlicht. Daar hief hij, als in het licht der schijnwerpers, de handen in een gebaar van opperste onschuld theatraal en verongelijkt terzijde, keek links en rechts omhoog of hij een hoger getuigenis afriep en begon toen krachtig te spreken. Alles dus, wel te verstaan, op de totaal verlaten straat. Uit de open deur echter kwam toen langzaam een tot on menselijke omvang toenemend gebrul op rijzen, vermengd met een uiterst geknepen geween van een grote menigte. Het ru moer zwol aan, nam weer af en klom toen weer, tot. het tenslotte in de gedaante van een grote kluwen volks, bestaande uit een aantal oude mannen, enkele opoes, de ba zin van de hond en talloze kinderen en opgeschoten meisjes en knapen, die allen om de nek hingen van een razende dikkerd met een zwart glanzend vest en een alpino, de deur bereikte. Alwaar men hem niet langer houden kon en hij als een bal op de automobilist afsprong en deze onver- ivijld in het stof wierp. Het werd daarna een mooi en leerzaam tafereel: minuten lang rolde de kloen af en aan, omsprongen door een buurman op toffels in een Van Gogh-blauw boezeroentje met een knup pel. Toen ineens ontbond zich alles. Er klonk hoogst geëmotioneerd en geweldig roepen omhoog en toen was iedereen, ièdêrèén weg. De automobilist, nog even de hemelen begrip afsmekend met prach tige gebaren, sloeg zich de pantalon af, sprong in zijn wagen en reed heen in een pluitn stof. De straat was geheel leeg. Al les was zo r>lug gegaan dat een uit een zijstraat aanfietsend pastoor een moment dacht dat de woede hèm gold toen een woesteling, geheel overbodig, weer mooi- briesend tevoorschijn sprong op de lege weg en nog even krachtig om zich heen blafte. Hij wees beduusd op zichzelf met een vragend gezicht van „bedoel-je-mij?" „Non, non!", schudde de alpino onge duldig terwijl hij in de verten wees waar niets te zien was. „Cet assasin! Die moor denaar daar!" De pastoor knikte begrijpend toen hij doorfietste. Duif Advertentie Vlieseline tussenbeleg. alle denkbare tinten kleurecht, 38 t/m 4fi 3.98 Gen. Cronjéstraat 129 WASHINGTON. (Reuter) De Ameri kaanse Senaat heeft een voorstel van de conservatieve vleugel der Republikeinse partij om de bevoegdheid van het Opper ste Gerechtshof te beperken, afgewezen. De Republikeinse senatoren Jenner en Butler hadden een voorstel voor beper king van de bevoegdheden ingediend, om dat het Hof verscheidene liberale uitspra ken heeft gedaan die volgens hen een „ver lammende invloed" hebben op de bestrij ding van ondermijnende activiteit. Op voorstel van de Democratische senator Hennings besioot de senaat echter het voorstel van Jenner en Butler niet te be handelen. De stemverhouding was 41 voor behandeling van het voorstel en 49 tegen. Hoewel het voorstel van Jenner en But ler niets te maken had met het besluit van het Opperste Gerechtshof van 1954, dat rassenscheiding op de scholen in strijd is met de grondwet, steunden de zuidelijke Democraten de rechtse Republikeinen te gen de wat sterkere coalitie van noordelij ke Democraten en liberale Republikeinen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3