Brit Rawson won harde 800 meter pas na protest tegen diskwalificatie Dini Hobers vierde in vijfkamp; Kamerbeek verbeterde zijn record KNCB-elftal versloeg Free Foresters verrassend op Rood en Wit-terrein Resultaten uit Stockholm Zondag beslissingswedstrijd om de titel tussen HHC en Pinguins Willy Cisouw in finale 80 meter horden Schoten verkeert in degradatiegevaar 11 DE EUROPESE ATLETIEKKAMPÏOENSCHAPPEN Protest 400 meter 100 meter Drie titels Vijf- en tienkamp GRETHA DE BRUIJN Zweedse kranten hebben bewondering voor Haus Noorwegen protesteert tegen jurybeslissing Koersen In Hilversum Roland en Peterhof favoriet voor de titel De softbaluitslagen Sterke start van Engeland in de vijfde testmatch VRIJDAG 22 AUGUSTUS 19 5 8 Het gejuich barstte los, maar verstomde weer vrijwel onmiddellijk, want zelfs de 20.000 op de reeds in een schemerdonker gehulde tribunes, die an derhalve minuut achtereen om de eerste Skandinavische zege" op de Euro pese atletiekkampioenschappen in Stockholm hadden gesmeekt en die zege onverwacht nog toegewezen kregen ook, beseften maar al te goed, dat er onrecht was begaan. Onrecht tegenover de Brit Michael Rawson, die na een enerverende race over 800 m met zeer gering, doch duidelijk waarneem baar verschil als eerste de eindstreep had gepasseerd. Maar niet Rawson werd als winnaar geannonceerd, doch de Noor Audun Boysen, de eeuwige iweede in het internationale milieu, die ook nu weer een fractie van een decimeter te kort was gekomen en er zich gezien zijn reactie zeer wel van bewust was. Het duurde even voor de toeschouwers deze schok konden verwerken, toen barstte het gejuich los en verzamelde Rawson het laatste beetje energie om naar de jury te gaan teneinde te protesteren tegen een onrechtvaardige diskwalificatie. Evenals woensdag in de halve finales is de grote strijd op de 800 meter vol in cidenten geweest. En weer lag de kiem van al het kwaad in de start. Boysen kon zijn gretigheid om als eerste de binnen- bocht te bereiken het minst bedwingen. De Noor was al weg voor het startschot had geklonken (hij werd niet teruggeroe pen), maar onmiddellijk vlogen zijn zeven concurrenten achter hem aan. Szentgali en Wagli, aan de buitenkant gestart, pro beerden Boysen opzij te dringen, doch de Noor vocht terug met alle fysieke kracht, die hij bezat. Het gevolg was, dat tenslotte één atleet, eenvoudig uit de baan werd ge drukt, het middenveld op: de Engelsman Rawson en daarmee was de Brit veroor deeld, want de letter van het reglement dwingt nu eenmaal een atleet in de baan te blijven op straffe van uitsluiting. Eef Kamerbeek Rawson werd gediskwalificeerd hoewel hij allen, die donderdagmiddag in het sta dion waren, enkele minuten lang het puur ste sportieve genot had geschonken. In tic- re overigens prachtige race had Wagli de kop genomen, maar toen kwam de Duit ser Schmidt naar voren, 250 m. voor de eindstreep. Boysen nam zijn kans waar toen alle aandacht zich concentreerde op de Pool Makomaski, die trachtte buiten om langs Wagli te komen. De Noor spurt te met alle energie door het kleine gaatje dat was open gebleven naar voren. Toen gebeurde wat niemand meer had ver wacht. Met nog 130 meter van de finish rukte Rawson zich los van de groep. Boy sen had op 20 meter voor de streep nog een kleine voorsprong. Vijf meter verder ech ter was hij gepasseerd door de Brit, wiens eindrush niet afgeremd kon worden. Het protest van de Brit Michael Rawson tegen zijn diskwalificatie in de finale van de 800 meter, is later toegewezen* De Brit werd alsnog uitgeroepen tot Europees kampioen op dit nummer. De jury bestaande uit vier heren en één dame, was ervan overtuigd dat Rawson een pas of vier naast de binnenkant van de baan had gelopen, toen de acht finalis ten dicht opeengedrongen de eerste bocht ingingen. Zij diskwalificeerden de Engel se atleet, die als eerste finishte in 1 min. 47,8 sec. en riepen aanvankelijk de Noor Boysen, die 0,1 sec. later als tweede ein digde tot Europees kampioen uit. Rawson zelf verklaarde dat hij tegen zijn wil buiten de baan was geraakt, de Pool Makomaski zou hem hebben geduwd. De Brit ontkende, dat hij enig voordeel uit de situatie had getrokken. Het tegendeel was volgens hem het geval. Ook Audun Boysen zelf was van mening dat de dis kwalificatie van de Engelsman ten onrech te was geschied. „Ik was nu wel tot Europee: kampioen op de 800 meter uitgeroepen, maar de snelste 800-meter-loper van donderdag was Michael Rawson en daarom geloof ik niet dat ik ooit het gevoel van mij af had kun nen zetten, dat ik een gouden medaille had gekregen, die door iemand anders was ver diend", aldus Boysen. Voor de toeschouwers betekende de foutieve beslissing een welkome afwisse ling van de ceremonie protocolair. Het „God Save the Queen" had reeds twee maal door de arena geklonken. Eenmaal voor .John Wrighton, die de zege op de 400 meter greep voor zijn landgenoot Salis bury, een double dus, de andere keer voor Heather Young-Armitage, die op de 100 meter zelfs haar Oostduitse en Russische rivalen te snel af was. Het zag er overigens niet naar uit, dat Wrighton zou gaan triomferen op de ge prolongeerde sprint. Tot 100 meter voor de finish leek hij kansloos, maar de koele Brit had tijdens het felle duel tussen Salis bury en de Poolse favoriet Swatowski zijn krachten gespaard. Juist toen Salisbury de Pool definitief had teruggewezen (Swa towski eindigde zelfs als laatste) ging Wrighton zijn landgenoot voorbij. Heather Young werd dus winnares van de 100 meter dames, waarin voor het eerst sedert 1946 geen Nederlandse atlete uit kwam. Hannie Bloemhof (12,2) en Joke Bijleveld (12,3) waren in de halve finales kansloos uitgeschakeld, evenals trouwens de Duitse meisjes Biechl en Fuhrmann, de Britse Human en de Poolse Janiszewska. Twee Britse dames Young en Weston, twee Russinnen Krepkina en Maslovskaja, de Oostduitse Christa Stubnick en de Euro pese recordhoudster Giuseppina Leone vormden de finale. De beide Engelse meisjes joegen elkaar onmiddellijk naar een kleine voorsprong op de rest van het veld op, die door Young juist ruim genoeg was om de aanval van Krepkina op te vangen. Het succes overweldigde het Engelse meisje duidelijk. Zij barstte in een huil bui los toen het Engelse volkslied tijdens de ereceremonie door het stadion klonk. Het welluidende Russische volkslied kwam deze dag drie maal door de luid sprekers, voor de tienkampwinnaar Kuz- netsov, de winnares van de vijfkamp Ga- lina Bystrova en voor Maria Itkina, de kleine issige 400-meter-loopster. Op al deze nummers was de overmacht der Rus sen verbijsterend. Tijdens de ceremonie protocolair van de 400 meter ontbrak de Britse Moira Hiscox op het podium, uitge put sloeg zij even voorbij de eindstreep tegen de grond en moest door een arts worden behandeld. De Roemeense Yolande Balas behield haar titel bij het hoogspringen zonder moeite. Toen haar laatste concurrente de Russische Chenchik na een sprong van 1.70 meter was afgevallen ging de titelhoud- ster nog onverdroten voort in een poging haar wereldrecord (1.80 meter) te verbe teren. Het gelukte niet. De Zeeuwse Willy Bakker-Cysouw was vandaag ongetwijfeld de fortuinlijkste van alle atleten. Volkomen verrassend bereik te "zij ondanks de matige tijd van 11,5 sec. de finale van de 80 meter horden. Willy was zonder kansen in haar sterke halve-finale- serie. Zij wist dit, maar het geluk was met haar. De Oostenrijkse Murauer ver loor haar balans bij de zesde horde en sloeg de zevende hindernis met een klap tegen de grond. Van schrik botste toen ook de Franqaise Marthe Djian tegen een horde en bleef geblesseerd liggen. Toen de jury de finishfoto had bestudeerd bleek Willy zowaar nog derde te zijn geworden. Genoeg voor een plaats in de finale. Vc.ssily Kuznetsov en Galina Bystrova werden dus de winnaars van de meerkam pen. En ook de zilveren medailles gingen op deze nummers naar Russische atleten. Na drie nummers stond Dini Hobers aan de kop en vele insiders hebben zich toen met verbazing afgevraagd wie deze Hol landse wel was. Op de tweede dag ech ter moest zij met lede ogen toezien hoe eerst Bystrova en later ook Vinogradova en de Duitse Edeltraud Eiberle de medail les voor haar neus wegkaapten. Want een medaille had er voor Dini ongetwijfeld in gezeten. Na het vierde nummer, de 80 me ter horden, die zij in de voortreffelijke tijd van 11,9 sec. (haar beste prestatie) had afgelegd, stond zij op de derde plaats. Te gen 't geweld van de beide Russinnen, die op dit nummer tot respectievelijk 10.9 sec. ep 11.2 sec. kwamen, was de sportleidster uit Nieuw-Amsterdam niet bestand ge weest. Hel laatste nummer, het vèrspringen moest de beslissing brengen. Als zij een sprong van 5,50 meter zou maken, was het brons voor haar zeker. Het is niet ge lukt, drie sprongen onder de 5.30 meter maakten een einde aan haar illusies. De vierde plaats toont echter aan, dat onze landgenote tot de Europese topklasse be hoort. Van de negentien deelnemers aan de tienkamp verrichtte de 24-jarige Eindho- venaar Eef Kamberbeek een bijzonder goede prestatie. Een zesde plaats bij wed strijden van zulk formaat, waarbij tienden van seconden en luttele centimeters be slissen of een atleet op de vijfde of op de twaalfde plaats eindigt. Kamerbeek ver zamelde 6784 punten en dat was een ver betering van zijn Nederlands record met niet minder dan 147 punten. Na een goed begin op de eerste dag bleek Timme ge durende het tweede vijftal onderdelen toch nog niet rijp te zijn voor een derge lijk zwaar nummer als de tienkamp. Bij het achtste nummer, het polsstokhoog- springen, gaf hij zonder reden op. De winnaar van de tienkamp, de Rus Kuznetsov. Rechts van hem de Rus Palu (tweede) en links de Duitser Meier (derde). Zoals reeds gevreesd werd hebben Henk Cujé en Joep Delnoye zich niet kunnen plaatsen voor de finale 5000 meter. Dat wil niet zeggen, dat zij een slechte wed strijd hebben gelopen, want hun tijden van respectievelijk 14.12.8 en 14.18.4 lagen slechts weinig boven hun beste prestaties. Maar hier in Stockholm waar om iedere meter wordt gevochten, moet men toch meer klasse bezitten om het tot de eind strijd te brengen. Namen als Sandor Iha- ros, Gordon Pirie, Michel Bernard, de Rus Pjarnakivi, die zich overigens op het nip pertje kwalificeerde en de Rus Artynuk, de winnaar van de 10.000 meter, de Pool Kryszkowiak, geven wel een duidelijk beeld van wat men kan verwachten wan neer in de finales de strijd in alle hevig heid zal losbarsten. In een weinig enerverende match heeft een KNCB-elftal donderdag op het Rood en Wit-terrein in Haarlem gewonnen van de Free Foresters. De Nederlandse captain Dries sloot de innings op 185 voor 9, daarbij de En gelsen twee uur en drie kwartier latend voor het maken van de runs. Hetgeen niet gelukte, want al op 100 was de innings van de Foresters ten einde, zodat twintig minuten voor het slot de Nederlandse zege een feil was. Een verrassende overwin ning overigens, maar aan de andere kant ook wel begrijpelijk indien men bedenkt dat de Engelsen de drie voor gaande dagen reeds in het veld waren geweest (in Den Haag en Enschede) en één van hun vooraanstaande spe lers, Paul, aan de kant hadden gelaten. De Nederlandse innings kende slechts weinig hoogtepunten. Het openingspaar Dries (Excelsior) en Bailey (HDVS) batte geduldig en dikwijls ook gelukkig, maar toen zij voor respectievelijk 27 en 26 runs verdwenen waren, was het een komen en gaan. Alleen Wally van Weelde (VOC) speelde als nummer zeven ingekomen een ouderwetse innings. Hij scoorde 48 voortreffelijke runs (6 x 4) en leek zijn oude vorm, die het gehele cricketseizoen is uitgebleven, volkomen terug te hebben. Ook zijn broer Henk (24 not out) batte so lide en sloeg onder andere vier harde vie ren, waarvan enkele fraaie langs extra cover. Advertentie ALLES VOOR VOETBAL HOCKEY BASKETBAL VOLLEYBAL SPORTMAGAZIJN Twynderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 »/o SERVICE De resultaten van de Europese kampioen schappen in Stockholm waren donderdag: Halve finales 100 m dames. Eerste serie. I. Heather Young (Eng.) 11.6 sec.; 2. Vera Krepkina (Rusl.) 11-8 sec. Tweede serie. 1. Christa Stubnick (Did.) 11.8 sec.; 2. Valentina Maslovskaja (Rusl.) 11.9 sec.; 3 Hannie Bloemhof (Ned) 12.2 sec. Derde serie. 1. Madeleine Weston (Eng.) 11.7 sec.; 2. Giuseppina Leone (Italië) 11.8 sec.; 6. Joke Bijleveld (Ned.) 12.4 sec. De eerste twee uit iedere serie gaan over naar de finale. De uitslag van de finale van de 100 m dames luidt: 1. en Europees kampioene Heather Young (Eng.) 11.7 sec.; 2. Vera Krepkina (Rusl.) 11.7 sec.; 3. Christa Stubnik (Did.) 11.8 sec. De uitslagen van de series van de denn- fmales 80 m horden luiden (de drie best ge plaatste van elke serie komen in de finale). Eerste serie. 1. Bystrova (Rusl.) 10.7 sec.; 2. Kopp (Did.) 10.9 sec.; 3. Willy Bakker-Cysouw (Ned.) 11.5 sec. Tweede serie. 1. Birkenmever (Did.) 10.8 sec.. 2 Quinton (Eng.) 10.9 sec.; 3. Eliseeva (Rusl.) 11.0 sec. 80 m horden vijfkamp dames. Eerste serie. 1. Galina Bystrova (Rush) 10.9 sec., 1061 pt. Tweede serie. 1. Maria Bibro (Polen) 11.5 sec., 962 pt.,4. Dini Hobers (Ned.) 11.9 sec., 904 pl. Derde serie. 1. Nina Vinogradowa (Rusl.) 11.2 sec., 1011 pt. Vierde serie. 1. Draga Stamejcic (Joegosl.) 11.4 sec., 979 pt.; 2. Corrie van den Bosch (Ned.) 11.7 sec., 933 pt. De uitslag van het laatste nummer van de vijfkamp, het vèrspringen, luidt: 1. Maria Bibro (Polen) 5.89 m.; 2. Maria Chojnacka (Polen) 5.88 m.: 3. Galina Bystrova (Rusl.) 5.82 m.: 13. Corrie van den Bosch (Ned.) 5.38 m.; 14. Dini Hobers (Ned.) 5.27 m. Het eindklassement van de vijfkamp dames luidt: 1. en Euro-ses kampioene Galina By strova (Rusl.) 4713 pt.; 2. Nina Vinogradova (Rusl.) 4627 pt.; 3. Edeltraud Eiberle (Did.) 4545 pt.; 4. Dini Hobers (Ned.) 4494 pt.; 5. Maria Bibro (Polen) 4477 pt. De uitslag van de finale 400 m dames luidt: 1. en Europees kampioene Maria Itkina (Rusl.) 53.7 sec.: 2. Parluk (Rusl.) 54.8 sec.; 3. Hiscox (Eng.) 55.7 sec. De uitslag van de finale hoogspringen dames luidt: 1. en Europees kampioene Yolande Balas (Roem.) 1.72 m,; 2. Chenchik (Rusl.) 1.70 m.; 3. Shirley (Eng.) 1.67 m. De uitslag van de finale kogelslingeren luidt: 1. Put (Polen) 64.78 m.: 2. Krivonosov (Rusl.) 63.78 m.; 3. Zsivotzky (Hong.) 63.68 m. De uitslagen van de demi-finales 400 meter horden luiden: Eerste serie. 1. Lituev (Rusl.) 51.- sec.; 2. Gailiker (Zwitserl.) 51.8 sec.; 3. Goudge (Eng.) 52 sec. Tweede serie. 1. Trollsaas (Zweden) 51.- sec.: 2. Yulin (Rusland) 51.3 sec.; 3. Farrell (Eng.) 51.8 sec. De uitslagen van de series van de 5000 metei luiden (de zes best-geplaatsten klasseren zich voor de- finale). Eerste serie. 1. Iharos (Hong.) 14.05.6; 2. Ber nard (Fr.) 14.05.8; 3. Zimny (Polen) 14.08.0; 4. Pirie (Eng.) 14.08.4; 5. Miiller (Did.) 14.08.8; 6. Pjarnakivi (Rusl.) 14.09.-; 8. Cujé (Nederl.) 14.12.1). De uitslag van de tweede serie 5000 meter luidt: 1. Artynuk (Rusl.) 14.06.8; 2. Clark (Eng.) U.09.6; 3. Szabo (Hong.) 14.12.2; 4. Kryszkowiak (Polen) 14.12.4; 5. Jurek (Tsj.slow.) 14.12.4; 6. Janke (Did.) 14.12.4; 10. Delnoye (Ned.) 14.18.4. De uitslag van de finale 400 m heren luidt: 1. en Europees kampioen Wrighton (Eng.) 46.3 sec.. 2. Salisbury (Eng.) 46.5 sec.; 3. Haas (Did.) 47.0 sec. De uitslag van de finale 800 meter heren luidt: 1. en Europees kampioen Rawson (Eng.) 1.47.8; 2. Boysen (Noorw.) 1.47.9; 3. Schmidt (Did.) 1.48.0; 4. Makomaski (Polen) 1.48.0. De uitslag van het polsstoklioogspringen voor de tienkamp luidt: 1. Hoegheim (Noorw.) 4.10 m., 795 pt.: 2. Moehring (Did.) 4.10 m., 745 pt.; 3. Kuznetsov (Rusland) 4 m., 745 pt.; 16. Eef Kamerheek (Ned.) 3.10 m., 364 pt. De uitslag van het. discuswerpen voor de tien kamp luidt: 1. Kuznetsov (Rusl.) 48.57 m., 897 pt.; 2. Ka hm a (Finland) 46.65 m„ 870 pt.; 3. Moehring (Did.) 45.60 m„ 794 pt.: 7. Eef Ka merbeek (Ned.) 39.41 m., 610 pt.; 10. Herman Timme (Ned.) 37.62 m., 562 pt. De uitslag van het speerwerpen voor de tien kamp luidt: 1. Kahma (Finl.) 65.66 m.; 2. Haarr (Noorw.) 61.41 m.; 5. Kamerheek (Ned.) 60.30 m.; 6. Kuznetsov (Rusland) 59.42 m. De uitslagen van de series van de 1500 m voor de tienkamp luiden. Eerste serie. 1. Meier (Did.) 4.20.6; 4. Kuz netsov (Rusl.) 5.00.0. Tweede serie. 1. Palu (Rusl.) 4.17.9; 2. Kahma (Finland) 4.18.3: 3. Kamerbeek (Ned.) 4.35.4. Derde serie. 1. Muchitsch (Oostenr.) 4.14.9. Vierde serie. 1. Holm (IJsland) 4.30.6. Het eindklassement van de tienkamp luidt: I Kuznetsov (Rusl.) 7865 pt.: 2. Palu (Rusl.) 7529 pt.; 3. Meier (Did.) 7249 pt.; 4. Kahma (Finland) 7137 pt.; 5. Tschudi (Zwits.) 6858 pt.; 6. Kamerbeek (Ned.) 6784 pt. (nieuw Neder lands record); 7. Moehring (Did.) 6774 pt. In de Engelse aanval, die weinig impo neerde, nam Jackson (442) de meeste wickets. Het fielden van de Foresters aanvankelijk vrij loom door de vermoeid heid van de voorgaande wedstrijden was vrij redelijk en zeker beter dan wat de MCC tien dagen geleden had laten zien. Captain Proud van de Free Foresters was terecht van oordeel dat 165 minuten voldoende was voor het maken van de 168 runs, die nodig waren voor de over winning. De Engelsen batten dan ook sterk aanvallend, maar toen de openingsbatsmen Hordern (10) en Kirby (13) door Bailey wa ren gebowld en vervolgens Eede (1) en Hoare (1) ten slachtoffer vielen aan Henk van Weelde en Bailey en tot overmaat van ramp aanvoerder Proud subliem werd ge vangen door Wally van Weelde op short leg, deden de Foresters ..de deur dicht". ÜHi Cricket Het was toen 30 voor 5 met nog vijf kwar tier te spelen. Niemand twijfelde aan een draw, omdat de Engelsen Willatt nog op de mat hadden, maar toen deze zeer fraai door Mulder werd gestumpt op het bo" len van J. P de Ruig, was het spoedig gedaan. Twintig minuten voor het einde viel het laatste wicket en was de Nederlandse zege een feit. Henk van Weelde was de succesvolste bowler geweest met vier wickets voor 33 runs. Vermelding verdiende verder nog de vang, waarmede de Rood en Witter On- stein een einde maakte aan de innings van Brohage. De scores waren: KNCB: 185 voor 9 gesloten: Dries bowled Jackson 27 Bailey bowled Jackson 26 Bergman bowled Willatt 12 Onstein l.b.w. Willatt 0 J. de Ruig l.b.w. Jackson 1 Van der Sloot bowled Jackson0 W. van Weelde c. Jackson b. Broadfoot 48 Rishworth c. Eede b. Kirby11 H. van Weelde not out 24 C. de Ruig run out 16 Mulder not out 2 Extra's 18 Totaal 185/9 Bowlingcijfers Free Foresters: Brohage 12 Broadfoot 14 Jackson 21 Willatt 16 Kirby 4 Free Foresters: 38 voor 5 Hordern c. J. de Ruig b. Bailey Kirby c. Onstein b. Bailey Eede l.b.w. b. H. van Weelde - Willatt st. Mulder b. J. de Ruig - Hoare c. Bailey b. Bailey 1 Proud c. W. van Weelde b. H. van Weelde 0 Jackson l.b.w. b. H. van Weelde9 Brohage c. Onstein b. Rishworth 9 Matheson c. Van der Sloot b. J. de Ruig 7 Scott l.b.w. b. H. van Weelde 11 Broadfoot not out 0 Extra's 3 0—33 1—25 4—42 2—45 1—22 10 13 1 36 De Zweedse pers besteedde donderdag zeer veel aandacht aan het incident op de 800 meter waarvan onze landgenoot Henk Haus de dupe werd. Vrijwel alle bladen openden hun eerste pagina met een foto, veelal over vier of vijf kolommen afge drukt waarop men de Eindhovenaar met de benen omhoog ziet spartelen, ter wijl de andere atleten proberen hem te ontwijken. De bewondering voor de wij ze waarop Haus reageerde was unaniem. „Iedereen zou de baan hebben verlaten" schreef de Dagens Nyheler, „naar huis zijn gegaan en de rekening voor de schade aan het shirt naar de organisatoren heb ben gezonden. Haus deed dat niet, hij liep door, hoe wel hij wist dat hij kansloos was. De reac tie van de Nederlander was stijlvol en hij won daardoor terecht de sympathie van de toeschouwers". Bovendien betwijfelen zij of het Salonen was, die obstructie had gepleegd. De Fin heeft inmiddels een officieel protest inge diend, tegen zijn diskwalificatie en dat protest werd gisteren behandeld. Haus werd als getuige gehoord. Het protest is toegewezen, maar daar Salonen naar la ter op de foto bleek toch niet onder de eerste vier was binnengekomen, komt hij toch niet in de eindstrijd. Hij werd zesde in de serie. De voorzitter van de Noorse'Atletiek bond heeft meegedeeld, dal Noorwegen een protest zal indienen tegen de beslissing van de jury op de atletiekkampioenschap pen in Stockholm om de Brit Mike Raw son aan te wijzen als winnaar van de finalp op de 800 meter. Rawson werd eerst door de scheidsrech ters gediskwalificeerd omdat hij een aan tal meters binnen de baan had gelopen, maar na een discussie van drie uur door de jury toch als winnaar aangewezen. AH het protest toegekend wordt, kan de Noor Boysen, die als tweede aankwam en ten gevolge van de oorspronkelijke diskwali ficatie van de Brit de gouden medaille ontving, deze behouden. Onmiddellijk 'na de wedstrijd zei de Noor, dat het hem geen genoegen deed deze medaille te ontvangen, omdat die Rawson toekwam. Het Noorse protest werd vrijdagmorgen door de protestcommissie van de Euro pese atletiekkampioenschappen verwor pen, zodat Rawson winnaar blijft van de 800 meter. Het uitgebreide zondagsprogramma in hel Hüversumse sportpark brengt als ired- delpunt het Kampioenschap Nederlandse Paarden, een koers over 2440 meter. Het is te betreuren, dat het veld (15 paarden) te groot is voor een juiste vergelijking van de huidige klasse. Er zijn te veel paarden in deze ontmoeting, die totaal geen kans hebben en de cracks slechts in de weg zullen lopen. Theo Messidor en Quintus Harvester zullen door deze factor slechts met 'n outsiders-kans aan de start komen, daar zij de ongunstigste plaatsen hebben geloot. Gelukkiger zijn Roland en Peter hof geweest en de verwachting is dan ook dat dit duo, dat dit jaar door kreupelheid en andere ongemakjes lang niet zo oo de voorgrond is getreden als in het vorige, de eindstrijd onder elkaar zullen uitmaken, waarbij Roland de meeste kansen worden toebedeeld. Andere mogelijkheden zijn nog Sirona en Quite Heny. Het tweede treffen van belang is het Criterium der 4-jarigen, een selectie voor de besten uit deze jaargang. De Derby- winnaar Vanadis, die bij Nottelman wel de tijd heeft gehad om uit te rusten, shiat hierin onder zeer gunstige voorwaarden. Slechts indien Vaja Con Dios belangrijke vorderingen zou hebben gemaakt is een verrassing mogelijk, daar evenmin ver wacht mag worden dat over deze afstand Vlieger D en Vivant Hollandia het tegen Nottelman zullen kunnen bolwerken. Na de zo geruchtmakende Derby doet de ongelukkige Wiebeline Wip haar herop treden, nu echter over een afstand, welke haar veel beter ligt. Indien haar tour de force in de Derby geen nadelige gevolgen voor de merrie heeft meegebracht moet zij haar handicap kunnen overbruggen en Willy Bond. Wala en Wanda van Gonny achter zich laten. Hoewel de voortreffelijke Xenia Scott P in haar koers een handicap heeft van 40 meter zal zij nog terecht de meeste toto-aanhangers vinden, daar zij niet alleen snel, maar bovenal betrouwbaar is, hetgeen van haar concurrenten Xan- thia S, Xelinotte en de vertegenwoordigers van stal-Oosting (X O, Xaisine) niet gezegd kan worden. In het internationale nummer valt de keuze op stal-Hollandia (Enterprise, Lord Scotch), vóór de keuze Bloemsaat (Soren- to, Double Six M). Rose Marie en Martini Spencer. Bij de amateurs staat Rosa Signal op een winnende post, daar Rhea en Ru- dolf G niet tegen haar opgewassen zuilen zijn. Het lange afstandsnummer brengt Spreeuw S als de favoriet aan de start. In de beide draverijen van meet heeft in de belangrijkste Traviata een eerste kans. vóór Strange Story en Seigneur Bascom. In de andere heeft Geersen met Uriël de beste papieren, evenals Wilfield die heeft in het zwaar bezette openingsnummer. De softbaluitslagen luidden: Eerste klasse: HHCRooswijk 3—1; HCKPinguins 1314; SchotenTYBB 11—16. Tweede klasse A: MeteoorRCH 314; THB—HCK 3 11—6; EDO—RCH 5—3; EDO —Pinguins 2 5—11; SC HaarlemO VVO 14 (OVVO kampioen). Tweede klasse B: TIW—TYBB 2 2—0 (o.p.v. TYBB); Pinguins 3—DSS 2—11; HHC 2—EHS 17—12; DCG—HCK 2 7—4; TYBB 2—Pinguins 3 12—3. Derde klasse A: RCH 2—OVVO 2 6—1; DIOCatchers 2 112 (DIO kamp., Catch, degr.) Derde klasse B: SC Haarlem 2Roos- wijk 2 1—13. Vierde klasse A: THB 2—TYBB 4 18—7; DIO 2—EHS 2 6—6. Vierde klasse B: Bloemendaal 2DSS 2 46 (DSS kam.); DSS 2Bloemendaal 2 14—10. Totaal 100 4—33 0— 7 3—25 1—16 2—11 0— 5 Bowlingcijfers KNCB: H. van Weelde19 Onstein 3 Bailey 18 Rishworth 6 J. de Ruig5 W. van Weelde2 In de vijfde en laatste testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland op de Oval In Londen zijn de Engelsen op overtuigende wijze gestart. De Nieuwzeelandse batting side ging voor 161 all out en toen de speel tijd was verstreken stond Engeland op 30 zonder een wicket te hebben prijsgegeven. MAZZOLA. Mazzola, de midvoor van het Braziliaanse elftal in de eerste eind ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap, he,eft een contract gesloten met de Italiaanse eerste divisieclub Milan. De Braziliaan zal ongeveer 2000 gulden per maand gaan verdienen. De transfersom bedraagt ruim 300.000 gulden. In de softbalcompetitie zijn de meeste beslissingen gevallen. Alleen in de eerste klasse heerst nog grote spanning. HHC en Pinguins, de kampioen van het vorig jaar, hebben de nek aan nek race volgehouden en zijn gelyk geëindigd. Vooral Pinguins heeft echter hard voor de punten moeten vechten. De laatste wedstrijd werd op het nippertje van de zeer jeugdige HCK-ploeg gewonnen (14-13). Ook HHC stuitte op grote tegenstand van Rooswijk, maar de ploeg van Berendonk behaalde ook hier een overwinning (3-1). Zondag wordt er een beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van Haar lem. HHC en Pinguins zullen elkaar ont moeten op het terrein aan de Kleverlaan naast het Zwembad. De wedstrijd begint om 14.15 uur. Ook onderaan is de situatie plotseling zeer spannend geworden. Het Amsterdamse Catchers heeft de gehele competitie onder aan gestaan, maar het bondsbestuur heeft in de loop van de competitie de Amster damse club ten onrechte twee punten in mindering gebracht. Deze beslissing is nu herroepen en hier door is de positie van Schoten zeer onaan genaam geworden. De Haarlemse dames zijn uitgespeeld, terwijl The Catchers nog een wedstrijd moeten spelen.Wint Catchers van VVGA, dan degradeert het Schoten negental naar de tweede klasse. De wedstrijd RooswijkTYBB zal niet meer worden gespeeld, met het oog op de vroeg invallende duisternis. De stand in de eerste klasse is: worden in overgangsklasse. De competitie krijgt hierdoor een zuiverder beeld. Ook in de tweede klasse zijn enkele wed strijden vervallen verklaard, daar zij niet meer van belang zijn. De onderstaande standen zijn tevens de eindstanden: Tweede klasse A Tweede klasse B OVVO 14-23 H H C 2 14-22 SC Haarlem 14-20 DCG 14-21 RCH 14-17 T Y B B 2 14-20 THB 14-16 H C K 2 13-14 Pinguins 2 13-9 DSS 14-12 Meteoor 13-8 T I W 13-10 EDO 13-7 Pinguins 3 14-7 H C K 3 13-0 EHS 14-2 In de derde klasse A leverde DIO een HHC Pinguins TYBB Rooswijk 14-24 14-24 13-19 13-13 HCK VVGA Schoten Catchers 14-9 13-8 14-5 13-4 In de tweede klasse A heeft SC Haarlem in de laatste wedstrijden teleurgesteld. Werd eerst verrassend van RCH verloren, de beslissende wedstrijd tegen OVVO werd met 4-1 verloren, waardoor OVVO het recht verkreeg om promotiewedstrijden te spelen tegen de kampioen van de B-afde ling. In die afdeling eindigde HHC 2 op de eerste plaats, maar daar HHC reeds een ploeg in de eerste klasse heeft, kreeg DCG de kans op promotie. In ieder geval pro moveert dus een Amsterdamse club. Wy vragen ons af, of het niet mogelyk is, een tweede klasse-afdeling te vormen, die uitsluitend bestaat uit standaardteams. De naam zou eventueel veranderd kunnen schitterende prestatie. Drie jaar bestaat de softbalafdeling van deze vereniging. Het vorig jaar werd DIO kampioen van de Softbal vierde klasse en dit jaar behaalden de DIO-dames het kampioenschap van de derde klasse, zodat zy volgend jaar in de tweede klasse zullen uitkomen. Het tweede negental van Catchers degra deert naar de vierde klasse door een 11-2 nederlaag tegen DIO. In de derde klasse B was Schoten 2 al geruime tijd zeker van promotie en HHC 3 degradeert naar de vierde klasse. De eindstanden zijn: Derde klasse A Derde klasse B D I O 12-21 Schoten 2 10-18 V V G A 2 12-19 Rooswijk 2 8-8 O V V O 2 12-15 T Y B B 3 9-8 Shell 12-12 SC Haarlem 2 9-8 R C H 2 12-5 E D O 2 9-6 H C K 4 12-4 H H C 3 7-2 Catchers 2 12-2 De kampioenen van de vierde klasse zyn de enige ploegen, die dit seizoen ongeslagen zijn gebleven. De kampioen van de vierde klasse A, Bloemendaal, had ook de produk- tiefste aanval. Zij scoorde in 11 wedstrijden 246 punten. In de vierde klasse B hebben DSS 2 en Bloemendaal 2 in een tweetal zeer span nende en aantrekkelijke wedstrijden uit gemaakt, wie naar de derde klasse gaat. DSS 2 won beide malen met klein verschil. Vierde klasse A Bloemendaal 11-22 R C H 3 T H B 2 D I O 2 D S S 3 E H S 2 T Y B B 4 11-12 10-11 11-9 11-6 12-6 12-2 Vierde klasse B D S S 2 6-10 D C G 2 6-6 Bloemendaal 2 6-6 E D O 3 6-0

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11