Bloembollenoogst blijft dit jaar wellicht beneden verwachting Zonder chauffeur Garage Jan W. du Rieu ^iimó va ADGn^Zn. Radio Moors SLOT DEFECT? van gisteren UIT STAD EN STREEK Volgende week spiingstof op de Renate Leonhardt DE BEURS 7 Weefinrichting wordt met twee afdelingen uitgebreid N ieuwe verordening keuring van slachtdieren Mannequins deden examen <p OVERVEEN - TEL. 53558 Veertienjarige jongen redt kleuter van de verdrinkingsdood De medische verzorging tijdens het weekeinde Straaljagers lanceren satellietjes boven V.S. Vijfentwintig beelden van gen^er^ k, k expositie in Arnhem de KPM was blijkbaar vraag losgekomen. verkoent I nieuw ongeveer drie pun'en. terwijl ook de ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er zijn nu wel wat variëteiten, die met verlies moeten worden gekocht. Ze kosten meer dan men er in het buitenland vcor krijgt. Een exporteur had uitgerekend, dat alles wat hij nog moest kopen hem enkele duizenden guldens verlies zou opleveren. Hij voelde er echter weinig voor op een lagere prijs te wachten, want hij vermoed de dit verlies wel weer goed te kunnen maken door gauw op reis te gaan voor ren ander artikel, dat later geleverd wordt. Men kan wel zeggen, dat er flinke tegen vallers zijn ontstaan. De .oogst is naar alle waarschijnlijkheid minder dan verleden jaar. Was men oor spronkelijk van mening, dat deze toch nog wel zou meevallen, nu helt men al weer over naar de gedachte dat er maar net. genoeg is. Bij alle landbouwprodukten geldt de regel „op is tekort". In het voorjaar waren alle prijzen rede lijk en dus ligt de veronderstelling voor de hand, dat de exporteurs hun gehele verkoop meteen maar dekken door de zo genoemde voorkoop bij de kwekers. Dit is echter niet mogelijk, want dan zou men alles in zijn schuren moeten bergen. Hier voor zouden de exportbedrijven nog min stens dertig tot veertig percent groter moeten zijn en dat is te veel gevraagd. Dus koopt men in het veilingseizoen per dag, wat men nodig heeft. Het „gevecht" om deze dertig tot veertig percent is dan die spannende veilingtijd. Loopt hel tegen, dan zakt de geschatte winst stevig. Bij hyacinten gaat dat altijd een beetje hard. In een maand tijd zijn vooral de gele soorten met sprongen omhoog gegaan. In de eerste week van augustus kostte .Prins Hendrik" 44,80 per honderd, nu 60,„City of Haarlem" kwam van het zelfde bedrag op 57,Er staat geen compensatie tegenover, want de hyacin ten, die in het begin goedkoop waren, zakken niet. Sommige hebben zelfs de neiging tot stijgen. Ook de narcissen zijn niet overvloedig te krijgen en dus zijn hier ook „uitschie- DE EERSTE COÖP. ASSQCJATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* Wegens de noodzakelijke uitbreiding van de weefinrichting van de gemeente lijke werkinrichting aan de Botermarkt in Haarlem is het nodig, dat de zolder van het gebouw zal worden verbouwd. Boven dien zullen twee nieuwe afdelingen moeten worden ingericht, waardoor voorlopig vijf- en meisjes meer geplaatst kunnen wor- en. In totaal wachten achttien, allen id-leerlingen van b.l.o.-scholen, op plaat- ng bij de werkinriching, waar op het Tenblik 45 meisjes tewerk zijn gesteld die afdelingen. De twee nieuwe afde- agèn kunnen plaats bieden aan 36 meis- s, maar B. en W. stellen voor voorlopig ■oor 15 leerlingen weeftoesl ellen aan te open. De andere drie meisjes zullen bij ijze van proef voorlopig belast worden iet werk uit de industrie. Voor cle ver ruwing en inrichting van de nieuwe af dingen is intotaal f 45.615 nodig, waar oor B. en W. de raad een krediet vragen. per km. per dag of per week In de woensdag te houden vergadering an de gemeenteraad van Haarlem zal de ïtwerp-verodoning op de keuringsdienst an slachtdieren en vleeswaren der ge- leente Haarlem ter sprake komen. De bestaande verordening dateert "an 17 augustus 1927 en is nadien enige keren gewijzigd. Bij het ont werpen van deze verordening is zoveel mo gelijk als leidraad aangehouden de door de minister van Sociale Zaken verstrekte mo- del-verordening. De thans nog geldende Vleeskeuringsverordenine bevat ook nog bepalingen, welke beogen bedrieglijke praktijken tegen te gaan met betrekking tot de verkoop van paardevlees en buiten lands bevroren vlees. In het onwerp van de nieuwe verordening komt deze materie niet meer voor, omdat zij daarin in wezen niet thuis hoort. Aangezien een regeling op dit punt echter gewenst blijft, is daarom een aparte verordening opgenomen, die dit onderwerp regelt. ters". Een inkoper-reiziger vatte de situatie zo samen. „Wat je hebben moet wordt steeds duurder, en wat je niet no dig hebt blijft maar zakken". Hij vond het maar raar verdeeld in de wereld. Er zullen in deze weken vermoedelijk wel wat brieven naar klanten in het bui tenland gaan met het verzoek bepaalde rassen te mogen vervangen. Men beroept zich dan niet zonder reden op force ma jeur. De klanten weten ook wel, dat er in vele gevallen wel goede vervangers zijn en houden maar zelden aan hun opdracht vast. Dit is dan een van de voordelen van het verkoopsysteem van de exporteurs. De meeste klanten zijn meteen goede kennissen of vrienden en die hebben dan wel wat voor elkaar over. KRUISSTRAAT XS HAARLEM In Haarlem is dezer dagen een examen voor mannequins gehouden. Hiervoor slaagden mej. C. de Graaf, mej. S. van Maanen, mevr. J. Willemse, mevr. A. Stoel-van de Wagen, mej. S. Töringen, mevr. J. Straman, mevr. J. van Hulst, mej, E. Rientjes, mej. E. Cassée, mej- W. Bakel, mej. T. Bakker en mej. D. Schrande, allen uit Haarlem: mej. B. Stam, mej. I. van Opbergen en mevr. B. Goedhart, allen uit IJmuiden. Zij genoten hun opleiding bij de mannequinschool „Gerlinde". De exa men-show, welke een vlot verloop had, trok veel belangstelling. mmmmwmwmmwwm m m.m.m De vlam en de pijl (Frans Hals) Romantiek, onver schrokken moed en niet te blussen strijd lust vieren in de film ,,De vlam en de pijl" hoogtij. Het gegeven doet sterk den ken aan de heldendagen van de legenda rische Robin Hood, de beschermer der zwakken, die in de veertiende eeuw op zijn manier vanuit het Engelse Sherwood-woud de Normandische bezetters zou hebben bestreden. Het verhaal speelt zich in de elfde eeuw in Noord-Italië af tijdens de overheersing van de Lombardijnen door de Hessen. De boogschutter Dardo (Burt Lancaster) heeft zich aan het hoofd gesteld van een handjevol vogelvrijverklaarden, die ge zworen hebben hun land van de onder drukkers te bevrijden. Hun even gewe tenloze als laffe tegenstander is Ulrich, hertog van Hessen, wie het gelukt het zoontje van Dardo te ontvoeren. Als te genprestatie houden Dardo en zijn man nen Anna. het knappe nichtje van de Hes- sische dwingeland (Virginia Mayo), in de Lombardijnse bossen gevangen. Ulrich schroomt echter niet het leven van zijn nicht onderschikt te maken aan de „staats belangen". Dan besluiten Dardo en zijn makkers als clowns en acrobaten ver momd het jongetje uit. het kasteel van de overheerser te bevrijden. Dat gebeurt op een bijzonder spectaculaire manier waar bij tevens ontzettend harde klappen val len. Uiteindelijk ontgaat de held de belo ning niet voor zijn onversaagdheid en kan hij mèt zijn zoontje ook de schone Anna in zijn armen sluiten. Een verdienste van deze bruisende rolprent is dat de humor bij al die verbitterde gevechten niet het onderspit delft. Quo Vadis (Minerva). Tot en met zondag draait in de avondvoorstellingen het grote spek takelstuk „Quo Vadis", waarin de Ro meinse glorie herleeft en de ondergang zich aftekent in de waanzinnige Nero, die Rome in brand steekt. De matinees laten ons heel wat anders zien. Chaplin ver- naakt jong en oud in zijn „Kolderparade". De matinees zijn van maandag af gewijd aan „Sjors van de rebellenclub". Tot woensdag volgt 's avonds een reprise van „La Strada". Woensdag- en donderdag avond kan men lachen om June Allyson en David Niven in de spitse komedie „My man Godfrey". Jerry maakt herrie (Cinema P a 1 a c e). Jerry Lewis viert hoogtij in „Jerry maakt weer herrie", een film, die echter niet alleen maar uit kol der is samengesteld. De makers van „moeilijke-jeugd"-films zouden tenminste met behulp van het scenario van dit ko mische geval ongetwijfeld een zwaar op de hand tillend filmwerk hebben kunnen vervaardigen. Jerry is een achterbuurtjongen, die in nauw contact staat met het jeugdgangster- dom. Dank zij een humane agent en een lieftallige gemeentelijke inspectrice wordt hij echter opgeleid tot het serieuze beroep van politieagent. Als hij zijn doel heeft bereikt tracht hij op zijn beurt zijn vroe gere vriendjes op het goede spoor te brengen. Overwegend in deze film zijn natuurlijk de fratsen en mimiek van de achterlijk aandoende beroepskomiek Le wis. Er zijn gelegenheden te over om hem zijn kunsten te laten vertonen: vooral het verblijf op de politie-akademie geeft aan leiding tot heel wat doldoenerij. Lewis- Hefhebbers komen volledig aan hun trek ken. De kampioen fiets jongen (Rembrandt,) In deze superieure Franse kolderfilm wordt de absurditeit zo wezenlijk en consequent, uitgeleefd, dat ze weer zin krijgt; er schuilt, een mentaliteit achter, waaraan onbedoeld allerlei heilige huisjes ten offer vallen. Zonder dat het blijkbaar de opzet van de makers was om te hekelen, heeft hun zin voor het knots gekke" zich meester gemaakt van situaties, waarop degeen die het zou willen etiketten kan plakken als „sex"-verheerlijking, pres tatiezucht. liedjeskwelers, nozemrage en wat al niet. Maar men kan dat beter niet willen en zich overgeven aan de fietsjon- gen, zoals die zijn onverbasterde lust in het leven bloot geeft. Hij fietst van de ene otterni.i in de andere, komt op onverklaar bare wijze steeds schietende politiemannen tegen (een effect dat aan de film Hellza Poppin ontleend lijkt) en wordt gedreven door één levensdoel; zijn dorpsclub de oetbalbeker te zien winnen. Het is een uitmuntende lachfilm, waar ook de kinde ren om kunnen schateren, zoals bleek in dé voorstelling die we bezochten. De belhamel (Studio) Heinz Rühmann blijft nog een week den volke vermaken met -ijn zotte streken als „gevorderd" scholier. De zoon van Robin Hood (Lido) Wie aan „Robin Hood", men geling van vechtjasserij, romantiek en avontuur, goede herinneringen heeft, zal zijn hart ook ophalen aan de heldendaden van zijn zoon in wiens aderen het bloed van de vrijbuiter even onvervaard stroomt. Van vader op zoop derhalve voor vader en zoon. Met de dood op de hielen (R. o x y) De pioniers van het westen leveren de filmmakers altijd stof voor de ruige balladen, die zij wrochten rond hun forse verschijning. Ook deze film is weer een genadeloos duel tussen persoonlijke moed, doodsverachting en terreur. De wet van de prairie heet: meedogenloosheid. Haar toepassing wijkt daarvan soms af. Zo ook in „Met de dood op de hielen" een onvervalste sympathieke western. Van maandag af avontuur en harem- schonen in „Arabische nachten". De dictator (L u x o r). Bij het weerzien van „De dictator", de film die Charlie Chaplin in 1940 vervaardigde en die pas na de be vrijding voor het eerst hier te lande werd vertoond, kan men constateren, dat zij nu geheel andere reacties oproept dan toen In de jaren na 1945 waren de herinnerin gen aan hetgeen Chaplin in deze film met oijtende" spot aan de kaak stelt nog zo sterk, dat men er maar met moeite een glimlach voor kon opbrengen. Thans, nu zoveel jaren zijn verstreken, is dat anders geworden en heeft men blijkbaar meer afstand genomen van de reminiscenties aan een periode, die voor zeer velen tot de gruwelijkste van hun leven gerekend moet worden. Het komische element in „De dictator" maakt thans blijkbaar veel meer indruk dan de diep-tragische achter grond van alle clowneske scenes. Chaplin is in het begin inderdaad uitsluitend de clown, om wie men alleen maar moet 'achen, als hij zijn aan de gooi- en smijt- films herinnerende capriolen vertoont met kanonnen en in ondersteboven vliegende vliegtuigjes. Men blijft echter lachen bij zijn wonder lijke dans met de wereldbol, bij de scènes waarin hij als het Joodse kappertje zich teweer wil stellen tegen de „Stormtroepen' en bij het taferee] van de vijf mannetjes, die iéder een cake moeten -verorberen, in één waarvan een munt verborgen zit, welke over leven en dood zal beslissen. Eri zelfs de magistrale toespraak, die het als dubbelganger van de dictator optre dende kappertje moet houden, wekt niet meer die ontroering als zo'n dertien jaar geleden. In Duitsland zal „De Dictator" thans voor het eerst worden vértoond. Het zal ongetwijfeld interessant, zijn eens na te gaan, hoe men er daar op reageert. Journaals Spiegel van Holland is deze week met de camera's zelfs in Galway geweest: er waren opnamen van de aankomst van de slachtoffers van de ramp net de „Hugo de Groot" in het Ierse plaatsje. Verder werd de zandbouwwedstrijd in Zandvoort op het scherm gebracht, evenals de Joego slaaf, die dank zij een Utrechtse orthopae- dische chirurg na jaren weer kon lopen. Een bezoek aan verschillende dierentuinen leverde een reportage met geestig com mentaar op. Van de sportgebeurtenissen noemen wij de nationale tenniskampioen schappen in Scheveningen en de Sneek week. Polygoon was uiteraard present bij de Nederlandse dag op de wereldtentoonstel ling in Brussel en filmde er ondermeer de huldiging van de Belgische helikopter- oiloot De Fremerie door een meisje, flat hij tijdens de ramp van februari 1953 het leven redde en de aanbieding van een tul penbol en een speciale roos aan de Belgi sche commissaris-generaal en diens echt genote. Het journaal bevat voorts impo sante beelden van de zeilwedstrijden tijdens de Sneekweek. VAN MOBYIETTE IOCOMOTIEF SPARTA VESTING BROMFIETSEN Gistermorgen om half elf is de vierjarige Hans Lampe uit de Saracenenstraat in Haarlem bij het spelen in de Herensingel gevallen. Hij verdween enige malen onder water totdat de veertienjarige Jan Raar, wonende Adriaan Loosjesstraat. hem ge kleed nasprong en te pakken kreeg. Zwem mend wist de jeugdige redder met de dren keling de kant te bereiken waar omstan ders klaar stonden om het tweetal op de kant te trekken. In het Grote Gas;.iuis bleek de kleine Hans geen nadelige gevol gen van zijn bad overgehouden te hebben. 9 Dr. A. Dondorp. 17: Ds. D. J Roos Christelijk Geref. Kerk. Raaks. 9: Ds. C den Hertog, van IJmuiden. 15: Dezelfde Geref. Kerk (art. 31). Begijnhofkapel. 8.45 leesdionst. 16.30: Ds. H. Vogel, van Enschede Oud-Geref. Gemeente. Parklaan 21 10 en 16.30: leesdienst. Donderdag 26 aug. 19.30: Ds v. Dijk. Geref. Gemeente. Lange Margaretha- straat. 10 en 16.30: leesdienst. Baptisten Ge meente. Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. v Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissin gel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis Volle Evang. Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-Kanel. Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. Spr. dhr. J. Verwoert, van Rhenen. Voorts geen diensten i.v.m. de Os- born-camoagne in Den Haag. Immanuëlka- pel, Nw. Kruisstr 10: dhr. J. Versteeg. 18.45: Openluchtdienst Krocht. 19.30: Samenkomst Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10: dhr. S. Priester 17: dhr. E. Schuurman Woensdag 20: Bidstond, Schotersingel 99 De Christengemeenschap. Wilhelminastraat 60. 10 uur 's morgens Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst w.o. H. A. 20: Evan gelisatiebijeenkomst. spr. B. Richardson Donderdag 20: Bijbelstudie voor alle belang stellenden (boek: Handelingen der Aposte len). Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken) Ned. Chr. Gemeenschapshond. Samenkoms dinsdagavond 8 uur ten huize van de familie Drayer. Koudenhorn 46A rd. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat. Samenkomsten 10 en 17.30 uur. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdag om IC uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke Bijbelstudie en om II uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Ilerst. Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr 21. 10 en 17: Kerkdienst. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Gods dienstoefening. Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Evangelisatie-samenkomst. Donderdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Majoor D. Boschma. Jehovah's Getuigen, 's Zondagsavonds van 17.30 tot 18.30 uur Wachttorenstudie, Kam. Onnesstraat 83 (ge bouw). 's Dinsdagsavonds om acht uur huis bijbelstudie op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191, De Clercqstraat 115, Waldeck Pyrmontstraat 39. Thomsonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 19.30 tot 20.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 20.30 tot 21.30 uur Praktische toerusting voor de predikingsdienst. Aalders. van Leeuwarden. 17: Dr. A. Don- dorp. Pinksterkerk. Camplaan. 10: Ds. C. 3oeman. van Haarlem. 17.30: Dr. J. G. Aal ders. Geref. Kerk (art. 31). Herenweg 111. 10 en 17: Ds. H. Knosp. Jehovah's Getuigen. 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbel studie, Crayenestersingel 7. 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Jeugddienst. Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos 10.30: Ds. J. M. Hasselaar. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. G. Kroes, Luth., Haarlem. Geref. Kerk, Kerkplein 2. 14: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. 15.45: Ds. D. J. Roos. van Haarlem-Zuid. 19.30: Ds. G. Rang (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. Hoogmis. Woensdag 20: Kompleten en Lof. HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J.'Beijers. Raamsingel 58, telefoon 13164 Tandartsen: J. W. van der Noorda, Julianalaan 51, Overveen, telefoon 5325" Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 11793; Centraal-apotheok, Grote Houtstraat 78. tel. 10500; Bos- en Vaartapotheek, Bos- en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Artsen: Dokter H. D. G. A. Immink. Bloemendaalseweg 126. tel. 57753, b.g.g. 11990. Overveen: Dr. W. D. v. Oldenborgh Bloemendaalseweg 223, Overveen. tel. 50158: Aerdenhout: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6. Apotheken: Voor de avond- en nacnt- diensten zijn tot zaterdagmorgen 30 augustus voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloe mendaalseweg 85. Bloemendaal. telefoon Nieuws in het kort J> E SLEUTELSPiCI ALISr Volgende week zal er opnieuw leven komen in het Renate-avontuur. De heren P. Visser uit Wijde Wormer en P. Schelvis uit Heemstede zullen dan van Den Helder uit uitvaren met een kotter om te trachten met behulp van een duiker springstof op het wrak van de Renate Leonhardt bij de Haaksgronden aan te brengen. „Daarna proberen we het dek van het wrak op te blazen", vertelde de heer P. Visser ons vanmorgen, „maar alles weet ik er niet van, want de heer Schelvis houdt veel voor mij geheim". De heer Visser was ervan overtuigd, dat men dit jaar nog zekerheid krijgt over ae aanwezigheid van het goud. De heer Schel vis is sinds enige maanden geïnteresseerd in de financieringscombinatie, die thans het onderzoek naar de aanwezigheid van het goud uitvoert. De financieringscombi natie kwam tot stand nadat de coöpera tieve vereniging Renate Leonhardt, waar van de heer Visser voorzitter is geweest, was geliquideerd. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse marine neemt sedert enige tijd proeven met het afschieten van raketten op grote hoogte, als onderdeel van een program, dat beoogt kleine verkennings satellieten van ongeveer 1.350 gram om een baan om de aarde te brengen. Dit lanceren geschiedt door vliegtuigen van de marine op een hoogte van ongeveer 15.000 meter waar de dunheid van de lucht het omhoogstijgen vergemakkelijkt. De proeven worden genomen op de basis Chi- na-Lake in Californië. Het koersverloop was onregelmatig stij gend. De aandelen sloten beneden de hoogste dagwaarden, die halverwege de beurs in alle grote sectoren winsten te zien hadden gegeven. De staalwaarden waren williger dan de overige groepen in de industriesector. National Steel en Youngstown Street and Tube noteerden bijna 2 dollar hoger. U.S. Steel kwam met een dollar winst op een nieuwe hoogte punt. De koperwaarden moesten grond prijsgeven. De olie-, auto- en chemie- 57903;"Apoth^k"D^Wüde,**Broekbergen" I waaJdeun waren onregelmatig. De farma- laan 42. Santpoort-dorp. telefoon 02560 - ceutischp Jondsen avanceerden. De Spoor- 8284. en de Aerdenhout Apotheek. Zand- wegen, behielden een deel van de vroeg voortselaan 162. Aerdenhout, tel. 26772. gemaalwinsten IDe omzet van 2.660.000 overtrof die van donderdag met 160.000 HEEMSTEDE: aandelen. Van de 1185 verhandelde fond- industriegemiddelde kwam van 507,10 op 508.28: dat voor Spoorwegen van 132,18 op 132,96 en dat voor openbare nutsbedrij- weg 32, tel. 38377. en G. S. Nout, Camp laan 20. telefoon 38763. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon ven van 78,00 op 78,03. (UPI) 39818 (en in de week van zaterdag 23 tot en met vrijdag 29 augustus, des avonds van zes tot elf uur). I De beurs sloot de week af met een vaste Apotheken: Aerdenhout Apotheek. Zand- stemming. Hier hebben ongetwijfeld de voortselaan 162. telefoon 26/72. I hogere slotkoersen van' Wall Street toe i I bijgedragen. Door het eenstemmig aan- vaarden van de Arabische resolutie over t??": d°«-6r Ha3Se Jr" Heerewe* 337' het Nabije Oosten in de algemene verga- RP\\FKnapbdering der Verenigde Naties, was men op dr, d_f £.raaf' RlJksstra*tweg ontspann|ng in de wereldpolitiek, situatie kir e. ,s ingetreden. Op het scheppen van rust aan^ 1 telYf óon YSoY - e r61"' dC °Uerijke gebieden alda;'r P" de V9StC aan l, telefoon 0-502 - 618. tendentie voor de oliewaarden in New HILLEGOM: I York- waren aandelen Kon. Olie in Am- Artsen: C.'m. Wijkmans. Stationsweg 74. ^rdam aan de vaste kant- Het herstel van telefoon 5771 de vori8e dag voor deze aandelen zette zich Artsen: Dokter H. K. van Es. Kostver- ™0uf' .De pdjS schommelde rond lore.istraat 4. telefoon 2058 en dokter P. de f l70 7,0- hetgeen een winst ten opzichte Flieringa. Brederodestraat 1. telefoon van dp slotk°ers van de vorige dag van 2181. ongeveer twee gulden betekende. De han- W Ijk verpleegsters: Zuster A. Langeveld, del bleef- ,in verband met het naderende Gasthuishofje 27. telefoon 2791. an«e weekeinde klein. Aandelen Philips Verloskundige: Zuster G. Bokma. Tol- Iagen op 323 2 als een muur in de markt. weg 6. telefoon 2816. Aangezien er de laatste tijd op en boven Dierenarts: J. Beyers, Raamsingel 28. de dr'ehonderd percent vrij veel materiaal Haarlem, telefoon 13164 werd verkocht, zijn de verkooplimites in Apotheken: Van zaterdag 23 tot en met ?rote mate opgehoogd. Hierdoor over- vrijdag 29 augustus na 10 30 uur heerst de vraag het aanbod en dit werkt 's avonds, nachtdienst: De Zeestraat- begrijpelijkerwijs een koersstijging voor aDOtheek. M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, deze abelen in de hand. De winst be- Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter uit- droeg ongeveer twee punten: die voor de sluitend voor recepten en spoedgevallen. converteerbare obligaties Philips één De diensten wisselen 's zaterdagavonds om 10.30 uur. Gedurende de maand Unilever ontmoette middenkoersvraag augustus zijn de beide te Zandvoort ge- en was bÜ de opening op 383 V2 zes pun- vestigde apotheken geopend tot 10.30 uur ten beter- Introductiegeruchten van certi- 's avonds. (Ook 's zondags). ficaten Unilever op de Westduitse beurzen blijven aanhouden. Hieraan wordt nog toe- HALFWEG: toegevoegd, dat het officiële introductie- Artsen: A. Hoekstra, telefoon 454. I tarief van 3 percent verlaagd zal worden. A AO. L'.rMrn,.rrn i Het Philipsconcem ondervond indertijd bij f!,T" 1 TERMEER: f]e introductie van zijn aandelen in West- Hoofddorp: dokter Roemel.ng Fnma. Duitsland oen dergelijke tegemoetkoming. vif °°nv M De hoge openingskoers kon echter niet Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek AKU handhaafde zich op ongeveer 200 en Zwanenburg: dokter A. Hoekstra, tel. 4o4 de hande, in deze hoek was bGlangrijk kleiner dan de vorige dag. KLM werd, in gevolge Wall Street, twee gulden hoger Op de gepubliceerde bonusgeruchten van 1 Deze scheepvaartaandelen verbeterden op- overige waarden in deze sector een tot drie Het bestuur van de stichting „Sonsbeek I ounten boven de vorige dag uitkwamen. 49" deelt mede dat er in totaal reeds Van de cultures ontmoetten certificaten Deli vijfentwintig beelden zijn verkocht op de wederom vraag; zij waren op onverklaar- beeldhouwexpositie in Arnhem. Verkocht bare wijze ongeveer vier gulden hoger, is onder meer „De zwaan" van Theo van HVA verbeterde één punt. De staatsfond- der Pant, bestemd voor een Montessori- sen waren verlaten. Aandelen Heineken school in Alkmaar. werden op 382 (378) vernomen; deze aan- Een architectenbureau in Enschede delen hebben de laatste veertien dagen <ocht „Diskussion" van Kerchner. Eind- een flinke koersstijging ondergaan op her- loven kocht behalve „Het paard" ook „Le- kapitalisatiegeruchten. Prolongatie ZVz vensvreugde" van Mascherini. percent. (ANP). p, (Van onze medewerker voor bloembollencultuur Er voer een schok door de rjjen van de inkopers van bloembollen toen bekend werd, dat op de veiling „West-Friesland" nauwelijks tienduizend manden bloembol len waren aangeboden. Vorige week waren fat er nog 23.000! 's Avonds druppelden er ijselijke verhalen de streek binnen over de ongehoorde prijzen, die daar werden ge boden. Op de veilingen in Lisse was deze betrekkelijke geringe aanvoer in Rovcn- karspel ook merkbaar. Er deed al enige lijd het gerucht de ronde, dat er minder bloembollen aan de veilingen werden aan gevoerd dan in de voorgaande jaren het geval was. Staan er dan op een veiling, die eenmaal per week wordt gehouden zoals West-Friesland" meteen veertienduizend manden minder dan wordt het gerucht werkelijkheid. De knoppen Op de veiling worden een beetje nerveuzer bespeeld dan in de weck daarvoor. De rust is uit de markt. Oogst minder Uitschieters Advertentie ZULWEG 63 - TELEEOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen crematies en transporten Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Advertentie VERHUUR MORRIS MINOR 1958 OüeslaRerslaan 36 - Telefoon 10570 Advertentie van oud* bekend - TeL 1460© Official Phllips-reparat^ur 111 Advertentie DCO—HOLLAND. Het damesvoetbal elftal van DCO heeft in Bilthoven met twee-twee gelijkgespeeld tegen Holland. De doelpunten werden voor DCO gescoord door Cobi Kalter en Emmy Driessen. Er waren 3500 toeschouwers. DIENSTEN ZONDAG 24 AUGUSTUS 1958 HAARLEM. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. E. Saraber, van Voorschoten. 19: Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noordcrkerk, Vel- serstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Kand. P. Os kamp, van Heemstede. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenes- serkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. de Nie. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 10.45: dhr. J. de Vries, hulppred. te Heem stede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. Jac. Poort, van Spaarndam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Dia- eonessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. G. J Waardenburg. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le pasteur J F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk. Begijnhof. 20: Pfarrer Backer. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatri- eerden in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbe- spreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Avondstilte. Grote Kerk, Gr. Markt. Woens dag 27 augustus, 20 uur. Spr. Ds. Joh. Brons geest. Arie Butter, hobo. Hendrik Lasschuit. orgel. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veer- straat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdagavond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. Zondagmiddag 15: dienst. Dinsdag avond 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Vrijdagavond 19.30: Bidstond t. h. Spoorwegstraat 4 rd. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Ds. H. A. v Slooten, van Ónstwedde. Woens dag 19.30: Ds. Timmer, van Huizen. Stads- Evangelisatie. Lange Heerenstraat 6. 10: dhi. H. L. Spoor, evangelist te Amsterdam. 19: Opwekkingssamenkomst, spr. dhr. Joh. Jan sen. Mededelingen over F. L. Osborn. Woens dag geen samenkomst. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: dhr. Joh. van Oostveen. evange list tc Driebergen. 17: dhr. Jac. Klein Hane- veld, Bodegraven. 20: Zendingsbidstond o.l.v. Rev. W. Könemann. Wassenaar. Zaterdag 19.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel. Zui derstraat 15. Donderdag 20: Ds. A. A. Leen- houts, Castricum. Maranatha-lezing. Vrije Evangelische Gemeente, Kapel, Parklaan 21. 13.30: Ds. A. H. van Gent. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger, H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente. Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Broedergemeente. Parklaan 34. Geen dienst. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. F. E. van Leeuwen, van Rotterdam. Radiouitzending I K.O.R Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos 17 Ds L Hoorweg. Zuid-Oosterkerk. Rich. Hol- kade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. C. Goe man Lyceum-Aula. ingang Van Merlenstr HAARLEM-NOORI). Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. C. J. Lasschuit, ziekenhuispredikant. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. H. van der Loos. 19: Ds. J. Heidinga. van Haarlem. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. van der Woord. 19: Ds. Tamminga. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (12-16 jr.). 10.30: Oppasdienst (4-6 jr.). Zondagsschool (6-12 jr.). Vakantie. Ned. Prot. Bond, Gebouw Berkenstraat 10. 10.30: geen dienst. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geusevesperstraat. Zaterdag 23 aug. 20 uur: Openluchtprediking Muiderslotweg, hoek Vergierdeweg. Zondag 10: dhr. J. Dam- muller, evangelist te Alkmaar. Woensdag 20: Opwekkingssamenkomst, spr. Ds. A. H. Ag- tereek. Baptisten predikant te Den Helder. Geref. Kerk. Kloppersingel. 9.30: Ds. Joh. Dijkstra, van Schermerhorn. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. S. Eringa. van Den Haag. Noord-Schoterkerk. Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. S. Eringa. 17: Ds. Joh. Dijkstra. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10: Ds. R. J. van Pagée. legerpredikant te Weert. Gemeenschappelijke dienst met Santpoort. 17: Ds. R. J. van Pagée. Geref. Kerk (art. 31). Gebouw N.P.B.. Ber kenstraat 10. 8.45 en 14.45: Ds. H. Vogel, van Enschede. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligingssamenkomst o.l.v. Br. De Jong. 12: Compagnie. 16.30: Kindersamenkomst. Zaa- nenbos. 19: Openluchtmeeting. 20: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapt.e. F. Dijkstra. Maandag 19: Straatzang Bloemendaal. Dins dag 14.15: Gezinsbond. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9.15: Ds. P. J. Mackaaij, van Oegstgeest. 10.30: Ds. Van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. W. van Limburgh, van Bennebroek. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. Jac. Poort, van Spaarndam. Kapel Irene, Meer en Bosch 10: dhr. J. H. Meesters, vicaris. Ned. Prot. Bond. Post- aan 16. 10.30: Ds. P. D. Tjalsma, Rem., Den Haag. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Dr. J. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan. 10.30: Ds. W. Mesdag, Doopsgezind predikant te Zeist. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. Croessenstraat. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Sickesz. HILLEGOM. Ned Herv. Kerk. 10: Ds. F Brouwer. 19: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Brits, van Loosduinen. Chr. Geref. Kerk. 10: leesdienst. 18.30: Ds. J. P. v d. Boogaard, van Thesinge. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 17: Kand. O. J. Mulderste, van Am sterdam. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K Schou ten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds J. P v. d Boomgaard, van Thesinge Geref. Ge meente. 10 en 16: leesdiensten. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud- Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned, Prot. Bond. 10: dhr. J. P. Hulsebos. Sassenheim. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds D. ter Steege. 19: Ds. H. van der Loos. van Haarlem. Adventskerk (Zieken- huiskerk). 10: Ds. E. Pot, van Haarlem. Ge ref. Kerk. 9.30 en 17: Dr. M. J. Arntzen. van 's-Gravenhage. Voorber. H. A. Chr. Geref. Kerk (Pniëlkapel). 10: Gemeenschappelijke dienst in de Bethelkerk te Haarlem-Noord. 15.30: Ds. R. J. van Pagée, legerpredikant te Weert. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: geen dienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk. Juli- anaweg. 9 en 10.30: Ds. A. de Ruiter. 17.30: Ds. J. A. van Arkel, van Haarlem-N. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. In augustus geen samenkomsten. Jehovah's Getuigen. Zondag middag half drie en woensdagavond acht uur studie-bijeenkomsten. Hogeweg 46. BLOEMENDAAL: Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. .J. G. Lugthart. Anjene- renlaan 5. Aerdenhout, tel 26876 en zus ter W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek. telefoon 02502 618. Begin van brand. Hedenmorgen om negen uur werd de brandweer van Zand voort gealarmeerd voor een brand in de Karei Doormanschool. Een dakgoot had vlam gevat, vermoedelijk als gevolg van werkzaamheden, die schilders aan het ge bouw verrichten. Bij aankomst van de brandweer had men het vuur reeds ge blust, zodat de brandweer niet meer be hoefde op te treden. De schade was gering. Advertentie LANGE VEERSTRAAT lê - TEL. 1140S NEW YORK Artsen: J. G. M. v. Walsum. Bronstee- sen sloten er 534 hoger en 379 lager. Het AMSTERDAM ,s KUek. het Damrak van oordeel dat hierdoor een N.euw-Vennep: dokter Nugterem te 22° behouden blijven en viel terug tot 381.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7