Architecten ontwerpen woningen op voormalig NEMAVO-terrein Vermist Haarlems jongetje doolt twee dagen in bossen rond Ik heb een hard beroep, maar ik wil een zachte sigaret! Maatschappelijk Buurtwerk had gunstig jaar Nauwe en vruchtbare samenwerking BOUWPLANNEN IN SINNEVELT Grootscheepse speuractie bekroo d ZOEKT U 'N DRUKKER Feestelijke zangdienst in Grote Kerk Sinds 1 ianuari 624 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED Opnieuw successen voor HPC in Engeland Jubileumfestival in Spaarndam Maramis voor overleg naar Djakarta „Eensgezind Excelsior'* concerteert Burgerlijke stand van Haarlem Haarlemse melkhandelaren akkoord met hun besturen DDS kampioen in de bedrijfsvoetbalcompetitie Kerkeraden voetballen voor kerk en wijkcentrum GEEF TIJDIG EN DUIDELIJK TEKENS u i N S D A G 2 6 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPREGH I E HAARLEMSCHE COURAM Naar wij vernemen zullen dezer dagen vier gegadigden voor liet thans nog braakliggende terrein langs de Delftlaan in Sinnevelt ten noorden van de Orionweg door de gemeente Haarlem uitgenodigd worden schetsplannen te maken voor bebouwing van dit terrein. Binnen drie maanden moeten de schetsontwerpen gereed zijn en dan hoopt men de definitieve uitgifte van het terrein aan de gemeenteraad te kunnen voorleggen. Men heeft goede hoop, dat de vereiste vergunningen ook spoedig verleend worden, zodat men als alles meeloopt, nog dit jaar met de bouw zal kunnen beginnen. Advertentie SCHIPPER J. VAN DER PLAS uit IJmuiden. Wie weet hoe vaak u genoten hebt van Hollandse Nieuwe die hjj niet zijn trawler gevangen heeft. I4V«jim& DE MAATSCHAPPELIJKE WERKERS (STERS) van de Stichting „Bijzondere Sociale Zorg en Maatschappelijk Buurtwerk Haarlem" hebben in 1957 aldus het jaarverslag 1821 bezoeken afgelegd bij 184 gezinnen. Over 1956 bedroegen deze aantallen respectievelijk 1852 en 189. Ten behoeve van deze gezinnen werd 859 keer (611 keer in 1956) contact gezocht met derden. Het aantal bezoekers van de wijkhuisjes, waar de maatschappelijke werkers(sters) spreekuur houden, steeg van 50 in 1955 via 426 in 1956 tot 1203 in 1957. De enorme toeneming van dit laatste cijfer verklaart het stationair blijven van de bezoekcijfers ondanks het groter aantal werkzame krachten? Het mag tevens als teken gelden van een gunstige ontwikkeling. Het toont immers aan, dat men zich in snel toenemende mate uit eigen beweging met moeilijkheden tot het maatschappelijk werk wendt. Het aanvankelijk bestaande, historisch en sociaal zo begrijpelijke, wantrouwen is overwonnen. DE TAAK van de stichting in 1954 opgericht tot het bevorderen van gezins- en buurtwerk ter maatschappelijke ophef fing van probleemgezinnen in de gemeente Haarlem ligt op het terrein van het algemeen maatschappelijk werk. Gezien de speciale moeilijkheden van de benaderde gezinnen moet dit op bijzonder intensieve wijze ter hand genomen worden. Voor de toekomst kan men hopen op het totstand komen van een samenwerking in deze Stichting van de verschillende organen van het algemeen maatschappelijk werk. waar bij de Stichting dan hel gespecialiseerde orgaan zou zijn voor het maatschappelijk werk ten behoeve van de probleemgezin nen. Het vraagstuk van de benadering van in de gemeente verspreid wonende pro bleemgezinnen en dat van de nazorg zou den dan veel gemakkelijker tot oplossing kunnen worden gebracht. Er is echter reden tot. optimisme, aldus vervolgt het. verslag ,als men de bijna steeds onverdeeld aangename, nauwe en vaak ook vruchtbare samenwerking ziel met haast alle daarvoor in aanmerking komende diensten en instellingen. Het col lege van B. en W. pleegt steeds het advies van de Stichting in te roepen, en van haar kant heeft de Stichting zich ook herhaal delijk tot het college gewend. Een der belangrijke winstpunten van 1957 is de instelling van een speciale Ad viescommissie Huivestingsbeleid. Afge zien van herhaaldelijk overleg over finan ciële zaken met de gemeentelijke overheid als voornaamste subsidiant 75.000 over 1957 mag vermeld worden de voort durende zeer nauwe samenwerking met de Dienst van Sociale Zaken. In verschil lende gevallen is o.a. met deze dienst de mogelijkheid bezien van tegemoetkoming in verhuizings- en inrichtingskosten. Voorts is met het oog op dreigende toe neming van werkloosheid onderzocht in hoeverre gemeenschappelijke activiteiten ten bate van werklozen ontwikkeld zouden kunnen worden. Verder werd samenge werkt met tal van andere gemeentelijke diensten. groeiend besef van eigenwaarde en ver. antwoordelijkhcid. Deze rechtvaardigen de overtuiging, dat de Stichting zich met haar werk in principe op de goede weg bevindt, en dat zij in het volle bewustzijn van het Vele dat haar aan overheidsgeld en aan persoonlijke krachtsinspanning geschonken wordt, en in grote dankbaarheid daarvoor, mag blijven vragen om de middelen ten einde haar werk voort te zetten. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 1220# DRUKKERIJ E ZWART, KOUDENHORN 44 Op zaterdagavond 30 augustus, op de vooravond van de verjaardag van prinses Wilhelmina, heeft in de Grote Kerk in Haarlem een feestelijke zangdienst plaats. Het Jeugdkoor „Inter Nos" onder lei ding van Jan Booda zingt uit de cantate „In 't kroningsjaar" van Philips Loots. Deze werd zestig jaar geleden gecompo neerd door de oud-Haarlemmer wijlen Philip Loots, ter gelegenheid van de troonsbestijging door Koningin Wilhel mina. Ds. J. van den Blink, vlootpredikant. zal het woord voeren. Piet van Egmond be speelt het orgel en Emmy van Eden de vleugel. Zoals men zich zal herinneren is het ge noemde terrein dat omsloten wordt door Delftlaan. Albert Verweylaan, Querido- straat, Hélcne Swarthstraat en Herman Gorterstraal lange tijd in bezit geweest van de Nederlandse Maatschappij voor Volkshuisvesting te Amsterdam, die plan nen had voor de bouw van 350 midden- standswoningen. Financiële moeilijkheden maakten de uitvoering van deze plannen echter onmogelijk zodat de raad op voor stel van B. en W. besloot de gronden van de NEMAVO terug te nemen. Dit is in middels gebeurd en men heeft vier firma's bereid gevonden elk op een gedeelte van het terrein te gaan bouwen. Drie architectenbureaus hebben inmid dels plannen ontworpen voor de bouw van een aantal woningen, dat qua opzet in to taal weinig verschilt van het door prof. ir. H. T. Zwiers voor de NEMAVO ontworpen project, al hebben de nieuwe architecten in onderdelen een eigen ontwerp gemaakt. Dat de totale opzet ongeveer dezelfde is gebleven komt omdat de gemeente wat betreft de aanleg van straten en riolerin gen zich geheel op het NEMAVO-plan ge richt heeft. Prof. ir. H. T. Zwiers zal ook bij de nieu we indeling van het terrein een gedeelte van de ontwerpen voor zijn rekening ne men. Langs de Delftlaan zal hij voor reke ning van n.v. aannemingsbedrijf W. Thunnissen te Heemstede vijf flatgebou wen ontwerpen, die schuin op de Delft laan zijn geprojecteerd. Ieder flatgebouw zal drie verdiepingen hoog worden en 16 wooneenheden krijgen. Voorts ontwerpt prof. ir. Zwiers langs de Herman Gorter straat en de Hélène Swarthstraat. twee blokjes eengezinswoningen van in totaal 24. huizen. Het architectenbureau Brakel en Buma uit Haarlem ontwerpt voor de firma P. G. M. Ottolini in Haarlem langs de Queri- dostraat en de Marcellus Emantstraat een flatgebouw, bestaande uit drie etages en 15 wooneenheden, alsmede vijf garages en voor het metselbedrijf H. Meijer uit Dui- vendrecht aan de Albert Verweylaan één flatgebouw met drie verdiepingen en 36 wooneenheden plus twaalf garages en aan het Plesmanplein, hoek Anthony Fokker laan drie flatgebouwen met vier verdie pingen en 34 wooneenheden, alsmede "In de tweede zwemontmoeting die de Heemsteeds zwem- en poloclub HPC in Engeland had werd Leamington Spa ver slagen. Het bad in Leamington Spa was vrijwel uitverkocht toen de wedstrijden begonnen. Voor het begin van de wedstrij den sprak de voorzitter Conne Wallgrave enkele welkomstwoorden tot zijn Holland se gasten. Het eerste nummer werd meteen al een Heemsteedse overwinning. Henme Band nam op1 de 100 yards vrije slag da mes de leiding en won de race in 1 min. 7 4 sec. terwijl Marleen Smit (HPC) in 1 min. 9 sec. de tweede plaats opeiste. Rudi Frins, HPC, gaf zijn rivalen op de 100 yards vrije slag heren gelegenheid bij hem te blijven op de twee eerste banen, maai won de strijd gemakkelijk toen de Engel sen vermoeid raakten. Rinus Dreyer snoepte nog net de tweede plaats af van Burgiss De uitslagen zijn: Prins. HPC, 54.8 sec.: 2. Dreyer. HPC. 60.4 sec. De Engelse dames zegevierden op de 100 yards school slag. Eerste werd Gray in 1 min. 27 sec 2. Spencer 1 min. 28 sec., 3. Irene Wesmaas, HPC. 1 min. 29.4 sec. Het herennummer 100 yards schoolslag werd een dubbele HPC-overwinning. 1. werd D. Mandersloot in 1 min. 15.4 sec.: 2. J. Poen, 1 min. 18.2 sec. Lize Remer. HPC en Hennie Band, HPC, stevenden zij aan zij naar de eerste plaats op de 100 yard-- rugslag dames. 1. Lize Remer, 1 min. 12 2 sec.; 2. Hennie Band, 1 min. 12.4 sec. De 100 yards rugslag heren werd een prooi voor Hprtog Enthoven, HPC. in 1 min. 9.6 sec. De Engelsman James slaagde er in net voor Van Staalen te eindigen. James noteerde 1 min. 12.2 sec. Hans Lippe en Jacques Willemse zorgden verder voer zeven punten in de 66 2'3 meter vlinder slag in 41 sec. te eindigen voor .J. Bonte koe. HPC. die 47.6 sec. nodig had om de tweede plaats te bezetten. De beide Heem stedenaren moesten toen direct aantreden voor de wisselslag estafette maar dat was geen bezwaar om dit nummer ruim te win nen. 1. HPC 2 min. 59.8 sec.; 2. Leamington 3 min. 39.4 sec. Hennie Band en Lize Remer deden met het winnen van de vlinderslag de Heem- steedse voorsprong in de puntentelling weei vergroten. 1. Hennie Band. 47.8 sec 2 Lize Remer, 53.1 sec. Niet tevreden met de successen tot nu toe behaald won Fran-; v. d. Evnde het nummer 100 yards vlin derslag heren voor Rudi Prins. In soepele stijl won v. d. Evnde de race in 1 min. 6.7 sec; 2. Prins 1 min. 8.1 sec. Ook de rugslag jongens werd een dubbele HPC overwinning. Cees van Staalen en .Johan Pontekoe zwommen onbedreigd naar de zege. 1 Van Staalen 43.2 sec.; 2. Bontekoe 45.5 sec. Jules Poen en Cees Berrevoe' d"den precies hetzelfde, z.ii wonnen in 50.4 sec. en 55.6 sec. de 66 2/3 yards schoolslag jongens. HPC won alle estafettes. De da mes 4 x 66 2/3 yards vrije slag in 3 mm 0.6 sec.; de heren de 5 x 66 2'3 yards vrije slag estafette in 3 min. 10.8 sec. na een verwoede striid met de ploeg van Lea mington Spa. De HPC-jongens wonnen de 5 x 66 2'3 yards vrije slag in 3 min. 19 8 sec. en de dames de 4 x 66 2/3 yards wis selslag estafette in 3 min. 17.6 sec. De he ren zorgden voor de laatste HPC-over winning on de 4 x 66 2/3 yards wisselslag- pstafpfte in 2 min. 51.7 sec. De nolowed- strijd die tot slot gespeeld werd tussen de heren van Leamington Spa en HPC was zeer spannend. Om de beurt hadden de ploegen de leiding. Het einde kwam -r.et een acht-zes overwinning voor de IJr cmstedenaren. De eindstand van de puntentelling is- Heemstede 126 punten. Leamington Sna ci mmi-Mi. D" volgende zwemnntmoetiiv» d:e HPC in Engeland heeft gaat tegen Rugby. veertien winkels en acht werkplaatsjes. Architect L. J. Linssen uit Utrecht ten slotte ontwerpt voor de firma J. G. van dei- Bilt. uit Utrecht aan het Herman Heyer- mansplein 14 eengezinswoningen met elf garages, aan de Anthony Fokkerlaan twee flatgebouwen bestaande uit 32 wooneenhe den en twee blokjes eengezinswoningen met in totaal 22 wooneenheden, aan de Louis Couperuslaan 12 eengezinswonin gen en aan de Henri Borelstraat 12 eenge zinswoningen en 5 garages. Voorts komen er aan het Herman Heyermansplein nog 12 woningen met 5 garages voor gemeen teambtenaren, waarvan nog niet bekend is wie deze gaat bouwen. Het ligt in de bedoeling, dat de geprojec teerde flatbouw voor verhuur in aanmer king komt en de eengezinswoningen on der bepaalde voorwaarden zullen worden verkocht. Als het gehele project zal zijn voltooid zal daarmee het laatste braakliggende stuk grond in Sinnevelt zijn volgebouwd. Begunstigd door een goed weer. werd het jubileumfestival van Spaarndams Ge mengd Koor en het harmoniekorps Cres cendo maandagavond op de Kolk te Spaarndam voortgezet met het optreden van het fanfarekorps „Wilhelmina" uit Santpoort, onder leiding van J. Groot, en van het dameskoor „Haarlem" onder di rectie van Willy Eldik. Ondanks het feit dat een paar leden van „Wilhelmina" verhinderd waren aan deze manifestatie deel te nemen, wat oorzaak was dat een der solo-nummers van het programma moest vervangen worden door een mars, kwam het korps patent voor de dag, on der meer met drie belangrijke composities van Gerard Boedijn: „De Foster-ouvertu- de", „Hephaistos" en „Ierse suite". Er viel wel eens een enkel nootje van een z.wakkere broeder naast de lessenaar en een lichte plaatselijke ontstemming ver brak even de over 't algemeen zuiver ge houden stemming, maar dit alles kon aan de algemene indruk van het voortreffelij ke samenspel en vooral van het muzikaal begrip niet schaden. Met bijzonder genoe gen constateerden wij onder andere hoe Jan Groot in Boedijn's ouverture op lied melodieën van de Amerikaanse componist Foster een puntige en correct gesynco peerde ritmiek voorbeeldig wist te com bineren met het zeer zangerige element van deze zangwijzen. Dit maakte mede dat het een boeiende vertolking werd. Uiteraard werd dan ook de fraaie „Lon donderry Air" uit de „Ierse Suite" een kolfje naar de hand van dirigent en van de op zijn lyrisch-sentiment afgestemde orkestleden. Een bijzonder groot succes verwierf de solo-sopraan-saxofonist. met een bravoure- stuk, dat door het orkest begeleid werd. Hij slaagde erin bij alle hang naar virtuositeit een fraaie, ongeforceerde senoriteit te be waren. Als intermezzo tussen de beide de len van het instrumentale concert, zong het dameskoor van mej. Eldik een aantal meerstemmige liederen, waaronder een paar van Reger, een van Mendelssohn en een van Averkamp extra opvielen om hun innig-eenvoudige lyriek, alsmede een op gewekt Frans walskoortje van Luigi Bor- gesi, dat vooral in de smaak bleek te val len. De dirigente, die zelf op handige wij ze de piano-begeleiding verzorgde, bereik te met hel ensemble een verrassend mooie toonzuivere en klankschone samenzang, zodat ook dit optreden een zeer te waar deren bijdrage was aan het jubileumfesti val. Jos. de Klerk De Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer M. Maramis, is naar Dja karta ontboden voor overleg met zijn mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. Su- bandrio. Hij zal vrijdag uit Den Haag via Dusseldorf naar Indonesië vertrekken en wordt zondag in de Indonesische hoofd stad verwacht. Het Heemsteedse fanfarekorps „Eens gezind Excelsior" zal zaterdagavond 30 augustus ter gelegenheid van de verjaar dag van prinses Wilhelmina onder leiding van de heer L. ter Braake een concert geven op het Wilhelminaplein in Heemste de. Het programma luidt: 1 Wilhelmus; 2 Colonel Bogey on Parade, Kenneth J. Al- ford; 3 La Dame de Pique, F. von Suppé par. Th. Rottier; 4 Lustspiel Ouverture. Keler Bela arr. M. J. H. Kessels; 5 De Vogelkoopman, C. Zeiler arr. S. P. v. Leeuwen; 6 Wiener Praterleben, S. Trans- lateur arr. Alph. Dreissen; 7 The Gladia tors Farewell, H. L. Blankenburg. Op dit kaartje ziet men het voormalige terrein van NEMAVO in Sinnevelt reeds volgebouwd met nieuwe wonin gen. Ten noorden van de Orionweg zijn aan de kant van de Delftlaan door prof. ir. W T. Zwiers vijf flatgebouwen geprojecteerd, die schuin op de Delft laan komen te staan. Ten oosten hier van worden thans door drie architec tenbureaus plannen ontworpen voor flatgebouwen en eengezinswoningen. Voor de toelichting hierop verwijzen wij naar bijgaand artikel. Fransje Schouten, het achtjarige jongetje uit de Wouwermanstraat in Haarlem, dat sinds zondagmiddag tijdens een wande ling met zijn ouders in de bossen bij Apel doorn spoorloos verdween en voor wié sinds zondagavond een grootscheepse speuractie op touw was gezet, is terecht. Goed gezond en helemaal niet onder de indruk. Om half twaalf vanmorgen kregen wij aan de redactie een telefoontje waar we allemaal even blij mee waren: „Fransje Schouten is terecht! Hij leeft en is goed gezond". Marechaussee, houtvesters, bos wachters en politie waren in gesloten linie bezig met het afzoeken van het bos tussen de Soerense weg en de spoorlijn Apei- doorn-Amersfoort toen ir. Lans. houtves ter van de koninklijke houtvesterij in Hoog Soeren, met het kind op de arm tevoorschijn kwam. Het jongetje werd gevonden iets weste lijk van het rijwielpad Asselsepad. Er man keerde hem niets, zelfs was Fransje hele maal niet onder de indruk, al zal zijn maagje wel licht geknord hebben. De op luchting en de vreugde van de honderden die hun best gedaan hadden om het knaapje terecht te brengen en diens ouders te helpen was uiteraard zeer groot. Het jongetje raakte zondagmiddag zoek toen hij met zijn ouders een wandeling maakte in de omgeving van het vakanti-- centrum ..Rabbit Hill" in Nieuw Milligen. De ongerustheid over het lot van de kleine jongen, die niet kan praten, werd bisteren en vanmorgen met. de minuut groter. Honderden kampbewoners kamden samen de bossen uit maar zonder resul taat. Speurhond gaf het op Zelfs de speurhond van de rijkspolitie moest gisteren zijn werk staken omdat hi; het: spoor bijster was geraakt. Vanmorgen trokken honderdtachtig man marechaussee de bossen bij Hoog Soeren in. De politie, die enige uren na de ver missing gewaarschuwd werd ouders en mede-kampeerders waren eerst zelf op on derzoek uitgegaan zochten aanvankelijk in de naaste omgeving van het kampeer tprrein. Toen echter werd gemeld, dat Franse tussen Assel en Hoog Soeren zou zijn gezien werd het onderzoek direct naar deze richt.ng verplaatst. Zondagavond om half acht werd de jongen nog gesigna leerd en ongeveer zeshonderd meter van BEVALLEN van een zoon 22 aug.: A. R. Adrian-Hoorn; 23 aug.: C. G. M. van den Haak-Willemse; J. P. Stijger-Buijze; G. M. J. Snoeks-Mom; J. A. Heinsbroek- Middendorp; H. H. M. van der Vooren- Swaalf; 24 aug.: H. Vermeij-Ruighaver; W. Mokkenstorm-van Wageningen; E. C. Rietveld-Malinosky Blom; C. IJff-Morriën; A. M. S. Höcker-van der Vlugt. BEVALLEN van een dochter: 23 aug.; S. J. Pel-van Krugten; 24 aug.: G. de Boer-Houweling; P. Hofstee-van der Meer; 25 aug.: M. Schoen-Helmus. OVERLEDEN: 22 aug.: L. F. Carrière. 75 j., Hazepaterslaan; 23 aug.: J. G. M. Popma-Lambooij. 49 j., Lange Annastraat. ONDERTROUWD: 23 aug.: J. T. Heke laar en E. M. Slaats. De leden van de Haarlemse verenigin gen van melkhandelaren „St. Jozef" en „Onderling Belang" hebben zich gister avond tijdens een in restaurant Brink- mann te Haarlem gehouden gecombineer de vergadering akkoord verklaard met de overeenkomst, die tussen hun besturen en de vertegenwoordigers van de melkstan- daardisatiebedrijven is bereikt en volgens welke in het. Haarlemse melkconflict voor de tijd van drie maanden een wapenstil stand is gesloten. De organisaties en de melkbedrijven zullen nu onderling, eventueel met behulp van de bemiddelingscommissie, trachten spelregels samen te stellen met. behulp waarvan toekomstige moeilijkheden en conflicten zo mogelijk op een redelijke wij ze tot een oplossing zullen worden ge bracht. Vanmorgen zijn de wagens van „De Sierkan" voor het eerst sinds vorige week maandag niet op straat verschenen. De ze ven melkslijters in Haarlem Noord betrek ken hun produkten weer van de Haarlem se bedrijven en 't publiek krijgt weer zijn oude melkhandelaar aan de deur. Daar mee is de oude toestand volledig hersteld. In de afdeling A van de bedrijfsvoetbal- competitie in Haarlem is de beslissing ge vallen. Door een 3-1 overwinning op VVV is DDS kampioen geworden in deze af deling. Het was een spannende wedstrijd. De rust kwam met een 0-0 stand, na rust werd het 2-0 en meteen hierna maakte VVV er 2-1 van. VVV bleef in de aanval maar een snelle uitval van DDS bracht de stand op 3-1, waarmede het einde kwam. In afdeling C eindigde de belangrijke wedstrijd HSMGIH in een 2-1 zege voor GIH. GIH opende de score (1-0) maar door verkeerd terugspelen werd het spoedig 1-1 Uit een goed opgezette aanval bracht d" midvoor van GIH de stand op 2-1. Na rust zag men een sterk aanvallend HSM, maar de voorhoede was niet in staat wij ziging in deze stand te brengen. GIH moet uit twee wedstrijden nog één punt halen om zich kampioen te noemen. Afd. A: Nebima—SVOW 3-2; DDS - VVV 3-1. Afd. C: VVV 2—Nebima 2 1-3 HSM—GIH 1-2. Het programma voor de komende week luidt als volgt: Maandag 25 augustus: B: GobyTram vogels: Heeremans v. L.Wilbert (O. Ge zellen). Dinsdag 26 augustus: A: OCS— SVO: C: GIH—HAC (O. Gezellen). Woens dag 27 augustus: A: OVNNebima. Don derdag 28 augustus: C: HSMVVV 2. Vrij dag 29 augustus: B: Tram vogelsHeere mans v. L. Zaterdag 30 augustus: B: GobyWilbert. Een ton verduisterd. De 36-iarige boekhouder-kassier G. J. A. H. uit Neder- horst den Berg. die volgens eigen opgave ten nadele van de Centrale Volksbank te Utrecht in de afgelopen 8 jaar 99.500 ver duisterde. is door de rechtbank te Amster dam veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. Er was 3 jaar tegen hem geëist. Assel. De politie concludeerde daaruit, dat hij in lii'westelijke richting dwaalde met de mogelijkheid dat hij ergens ten zuiden van Hoog Soeren in de bossen zou rond zwerven. Men zocht tot laat in de nacht en maandagmorgen werd al vroeg weer begonnen. Men moest aan alles denken en zo werden ook enige vennetjes in de om geving afgedregd. Helikopter ingezet Maandagmiddag werd op verzoek van de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. Destombes, een helikopter van het eerste legerkorps bij het zoeken ingeschakeld. Op een hoogte van vijftig meter werd een groot stuk bos- en heideterrein tussen Assel en Hoog Soeren afgezocht. Het feit dat zelfs dit zoeken zonder resultaten bleef, wekte het vermoeden dat de jongen in de bossen lichamelijk letsel was overkomen. Met name werd gedacht aan een verstuikte of een gebroken enkel, zodat hij zich niet zou kunnen verplaatsen. Dit is de reden dat vanmorgen de hulp van de koninklijke marechaussee werd ingeroepen. Met hon derdtachtig man werden de bossen door zocht. Gisteravond laat had de Apeldoornse politie, die onder leiding van inspecteur Feijlbrief constant in touw was geweest, een spoor van het kind gevonden langs de afrastering van het kroondomein aan de zijde van de spoorbaan. De speurhond die op dit spoor werd ingezet moest echter zijn pogingen opgeven. Het medeleven van de Apeldoornse bevolking in het algemeen en die van de kampeerbewoners van „Rabbit Hill' 'in het bijzonder, was zeer groot. Tal lozen hadden zich vrijwillig aangeboden bij het zoeken behulpzaam te zijn. De hoop het kind nog levend aan te treffen was reeds zeer klein geworden, toen houtvester ir. Lans triomfantelijk met het kind kwam aandragen. Dat de vreugde van zijn ouders bij het vernemen van de tijding dat hun zoontje was gevonden, groot was, behoeft geen betoog. De heer en mevrouw Schou ten waren afgelopen zaterdag met hun vijf kinderen, van wie het oudste zestien en het jongste kind drie jaar is, uit Haarlem ver trokken om een week in het vakantiecen trum „Rabbit Hill' door te brengen. Op zaterdag 6 september zullen op het EDO-terrein in Haarlem-Noord de her vormde kerkeraden van Schoten en Spaarndam een voetbalwedstrijd tegen el kaar spelen. De ene helft van de opbrengst is bestemd voor het in oktober van dit jaar te openen Wijkcentrum West in de kerkelijke gemeente Schoten en de an dere helft voor het Bouwfonds Sionskerk van de kerkelijke gemeente Spaarndam- Haarlem-Noord. Als scheidsrechter zal optreden dr. G. Snijders, predikant van Haarlem; als grensrechter voor Schoten ds. G. Koch en voor Spaarndam ds. G. H. v. d. Woord. De aftrap zal geschieden door ds. Jac. Poort, thans hulp in het pastorale werk van Spaarndam. Bovendien spelen deze middag de her vormde Jeugd Schoten en de Jeugd Spaarndam een voetbalwedstrijd tegen elkaar. Gezinsverzorging Voor de gezinsverzorging konden ook in 1957 weer krachten van de verschil lende organisaties worden ingeschakeld, te weten drie gezinsverzorgsters van de Stichting Christelijke Gezinszorg der Sa menwerkende Kerken van Haarlem en Omstreken, drie verzorgsters van de Stich ting R.K. Gezinszorg en Gezinshulp in de gemeente Haarlem en één van de Sectie Gezinsverzorging van Humanitas. Hier door konden in totaal negentien (vorig jaar veertien) gezinnen gedurende enige tijd worden verzorgd. „Ondanks de omslag in de conjunctuur" aldus besluit het verslag „is de Stich ting over het algemeen geneigd een zekere vooruitgang In het arbeidsveld te consta teren. Dit doet zij echter niet op grond van hoogst aanvechtbare becijferingen, maar uitgaande van die symptomen, die hier en daar in het jaarverslag zijn aangeduid: groeiend vertrouwen, groeiende openheid. In de afgelopen week zijn in Haarlem tweeëntwintig verkeersongelukken ge beurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is hel aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde gestegen tot zeshon- derclvierentwintig. Bovendien waren er tien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade Bevordert de veilligheicl van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4