Analyse verkiezingen van Haarlemse gemeenteraad DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs DINSDAG 26 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Vier jaar geëist tegen spaarbankdirecteur uit Ammerstol Wereldraad van Kerken Minderheid in verzet tegen H-bom-concIusie Egyptisch Soedanees geschil over Nijlwater Twee koninklijke onder scheidingen hij de N.Z.H. „De KennemerduinerT staakt uitgifte bramen- vergunningen G. J. Arnold koninklijk onderscheiden Gele en groene trui houden grote voorsprong Htfiegom Hulptroepen waren paraat Eerste paal geheid voor bejaardencomplex Autobus en vrachtauto botsten op elkaar Scheepvaart „Er is bijna geen gezin in Ammerstol, dat niet door u is gedupeerd", zei vanmor gen de president van de rechtbank te Rot terdam tegen de 60-jarige directeur van de Ammerstolse spaarbank, D. E. H., die te recht stond wegens verduistering, oplich ting en valsheid in geschrifte. Alles bij elkaar zou door zijn schuld ongeveer drie ton in tien jaar tijd verdwenen zijn. De officier van Justitie eiste legen hem vier jaar gevangenisstraf. Volgens de dagvaarding had hij van het geld van inleggers op de spaarbank van januari 1952 tot februari 1958 totaal onge veer 64.900 verduisterd. „Dit is echter slechts een bloemlezing," zei de officier. Er waren 464 spaarders, onder wie 185 school kinderen. Het geleden verlies per spaarder is gemiddeld 460. De rente kon men niet als verduistering aanmerken, aldus de officier. Voorts zou hij 9600 verduisterd hebben. Dit was contributiegeld, d3t H. aan zieken fondsen had moeten doen toekomen. Het derde en vierde punt van de dag vaarding betrof oplichting in 1956 en 1957: 4000 ten nadele van een veehouder voor wie de verdachte zogenaamd voordelig een auto zou kopen, en 17.000 ten nadele van een caféhouder, voor wie hij een boerderij zou kopen. De niet ten laste gelegde ge vallen meegerekend zouden de oplichtingen totaal 94.500 belopen hebben, aldus de officier. De valsheid in geschrifte had betrekking op het vervalsen van verzegelde volmach ten Voor een onteigeningsprocedure. Benoeming Bij beschikking van de directeur-generaal der P.T.T. is de bureau chef der P.T.T., H. Kruk te Haarlem (districtspostkantoor) ingaande 1 september 1958 benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Tiel. De rondvaartboot, die van Haarlem op Groenendaal vaart, laat haar dek passagiers riiet aan hun droevig lot over, wanneer de regen op hen neer- gutst. Onder een plastic schutswade kunnen ze blijven genieten van het uit zicht. Dat het er vrolijk toegaat is duidelijk. NYBORG. (UPI) De oude kwestie, of een christen het met zijn geweten over een kan brengen steun te geven aan het gebruik van wapenen om internationale geschillen op te lossen, heeft een splitsing veroorzaakt in een van de subcommissies van de centrale commissie van de Wereld raad der Kerken. De subcommissie heeft tot taak, rapport uit te brengen over het vraagstuk: „Christenen en het voorko men van oorlog in het tijdperk der ken- energie. Het rapport deelt mede, dat er een meederheid in de subcommissie was, die zij het onder zeer veel beperkende voor waarden, de waterstofbom als afschrik kingswapen ter voorkoming van oorlog goedkeurde, terwijl een minderheid de waterstofbom onvoorwaardelijk verwierp en zich niet wenste te stellen achter de oorlog, zo deze onvermijdelijk is". Deze minderheid namelijk meent, dat dit zou impliceren dat een oorlog in het algemeen niet als een absoluut kwaad te verwerpen is, en zij staat op het standpunt, dat iedere oorlog als absoluut kwaad te verwerpen is. De meerderheid echter meent, dat de wereldvrede, onzeker als zij is, voorname lijk berust op het bezit van afschrikkende kernwapenen aan beide zijden van het ijzeren gordijn. Daarom steunt de meer derheid een ontwerprapport aan de cen trale commissie, waarin de noodzakelijk heid van geestelijke discipline betoogd wordt. Dr. Dibelius heeft vandaag in de centra le commissie van de Wereldraad der Ker ken een proclamatie bepleit, waarin na mens de kerken een beroep op de leiders in de wereld wordt gedaan om de kern wapens geheel te verbieden. Tegelijkertijd verwierp hij echter suggesties, dat de Wes telijke mogendheden unilateraal zullen overgaan tot afschaffing van kernwapens. „Er bestaat niet zoiets als een halve vre de", zou de Duitse kerkleider in verband met deze suggestie hebben opgemerkt. ..De verdwijning van kernwapens moet to taal zijn evenals de controle erop". Volgens een gezaghebbende Duitse woordvoerder werd een voorstel van dr. W. Nielsel uit West-Duitsland, dat een vol- ledig pacifistische proclamatie inhield, verworpen. Het voorstel van Nielsel, ge daan in de subcommissie voor internatio nale zaken, zou de steun hebben gehad van dr. Martin Niemöller. CAIRO (AFP) De regering van Soe dan heeft een protest van de Verenigde Arabische Republiek verworpen, volgens hetwelk Soedan de overeenkomst inzake verdeling van het Nijlwater schendt door het water te verzamelen door de stuwdam van Sennar. De overeenkomst, die uit 1929 dateert, is door de twee mogendheden, die inder tijd gezamenlijk het bestuur over Soedan voerden (Engeland en Egypte) gesloten zonder Soedanese deelneming. Daarom acht de huidige regering van Soedan zich niet gebonden, aldus een antwoordnota, die op 20 augustus aan de ambassade van de V.A.R. in Khartoem is overhandigd en die maandag door radio-Cairo is gepubliceerd. De Soedanese regering gelooft niet, dat zij wei-ken moet onderbreken, die reeds veel geld en moeite hebben gekost en die bedoeld zijn om het levenspeil van de Soe danese bevolking te verhogen. Soedan is niettemin bereid met de V.A.R. besprekin gen over het geschil te voeren, aldus de nota. (Reuter) Het Soedanese project voorziet in bevloeiingswerken die de om vang van het rijke katoengebied ten zui den van Khartoem, dat 400.000 hectaren meet, moeten verdubbelen. Volgens de Soedanese functionarissen wordt door het aftappen van het water voor dit bevloei- ingsproject de voor Egypte beschikbare hoeveelheid water niet verminderd, maar functionarissen in Cairo vrezen grote schade, waarvan een en een kwart mil joen Egyptenaren de dupe zouden worden. I-Iet Nederlands Economisch Instituut, afdeling regionaal onderzoek, heeft een analyse samengesteld van de uitslag der verkiezing van 'de gemeenteraad in Haar lem in 1958, waaraan het volgende is ont leend: De Partij van de Arbeid behaalde in enkele buurten minder dan 25% van de stemmen, te weten in de Stationsbuurt, het Kleverpark, Sinnevelt, het Haarlem merhoutkwartier. de omgeving Kleine Houtweg en in de buurten Zijlweg-West en Spoorwegbuurt. In alle andere delen van Haarlem ligt het percentage hoger, in enkele buurten gaal het zelfs boven 40, zoals in de buurten Haarlem-Oost en in de Indische buurt-Noord. De Katholieke Volkspartij heeft op nieuw, zij het zeer weinig, terrein ge wonnen. Door de uitslag van de beide laatste verkiezingen (Provinciale Staten en gemeenteraad) is het verschil in groot te tussen de P.v.d.A. en de K V.P. plotse ling sterk gereduceerd. Bij de kamerver kiezing in 1956 was dit verschil nog bij zonder groot, aangezien de P.v.d.A. toen 40.4% van het aantal geldige stemmen op zich verenigde en de K.V.P. slechts 27,2% Bij de gemeenteraadsverkiezing is dit ver schil sterk ingekrompen (P.v.d.A. 32,9% en K.V.P. 27.9%). De Communistische Partij Nederland heeft een relatief groot verlies geboekt. Werden bij de statenverkiezing 5.602 stem men op de partij uitgebracht, bij de raads verkiezing was dit aantal teruggelopen tol 4.436. De partij verloor een vijfde van haar aanhangers. Naar verhouding is de C.P.N de grootste verliezer geweest. Enige buur ten waar het verlies groot was zijn het centrum, de Stationsbuurt. het Rozen- priëel, de Leidsebuurt, de Thorbeckebuurt en de Vogelenbuurt. De Protestants-Christelijke Groep (A.R.. C.H. en S.G.P.) heeft een verlies geboekt wat het aantal stemmen betreft. Bij de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie is de toeneming van het aantal stemmen in alle delen der gemeente zeer groot geweest. In Delftwijk, Thorbecke buurt en Slachhuisbuurt is de aanhang van de V.V.D. zelfs meer dan verdubbeld. De V.V.D. is thans de grootste partij in het Haarlemmerhoutkwartier (41,9%) en Sinnevelt (34.8%) en heeft in de volgende buurten meer dan 20% van het aantal stemmen verkregen: Centrum, Stations buurt, Zijlweg-Oost, Houtvaartkwartier en Oosterduin, Kleverpark, Bomenbuurt en Overdelft, Zijlweg-West en Spoorweg- buurt. omgeving Kleine Houtweg. In de Leidsebuurt, Amsterdamsebuurt. Slacht- huisbuurt, Thorbeckebuurt, Indische- buurt-Noord. Vogelenbuurt en Spaarndam lag het percentage beneden 10. Het aantal stemmen op de Pacifistisch - Socialistische Partij nam toe. (Provinciale Staten 3.464 en gemeenteraad 4.720), een stijging van 3.7 tot 5%. De P.S.P. heeft de meeste stemmen behaald in de districten, waarin de P.v.d.A. een duidelijke terug gang heeft ondergaan. Om deze reden is het waarschijnlijk, dat. de winst van de P.S.P. ten koste van de P.v.d.A. is ont staan. Twaalf verkiezingen Het instituut heeft een analyse gemaakt van de twaalf algemene verkiezingen die sinds 1946 zijn gehouden. De niet-con- fessionele partijen beschikken in Haar lem over relatief meer aanhang dan in Nederland als geheel. De P. v. d. A. is bij alle na-oorlogse. verkiezingen de sterkste politieke partij in Haarlem gebleken. In 1948 werd met 32.9% van de geldige stemmen in Haar lem (25.6"in Nederland) een diepte punt bereikt. Hierna volgde een geleide lijke stijging tot het hoogtepunt in 1956 bij de kamerverkiezingen bereikt werd met 40.4%. Het stemmenverlies twee jaar later was des te opmerkelijker. Bij alle na-oorlogse verkiezingen is de K.V.P. de op één na grootste partij ge bleken. De aanhang van deze partij om vatte kort na de oorlog 29% van het to taal aantal geldige stemmen. Nadien is vooral onder invloed van het optreden der K.N.P. een daling opgetreden. Sinds 1954 volgde een zeer geleidelijk herstel, waardoor in 1958 weer bijna het niveau van 1946 bereikt was. Zowel in Haarlem als in Nederland heeft de C.P.N. als geheel sinds 1946 on afgebroken aan betekenis verloren. Bij de statenverkiezingen in 1946 stemden 13.499 Haarlemmers op deze partij. Sinds 1954 is de „afbrokkeling" nog in enigs zins versneld tempo gegaan. De aanhang van de A.R. is in Neder land in betekenis gedaald en wel van een niveau van ongeveer 13% van het aantal geldige stemmen tot minder dan 10°/» bij de laatste verkiezingen. In Haarlem is het aandeel van de partij aan grotere schom melingen onderhevig geweest dan in Ne derland, maar ondanks deze schommelin gen is ook hier een dalende tendentie waarneembaar, namelijk van ongeveer 8% kort na de oorlog tot thans ongeveer 7%. In de ontwikkeling van de C.H.U, in Nederland is eveneens een daling waar neembaar, maar deze is slechts zeer flauw, flauwer dan voor de A.R. Voor Haarlem als geheel kan zelfs van een stijgende tendentie worden gesproken, na melijk van 4% na de oorlog tot ongeveer 5% bij de laatste verkiezingen. De aanhang van de V.V.D. bedroeg in 1946 in Haarlem slechts ruim 6%. Bij de Kamerverkiezing in 1948 steeg dit per centage tot bijna 10% en bij de gemeente raadsverkiezing in 1949, tot 11. Sindsdien is de aanhang van de V.V.D. in Haarlem constant gebleven, tot zij in 1958 opnieuw sprongsgewijze steeg tot 15% bij de ver kiezing van de Provinciale Staten en 17«/0 bij de verkiezing van de gemeenteraad. Vandaag vieren twee employés van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschap pij de dag waarop zij veertig jaar bij de maatschappij in dienst zijn. Ter gelegen heid hiervan is hun de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oran.ie-Nassau toegekend. De heer A. Scheen te Heemstede, op zichter A bij de technische dienst, is in zijn woning gehuldigd en de burgemees ter, mr. A. G. A. ridder van Rappard, heeft het woord gevoerd. Hij deelde mee, dat de jubilaris is toegekend de ereme daille in goud. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en speldde de versierselen op. Namens de directie van het bedrijf wenste de adjunct-directeur en hoofd van de technische dienst, de heer H. J. Kap- teyn, de heer Scheen geluk en overhan digde een geschenk in enveloppe. De heer J. J. Jurrissen sprak als directeur van de N.Z.H. en als vertegenwoordiger van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel; in laatstgenoemde functie bood hij het ge tuigschrift en een gouden draagmedaille van deze maatschappij aan. De heer H. Hoekstra, commies 1 bij de algemene dienst, is in het kantoor aan de Leidsevaart gehuldigd. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers deelde mee, dat de Koningin aan de jubilaris heeft toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De chef van de administratieve dienst, de heer F. C. Jaspers, huldigde de heer Hoekstra voor zijn arbeid en bood namens de directie een geschenk in enveloppe aan. De heer Jur rissen overhandigde namens de N.Z.H. de zilveren draagmedaille van de koninklij ke onderscheiding en namens de Neder landse maatschappij voor Nijverheid en Handel het getuigschrift en de gouden draagmedaille voor veertigjarige trouwe dienst. Op 27 augustus staakt de stichting „Het Nationale Park de Kennemerduinen" de uitgifte van vergunningen voor het pluk ken van bramen. Van 6 augustus af heeft de stichting de ze speciale vergunningen uitgereikt aan ruim tweeduizend personen. Door de gun stige weersomstandigheden was de bra- menoogst groter dan andere jaren. On danks het grote aantal bramenplukkers bleef het aantal beschadigingen en ver ontreinigingen van het terrein beperkt. Aangezien thans alle bramen zijn afge- oogst wordt de uitgifte van vergunningen gestaakt. Na 27 augustus kan derhalve het lopen buiten wegen en paden in de Kennemer duinen niet meer worden toegestaan. Gunning Namens C. v. d. Wetering in Abbenes is het bouwen van een woonhuis aan de Lisserdijk te Lisse opgedragen aan de fa. C. Valk in Abbenes. In het bijzijn van de directeur, de ad junct-directeur en het kader (opzichters en voorlieden) van Openbare Werken in Heemstede, alsmede de gemeentesecretaris, is de heer G. J. Arnold, adjunct-boekhou der in de rang van hoofdcommies bij deze gemeentelijke dienst, in het verversings- huis in „Groenendaal" hartelijk gehuldigd let gelegenheid van het feit, dal hij veer tig jaar als gemeenteambtenaar in func tie is. Het hoogtepunt vormde het opspelden door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. van de gou den eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Tevoren had de burgemeester de mbi- laris namens het gemeentebestuur geluk gewenst. „De mens werkt; 't leven schri.idt voort. Altijd zijn er zorgen en moeilijk heden, maar het werk gaat door. En dan zijn de jubilea er om de werkgevers in staat te stellen hun dankbaarheid te be tuigen. U bent in alle opzichten een be trouwbaar en goed ambtenaar", aldus de burgemeester, die de hoop uitsprak, dat de heer Arnold de resterende jaren van zijn ambtelijke loopbaan met evenveel liefde en toewijding zijn werk zou blijven doen. Behalve een geschenk onder couvert overhandigde spreker de jubilaris namens het gemeentebestuur een oorkonde. Daar na spelde de burgemeester als vertegen woordiger van de Koningin de heer Ar nold de versierselen der koninklijke onder scheiding op. Namens directie en personeel van Open bare Werken voerde ir. Th. J. Meb;us, directeur van deze dienst, het woord, die de ambtelijke loopbaan van de jubilaris memoreerde. Vooral de benoeming tot kassier was een blijk van vertrouwen van het gemeentebestuur, omdat per jaar hon- honderdduizenden guldens door de handen van de heer Arnold gaan. Echter ook op andere wijze heeft de jubilaris zich ver dienstelijk gemaakt. In de schaats- en bil- jartsport was hij 'n vooraanstaande figuur en ook was hij een der oprichters van het gemeentelijk voetbalelftal. Namens direc tie en personeel van Openbare Werken overhandigde de heer Mebius de jubilaiis een klok, met daarbij een lijst waarop de namen der gevers vermeld slaan. De heer C. van Dijk sprak waarderende woorden namens het personeel fonds van Openbare Werken en overhandigde een geschenk onder couvert en een bloemen hulde voor mevrouw Arnold. „Tour de Lisse" Gisteravond is de vijfde etappe verre den van de Tour de Lisse, een rit over 14 km. in drie ronden. Tijdens de eerste ronde bleef het veld na de geneutraliseerde kilometer aanvanke lijk bij elkaar, doch viel later in twee gro te groepen uiteen. De kopgroep bestond bij het ingaan der laatste bocht uit een der tig renners van wie G. Caspers, L. Mei- land en Kees Arendsman, respectievelijk als 1. 2 en 3 over de streep gingen. In de derde en laatste ronde kwam K Arendsman, de drager van de groene trui, als. eerste door de laatste bocht, maar op het rechte eind reed G. Caspers, die nog steeds in de gele trui reed en zijn voor sprong zelfs nog met een punt wist te ver meerderen, in een fel sprintje over de kop loper heen. Luc. Meiland was ook nu weel de eeuwige derde. Henk v. Kesteren (groen) waagde een uit looppoging, die hem aanvankelijk enige tientallen meters winst bezorgde, maar al spoedig werd hij door het peloton inge haald. In het persoonlijke algemeen klas sement leidt nog steeds G. Caspers (oran je) met 5 punten, gevolgd door Kees Arendsman (blauw) met 7 punten. 3. L. Meilanr' (oranje) 12 p. 4. A. Barten (zwart) 26 p. en 5. F. Vink (i'ood) 27 p. In het algemeen ploegenklassement leidt de St. Wilhelmusschool (oranje) met 84 p. De prijs voor de strijdlustigste renner was voor Bram Boot (blauw), de pech- prijs kreeg Joh. Hoogervorst (groen). G. Smakman (zwart) moest de strijd staken wegens een tijdens de training op gelopen knieblessure. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Cornelis P.. z. v. C. C. v. d. Zwet en M. C. Jansen; Wilhelmina M. A. M. M., d. v. L. Vrijburg en P. Th. Phu lipse; Angela M„ d. v. PI. A. Akerboom en M. M. A. Kaulingfreks; Maria E„ d. v. N. J. A. Boekei en M. E. M, de Jong; Ja cobus H., z. v. P. Th. J. Warmerdam en J. A. Wijtvliet; Rob, z. v. M. G. de Vries en G. Kuiper; Albert, z. v. A. Groothedde en C. J. Mijnders. ONDERTROUWD: M. A. Wassenaar en M. Meeuwissen; P. C. Baaij en J. M. van Marsbergen, Noordwijkerhout. OVERLEDEN: J. M. Schouten echtg. v. J. P. D. Schouten, 58 jr.; G. Rietkerk, echt genoot v. J. Passchier, 65 jr. Hoofddorp Maandagmiddag om vier uur heeft de waarnemende burgemeester van Haar lemmermeer, wethouder J. G. Ransdorp, de kroon op het werk van de r.-k. Stich ting Bejaardenzorg Haarlemmermeer ge zet met het heien van de eerste paal voor het nieuwe bejaardencomplex aan de Prins Bernhardstraat in Hoofddorp. On der dichte stoomwolken werd deze eerste van 170 palen in de weke kleimassa gedre ven. Deze plechtigheid werd bijgewoond door vele genodigden en belangstellenden onder wie wethouder A. v.d. Zwaard, de ken G. P. A. Alkemade en emeritus pas toor W. J. v.d. Berg en de voorzitter van de Stichting, jhr. T. W. M. van Groten huis van Onstein met het voltallige be stuur. Na de eigenlijke plechtigheid memo reerde jhr. van Grotenhuis in de keet van de aannemer Zwolsman, de lange geschie denis van negen jaar, die aan dit moment is voorafgegaan. Het verlies van tijd wordt echter vergoed, omdat het plan van de architecten De Koning en Sieze tot een object heeft geleid, dat in alle opzichten aan de eisen van deze tijd voldoet, aldus spreker. Hij dankte B. en W. en emeritus pastoor Van den Berg en Mr. Alkemade. Namens het gemeentebestuur bracht de heer Ransdorp de dank van dit college over. Ook voor de gemeente was dit gebeu ren een felicitatie waard, daar verzor gingstehuizen voor bejaarden niet alleen de woningnood verlichten, maar voor eerst in een grote behoefte voorzien ten aanzien van de bejaarden zelf. De beurs was lager en gaf enigszins te leurstellende koersen te zien. Aan de hausse-periode van de vorige dagen is een einde gekomen. De bombardementen door Communistisch China op het nationalisti sche eiland Quemoy gaven de beurs een onaangenaam gevoel. Toch trok de markt, nadat de eerste berichten over de gebeur tenissen in het Verre-Oosten verwerkt wa ren. aan en kwamen er hogere koersen tot stand, vooral vergeleken bij de noteringen die plaatsvonden in de niet-officiële och- tendhandel, waar de allereerste stoot werd opgevangen, toen werd gedaan als laatste koers voor Kon. Olie f 169.50, Unilever 378, Philips 320, AKU 199 en Deli f 119.50. De officiële beurs opende voor Unilever op 379%. waarna de koers op bescheiden aankopen verbeterde tot 382 ofwel ruim een punt boven de vorige slotprijs. Philips was kalm. 321 min 2 percent. De con verteerbare obligaties Philips waren ruim 1 percent lager. AKU was bij geringe affai re op ongeveer 199, min 2 percent. K.L.M. werd dertig cent lager vernomen. Kon. Olie viel op rond 170 mee en boekte slechts 70 cent verlies. Door de alarmeren de politieke berichten was van de vrij le vendige handel van de vorige week hoege naamd niets meer overgebleven. De om zetten waren minimaal. Dit gold ook voor de scheepvaarten, waar de koersen niet veel afweken bij die van vrijdag. In cultu res was middenkoersaanbod voor Certifi caten Deli. waardoor de opening op een laag niveau belandde, namelijk 118.50. Hierna trok de koers snel aan tot 120.80, om tegen het sluiten van de markt terug te vallen op 120, hetgeen toch altijd nog drie gulden lager is dan de vorige slot- koers. De overige fondsen in deze sector ondergingen vrijwel geen verandering. De staatsfondsen waren nauwelijks prijshou dend. Aandelen Kaiser Fraser werden op 215 a 220 (222) geadviseerd op een liquida- tievoorstel door de directie. Prolongatie 3% percent (ANP). NEW YORK Wallstreet begon de lopende zaken -.1 te verevenen in verband met het komende lange weekeinde (1 september is Labor Day). Over het algemeen resulteerde dit in onregelmatige en kleine koersfluctuaties. Individuele fondsen overtroffen die uit de grotere groepen. De staalwaarden stegen meer dan een dollar. De omzet daalde toen de koersen onregelmatig werden en men beschouwt dit ter beurze als een goed teken en een tegenzin tot verkopen. Enkele oliefondsen waren vaster. De hogere staal- koersen betroffen onder andere U.S. Steel. Inland Steel, Eastern Stainless, Jones and Laughlin en "Wheeling, die nieuwe hoogte punten bereikten. De autowaarden hand haafden zich evenals de voornaamste chemiefondsen. Van de 1158 verhandelde fondsen sloten er 477 hoger en 421 lager. Het. indus%e- gemiddelde bleef 508.28; dat voor spoor wegen kwam van 132.96 op 132.85 en dat voor openbare nutsbedrijven van 78,03 op 77,79. De omzet bedroeg 2.610.000 aandelen tegen de vorige beursdag 2.660.000. Maandagavond zijn de Brandweer, de E.H.B.O. en de B.B. op hun paraatheid getest. Het object was een uitslaande brand op de terreinen van de firma Zanen aan de Meerstraat in Hillegom. Het blussen van de brand en het redden van slachtoffers werd door brandweer en B.B., geassisteerd door de brandweer van Bennebroek, op intensieve wijze terhand genomen. Onder het wakend oog van de doktoren J. .1. Versluys en A. v. d. Kaaden behandelde de E.H.B.O. met veel accuratesse de vele „gewonden". Op de hoek Weeresteinstraat-Pastoors- laan in Hillegom zijn gistermiddag om vijf over twaalf een autobus van de N.Z.H.V.M. en een vrachtauto op elkaar gebotst. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het ongeluk ontstond, toen de vrachtauto die de Pastoorslaan wilde inrijden moest stoppen voor een bromfietser en de auto bus, die uit de richting Haarlem kwam, de vrachtwagen niet meer kon ontwijken. De bus werd aan de voorzijde vrij ern stig beschadigd. Ook de vrachtauto liep vrij zware schade op. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%% Nederl. '47 92 91% 3% Nedl. 1962/64 94 K 94% A.K.U 200 K 200 Calvé Delft 312 315 Van Gelder Zonen 18314 184 IC. N. Hoogovens 334 334 Nederl. Ford 18° 189 N. ICabelfabrink. 27314 273 gew.PhilipsGloeil. 321% 321 Pref.PhilipsGIoeil. 159% 159% Unilever 381 Yk 383 Wilton Fyenoord 186 188 Dordlsche Petrol. 688 687 Kon. Petroleum.. 169,80 f 169,10 Billiton 166 166 A'dam Rubber 6914 6814 K.L.M 103,10 f 102.50 Holl. Amer. Lijn. HIK 141% K.N.S.M 142% 141K N. Scheepv. Unie 129% 128% v. Nievelt Goudr. 127 127 Phs. v. Ommeren 232 232 H.V.A 109K 109 Delimaatschappij f 120.50 f 122, Amsterd. Bank.. 225 225 Nat. Handelsbank 89% 89% Ned. Handel Mij 170 170% Rotterd. Bank 194% 194% Twentsche Bank. 168% 168 Anaconda Copper 50%8 50 Bethlehem Steel.. 45 K 45% U.S. Steel 73 73% General Motors.. 43 K 43K Shell Union 82 X 83 Tidewater 26% 25 vorige koers). Aagtekerk. 25 v Pört Said n. Genua. Abbedijk. 28 te Rotterdam verwacht. Abida. 25 750 m. w. Fayal n. Londen. Albireo, 25 300 m. z.o. Port Sudan n. Suez Aldabi, 25 te Ilheos. Algol, 26 v. Buenos Aires te Montevideo. Alioth, 1/9 te Las Palmas verwacht. Alkmaar, 25 v. Berre n. Bizerta. Almkerk. 26 te Amsterdam. Alwaki, 25 in Bittermeren n. Port Said. Ampenan, 25 v. Damman n. Bahrein. Amstelbrug, 25 90 m. z.z.w. Ouess. n. Duinkerken. Amsteldiep, 25 v. Hongkong n. Tandjong Priok. Andijk, 25 480 m. o. Kp. Race n. Le Havre. Appingedijk, pass. 25 Acapulco n. Cristobal. Argos, 25 v. Volos n. Thessaloniki. Artemis. 26 v. Caripito n.Georgetown. Asmidiske, 25 570 m. w.z.w. Ouess. n. H. Roads Axeldijk. 25 te Paranagua v. Buenos Aires. Balong, 25 60 m. w. St. Mathew Isl. n. Singapore. Bengkalis. 25 v. Pandjang n. Tjilatjap. Billiton, 25 480 m. w. Pulu Weh n. Belawan. Bloemfontein, 25 Finisterre gepass. n. L. Palmas. Roissevain, 25 v Durban n. Port Elisabeth. Borneo. 25 v. Suez n. Djeddah. Roschkerk. pass. 25 Pantellaria n. Rotterdam. Boskoop, 25 te La Guaira verwacht v. Trinidad. Breda, 24 te Bremen n. Hamburg. Caltex Arnhem. 25 v. Rotterdam n. Sidon. Calt. Delft. 25 630 m. z.z.o. Cocos eil. n. Botan.vbay Caltex Pernis, 25 v. Pt. Elisabeth n. East-London. Caltex Rotterdam, 25 35 m. z.w. Finist. n. R'dam. Caltex The Hague, 25 235 m. z.z.o. Saigon naar Casamance, 25 180 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar Castor, 25 50 m. z.w. Scillys n. Rotterdam. Castor, 24 220 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Camerounkust. 26 te Bordeaux. Callisto, 25 te Sorel verwacht v. Rotterdam. Cistula, 25 v. Singapore n. Miri. Coolsingel, 25 v. Norfolk n. België. Hongkong. Ceronia. 25 350 m. z. Bombay n. Abadan Congokust, 25 v. Le Havre n. Amsterdam. Calamares. 25 440 m. w.z.w. Fayal n. Tela. Charts, 24 te Antwerpen n. Amsterdam. Crania, 24 60 m. n.w. Fayal n. Liverpool. Charis, 26 te Amsterdam. Cleodora. pass. 25 Kp. Howe n. Brisbane. Delft. 25 te Puerto Ordaz verwacht. Dongedijk. 25 te Balboa verw. n. Cristobal. Doris. 25 20 m. n.n.w. Finisterre n. Paramaribo. Dorestad, 25 v. Bandarmashur n. Yokkaichi Dinteldijk. 25 v. Londen n. Panama en Vancouver. Eos, pass. 25 Ouessant n. Algiers. Esso Nederland. 25 425 m. n.o. Aden n. Suez. Eenhoorn. 25 30 m. o.z.o. Kp. St. Vine. n. Calais. Guineekust. 25 te Monrovia. Guineekust. 24 v. Freetown n. Monrovia. Garoet. 25 v. Ummsaid n. Bahrein. Ghanakust, 25 v. Takoradi n. Grandbassa. Groote Kerk, 26 v. Wismar n. Bremen. Hera, 25 te Maracaibo verwacht v. Pto. Cabello. Kermes, 25 te San Juan v. Corinto. Hilversum. 24 110 m. n.n.o. Massawah n. Mena. Houtman. 25 v. Dunedin n. Nelson. Heemskerk, 25 80 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Hersilia. 25 te Ciudad Trujillo. Jos. Frering. 25 150 m. n.o. Madeira n. IJmuiden. Johan v. Oldenbarnevelt, 25 v. R'dam n. N. York Japara KRL, 25 te Genua verwacht, v. Pt. Said. Java. 25 te Amsterdam. Kara, 25 120 m. w.z.w. Ouessant n Curasao. Kabylia. 25 420 m. n.o. Vitoria n. Riverparra. Kieldrecht. 26 te Vizagapatnam verw. v. Calcutta. Keizerswaard. 25 te Curasao verwacht v. Cardon. Korenia. 25 te Stockholm v. Rotterdam. Kosicia, 25 te Curagao v. Pernis. Kaap Hoorn, 25 600 m. w. Azoren n. Belfast. Karsik, 26 te Hongkong verwacht. Kenia. 25 v. La Cruz, 26 te Curagao. Kelletia, 25 v. Gefle, 28 te Rotterdam verwacht. Krebsia. 25 v. Ceuta n. Mena A1 Ahmadi. Laagkerk, 25 te Rotterdam. Larenberg. 25 170 m. n.o. Madeira n. Londen. Laarderkerk, 25 v. Damman n. Rastanura. Laurenskerk, 26 te Aden. Lekkerkerk, pass. 25 Cherbourg n. Port. Said. Limburg. 25 te Philadelphia, l ombok, 26 te Dar Es Salaam. Lekkerkerk, 25 60 m. van Le Havre n. Pt. Said. Le Maire, 25 220 m. n.w. Manilla n. Hongkong. Leopoldskerk, 25 25 m. dwars Kuria Muria naar Rastanura. Louis Lanlz. 25 330 m. z.z.w. Finist. n. IJmuiden Lutterkerk, 25 160 in. o. Aden n. Kosseir. Leto, 25 v. Takoradi n. Freetown. Liberty Bell. 26 v. Mena AI Ahm. n. Philadelphia Merwelloyd, 26 te Beyrouth. Mamelloyd. 25 rede Galveston. Maaslloyd, 27 te Calcutta verwacht. Maetsuycker, 25 240 m. z.z.o. Christmas eil. naar Fremantle. Mississippilloyd. pass. 25 L. Palmas n. P. Harcourt Maashaven, 25 v. Santos n. Buenos Aires. Muiderkerk. 25 v. Suez n. Aden. Musilloyd, 26 te Penang. Malea, 25 450 hi. w. Bombay n. Geelong. Meerkerk, 25 ten anker bij Sanheads. Munttoren, 25 90 m. w. Kreta n. Banias. Maron, 25 200 m. n. Corvo n. Curagao. Montferland, 25 te Bremen v. Brake. Maasland. 25 te Amsterdam. Mapia, 25 te Kopenhagen v. Aarhus. Nanusa, 25 100 m. n.n.o. Benghazi n. Port Said. Notos, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Oranje, 25 v. Genja n. Lissabon. Oranjefontein, 25 te Antwerpen verw. v. Cowes. Oranje Nassau, 26 te Santiago de Cuba. Oldekerk. 26 rede Djibouti. Ommenkerk, 25 te Aden. Perna, 25 te Singapore verwacht. Prins Alexander, 25 v. Pto. Cabello n. Maracaibo. Prins Willem II, 25 le Bremen. Frins Willem George Frederik, pass. 25 Scilliys naar Montreal. Pr. Willem IV, 25 450 m. w. Hebriden n Montreal. Provenierssingel. 25 220 m. n.w. Kaap Finisterre naar Puerto Ordaz. Raki, pass. 25 Flores Azoren n. Houston. Ridderkerk. 25 te Port Sudan. Rita, 25 680 m. z.z.o. Christmas eil n. Pladju. Rijndam, 24 v. Thameshaven n. La Guaira. Roepat, 25 te Colombo. Rempang, 25 te Marseille. Stentor, 24 v. Curagao n. Kp. Haitien. Straat Lombok, 25 1080 m. z.o. Kp. St.. Mary naar Fremantle. Sarpedon, 25 45 m. n.w. Jamaica n. Maracaibo. Senegalkust. 25 te Antwerpen verw v. Hamburg. Soestdijk. 24 320 m. z.z.o. Kp. Race n. New York. Sumatra, 25 100 m. n.o. Massawa n. Suez. Sarangan, 25 te Kaapstad verwacht v. Aruba. S.bajak, 24 v. Southampton n. Curagao. Schie, 25 v. Oran n. Tanger. Sigli. 25 v. Biak n. Manokwari. Sirrah, 25 1800 m. n.w. K. Leeuwin n. Melbourne. Stad Haarlem. 25 330 m. z.o. Kp. Race n. Vlaard. Stanvac Pendopo, 25 te Makassar Stad Arnhem, 26 te Rotterdam verw. v. Lulea. Stad Utrecht, 25 44 m. z.z.w. Stavanger n. Narvik. Straat Cook, 25 135 m. z.o. Mauritius n. Mauritius. Straat Johore. 25 v. Penang n. Bombay. Scherpendrecht, 25 v. Pto. La Cruz n. Paulsboro. Sliedrecht. 25 v. Rio La Plata n. Durban. Sommeldijk. 26 te Rotterdam. Sunetta. 26 te Singapore. Saloum, pass. 25 Kp. Villano n. Nantes. Tara. 25 200 m. w. Lissaban n. Rio de Janeiro Tegelberg. 25 420 m. z.w. Ceylon n Singapore. Telamon, 25 v. New York n. Kp. Haitien Tjipanas. 25 300 m. z.z.o. Ceylon n. Mahe. Trajanus, 26 te Rotterdam. Tero, 25 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam, 'l'alisse, 25 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tahama. 25 120 m. z, Karachi n. Bombay. Van Heemskerk. 26 te Lagos. Van Cloon. 25 200 m. w. Str. Torres n. Auckland Van Linschoten, 25 dw. Formosa n. Shanghai. Van Neck. 25 220 m. o. Hollandia n. Singapore. Van der Hagen, 25 390 m. z. H'kong n. Singapore Woensdrecht, pass. 25 Gibralt. n. Brunsbüttelkoog. Willem Ruys, 26 te Le Havre. W. Alt. Jones, 25 120 m. z. Socotra n. Ph.delphia. Willemstad, 25 1220 m. o.n.o. Guadeloupe. Van Waerwijck. 25 te Kaapstad verwacht. Waterman, 24 v. Aden n. Suez. V/esterdam, 25 te New York verwacht v R'dam. Wonosari, 25 v. Port Said n. Halifax. Wonogiri. 25 te Khorramshahr. Witmarsum, 25 te Antwerpen. Zonnewijk, 25 140 m. w. Valentia n. Pt. Churchil. Zuiderkerk, 26 v. Adelaide n. Melbbume. SLEEPVAART Atlas. 23 te Maassluis. Clyde. 26 420 m. z.w. Lizard n. Falmouth. Cycloop, 25 te IJmuiden. Friesland, 23 110 m. w.n.w. Manilla n. Saigon. Gele Zee. 26 v. Gibraltar n. Antwerpen. Hudson, 24 950 m. n.o. Barbados n. Portsmouth. Humber. 26 210 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Hamburg Loire. 26 110 m. o. Malta n. Rouaan. Noordholland. 25 500 m. z.z.w. Midway n. P Said. Noordzee, 26 100 m. n.w. Monrovia n. Burutu. Oostzee, 26 930 m. z.w. Fayal n. Houston. Thames. 24 500 m. w.n.w. St. Vine. n. Port Said. Titan. 25 rede Miami. Tyne, 26 v. Maassluis op proeftocht,. Witte Zee. 26 te Freetown. Zeeland. 26 v. Den Helder n. Zeven Provinciën. KLEINE VAART Alcetas. 24 te Amsterdam n. Rotterdam Atlas, 25 te Amsterdam n. Gothenburg. Bab T. 25 5 m. z. Texel, n. Zaandam. Boreas. 25 dw. Kp. Bengut n. Piraeus. Heerengracht, 25 te Helsinki. Jupiter, 25 dw. Wezer v. Bremen n. Hamburg. Kaap St. Vine., 23 te Zaandam v. Kristinehamn. Leliegracht, 25 dw. Rugen n. Amsterdam. Lucas Bols II, 25op Elbe v. Karlsvik n. R'dam. Marianne, 23 v. Amsterdam n. Gothenburg. Nero, 23 v. Oporto n. Amsterdam. Netta, 24 dw. Finisterre n. Savona. Pavo, 23 te Zaandam v. Kristinehamn. Plato, 24 te Genua n. Barcelona. Schlppersgracht, 25 te Amsterdam. Strabo, 25 te Amsterdam n. Rotterdam. Thaletas, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Twee Gebroeders, 23 v. Oran n. Algiers.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7