lil De heer G. Blokdijk „overleefde" drie burgemeesters Koorzang in Spaarndam WOENSDAG 2 7 AUGUSTUS 19S8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Na 20 jaar raadslidmaatschap Evangelist Osborn ook in Haarlem te beluisteren Raad van Bloemendaal Programma orgelconcert Kunstmaan-verschijningen Nieuw Eerste-Kamerlid KROUWELS A. Timmer neemt afscheid van Dr. A. Kuyperschool Auto's botsten tegen afsluitboom Zandvoorter verduisterde geld in Rotterdam Expositie „Amersfoort Dahliastad" geopend UIT STAD EN STREEK Straat-voetbalfinale van „Het Vondelkwartier7' Faillissementen Druk bezochte receptie A. Scheen Aspirant politie-agent dreigde met pistool <p Overveen Evangelisatiewerk onder jeugd te Heemstede Burgerlijke stand van Haarlem Onder degenendie bij de aanvang van de nieuwe zittingsperiode van de Haar lemse gemeenteraad geen deel van dit be stuurscollege zullen uitmaken, is de heer G. Blokdijk van de fractie van de Partij van de Arbeid niet alleen een van de oud ste leden in leeftijd, maar ook wat betreft het aantal „dienstjaren". De heer Blokdijk, die in oktober 67 jaar hoopt te worden, vertegenwoordigde namelijk gedurende meer dan twintig jaar het socialistische element in de Haarlemse gemeenschap. In het algemeen kan het aantal jaren waarin iemand een bepaalde functie be kleedt niet zonder meer als maatstaf ge hanteerd worden voor het beantwoorden van de vraag of die persoon zich ook een even waardig bekleder van die functie heeft getoond. Maar wanneer men twee de cennia lang in het hoogste bestuursorgaan van de vijfde stad. van Nederland zitting heeft gehad en drie burgemeesters heeft „overleefd", wijst dit er tóch wel op, dat de persoon in kwestie niet. slechts de capa citeiten voor een dergelijke verantwoorde lijke taak bezit, doch tevens dat hij kan rekenen op het vertrouwen van zijn partij bestuur en kiezerskorps. De heer Blokdijk is wat men zou kunnen noemen een socialist van de oude stempel. Hij werd in Venhuizen in de kop van Noordholland op 20 oktober 1891 geboren. Meer dan het onderwijs op de lagere school konden de ouders van de jonge en leer gierige Blokdijk hem niet geven. Hij moest al gauw de kost mee helpen verdienen, want zijn bijdrage in het gezinsinkomen was moeder Blokdijk bijzonder welkom. Afwisselend werkte hij op tuindersbedrij- ven en boerderijen. Na de watersnood an 1916 moest er „pootaan" worden gespeeld. De dijk van Andijk was door het wassende water ondermijnd en de heer Blokdijk hielp deze dijk herstellen. Het dorpje moest zelfs tot het laatste huis worden af gebroken en op een veiliger plaats opge bouwd worden. De heer Blokdijk, die in 1913 lid werd van de S.D.A.P. was een van de twee so cialistische vertegenwoordigers in de Ven- huizense raad. Naar Haarlem In 1924 verhuisde de heer Blokdijk naar Schoten bij Haarlem waar hij lid werd van de Algemene Nederlandsche Bouw vakarbeiders Bond. In de Haarlemse af deling van deze vakorganisatie werd hij spoedig tot bestuurslid gekozen. De heer- Blokdijk is ook vier jaar afdelingssecre taris geweest en lid van de Haarlemse Be stuurders Bond. In 1938 deed hij zijn in trede in de Haarlemse raad voor de S.D.A.P. als opvolger van zijn partijgenoot de heer W. Bartels. Na de bevrijding vverd de heer Blokdijk in de noodraad gekozen. Hij maakte in de daarop volgende jaren deel uit van de raadscommissie voor de bedrijven, sociale zaken en openbare werken. „Het was met mijn beroep soms wel eens moeilijk om een vergadering van de raad te kunnen bijwonen", vertelt de heer Blokdijk". Als bouwvakarbeider werkte ik immers dikwijls buiten Haarlem en dan kan je er vaak niet tussenuit trekken zonder dat liet werk daar nadeel van on dervindt. Maar ik moet zeggen dat ik steeds alle medewerking van mijn bazen heb gehad. Ook is het nooit voorgekomen dat een werkgever me niet wilde aanne men vanwege mijn lidmaatschap van de raad". Goede herinneringen De heer Blokdijk heeft goede herinne ringen aan zijn lidmaatschap van de ge meenteraad. Bij het veelomvattende raads werk heeft hij veel profijt getrokken uit de kadercursussen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling waardoor hij zich het inzicht en de kennis voor het werk in de raad en de commissies eigen kon ma ken. Maar hij vindt het nu welletjes. ..La ten de jongeren het nu maar eens doen", meent hij. De volkswoningbouw en het Haarlemse verkeersplan hebben altijd zijn bijzon dere belangstelling gehad. Voor de bouw van de Prinsenbrug bijvoorbeeld heeft hij veel geijverd. „Hoewei er nog veel wen sen onvervuld zijn gebleven mogen we toch niet uit het oog verliezen dat er in Haarlem onzaglijk veel tot stand is ge bracht oo het gebied van de stadsontwik keling in vergelijking met tien jaar ge leden". Als zijn liefhebberijen noemt de heer Blokdijk het lezen van een goed boek en fietsen. Vooral het laatste vindt hij een goede ontspanning na het doorwerken van talrijke raadsstukken en het bijwonen van soms langdurige vergaderingen. Zelfs le gen een „ritje" naar Enkhuizen waar hij oude kennissen opzoekt ziet hij niet op. „Het- lid zijn van de Haarlemse raad heeft mij steeds veel voldoening geschon ken.-Err dat komt zeker niet in de laatste plaats door de vriendschappelijke sfeer die er tussen de raadsleden onderling heerst, al mag een buitenstaander daar wel eens anders over denken wanneer de op vattingen met elkaar in botsing komen". Deze laatste uitlating typeert de sociale mens Blokdijk, bescheiden in zijn optre den maar met een warm hart voor de me demens, naar wiens woord men graag luis tert vooral omdat de humor hem niet vreemd is. Vrijdag speciale telefoonlijn met Begijnhofkapel I-Iet Evangelisatiecomité Begijnhofkapel te Haarlem zal met medewerking van de P.T.T. een speciale telefoonlijn doen aan leggen van het Malieveld in Den Haag naar de Begijnhofkapel in Haarlem om daar aanstaande vrijdagavond velen in staat te stellen de prediking van de Ameri kaanse evangelist T. L. Osborn in Den Haag te volgen. De evangelist, die in verscheidene delen van de wereld vele duizenden toesprak en daarbij talrijke gebedsgenezingen mee maakte zal na zijn prediking in Den Haag een campagne in Groningen gaan leiden. Volgens schattingen van de verschillende politieposten op het Malieveld, groeide de menigte, die Osborn dinsdagavond beluis ter, tot honderdduizend aan. Vrijdagavond om zeven uur zullen de deu ren der Begijnhofkapel voor belangstellen den opengaan en om half acht begint de uitzending. De bijeenkomst staat onder leiding van de directeur van „Hel. Heil des Volks" te Amsterdam, de heer F. Stroethoff, die ook lid is van het Osborn- comité in ons land. De gemeenteraad van Bloemendaal komt dinsdagmiddag 2 september om kwart over twee in het raadhuis te Over- veen bijeen. Nadat de leden geïnstalleerd zijn zal worden overgegaan tot benoeming van drie wethouders en van twee leden die in voorkomende gevallen als tijdelijke wethouders kunnen optreden. Ook zullen de raadscommissies worden samengesteld. Het programma van het orgelconcert, dat Piet Koe donderdagmiddag in de Gro te Kerk in Haarlem zal geven, vermeldt de volgende werken: 1. Variaties over „Christe qui lux es cl dies" van S. Scheidt: 2. Trio van J. S. Bach: 3. Preludium en fuga van J. Koet sier; 4. Kleine partita over „Frisch auf. gut G'sell van H. Distier; 5. Suite Go- thique van L. Boëllmann. Volgens mededelingen van de Utrechtse Sterrenwacht zal de derde Russische kunstmaan hedenavond te zien zijn om 20.47 uur in het zuidwesten op een hoogte van 21 graden gaande van west naar zuid. In de vacature, ontstaan door het over lijden van mr. H. Willemse (P.v.d.A.) te Rotterdam, is tot lid van de Eerste Ka mer benoemd verklaard de heer J. P. Ma- zure te 's-Gravenhage. De Haarlemse dienst van Openbare Werken vordert snel met het werk aan de uitmonding van de Paviljoens laan op de Dreef. Deze foto geeft een overzicht van de stand, van het werk. Zoals wij maandag berichtten zullen op dit punt, drie verkeersheuvels wor- den aangelegd en zal het fietspad, ach ter de bestaande bushalte (links op de foto) worden omgelegd- Advertentie 30 jaar ervaring TELEFUNKEN RADIO VERKOOP EN REPARATIE Koninginneweg 6 Ruim 45 jaar onderwijzer Zaterdag neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de heer A. Timmer afscheid van de Dr. A. Kuyper school in Haarlem, waar hij bijna 35 jaar als onderwijzer werkzaam is geweest. In totaal heeft hij ruim 45 jaar als onderwij zer gewerkt. De heer Timmer werd in 1893 op Texel geboren. Nadat hij de onderwij- zersacte had behaald werd hij onderwij zer in Gerkesklooster. Vandaar ging hij naar Oosterend. Middelburg en Hardinx- veld, vanwaar hij naar Haarlem kwam, waar hij op 1 januari 1924 aan de Dr. A. Kuyperschool werd benoemd. De heer Timmer heeft sinds die tijd heel wat leer lingen opgeleid. Hij heeft in bijna alle klassen van de school gestaan in het bij zonder in de vierde, vijfde en zesde. „Meester" Timmer heeft heel wat kin- dei-en op school gehad, waarvan hij ook de ouders heeft les gegeven. Vele oud-leerlin gen zullen, nu de heer Timmer van een welverdiende rust gaat genieten, afscheid van hem willen nemen. Dit kan zaterdag avond van zeven tot acht uur geschieden, wanneer in het schoolgebouw aan de Ro- zenhagenstraat een afscheidsreceptie zal worden gegeven. Na afloop van de recep tie wordt, eveneens in. het schoolgebouw, een afscheidsavond gegeven voor het schoolbestuur en de collega's van de heer Timmer. Met ingang van 1 september is als op volger van de scheidende onderwijzer be noemd de heer H. A. Hu it,zing', die lange tijd in Indonesië heeft gewerkt, waar hij hoofd van een lagere school was. Gistermiddag om kwart over twee zqn achtereenvolgens twee auto's tegen een neergelaten afsluitboom van de Langebrug over het Spaarne in Haarlem gebotst. Eerst reed een bestelwagen van een Heemsteedse bloemist tegen de afsluiting op. doordat de bestuurder deze niet zag en evenmin het rode stoplicht. Toen de man zi.in wagen na de botsing achteruit net Spaarne opreed, wilde de bestuurder van een tweede bestelauto de brug oprijden en botste eveneens tegen de afsluitboom. Deze werd verbogen en kon slechts met veel moeite omhoog worden gebracht. De autos werden aan de voorzijde beschadigd. De Zweedse rederij „Grangesberg" heeft dit vaartuig in Amsterdam, laten bouwen. Het is een gecombineerde reddingboot-ijsbreker-sleepboot, die de rederij aan de Zweedse reddingmaai- schappij zal schenken. De jubilea van Spaarndams Gemengd Koor en Harmonie Crescendo lokten dins dagavond een vijftal Haarlemse zangkoren naar de muziektent op de Kolk te Spaarn dam, en twee uur lang hebben de harmo nische klanken van kinder-, vrouwen- en mannenstemmen een zeer talrijk publiek geboeid. Het is er op die typische dorps plaats bij gunstig weer trouwens een ideale openlucht-concertruimte, en vei- mits de weergoden de zaak goed gezind waren, was het er aangenaam toeven. De jongste leden van het kinderkoor ..De Kleine Stem" mochten het spits af bijten en zij deden dat, onder leiding van Anton de Beer, die ook zelf de pianopar tijen verzorgde, allercharmantst met enige frisse liedjes van Chr. van Westering. Daarna was het de beurt aan de grotere meisjes van het ensemble die. ondermeer met het doedelzakliedje uit Bach's burge meestercantate en met het geestige „Hans und Liesel" van Woyna, staaltjes lieten horen van beschaafde samenzang. Het Gemengd Koor „Zand veredelt", gedirigeerd door Ernst van 't Kaar, pre senteerde een smaakvol programma van a capella-werkjes van Mendelssohn en F A. Gevaert. alsmede van een bewerking van Mozart's cantate „Dir. Seele des Weltalls", die met .klavierbegeleiding uit gevoerd werd keurig gespeeld door Tineke van den Bosch en waarin de sopraan Annie Schoen op treffende wijze de mooie solopartij zong. Een en ander verleende aan de avond een sfeer van waarlijk veredelende schoonheid. Onder dezelfde dirigent trad het Haar lems mannenkoor „Proza en Poëzie" op met een keur van nummertjes van Handel, Mozart, Grétry en Diepenbrock. De beste prestatie en die slaagde dan ook bij zonder goed werd geleverd met „Le Rossignol" van Grétry. Het r.-k. gemengd koor „Haarlem" kwam onder leiding van G. de Barbanson, als uitgebreid en met klankschone stemmen bezet ensemble een pleidooi houden voor a capellawerk van Ignacioprietoy, Jacob van Berchem, Hendrik Altink en Albeit de Klerk en slaagde erin een bijzonder goede indruk te geven van zijn samen zang, vooral van die oude polyfone com posities. Met Dick Dekker aan de dirigeerlesse- naar en, als ik mij niet vergis, met Emmy van Eden aan de piano, kwam de stevig bezette Haarlemse „Stem des Volks" de avond op frappante wijze besluiten met een Schubert-programma, namelijk een fraai fragment uit „Rosamunde" en een geslaagde koorbewerking van de Duitse Dansen. De strelende muziek van Schu bert klonk heerlijk in de besloten ruimte die haar reputatie als concertgelegenht id deze avond bevestigd heeft. Hedenavond is het de beurt om er op te treden aan Harmonie-orkest „Haarlem" en aan het gemengd koor „Polyhymnia", het geheel met een taptoe tot besluit. Jos. cle Klerk Een 55-jarige vertegenwoordiger uit Zandvoort had in het tijdvak februari-juni 1958 3600 verduisterd ten nadele van een in Rotterdam gevestigde borstelfabriek, waarbij hij werkzaam was, De Zandvoorter had de 3600, die hij voor gedane leveranties had ontvangen, niet afgedragen. „De verdachte is steeds verder in de schuld geraakt", zei de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. P. J. C. Schipper dinsdagmiddag, toen de verte genwoordiger terecht stond. De verdach te is nooit eerder veroordeeld. Volgens het reclasseringsrapport was hij een goed ver koper, maar een slecht financier. De officier van Justitie zei in zijn requisi toir, dat de Zandvoorter niet onbesuisd had geleefd, maar de tering naar de ne ring had moeten zetten. De verdachte staat als een aardige man bekend, maar kan niet met geld omgaan. Misschien kan hij weer in zijn oude werk kring terugkeren, zei de officier, die acht maanden gevangenisstraf vroeg, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaren proeftijd en onder toezichtstelling van een te Haarlem gevestigde reclasse- ringsvereniging. De raadsman, mr. A. Niessen, voerde in zijn pleidooi aan dat zijn cliënt de laatste maanden onder hoge druk had geleefd en drong aan op een lagere straf, zodat zijn cliënt snel in vrijheid zal kunnen worden gesteld. Uitspraak op 9 september. Dinsdagmiddag is de tentoonstelling „Amersfoort Dahliastad" geopend, die het resultaat is van de sedert enkele ja ren door de Federatie van Amersfoortse Dahliaverenigingen ontwikkelde activi teit. Bij zijn openingsrede prees burgemees ter H. Molendijk van Amersfoort de acti viteit van de amateurkwekers en hij roemde tevens het prachtig^ werk, dat in de Linnaeushof in Bennebroek wordt ver richt. Daar besteedt men bijzondere aan dacht aan de dahliacultuur, waarbij ook internationaal aan uitwisseling van erva ringen wordt gedaan, aldus burgemees ter Molendijk, die vond, dat de tentoon stelling „Amersfoort Dahliastad 1958" ongetwijfeld op een nationaal niveau staat. Nieuws in het kort Inbraak in villa Terwijl de bewoners afwezig waren is zondagavond tussen kwart over zeven en halftien ingebroken in een villa aan de Zandvoorterweg te Aerdenhout. Men kwam binnen door drie ruitjes te vernielen. Behalve een gelds bedrag van vijf. of zeshonderd gulden ver missen de bewoners enige voorwerpen, zo als een camera en horloges. De draad van de telefoon was kapot getrokken. Jubilaris bij Droste. De heer J. van Th iel. Nadorststraat 3 te Haarlem, die kort geleden vijfentwintig jaar in dienst was bij Droste's cacao- en chocoladefabrieken, zal op woensdag 3 september dit jubileum vie ren. Hij zal door de directie worden ontvan gen. waarna een huldiging door het perso neel volgt. Ook buiten het bedrijf is de jubi laris een geziene figuur, onder meer in krin gen van de e.h.b.o. „Bloemenheuvel". De werkzaamheden in „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal zijn nu zover gevorderd, dat aan de vergaderzaal de laatste hand wordt gelegd en ook de keuken wordt thans voor gebruik gereed gemaakt. Het ligt in het voornemen van het Bloemendaalse gemeen tebestuur ..Bloemenheuvel" in de loop van de maand september in gebruik te nemen. De vergaderruimte zal dan officieel door de burgemeester van Bloemendaal. dr. D. H. Peereboom Voller worden geopend. Voorts zijn er plannen om een gedeelte van de Til— holtcollectie. nu het Tinholthuis helaas ge sloten moest worden, van tijd tot tijd in „Bloemenheuvel" tentoon te stellen. Meisje uit raam gevallen. In een onbe waakt ogenblik is een meisje van twee-en- een-half jaar uit het keukenraam van een woning op de Oranje Nassaulaan in Over- veen gevallen. Het kind maakte een val van drie-en-een-halve meter en is naar het Ma rinehospitaal in Overveen gebracht, waar eerste hulp werd verleend. Later is het meisje wegens een bloeding in de Maria- stichting in Haarlem ter verpleging opgeno men. Op een der velden van de voetbalver eniging „Onze Gezellen" aan de Vergier- deweg in Haarlem-Noord wordt vrijdag avond de finale gespeeld van de straat voetbalcompetitie 1958 van de speeltuin vereniging .Het Vondelkwartier". De fi nalisten zijn de ploegen van de Gijsbrecht van Aemstelstraat en de Rivierenbuurt, die elkaar de Rivovo-wisselbeker die vo rig jaar gewonnen door de Dullaertstraat, zullen betwisten. De wedstrijd begint om zeven uur en staat onder leiding van een scheidsrechter van de K.N.V.B. Na de prijsuitreiking wordt eveneens op het 0.G.-terrein een filmvoorstelling in de openlucht gegeven. O.a. zullen een film over A'oe Lenstra en de film over de Olympische Spelen 1956 te Melbourne worden vertoond. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillessement verklaard: R. Woning, groothandelaar in lompen en metalen. Reguliersstraat 61, Beverwijk. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk, Vondellaan 20. Th. A. Beerepoot, Kleverlaan 14, Haar lem. Rechter-commissaris: mr. J. P. Peter sen. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advo caat en procureur te Beverwijk. A. H. Zwart, Haven 1, Hillegom. aldaar handelende onder de naam „Scheepswerf Neerlandia". Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. H. van Wijk, advocaat en procureur te Haarlem. A. M. Schelvis, aannemer, Potgieterstraat 1, Zandvoort. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. B. J. de Boer, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank is aan Jurjen Maarten Koksma, aannemer en ar chitect, Landzichtlaan 13, Heemstede, voor lopig surséance van betaling verleend, met benoeming van mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haar lem, Zijlstraat 47rood, tot bewindvoerder, terwijl het verhoor van de schuldeisers is bepaald op maandag 6 oktober om 3 uur. Voor Uw „verre" bloemengroet... FLEUROP Na de huldiging die de heer A. Scheen dinsdagmorgen in zijn woning in Heem stede te beurt viel ter gelegenheid van de viering van zijn jubileum bij de N.Z.H.V.M., kwamen des middags in de tuinzaal van het „Cafetaria-restaurant" aan de Binnenweg in Heemstede velen de jubilaris en zijn echtgenote gelukwensen. Het bestuur van de voetbalclub RCH was vertegenwoordigd door de heren J. J. van Kampen en D. Smit. De eertijds zo vermaarde voetballers Pauw Nachtgeller en Peer Kroom waren als oud-clubvrien den aanwezig. Namens de Haarlemse Voetbal Bond wer de heer Scheen toegesproken door de heer M. Ponsteen. Verder hadden de kaartclub van RCH en de brandweer- en opruimings dienst van de N.Z.H.V.M. deputaties ge zonden. waarvan respectievelijk de heren W. Kompier en Th. Krouwels als woord voerder optraden. Namens de klaverjassers ontving de heer Scheen een fruitmand met bloem stuk en van de bedrijfsbrandweer een hen gel met toebehoren en een aantal gram mofoonplaten. De collega's van de tech nische dienst wei-den vertegenwoordigd door de J. H. Zomers, die hem een klokje aanbood. Uit de hartelijke toespraken bleek duide lijk hoe zeer de jubilaris in deze kringen wordt gewaardeerd. Verder bezochten tal rijke employés van de N.Z.H.V.M. en oud collega's van de heer Scheen de receptie. Bovendien werden hem vele bloemstuk ken, geschenken en gelukstelegrammen toegezonden. Thuis kreeg de heer Scheen nog bezoek van de oud-directeur der maatschappij ir. J. W. Burgersdijk. Voorwaardelijke straf geëist Het leek aanvankelijk een grapje, maar het werd later ernst, toen op de avond van de zesde december 1956 in een Haarlems pension een agent van politie in opleiding, gekleed in pyjama, uniformjas en een handdoek als shawl om, de kamer van twee zijner collega's binnenstapte en zijn gela den pistool op de mannen richtte met de woorden: „Ik zal jullie doodschieten". De rechtbank in Haarlem had de jon ge man een maand onvoorwaardelijke ge vangenisstraf opgelegd. In hoger beroep eiste de procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof, mr. W. B. J. Aber- son, dinsdagmiddag een maand voorwaar delijke gevangenisstraf benevens een boete van vijftig gulden. Hij zei het feit weliswaar zeer ernstig te achten, maar nam in aanmerking dat het voorval bijna twee jaar geleden is gebeurd. De beide bedreigde aspirant-agenten, die inmiddels hun opleiding hebben voltooid, deelden als getuigen mee, dat de verdach te de bewuste avond laat was thuis geko men in een min of meer dronken staat. Hij gebruikte nog een glasje sterke drank in de kamer van zijn collega's, vertrok, keerde later terug en dreigde toen de mannen met het geladen dienstpistool. De ene man trok zich terug op zijn bed, de ander slaagde erin de verdachte de kamer te doen verlaten. Men haalde verlicht adem en barricadeerde de deur met een stoel. De kamergenoot van verdachte heeft la ter het pistool afgenomen en het veilig op geborgen. Pas veel later kreeg men lucht van dit incident toen men het verleden van de jongeman naging in verband met zijn aanstelling tot agent van politie. Toen het voorval aan het licht kwam werd hij ont slagen. De raadsman mr. B. J. Lammers uit Haar lem deelde het hof mee dat verdachte thans als chauffeur werkzaam is. Hij kon zich niets meer van het gebeurde herinne ren en heeft het drinken van sterke drank geheel gestaakt. De raadsman vroeg de uiterste clementie. Het hof zal dinsdag 9 september arrest wijzen. Advertentie VAN RALEIGH en OCOMOTIEF RIJWIELEN voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren TEL. 55558 Nieuwe gebouw achter Pinksterkerk Het evangelisatiewerk van (le Gerefor meerde kerk te Heemstede onder de jeugd aldaar kon de laatste tijd niet zo vlot ver richt worden wegens gebrek aan ruimte. Hierin hoopt men binnenkort verbetering te brengen en het werk uit te breiden. In de loop van de volgende maand zal begon nen worden met de bouw van een nieuw gebouw achter de Pinksterkerk aan de Camplaan te Heemstede. Dat gebouw wordt uitsluitend bestemd voor het evangelisatiewerk onder de jeugd en jongens en meisjes tot omstreeks acht tien jaar kunnen daar deelnemen aan bij eenkomsten en spelen. Vroeger werd het werk verricht in za len bij de oude kerk, maar toen deze af gebroken werden had men met ruimte gebrek te kampen. De vergaderzalen bij de nieuwe kerk worden zo veel mogelijk gebruikt voor het gemeentewerk en daar door kon het evangelisatiewerk zich niet ontwikkelen. Verwacht wordt dat de bouw ongeveer vier tot vijf maanden in beslag zal nemen. Jonge mensen en leden van de Gerefor meerde kerk van Heemstede hebben zich bereid verklaard hun krachten in te zet ten voor de bouw en zullen in hun vrije tijd en vakantie werken, om de bouw zo voordelig mogelijk tot stand te brengen. Het gebouw komt achter de Pinkster kerk. Links onder de kerk bereikt men een binnenplaats en daarachter zal het gebouw verrijzen. Het krijgt een lengte van vijftien meter, een breedte van zeven en een hoogte van drieeneenhalve meter. De grote zaal, waar bijeenkomsten ge houden worden en sport beoefend kan worden, heeft een lengte van negen me ter en een breedte van zes meter vijfen dertig. Er wordt een toneel gebouwd met kleedruimte. Verder zal het gebouw een stafkamer, een garderobe en toiletruimten bevatten. Het geheel wordt zo sober mogelijk ge houden. Het ontwerp is van het architec tenbureau Piet Koster te Heemstede. Vroeger namen jongens en meisjes tot veertien jaar aan het werk deel Men wil het uitbreiden voor de jeugd tot achttien jaar BEVALLEN van een zoon: 23 aug.: M. van Damme-Schraal; 25 aug.: G. J. Steen stra-de Peuter; M. M. Kuiken-Zorn; M. J. van Munster-Gravendeel; P. E. van Reijendam-van der Putten; M. Stevens- Spijkerman: 26 aug.: G. C- Schouten-Joos- ten; G. Hulleman-Sehuitmaker. BEVALLEN van een dochter: 25 aug. L. A. C. van Baaren-van Turnhout: 26 aug. J. Biesbrouck-Oldenburg; A. Kwint- Kamp. OVERLEDEN: 23 aug.: C. A. Caspers, 60 j., Kamperiaan; H. C. Vorstenbosch, 60 jaar, Waldeck Pyrmontstraat; 24 aug-: E. J. Rot-Boogaard, 65 j., Hazepaterslaan; 25 aug.: A. A. M. Pennock-Smit, 65 j„ Van der Vinnestraat; J. P. van der Veldt, 72 jaar, M. van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: 25 aug.: J. L. W. G. Koch en A. Braaksma; G. A. M- Knaven en M. D. H. Picaza; 26 aug.: R. D. van Bladeren en A. M. Lenaarts; V. Goris en A. Koopman; A. B. Tiberius en T. Wil- Iemsen. GETROUWD: 26 aug.: A. C- de Groot en J. Sieraad; A. H. Leuven en G. Steig- stra; C. Huis en N. Krooder; A. Kloos en J. A. M. Veldmeijer; C. W. Menke en C. Jonkhof; W. Dekkers en H. H. Janssen; K. Giliam en W- Duba.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5