Nederlandse renners bereiden zich voor op wereldkampioenschappen VenkcJk Double Six M en Roland ontmoeten elkaar in Kermis-prijs te Alkmaar RYNBENDE'S NIEUW ROOD Derksen en Wagtmans stellen in het Olympisch stadion ietwat teleur UCI-bestuur vindt het circuit van Zandvoort te gemakkelijk Zwaar parkoers met een langzaam stijgende klim Sprinter Captein in uitstekende vorm CIRCUIT ZANDV00RT gerommasmmm VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1958 Tal weer voorbij zijn landgenoot Petrosian És* Zaterdag en zondag zeil wedstrijden op Mooie Nel Australiër Elliott liep 1500 m in 3.36.0 Nederland verloor van Engeland en Italië HPC besloot tournee door Engeland met zege Van Alphen en Venker in Nederlands jeugdelftal Wilma van der Wal naar wielerkampioenschappen Maak er een feest van met S.C. Haarlem speelt zaterdag tegen Schoten Hoge boete geëist voor organiseren van voetbalpool Geen uitzichttoren in Rotterdam Zeepost Het is warm in Reims. Een druk kende broeierige hitte hangt over de champagnestad, die zaterdag het to neel zal zijn van de eerste wedstrijden om de wereldtitels wielrennen. En het is alsof de bewoners door deze loom- makende hitte maar niet op dreef kun nen komen. Slechts op enkele plaat sen in het centrum trachten ijverige winkeliers de wielrennerij in hun re- klame te betrekken en dan nog is het meestal een aanbeveling om een be paalde soort champagne te drinken. En wie in de veronderstelling mocht zijn dat de handelaar op de hoek van de rue des Capucins zich wel bijzon der uitgesloofd heeft, vergist zich. Want de fraaie regenboog en de woorden „a l'Arc en Ciel" die zijn voorgevel sieren staan daar al twintig jaar. Hij verkoopt gewoon verf.... De grootste activiteiten worden dan ook achter de schermen ontplooid. Na tuurlijk door de Franse wielerbond, die tot taak heeft deze kampioenschap pen op rolletjes te laten lopen, maar zeer zeker ook door de delegaties van de landen, die voor de wedstrijden hebben ingeschreven. En daarbij slaat Nederland geen gek fi guur. Toen woensdagavond na een lange autobusreis de Nederlandse amateur- ploeg in Reims aankwam behoorde zij tot de eersten. Uiteraard zijn er altijd uitzon deringen. In dit geval bijvoorbeeld Fausto Coppi, die zich al de gehele week voorbe reidt op het circuit en ook de Russen, zo wel de heren als de dames, voor wie finan ciële moeilijkheden blijkbaar niet be staan. Zij waren eveneens al enkele da gen de omgeving aan het verkennen. Don derdagmorgen trokken de oranje-truien naar het circuit, dat ongeveer 7 km. buiten Reims ligt aan de grote weg naar Parijs. De meningen waren na drie trainingsron den (ongeveer 60 km.) verdeeld. Over het algemeen vindt men het geaccidenteer de parkoers tamelijk zwaar. Vooral tegen de langzaam stijgende klim vlak na de start zien velen op. „Je merkt in het be gin haast niet dat die helling er is. Maar als je dan een tijdje bezig bent ga je het in de benen voelen", aldus" de Nederlandse kampioen Jo de Haan, die bijgevallen werd door zijn meeste ploegmaats. Eén renner was het daarmee niet eens de Limburger Jan Huygens. Zijn voornaam ste zorg is het weer. „Als het maar gaat regenen", zo zei Huygens. die in deze som bere gedachten alleen bijval kreeg van de sterke Zeeuw Piet Rentmeester. AR van Egmond, Harry Scholten. Anton van der Steen en Jo de Haan voelen meer voor een zonnige kijk op het coureursleven al beseffen zij terdege, dat de zon op dit schaduwloze parkoers ongenadig zal bran den. Profs Donderdagmiddag kwamen de eerste Nederlandse profs opdagen. Het waren Martin van den Borgh en Sjef Lahaye, die woensdag uit Nederland waren vertrok ken en grote stukken op de fiets hadden af gelegd. Even later arriveerden ook Gerrit Voorting en Piet de Jongh in de wagen van de laatste. Van Wim van Est, zijn broer Piet, Piet Damen en Michel Stolker wt' 11 WONINGINRICHTING BEVERWIJK was nog geen spoor te bekennen. Maar men rekende erop, dat zij zich nog in de avond zouden melden. Intussen reden Van den Borgh, Lahaye, Voorting in de namid dag naar het circuit waar zij nog maar weinig collega's vonden. De grote invasie komt pas donderdagavond en zelfs vrijdag worden nog sterren als Charly Gaul en Rik van Steenbergen in Reims ver wacht. Prognoses Uiteraard worden door de vele officials, die vóór de ploegen uit naar Reims zijn gereisd, druk de kansen afgewogen. Voor de amateurs is dat bijna onbegonnen werk, omdat men veel te weinig afweet Wielrennen van de prestaties van de renners, vooral van die uit de Oosteuropese landen. En daarom worden deze prognoses nogal chauvinistisch gedaan. Evenmin is het doenlijk zich aan een voorspelling te wagen ten aanzien van de strijd om de wereldtitels voor dames, die voor de eerste keer uitgevochten zal worden. Wel hebben de Russinnen tij dens de training een goede indruk achter gelaten, maar ook de Engelse meisjes blijken niet voor de poes te zijn. Men weet trouwens nog niet eens hoe veel dames en uit welke landen er zater dagmorgen om 9 uur voor de bijna 60 km. lange wegwedstrijd zullen aantreden. Wat de profs betreft hoort men opmer kelijk vaak de namen van de twee Belgi sche Rikken: titelhouder Rik van Steen bergen en de jonge Rik van Looy, die in eigen land al even grote populariteit ver worven heeft als de drievoudige wereld kampioen. Aan de eerste wereldkampioenschap pen voor dames zal ook door een Neder landse worden deelgenomen. De 25-jarige Amsterdamse Wilma van der Wal zal, zo wel in de wegwedstrijd over 59.313 meter te Reims uitkomen als in de achtervolging op de baan te Parijs. Wilma van der Wal neemt niet deel onder auspiciën van de KNWU maar start op een internationale licentie, uitgereikt door de UCI. TOFFEES Zaterdagmiddag opent Duindigt het pro gramma met een draverij van meet voor 3- en 4-jarigen, waarvan er zich niet min der dan zestien paarden achter de auto zullen verzamelen. De gehele collectie wacht nog op de eerste overwinning, maar het vermoeden is dat Wilster S deze thans dan zal behalen. De andere kandidaten in dit volkomen open nummer zijn Volann Erebus. Venus en Wilna Illustra. Nu in de Pelikaan-prijs geen enkele 3-jarige aan de start verschijnt kan Uhlan Erebus hier winnen, voor Venna Axkit en Vizier. In dien in het volgende nummer Wilschot en Wise Guy hun hoofd bij het werk houden zal de restant van het 18 paarden tellende veld voor een hopeloze taak staan. Daar de vorm van Wise Guy iets beter is dan die van Wilschot gaat de voorkeur naar de eerste uit. De keuze Geersen (Visuil S, Victor Hollandia) is een mogelijke outsider. Dat Spreeuw S maar een hoogst onbe trouwbaar paard blijft, liet zij te Hilver sum weer zien. Nu zij echter achter de auto op de gunstigste plaats kan starten, zal zij gauw uit het veld zijn en een veilige voorsprong nemen. Verwacht mag worden dat Uranium H. Ukas en vooral Uranus haar het leven desondanks nog zuur kun nen maken. Indien de leerling, die in de President- prijs Rascal Hanover krijgt te rijden, goed met dit dappere hengstje kan opschieten, ligt de reeds zolang verdiende overwinning binnen zijn bereik. Tarzan Hollandia G en Untrcpid zijn de andere kanshebbers. In de internationale slotdraverij voor ama teurs zal het zeer snel toegaan en wel zo snel zelfs, dat Enterprise zijn record zal moeten benaderen om te kunnen winnen. Pieter D is een wel zeer mogelijk outsider 1/1 literfles f 6.70 (exci. glas) zonneschijn met volle teugen! Slechts fiOOO toeschouwers hebben donderdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam de laatste baanwedstrjjden in Nederland voor de wereldkampioenschap pen bijgewoond. Hun grootste teleurstelling was ongetwijfeld, dat wereldkampioen Jan Derksen in de laatste rit a trois zijn kansen op de sprintzege verspeelde aan de Belgische kampioen Debakker. Derksen liet zich voor de Maralhontoren kinderlijk verrassen door de Belg. die hij in een der ritten a deux reeds verslagen had. Derde werd de Fransman Gaignard. De Fransman verloor beide ritten a deux tegen Derksen en Debakker. Bij de amateurs was de Nederlandse kampioen Joop Captein in een uitstekende vorm. Hij won zoals hij wilde van Mees Gerritsen, De Graaf en de Cana dese kampioen Markus. Joop Reijngoud de nationale kampioen 300 meter sprint op de weg was niet tegen zijn rivalen opgewassen. Van weinig waarde was de koppel omnium tussen de Nederlanders Peter Post en Ad Schotman en het Luxemburgs-Duit se duo Gillen-Potzernheim. De Nederlan ders wonnen de tijdrit en de achtervolging, terwijl de klassementsrit onbeslist eindig de, beide ploegen behaalden daarin name lijk 25 punten. De handicaprace voor profs over 5dU meter had evenmin enige betekenis. Peter Post kreeg liefst 60 meter voorgift op de Fransman Gaignard en won gemakke lijk voor Schotman (40 meter voorgift), Potzernheim (30 meter), Derksen (20 me ter), Debakker (10 meter), Gillen (50 me ter) en Gaignard (scratch). Het programma werd geopend door de amateurs, die een wedstrijd reden over 10 km.Winnaar werd de Utrechtenaar Alen, zijn tijd was 12 minuten 57.4 sec.; Van der Lans uit Sassenheim klasseerde zich als tweede. Stayers De eerste rit over 50 km voor stayers eindigde met een Nederlands succes. Want onze nationale kampioen Wout Wagtmans werd op fraaie wijze winnaar. De kleine Brabander legde de basis voor zijn triomf in de 26ste ronde, toen hij met een voor treffelijke rush van de laatste plaats op marcheerde tot achter Koch, die op dat moment de leiding had. De Utrechtenaar heeft zich daarna nog goed verdedigd, maar 20 km voor het einde moest hij Wagt mans toch laten passeren; Koch werd ten slotte tweede met een achterstand van 150 meter, ondanks felle tegenaanvallen in de laatste vijf ronden. De Spanjaard Ti- moner, die opmerkelijk goed reed. klas seerde zich als derde. De overigen hadden allen een grote achterstand. Ondanks het succes in de eerste manche werd Wagtmans toch geen eindoverwin naar want Timoner reed in de tweede rit, eveneens over 50 km. voortreffelijk. Op werkelijk grote wijze won hij in de zeer goede tijd van 37 minuten en 55 seconden. Hij „lapte" al zijn tegenstanders tenminste twee keer, ook Depaepe en Wagtmans, die lange tijd tegenstand hadden geboden. De Italiaanse debutant Pizzalli eindigde zelfs met een achterstand van 4000 meter op de Spanjaard. Ook voor de Nederlanders Koch en Vreeswijk was er tegen dit ge weld geen eer te behalen. Koch probeerde in de 20ste ronde nog Timoner het passeren te beletten, maar hij kreeg daarvoor geen kans. Koch kwam „los" achter gangmaker Markens en kreeg een grote achterstand. Wierstra was nog de beste Nederlander in deze rit en zijn beloning was een tweede plaats in de eindrangschikking, vóór Wagt mans, die na zijn triomf teleurstelde. Eerste rit stayers over 50 km: 1. Wagt mans (Ned.) 38.52.0, 2. Koch (Ned.) op 125 meter, 3. Timoner (Spanje) op 250 meter, 4. Wierstra (Ned.) op 350 meter, 5. De paepe (Belg.) op 850 meter, 6. Pizzali (It.) op 875 meter, 7. Godeau (Frankr.) op 950 meter, 8. Vreeswijk (Ned.) op 1200 meter. Tweede rit over 50 km voor stayers: 1. Timoner (Sp.) 37.55.0, 2. Wierstra (Ned.) op 625 meter, 3. Wagtmans (Ned.) op 1120 meter, 4. Depaepe (Belg.) op 1160 meter, 5. Vreeswijk (Ned.) op 1250 meter, 6. Go deau (Frankr.) op 2800 meter. 7. Koch (Ned.) op 3575 meter, 8. Pizzali (It.) op 4050 meter. Totaaluitslag: 1. Timoner afgelegd 99.750 meter, 2. Wierstra 99.025 meter, 3. Wagt mans 98.088 meter, 4. Depaepe 97.790 me ter, 5. Vreeswijk 97.550 meter, 6. Koch 96.300 meter. 7. Godeau 96.250 meter, 8. Pizzali 95.075 meter. ZONDAG 31 AUG.-1.30 UUR PrIJxon van I, 1#— tot f. 6. De Haarlemse Jacht Club en de Haar lemse Zeil Vereniging houden op zaterdag 30 en zondag 31 augustus nationale zeil wedstrijden op het Noorder Buiten Spaar- ne waarvoor het record-aantal van 123 inschrijvingen is binnengekomen ver deeld over twaalf klassen. De grootste be langstelling gaat uit naar de vrijheids klasse waarin 22 boten zullen starten. De wedstrijden beginnen zaterdag om 15 uur en zondag om 10 uur en 13.30 uur. In de kop van het artikel over de honk- balwedstrijden in het komende weekeinde vermeldden wij donderdag ten onrechte, dat SC Haarlem zondag zou uitkomen te gen Schoten 2. Zoals uit het artikel blijkt wordt deze promotiewedstrijd zaterdag middag om vier uur op het EDO-terrein gespeeld. en mag nog zelfs wel eerder aan de fi.iish worden verwacht dan Rina Gay en Rose Marie. Een drietal rennen completeert dit uit gebreide programma. De in drie afdelingen gesplitste handicap is zeer moeilijk te voorspellen. De crack Le Faquin wordt in staat geacht de eerste afdeling te winnen, vóór Miramare. In de tweede en d^rde afdeling gaat de voorkeur respectievelijk uit naar Sans Aide en Lady Ann. Alkmaar Zondagmiddag is Alkmaar aan de beurt met het traditionele Kermis-programma, waarvoor de P.S.V. „Vooruit" niet alleen een uitstekend geheel heeft samengesteld, maar bovendien diep in de buidel nee ft getast. Het hoogtepunt is de Grote Ker mis-prijs, waarin zelfs de cracks Roland en Double Six M een kans komen wagen Paardensport tegen een select gezelschap, dat 20 tot 40 meter voorgift krijgt. Op de kleine Alk- maarse baan betekent dat heel wat, zodat de winnaar vermoedelijk wel in de top groep zal schuilen in de vorm van de snelle, maar niet zo zekere Tommy Mars. Met zijn enorme sprintcapaciteiten zal de Franse hengst, mot Ria Kitty, Quintus Harvester en Ria Olivier zeker niet kans loos zijn in deze enorme spectaculaire dra verij. Hoewel de klasse van de deelnemers in de ruim 2700 meter lange Achtbaan- prijs niet op hetzelfde niveau staat, is dit nummer niet minder interessant, want alles wat tot de stayers in ons land behoort, is van de partij. Aan de kop zal het de grote strijd worden tussen de in voortreffelijke vorm lopende Umber, Urdy Mars, Us Hom- pie en Urania. Dit kwartet wordt ernstig bedreigd door de Alkmaar-specialist Si- mone met Nottelman en de grote stayer Quatrième Poulain. Indien de rijder van Umber zijn taak goed begrijpt en zich niet al te gauw in de strijd gaat begeven, kan hij zijn vierde achtereenvolgende zege boeken. In* verscheidene nummers zal de strijd tussen de Noordhollandse rivalen Tesselaar, Strooper en Nottelman weer groot zijn, waarbij laatstgenoemde voor lopig de beste papieren heeft. Vooral in de handicap zal veel van zijn tactische gaven worden gevraagd om een achterstand van 100 meter in te lopen met Pretty Boy, waartoe de snelle vos, ondanks hij Norton Williams (Strooper) op zijn pad vindt, in staat is. Ook met Victor Emanuel '.al hij op grond van zijn reputatie als grote favo riet aan de start verschijnen, hoewel hij echter zeer hard zal moeten rijden om WTaIa en Viola Sunshine te kloppen. Ten slotte heeft hij het binnen zijn bereik zijn successenreeks te beginnen met Wanda van Gonny, die daartoe de tegenstand van de plaatselijke favorieten Wendola en Vir ginia moeten breken. Verder kan Tesselaar met Woudduif S de laatste vorderingen honoreren met een zege, gevolgd door Willy Bond en Vic Erebus. Bij de twee jarigen kan Xanthia S haar trouw belonen met een eerste plaats, daar zij in deze kwaliteit Xissy Norton en Xo de baas is. In het amateurnummer heeft Tom Mix zulk een gunstige handicap, dat zijn rijder geen moeite moet hebben om Strange Story en Rosan-*—ide achter zich te laten. In de Lachspiegel-prijs gaat de voorkeur naar Type Erebus, die de The Flying Dutchman en Urma Norton onder deze condities kan verslaan. Al met al een uit stekend programma. Nieuw wereldrecord Tijdens wedstrijden in Gothenburg heeft de Australiër Herb Elliott (record houder op de mijl) het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd en gebracht op 3 mi nuten en 36,0 seconden. Het oude record stond sedert 12 juli 1957 met 3.38,1 op naam van de Tsjech Jungwirth, die nu tweede werd in 3.39.0. De weersomstandigheden waren voor treffelijk, toen Elliott zijn prachtige race in het Ullevi-stadion in Gothenburg liep. Reeds de eerste ronde ging snel: 56 se conden, Stanislav Jungwirth (tot op dat moment wereldrecordhouder), de strijd lustige Zweed Dan Waern en de Australiër Albert Thomas hadden afwisselend de lei ding gehad. In de tweede ronde begon Elliott zijn grote aanval. Hij passeerde Waern, Derek Ibbotson en vervolgens Thomas; zijn tus sentijd over de 800 meter was 1.57.0. Hal- berg en de Hongaar Istvan Rozsavolgyi, die zich van de laatste plaats had opge werkt, volgden hem op de hielen. Maar ook zij konden de Australiër niet meer volgen, toen hij na 1200 meter zijn tempo verhoogde en met een felle tussensprint een voorsprong van 20 meter forceerde. En die voorsprong werd in de laatste meters nog groter. De 40.000 toeschouwers schon ken Elliott na de race een ovatie, zoals nog nooit een atleet in Zweden heeft gehad. Ook Elliott's landgenote Betty Cuthbert kwam in Gothenburg tot een voortreffe lijke prestatie. Zij won de 400 meter met een tijd van 54,4 seconden en bleef daar mee slechts 0,8 sec. boven het wereldre cord van de Russische Maria Itkina. Geen revanche De Noor Audon Boysen heeft weer geen revanche kunnen behalen voor de neder laag, die hij tijdens de Europese kampioen schappen op de 800 meter tegen de Brit Michael Rawson leed. Het verschil was nu weer iets groter, de tijd van Rawson was namelijk 1.49.2 en die van de Noor 1.49,7. Het bestuur van de internationale wie lerfederatie (UCI) voelt er zeer weinig voor om de wereldkampioenschappen op de weg in 1959 op het circuit van Zand voort te laten rijden. Deze onverwachte en schokkende mededeling moest dr. P. van Dijk, voorzitter van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie, donderdagmiddag horen uit de mond van de Italiaan Rodo- ni, president van de UCI, op een bijeen komst in Reims van vrüwel het voltallige UCI-bestuur. De afgelopen winter immers is het par koers in Zandvoort door de Italiaan Alfre do Binda, de Belg Fernand Paul en de Fransman Marinus Dupin gekeurd. En hoewel er aanvankelijk wel enige bezwa ren bleken te bestaan tegen het ruim 10 km. lange maar vrije vlakke circuit werd nog dezelfde dag medegedeeld, dat het circuit goedgekeurd was. De UCI heeft dr. Van Dijk thans drin gend gevraagd uit te zien naar een ander circuit in Nederland met meer moeilijkhe den. Daarnaast heeft het bestuur wel laten blijken, dat, mocht de KNWU voor onover komelijke moeilijkheden komen te staan, men in het uiterste geval genoegen zou ne men met Zandvoort Het bestuur heeft dr. Van Dijk nochtans verzocht nogmaal de mogelijkheden voor „Valkenburg" te on derzoeken. Het hoofdbestuur van de KNWU zal zich op zeer korte termijn (maar niet eerder dan na afloop van de wielerkampioen schappen) over deze netelige kwestie be raden. Toch is in Reims het laatste woord over deze kwestie nog niet gesproken. Want vrijdagochtend zal het voorstel om het wereldkampioenschap op de weg in Zandvoort te houden door het UCI-con- gres worden behandeld. En het congres is zoals het behoort souverein. Het bestuur besloot voorts vrijdag door het congres een commissie van vier perso nen te laten benoemen, die tot taak krijgt concrete voorstellen te doen ten aanzien van startgelden voor etappe-wedstrijden en voor het probleem van de renners, die in verschillende landen voor verschillen de merken rijden. Het deed voorts de aan beveling om tijdens de wereldkampioen schappen voor amateur-stayers de moto ren door loting toe te wijzen aan de ren ners. De wedstrijd om het wereldkampioen- chap cycle-cross zal in 1959 op 15 februari in de omgeving van Genève worden ge houden. Het bestuur verwierp de suggesties om te komen tot Europese kampioenschap pen. De technische commissie van de UCI, die donderdag eveneens te Reims bijeen kwam, voorzag in gevallen van pech tij dens de wedstrijden voor stayers. De pechvogels krijgen maximaal 1500 meter vergoed, uitgezonderd in de laatste vier minuten (uurs-wedstrijden) of in de laat ste ronden (finale over 100 km.). Als de stayers-wedstrijden moeten wor den gestaakt, dan zullen zij al naar ge lang van de afgelegde afstand nog de zelfde dag of de volgende dag worden overgereden. De „grenzen" zijn 25 minu ten (uurswedstrijden) en 40 km. (finale). Wordt de wedstrijd gestaakt na 50 minuten (uurswedstrijden) of 80 km. (finale), dan geldt de situatie op dat moment als uit slag. r de cassette gratis bij aankoop complete inhoud! Om de Europese titel De uitslagen van de dertiende ronde van het open bridgetoernooi voor herenteams in Oslo luidden: Zweden verslaat Duits land 67—25. Spanje verslaat België 6146. Italië verslaat Noorwegen 5740. IJsland onbeslist met Oostenrijk 3025. Groot- Brittannië verslaat Nederland 5631. Fin land onbeslist met Egypte 5553. In de veertiende ronde heeft het Neder lands herenteam met 47 tegen 68 match- punten van Italië verloren. De uitslagen waren: Duitsland verlies van België 35 matchpunten tegen 41 matchpunten. Spanje wint van Noorwegen 61 mp. tegen 45 mp.; Oostenrijk wint van Finland 62 mp. tegen 34 mp.; Italië wint van Nederland 68 mp. tegen 47 mp.; Dene marken wint van IJsland 56 mp. tegen 48 mp.; Groot-Brittannië verliest van Ier land 34 mp. 4 -'en 43 mp. Italië heeft de leiding behouden. In de vijftiende ronde heeft Nederlanc met 5640 van Spanje gewonnen. De uit slagen luidden verder: België versloeg Zweden 5937; Noorwegen versloeg Duitsland 51—42; Finland verloor van De nemarken 4666; Ierland verloor van Italië 3956; IJsland verloor van Groot- Brittannië 3853. Na deze ronde heeft Italië met 28 punten de leiding voor Frank rijk (27 pnt.) en Groot-Brittannië (26 pnt.). Nederland bezet met 17 punten de achtste plaats. ALLES VOOR VOETBAL HOCKEY BASKETBAL VOLLEYBAL GRETHA DE BRUIJN 100 SERVICE Ook de laatste ontmoeting van de Heem- steedse zwem- en poloclub HPC in Enge land is een waar succes voor de Heemste denaren geworden. De strijd ging tegen Rugby Seals. Hennie Band, Frans v. d. Eynde en Rudy Prins hebben een groot aandeel gehad in de HPC-overwinmng. Bijna alle zwemwedstrijden werden ge wonnen. Bij waterpolo waren de Rugby Seals sterker; zij wonnen de wedstrijd met zesdrie. Cricket Het Nederlandse jeugdcricketelftal dat zaterdag op het terrein van Quick in Den Haag een wedstrijd zal spelen tegen een KNCB-team, is als volgt samengesteld: Rijkens (HHC. aanvoerder), Slingenberg (HHC, wicketkeeper), Van Alphen (Haar lem), Burki jr. (Quick, N.). Van Laer (ACC), Leemhuis (SCHC), Mulder (Groen geel), Meyers (Sparta), Stroink jr. (PW). Trijzelaar (VOC) en Venker (Rood en Wit). De officier van Justitie bij de recht bank te Arnhem mr. C. G. Phaf, heeft in hoger beroep 750 boete of dertig dagen hechtenis geëist tegen de 57-jarige J. R., in 1956 directeur van de beroepsvoetbal vereniging „De Graafschap" te Doetin- chem. Deze eis is een bevestiging van het vonnis van 18 september 1956 van de kan tonrechter in Terborg. Verdachte zou zich volgens de tenlastelegging hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de loterijwet door het organiseren van een voetbalpool. Voor een bedrag van f 1.10 kon men lid worden van „De Graaf schap". Men kreeg dan een formulier met een contributiezegel en kon dan in die week in de pool meespelen door op het formulier uitslagen in te vullen. De raadsman, mr. N. L. van der Veen noemde het pijnlijk, dat deze man, die een der eersten was, die een voetbalpool durf de organiseren, zulk een hoge boete moest betalen, terwijl intussen in soortgelijke gevallen steeds wordt volstaan met een principiële boete. Pleiter memoreerde de vrijspraak van „Caritas", die hetzelfde doet, waaraan verdachte zich heeft schul dig gemaakt. Mr. Van der Veen legde een formulier van „Caritas" aan de recht bank over. Uitspraak over veertien da gen. De gemeenteraad van Rotterdam was het niet eens met het voorstel van B. en W. om van gemeentewege het doen verrijzen van een 115 meter hoge uitzichttoren aan de Parkhaven te bevorderen door mee te werken aan de oprichting van een n. v. door inbrenging van de grond tegen aan delen en deelneming in het aandelen-en obligatiekapitaal met 1.000.000,- onder voorwaarde, dat de financiering van het resterende gedeelte van de bouwkosten, die op f 2.800.000,- waren geraamd, door particulieren zou geschieden. Van de raadsleden bleken er echter 18 vóór deelneming van de gemeente zijn, maar 23 konden zich niet met het voorstel verenigen, zodat het werd verworpen. De wethouder van onderwijs en volks ontwikkeling meende ook, dat het geld nuttiger besteed zou kunnen worden.. De burgemeester verklaarde niet warm te kunnen lopen voor de toren. Hij wilde ech ter de particuliere deelnemers een kans geven door deelneming van de gemeente tot de voorgestelde limiet. Uit de voorbe sprekingen was hem gebleken, dat als het voorstel niet werd aangenomen de to ren er niet komt. Het college was na lange aarzeling met het voorstel bij de raad ge komen. Advertentie f/Q VV*n WONINGINRICHTING Breestr. 74-84 250 modelkamers Geopend: 8-l2.30en ty-.f8u. Dinsdag 8-l3u. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de dertiende ronde van het interzonale schaaktoer nooi te Bad Portoroz luiden: Panno (Arg.)Larsen (Don.) afgebr.: Olafsson (Rusland)—Bronstein (Rusl.) remise: Petrosian (Rusland)—Fischer (USA.» afgebr.: Sherwin (U.S.A.)—Benkoe (Hongarije) afgebr.: De Greifl (Col.)—Rosetto (Arg.) afgebr.: Szaho (Hong.)— Fuester (Canada) afgebr.: Pachman (Tsj.sl.)— Neikirch (Bulgarije) 1—0: Matanovic (Joegosl.)— Gligortc (Joegosl.) remise: Filip (Tsj.sl.-Car doso Pbilipp.) 1—0- Vrij was Sanguinetti (Arg.). De uitslagen van de veertiende ronde waren: Neikirch Buig.)—Matanovic (Joegosl.) remise: Uverbach (Rusl.)—Tal (Rusl.) remise; Gligoric (Joegosl.)—Filip (Tsj.sl.) afgebr.; Fuester (Can.) -Pachman (Tsj.sl.) 0-1; Rossetto (Arg.)—Szabo (Hong.) 0—1; Benkoen (Hong.)—De Greiff (Col.) afgebr.: Fischer (U.S.A.)—Sherwin (U.S.A.) af gebr.; Bronstein (Rusl.)-Petrosian (Rusl.) afge broken: Larsen (Den.) Olafsson (IJsland) 0—1; Sanguinetti (Arg.)—Panno (Arg.) 0—1. De afgebroken partijen van de dertiende en veertiende ronde worden vrijdagavond uitge speeld. Cardoso (Philippijnen) was vrij. Na de veertiende ronde luidt de stand: 1 Tal 9',2 pnt.; 2. Petrosian 9 pnt. en 1 afgebr. partij; 3. Averbach 8 pnt. en 1 afgebr. partij (uit 13); 4. Olafsson 8 pnt. en - afgebr. partij (uit 14); 5/6. Matanovic en Pachman beiden 8 pnt. (uit 13)- 7/8 Gligoric en Panno beiden 7»A pnt. en 1 afgebr. partij; 9. Bronstein 7 pnt. en 1 afgebr. partij (uil 13): 10. Benkoe 6V4 pnt. en 2 afgebr. nartijen (uit 13). Advertentie Advertentie NIEUWE OOGST Advertentie Intern. Motor en Zi|spanr#ces dor KNMV KNMV'leden belangrijke reductie Advertentie Advertentie SPORTMAGAZIJN Twfo'nderslaan 7 Haarlem - Tel. 15116 De uitslagen van de zwemwedstrijden zijn: 100 yards rugslag dames: 1. Hennie Band. HPC. 1 min. 6.2 sec.; 2 Marleen Smit. HPC. 1 min. 7.2 sec. 100 yards vrije slag heren: 1. R. Prins, HPC. 5G.9 sec.; 2 R. Dreyer. HPC. 60,4 sec. 66 2/3 yards vrije slag jongens: 1 H. Lippe, HPC. 36,8 sec.; 2. J. Willemse, HPC, 38.4 sec. 100 yards rugslag da mes: 1. L. Remer, HPC. 1 min. 11 sec.: 2. H. Band, HPC. 1 min. 13 sec 100 yards rugslag heren: 1 en 2. P. Enthoven en C. van Staalen, beiden HPC. beiden 1 min. 9 sec.: 100 yards schoolslag dames- 1. D. Davis, Rugby, 1 min. 26.8 sec.; 2. I. Wes- maas. HPC, 1 min. 29 sec 66 2/3 yards rugslag jongens: 1 J. Bontekoe. HPC, 45 sec.; 2. C. van Staalen. HPC. 46.4 sec. 100 yards schoolslag heren: 1. D. Mandersloot, HPC. 1 min. 16 sec.; 2. J Poen. HPC. 1 min. 17,4 sec. 5 x 66 2/3 yards vrije slag estafette jongens: 1. HPC 3 min. 29 sec.; 2. Rugby 3 min. 50 sec. 66 2/3 yards vlinderslag dames: 1. H. Band. HPC. 47.2 sec.; 2 E. Wilkes, Rugby en L. Remer. HPC. beiden 51,2 sec. Bij de wedstrijd 5 x 66 2/3 yards vrije slag es tafette heren nam Rugby de leiding maar ten slotte kon Rudy Prins een achterstand van acht meter omzetten in een HPC-overwinning. 1. HPC 1 3 min. 11,2 sec.; 2. Rugby 3 min. 11.4 sec. 4 x 66 2/3 yards vrije slag estafette dames: 1. HPC 3 min. 1 sec 2. Rugby 3 min 31.8 sec. 66 2/3 yards schoolslag Jongens: 1. B. Bachelor, Rugby. 50.2 sec.; 2 J. Poen. HPC. 50.4 sec. 4 x 66 2/3 yards wisselslag estafette heren: 1. HPC 2 min. 55.3 sec.; 2. HPC 2 3 min. 10 sec. 4 x 66 2/3 yards wisselslag jongens: 1. HPC 2 min. 59.2 sec.: 2. Rugby 3 min. 14.4 sec. 4 x 66 2/3 yards wisselslag estafette da mes: 1. HPC 3 min. 17 sec.; 2. Rugby 3 min. 27.6 sec. 100 yards vlinderslag heren: 1. F. v. d. Eyn de. HPC. 1 min. 4.7 sec. 2. R. Prins. HPC. 1 min. 5 sec. Eindstand puntentelling: 1. HPC 105.5 pnt.; 2. Rugby 55,5 pnt. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden; de data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s „Montferland" 1/9 en s.s. „An des" 3/9; Australië: s.s. ..Ballarat" 4/9; Brazilië: m.s. „Montferland" 1/9 en s.s. „Andes*' 3/9; Ca nada: s.s. „Sommelsdijk" 4/9 en s.s. „Statendam" 6/9; Chili: via New York 4/9; Indonesië: m.s. .Mataram" 4/9 en m.s. „Oranje' 6/9; Nederland se Antillen: m.s. Aegis" 1/9; Nederlands Nieuw Guinea: m.s „Talisse" 4/9; Nieuw Zeeland: via Engeland 6/9; Suriname: m.s. ..Oberon" 3/9; LTnie van Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrikam.s. „Arundel Castle" 6/9.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7