Londense straatjeugd zet de rassenrel voort r Scheepstelegraaf op stop voor kapitein Zeilmaker Ik heb een hard beroepmaar ik wil een zachte sigaret! ^Praatótoel „Een tanker is gevaarlijker dan dit schip", zegt de commandant Van dag tot dag Fascisten en drommen nieuwsgierigen bemoeilijken de taak van de politie De „Skate" in Den Helder 3 Doe het zelf Bevrijdt u Het nylonkousenconflict Den Haag ageert tegen Duitse dumpinginvoer Sovjetautoriteit Kuusinen niet welkom in Finland Grote belangstelling voor begrafenis van Strydom Sovjetgeleerde voorspelt tien jaar beter weer i Op de Vier doden in het verkeer Miljoenste bezoek van dit jaar op Schiphol Nederland neemt deel aan NA V O-oefening Aankoopen op Antiekbeurs tEif &f bFflFÖpn tijh DINSDAG 2 SEPTEMBER 1958 Ten aanzien van een onderdeel der Utrechtse Najaarsbeurs, waarover onze verslaggeving dezer dagen gedetailleer der zal berichten, namelijk de expositie van hulpmiddelen en materialen voor de „huiselijke klusjes", kunnen enige kantte keningen van meer beschouwelijke aard nuttig zijn. Het is in de eerste plaats een merkwaar dig verschijnsel, dat de industrie en de handel zich blijkbaar verzoend hebben met het idee van het „zelf even opknap pen" door de niet-vakman. Zij hebben zich waarschijnlijk gerealiseerd, dat hier een breed terrein van behoeften is vrijge komen, waarvan zij met hun service kun nen profiteren. Tot dusver waren de fabri kanten en handelaren, die zich toelegden op tegemoetkoming aan en zelfs bevorde ring van de groeiende neiging der huisva ders (en -moeders!) om zelf de hamer, de verfkwast en de beitel ter hand te ne men, een groepje apart, wier product zich bij uitstek leende tot de vorm van „huis houdelijk gebruik." Doch steeds meer ziet men de industrie zich gaan toeleggen op het vereenvoudigen en het voor leken han teerbaar maken van hun voortbrengselen. De diepere oorzaak daarvan zit natuurlijk in een verschijnsel van sociale orde: de mens beleeft in zijn wezen thans de reac tie op de mechanisatie en standaardisatie van de arbeid in de fabrieken, werkplaat sen en bedrijven. De ambachtsman in hem is, uit protest tegen het gebrek aan scheppende en vormende elementen in de loonarbeid, herrezen en eist zijn rechten op buiten de werkkring, dus in het gezin. Daar liggen de gelegenheden tot handen arbeid en „iets maken" opgeschept: veel kleine herstellingen, karweitjes en knut selwerkjes kunnen door een handige en van goed gereedschap voorziene leek wor den opgeknapt voor minder geld dan een vakman het doet. Doch dat laatste, het uitschakelen van de vakman uit zuinigheidsoverwegingen, lijkt .ons toch niet de voornaamste drijf veer. De meeste „thuiswerkers" hebben er veel geld voor over om zich de dingen aan te schaffen, die hen in staat stellen hun liefde voor de handenarbeid bot te vieren. Dat handel en industrie zich er blijkens de Utrechtse Najaarsbeurs zo heftig voor gaan interesseren en beijve ren, betekent trouwens dat zij er brood in zien. De exploitatiemogelijkheden van de lust tot thuiswerk zijn blijkbaar niet gering. Daardoor doemt de gevaarlijke factor van dit onderwerp op: het is niet ondenkbaar dat de vakman inderdaad sommige onderdelen van zijn stiel wor den ontnomen door overdrijving van het „even zelf doen", waardoor ongelukken en schade kunnen ontstaan. Zelfbeheersing van de „klusjeswerkers" èn van handel en industrie lijkt daarom ten zeerste geboden. Er zijn nu eenmaal dingen die een ongeschoolde niet kan, zon der gevaar te lopen het verkeerd en on voordelig te doen. Voor die dingen zal men de vakman nimmer kunnen missen. (Van onze correspondent in Londen) Voor de derde achtereenvolgende keer is het gisteravond en in de afgelopen nacht tot onlusten gekomen in de Londense wijk Notting Hill, waar talrijke, hoofdzakelijk uit Jamaica afkomstige, kleurlingen wo nen. De relletjes ontstonden ditmaal door het toedoen van opgeschoten straatjeugd, zowel jongens als meisjes. Enkele honder den negers en hun vrouwen, die zich in twee huizen hadden gebarricadeerd, wer den bekogeld met zelfgemaakte benzine bommen, bakstenen, ijzeren staven en flessen. De kleurlingen stelden zich dit maal teweer. De incidenten waren erger dan de voorgaande. Tegen middernacht waren dertig personen gearresteerd. De politie trad inmiddels op in andere delen van West-Londen, waar eveneens rassen- relletjes waren uitgebroken, onder andere in Paddington en in Shepherd's Bush. In Notting Hill legde de politie beslag op een aantal gevaarlijke wapens, zoals scheermessen, verscherpte fietskettingen en slagersmessen. Duizenden „teddy boys" en hun meisjes stroomden door de straten en wierpen de ruiten in van hui zen waar kleurlingen wonen. Zij werden door vele kinderen gevolgd. De politie trachtte met politiehonden de orde te herstellen. Maar zodra ergens een groep onruststokers was verjaagd, ontstond ver derop een nieuwe oploop. De politie werd in haar optreden ook gehinderd door nieuwsgierigen, die na de relletjes van za terdag en zondag van alle kanden in drom men kwamen opzetten. Het lijkt er op, dat deze campagne tegen de kleurlingen allerminst spontaan is, maar doelbewust wordt geleid. Fascisten van Sir Oswald Mosley's British Unionbe- weging een voortzetting van zijn voor oorlogse fascistische partij waren gis teravond actief. Mosley's negentienjarige zoon Alexander verklaarde tijdens een openluchtvergadering in Notting Hill dat het tijd wordt dat er iets gedaan wordt om de immigratie van kleurlingen stop te zetten. De gekleurde bevolking die voor het over grote deel bestaat uit hardwerkende man nen en vrouwen, die in Groot-Brittannië een menswaardig bestaan hebben gevon den, dat hun in eigen land onthouden wordt. In Groot-Brittannië, waar slechts vier op de duizend personen een donkere huid heb ben, bestaat eigenlijk geen kleurlingen probleem. Dit betekent echter niet dat on- geselecteerde immigratie uit West-Indië ge wenst is. De relletjes zijn veeleer een uiting van stijgende jeugdcriminaliteit in de grote Britse steden, die door de fascis ten wordt uitgebuit. Tom Driberg, de voorzitter van de Labourpartij, verklaarde gisteren bij de opening van het vakverenigingscongres in Advertentie van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt daarvoor Togal, het middel bij uitnemendheid, dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.95, 2.40. 8.88. De Nederlandse regering is, naar DPA uit Bonn meldt, ernstig verontrust over de scherpe concurrentiestrijd tussen Ne derlandse, Italiaanse en Duitse producen ten van dameskousen op de Nederlandse markt. Maandag zijn op het Westduitse ministerie van Economische Zaken be sprekingen begonnen over de houding van Nederland ten aanzien van de invoer van uit kunstvezels vervaardigde dameskousen uit West-Duitsland. Vertegenwoordigers der Nederlandse regering hebben daarbij uiteengezet, welke invoeren in Nederland als dumping-import worden beschouwd, waarvoor reeds invoervergunningen ge weigerd zijn. Bovendien zouden van Ne derlandse zijde voorstellen gedaan zijn tot verlichting van dit vraagstuk. Naar in Bonn verluidt, zou de Neder landse regering er inmiddels in geslaagd zijn, met Italië een regeling te treffen voor de invoer van Italiaanse dameskousen in Nederland. Kapitein H. Zeilmaker, gezagvoerder van de ..Oranje", die de pensioengerechtigde eeftijd heeft bereikt, is bij bevordering enoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Dit werd hem gisteren medegedeeld tijdens 'n afscheidsbijeenkomst aan boord van de „Oranje". Kapitein Zeilmaker, die op 15 september 1956 het commando over de „Oranje" kreeg, heeft zijn gehele loopbaan, 42 jaar, bij de Stoomvaartmaatschappij Nederland gevaren- In die lange reeks van jaren heeft hij 50.000 passagiers en 2Vs mil joen ton lading vervoerd en een afstand van 125 keer rond de aarde over de zeeën afgelegd. Kapitein Zeilmaker die in Zandvoort woont, gaat eerst twee maanden vakantie houden en dan als passagier de eerste reis met de „Oranje" maken op de naar Austra lië doorgetrokken dienst. De 57-jarige kapitein K. H. Schulting uit Amsterdam, die gezagvoerder was op het s.s. „Zuiderkruis", neemt het commando van de „Oranje" van kapitein Zeilmaker over. Op de foto ziet men beiden bij de scheepstelegraaf van de „Oranje", die door kapitein Zeilmaker voor de laatste keer als symbool van zijn afscheid op „stop" is gezet. Bournemouth dat het werkelijke probleem niet een donkere huid is, maar een blank vooroordeel. Er zijn leden van Britse vak bonden, die weigeren naast gekleurde ar beiders te werken. Labour zal het kleur lingenprobleem volgende maand op het partijcongres aan de orde stellen. Er wordt een motie voorbereid tegen dans zalen, hotels en andere openbare gelegen heden, waar (zoals soms het geval is) kleurlingen de toegang wordt geweigerd. Vijf mannen, die in Nottingham bij de relletjes betrokken waren, zijn tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. In de rechtszaal kwam het tot opgewonden tonelen. Het publiek schreeuwde toen de uitspraak bekend werd gemaakt. De rech ter zei, dat wetteloosheid niet zal worden geduld en dat streng zal worden opgetre den. (Reuter) Bij de vechtpartij van zater dagavond in Nottingham waren enige honderden blanken doch geen enkele kleurling betrokken, zo werd voor de poli tierechter in Nottingham verklaard. De vechtpartij, waarbij twintig blanken ge arresteerd zijn ontstond tussen concurre rende groepen toen een cameraman van de televisie een magnesiumfakkel aanstak om een spiegelgevecht te filmen. Arrogantie JOHANNESBURG (Reuter Die Transvaler, het voornaamste regeringsge zinde blad in Transvaal, schrijft dat het Britse volk nu direct te maken heeft met een kwestie waarover „teveel van hen te gen anderen gepreekt hebben. Dit zou een prijzenswaardige uitwerking kunnen heb ben „op hun onbezonnen en arrogante cri- tiek op rassenvraagstukken in andere lan den", zo zegt het blad. „Een andere be nadering en een beter inzicht zullen in ieder geval toegejuicht worden door de blanke slachtoffers van verwaande en bemoei zuchtige voorschriften en oordelen van Groot-Brittannië in de koloniën en elders" aldus die Transvaler. MOSKOU, (Reuter) De Finse rege ring heeft geweigerd een inreisvisum te verstrekken aan Otto Kuusinen, een lid van het presidium der Russische com munistische partij, zo meldt het officiële Sovjet-persbureau „Tass". Kuusinen zou een delegatie van de Sovjet-partij naar een congres van de Finse communistische partij leiden. De Finse regering, heeft wel inreisvisa verleend aan twee andere Russische communistische functionaris sen, die het congres van de Finse partij ter herdenking van haar veertigjarig be staan, zullen bijwonen. Zij zijn reeds naar Finland vertrokken. De 77-jarige Kuusinen, een der oudste leden van de Russische communistische partij, is een voormalig Fins sociaal-de mocraat, die in 1918 minister van Onder wijs was in de toenmalige Finse socialis tische regering. Toen de linkervleugel van de Finse socialistische partij zich ^af scheidde en communistisch werd, werd Kuusinen haar leider. Zijn 54-jarige doch ter Hertha is secretaris-generaal van de Finse partij en leidster der communisti sche fractie in de Finse volksvertegen woordiging. Kuusinen werd indertijd verbannen, waarna hij zich in de Sovjet-Unie vestig de. Hij is lid van het presidium van de Op perste Sovjet (parlement) en houder van drie orden van Lenin. Van 1921 tot 1939 was hij bestuurslid van de „communisti sche internationale", de „Comintern". HELSINSKI (UPI) Het Finse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft in een officiële verklaring gezegd, dat Kuusinens visum-aanvraag op Fins verzoek is inge trokken en dat er geen nieuwe aanvraag is ingediend. PRETORIA (Reuter) De overleden Zuidafrikaanse minister-president Johan nes Strydom is zaterdag te Pretoria ter aarde besteld na een begrafenisplechtig heid, die door honderdduizend personen werd bijgewoond. Mevrouw Strydom, die in een ziekenhuis wordt behandeld voor een kwaal aan een been, woonde de begra fenis in een rolstoel bij. Het stoffelijk over schot van Strydom is op een speciaal kerk hof, niet ver van dat van president Paul Kruger, bijgezet. De Nederlandse minister-president, dr. Drees, heeft de waarnemend premier Charles Swart een telegram van rouwbe klag gezonden. De parlementaire fractieleider der Na tionale partij zal vandaag een opvolger van Strydom als fractieleider kiezen, die dan tevens de nieuwe premier wordt. Er zijn drie kandidaten, de minister van Justitie Charles Swart, de minister voor Naturel- lenzaken, dr. Hendrik Verwoerd en de minister van Binnenlandse Zaken, dr. Ebenezer Dönges. LONDEN (Reuter) De rector-magini- ficus van de universiteit van Lwow (Lem- berg) Eigenson heeft voor radio-Moskou betoogd dat de slechte weersomstandig heden in talrijke delen van de wereld door de zon worden veroorzaakt. Sovjet geleerden hebben vastgesteld dat de zon niet alleen om de elf jaar in grote mate ultraviolette en x-stralen de atmosfeer in zendt, waardoor magnetische stormen ont staan, maar ook om de tachtig tot negen tig jaar een bijzondere activiteit vertoont. Dit jaar zouden deze twee cyclussen samenvallen, hetgeen de huidige weers omstandigheden zou moeten verklaren. Eigenson is van oordeel dat het weer in de komende tien jaar waarschijnlijk beter zal zijn, doordat de activiteit van de zon afneemt. Amerikaanse en Franse deskundigen achten het mogelijk dat de Russische theo rie klopt, maar zij voegen er aan toe, dat er onvoldoende bewijzen zijn voor defini tieve conclusies. In West-Duitsland acht men de theorie verdedigbaar, maar de Britse deskundigen wijzen h-ar van de hand. p- 1 A Advertentie Meester-schoorsteenveger H. Reuvers uit Amsterdam. Waar u hoogtevrees krijgt is h(j in z'n element. GOLDEN FICTION Gisteren is de door kernenergie voortbe wogen Amerikaanse'onderzeeboot „Skate", die evenals de „Nautilus" onder het ijs van de Noordpool is doorgevaren de ha ven van Den Helder binnengelopen. Bege leid door twee sleepboten van de Konink lijke Marine meerde het gestroomlijnde zwarte schip op eigen kracht aan de wal, waar de marinierskapel van de Konink lijke Marine onder leiding van de kapi tein der mariniers H. C. van Lijnschoten, het met muziek verwelkomde. Dit is de tweede keer dat deze in de cember 1957 in dienst gestelde onderzeeër in Nederland is in maart bracht het schip reeds een bezoek aan Rotterdam. De Marinierskapel speelde het Ameri kaanse volkslied en daarna het Wilhel mus, toen de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, de heer Phillip Young, na het afmeren van het schip als eerste aan boord ging waar hij werd begroet door de commandant van de „Skate", commander James F. Calvert. Op alle Nederlandse oorlogsbodems de „Skate" koos ligplaats tegenover de Ne derlandse kruiser „De Zeven Provinciën" werd als gebruikelijk eerbetoon de „Geus" gehesen, hetgeen de marinehaven op deze stralende zomerdag een extra fleurig tintje gaf. De „Skate" is, zo vertelde de comman dant, „op 29 juli uit de Amerikaanse ma rinehaven New London vertrokken en op 10 augustus ten noorden van Spitsbergen onder het ijs gedoken. In een periode van 10 dagen,'-waarbij' onder de Noordpool werd doorgevaren, heeft het schip bijna 4500 kilometer onder het ijs gevaren. De „Skate" heeft negen officieren, 86 min deren en 9 burger-deskundigen aan boord, die allerlei waarnemingen onder het ijs hebben verricht. Commander Calvert had geen commen taar op de weigering van de Deense rege ring het schip in een Deense haven toe te laten. Wel zei hij: „Er is nooit een veili ger schip in Den Helder geweest dan de „Skate". Ik kan u verzekeren dat een tanker veel gevaarlijker voor een haven is dan de „Skate" ooit zou kunnen zijn. Zelfs een botsing levert geen gevaar op. Daar is het schip op gebouwd". Donderdagmorgen om half negen ver trekt de „Skate" uit de haven van Den Helder naar de Franse marinebasis Brest. Visum Hier zijn we weer, 51 weken later, in het Spaanse vissersdorpje waar we vorig jaar verliefd op raakten. Het ligt twintig kilo meter van de Franse grens en maakt een mens op slag diep en diep gelukkig. De zon schijnt overdag en 's avonds doet het elektrische licht gekke dingen: het gaat uit en dan roept iedereen in het Spaans om kaarsen en dan gaat het licht weer aan. De vissers houden om zeven uur afslag van de daags gevangen vis, en de daags gevangen touristen promeneren langs de elf-en-een- half huisjes waar het café is en de kapster en de Spaanse kruidenier, Antonio, en het hotel en het zeepension. Vorig jaar hadden we geen Spaanse vi sum en werden we eerst midden in de Pyreneeën teruggestuurd. Dit jaar hebben we zo'n stempel nog van vorig jaar, maar het loopt af drie dagen voor ons vertrek. We zouden gaarne een jaar in deze zee- warmte blijven maar kunnen het ons niet veroorloven en moeten dus een verlenging van het visum verkrijgen. De politie in dit vissersdorpje begrijpt geen Frans en ik begrijp geen Spaans. Ge lukkig, of ongelukkig heb ik een Spaanse grammatica gekocht, in grote haast vlak voor het vertrek. De Spaanse grammatica leeft in een eigen wereld, een andere dan die van de normale tourist. De zin die ik nodig heb is: „Zoudt u al stublieft zo goed willen zijn het uitreis visum te verlengen van 13de tot de 23ste en hoeveel kost dit, meneer de commissa ris/agent'sergeanti inspecteur/ambtenaar Ik sla nu mijn Spaans leerboek op: „Het voorjaar begint op 21 maart, dat is een zondagIk zal naax buiten gaan met mijn vader om bloemen te plukken Dit brengt ons natuurlijk niets verder. Ook heeft het boek verhaaltjes in het Spaans om te vertellen, maar op de een of andere manier kloppen de originelen en de vertalmgen op de bladzijde ernaast in het geheel niet. Links staat iets in het Spaans dat waarschijnlijk betekent: „Op de 3de augustus van het jaar 1492 voer Colombus van de haven Palos naar het Westen". Maar als vertaling rechts vind ik „Ik kan mijn tranen niet bedwingen, zei de prinses toen haar minnaar haar ver liet". Links noch rechts op de bladzijde ook maar iets voor de verlenging van mijn visum. Ah: „Frederik de Grote had een regiment dat geheel bestond uit zeer lange krachtige mannen. Zodra hij een nieuw ge zicht in zijn regiment zag, vroeg hij de man.Wat vroeg hen de man? Ik hoop, dat hij de man vroeg of hij zijn visum kon verlengen van de 13de tot de 23ste van de maand. Nee, hij vroeg de man: „Hoe lang heb je in mijn leger gediend?" (Als de man nu maar antwoordde: „Van de 13de tot de 23ste van deze maand, sire, maar zoudt u alstublieft mijn visum kunnen verlengen en hoeveel kost dit?") Maar neen, het verhaaltje gaat dan ver der over een Franse soldaat die de volg orde van de antwoorden verwisselde, wat tot allerlei dolle situaties leidde; infor matie maar van weinig direct nut in dit hete politiebureautje in het vissersdorpje. „Zodra de troepen de stad binnengetrok ken waren, vroeg de kolonel waar de bur gemeester woonde". Wat wilde hij? Ver lenging van een visum met tien dagen? Nee, dat zou eenvoudig geweest zijn. Hij wilde diens overgave van de stad en be loofde de burgers te sparen. Het meegebrachte lesboekje laat mij gro velijk in de steek. De enige oplossing is hier lang genoeg te blijven totdat ik vol doende Spaans ken om te vragen of ze mijn visum Misschien duurt het een jaar. Dat hin dert niet, zolang het maar de dertiende tot de drie en twintigste van dezelfde maand is, kan ik het precies twaalf maan den later krijgen „Er was eens een arme man die in een karig hutje leefde met zijn vrouw". (Ook uit het lesboek). In ieder geval kan ik zo in het Spaans uitleggen wie en wat ik ben. H. B. Fortuin Op de weg tussen Westerlee en Eexta kwam de 36-jarige bromfietser C. de Wal uit Eexta in botsing met een jongetje, dat plotseling de weg overstak. De bromfietser viel en werd ernstig gewond. In een zie kenhuis te Winschoten is hij overleden. In Wassenaar is een 58-jarige inwoon ster van Leiden, die 's avonds het onver lichte gedeelte van de rijksstraatweg over stak, door een personenauto aangereden en op slag gedood. Een jongetje van twee jaar van de fa milie Bongers te Apeldoorn is op de on bewaakte overweg in de Lupineweg al daar aangereden door een elektrische trein. Het knaapje was op slag dood. Dp bestuurder van de trein heelt mets van het ongeluk gemerkt en is doorgereden In Rotterdam-Zuid is de 76-jarige land bouwer A. Molenaar, die met paard en wagen van de Groene Kruisweg een land weg inreed, van de wagen gevallen, toen een der wielen door een diepe kuil ging. Hij werd ernstig gewond en is later in eer. ziekenhuis overleden. Gistermiddag heeft de luchthaven Schip hol de miljoenste bezoeker van dit jaar ontvangen. Het was mevrouw W. J. van Es uit Amsterdam. Zij kreeg van de K.L.M. een vliegretour naar Brussel en ook een voor haar man, voorts een model van een superconstellation. Van de Pan American Airways kreeg zij een reistas met inhoud, van de Sabena een schemer lamp en van de S.A.S. een shawl. Boven dien mocht zij een gratis rondvlucht bo ven Amsterdam maken. In 1955 werd het miljoenste bezoek be groet op 21 november, in 1956 op 24 sep tember in 1957 op 6 augustus. De door kernenergie voortbewogen Amerikaanse onderzeeboot „Skate" werd bij aankomst in Den Helder door de marinierskapel van de Koninklijke marine met muziek verwelkomd. Schepen en vliegtuigen van België, En geland, Frankrijk, Nederland, Portugal en West-Duitsland zullen tussen 18 en 26 sep tember deelnemen aan een grote oefening van de Noordatlantische Verdragorgani satie, die zal worden gehouden in het Ka naal en de Atlantische Oceaan.. Het bezoek aan de Oude Kunst- en An tiekbeurs in het Prinsenhof te Delft blijft een stijgende lijn vertonen. Er worden da gelijks goede zaken gedaan. Tot de particu lieren, die grote aankopen hebben ver richt, behoort de dirigent van het symfo nie-orkest van Boston, Charles Munch, die verscheidene waardevolle stukken heeft gekocht voor zijn villa in Parijs. Uit de Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant Den 2 september 1758 JACOB HOEFELINGH, Makelaar, zal op Saturdag, den 23 Septem ber, 1758 te Haarlem in 't Guide Vlies aan de Noordzijde van de Grote Kerk in publyke Veylinge verkoopen: Een extra schoone en plaisante Play- zier-Tuyn, zijnde vry eygen grond, groot circa 54 Roeden, staan de en gelegen even buyten de Groote- Hout-Poort aan de Heere-Weg bij het Pleyn, genaamt Baan- en Pleyn-Zicht; voorzien, Zomerhuys, Priëel, twee fraaye Parterres met Grotwerk, fraaye en nette Beplantingen c.: Nader bij Billieten ge specificeerd. Inmiddels aan den makelaar, woonende Lange Veerstraat, verzoght wor dende, te zien, en nader onderrigt te be komen. N.B. Op Dingsdag zijnde den 26 September, 1758, zullen des voormid dags de Meubilen, en 's namiddags de Tuyn-Cieraaden in gemelde Tuyn verkogt worden; daags tevoren te zien. Alles na gelaten bij Gerrit Dumenie.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3