I" I BIMIJ ADR. VAN 00Y jr. Algehele Huidverzorging DAMES ORLON VESTEN 19.75 HIGH-BULK ORLON Ambassadeurs van Arabische Liga komen in Cairo samen Gymnasion KUNSTGEBITTEN Bontmantels naar maat en Stola's Ministers blijven thuis; tegenstellingen herleefd DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Ds.S.Zijlstra Mensendieck-Lerares MINERVA 4 Nieuw geval van spionage in de Westduitse hoofdstad Secretaresse van contact met Fransen verdacht Hoger personeel procedeert tegen de SER LAATSTE NIEUWS Straaljager neergestort bij Leeuwarden Piloot, die eruit sprong werd zwaar gewond Oliepijpleiding door het Hollands Diep „Slappe controle van exportzendingen", zegt officier van Justitie Scheepvaart F. W. BRAAKENBURG-SMIT SjZmcahchtiq Calm-o-l n E LEGE WOONHUIZEN - HAARLEM 'n FIJN SPAN Op de 6e VRIJE STUDIE CURIENTOLOGIE P.BRINKMANN-v. WIJK De dokter adviseert het: op het lichaam geweven Corsetières door het gehele land DINSDAG 2 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BEIROET, (AFP) De komende bij eenkomst van de Arabische Liga op zes september, zal door ambassadeurs van de ledenstaten worden bijgewoond. Dit is te Caro bekendgemaakt kort nadat de secretaris-generaal van de organisatie Abdel Sjalek Hassoena, uit New York was teruggekeerd. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de ministers van Buitenlandse Zaken der betrokken staten bijeen zouden komen ter bezegeling van de samenwerking, zoals die onlangs gebleken was uit de Arabi sche resolutie, welke met. algemene stem men door de Algemene Vergadering der UNO werd aanvaard. Sindsdien zijn de on derlinge betrekkingen tussen de Arabi sche staten er evenwel niet beter op ge worden. De verhouding tussen Jordanië en de Verenigde Arabische Republiek is nog steeds gespannen, ook na het bezoek van secretaris-generaal Hammarskjoeld aan Amman. Premier Samir Rifai zou daarom niet naar Cairo gaan. Het is trouwens zelfs de vraag of Jordanië door een ambas sadeur op de vergadering van het politiek comité van de Arabische Liga zal worden vertegenwoordigd, daar de diplomatieke betrekkingen tussen Amman en Cairo nog steeds verbroken zijn en er dus geen Jor daanse ambassadeur in de hoofdstad van de V.A.R. is. Ook kon men niet rekenen op de komst van de Soedanese minister van Buiten landse Zaken, nu het geschil tussen de V.A.R. en Soedan over de verdeling van het mijlwater weer acuut is geworden. Tenslotte bestaat nog steeds het vraag stuk van de vertegenwoordiging van Liba- amsterdam De eerste beursdag van deze week liet duidelijk zien, dat de flauwe stemming van vrijdag een vergissing is geweest. Be halve voor de olieaandelen, vond over de gehele linie een herstel plaats, vooral voor internationale waarden. Hoewel de politie ke spanningen in het Verre Oosten voort duren, werd hieraan niet veel aandacht ge schonken. Hierin werd het Damrak ge steund door de iets beter afkomende slot- koersen van vrijdag uit New York. Aandelen Unilever herstelden zich zeer goed en liepen op van 38514 tot 387 tegen 378 als slotkoers van vrijdag. Er was pu blieke vraag voor deze aandelen waarte genover hoegenaamd geen aanbod aanwe zig was. De gunstige eerste halfjaarcij fers van dit concern komen nu in de koers winst tot uitdrukking. Hetzelfde was het geval met de Philipsaandelen, die op 317 het verlies van vrijdag vrijwel geheel in liepen. Aangezien Amerika (wegens la- bourdag) uit deze markt bleef, kwam het herstel op eigen kracht. AKU lag ge vraagd en tipte even de 200 na een ope ning van 199. K.L.M. was iets lager. De olieaandelen lagen zwak. De handel bleef ook hier klein. Het publiek verkocht een stukje. Internationaal kon de arbitrage in dit fonds niets uitrichten. De prijs die voor aandelen Kon. Olie betaald werd schom melde rond de 165, ofwel 20 cent lager, maar 1,50 beneden pariteit New York. In de morgenuren werd als hoogste prijs nog 166,30 betaald. Van de scheepvaartwaarden boekten K.P.M. een winst van ongeveer 2 punten. Er bestond vraag voor dit fonds op de publikatie dat assuradeuren aan de K.P.M. f 8 miljoen willen betalen als ge volg van schade door de K.P.M. geleden door de inbeslagneming door de Indonesi sche regering indertijd van haar vloot. Ook aandelen Scheepvaartunie en Kon. Boot konden 1 a 2 punten monteren. Van de cultures bestond vraag voor Certifica ten Deli en op 120,50 bedroeg de winst hier ruim 2. In 2Vz percent premielenin gen Amsterdam derde lening 1956 en Rot terdam 1957 kwam geen notering tot stand in verband met de heden gehouden uitlotingen. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend zonder meer. Prolongatie 3Vs percent (ANP) De Newyorkse Effectenbuers was gis teren, in verband met Labor Day, ge sloten. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-354% Nederl. 47 91is/is 91l5/i« 3 Nedl. 1952/64 94p/is 949/i8 A.K.U 20054 20354 Calvé Delft 310 312 Van Gelder Zonen 18454 185 K. N. Hoogovens. 330 Nederl. Ford 180 184 N. Kabelfabriek. 273 gew.PhilipsGloeil. 319H 321 Pref.PhillpsGloetl. 165 165 Unilever 387 392 Wilton Fyenoord 190 19C Dordtsche Petrol. 67154 678 Kon. Petroleum 165,30 f 166,- Billiton 16654 167 A'dam Rubber. 68 68 K.L.M f 100,50 f 100,50 Holl. Am er. Lijn 139 13954 K.N.S.M 1*324 144 N. Scheepv. Unie 131 13154 v. Nievelt Goudr. 126 127 Phs. v. Ommeren 232 232 H.V.A 10654 107 Delimaatschappij f 120,80 f 121,8 Amsterd. Bank.. 226 226 Nat. Handelsomk 8754 8754 Ned. Handel Mij. 174 174 Rotterd. Bank 198 198 Twentsehe Bank. 17054 t— Ol -3 O O Anaconda Copper 50B/i6 Bethlehem Steel. 4654 46' k U.S. Steel 74-)4 7454 General Motors. 43 43 Shell Union 83 54 33 54 Tidewater 2554 2554 vorige koers) non. Dit land heeft zijn klacht tegen inmen ging van de zfide van de V.A.R. in zijn bin nenlandse aangelegenheden nog niet inge trokken. De minister van Buitenlandse Za ken Malik heeft daarentegen steeds de be schuldigingen aan het adres van de V.A.R. gesteund. Door zijn toedoen kwamen in ju ni waarnemers van de UNO naar Libanon, een maand later gevolgd door Amerikaan se militairen. De aanwezigheid van Malik zou daarom door Caïro minder gewenst worden geacht. De opvolger van Malik zal pas worden benoemd op de 23ste septem ber, aan de vooravond van de machtsover neming van generaal Sjehab, de nieuwe Libanese president. Tengevolge van deze verwikkelingen zal de bijeenkomst van de Arabische Liga op zaterdag aanstaande slechts geringe bete kenis hebben en niet de historische verga dering worden, waarop in tegenwoordig heid van Hammarskjoeld de Arabische eenheid wordt bevestigd. BAGDAD (UPI) De vroegere Iraak- se minister-president Rashid Ali, is na een verbanning van zeventien jaar in zijn land teruggekeerd en als een held verwelkomd. Indertijd werd hij verbannen nadat hij in 1941 tevergeefs gepoogd had een re gime in Irak te vestigen, dat zou samen werken met de nazi's. Tienduizenden wa ren gisteren uitgelopen om hem toe te juichen. (Van onze correspondent in Bonn) Te Bonn is bekendgemaakt, dat enkele weken geleden een secretaresse van het Westduitse ministerie van Defensie is ge arresteerd. die vertrouwelijke inlichtingen aan een vreemde mogendheid zou hebben gegeven. Het zonderlinge van dit spionage- geval is, dat de secretaresse bij de leider van de afdeling technisch onderzoek van het ministerie van Defensie, brigade-gene raal Karn, haar inlichtingen zou hebben verstrekt aan Fransen. Officieel zwijgt men zowel op het Westduitse ministerie van Defensie als op de Franse ambassade over deze onderlinge NAVO-spionage. Twee medewerkers van de Franse mili taire attaché te Bonn zouden met de se cretaresse hebben samengewerkt. De vraag is nu of de inlichtingen rechtstreeks naar Parijs zijn gegaan, of via een omweg naar Oost-Europa. In Bonn verluidt dat de twee leden van de Franse ambassade reeds naar Frankrijk zijn overgeplaatst. Economisch motief? Het lijkt op een Frans-Westduits econo misch spionagegeval. Het Westduitse mi nisterie van Defensie gaat binnenkort grote aantallen straalvliegtuigen kopen, maar er is nog altijd niet gekozen tussen de Franse Mirage II en de Amerikaanse F-104 Starfighter. De waarde van de op dracht zal ongeveer zeshonderd miljoen mark bedragen. Van Fraftse zydVis mén bijzonder geïnteresseerd in deze order. In oktober zal de Westduitse luchtmacht nog eenmaal proeven nemen met de Mirage II, die niet zo snel is als de Starfighter, maar met een kortere startbaan kan volstaan. (DPA) De Franse ambassade in Bonn heeft ontkend, dat zij ooit inlichtingen van de secretaresse zou hebben ontvangen. Geschil over vertegenivoordigi rig in b e dr ij scow missie Op 13 oktober zal het College van Beroep voor het Bedrijfsleven uitspraak doen in een geding, dat door de Nederlandse en Katholieke verenigingen van Hoger Perso neel tegen de Sociaal-Economische Raad aanhangig is gemaakt over de vertegen woordiging van de verenigingen in de be- drijfscommissie voor de zware chemische industrie. Dit geding werd gisteren behan deld. Mr L. de Groot bracht naar voren, dat de SÊR precies dertig dagen nadat advies over het instellen van de bedrijfscommis- sie was ontvangen, over dit onderwerp vergaderde en een besluit nam. Op een gepubliceerde ontwerpverordening kan binnen vier weken met bezwaren gerea geerd worden. Binnen deze termijn is na mens de Nederlandse vereniging bezwaar ingebracht tegen het advies, namelijk op 9 december 1957, waarna op 13 december vergaderd werd. Het voorschrift „binnen vier weken" heeft de vereniging niet kunnen doen ver onderstellen, dat precies daarna vergaderd zou worden. Op deze manier betwijfelt de vereniging, of de SER-leden, die zich ten dele hadden laten vervangen, wel voldoen de aandacht aan de bezwaren van de ver eniging hebben kunnen besteden, omdat zij pas een afschrift van het bezwaarschrift aan het begin van de bijeenkomst kregen. Besloten werd, de verenigingen niet toe te laten tot het aanwijzen van vertegen woordiging in de bedrijfscommissie. tegen welk besluit bij het college beroep is aan getekend. Bepleit werd, dat de SER alsnog aanwijzingen moet hebben om de vereni gingen wel toe te laten en subsidiair om te verklaren, dat zij representatieve werk nemersorganisaties zijn. Mr. W. J van Eykeren betoogde namens de SER, dat het de gewoonte is om een advies of een ontwerpverordening zo snel mogelijk, na 30 dagen openbaarheid, te behandelen. Het korte bezwaarschrift is aan het begin van de vergadering aan de leden overhandigd. Zij hebben daarvan zeker kennis kunnen nemen. Bovendien was de wens van de verenigingen tot deel neming in de bedrijfscommissie ook reeds in de adviescommissie ter sprake geweest. Het besluit is mede gevallen uit over wegingen van beleidscontinuïteit. De SER heeft bij afweging van de be trokken belangen niet in redelijkheid tot. het besluit kunnen komen, het hoger pei> soneel tot het benoemen van vertegenwoor digers in de bedrijfscommissie zware che mische industrie toe te laten. Tijdens een vliegoefening boven de vlieg basis Leeuwarden is vanmorgen omstreeks halftwaalf een Hunter straaljager neerge stort. De piloot is van een hoogte van 100 meter uit zijn machine gesprongen. Hij werd zwaar gewond toen hij aan de grond kwam op ongeveer 500 meter buiten de landingsbaan. Het vliegtuig is nog een kilo meter doorgevlogen en in een weiland neergestort, waarbij het werd vernield. In de eerstkomende weken zal door de n.v. Rotterdam-Rijn Pijpleidingmaatschap pij het deel van de oliepijpleiding naar het Ruhrgebied, dat ongeveer 1 km stroom afwaarts van de Moerdijkbruggen op de bodem van het Hollands Diep zal komen te liggen, van de noordelijke naar de zui delijke oever worden gelegd. Men is nu bij Strijensas bezig met de constructie van dit circa 2 km lange deel van de pijp leiding De gehele pijpleiding zal medio 1960 gereed zijn voor het verpompen van ruwe olie van Rotterdam naar het Duitse Ruhrgebied. Economische politierechter „De controle door de Plantenziektenkun- dige Dienst is hier veel te soepel geweest. Ik zeg niet dat er by deze zaak geknoeid is, daarvoor kan ik het wettig en over tuigend bewijs niet leveren, maar wel werkt een dergelyke slappe controle knoeierijen gemakkelijk in de hand." Aldus de officier van Justitie by de economische politierechter, mr. J. Wiarda tijdens de be handeling van de zaak tegen een export firma in bloembollen te Hillegom. Volgens de tenlastelegging zou deze n.v. een aantal kisten met zieke gladiolenbollen ten uit voer hebben aangeboden, hetgeen in strijd is met de voorschriften. De zieke bollen van de variëteit Bloemfontein waren op het station van waaruit ze per trein naar de havenplaats vervoerd zouden worden, in beslag genomen. De vraag waar het in deze zaak om ging, was of de kisten by de zending stonden, die door de desbetreffen de controleur van de Plantenziektenkun- dige Dienst was goedgekeurd of dat de kisten met de ondeugdelijke bollen nader hand aan de zending waren toegevoegd. Het raadsel werd ook op de zitting niet opgelost. Een 53-jarige controleur van de dienst, die als getuige werd gehoord, hield vol dat do zieke bollen zich niet onder de zending bevonden, die hij op de bewuste dag had gekeurd. De gladiolen waren zo ziek, dat een kind dat opgemerkt zou hebben, aldus deze getuige. Hij had elke kist gecontro leerd. De variëteit „Bloemfontein" vereist bijzondere aandacht omdat deze bol bij zonder ziektegevoelig is. Bovendien zou de directeur van de exportfirma op de mede deling dat de zending was aangehouden hebben gezegd: „Waarom zoudt u zich druk maken. Die kisten hebt u niet gezien omdat ze er later bij gezet zijn". Het controleren van de exportzendingen bleek hoofdzakelijk een zaak van vertrou wen te zijn. De kisten worden in de bollen schuur gereed gezet en de controleur gaat zijn gang. Wanneer alle kisten gecontro leerd zijn, hetgeen niet aan de hand van lijsten geschiedt en de kisten worden cok niet gewaarmerkt, worden ze dichtgemaakt en weggebracht. Een 24-jarige Hillegomse landarbeider, die ten tijde van de controle in de schuur had gewerkt, verklaarde als getuige dat de kisten met de zieke bloembollen zich wel degelijk bij de zending bevonden. Overigens zei getuige niets bijzonders aan de bollen te hebben gemerkt. Volgens i.em verkeerden ze zo op het oog in goede staat. Op aanwijzing van de schuurbaas had hij de kisten dichtgespijkerd. Deze schuurbaas, een 63-jarige Hille- gommer, wond zich tijdens het afleggen van zijn verklaringen zeer op. Met de vuist op het getuigenhekje slaande beweerde hij dat het hier om een prestigekwestie ging. De mededeling van de controleur, dat deze met hem over de bewuste kisten had ge sproken wees hij met de meeste stellig heid van de hand. „Ik heb met deze con- t-oleur nooit over die zieke bollen ge sproken. Dat neem ik niet. Het is hier een prestigekwestie", zo riep hij uit. Ook naai de mening van deze getuige hadden de kisten met; zieke gladiolen gewoon tussen de andere kisten van de exportzending ge staan. De officier achtte het wettig bewijs voor het aan de firma tenlastegelegde feit niet aanwezig en concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging. Mr. Van der Plas, die als raadsman van de exportfirma optrad, wees erop dat zijn cliënte de export van bloembollen naar Cuba gedurende het laatste jaar had ver dubbeld en deze goede „klant" zeker niet op het spel zou zetten door bewust enkele kisten zieke bollen tussen de zending te doen. Hoogstens zou hier van een vergis sing kunnen worden gesproken. De economische politierechter zal op 8 september in deze zaak schriftelijk vonnis wijzen. „Waterman" komt zaterdag. Met hel s.s. „Waterman", dat zaterdag uit Austra lië en Indonesië te Rotterdam wordt ver wacht, keren enige emigratie-ambtenaren van de Nederlandse regering naar ons land terug. Zij waren in mei met de „Si- bajak" vertrokken voor een oriëntatie reis door Australië. Aagtedijk, pass. 1 Kp. Blanco n. Las Palmas. Abbekerk, 1 270 m. n.o. Shnghai. Acila. 1 500 m. w. Finisterre n. Golf v. Mexico. Acgis, 2 et Amsterdam. Albireo, 1 120 m. w. Matapan n. Marseille. Alblasserdijk, 1 te New Orleans. Algol, 2 te Vitoria. Alioth, 1 te Las Palmas n. Vitoria. Alkmaar, 1 te Larnaca verwacht v. Tripoli. Alwaki, 1 te Caronte. Amsteldiep. 1 320 m. n. Djakarta n. Djakarta. Amstelkroon, 1 920 m. z.w. Colombo n. Singapore. Amstelsluis, 1 45 m. z. Hongkong n. Tarakan. Amstelstad, 2 te Dakar. Angolakust, 1 te Hamburg. Annenkerk, 2 Ie Kaapstad. Antonia, 2 te Pladju. Arendskerk, 2 te Fremantle. Averdijk, 1 v. Brownsville n. Le Havre Axeidijk, 2 te Vitoria. Baarn, 2 te La Guaira. Balong. 1 v. Sandakan n. Saigon. Banggai, 1 v. Manilla n. Singapore. Batu, 1 te Khorramshar. Beninkust, 1 v. Le Havre r.. Antwerpen. Bennekom, 31 te Amsterdam n. Kopenhagen. Bloemfontein. 1 150 m. z.w. Monrovia n. K'stad. Boschkerk, 2 te Rotterdam. Britsum, 1 te Londen verwacht.. Callisto. 1 300 m. z. Kp. Farewell n. Belfast. Caltex Nederland, 1 te Gotenburg. Caltex Rotterdam, 1 50 m. z. Lissabon n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 1 Algiers n. Port Said. Camerounkust, 1 170 m. z.z.w. L. Palmas n. Dakar. Camitia, 1 te Shellhaven. Charis, 31 340 m. n.w. Kp. Flnist. n. Cd. Tru.iillo. Cleodora, 5 te Geelong verwacht v. Brisbane. Congokust, 1 v. Antwerpen n. Hamburg. Crania. 29 te Liverpool. Dalerdijk, 2 te Rotterdam. De Eerens. 1 te Lingah verwacht v. Dubai. Diemerdijk, 2 te Los Angeles v. Cristobal. Eenhoorn, I v. Calais n. Bremen. Elizabeth B, 1 470 m. n.o. Guam n. Los Angeles. Eos, 1 90 m. w.n.w. Tunis n. Alexandrië. Etrema, 1 v. Berre n. Istanbul. Fravlzo, 1 te Liverpool. Friesland KRL, 1 te Los Angeles. Friesland SSM, 1 te Setubal v. Bilbao. Gaasterland, pass. 1 Straat Messina n. Genua. Gabonkust, 31 v. Freetown n. Abidjan. Ganymedes, 1 200 m. z. Azoren n. Pto. Limon. Guineekust, 30 v. Cape Coast n. Accra. Helena, 1 te Antwerpen. Hector, 1 225 m. o. Malta n. Antwerpen. Helicon, 31 60 m. z.o. Kingston n. Mobile Hclendrecht, 1 v. Baltimore n. Rotterdam. Hilversum, 1 te Abadan v. Mena. Hispania, pass. 1 Ouessant n. Bilbao. Houtman, 1 v. New Plymoth n. Albany. Hydra, 2 te Amsterdam. Isis, 4 te La Guaira verwacht. Ivoorkust. 2 v. Abidjan n. Lagos. Japara, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam. Jagersfontein, 1 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Jupiter, 29 v. Bremen n. Amsterdam. ICarakorum, 2 te Genua. Keizerswaard, 1 te Curacao v. Cardon. Kinderdijk, 2 te New York. Koningswaard, 1 50 m. n.o. Bornholm n. Curagao. Korenia, 2 te Malmö. Korovina, 2 te Rotterdam. Krebsia, 1 v. Suez n. Mena. Laertes, 1 te Aden v. Suez. Larenberg, 1 te Londen v. Takoradi. Lekkerkerk. pass. 1 Bizerta n. Port Said. Lemsterkerk, 2 te Rotterdam. Leto, 1 310 m. z.z.w. Las Palmas n. Greenock. Leuvekerk, 1 100 m. z.o. Pt. Sudan n. Dubai. Lieve Vrouwekerk, 1 nog te Basrah. Lindekerk, 1 nog te Khorramshar. Loosdrecht, 1 105 m. w. Jidda n. Perzische Golf. Maas, 1 100 m. n.o. Puerto Plata n. Pto. Plata. Maasland, pass. 1 Ouessant n. Las Palmas. Mapia, 2 te Amsterdam. Mariekerk, 1 v. Beira n. Lorenzo Marques. Markelo, 1 te Montreal verwacht. Maron, 1 te Curagao. Mataram, 1 te Rotterdam. Medon. 2 te Hamburg v. Bremen. Meliskerk, 2 te Port Said. Mentor, 2 te Georgetown. Merwelloyd, 1 Ras Fartak gepas. n. Bahrein. Mississippilloyd, 2 te Port Harcourt. Modjokerto, 2 te Marseille. Molenkerk, 1 te Antwerpen. Montferland, 2 te Amsterdam. Muiderkerk, 1 270 m. o.n.o. Mogadiscio Munttoren, 1 30 m. n.n.w. Kaap Bougarone naar Harburg. Naess Command., 1 120 m. z.z.o. Kreta n. Tripoli Noordzee, 1 125 m. n.w. Jidda n. Kuwait. Oberon, 2 te Rotterdam. Oostkerk, 2 te Dar Es Salaam. Oranje Nassau, 1 te La Guaira verwacht. Orestes. 1 600 m. z.w. Landsend n. Cd. Trujillo. Osiris, 31 165 m. z.o. Nassa Bahamas n. Savannah Overijsel, 2 te Brisbane. Peperkust. 31 te Amsterdam. Ferna, 1 voor anker in Musirivier n. Singapore. Poelau Laut, pass. 2 Finisterre n. Bilbao. Prins Willem II. 1 10 m. w. Lizard n. Quebec. Pr. Willem III, 1 540 m. n.w. Valentia n. Quebec. Prins Willem V 2 v Rotterdam n. Antwerpen. Prins Casimir, 1 v. Bremen n. Hamburg. Pygmalion, 1 v. San Juan n. Christobal. Raki, 31 115 m. z. Bermuda n. Houston. Ridderkerk. 1 v. Port Said n. Marseille. Roebiah, 1 v. Singapore n. Bangkok. Roepat. 1 v. Colombo n. Djibouti. Rotti. 1 v. Port Sulphur te Houston. Rijndam, 2 te New York. Samarinda, 1 v. Gibraltar n. New York. Schie, 2 te Rotterdam verwacht. Sibajak. 31 1000 m. o. Bermuda n. Curagao. Sigli, 2 te Jesselton verwacht v. Sandakan. Sirrah. 1 300 m. o. Kp. Leeuwin n. Melbourne. Solon. 1 te Trinidad verwacht. Stad Haarlem, 4 te Vlaardingen verwacht. Stad Rotterdam, 1 400 m. n. L. Palm. n. L. Palm Stad Schiedam. 1 v. Melilla n. IJmuiden. Stad Utrecht. 3 te Rotterdam verw. v. Narvik. Star,vac Talangakar, 31 v. Buatan n. S'gerong. Stentor, 1 te Baltimore. Steven, 31 v. Quebec n. Lissabon. Straat Bali. 23 te Kaapstad. Straat Cook, 1 725 m. n.o. Durban n. Durban. Straat Mozambique. 1 v. Mauritius n. Durban. Straat Singapore, 1 270 m. w.z.w. Kangaroo eil naar Bunburry. Straat Torres, - v. Adelaide n. Fremantle. Sumatra, 2 te Napels verwacht v. Port Said. Sunetta, 1 v. Miri n. Singapore. Tahama, 1 120 m. n.n.w. Muscat n. Mena. Tankhaven II, 1 v. Sungeigerong n. P. Swettenh. Tankhaven III, 1 v. Siak rivier n. Sungeigerong Thelidomus, 1 350 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Tjibodas. 31 v. Singapore n. Belawan. Van Cloon, 1 800 m. w.n.w. Auckland n .Auckland Van der Hagen, 1 690 m. z.w. Sabang n. L.Marques Vasum, 2 te Rotterdam verwacht. Viist, pass. 1 Wight n. Hamburg. Waal, 1 te Beyrouth verwacht. W. Alton Jones, pass. 1 Duban n. Philadelphia. Waterland, 2 te Las Palmas. Waterman, 1 38 m. n. Philippeville n. Rotterdam. Westland, 31 te Rio de Janeiro. Wieldrecht, 1 v. Rotterdam n. Punta Cardon. Willem Ruys, 2 te Quebec. Wonogiri. 1 te Abadan. Zaankerk, l v. Shanghai n. Hongkong. Zaanland, 1 v. Santos n. Montevideo. Zonnekerk. 2 te Amsterdam. Zuiderkerk, 3 te Sydney verwacht. KLEINE VAART Bab T. 30 Kiel gepass. n. Hernosand. Boreas, 31 te Istanbul n. Rodosto. Brouwersgracht. 1 Kiel gepass. n. Kot ka. Draco. 1 v. Antwerpen n. Rotterdam. F,Isa. 30 v. Hernosand n. Vestervik. Julia Mary, 31 120 m. n. Kp. Villano naar Elles- mereport. Leliegracht, 1 v. Antwerpen n. Naestved. Lucas Bols II, 1 te Utklippen n. Windau. Marianne, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Midas, 31 v. Tunis n. Palermo. Netta, 30 te Savona v. Amsterdam. Pavo, 29 Gotenburg gepass. n. Kristinehamn. Plato, 30 v. Valencia n. Malaga. Ponza. 29 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam. Thaletas. 1 dw. Obiza n. Genua. Westerdok. 1 te Amsterdam n. Rotterdam. SLEEPVAART Atlas, 2 v. Maassluis naar zee (proefvaart). Blankenburg, 2 v. Falmouth n. Cobh. Friesland, 2 450 m. n.o. Saigon. Gele Zee. 31 130 m. w.z.w. Ouessant n. Antwerp Hudson. 31 440 m. z.z.w. Fayal n. Portsmouth Humber, pass. 2 Dover n. Hamburg. Loire, pass. 2 Kaap Tenez n. Rouaan. Maas. 2 v. Maassluis n. zee (proefvaart). Noordholland. 2 300 m. n.w. Wake n. Port S Noordzee, 2 Lagos gepass. n. Burutu. Oostzee, pass. 2 Cocoseiland n. Houston. Schelde. 2 v. Maassluis n. zee (proefvaart!. Thames. 2 280 m. w.n.w. Madeira n. Port Said. Titan, 2 te Bermuda. Tvne. 2 30 m. z.w. Ouesant n. Livorno. Witte Zee, 31 240 m z.w. Takoradi n. Rurutu. Getrouwd: Dr. W. B. DANIëLS en A. A. BRAAKMAN. Aerdenhout, 2 sept. 1958. Heden overleed in volle dige overgave aan Gods Heilige wil na een lang durig geduldig gedragen lijden onze lieve zuster, behuwdzuster, tante en oudtante, mejuffr. ANNE FUCHS in de leeftijd van 59 jaar. Antwerpen, 1 sept. 1958. Uit aller naam: L. Vandervelden- Fuchs Midden Duin en Daalse- weg 29. Bloemendaal. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve vader, behuwd- en grootvader GERRIT ALBERTUS BRANDS in leven Oud-Leraar H. B. S.-A te Haarlem in de ouderdom van 74 jaar. M. Alta-Brands C. Alta Zuid-Rodesia: J. Les-Brands H. Les Haarlem: G. A. Brands Velsen: H. A. Meijjes en Kleinkinderen. Haarlem, 1 sept. 1958. Burg. Boreelstraat 22. Het stoffelijk overschot is opgebaard in hel Zieken huis St. Joannes de Deo, bezoeken van 3.304 urn en des avonds van 7.30-8 uur, uitgezonderd woens dagavond. De crematie zal plaats vinden op donderdag 4 september in het crema torium te Velsen, na aan komst van trein 13.04 u.. halte Driehuis-Westerveld Liever geen bezoek aan huis. A. A. Hartman Arts AFWEZIG 4—10 SEPT. J. A. Bosch Arts Bloemendaalsewcg 84 PRAKTIJK HERVAT. Dr. A. Sikkel Dr. A. J. Sikkel-Buffinga PRAKTIJK HERVAT P. Floor Arts HERVAT DE PRAKTIJK. Dr. Heering 3 SEPT. afwezig D. K. Heeringa Arts PRAKTIJK HERVAT. Electr. techn. radio- en tele visiebureau TAMMER KLEVERLAAN 176—178 is donderdag 4 sept. wegens huwelijk GESLOTEN. Zuiderkapel. Zuidcrstraat 15 Donderdag 4 sept. 8 uur: „De opmars der volkeren naar liet Midden-Oosten" jule: kammeijer Aanv. cursus moderne gym nastiek 1 oktober. Inschrijving geopend. ADR. PAUWLAAN 29 Heemstede. Tel. 39380 Verbetering van houding en beweging. STATENBOLWERK 32 Haarlem. Tel. 18883 Lessen hervat VERKOOP BIJ EXECUTIE, woensdag, 3 sept. a.s. n.m. 3 uur te Haarlem, Olycanstr. 21, t. 1. v. H. W. Jordaan. van meubilaire goederen. De verkoop geschiedt bij op bod en tegen gerede betaling, zonder opgeld. De wnd.-deurw. met de executie belast. Spoed-reparatie in i uui GR HOUTSTRAAT 122 Telefoon 13126 H£&fH loo dragees Z ENUWRUST" Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken Het beste adverteert men in dit blad KERKSTRAAT. 3 kamers enz7.000.- GEN. JOUBERTSTRAAT. 4 kamers enz. f 8.000.— AMPZINGSTRAAT, 5 kamers enz/"12.500.- Voll inlichtingen bij DE RIDDER STRUBIS makel. N.B M.. Zandv.laan 71. Heemstede. Concertgebouw. Haarlem - donderdag 4 sept. - 8.15 u. ZOMERCONCERT Dirigent: HENRI ARENDS soliste: LAURA CORMONTE - sopraan Programma: Werken van Wagner. Verdi. Joh. Franco. Entree f 0.90. Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, tel. 10125. 's Maandags tot 13 uur gesloten. HEEMSTEDE Tel 54345 Woensdag 3 september - 8.15 uur TONEELGEZELSCHAP JOH AN KAART met J OH AN KAART en JOH. BOSKAMP >TXXXOCCCC<XXOCCCCCCOCCCC<X>COCCOjCOOCCOC03CCCCCCCCCCCCCCCCCCC05^X>3C03COOX INTERESSANTE ATTRACTIES Voorlichting ©ver de voeding, keuren en proeven -fc speciaal aanbevolen Maquette IJmuiden. In het gezellige restaurant treden hedenavond op GINO MANELLI, jongleur - antipodist Muziek: THE GUSONIANS Woensdagmiddag SPECIAAL KINDERPROGRAMMA aanvang 14.30 uur B R O C H I N O Goochelen, buikspreken, poppekast MARKTPLEIN - IJ MUIDEN NZH-halte vóór de ingang :co»xccoDc<>coccccccocc<x»coax>Dcc CCOOOOMCOCOXCCOC* INSCHRIJVING voor het nieuwe cursusjaar Psychol, opleiding voor de PCL-praktijkbevoegdheid alleen volwassenen - mogelijkheid van thuisstudie. BIJZONDERE FACULTEIT Amstel 137c, tel. 746065, Amsterdam HUIDDIAGNOSE EN ADVIES GRATIS GEDIPL. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Oosterduinweg 229 - Aerdenhout - Telefoon 26685 Voor zwaardere figuren is een goed maatcorsét de enige gezonde oplossing. Op anatomische grondslag vervaardigd, waardoor het figuur gecorrigeerd en de houding verbeterd wordt. Prettig en aangenaam in het dragen. CORSETTEN geheel naar maat vanaf fl. Ook maatconfectie vanaf fl. HAARLEM: AMSTERDAM: LEIDEN: DEN HAAG: DELFT: ROTTERDAM: 1ILLEGERSBER G EEUWARDEN: VSSEN OOGEVEEN: iTTARD: Houtplein h. Raamsingel, Tel. 14384 v. Baerlestra-at 156, Tel. 712054 Breestraat 35 Kettingstraat 17 Markt 31 Mathenesserlaan 47Sa Straatweg 51 Wirdumerdijk 17 Brink 29 Hoofdstraa t 47 Steenweg 18 Maandelijkse girostoriingen Geheimhouding verzekerd Bij le klas bontzaak kunt u thans voor a s winter uw bontmantel bestellen, modieuze modellen. Speciaal de betere bontsoorten, scherpe prijzen. Schrijft u eens onder no. 8888 van dit blad en wij bezoeken u met, onze uitge breide collectie model „ROMY" hoog gesloten per stuk in 8 verschillende kleuren - d'frekt uit voorraad leverbaar Desgewenst termijnbetaling. Bestel per briefkaart De nieuwe wondervezel „koe! In de zomer - warm In de winter" N.V. TEXTIEL- HANDEL BR1ISTRAAT 59LEIDEN Tel. 20890 (K 1710) Recht over postkantoor

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4