CARLA, HET IS VERBODEN! Garage Jan W. du Rieu DIAMANTEN PAAR Dahliakweken: een weinig beoefende, mooie sport Woningproductie in eerste half jaar 1958 geringer dan in 1957 EXCURSIE LEWENSTEIN -naaimachines STALLING Kwartaalbericht Economisch Instituut Radio Moors 5 Grote expositie in Haarlemse Krelagehuis Nobelt n.v. huldigt jubilaressen Groot basketbaltoernooi in Krelagehuis Jeugdexamens Heemsteedse Reddingbrigade CURSUS JACK Van mensen en dingen in en om Haarlem DE BOUWKUNDIGE Melk vloeide over Bakenes- sergracht en Sehoterweg Reeds voor f279. - koopt U een originele ELEKTRISCHE LEWENSTEIN Automobilist reed verkeerszuil omver Moeder redt kind uit Holland-Nautic-haven Autobustocht van de katholieke Middenstand ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van Mensen en Dingen ER BESTAAT een interessante sport in ons land, die door velen met hartstocht wordt beoefend: het kweken van dahlia bloemen. Het klinkt wat vreemd, maar er zijn talrijke mensen, die hun dagtaak op kantoor, in winkel of fabriek of langs de weg hebben, maar in hun vrije tijd tussen de dahlia's te vinden zijn. De meesten van hen hebben zich verenigd in clubs, waar van de leden onderling met hun kleurige en fraai gevormde produkten een span nende strijd leveren. Deze clubs zijn in de meeste grote steden van ons" land te vin den. In Eindhoven zijn er niet minder dan 23, in Amersfoort 6. In Haarlem, Gouda, Rotterdam, Hengelo, Almelo, Enschede, Oss, en tal van andere steden en dorpen komen ze voor. Ze zijn vrijwel alle aange sloten bij de Nederlandse Dahliavereni ging, die jaarlijks de grote tentoonstelling organiseert. Deze clubs tellen vele dui zenden leden, die maar één wens hebben: tijdens de tentoonstellingen een goede gooi te doen naar de fraaiste prijzen. Daarvoor hebben ze heel veel over. Ze offeren er de laatste voet beschikbare grond van hun tuin voor op. Een man als de heer J. Deen te Naarden is een van hen. Hij heeft een zeer omvangrijke collectie van de groot ste dahlia's, die er bestaan. Hij speurt zelfs prijscouranten uit Japan na op zoek naar nog grotere dahlia's. Verleden jaar won hij op de nationale tentoonstelling de hoog ste prijs, een zilveren wissel beker. Hij had toen geluk, want grote dahlia's zijn zeer kwetsbaar voor het weer. In korte tijd kun nen zware regen en harde wind de reuze bloemen soms zo teisteren, dat er niets meer van overschiet. Amateurs laten zich zelden door een dei-gelijke tegenslag ont moedigen. Een club als Enschede-Lonne- ker heeft al dertig jaar een bloeiend le ven en zo zijn er meer. In deze weken zijn de wedstrijden op de plaatselijke tentoonstellingen in volle gang. De belangrijkste slag zal echter worden geleverd op de grote dahliaten toonstelling, de grootste die ooit in ons land werd gehouden. Het treffen zal plaats hebben op 13 en 14 september in het Krela gehuis te Haarlem. Hiervoor bestaat veel animo. In de avond van 12 september zal men de amateurs over het Stationsplein te Haarlem zien gaan met, dozen dahliabloe men onder de arm. In het Krelagehuis heb ben ze dan nog vele uren van spannend werken voor de boeg. De dahliabloemen moeten goed worden verzorgd voor de wedstrijd op de volgende dag. De zaaiwed- strijd wordt hier ook beslist. Er zijn ama teurs, die prachtige nieuwe dahlia's uit zaad winnen. De heer A. C. Schook, een 72-jarige elek- tro-monteur uit Soest, behaalde verleden jaar wel een bijzonder fraai resultaat. Een door hem gewonnen nieuwe dahlia „Soest Vooruit" behaalde het certificaat van de Nederlandse Dahliavereniging en streed mee naar de wisselbeker voor de beste nieuwe dahlia van dat jaar. De heer Deen uit Naarden komt ook bijzonder goed voor de dag. Dit jaar komt hij naar Haarlem met een fraaie en grote witte cactus dahlia die de naam Albert Schweitzer draagt. Hij heeft nog andere beste dahlia's uit zaad, waarbij zich zeer grote decora tieve vormen bevinden. Zijn dochtertje Jannie helpt hem bij het kweken. Vele nieuwe soorten uit vrijwel de hele wereld zullen in het Krelagehuis bijeen worden gebracht. Er zijn kwekers in ons land die meer dan duizend soorten dahlia's kweken. Men gaat zich dit jaar extra in spannen. De vaklieden zullen duizend vier kante meter met een rijkdom aan bloe men opvullen. De amateurs zullen bijna vijfhonderd vierkante meter voor hun prachtig materiaal nodig hebben. Een dergelijke grootse manifestie en wedstrijd komt zelden voor. Deze keer zal Bloemen stad-Haarlem voor de dahliavrienden het trefpunt worden. Gedurende twee dagen zal in het Krelagehuis een collectie dahlia's te zien zijn, die uniek is, niet alleen in ons land, maar in de gehele wereld. Mede dank zij de amateur dahliakwekers, die met veel volharding hun sport beoefenen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst voor personeel en introducees in restaurant „Brinkmann" op de Grote Markt in Haar lem heeft de n.v. Haarlemsche Pyjama- fabriek Nobelt vrijdagavond haar zilveren jubileum gevierd. Tevens werd het feit herdacht dat twee medewerksters, de da mes A. Jacoby en T. Storp, sinds de op richting, dus eveneens vijfentwintig jaar, in dienst van het bedrijf zijn. Het was zeer spijtig dat mejuffrouw Storp wegens fa milieomstandigheden verhinderd was de feestavond bij te wonen. Mejuffrouw Jacoby bekleedt de functie van algemeen directrice en is tevens werk zaam als hoofdontwerpster. Zij houdt als het ware de hand op de pols van de mode op het gebied van pyjama's, nachthemden en damesblouses. Zij heeft daarbij tevens enkele adviseurs naast zich en ook de ver tegenwoordigers bezorgen haar de nodige tips. Mejuffrouw Storp in het bedrijf beter bekend als „juffrouw To" is leidster van de naaierij. In de afgelopen kwart eeuw is zij tot deze positie opgeklommen. Op haar afdeling werken ongeveer veer tig meisjes, met wie zij het goed kan vin den. Dit blijkt wel uit het feit, dat vele meisjes, als zij het bedrijf reeds lang ver laten hebben, omdat zij bijvoorbeeld gin gen trouwen, nog wel eens langs komen of een berichtje sturen. Allereerst sprak de directeur, de heer A. S. van Cleeff, zeer waarderend over beide jubilaressen. Tot mejuffrouw Jaco by, zei hij onder andere dat hij de naam Nobelt eigenlijk: „geen band", omdat het bedrijf voor het bandje in haar pyja ma's een betere oplossing vond voor deze gelegenheid liever wilde vertalen in „mejuffrouw Jacoby". De directeur bood haar een geschenk onder couvert aan, als mede een oorkonde van het Sociaal Werk geversverbond voor de Confectieindustrie. Verder spraken de president-commissa ris, notaris J. de Reede en namens het personeel de heer J. de Graaf, tevens voorzitter van de feestcommissie, de al gemeen directrice hartelijk toe. Daarbij overhandigde de laatste spreker haar een toneelkijker. Vervolgens genoten de ongeveer twee honderd aanwezigen van de revue „Nobelt 1933-1958", waarvan de opvoering was voorbereid en ook geschiedde door het personeel. In een vlot tempo brachten de mede werkenden het wel en wee van het bedrijf in de kwarteeuw van zijn bestaan voor het voetlicht. Hierbij stemden enerzijds her inneringen aan de oorlogsjaren tot ernst, doch anderzijds verwekten allerlei komi sche voorvallen veel hilariteit. Advertentie AANGEBODEN voor enige PERSONENAUTO'S Olieslagerslaan 36 - Telefoon 10570 Een jeugdige amateur-dahliakiveek- ster, Jannie Deen uit Naarden, met de door haar gekweekte reuzendahlia „Kelvins Floodlight"- De Haarlemse Basketbalvereniging An tilopen houdt woensdag 17 en vrijdag 19 september een groot basketbaltoernooi, waaraan bijna alle Haarlemse verenigin gen deelnemen met een dames- en een he renteam. Onder de herenploegen zijn de hoofdklassers ZBVS, Flamingo's, Typhoons en Antilopen; bij de dames zijn sterke ploegen als HOC (10 keer kam pioen van Haarlem), The White Stars en Antilopen van de partij. Beide dagen wordt er gespeeld van half zeven tot elf uur. Zowel voor de herenafdeling als voor de damesafdeling vormt een fraaie beker de inzet. Er wordt gespeeld in het Krela gehuis in Haarlem. Advert ev tie DE EERSTE COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Dit jaar werd door twintig leden van de Heemsteedse Reddingbrigade voor Dren kelingen deelgenomen aan de examens voor het diploma „Jeugdbrevet I", die werden afgenomen door de heren J. de Haan en H. Redelijkheid. Twee kandida ten moesten worden afgewezen, zodat de volgende leden zijn geslaagd: J. Baay, M. Beck, C. Beerthuizen, L. Beerthuizen, T. van der Drift, I. van Engelen, E. van Eyk, A. van Houten, T. de Klerk, J. van der Kragt, G. van Norde, D. Prins, M. Sanders, L. Siemerink, W. Sieveking, A. van der Weijden, L. de Winter en T. de Winter. Voor deze examens bestond veel belang stelling van de zijde der ouders, terwijl ook nog aanwezig was de heer F. Lodder; voorzitter van de Haarlemse Reddings brigade en voorzitter van het districtsbe- stuur Noordwest. De voorzitter van de Heemsteedse Reddingsbrigade, de heer H. Hessels, sprak namens het bestuur enige woorden van dank voor de betoonde be langstelling, aan welke erkentelijkheids betuiging hij de wens verbond, dat het behaalde diploma voor de geslaagden wel het eerste, maar zeker niet het laatste zou mogen zijn. Daarbij verzuimde spre ker evenmin de heer W. Jansen als tech nisch leider van de cursus, te complimen teren met. het succes van zulk een groot aantal der deelnemers. Hierna werden de diploma's aan de geslaagden uitge reikt. De bevolking van Haarlem is, zo blijkt uit het kwartaalbericht van Haarlem van het Nederlands Economisch Instituut, in het tweede kartaal van 1958 toegenomen met 192 personen. Op 1 april bedroeg het aantal inwoners 168.576 en op 1 juni 168.768. De toeneming met 192 personen was een gevolg van een geboorte-over schot van 402 personen en een vertrek- overschot van 210 personen. De stroom van vestigingen uit Indonesië had in het eerste kwartaal van 1958 belangrijk bij gedragen tot het vestigingsoverschot van 341 personen. Deze stroom is thans opge houden en het gevolg was, dat opnieuw een vertreksaldo optrad. In de loop van het tweede kwartaal van 1958 werden 217 woningen voltooid te gen 233 woningen in het eerste kwartaal van 1958 en 255 woningen in het tweede kwartaal van 1957. De woningproduktie is in het eerste halfjaar van 1958 geringer geweest dan in het eerste halfjaar van 1957. Kwamen in het eerste halfjaar van 1957 namelijk 607 nieuwe woningen voor bewoning gereed, in de overeenkomstige periode van het lopende jaar bedroeg dit aantal 450. Het aantal woningen met de bouw waarvan werd begonnen was iets groter dan het aantal voltooide woningen. Het aantal woningen in uitvoering op het eind van het tweede kwartaal onderging hier door een stijging tot 806. Op het eind van het eerste kwartaal bedroeg dit aantal 761. De 217 woningen, die in het tweede kwartaal voor bewoning gereed zijn geko men. kunnen globaal in twee groepen ver deeld worden. In de eerste plaats zijn een aantal woningen voltooid in de huurklas sen van f 600,- tot 800,-. Deze naar ver houding goedkope woningen zijn alle wo ningwetwoningen. Vervolgens is een aan tal woningen gereedgekomen in de hogere huurklassen en wel voornamelijk in de klasse 1.500,- tot 1.800,- huur of huur waarde per jaar. De 65 woningen in deze huurklasse zijn alle bestemd voor bewo ning door de eigenaar. In het tweede kwartaal is de toeneming van de woningvoorraad opnieuw groter geweest dan de toeneming van de bevol king, waardoor een verdere daling van de gemiddelde woningbezetting optrad. Op het eind van het eerste kwartaal bedroeg het aantal inwoners per 100 woningen 384, op het eind van het tweede kwartaal was dit cijfer gedaald tot 382. Werkgelegenheid Het aantal geheel werklozen woonach tig in de gemeente Haarlem bleek op 30 juli 1958 opnieuw te zijn gedaald en wel van 1.274 op het einde van april 1958 tot 1.089 op eerstgenoemde datum. Hiermede blijft de werkloosheid echter belangrijk boven het niveau, dat op dezelfde datum in voorgaande jaren kon worden waarge nomen, hetgeen blijkt uit de volgende cij fers: 31 juli 1955, 385 geheel werklozen; 31 juli. 1956, 261 geheel werklozen; 31 juli 1957, 366 geheel werklozen; 31 juli 1958, 1.089 geheel werklozen. De werkloosheid in de bouwnijverheid is na 30 april 1958 vrij sterk afgenomen. Hetzelfde geldt voor de werkloosheid on der het personeel in dienst van verkeers- instellingen en landbouwbedrijven, onder het personeel in algemene dienst en de minder geschikten. Alleen de werkloos- beid onder het kantoorpersoneel nam in belangrijke mate toe, namelijk van 103 tot 145. Verkeersongevallen Het aantal verkeersongevallen is ook in 1957 weer sterk gestegen. In 1956 bedroeg het totaal aantal ongevallen 2.345, in 1957 was dit aantal gestegen tot 2.666, hetgeen een stijging met 14 percent betekent. Glo baal kunnen de verkeersongevallen in twee categorieën worden onderscheiden: de verkeersongevallen, waarbij lichame lijk letsel ontstaat en de verkeersongeval len, waaarbij uitsluitend materiële schade optreedt. Naar verhouding is in 1957 de categorie ongevallen met lichamelijk letsel het sterkst in aantal gestegen. In het bijzon der trekt het de aandacht, dat het aantal ongevallen met dodelijke afloop toegeno men is van 16 tot 28. Van de 28 personen, die in 1957 het slachtoffer zijn geworden van een dode lijk ongeval, waren er 22 ouder dan 50 jaar. Van de 120 personen, die sinds 1951 ten gevolge van een verkeersongeval zijn overleden, waren er 67 ouder dan 50 jaar. Van de 2.666 verkeersongevallen, die in 1957 hebben plaatsgevonden, waren er 2.359 te wijten aan bestuurders van voer tuigen. De grootste plaats nemen hierbij de auto's in. Bestuurders van personen auto's veroorzaakten 835 ongevallen (35 pet. van de ongevallen te wijten aan voer tuigen) en vrachtauto's 458 (19 pet.). Het aantal ongevallen, dat te wijten is aan be rijders van bromfietsen is de laatste jaren bijzonder sterk toegenomen. In 1954 ver oorzaakten zij nog slechts 6 pet. van de ongevallen, die te wijten waren aan be stuurders van voertuigen. In 1957 bleek dit percentage te zijn gestegen tot 20. Evenals in voorgaande jaren neemt on der de fouten van bestuurders, waardoor een ongeval werd veroorzaakt, het niet verlenen van voorrang de grootste plaats in. In 1957 werden door deze fout 1.035 ongevallen veroorzaakt of 44 pet. van het totaal aantal ongevallen, dat te wijten was aan fouten van bestuurders. Verleden week schonken wij in deze rubriek enige aandacht aan de cursussen van de commissie voor huis houdelijke- en gezinsvoor lichting, afdeling Haarlem. Wij verzuimden echter het adres .van de commissie te noemen en daarom maken we dat nalatigheidje vandaag goed. Het adres luidt: Frans Halsstraat 7, tel. 17616. Reeds diverse malen is het ons opgevallen, dat de chauf feurs van de N.Z.H.-bussen die van Haarlem naar Am sterdam en terug rijden bij de halte in de Jacobus van Looijstraat in Haarlem-Oost afroepen: „Jack" van Looij straat, waarbij „Jack" dan rijmt op „hek". En dat is lout, want Jacobus was geen Engelsman, geen Amerikaan, maar gewoon een Haarlem mer, die door zijn ouders vroeger Jaap werd genoemd en misschien wat later Jacob. En zeker geen „Jack". Eind september of begin oktober zal een paddestoelen excursie naar het landgoed „Caprera" in Bloemendaal gehouden worden, die onder leiding van de heer J. W. Wichers zal staan. Men kan zich voor deze excursie tele fonisch of schriftelijk aan melden bij de gemeentesecre taris van Bloemendaal, de heer G. van Eek ten raad- huize in Overveen of bij de heer P. C. van der Maas, hoofdopzichter van de Plant soendienst gebouw van Pu blieke Werken, Brouwers- kolkweg 2 in Overveen. Voor het huisje van de heer en mevrouw W. F. Ro- mijn aan 't Brouwersplein 13 in Haarlem, bloeien nog de rozen. Maandag 8 september hopen zij een heugelijke dag te vieren; dan zijn ze zestig jaar getrouwd. De bruide gom is zesentachtig, de bruid tachtig. Nauwelijks zijn we bin nen, of de heer Romijn wijst naar de klok. „Om half twaalf komt onze dochter uit Amerika op Schiphol aan", zegt hij trots. Dochter Nel (55) emigreerde ruim iwee jaar geleden naar Los An geles (Californië). Ook doch ter Agatha (50) woont daar met haar man en kinderen; zij vertrokken vijf jaar ge leden naar het nieuwe land en de man werkt als vlieg tuigconstructeur in de ge heime afdeling van de Lock- heed-fabrieken. Drie jaar geleden is Agatha al eens over de oceaan gekomen om vader en moeder aan het Brouwersplein te bezoeken, maar of ze het diamanten bruiloftsfeest komt meevie ren is nog onzeker. .Mis schien komt ze dan volgend jaar met haar man", hopen de oudjes. Het echtpaar Romijn woont reeds dertig jaar in hetzelf de huis. Het heef* zes kin deren, van wie er vijf nog in leven zijn. Behalve de beide dochters in Californië zijn er nog twee zoons en een dochter, die alle drie in Haarlem wonen. Van de vijftien kleinkinderen komen er vijf op het feest. Dan zijn er nog tien achterkleinkin deren. De heer Romijn is prak tisch nooit ziek geweest. Hij heeft een leven van hard werken achter de rug. Hij wil niets weten van die zo genaamde „goeie ouwe tijd". Zestig jaar geleden „op 6 april 1898. meneer" ves tigde hij zich in de Spaarne- stad. Vijf maanden later, op 8 september, trouwde hij. „Dat was een feest, meneer, het was juist in de tijd, dat. koningin Wilhelmina aan de regering kwam. Ik heb haar gezien bij de intocht in Amsterdam Oude mensen leven in het verleden en vele dingen uit die tijd krijgen een gouden randje. Behalve dan de lan ge werkdagen. „Och, je wist toen niet beter, maar ach teraf bekekenOp een gegeven moment had ik drie betrekkingen: huisknecht, zetbaas in een bottelarij en reserve-conducteur op de paardetram. En dat voor de somma van zes harde gul dens per week met vrij wonen. En de heer Romijn vertelt verder. Hoe hij als veertien jarige jongen nog in pen bakkerij heeft gewerkt van vier des morgens tot acht uur des avonds en later als volslagen bakkersknecht vier gulden verdiende. Tweeëndertig jaar lang is de heer Romijn broodbezor ger in Haarlem geweest. Hij toont ons trots een vergeeld getuigschrift. „De heer Ro mijn heeft ons eerlijk en trouw gediend. Hij was zeer geschikt voor zijn werkzaam heden, niet brutaal en vrij van sterke drank". Bedrijvig dribbelt de be jaarde bruidegom door de versierde kamer. Hij haast zich ons een glaasje wijn tan te bieden. Zijn vrouw kijkt het allemaal maar aan. Zij is niet zo goed meer ter been en het gehoor is ook niet best. Maar verder is zij ge zond en gelukkig kan zij nog de naaimachine hanteren, de kleren verstellen en kousen stoppen. Haar man kan nog goed uit de weg hoort en ziet nog prima en doet het meeste in de huishouding. „Och, als oud-huisknecht gaat me dat best af, hoor.." en hij loopt weer eens naar de voordeur. De ver zekeringsman. Als het mooi weer is, duwt de heer Ro mijn zijn vrouw in de wagen de stad in. Dan zien ze nog eens wat. Mevrouw Romijn is op haar leeftijd nog zeer koket. Tijdens ons gesprek werpt zij af en toe een verstolen blik in een handspiegel. Zij heeft zich getooid met een prachtige broche, een co'lier en enkele andere sieraden Zij mag graag de 'krant lezen. Het echtpaar is reeds vijfenveertig jaar abonnee op het Haarlems Dagnlad/ OHC. De bruidegom laat ons een polis zien (nr 3712) van een gratis verzekering, die ons blad in 1909 voor abon nees verzorgde. Bij levens lange ongeschiktheid werd bijvoorbeeld vierduizend gul den uitgekeerd. „En hoe hoopt u nu de .trouwdag te vieren?", vra gen wij het echtpaar Romijn. „Na de koffie gaan we met de naaste familieleden, dus de kinderen en nog in Ne derland wonende kleinkin deren een bustocht maken naar het Gooi", vertelt de krasse bruidegom. Het is te hopen, dat een stralende zon dit diamanten paar op hun feestdag zal vergezellen. Caila de Wit opkljKena naar de nieuwe flatgebouwen in Zandvoorl, die ontworpen zijn door architecten tegen wie zij misschien in de (nog verre) toekomst collega kan zeggen. Dinsdagavond heeft voor het eerst in de geschiedenis van de Haarlemse gemeente lijke lagere technische avond school een meisje de lessen in de eerste klasse bijge woond. Dat was de veertien jarige Carla de Wit, wonen de aan de Parallelweg 37 in Zandvoort, die zich in het hoofd heeft gezet architecte te worden, althans bouwkun dig tekenares, en die getoond heeft dat het haar ernst met deze plannen is. Na de acht klassen van de Karei Door- manschool in Zandvoort te hebben doox-lopen trad zij in dienst bij de heer A. V. Har- togh te Zandvoort, architect In paragraaf 9 van de Al gemene Politie Verordening van de gemeente Haarlem zjjn tien artikelen gewijd aan „Bepalingen aangaande die ren". Daarin lezen we bij voorbeeld, dat „een ieder verplicht is door het nemen van de nodige voorzorgs maatregelen te voorkomen, dat honden, die onder zijn toezicht staan op eens anders jachtterrein, weiland of ter rein, dat bepoot, bezaaid of beplant is, onbeheerd los lopen". Verder leren we, dat het verboden is, „stieren, ouder dan een jaar, te weiden, ten zij voldoende vastgezet of gekluisterd, dat het verboden is wilde dieren te houden en dat men tevens binnen de bebouwde kom (tenzij met vergunning van B. en W.) geen bijen mag houden. Ook weten we na lezing van deze paragraaf, dat „een ieder is gehouden zorg te dragen, dat op of aan de openbare weg bomen, heesters, bloemge wassen, plantsoenen of gras perken niet door een hem in eigendom toebehorend, aan zijn zorg toevertrouwd of on der zijn toezicht staand dier worden beschadigd". B.N.A. Deze hoorde van haar plannen en raadde Carla aan dan eerst een gedegen opleiding te gaan volgen aan de avondschool en de direc teur van deze school, de heer J. P. Bloemsma, was het daar volkomen mee eens. Carla werd daarom in de eerste klasse van een vier jarige cursus geplaatst en zal elk jaar acht maanden lang vier avonden per week naar de school aan de Zijl vest gaan om de lessen te volgen. Het eerste jaar heeft een algemeen vormend ka rakter en gedurende de vol gende jaren zal Carla een theoretische opleiding in het vak bouwkunde krijgen. Daarna volgt er wellicht nog een cursus aan de m.t.s. Voorlopig maakt Carla echter alleen maar vier keer per week het tochtje met de bus van Zandvoort naar Haarlem, zich onbewust van het feit, dat de docenten wel wat vreemd opkeken toen zij plotseling een meis je in de banken zagen zitten want zoiets is, naar men ons mededeelde, bij de avond school nog nooit voorge komen. Carla vond het allemaal even mooi. „Vroeger wilde ik mode-ontwerpster wor den", vertelde ze ons, „maar later vond ik architecte toch leuker". En wanneer we vragen wat ze eigenlijk wil gaan bouwen later, bunga lows of flats, dan zegt ze: „O, van alles wat, door- elkaar". En daarom ook wachten we met belangstelling af tot dat Carla haar opleiding heeft voltooid. Vrijdagmorgen om half twaalf raakte een melkboer op de Bakenessergracht in Haarlem met zijn motorcarrier een ste nen paaltje waardoor de carrier kantelde. Er ging veertig liter melk verloren en voorts werden er negentig eieren, veertig melkflessen en een aantal pakjes boter be schadigd. Vrijdagavond om vijf minuten voor mid dernacht vielen er op de Sehoterweg acht kratten met flessen melk van een vracht auto. Er ging 84 liter melk verloren. Advertentie HAARLEM ANEGANG 29 TELEFOON 12472 In de afgelopen nacht heeft een 42-jarige textielagent uit Zandvoort, die zoals de politie ons mededeelde onder invloed van alcohol verkeerde, op het Kennemer- plein in Haarlem een verkeerszuil omver gereden, waarna zijn auto eerst een hekje ramde en vervolgens in een tuin tot stil stand kwam. De bestuurder van de wagen werd overgebracht naar het politiebureau zijn rijbewijs werd ingevorderd en de auto werd in beslag genomen. Achter het ouderlijk huis in de Vrou- wenhekstraat 35 te Haarlem is vrijdag morgen omstreeks half elf de tweejarige Johan Goedhart in het water van de voor malige haven van de Holland-Nautic ge vallen. Zijn 22-jarige moeder, die haar zoontje zag drijven, sprong het kind direct na en slaagde erin de jongen te redden. Het kir.d werd ter observatie in de Deo op genomen. Advertentie vHfi ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM Het bestuur van de afdeling Heemstede van de Katholieke Middenstandsvereni ging heeft voor de leden een uitstapje ge organiseerd, dat dinsdag 23 september zal worden gehouden. Men vertrekt des mor gens om negen uur van het Raadhuisplein te Heemstede per autobus naar Lelystad, om vervolgens per salonboot de Zuider zeewerken te gaan bezichtigen. Daarna wordt de tocht voortgezet naar de Hoge Veluwe, waar de St. Hubertushoeve zal worden bezocht. In Renswoude wordt het diner gebruikt, waarna de terugreis naar Heemstede weer zal worden aanvaard.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5