:N =NST Delftwijk krijgt op Marsmanplein winkelcentrum zonder weerga Adjudant De Jong neemt afscheid van politie Haarlemmermeer Paus voorwaardelijk voor euthanasie DE BEURS van gisteren ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Stadsdeel met 25.000 inwoners is thans practisch volgebouwd Verrassende mededeling van een Westduitse minister tl fjffigf# Vennep Ds. IJ. van der Zee verlaat Nieuw Vennep Christelijke Filmactie Vijftig jaar in dienst van Twentsche Bank Zandvoort Dr. Adenauer zal dinsdag de pers zelf inlichten Scheepvaart Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 8 tot en met 12 september In laatste instantie een Oost-Westduits gesprek? (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister voor Alduitse Zaken, Ernst Lemmer, heeft te Bonn ver klaard dat onderhandelingen tussen ver tegenwoordigers van de Westduitse rege ring en die van het communistische Oost- duitse regime niet uitgesloten zijn, als er op andere wijze geen mogelijkheid bestaat om de kritieke toestand waarin de Oost- duitse bevolking verkeert te verbeteren. Tot dusver werd het te Bonn steeds onmo gelijk geacht dat er een rechtstreeks offi cieel overleg tot stand zou kunnen komen tussen autoriteiten van beide landen, daar een dergelijk contact door de Oostduitse gereging zou kunnen worden uitgelegd als een officiële erkenning door Bonn. Lem mer zei, dat wanneer het om het welzijn van de bevolking aan beide zijden van de zonegrens gaat, men geen maatstaven mag gebruiken die in normale tijden juist zouden zijn. maar die in deze buiten gewone tijden, nutteloos zijn. In het verleden zijn tussen vertegen woordigers van beide regeringen wel on derhandelingen op la*xg niveau gevoerd over economische en waterstaatsproble men, maar Lemmer doelde ditkeer kenne lijk op contact op hoger plan, zonder da) daarmede de Oostduitse regering door Bonn zou worden erkend. Hij verzet zich met zijn voorstel ook in het bijzonder, zo meent men te Bonn, tegen de gedachte, dat ieder gesprek met Oost-Duitsland, uit den boze is. Het is echter wel duidelijk, dat de Westduitse regering zal blijven wei geren met het Oostduitse regime over po litiek te praten. (UPI) Lemmer's standpunt, ken baar gemaakt in een semi-officiële publi- katie van de christen-democratische par tij, betekent niet dat West-Duitsland ak koord gaat met het jongste Oostduitse voorstel over de Duitse hereniging. Lem mer liet alleen doorschemeren, dat West- Duitsland zich niet zal verzetten tegen plannen om ook de Oostduitsers te horen in geval er een viermogendheden-confe- rentie over de Duitse hereniging zou wor den gehouden. VATICAANSTAD (Reuter) Paus Pius de'XII heeft in een toespraak tot we tenschappelijke onderzoekers, die deelne men aan een conferentie over gebruik van kalmerende middelen bij de behandeling van geestes- en zenuwziekten, verklaard dat er niets op tegen is om middelen ter vermindering of onderdrukking van pijn te gebruiken. Ook, onder bepaalde voor waarden, ten behoeve van een stervende. '„De moraal veroordeelt duidelijk doden uit medelijden, dat wil zeggen de bedoe ling om de dood te veroorzaken. Maar in dien een stervende er in toestemt, is het wel toegestaan met mate pijnstillende mid delen te gebruiken, waardoor zijn lijden wordt verlicht, maar ook de dood versneld. In dat geval is de dood namelijk niet het directe doel. maar onvermijdelijk en toe reikende redenen laten maatregelen toe, welke het sterven zullen verhaasten", al dus de paus. Het nut van kalmerende middelen in be paalde omstandigheden waarderende, waarschuwde de Paus echter tegen onge breideld gebruik ervan „alleen om syste matisch emotionele moeilijkheden, angst en spanning, die onafscheidelijk aan Qen actief leven, dat aan het volbrengen van de gewone menselijke taken is gewijd, ver bonden zijn te vermijden". Een dergelijk ongebreideld gebruik zou het „betreu renswaardige en moreel ontoelaatbare si tuaties" kunnen leiden. Kabinetsformateur. Gouverneur Spee kenbrink van de Nederlandse Antillen heeft 'aan statenvoorzitter R. Isa (Demo cratische Partij) verzocht de vorming van een parlementair kabinet op brede basis op zich te willen nemen. De aangezochte heeft de opdracht in beraad gehouden. ZONDAG 14 SEPTEMBER 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 19: Ds. J. E. Drost, van Aerdenhout. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk. Velserstraat. Zaterdag van 16 tot 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Aspe- ren. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Wijnberger. 10.30: Jeugd dienst, kand. R. Hengstmangers. Onderwerp: Joh. 14-6: „Christus als onze weg, waarheid en leven". Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. Burger. 10.45: Broe der C. J. Oostenrijk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Mer- lenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuij- zen, van Heemstede. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis. Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. N. Groen, van Am sterdam. West, Leidestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Walloruie, Begijnhof 30. 10 h. 30: Rencontre d'Ipenrode. Herenweg 75, Heemstede, dans la propriété de M. et Mme B. F. Enschedé. Deutsche Evang. Gcmeinde. Waalse Kerk. Begijnhof. 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Alle Dag Kerk. Maandag om 19.30 :n woensdag om 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag om 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broe derkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal, 11.15: Engelse taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeen komst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: dienst. Dinsdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Cr. Hermes. Vrijdag 19.30: bidstond t. h. Spoorwegstraat 4 rood. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdag 19.30: bid stond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag. Nassauplein 8. Zondag Ds. B. N. B. Bouthoorn, van Bennekom. Woensdag 19: Os. Monster, van Gouda. Slads-Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10: Avondmaal voor ieder die in Jezus Christus gelooft. 19: Sa menkomst. Dankbaarheid aan God. Woens dag 20: Bijbellezen en bidstond. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Ds. A. A. Leenhouts. van Amsterdam. 17: dezelfde. Maranatha-predi- king. 20: Jeugdsamenkomst. Afscheid van Rie Kooy. die naar Korea vertrekt. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Zaterdag 19.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Opwekkingssamenkomsten in de Zuiderkapel. Zuiderstr. 15. Donderdag 20: Ds. A. A. Leen houts. van Amsterdam. Maranatha-lezing. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag avond 7.30 uur Liturgische Zangdiens'. Zondag 10.30: Ds. Schutz. 12. Zondagsschool. Vrije Evang. Gemeente. Kapel. Parklaan 21. 18.30: Ds. v. Bruggen, van Utrecht. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Woensdag 20: Vrijz. Luth. Kring in Rustoord. Westerhoutpark. Jaar vergadering. Donderdag 19.30: Ds. D. Solirt- gcr in het Wees- en Oudeliedenhuis. Rem.- Gercf. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. A. Vis- scher, van Leiden. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. A J. Snaayer. Geref. Kerk. Wiihelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. C. Goeman. Jeugddienst. Zuid- Oostcrkerk. Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 17: Dr. A. Dondorp. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Prof. Dr. B. J. Oosterhoff, van Apeldoorn. Geref. Kerk tart. 31), Begijnhof kapel. 8.30 en 16: Ds. A. Bos. bed. H. A. Geref. Gemeente, Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Geref. Gemeente, Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel. Paul Krugerstr. 36. 10: Open bare samenkomst. Spr. dhr. Jac. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamen komst met verschillende sprekers. Donder dag 20: Interkerkelijke gebedssamen komst voor ernstige kinderen Gods. Immanuëlka- pel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. C. van Ingen, Overveen. 10: Zondagsschool. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: Grote jeugddienst. Woensdag 19.30: Jeugdvereni ging. Donderdag 20: bidstond. Pinksters-e- loofsgcmcenschap. Nassauplein 8. 10: dhr. J: de Geest, Amsterdam. 17: dhr. E. Schuur man. Woensdag 20: bidstond. Schotersingü 99. De Christengemeenschap, Wilhelmina- straat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder dagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Ver gadering v. Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10. Samenkomst (broodbreken). Bijbel lezing op donderdag om 20.30 uur door dhr. .1. Góezinne, van Amsterdam, Gedempte Oude Gracht 47. Ned. Chr. Gemeenschaps hond. Dinsdagavond 8 uur samenkomst om 8 uur ten huize van de familie Drayer, Kou- denhorn 46Ard. Gemeente des Heeren. Lange Naar alle waarschijnlijkheid zal dit na jaar nog begonnen worden aan de bouw van een hypermodern winkelcentrum op bet Marsmanplein in Delftwijk. Het wordt een complex van dertig winkels, dat zijn weerga in Haarlem niet zal hebben. Ook de plannen voor de bouw van een Gere formeerde kerk aan de Generaal Spoor- laan bevinden zich in een vergevorderd stadium van verwezenlijking. Verder is in Delftwijk een theater geprojecteerd, waar niet alleen films vertoond kunnen worden, maar dat ook gelegenheid biedt voor het geven van muziek- en toneeluit voeringen. Haarlem benoorden de Jan Gijzenvaart is vrijwel volgebouwd. Er is nog ruimte voor hoogstens 250 wonin gen. Voor de 25.000 mensen, die metter tijd in dit stadsdeel zullen wonen is 80 lia. gereserveerd voor parken, plantsoentjes, speelweiden, volkstuinen, vrije speelgcle- genheden en schoolwerktuinen. Het ge meentebestuur heeft de bebouwing in Delftwijk en Oud-Schoten bewust beperkt, teneinde voldoende ruimte over te hou den voor recreatie. Wanneer de plannen voor de stichting van een watersportcen trum tussen de Vondelweg, het Spaarne en de Mooie Nel verwerkelijkt zijn, ver keert Oud-Schoten in een unieke situatie. Duizenden zullen dan kunnen profiteren van dit 200 ha. metende watersportgebied met zijn 700 meter brede oever. Nu de be bouwing van Delftwijk zo goed als afge rond is, komen ook de tekortkomingen aan het licht. Noodgedwongen heeft men zich beperkingen moeten opleggen wat woning differentiatie betreft. Zo is er een tekort aan woningen voor bejaarden, voor alleen staande werkende dames en is ook de dringende behoefte gebleken aan een twee de woonvertrek in de flats. Bij de bebou wing van Zuid-Schalkwijk zal met deze behoeften beter rekening gehouden kun nen worden. Deze plannen ontvouwde het hoofd van de afdeling Stadsontwikkeling van Open bare Werken, hoofdingenieur ir. A. van de Steld, vrijdagavond op een openbare ver gadering van het wijkcomité „Oud-Scho ten", gehouden in de jeugdkapel van de Sionskerk aan 'de Eksterstraat. Ir. Van de Steld deelde een en ander mede in een causerie, welke hij over de verdere ont wikkeling van Delftwijk hield. Niet alleen mensenpakhuizen Aan de hand van duidelijke tekeningen lichtte hij het hoe en waarom van de wo ningbouw in dit stadsdeel nader toe. Het in de gemeente niet alleen te doen mensenpakhuizen te bouwen. Er wordt ten volle aandacht besteed aan andere facet ten van de samenleving dan het wonen al leen. Het uitblijven van de oostelijke rand- AMSTERDAM Nadat donderdag een aandelenomzet ter beurze bereikt was van 3,4 miljoen, was gisteren de ware animo wat verdwenen. Met het oog op het weekend werd voor zichtig geopereerd. De markt gaf dus een heel ander beeld te zien dan op de vorige dagen. De koersen van de fondsen die flinke sprongen omhoog hebben gemaakt, waren in reactie en noteerden beneden het vorige slotniveau, maar dit neemt niet weg dat vergeleken met een week geleden nog behoorlijke koerswinsten zijn overgeble ven, met name voor AKU, Philips en Uni lever. KLM en Kon. Olie zijn ten opzichte van de vorige week vrijdag vrijwel niet veranderd. Olie ligt hier zelfs nog iets be neden Amerikaans niveau. New York bereikte donderdag eeri nieuw hoogtepunt maar het Damrak trok zich daar niet veel van aan. Aanvankelijk leek het nog alsof de stemming zou mee vallen, maar weldra kwam de daghandel met stukken aan de markt en zakten de koersen in: AKU tot 217 (gisteren 222). Unilever tot 407% (412!/2). Philips bood hel beste weerstand op 338. De affaire was op merkelijk geringer in al deze hoeken dan de vorige dagen van deze overigens be hoorlijk drukke beursweek. Veel wordt ter beurze gesproken over het mysterie-Soekowno. Nadat donderdag op de aandelen een bod van 175 pet. was uitgebracht, kwam thans een bericht over een nieuw bod van onbekende zijde te weten 225 pet. Ter beurze acht men deze gang van zaken weinig bevredigend en wenst men het liefst zo spoedig mogelijk klaarheid over deze zeer onduidelijke kwestie. In deze omstandigheden achtte het beursbestuur het geboden, weer geen notering in aandelen Soekowono toe te laten. Zolang immers geen officieel be richt is verschenen, heeft men geen en*-:1e zekerheid. De scheepvaart deelde in de reactie hoe wel de verliezen niet groot waren. Cul tuurfondsen lagen verdeeld. Senembah was eerder nog iets beter, Deli lag bijna een gulden lager. Nederlandse staatsfond sen kalm. De" lening 1962/64 cum. kwam boven de 95 uit. Locale waarden hadden een rustig verloop. Prolongatie VA pet. NEW YORK Na een snelle koersstijging, die het in dustriegemiddelde dicht in' de buurt van een nieuw hoogterecord bracht, kwam er vrijdagmiddag enige reactie. Vele fondsen waren onregelmatig. Sommige staalwaar- den zakten een dollar of meer. Olies rea geerden op invoerzorgen. Automobielaan delen kwamen een fractie lager. Ook de tabakken liepen terug. Diverse favoriete fondsen der laatste dagen zoals American Telephone en Eastman Kodak moesten eveneens enig terrein prijsgeven. De meeste koperwaarden liepen op in de verwachting van een verhoging der koper- prijzen. De sporen waren onregelmatig. Openbare nutsbedrijven handhaafden zich goed. Winsten van twee dollar en meer wer den geboekt door Firestone, Commercial Credit en First National Stores. Inter national Business Machines kwam bij zijn beste dagnotering meer dan drie dollar hoger. Een lange reeks van andere bij zondere fondsen kon van een tot bijna twee dollar avans boeken. De markt be reikte haar hoogste peil tegen het middag uur; als zij op dat ogenblik gesloten was, zou het indexcijfer van de industrie alle naoorlogse records gebroken hebben. Winstnemingen en weekendafwikkelingen veroorzaakten echter een neerwaartse tendens, die laatbeurs vele eerder vaste fondsen tot onregelmatig bracht. weg van Haarlem bracht een reorganisa tie van het noordelijkste deel van Delft wijk en van het Delftplein met zich mee. Daardoor groeiden de westelijke randweg en de Delftlaan in betekenis. De mogelijk heden voor huizenbouw werden door deze verkeersx-eorganisatie ook ruimer. Hier van kon in het bijzonder de woningbouw vereniging „St. Bavo-Noord" profiteren. Benoorden de Jan Gijzenvaart zullen straks 25.000 mensen wonen, die niet al leen goede woningen maar ook voldoende recreatiemogelijkheden dienen te hebben. In de gemeenschappelijke tuinen bij de flats zullen binnenkort kleine speelwerk- tuigen voor kinderen worden geplaatst. Het terrein voor het gepx-ojecteerde wijk- gebouw blijft gereserveerd. Aan de Jan Prinslaan is dezer dagen begonnen aan de bouw van een school. Deze zal vier loka len bevatten en eventueel geschikt kunnen worden gemaakt voor het houden van openbare bijeenkomsten. Het gemeentebestuur bereiken vele klachten over het gebrek aan winkels in Delftwijk. B. en W. staan echter op het standpunt dat ten aanzien van deze kwes tie de particulieren zelf het initiatief die nen te nemen. Het grote winkelcentrum op het Marsmanplein zal echter in zeer belangrijke mate in de behoefte van win kelend Delftwijk en Oud-Schoten voorzien. Voorts bestaan er plannen voor de stich ting van een openbare leeszaal met bi bliotheek in Delftwijk, maar deze plan nen zullen bij gebrek aan financiën wel voorlopig in de la blijven liggen. Met betrekking tot de speelgelegenheden vcor de jeugd wees ir. Van de Steld er tenslotte op, dat de plannen voor drie be sloten speeltuinen in Delftwijk nog wel ge realiseerd zullen worden. De gemeente zal in de toekomst echter de voorkeur ge ven aan de aanleg van openbare speel plaatsen. Sneller tempo De voorzitter van het wijkcomité, de heer B. A. J. Steentjes, had in zijn ope ningswoord reeds de hoop uitgesproken, dat de financiële middelen van de ge meente wat ruimer zullen worden, opdat de plannen in sneller tempo dan thans het geval is verwerkelijkt worden. Hij sprak zijn verheugenis uit over de getroffen vei ligheidsmaatregelen op de Rijksstraatweg en de verbeterde verlichting op het be woonde gedeelte van de Slaperdijk. Van de wensen, die over blijven, noemde de heer Steentjes een wijkgebouw, de ver lichting van de torenklok van de r.k. kerk aan de Rijksstraatweg en een zwembad. Tot slot complimenteerde hij de dienst van Hout en Plantsoenen met de fraaie aan leg en het keurige onderhoud van tuinen en plantsoenen in Delftwijk en Oud-Scho ten. ..It A% r; Ds- IJ. van der Zee van de Gereformeer de Kerk in Nieuw-Vennép gaat op 1 okto ber deze gemeente verlaten om zich als hulpprediker in Castricum te vestigen. Tij dens een speciale kerkdienst op zondag avond 21 september in de Gereformeerde kerk in Nieuw-Vennep zal van deze predi kant officieel afscheid worden genomen. De avond daarop is er een bijeenkomst in het jeugdgebouw waar de leden van de kerkelijke gemeente en de jeugd afscheid zullen nemen van ds. Van der Zee en zijn gezin. De Christelijke Filmactie zal op zater dag 20 september in de Vicokaritme in Nieuw Vennep het seizoen openen met de vertoning van de film „Piroschka". De heer A. Huysson, directeur van het kantoor Hillegom der Twentsche Bank. zal op zondag 21 september vijftig jaar in dienst van de bank zijn. Dit gouden jubi leum zal op 20 september worden gevierd. Die dag zal de jubilaris 's middags van vier uur tot half zes in café-restaurant .Tred ons" een receptie houden. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Andreas H. M. A., z. v. A. A. Hoppenbrouwer en H. J. Mandèrs; Mar- garetha E., d. v. P. J. Berkhout en M. E. Krielen. ONDERTROUWD: O. G. A. Casse en G. EmanuelH. Weber en F. E. Schaap; M. Pinheii-o en W. van Duijn; J. de Groot en M. M. H. Gijbels. GETROUWD: S. C. Engele en M. C. J. Vlake. OVERLEDEN: S. J. van Sleenwijk, 67 j. De heer IJ. IJ. de Jong. die tot januari van dit jaar groepscommandant van de rijkspolitie in Haaidemmenrieer en daarna adjudant van gemeentepolitie was, heeft vanmorgen ten gemeentehuize in Hoofd dorp afscheid van de politie genomen. Na een loopbaan van 36 jaar bij verschillende politiekoi-psen zal de heer De Jong thans zijn krachten aan de Bescherming Bevol king gaan wijden. Hij is benoemd tot as sistent van het kringhoofd der B.B. in kring Nooi-dholland VI, welke kring de Haarlemmermeer, Heemstede, Bloemen- daal, Zandvoort, Bennebroek, Haarlemmer- liede. Aalsmeer, Uithoorn en Nieuwer- Amstel omvat. Vex-scheidene sprekers hebben vanmox-- gen van hun waai-dering voor adjudant De Jong getuigd. Burgemeester mi". G. C. van der Willigen toonde zich dankbaar voor hetgeen de scheidende functionaris in politiedienst heeft gepresteerd. ..U hebt een moeilijke taak met weinig middelen op prettige wijze gedaan". De samenwerking met de adjudant is steeds uitstekend ge weest.. De burgemeester sprak-de hoop uit. dal de heer De Jong met de beste herin neringen vertrekt en in de B.B tot volle tevredenheid zal kunnen werken. Even eens richtte de burgemeester zich met dankwoorden tot mevrouw De Jong. Ten slotte bood mr. Van der Willigen de schei dende functionaris een geschenk onder couvert aan. De commissaris van politie, mr. C. Ba- rends, wees op de consequenties van de nieuwe politiewet voor de gemeente Haar lemmermeer, waardoor deze gemeente een eigen politiekorps diende op te richten. Mr. Bax-ends was dankbaar voor de wijze, waarop de adjudant enkele maanden met hem heeft samengewerkt. Door de over plaatsing naar de B.B. wordt de ambtelijke loopbaan van de heer De Jong niet plotse ling afgebx-oken. Namens het korps bood mr. Barends de heer De Jong, die een verwoed puzzelaar is, een viertal boekwerken aan die de scheidende adjudant bij het beoefenen van zijn hobby van nut zullen zijn. Brigadier C. IJ. van Bijleveld, die vele jaren met de adjudant heeft samengewerkt, zei „u bent een uitstekend commandant geweest". Hij bracht de dank van het politieper soneel over en bood mevrouw De Jong een boeket, bloemen aan. Eveneens bloemen ontving mevrouw De Jong van de heer J- Zijlstra. namens de Nederlandse Politie bond. Nadat brigadier Wilts, voorzitter van de Politiesportvereniging, het woord had gevoerd, sprak adjudant De Jong een dank woord. „Ik heb steeds geprobeerd mijn plicht te doen", aldus de heer De Jong. Hij hoopte zich in de B.B. nuttig te kunnen maken. Wat betreft de sterkte van het huidige kox-ps zei hij, dat dit nog onvoldoende be zet is. „Men heeft in Den Haag echter geen idee van de structuur der gemeente Haarlemmermeer. Men moet hier maar eens een tijdje komen logeren". Na de toespraken kreeg men de gelegenheid per_ soonlijk van de heer De Jong en zijn echt genote afscheid te nemen. Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Baptistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30: Ds J. van Dam. 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. 10.30: Zondagsschool. Dinsdag 20: Gemeentevergadex-ing. Zatex'dag 14.30 en 20: Bijz. samenk. i.v.m. jeugdwex-k. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeen schappelijke bijbelstudie en om 11 uur pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Herst. Anost. Zendingskerk, Wilhelminastr. 21. 10 en 17: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefe ning. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openlucht samenkomst aan de Gedempte Oude Gracht. 19.30: Evangelisatiesamenkomst. Don derdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Ma joor D. Boschma. Jehovah's Getuigen, 's Zon dagsavonds van 5.30-6.30 uur Wachttoren studie, Kam. Onnesstraat 83 (gebouw). Des dinsdagsavonris om acht uur huisbijbelstudie op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191, De Clercqstraat 115, Wald. Pyrmontstraat 39. Thomsonlaan 44. 's Vrij dagsavonds van 7.30-8.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 20.30-21.30 Piactische toerusting voor de predikings- dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. 19: Dr. H. van der Loos. Jeugddienst. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. G. Koch. Zondagsschool. 12: Marnixschool, Jeugdhuis en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West. 10.30: Ds. J. Kx-oon en Ds. G. H. van der Woord. Opening van het winterwerk. 19: Ds. J. Kromhout, van Halfweg. Kapel Sions kerk. 9.30: Jeugd kérk (12-16 jaar). 10.30: Op pasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 j.). 10.30: Kon. Emmaschool (Raafstraat); Char lotte de Bourbonschool (Jan Prinslaan). Ned. Prot. Bond. Berkenstx-aat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder wer ken niets". Verlengde van de Geusevesper- straat. Zaterdag 20: Openluchtprediking. Jan Prinslaan. Zondag 10: dhr. B. Greevink. evangelist te Eén (Dr.). Woensdag 20: Op wekkingssamenkomst. Spr. dhr. F. Niemeijer, evangelist te Alphen a/d Rijn. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 15.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk. Spaarn- rijkstraat. 9, 11 en 17: Ds. J. A. van Arkel. bed. H. A. en nabetrachting. 9 uur voor het w estelijk deel. 10.30 uur v. h. oostelijk deel. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 17: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (art. 31), gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 8.45: leesdienst. 14.30: Ds. A. Bos. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplcin. 10: Wika Haffmans, jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. v. Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuw i- huijzen. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: dhr. De Vries. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Ooster- baan. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. J. I-I. Marwitz. Herv., Bussum. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Ds. L. Hoorweg, van Haarlem-Z. Pinkster kerk, Camplaan. 10: Dx\ A. Dondox-p. 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbel studie. Crayenèstersingel 7. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. A. J. van Rhijn. van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondagsschool. Voor kinde ren van 5-12 jaar om 10.30 uur in het Th. v. Eeghen-Instituut. Voor jongeren van 12-15 jaar Jeugdkapel om 10.30 uur in het Wijk gebouw „De Stal". Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. W. F. Golterman, Doops gezind. Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Jeugdkapel in Max-a- natha. Zondagsschool. 10.30: Kleuterschool. Boslaan 26. Jeugdhuis, Donkex-elaan 20 en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Soutcndijk. Doopsgezind, Haarlem. Gcrcf. Kerk, tijdelijk Kerkplein 2. 14: Ds. G. Toornvliet. 15.45: Ds. H. W. Wier da. van Haarlcm-N. 19.30: Ds. G. Tooi-nvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 20: Vespers en Lof. O VERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. Ramplaan- kwartier. 12-13: Gebouw Irene. Elswoutslaan 1. Beatrixschool. G. Schoolmeesterlaan. Julianakwartier. 10.15-11.15: Kon. Wilhel- minaschool. Domnvloedslaan. Marine Hos pitaal. 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. 10 en 17- Ds. D. Ringnalda. Jeugdzondag. met liturgische medewerking van vele jongeren. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. J. M. Snijders. 19: Ds. G. Pettinga. jetrgd- dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schou ten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. J. Tijmes, van Nunspeet. Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15: leesdiensten. Donderdag 18 sep tember 19.30 uur de Eerw. heer W. Kamp. van Utrecht. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Veencndaal. 17: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. x\. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en IP: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgez. Gemeente. 19: Ds. M. Keyser. Hervatting Zondagsschool 21 sent. om 12 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. D. Hoornstra. Geref. Kerk (art. 31). 8.30: Ds. C. P. Plooy, van Heemstede Chr. Geref. Gemeente. 10 en 17: Ds. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. NIEUW-VENNEP. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. Brons. 15: Ds. J. A. van Boven (afscheid). Abbenes. 9.30: Ds. J. A. v. Boven (afscheid). 19: Ds. Chr. Eerhard. Jeugd dienst. Belhclkanel. 10 en 19: Ds. F. P. Sal- verda, van Hoofddorp. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. IJ. van der Zee. bed. H. A. en dank zegging. Chr. Geref. Gemeente. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. L. C. Baljé. Heilige Doop en voorberei ding H. A. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Rang. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: )s. R. H. Oldeman. bediening Heilige Doop. 19: Ds. A. K. Straatsma. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. K. H. Kx-oon. van Amster dam. Ned. Chr. Gcmeenschapsbond. Maan dagavond 15 sept. samenkomst in huize „Pniël". om 7.30 uur. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 17: Ds. H. de Wit. van Leeuwarden. Jehovah's Ge tuigen. Zondagmiddag half drie en woens dagavond acht uur studie-bijeenkomsten. Hogeweg 46. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. 19: Ds. J. Kroon. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. Ter Steege. 19: Ds. J. Brons- geest. Adventskerk (Ziekenhuiskex-k). 10: Ds. Van Willenswaai'd. Chr. Geref. Kerk, Pniël- kapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16. Ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Onderscheiding. De ambassadeur van Groot-Brittannië, Sir Paul Mason, heeft aan mr. H. C. Frijlink de versierselen uit gereikt, behorend bij de onderscheiding van officier van de „Most Excellent Order of the British Empire". Mi'. Fx'ijlink kreeg deze onderscheiding voor zijn werk als lei der van het ingenieursteam, belast met het hydraulisch onderzoek van de westerse delta en de rivieren Niger en Benue in Nigeria. Bondskanselier Adenauer zal dinsdag, daags na zijn terugkomst uit Colombey- les-deux-Eglises, waar hij met zijn Fran se collega De Gaulle zal confereren, een persconferentie te Bonn houden, hetgeen enig opzien in de Westduitse hoofdstad heeft gebaard. De laatste maal dat Ade nauer voor de pers te Bonn verscheen was in september vorig jaar voor de bondsdag verkiezingen. Men meent algemeen, dat de bondskanselier hiex-mee de betekenis wil aangeven, die hij hecht aan zijn ont moeting met De Gaulle, waarover geen communiqué zou worden verstx-ekt. Met het oog op het gesloten karakter van de bijeenkomst te Colombey-les-deux-Egli- ses, waar de beide perschefs Von Eckardt en Soustelle niet en de ministex-s van Bui tenlandse Zaken Von Brentano en Couve de Mux-ville nauwelijks aan te pas zullen komen, zal de Westduitse belangstelling voor de ontmoeting zelf zich waarschijn lijk moeten beperken tot een ongeduldig gadeslaan op grote afstand Aagledijk, 13 te Amsterdam. Aagtekerk, 12 te Bremen v. Rotterdam. Abbedijk. 12 te Antwerpen. Adonis. 12 v. Mobile n. Port Arthur Albireo, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 12 te Antwerpen. Algol, 14 te Las Palmas verwacht. Alhena, 12 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alkes. 12 85 m. z.w. Napels n. Port Said. Almdijk. 12 te Le Havre. Almkerk, pass. 12 Guardafui n. Singapore. Alnati, 13 te Montevideo. Aiudra, 13 te Angradosrels. Alwaki, 13 te Rotterdam verwacht. Ameland. 12 v. St. Nazairè n. Pernis. Ampenan, 12 voor anker te Kuwait. Amstelland, 13 te Montevideo. Amstelsluis, 12 17 m. z.z.o. Cooktown n. Mackay. Amstelstad, 13 te Avonmouth. Amstelvaart, 12 285 m. n.o. Ft. Dauphin n. P. Louis. Andijk, 12 v. Bremen n. Hamburg. Angolakusl, pass. 11 Las Palmas n. Dakar. Argos, 13 te Antwerpen. Arkeldijk, 13 te Belawan verwacht. Arnedijk, 14 te Houston verwacht. Artemis, pass. 12 Azoren n. Amsterdam. Att.is. 11 75 m. n.w. Oranjestad n. Maracaibo. P.aarn, 12 te Puerto Cabello. Bali, 12 660 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Bantam, 13 te Napels. Bennekom. 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Billiton. 13 te Manilla. Bloemfontein, 12 v. Kaapstad n. Pt. Elisabeth. Boissevain, 12 v. Santos n. Buenos Aires. Borneo, 13 te Singapore. Eoskoop. 12 te Tampa verwacht v. Puerto Limon. Bussum, 12 25 m. z.o. Little Quoin n. Rotterdam. Calamares. 12 v. Puerto Barrios n. New Orleans. Calt. Pernis, 12 10 m. n. Ras Al Hadd n. Lissabon. Caltex Rotterdam, 12 110 m. o.z.o. Gibraltar naar New York. Caltex Utrecht. 12 100 m. n.o. Kuria Muria naar Abadan. Camerounkust, 12 te Abidjan v. Monrovia. C'asamance. 12 90 m. z.w. Berlings n. Bordeaux. Castor. 11 560 m. z.z.w. Flores n. Paramaribo. Celebes, 13 te Tandjong Priok. Ceronia, 12 v. Aden, n. Port Sudan. Clavella, 12 v. Thameshaven n. Killingholm. Congokust, 12 te Amsterdam. Coolsingel, 12 220 m. w. Kp. Finist. n. Pto. Ordaz. Crania, 11 300 m. z.w. Azoren n. Curacao. Dinteldijk, 12 dw. Acapulco n. Los Angeles. De Eerens, 12 v. Kuwait n. Basrah. Delft. 12 te Bremen verwacht v. Puerto Ordaz. Duivendijk, 12 v. Seattle n. Stockton (Calif.). Duivendrecht, 12 180 m. z.o. Mozambique naar Mombasa. Eemdijk. 12 te Vera Cruz v. Havana. Elizabeth B, 12 1350 m. n.w. S. Pedro n. S. Pedro. Fsso Amsterdam. 12 v. Aruba n. Rotterdam. Friesland KRL, 12 v. San Francisco n. Tacoma. Friesland SSM, 12 dw. Wight n. Setubal. Gaasterkerk, 13 te Rotterdam. Graveland, 12 180 m. z.w. Kp. Verd Isl. n. Recife. Grootekerk, 13 v. Amsterdam n. Las Palmas. Heemskerk. 13 te Aden. Helder, pass. 12 Vlissingcn n. Antwerpen. Helicon, U v. New Orleans n. Maracaibo. Hera. 12 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Hersilia, 13 te Belize. Hispania. pass. 12 Ouessant n. IJmuiden. Holendrecht, 12 te Rotterdam. Ivoorkust, 13 te Pointe Noire verw. v. Bona. Isis, 12 v. Curagao n. Mobile. Jagersfontein. 18 te Las Palmas n. Amsterdam. Japara KRL. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Jason, 12 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Joh. v. Oldenbarnev., 16 v. N. York te A'dam verw. Katelysia, 13 te Mamonal. Kenia. 13 te Gothenburg verwacht. Kennemerland, 12 v. Bahia n. Las Palmas. Kerkedijk, 13 te Rotterdam. Kieldrecht. 12 v. Kozikode n. Aden. Koningswaard, 11 800 m. n.o. Guadeloupe naar Curagao. Korenia, 12 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Kosicia, 14 v. Thameshaven n. Rotterdam. Laagkerk, 12 te Marseille. Laarderkerk, 12 te Basrah v. Abadan. Lemsterkerk, pass. 13 Ouessant n. Gibraltar. Leopoldskerk, 13 v. Kuwait n. Bandar Shapur. Leuvekerk. 13 t.e Mena verwacht. Limburg, 12 14 Om. o. Gibraltar n. Piraeus. Loosdrecht, 12 30 m. w. Kp. St. Vincent n. R'dam. Louis Lantz, 12 110 m. n.n.w. Dakar n. Monrovia. Lutterkerk. pass. 12 Kp. Bon n. Amsterdam. Maas, 12 1100 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Maasdam, verm. 20 v. Rotterdam n. New York. Maaslloyd, 13 te Penang. ivlalea, pass. 12 Kp. Leeuwin n. Geelong. Marnelloyd, 12 v. New Orleans n. Philadelphia. Mataram, 12 te Savona. Medon, pass. 12 Scillys n. Ciudad Trujillo. Mentor. 11 8 m. z.w. Barbados n. Amsterdam. Modjokerto, 12 v. Djedda n. Djibouti. Molenkerk. 12 17 m. w. Lissabon n. Marseille. Moordrecht, 12 20 m. n. Algiers n. Landsend. Mijdrecht. 12 te Bajogrande v. Houston. Naess Commander, 12 50 m. z.z.o. K. St. Vinsent naar Fawley. Nanusa. 13 te Belawan. Nieuw Amsterdam, 12 te Cherbourg. Nieuw Holland, 13 v. Melbourne n. Adelaide. Noordam, 22 te Rotterdam verw. v. New York. Noordwijk, 12 v. Las Palmas n. Emden. Oranje, 17 te Suez verwacht n. Tandjong Priok. Oranje Nassau, 15 v. Pto. Limon te A'dam verw. Oranjestad, 12 v. Amsterdam n. Georgetown. Orestes, 15 te Ciudad Trujilol verwacht. Orion, pass. 12 Gibraltar n. Hamburg. Osiris. 12 v. Norfolk n. Philadelphia. Ossendrecht, 12 v. Vlissingen n. Norfolk. Ovula, 12 v. Pladju n. Singapore. Pendrecht, 12 v. Napels n. Teneriffe. Peperkust, 12 60 m. z. Las Palmas n. Freetown. Polyphemus, 12 v. Yokohama n. Panama. Prins Alexander, 12 v. Ned Orleans n. La Guaira. Pr Casimir, 12 460 m. z.o. K. Farewell n. Montreal. Pr. Frederik Hendrik, 12 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem van Oranje, 12 135 m. n.o. Bishop- rock n. Plymouth. Purmerend, 12 te Curacao. Pygmalion. 11 450 m. n.o. Guadeloupe n. A'dam. Raki, 12 v. Houston, n. New Orleans. Rempang, 12 t.e Antwerpen v. Hamburg. Ridderkerk, pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Rita, 13 te Penang verwacht. Rijndam, 13 te Rotterdam. Rcebiah. 12 te Cebu. Rondo. 11 v. Port Tahsis n. Tacoma. Rotti. pass. 12 Kp. Hatteras n. Philadelphia. F.ijnkerk, 12 v. Zanzibar n. Dar Es Salaam. Saroena. 12 v. Bukom n. Pladju. Schie, 12 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Senegalkust, 12 v. Conakry n. Freetown. Seven Seas. 14 v. Bremerhav. te Montreal verw. Sirrah, 12 dw. Kp. Leeuwin n. Rastanura. Süedrecht, 12 180 m. n.o. Mozambique n. Abadan. Solon. 13 v. Mobile n. Houston. Stad Alkmaar, 12 dw. Bornholm n. Amsterdam. Stad Arnhem, 14 te Vlaardingen verwacht. Stad Delft, 12 100 m. z.w. Stavanger n. Kirkenes. Stad Haarlem, 12 270 m. n.n.o. L. Palm. n. Pepel. Stad Schiedam. 12 100 m. n.n.o. Finist. n. Melilla. Stad Vlaardingen, 12 340 m. w. L'end n. R'dam. Stanvac Benakat, 12 v Tandjong Uban n. Buatan. Stan vac Djirak, 13 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 17 v. Rotterdam le New York verw. Statue of Liberty, 11 v. Pt. Said n. Philadelphia. Steven. 12 v. Lissabon n. Algiers. Straat Banka, pass. 12 Thursday eil. n. Brisbane. Straat Cook. 12 250 m. z.z.w. Zanzibar v. Beira. Straat Lombok. 13 v. Melbourne n. Sydney. Straat Malakka, 12 v. Santos n. Kaapstad. Sumatra, pass. 12 Wight n. Amsterdam. Tahama. 12 150 m. z. Jidda n. Suez. Talisse, pass. 12 Finisterre n. Nieuw Guinea. Tara, 12 v. Santos n. Buenos Aires. Thelidomus, 12 te Port Fovtin n. Trinidad. Theobaldius, 13 te Suez. Tjiwangi, 13 v. Makassar n. Surabaja. Trajanus, 11 1160 m. o. Guadeloupe n. Pt. a Pitre. Triton, 13 te Trinidad. Trompenberg. 13 te Huil. Van Hemskerk, 13 te Walvisbaai. Van Linschoten. 12 te Yokohama v. Shimuzu. Van Neck, 12 220 m. z.z.w. Hongk. n. Hongkong. Van Spilbergen, 13 te Hongkong. Vasum, 13 te Port Said. W. Alton Jones, 12 600 m. z.w. Kaap Verdische eilanden naar Philadelphia. Waterman, 15 v. Rotterdam n. New York. Weltevreden, 12 te Sungeigerong verwacht Westerdam, 22 v. Rotterdam te New York verw. Westland, 11 570 m. n.w. Fayal n. Rotterdam. Willem Ruys, 12 te Rotterdam. Willemstad. 16 te Trinidad n. Amsterdam. Woltersum, 12 560 m. w. Ouessant n. Le Havre. Zaankerk. 12 te Jose Panganiban verwacht. Zeeland, 13 te Tripoli. Zuiderkerk, 13 v. Brisbane n. Newcastle. Vrijdag 12 september 1958 Laagste koers Alg. Kunstzijde Unie 205% Van Berkel's Patent 193 Van Gelder Zonen 192% Kon. Ned. Hoogovens 327 Ned. Kabelfabriek 280 Philips 326 Unilever 396 V2 Wilton-Fijenoord 191)4 Kon. Petroleum f 164,50 Holland-Amerika Lijn 140 Kon. Ned. Stoomboot Mij142% Ned Scheepvaart Unie 127 Van Ommeren 2281'2 Amstex-dam Rubber 67% H.V.A105 Deli Mijf 117.60 3%% Staffellening 1947 9113/i« 3% Invest, cert Nederland957/i6 3% Nederland 1962—64 94% 6% Nat. Woningbouwlening '57 109% Omzetten (non.inaal) J Vorige week (def.) Aandelen 10.382.442, Deze week (voorl.) Aandelen f 14.969.766, Hoogste koers 225 194% 195 334% 284 341% 416% 195% 166.70 145% 146% 132 231 69% 108% f 124,— 92 96 95Vi« 10915/i6 Laatste Kn^rsv^rsrl- il tijdvak t.o.v. 5 sept. 217% 193 192% 327 284 337% 408% 195% 165.25 143% 145% 129% 231 67% 108 122,40 912,/s« 96 95 109% 15% 2 - 7% 13% 15% 3% ƒ1.— 2% 3% 1 0 4% ƒ4.40 '/si Obligaties f 13.925.885 Obligaties f 17.523.238,—

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11