VOOR JULLIE BUITENLEVEN VAN EEN AMERIKAANSE HUISVROUW EEN GOUDHAMSTERFAMILIE TROUWEN ZESTIC JAAR CELEDEN STIERF DE ECHTE SISSI tot in de dood Nederlands schoeisel E D E L W EIS Erbij Opera gevraagd Beloning voor schone melkflessen ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 PAGINA ZES Na jaren zie je elkaar weerHeleentje waarmee je in het schoolbandje speelde, nu Helen, vrouw van een Amerikaanse akenman en moeder van drie kinderen. Zelf ben je ook in die tijd getrouwd en moeder van een stel kinderen geworden en als je elkaar dan plotseling op 5th Avenue tegenkomt ga je, zoals vrouwen nu eenmaal zijn, eikaars leven vergelijken. Samen slip je een drugstore binnen die hier het oud-vaderlandse kattenkroegje niet kan vervangen, omdat een drugstore nu eenmaal een nuchter warenhuisje is, ondanks de zoete zaligheden die er worden verkocht. Met zwarte koffie en een stuk oananapie voor je, gaat het venster dat .itzicht geeft op Helens tegenwoordig le- ■en voor je open. „Ik heb vandaag „mijn" dag. Dan ga ik, /o gauw de kinderen naar school zijn, naar de stad voor mijn schilderlessen en dan blijf ik met penselen en verf knoeien, tot ik juist op tijd de ondergrondse haal om op tijd met de familycar voor de school te staan. Haal jij in de tijd dat ik les neem nu je bagage uit je hotel en ga mee- Blijf een poosje bij ons. dan kan ik je alles vertellen en laten zien". En zo gingen wij die middag samen met de ondergrondse naar Weston, tachtig kilo meter van New York, New York is een kille stad voor vreemdelingen, het hart van Amerika klopt daarbuiten. Voor het station vonden wij Helens stationcar waar mee wij nog #ht kilometer verder naar buiten zouden trekken. Zowel Helen als Phil, haar man. gaan zelden met de wagen naar New York omdat in de stad in de spitsuren haast niet te rijden valt. Men verspilt er uren mee. Bovendien is de Op de 5th Avenue in New York ont moette een Nederlandse een vriendin van de schoolbanken. Zo leerde ze het leven kennen van een gezin dat niet hoeft te wonen in de steenwoestijn van de metropool parkeerruimte schaars en wanneer je plaats vindt voor een van die gele automatische parkeermeters dan mag je toch niet lan ger dan twintig minuten voor je Ameri kaanse kwartje blijven staan. Verloopt de door de meter aangegeven tijd. dan wan delt er vast wel een con voorbij die je een bekeuring tussen je ruitenwisser steekt. De auto waarin wij stapten was de fa- nilycar, vertelde Helen. Phil had zijn za- Venauto die door hen beiden alleen voor uitgangetjes als concerten of een toneel- tuk werd gebruikt. „Vind jij dat zo'n luxe. een tweede wa gen voor huiselijk gebruik", vroeg Helen „Nou. daar kom je wel gauw van terug als je hier een paar dagen bent. Zonder onze stationcar zouden wij onmogelijk zo Vin buiten kunnen wonen. AMERIKA TELT veel commuters (fo rensen) omdat het leven in de stad New York voor een gezin met kinderen grote bezwaren heeft. Ondanks Central- en an dere parken blijft het toch een steenwoe stijn. waarvan men pas goed een indruk krijgt als men een dag lang bezig is men sen te bezoeken en achter allerhande nieuws aan te jagen. Moe ga je dan een restaurant binnen, bestelt wat verkwik- Mag ik mij even aan jullie voorstellen? Ik heet Anita, ik ben invalide en kan niet lopen, ben dus tot. op zekere hoogte aan plaats gebonden. Aks je gebrekkig bent behoef je nog niet ongelukkig te wezen, want dat is heus wal anders Ik tenminste voel mij gelukkig, want voor mijn gebrek heb ik iets anders in de plaats gekregen, namelijk een grote liefde voor de natuur, voor plant en dier en dat is iets machtig moois. Natuurlijk heb ik veel gelezen, maar het meeste heb ik toch uit eigen waarneming en dat is nu waar ik jullie van tijd tot tijd graag iets over zou willen vertellen. Hier is mijn eerste stukje. Mrs. Helene Troy Arlington, die in de V. S. bekendheid geniet als de schrijfster van verhalen over honden voor kinderen en derhalve de „dear dog ladj'" wordt ge noemd, is ook nog om haar zonderlinge ge woonten bekend. Zij laat zich namelijk periodiek trouwen met haar overleden echtgenoot, die in 1953 het tijdelijke met het eeuwige verwissel de. Zo liet zij zich onlangs voor de derde keer sinds het overlijden van haar echtge noot in het huwelijk verbinden met deze blijkbaar wel zeergeliefde dode. De pos tume huwelijksolechtigheid had plaats ten overstaan van de eerwaarde Daito Soezoe- ki, een boeddhistische priester, die namens mr. Arlington de antwoorden gaf. Mrs. Arlington hangt het boeddhistische geloof aan en woont als een kluizenares op een boerderij nabij Riverside (Californië). Zij droeg de japon die zij op haar eerste bruiloft had gedragen. Wijlen haar echtgenoot was vroeger haar tuinman geweest en heette eigenlijk Charles Thomas Olson, welke naam hij verwisselde voor die van Masefield Ar lington, toen hij met de schrijfster in het huwelijk trad. HET IS ieder half jaar weer zeer inte ressant te zien, wat de Nederlandse schoe nenfabrikanten voor het komende seizoen aan nieuwe modellen te tonen hebben. In Carlton te Amsterdam zagen we, dat de ze veranderingen niet alleen door het ont werpen van nieuwe modellen, maar even eens door toepassing van allerlei nieuwe materialen de nodige afwisseling brengen. Daar het meest modieuze op deze show bijeen was gebracht, konden we een in druk krijgen van de lijn, die deze winter zal gaan overheersen. De leestvorm is lang en spits dit wil niet zeggen smal!) maar toch is er ook een streven naar kortere afgeplatte neu zen. Ondanks deze afknotting blijven ze echter hun sierlijk model behouden. Het bandje over de wreef, dat zich het vorig jaar zo sterk deed gelden, vinden we nu in gematigde vorm terug. Allerlei varia ties zoals gekruiste wreefbanden en elas tische bandjes geven een uitwerking van dit thema. De klassieke pump was vooral mooi in een geheel nieuw materiaal: de struisvo- gelpoot. De gevarieerde tekening verlangt een zeer eenvoudige snit en komt daarom het meest tot haar recht in een slank poi- tier-model. Veel van de pumps- vonden op de neus een garnering van een strikje of klein vetertje, de perforatie was meestal in een donkere afstekende kleur aange bracht en de effen schoentjes vertoonden op de neus vaak een inzet van een andere leersoort of bont. De naaldhakken zullen ons het lopen niet bemoeilijken, want een hoogte van vijf tot zes centimeter is voor dit seizoen al zéér hoog. Er gaat een grote voorkeur uit naar de lage schoen met het zogenaam de Pinay-hakje, dat even naar achteren staat en dat het vaak slank afkledende schoentje de allure van een pump wil ge ven. Het maakt echter vaak een onelegante indruk, als van een afgelopen hak en be reikt daarmee juist het tegendeel van wat het beoogt. Aardiger zijn dan de wandel schoentjes in schrijfsuède in allerlei tin ten, met een inzet van imitatie-panter of een effen inzet van veulen, hetgeen een rustiger effect geeft. Ook de mooie hand- werkschoentjes met een omgebogen zooi- rand bekoren door hun eenvoud meer dan de ballerina's, waar met verhitting motie ven zijn ingedrukt van strepen en ruiten. Naast bruin en beige zagen we veel groe nige tinten en een kleur, die „gebroken zwart" werd genoemd: een soort schaduw van rood, grijs of bruin met een druppeltje zwart erdoor. Het zwai-t bracht hier en daar een dissonant in de collectie, maar is toch niet overheersend, zodat we een in druk van veel moois overhielden. Katy In Den Haag is een actie van het Neder landse Zuivelbureau voor schone melk flessen begonnen. Gedurende veertien da gen trekken des ochtends tien vrouwelijke controleurs van het Zuivelbureau door de stad om te speuren naar bijzonder goed ge reinigde melkflessen, die door de huis vrouwen aan de melkslijters worden te ruggegeven. De propere huisvrouwen krij gen als beloning voor haar schoonge maakte flessen een bon, die recht geeft op drie melkglazen. Leontopodium alpinum of edelweis hoeft men niet alleen in de Alpen te vin den, u kunt het met succes in eigen tuin kweken. Edelweis kan in elke zonnige, niet te natte tuin gekweekt worden. Het is zelfs mogelijk voort te kweken door mid del van zaaien, maar dat kan men eigen lijk maar beter aan de bloemist overlaten; trouwens onder die zaailingen komen nog al veel minderwaai'dige typen voor. Be ter is het voortkweken door middel van scheuren. Nu zou men dat eventueel ook kunnen doen, maar beter slaagt men in het vroege voorjaar. Edelweis moet een goed doorlatende gx-ondsoort hebben. In de vochtige tuintjes dient men dus onder in het plant.gat eerst wat kalkpuin te bren gen. In ons klimaat zijn ze volkomen win terhard: ze zullen eerder vei-ongelukken doordat ze te vochtig staan. Dat kan men voorkomen door 's-winters een bodem loos kistje over het plantje heen te leggen en zodra de regenpex-iode een aanvang neemt het af te dekken met een glasx-uit; op die manier houden wij ze steeds prima over. Als de standplaats maar droog ge noeg is, gaat het zonder bedekking ook uitstekend. G. Kromdijk Iets geheel nieuws is dit schoentje waarop de motieven met een hete liniaal zijn ingebrand. (Van onze correspondent in Wenen) Buiten Oostenrijk dwepen vooral de teen-agers met Romy Schneider als Sis- sy-vertolkster, maar in Oostenrijk zelf is het beeld van de echte Sissy nog zo le vend dat men nog vaak denkt aan de ge liefde keizerin die zestig jaar geleden dooi de anarchist Luccheni werd neergestoken. Zij was voor haar tijd een zeer modei-ne vrouw. Wie de luxueuze vertrekken van het vroegex-e keizerlijke paleis in Wenen bezoekt, en daar de overdadige px-acht van de barokmeubels bewondert, ziet in een tus senkamer de nuchtere tuingereedschap pen, rekstok en ringen, die de keizerin daar had laten aanbrengen. Sport, turnen en het taaie vasthouden aan een Spartaans dieet verklaren het geheim van haar px-achtige, slanke gestalte die zij tot haar laatste levensdagen wist te bewaren. On danks het verschil in karakter moet de keizer haar hebben aanbeden. Ze was veel op reis en dweepte op bijna ziekelijke wijze met het oude Griekenland. Ten koste van veel geld liet zij op het eiland Korfu het sprookjeskasteel Achil- leion optrekken, waar zij van het oude Griekenland di-oomde. Ze had Grieks ge- leex-d en beheex-ste de taal volkomen. Haar liefde voor de romantische en vuri ge Hongaren vond hartstochtelijke weer klank bij dit riddex-lijke volk. Slechts een keer heeft zij zich met politiek ingelaten. Dat gebeux-de in 1866 toen de Hongaren een grote mate van zelfstandigheid eisten, waartegen de keizer en de regering in We nen zich verzetten. Daar Elizabeth het voor de Hongaren opnam, is het mede aan haar toe te schrijven dat het bekende com promis van 1867 tot stand kwam, waar door Hongarije een eigen parlement kx-eeg en de oude staatsvorm met de ene centra le regering in Wenen plaats maakte voor de zogenaamde „dubbele monax-chie". Zestig jaar geleden bracht zij de eerste septemberdagen in Genève dooi-. Op 10 september wilde zij een boottochtje ma ken en wandelde zij met haar hofdame op de kade om aan booi'd te gaan. Hier trof haar de scherp geslepen vijl van de anar chist Luccheni. Toen 't stoffelijk overschot in de kapel van de hofburg te Wenen werd opgebaard, stonden de ogen van de keizer vol tranen. Hij viel voor de kist op de knieën en snik te. Toen herstelde hij zich. Het was een van de weinige ogenblikken, waarop deze zo beheerste en nuchtere vorst iets yan zijn diepste gevoelens verried. GEZETEN in de tuin, onder een i'ijk- bloeiende heester, waarop tal van bijen komen en gaan om honing te puren, overdenk ik zo ons talrijk hamstergezin. Een poosje geleden kregen we een goud- hamsterpaartje. Kennen jullie die grap pige diertjes? Ik kan jullie verzekeren dat ze kostelijk zijn. Kleine, gedrongen, goudbruine diertjes, wat groter dan een muis, met een klein rose staartje, waar op ze parmantig gaan zitten, als ze zich gaan wassen en wassen doen ze zich dikwijls. Als je ze zo bezig ziet, denk je onwillekeurig aan wasbeentjes, want daar lijken ze wel wat op. Ze zijn heel ex-g zindelijk en wringen zich in allerlei bochten om hun wollige vachtje toch maar zo schoon mogelijk te maken, voox-al nadat iemand ze heeft aange raakt. Als alle woestijndiertjes ruiken ze in het geheel niet. In de vrije natuur leven ze diep on der de grond in eigengemaakte holen. In gevangenschap nemen ze genoegen met open nestjes en tieren daar welig. Soms neemt men voor hamsters wel nestblokken kennen jullie die? Grote parkieten krijgen die ook wel. Het een voudigste is echter om ze wat spaanders, wol en hooi te geven, dan maken ze zelf wel een wax-m nestje. Daar kruipen ze dan helemaal in weg om pas na de middag te voox-schijn te komen om te eten en te dx-inken. Zijn ze verzadigd, dan komt de dagelijkse grote schoon maakbeurt. Dan poetsen en plassen ze dat het een lieve lust is. Meestal zijn ze daar wel langer dan een uur mee bezig. ic ONZE GOUDHAMSTERS hebben een grote glazen bak als woning, afgedekt met gaas. Langs een laddertje klimmen ze naar een zoldertje, waar hun dx*ink- bakje staat, gevuld met verse melk. Het van een sigarenkistje gemaakte kruis vormige zoldertje is op ongeveer halve hoogte in het midden van de bak aan- gebi'acht en zit vastgeplakt aan de rui ten op dwarslatjes. In de linkerachter hoek is hun nestje en zo kunnen ze van het zoldertje in het nestje springen, iets wat een geliefkoosd spelletje is en on getwijfeld de vlugste manier om in hun nest te komen. In een andere hoek van de bak staat een tak als klimpaal en aan de gazen afdekking hangt een schommeltje. Bengelend kunnen ze een heel eind komen en dikwijls grijpen ze zich al schommelend vast aan die af dekking en lopen dan ondersteboven, zoals een vlieg tegen het plafond. Ver der staat er nog een flinke bak met zand, waarin ze hun graaflust kunnen botvieren. Voor hun natuurlijke behoef ten gebruiken ze dan nog een klein zandbakje, net als een poes. WETEN JULLIE wat ook zo grappig is van deze diertjes en waaraan ze hun naam te danken hebben? Het bamste- rën! Aan weex-szijden van hun kopje van de mondhoeken tot aan de schou ders zitten de wangzakken. Daar gaat alles in wat maar eetbaar is, biscuitjes incluis. Als er niets meer bij kan, dui kelen ze met hun uitpuilende wangzak ken in hun nest, waar ze bij de glas wand hun vooi'raadschuur op een hoop leegduwen. Pas veel later gaan ze dan aan het peuzelen. De avond en de nacht brengen ze op deze wijze door, nu en dan afgewisseld door een flinke vecht partij. Het ene ogenblik spelen ze of liggen rustig in hun nest en even later vechten ze dat het niet mooi meer is. Als ze goed behandeld worden, zijn het echter goedaardige diertjes, maar wel schichtig en nogal schrikachtig. Ze houden ervan rustig en vriendelijk toe gesproken te worden. Als ze je eenmaal kennen, eten ze uit je hand en dan zie je pas goed hoe ze hun wangzakken volproppen. Ze houden wel van de warmte, maar niet van felle zonnestralen. In de vrije natuur gaan ze bij grote hitte diep in de grond. Als de temperatuur erg daalt, houden ze korte winterslaapjes. Dan komt hun hamsteren goed van pas. In gevangenschap bij een tempex-atuur van bijvoorbeeld yierenzestig graden fahren. heit gaan ze niet over tot een winter slaap. Dat schijnt dus geen noodzaak te zijn. Ze houden er niet van dicht bij de verwarming te staan. In de vrije natuur eten ze allex'lei zaden, planten en insecten. Een meng sel van de zaden, die hamsters beslist nodig hebben, is in de handel verkrijg baar. Daarnaast eten ze graag zowat alle soorten groenten, echter goed gewassen, met een stukje appel, peer of banaan. Dat is dus allemaal nogal eenvoudig en bereikbaar. Groenten mogen nooit in bevroren toestand gegeven worden. Al les moet vex-s zijn. Alhoewel ze zeer weinig vocht tot zich nemen, zijn ze dol op verse melk. Ook hebben ze graag een biscuitje, doch ze mogen beslist geen ander snoepgoed hebben. Om hun knaaglust te bevredi gen, hebben ze een houtknoest. Ze moe ten ergens aan kunnen knagen, want anders groeien hun tanden door en dat moet natuurlijk vooi'komen worden. KORTGELEDEN kreeg ons hamster- paar een nest jongen van liefst zeven stuks. Het was aandoenlijk te zien hoe Ma Hamster voor haar kindertjes zorg- de. Pa Hamster kon geen goed meer doen en werd steeds door zijn vrouwtje weggejaagd. Zelfs sleepte zij de wol uit zijn hoekje weg om de kleintjes toe te dekken. Bij de geboorte waren de jon gen kaal en de oogjes gesloten. Vier stuks bleven in leven, maar die groei den dan ook als kool. De derde dag kwamen ze al aardig in de wol te zitten. Hoewel de oogjes toen nog gesloten waren, probeerden ze al een beetje rond te scharrelen. Toen ze één week oud waren, had Ma Hamster het al zo druk met haar viertal, dat ze geen kans meer zag ze bij elkaar te houden. Als zij ex- een terugsleepte naar het nest, wax*en de andere drie er weer uit. En zo ging dat maar door. Kostelijk om te zien natuurlijk! Toen ze zestien dagen oud waren openden ze hun oogjes en begon nen ze de omgeving te verkennen. Pie pen deden ze in koor, het was een spek takel van belang. NU KWAM DE TIJD dat Ma Hamster haar jongen moest leren klautex-en en ook dat was meer dan koddig om naar te kijken. Dat ging zo. Ma pakte een jong beet, sleepte het langs het trapje naar boven en gooide het dan met een smak naar beneden, sprong het na en sleepte het weer naar boven, net zo lang totdat het jong uit zichzelf naar boven klauterde en ook naar beneden sprong. Zo ging het met het gehele viertal eerst natuurlijk nogal stuntelig, maar al spoedig waren de jongen volleerde acro baten. Ze hadden er toen zo de slag van te pakken,, dat ze niet alleen 's nachts, maar ook overdag aan het klauteren waren en dan had Ma Hamster eindelijk even x-ust om een tukje te doen in haar nest. 's Nachts kwam daar niet veel meer van, want oh, wat is zo'n stelletje rumoerig-!! ALS JULLIE de lust kunnen opbren gen om zo'n hamstei-paartje goed te ver zorgen, dan kunnen jullie daar heel wat aardigheid aan beleven. Het is heus aan te bevelen zo'n paartje te zien te krijgen. Als je niet over een grote glazen bak kunt beschikken, zoals hierboven om schreven, dan is een flink kistje ook goed te gebruiken, waarvan de voor kant dan verwijderd wordt. De kist moet van binnen wit gekalkt worden en aan de buitenkant met blik beslagen worden. Dan komt er een zandlade in, die gemakkelijk verwijderd kan worden om schoongemaakt te worden en die toch zó sluit dat de kleintjes er niet uit kunnen kruipen, benevens een gazen voorkant met een deurtje en gazen dak bedekking. In de rechterbovenhoek een nestkastje, ernaast een flinke boomtak met zijtakjes, hoe grilliger van vorm hoe beter, een trapje, dat leidt naar een zoldertje, gemaakt, van hout. van een sigarenkistje. Zet in een hoek dan een nogal hoog zandbakje, waar de hamsters in kunnen graven. Twee drinkbakjes, zoals die in vogelkooien gebruikt wor den, moeten dienen voor zaad en melk. Als jullie daar een beetje handig mee zijn, maak dan voor beide bakjes een opening in de wand met een deurtje ex- voor, dan kunnen ze van buitenaf schoongemaakt en opnieuw gevuld wor den. Als jullie nu ook nog een schommeltje ophangen of een draaiend rad, dan heb ben jullie een piekfijne hamsterwoning en zullen jullie eens zien, hoe die dier tjes zich bij jullie thuis gaan gevoelen. MILAAN. (UPI) Ter gelegenheid van der herdenking van de geboortedag hon derd jaar geleden, van Giaccomo Puccini heeft de directie van de Scala te Milaan een prijsvraag uitgeschreven voor een opera, die voor 31 december 1960 gereed moet zijn. Ook oude werken, zelfs opera's die nog nooit in voorstelling zijn gebracht, kunnen ingezonden worden. De componist van het bekroonde werk zal vier miljoen lire krijgen, voor de schrijver van het li bretto is de beloning één miljoen lire. In Zweden is een omvangrijk onderzoek ingesteld naar de kosten, die een baby in het eerste levensjaar voor zijn ouders meebrengt aan kleding, voedsel, sla-apuitrusting en speelgoed. De deskundigen kwamen volgens de Zweedse prijzenstan- daard tot een totaalbedrag van ongeveer vijftienhonderd gulden. De foto laat zien dat de baby bijna zoekraakt tussen alle artikelen, die in de berekening moesten worden opgenomen. Melk en fijngemalen voedsel in blik nemen een grote plaats in. De slaapuitrusting vergt de hoogste uitgaven. Voor speelgoed werd. ongeveer vijftien gulden uitgetrokken. kends en gaat dan naar een ladyroom om je wat op te knappen. Verbaasd kijk je dan in het zwartbestofte gezicht, dat je eer aan de kolenman dan aan je eigen ge- laatstx-ekken herinnert. Met dezelfde ver bazing bespeur je, dat je blousje dat 's mor gens nog hagelwit was, niet smoezelig, maar volmaakt ontoonbaar is geworden. Dat een dergelijke door roet en stof ver ontreinigde omgeving niet ideaal voor kin deren is, wordt je dan wel heel duidelijk. Geen wonder dat men zoveel mogelijk de voorsteden zoekt om in te wonen. Tegen woordig is de hang naar de natuur zo sterk, dat men het echte platteland steeds meer de voorkeur boven de voorsteden gaat ge ven, want ook een vooi'stad is een stadje, ook al heb je dan een tuintje om je huis, zegt Helen- Hag.r h,uis staat heerlijk temid den van de bossen. Het is, won dei-lijk ge noeg in een land dat zo dol op houten hui zen is, van baksteen gebouwd en in kolo niale stijl. Ondanks dit historisch uiterlijk is het binnen toch hoogst modern. Vijf tien jaar Amerika hebben van Helen een echte Amerikaanse gemaakt, dat wil zeg gen. dat zij de familievoorspoed niet ver bergt. „Kom binnen", zegt ze als wij over het grintpad haar huis naderen. Zij opent een deur van het souterrain en rijdt de wagen langs een glooiend pad de kelder in. En dan staan wij in het meest Amerikaanse deel van elk huis, de keldervex-dieping. „Hier hebben wij maanden gewoond, toen ons huis werd gebouwd", zegt Helen. Het spaarde huur en 't kon best. Nu heb ben wij er de garage voor de zakenauto en de stationcar en kom eens verdei-, hier is mijn waskeuken. Ja. mijn wasmachine is volautomatisch, makkelijk, die spoelt ook En dat is de strijkmachine. daar kan je zelfs overhemden op strijken Binnen twee uur is de was hier gewassen, strijkdroog geblazen en gestreken. Hier verderop heeft Plxil zijn werkplaats. Daar staat zijn draa;- bank. zijn gex-eedschapskist en zijn ver dere boeltje. Hij is erg handig. Elektriciens, schilders of metselaars zie je hier nooit. Hij x-epareert alles zelf. maar goed ook, want werklieden zijn hier duur en komen wanneer het hun schikt. Verderop staat de ketel van de centrale verwarming en dit is de speelkamer van de kinderen. Kijk. ze hebben er een oude piano, overblijfsel van hun gedeeltelijk Europese afkomst en een radio, een tafel- tennisspel. hun kegels en nog meer van dat luidruchtigs- Fijn hè, zo'n basement? Het spaart ruimte boven. Phil heeft er zelf de kuil voor gegraven en het cement gestort. (Slot volgt) Deze zes mensen hebben allemaal een hoed of pet op, die niet bij hen hoort. Zoek de goede hoed bij de goede per soon en schrijf dan van 1 tot 6 in de hokjes de letters die erbij staan. Wat staat er dan? Anita

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 18