Nieuw type „Aero Commander" voor Malaya op Schiphol „Plantage-piloot" Melius kwam even overwippen ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 IK KOM EVEN OP SCHIPHOL In een maand 9000 t.v,« toestellen erbij Betaling abonnementsgeld per giro Schouwburg-personeel vierde gisteren feest Verkeert klapbrug bij Holland Nautic in slechte staat? Raadslid stelt vragen over woonwagenkamp Bussen gaan van maandag af over Paviljoenslaan Meisjes, mambo s en whisky „El Hakim T a bar in De duivelsbocht Het dal der begeerte Journaals Prins en showgirl De jonge leeuwen K. Bornewasser benoemd tot leraar muziek aan seminarie te Warmond ,,Ons Belang" wil zelf gasgeisers betalen Medische verzorging tijdens het weekeinde UIT STAD EN STREEK BINNENKORT kom ik even over wippen", schreef Wim Melius uit Ma- lakka, „om een nieuw vliegtuig op te halen. Zorg maar dat er een borrel klaar staat, want ik breng een beste dorst mee". En van de iveek was hij er dan met zijn jonge Australische vrouw, bruingebrand door de tropenzon en blakend van gezond heid. Het werd een uitbundig weerzien in het ouderlijk huis aan de Zijlweg; met vader en moeder Melius, met de oude vrienden en natuurlijk met Wims acht jarige zoontje Anthony, dat sinds twee jaar bij oma en opa in Haarlem woont. „Dat is eigenlijk het. enige nadeel van mijn job in de tropen", vertelt deze 36- jarige oud-Haarlemmer, die piloot is van een cultuurmaatschappij op Malakka, „dat we onze zoon niet bij ons konden houden. Want goede scholen voor Europese kin deren zijn er eigenlijk niet". „Overigens is het in onze standplaats de hoofdstad Kuala Lumpur best uit te houden. Er zijn gezellige clubs, we doen veel aan sport en van politieke onrust, zoals op het naburige Sumatra, hebben wij al jaren geen last meer". HOE HIJ daar in het Verre Oosten ver zeild geraakt is? Dat is een lang verhaal. Het begon, toen Wim in 1941 op het christelijk lyceum in Haarlem zijn eind examen gedaan had. „Ik wou weg uit Hol land, ik kon niet berusten in de misère van de nazi-overheersing. Ik werd al mis selijk bij de aanblik van die arrogante kerels en hun handlangers van de n.s.b. En dus ben ik gegaan, ondanks de smeek beden van moeder. Twee keer mislukte het trouwens; eenmaal terwijl ik al met een groepje anderen aan de Frans- Spaanse grens stond. Maar we moesten terug, omdat de toenmalige consul in Barcelona volgens de leiders van onze groep niet betrouwbaar was. Maar ten slotte wisten we over de Zwitserse grens te komen. Daar hebben we ruim een jaar in werkkampen rondgelummeld voordat er eindelijk een kans was om naar Lissa bon te komen. Vandaar zouden we naar Engeland gevlogen worden. Dat ging ech ter ook niet zo vlot, maar na veel vijven en zessen waren we dan tenslotte geboekt voor een vliegtuig naar Londen. Op het laatste ogenblik moest ik echter mijn plaats afstaan aan een Very Important Person en dat is mijn geluk geweest. Het toestel werd boven de Oceaan door de Luftwaffe neergeschoten, omdat de Duit sers gehoord hadden, dat Churchill aan boord zou zijn. Dat was gelukkig niet het geval, maar de twintig inzittenden, onder wie de filmacteur Leslie Howard, zijn allen omgekomen. Later, in Engeland gaf ik me op voor de Nederlands-Indische lucht macht. Engelandvaarders mochten name lijk kiezen, bij welk onderdeel van de strijdkrachten zij geplaatst wilden worden en ik verlangde maar één ding: oorlogs vlieger worden. Maar ook in Londen wer den we van het kastje naar de muur ge stuurd, zonder dat er iets gebeurde. Nadat wij aan Prins Bernhard onze nood ge klaagd hadden, veranderde dat echter. Een aantal van ons werd zonder verder uitstel naar de Verenigde Staten gestuurd, waar we een vliegeropleiding zouden krijgen. In Jacksonville was echter geen plaats voor ons en dus verhuisden we via Suriname naar Australië. Daar werden we eindelijk in ijltempo klaargestoomd voor oorlogsvlieger, net op tijd om nog een duit in het zakje te kunnen doen. Actie heb ik dan ook plenty meegemaakt, eerst bij het 120ste Fighter Squadron en later ook bij het Achttiende en Negen tiende Squadron bomm'enwerpers. Vaak was het kiele kiele. want die trage Mit chells van ons waren natuurlijk geen par tuur voor de watervlugge Jappen jagers. Maar wonderlijk genoeg zijn we er altijd zonder kleerscheuren doorgerold. Maar toen ons Achttiende Squadron eindelijk aan het einde van de oorlog als eerste ge allieerde afdeling Djakarta binnenkwam, hebben we daar om af te reageren de bloemetjes eens duchtig buitengezet". NA DE OORLOG stond het voor Wim Melius vast, dat hij de vliegerij trouw zou blijven. In 1946 in Melbourne gedemo biliseerd en getrouwd, heeft hij lange tijd allerlei tijdelijke klusjes, zoals oogstbe- sproeiing en luchtkarteringswerk, opge- yyxcoo: - "■-■^.coyyx?yxx)ccc<xr>yy--Ccccccayyyyxccc knapt en ook zijn brevetten voor de bur gerluchtvaart gehaald. In 1952 kwam de grote kans en „Bill" Melius greep haar met beide handen: een baan als particu lier piloot in dienst bij de Socfin een Frans-Belgische cultuurmaatschappij met uitgebreide plantages in Malakka, Indo china en Afrika. Wim kwam op Malakka terecht, waar hij sindsdien in een De Ha- villand Beaver personeel en directieleden van zijn maatschappij heen en weer pen delt tussen de dertien Socfin-„estates": uitgebreide rubber- en koffietuinen met een gezamenlijke oppervlakte van 32.000 hectare. „De goudgegalonneerde piloten van de grote luchtlijnen zullen dat mis schien een saaie job noemen", zegt hij, maar ik ben er best tevreden mee. om dat ik vrijwel iedere avond thuis ben. En dat kunnen die jongens van de luchtvaart maatschappijen je dan toch maar niet nazeggen! EN NOG EEN ander voordeel heeft deze vorm van kleine vliegerij: dat je alles zelf moet uitkienen en dus een veel grotere zelfstandigheid hebt. Dat blijkt trouwens wel nu Wims maatschappij op zijn ad vies een nieuw vliegtuig heeft aangekocht. Wim vond namelijk dat de oude.,kist" zijn tijd wel ongeveer had uitgediend en dat er nodig een moderner toestel moest ko men. Na verkenning van de markt, die voor dit soort „directievliegtuigen" niet bepaald groot is, viel zijn keus op de tweemotorige Aero Commander G 560 E, die ontworpen en geconstrueerd is door een kleine particuliere maatschappij in Wim Melius (met zonnebril) bespreekt met zijn vrouw en co-piloot Flannagan het schema voor de terugreis naar Ma lakka, terwijl zoon Anthony de nieuwe „kist" aan een critisch onderzoek pnderwerpt. Op 1 september 1958 bedroeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen 2.450.822 tegen 2.438.983 op 1 augustus 1958. In dezelfde maand steeg het aantal aangegeven televisietoestellen van 325.395 tot 334.598 (t/m 11 september: 338.565). Op 1 september 1956 en 1 september 1957 wa ren respectievelijk 71.153 en 177.685 tele visietoestellen geregistreerd. Op 1 septem ber 1958 waren er 511.987 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 514.029 op 1 Oklahoma, de Aero Design and Enginee ring Company. Dit toestel, dat vijf tot zeven passagiers kan vervoeren, is een boven vleugel, die door zijn bijzondere constructie een bijzonder korte landings baan nodig heeft: bij windkracht nul nau welijks vijfhonderd meter. Wel heeft „Bili" heel wat moeten praten voordat hij de bedrijfsleiding overtuigd had van de noodzaak tot deze nieuwe aanschaffing waarmee dan ook een bedrag van bijna een half miljoen gulden gemoeid was. Maar toen dat eenmaal gevoteerd was, kreeg de heer Melius carte blanche om het vliegtuig van zijn keuze te beproeven en te kopen. VANDAAR dat hij deze week met vrouw en co-piloot Peter Flannagan naar Hol land is komen overwippen om daar de nieuwe aanwinst over te nemen. Piloten van de Amerikaanse fabriek hadden de Aero Commander in twee etappes via IJsland naar Schiphol gevlogen, waar de zeldzame vogel (nooit eerder in ons land gezien) veel bewondering oogstte, ook van de drie- en vierbanders der Grote Lucht vaart. Bill zelf straalde van voldoening toen hij de eerste motor- en vliegproeven gedaan had. „Ze loopt als een klok", zei hij met een verliefde blik op de twee loeiende motoren, die hem en zijn vrouw vandaag met een snelheid van ver over de tweehonderd mijl per uur naar Ma lakka terug zullen brengen. „Maar we doen het kalmaan. Tussenlanding in Pa rijs en dan met kleine sprongetjes naar Turkije, Perzië, Saoedi-Arabië, Karachi, Delhi en Calcutta. Over precies een week kunnen we dan in Kuala Lumpur terug zijn DE ACHTJARIGE Anthony glimlacht met een air van deskundigheid bij al die vertrouwde plaatsnamen. Heeft hij niet voor twee jaar dezelfde route in omge keerde richting gevlogen, helemaal zon der geleide, in een K.L.M.-lijnvliegtuig? „Later", zegt hij, „wordt ik ook vlieger. Het is het mooiste beroep dat er be staat U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlem.s Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur- Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnés 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het. allergemakkelijkste) zijn formu- i lieren op aanvraag gaarne ter be- 3 schikking. In dat geval dient men 5 wel voor voldoende saldo op de t giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE, p cceottocccayyyxayyyzzoxayxccccrcccsïx-jzoysxyyyxx&xoc Vrijdagavond vierde het personeel van de Haarlemse schouwburg het veertigja rige jubilieum van deze schouwburg en tegelijk huldigde men twee jubilarissen, de heer H. P. Ransijn en de heer H. C. Voskuilen, die respectievelijk veertig jaar en een kwart eeuw „het centrum van cul tuur aan het Wilsonsplein" hebben hel pen opbouwen. De directeur van de schouwburg, de heer Herman Deinum, verklaarde in zijn openingstoespraak na drukkelijk, dat de lof, die de laatste dagen over de stadsschouwburg is geuit, tevens een huldebetoon moet zijn aan alle mede werkenden, die in een goede teamgeest, ieder op zijn eigen plaats, zijn taak al tijd naar beste kunnen heeft vervuld. Hierna uitte de wethouder voor Kunst zaken, de heer D. J. A. Geluk, zijn waar dering aan het adres van het gehele per soneel en aan de jubilarissen in het bijzon der en daarbij sprak hij de wens uit, dat in de nabije toekomst een oplossing gevon den zou kunnen worden voor de bekrom pen ruimte achter en naast het toneel. De heer Deinum hield vervolgens een eer, uitvoerige huldigingstoespraak waarin hij de kwaliteiten van de heer Ransijn als kelner en van de heer Voskuilen als toneelmeester schetste en aan het slot waarvan hij de heer Ransijn een paar mancnetanopen overnandigde en het gou den insigne voor trouwe dienst op de borst spelde, terwijl de heer Voskuilen een vulpen, vulpotlood en ballpoint in ont vangst mocht nemen. Ook de heer Deinum kwam nog even terug op de gebrekkige inrichting van de schouwburg, die naar hij hoopte spoedig verbeterd zou worden en vervolgens kreeg een groot gedeelte van de aanwezigen ge legenheid prijzende woorden uit te strooi en over de jubilarissen, waarbij ook de heer Deinum gerekend werd. Namens de Haarlemse Amateurtoneelverenigingen sprak de heer A. C. van de Sande Lacoste en de heer mr. J. H. J. Hoog voerde het woord namens de gemeentelijke sub-com missie van advies voor de toneelkunst- Tevens waren er nog diverse sprekers na mens het personeel en pas tegen tien uur begon men aan het eigenlijke feest,, dat temidden van talrijke bloemstukken, tot laat in de avond werd voortgezet. Het Haarlemse gemeenteraadslid de heer J. Willemse (Arb.) vraagt het colle ge van B. en W. of het juist is dat de klap- brug bij de voormalige Holland Nautic in een dusdanig slechte staat verkeert dat daardoor gevaar voor de veiligheid van het verkeer ontstaat. Ook zouden de aan sluitingen van de brug op het wegdek van de brughoofden zeer slecht zijn. De heer Willemse vraagt, of het college op korte termijn voorzieningen kan treffen. Het Haarlems raadslid de heer J. Wil lemse (Arb.) heeft aan B. en W. schrifte lijke vragen gesteld over de toestand van het woonwagenkamp in de Waarderpolder. Het college vroeg de raad in maart van dit jaar voorzieningen te treffen „omdat anders een onhoudbare toestand dreigde te ontstaan". De heer Willemse vraagt nu, welke maatregelen inmiddels door B. en W. met. het oog op deze onhoudbare toe stand zijn genomen, of B. en W. niet van mening zijn, dat de indertijd voorgestelde toiletgelegenheden voor de komende win ter moeten zijn voltooid en of reeds een kampleider is aangesteld. Met ingang van maandag zullen de bus sen van de Haarlemse stadslijnen 1 en 1 A gebruik gaan maken van de verbrede Paviljoenlaan. De route via de Hertenkamplaan komt dan te vervallen hetgeen enige routewij zingen in de stopplaatsen met zich mee brengt. Zo zal de halte Hazepaterslaan voor de richting Heemstede worden terug gelegd en komt op de Dreef ter hoogte van het Florapark. De halte Hertenkamplaan wordt tijdelijk vervangen door een stop plaats op de Paviljoenslaan bij de hoek van de Kleine Houtweg. De definitieve halte komt om de hoek op de gereorgani seerde Kleine Houtweg. (L i d o). Men houdt van de films van Eddie Constantine of men houdt er niet van. Dat is na alle voorgaande rolpren ten van deze Frans-sprekende Ameri kaanse vechtersbaas zo langzamerhand wel een uitgemaakte zaak. Wie een zorg vuldig opgebouwd verhaal als eerste eis stelt zal geen al te vurig supporter van Constantine zijn. Ook geheelonthouders zullen waarschijnlijk deze held slechts ma tig kunnen waarderen. De liefhebbers van uitermate harde knokpartijen echter, die de intrige op de koop toe nemen, kunnen zich geen betere acteur dan Constantine wensen. Ook ditkeer is het weer raak. Ed die is nu een kapitein op een jacht, dat toe behoort aan een vage rijkaard, die bedot wordt door een groepje cocaïne-smokke- laars. Tot zover is het te begrijpen, maar daarna raakt men al spoedig de draad van het verhaal kwijt. Er komen steeds meer mensen op het schip te voor schijn. mannen zowel als voor Eddie— bijzonder verleidelijke vrouwen. Er wordt onnoemelijk veel whisky gedronken maar van de mambo's hebben we eer lijk gezegd, niet veel gemerkt. Enfin, Eddie is geen moment uit het beeld. Hij drinkt, schiet en vecht en aan het slot komt hij als overwinnaar uit de strijd tevoorschijn. Eddie geeft nog een lepe knipoog naar de kijkers en dan is het afgelopen. Zoals gezegd: voor de liefheb bers om van te smullen. (Lux or) Een Duitse kleurenfilm (in Eastman Kodak-color!) die veelbelovend begint, maar al spoedig belandt in de sfeer van het ouderwetse melodrama. Het ver haal speelt zich af in het Egypte vóór Nas ser waar een arme fellaghazoon zich door noeste vlijt tot arts opwerkt om vervolgens de ongelijke strijd aan te binden tegen de corruptie, de onverschilligheid en de ver vuiling, die, als men de filmmakers gelo ven mag, in het Egypte van enkele jaren geleden nog aan de orde van de dag waren. Teleurstellingen blijven hem in die nobele strijd natuurlijk niet bespaard, maar El Hakim versaagt niet en weet het tenslotte bijna zover te brengen, dat hij zelf - uit eigen middelen een prachtig modern en hygiënisch ziekenhuis aan zijn land kan schenken. Bijna, want juist voordat hij zijn levenswerk kan afsluiten, wordt hij zelf het slachtoffer van een vreselijke ziekte die hem, zoals dat in de wandeling heet, in korte tijd ten grave sleept. Zijn laatste uren deelt hij aan de zorgzame zijde van zijn eens (uit plichtsbesef) versmade eerste geliefde. El Hakim heeft ons dan ook echt niets gedaan; hij is zo door en door edel en on baatzuchtig dat men geen ogenblik in zijn bestaanbaarheid geloven kan. De overige typeringen liggen, voor zover zij geen ge niepige bespotting van de Britse adel be lichamen. op hetzelfde kinderlijk niveau. (Rembrandt). In deze Franse film kan men uitvoerig genieten van de fa meuze prestaties van de befaamde Blue Bell-girls en de Cancandanseressen uit de Moulin Rouge in Parijs, die in ogen- strelende revuescenes het: verhaal illustre ren over het lief en leed van een regis seur. die voor zijn indrukwekkende shows in „Tabarin" maar steeds niet de geschik te vrouwelijke ster kan vinden, omdat hij teveel rekening moet houden met de voor keur van zijn geldschieters. Tenslotte engageert hij een vroegere geliefde, een beeldschone, maar rancu neuze jongedame, die net zo lang intri geert, dat de arme geplaagde man voor deze „femme fatale" het veld moet rui men. Maar dank zij een tegenoffensief van zijn gewiekste secretaresse komt alles weer op zijn pootjes in dit geval op zeer fraai gevormde dansbenen terecht. Dit verhaaltje is nu eens niet, zoals zo vaak het geval is in soortgelijke amuse mentsfilms, bijzaak. Het wordt bijzonder knap gespeeld, onder meer door Anny Corda Sonja Ziemann en Sylvia Lopez. De bijzonder fraaie kleuren verhogen ten zeerste het effect van de vele verrassende revuescenes en het daarbij tentoongesprei de vrouwelijk schoon. (R o x y) Ditmaal zijn het de paarde- krachten die het hem doen. Een race-film met Cornel Wilde aan het stuur als de man die alles waagt en gewend is ook alles te winnen, maar de grootste over winning nog moet behalen: op zichzelf. Dat doet hij dan in de Duivelsbocht. Maandag gaan wij een heel ander avon tuur tegemoet. De historie wort tot leven gewekt in de film „De rebellen van Que bec". (Frans Hals). De titel doet het ergste vermoeden, zulks in tegenstelling tot de oorspronkelijke Duitse, die, vertaald, heet ,„Waar de bergbeek ruist". Een rijke boer Polygoon-Profilti boeit deze week vooral door de grote hoeveelheid onderwerpen, die in „Nederlands Nieuws" zijn verwerkt. Telkens denkt men dat het uit is en telkens begint er weer een nieuw evenement. Het bezoek van Koningin Juliana aan een Am bonezenkamp, ruiterwedst.rijden te Rotter dam, de vierling van Deinum, men vindt het met nog meer in een snelle reportage verenigd. In het buitenlands nieuws heeft men een zeldzaam geslaagde reportage van de rede voering, die generaal De Gaulle heeft uit gesproken met als hoogtepunt het moment, waarop hij de Marseillaise aanheft. Een uniek staaltje van geschiedschrijving door het filmjournaal, alleen al een bezoek aan de bioscoop waard! Spiegel van Nederland is deze week op bezoek geweest bij de ingebruikneming van een nieuw havencomplex in Dordrecht en bij de opening van een brouwerij in Den Bosch door Prins Bernhard, bij welke laatste gelegenheid tevens een aardige reportage van de bottelarij werd gebracht. Voorts waren er opnamen van het Aals- meerse bloemencorso, van een modeshow in Amsterdam en van het schoonmaken van de koepel van de r.-k. kerk in Waal wijk; beelden van een concours hippique in Rotterdam, dat werd bijgewoond dooi de prinsessen, besloten het journaal. heeft zijn zinnen gezet op een meisje, dat hem niet prefex-eert. boven de jongeman, aan wie ze haar hart heeft geschonken. Het komt tot een gevecht tussen beide mannen: de boer gaat, beschuldigd van moord, de gevangenis in. Als hij vrij is neemt hij, onwetend, zijn niet geëchte dochter tot huishoudster en vindt dan de zoon van zijn vroegere vijand op zijn pad. Ditmaal wint. de zoon het tweegevecht, maar de boer wordt uit de bergbeek ge red en liefde en geluk worden zijn deel. Zoals men kan merken een nogal drake rig gegeven, dat niet romantische luister en veel natuuropnamen wordt, geoffreerd aan wie een eenvoudige intrige verkiest boven al. (Minerva). Alleen in de avondvoor stellingen de vrolijke komedie, die luistert naar de titel „De prins en de showgirl". Des middags een van Chaplins mooiste films „The kid". Maandag volgt 'n reprise van het geestige blijspel „My man God frey". Dinsdag en woensdag opnieuw een vrolijke charge, die in „Summer madness" wordt uitgevoerd. Een serie bijzonder prettige films dus. (P a 1 a c e en S t u d i o) Na wat. wij reeds over deze film hebben geschieven, mogen wij volstaan met de vermelding, dat. haar actie haar grote verdienste is: men wordt door de grote hoeveelheid der gebeurte nissen tot het eind toe geïntrigeerd. Marlon Brando als Duits luitenant in de film. „The young lions". De heer K. Bornewasser te Bloemen- daal is benoemd tot leraar muziek aan het Philosophicum Theologicum van het rooms-katholieke groot seminarie te War mond. Hij volgt als zodanig wijlen dr. A. Kat op. De heer Bornewasser is sinds 1948 ver bonden als directeur-organist aan de r.k. kerk te Bloemendaal. Hij behaalde het laureaat van de Kerkmuziekschool in Utrecht met lof en verkreeg in 1951 het einddiploma van het. conservatorium te Amsterdam. Sinds 1 september is de heer Bornewasser leraar in het Gregoriaans aan het Amsterdamse conservatorium. Het bestuur van de woningstichting „Ons Belang" heeft B. en W. van Haar lem verzocht de kosten verbonden aan de aankoop en het aanbrengen van de be nodigde leidingen en gasgeisers in 52 wo ningen. behorende tot het complex arbei derswoningen aan de Bastiaanstraat en de Dunklerstraat zelf te mogen bestrijden uit verenigingsgelden en gedeeltelijk uit ex- ploitatiegelden. B. en W. hebben zich met dit verzoek kunnen verenigen en het col lege stelt, de raad dan ook voor het op 16 mei 1956 genomen raadsbesluit om aan de genoemde stichting een voorschot van 26.000 te verlenen in te trekken. Verder vragen B. en W. de raad om aan de woningbouwvereniging „Rosehaghe" een voorschot te verlenen van ten hoogste 1510 voor het verbouwen van de winkel- woning Kopsstraat 20 tot woning. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, tel. 11990. Tandartsen: W. J Muuse, Rijksstraatweg 506, telefoon 53536. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524, Haarlem. Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Rem mers. Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek 't Gildehuys. Koningenweg 3, tel. 12038. HEEMSTEDE: Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, tel. 38411. Wijkverpleegster: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 3950.9 'en in de week van zaterdag 13 tot en met vrijdag 19 september, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout-apotheek, Zand- voortselaan 162, telefoon 26772 (en in de week van zaterdag 13 tot en met vrijdag 19 september, des avonds na zes uur). HALFWEG: Artsen: A. Hoekstra, telefoon 454. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter H. D. G. A. Immink. Bloemendaalseweg 126. Bloemendaal. tel. 57753. O verveen: Dokter D. K. Hee- ringa, Militairenweg 18, Overveen, iel. 56409. Aerdenhoul: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telef. 50075, b.g.g. 53202, en zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aer denhout, tel. 26994, b.g.g. 27343 (voor Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 20 september voor spoedeisende gevallen geopend zijn: de Elswout Apotheek, Bloe mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek. Bloemendaal- sestraatweg 145. Santpoort-Station, tel. 025608249, en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 162, Aerdenhout, tel. no. 26772. ZANDVOORT: Artsen: H. K. van Es, Kostverlorenstr. 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Miezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13. Haarlem, telefoon 14524. Apotheken: Van zaterdag 13 tot en met vrijdag 19 september na halfzeven 'svonds: avond-, nacht- en zondags- endienst: de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Artsen: G. Mansholt, Rijksstraatweg 34, telefoon 02502 430. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 02500 26994, b.g.g. 27343. LISSE Artsen: N. Bet, Nassaupark 43. tel. 3996. HILLEGOM: Artsen: dokter H. F. ten Hoopen, Sta tionsweg 2, tel. 5417. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Roemeling Frima, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel. 280. Badhoevedorp: dokter Faber, tel. 2377. Zwanenburg: dokter A. Hoekstra, tel. 454. Nieuws in het kort Jubileum. Morgen is de heer G. Schornagel uit Haarlem dertig jaar als woningstoffeerder in dienst van de meu belmakerij en woninginrichting J. Haan jr., Esschilderstraat, Haarlem. Ter ge legenheid van dit feit is hij vanmorgen gehuldigd, waarbij hem onder meer de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel is overhandigd. Verkoop aan Bloemendaal. De leden van de christelijke woningbouwvereniging „Bloemendaal" hebben met algemene stemmen besloten de ventweg en het plantsoen voor de veertien huizen aan de Donkere Laan voor één gulden te ver kopen aan de gemeente Bloemendaal on der voorwaarde dat de gemeente voor eeuwigdurend onderhoud zorgt. B.O.S.K. De afdeling Kennemerland van de Bond ter Bevordering van de Be langen van Spastici (B.O.S.K.) houdt dins dagavond 16 september in restaurant Brinkmann een vergadering, waarop de revalidatie-arts J. G. van der Sluis een lezing zal houden. „Door Zang Vriendschap". De Chr. Oratorium Vereniging „Door Zang Vriend schap" te Haarlem, dirigent Simon C. Jan sen, is voornemens in december van dit jaar wederom uit te voeren „The Messiah" van Handel. Zij heeft eveneens in studie genomen de „Grosse Messe" van Mozart; de uitvoering van dit oratorium-werk zal vermoedelijk in september 1959 plaats hebben. Voor begravingen. B. en W. vragen de gemeenteraad van Haarlem een bedrag van 4550.ten behoeve van de aanschaf fing van twee draagbaren, twee rouwkle den, twee grafliften, bekistingen en dienst kleding voor begravingen op het r.-k. ge deelte van de Noordcrbegraafplaats. Oliestook. B. en W. van Haarlem vra gen de gemeenteraad een bedrag van 5500.beschikbaar te stellen voor de ombouw van de bestaande stookinrichting van de centrale verwarmingsinstallatie in het hoofdbureau van politie aan het Flora park 5 tot automatische oliestookinrich ting. Kinderboerderij Groenendaal. De kin derboerderij in Groenedaal, Heemstede is zondag voor het laatst geopend. Hersenschudding. In de Gierstraat bij hel Verwulft heeft zich vrijdagmiddag een verkeersongeluk voorgedaan toen een achttienjarige motorrijder met zijn motor tegen een bestelauto opbotste. De motor rijder, een automonteur uit Haarlem, werd met een lichte hersenschudding naar huis vervoerd. Honden. Op zondag 14 sept. wordt op het terrein van de Politiehondendresseer- club „Zuiderhout" de wedstrijd gehouden om de Koperherg-wisselbeker, tevens het kampioenschap Politiehonden afdeling Noordholland van de KNPV. Er zijn acht deelnemers. De wedstrijd begint om negen uur. Het terrein is gelegen aan de Hoge Duinendaalseweg in Bloemendaal. Voorzitter. Tot, opvolger van mr. H. Albarda, die zijn functie van voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophan del voor Amerika heeft neergelegd, is ge kozen jhr. H. A. van Karnebeek, directeur bij de Standard Vacuum Petroleum Maat schappij en Standard Vacuum Tankvaart. Maatschappij te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6