Stugge Deense hockeyers moesten na de rust buigen voor Duitsers Na de zege van Bouwmeester op Van Scheltinga bleef de spanning in Oosten-toernooi Deense grootmeester Larsen viel bar tegen in Bad Portoroz HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 ZESLANDENTOERNOOI VAN KNHB Belgische ploeg te sterk voor Zwitsers: 3-0 Programma van Olympi sche Zomerspelen in Rome Mockridge verongelukt mm - IS! Wmz Karin Baver verbeterde wereldrecord schoolslag De zeskamp in Wapeningen Hein Donner won weer in Whitby Schaken De eindstanden in de cricketcompetitie Sport In het kort De opstellingen Joegoslaaf Matanovic faalde in eindspurt Club van Wilkes dient een klacht in Voetbal op zaterdagavond in Engeland? Geen gevecht-tot-het- einde in Doncaster ZATERDAG 13 SEPTEMBER 19 5 8 Vrijdag is in het Wagener-stadion in Amstelveen het zeslanden hockeytoernooi voortgezet met de wedstrijd DuitslandDenemarken. De Duitsers wonnen met 2-1, nadat Denemarken bij rust met 1-0 de leiding had gehad. De Deen Sommer opende de score. Na de rust maakte Wolfgang Nonn gelijk en Winters zorgde voor het winnende doelpunt. De ontmoeting werd door 1500 toeschouwers bijgewoond. In de tweede wedstrijd won België met 3-0 van Zwitserland. Bij de rust leidden de Belgen reeds met 2-0. De doelpunten werden gescoord door Fayat. Bernaert en Dubois. Het Nederlands elftal behoefde op de tweede dag niet in actie te komen. De rechtgeaarde hockeyliefhebbers, die thuis zijn gebleven, hebben bepaald iets gemist. Zij hadden het Nederlands elftal dan wel niet zien spelen, doch zij hadden een welhaast sensationeel verlopende strijd met. veel goed hockey en veel spanning tussen de dappere Deense en de zelfbe wuste Duitse ploeg meegemaakt. Zij had den de felle en technisch vaak uitstekend spelende Denen zien vechten tegen de steeds groeiende overmacht van de Duit sers. Met de alles stoppende, razendsnel rea gerende doelman Poul Nielsen aan het hoofd, weerstond de Deense defensie tot in de dertiende minuut, van de tweede helft de stormlopen van de sterke en hard spe lende aanvallers als Wolfgang Nonn, Bu- dinger en Dolheiser. En ook toen deze aan- valslinie er in de laatste fase van de ont moeting steeds beter in slaagde openingen in de moegestreden achterhoede te maken, bleef de aanval van de enthousiaste rood- witten met snelle en gevaarlijke uitvallen terugkomen. De Duitse verdediging kon in de eerste tien minuten slechts door twee meester lijke reacties voorkomen dat Denemarken, dat direct fris-van-de-lever was gestart, de leiding nam. Eerst moest Ullerich een door Erling Nielsen uit een strafhoekslag ingeschoten bal uit de hoek ranselen, daar na had doelman Lücker een zweefsprong nodig om een hoog schot van Bruun over de lat te werken. Maar toch kwam dat Deense openings doelpunt. Aanvoerder en middenvoor Peer Sommer glipte langs twee verdedigers en werkte de bal in het doel toen ook de uit lopende Lücker faalde. Steviger De Duitsers begonnen de zaken toen wat steviger aan te pakken, maar al verhoog den zij het tempo, de Denen aangemoe digd door het publiek, waarbij zich een groep Deense zeelieden bevond, hielden stand en zelfs bleven zij zich kansen schep pen om de score te verhogen. Poul Nielsen sprong als een wilde in en uit zijn kooi, hij schopte en sloeg, hij rolde, rende en ranselde tot de hoofdschuddende Budinger en Dolheiser er wanhopig onder werden. Maar het wezenlijke verschil in klasse Ierloochende zich toch niet. Elf minuten na list miste Helmut Nonn een strafbully, ïaar broer Wolfgang deed het twee minu ten later beter door een solo met een tref fer te besluiten. Het zelfvertrouwen keerde weer in de Duitse gelederen en nadat Sommer het Duitse doel op een haar na had gemist, scoorde Winters aan de andere kant in de laatste minuut bij een lange hoekslag het verdiende tweede Duitse doelpunt. De stand in deze groep, waarin ook Frankrijk speelt, luidt: Duitsland 1 1 0 0 2 21 Denemarken ..201 1 1 34 Frankrijk 1 0 1 0 1 2—2 Overwicht De Belgen waren in de tweede wedstrijd - die overigens van veel minder gehalte was te sterk voor de Zwitsers. De „gele duivels" hadden in het eerste half uur wat. moeite met het zachte en trage veld en ondanks het weer prachtig stuwende werk van de sterke middenlinie Carbonelle- Goossens-Van der Stappen en de snelle combinaties van het binnentrio, waarin middenvoor Bernaert uitblonk, bleven doelpunten voorlopig uit. Bij de zoveelste Belgische aanval echter kon de naar binnengekomen linksbuiten Fayat in de 31ste minuut uit een harde voorzet, na een snelle ren van de rechter- ieugelman Marionex van dichtbij inschie ten. Het organisatiecomité van de Olympische Zomerspelen van 1960 in Rome heeft het volledige programma bekendgemaakt. De opening zal op 25 augustus plaatshebben en op deze dag beginnen de bokswedstrij den en het waterpolotoernooi. Tijdens de spelen zijn twee rustdagen t.w. op zondag augustus en zondag 4 september. De slotceremonie wordt op 11 september ge houden. Het programma voor de diverse takken van sport ziet er als volgt uit: Basketbal (6 dagen): 26, 27, 29 augustus, 3. 7 en 8 september. Boksen (10 dagen) 25, 26, 27, 29. 30 en 31 augustus en 1, 2, 3 en 5 september. Schermen (12 dagen): 29. 30, 31 aug., 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8. 9 en 10 sept. Voetbal (10 dagen): 26, 27, 29, 30, 31 aug.. 5. 7, 9 en 10 sept. Gewichtheffen (4 dagen): 7, 8, 9 en 10 sept. Hockey (11 dagen): 26, 27, 29, 30, 31 aug., 1. 2, 3. 5. 7 en 9 sept. Kano (3 dagen) 26. 27 en 29 aug. Atletiek (9 dagen): 31 aug., 1, 2, 3, 5. 6, 1. 8 en 10 sept. Moderne vijfkamp (5 dagen): 26, 27, 29, 30 en 31 aug. Wielrennen (4 dagen): 26, 27, 29 en 31 aug. Paardesport (7 dagen): 5, 6, 7, 8, 9. 10 en U sept. Worstelen (10 dagen): 26, 27, 29, 30, 31 aug., 1, 2, 3, 5 en 6 sept. Roeien (5 dagen): 30, 31 aug.. 1, 2 en 3 sept. Schieten (6 dagen): 5, 6, 7, 8. 9 en 10 sept. Zwemmen (8 dagen) 26, 27, 29, 30, 31 aug., 1, 2 en 3 sept. Zeilen (7 dagen): 29, 30, 31 aug., 1, 5 en 6 en 7 sept. Gymnastiek (6 dagen): 5, 6. 7, 8. 9 en 10 sept. Waterpolo (9 dagen): 25, 26, 27, 29, 30, 31 aug., 1, 2 en 3 sept. Drie minuten later leverde een even snelle aanval met een scherpe pass voor de stick van de ineens toeschietende Bernaert een 2-0 voorsprong op. België bleef superieur en de Zwitsers kwamen er in de aanval niet aan te pas. Maar nadat Dubois even naar voren was gekomen om in de tiende minuut van de tweede helft een strafcorner langs doelman Hausmann te schieten, kon de defensie der Helveten alle verder onheil voorkomen. Doordat de Belgische doelman Carbonelle zich volledig handhaafde, zal Nederland zaterdagmiddag van België moeten winnen om in de finale te komen. De stand in deze groep luidt: België Nederland Zwitserland 1 1 0 1 1 0 2 0 0 0 2 3—0 0 2 6—1 2 0 1—9 Russel Mockridge. Olympisch wieler kampioen 1952 in de 1000 meter-tijdrace en het tandemrijden, is tijdens een weg wedstrijd in de buurt van Melbourne dodelijk verongelukt. Kort na de start van een wedstrijd over 220 km viel hij bij het passeren van een volkwagen. Mockridge kreeg een der wie len van een autobus over het hoofd en overleed korte tijd later. MM emmei De 17-jarige Oostduitse zwemster Karin Bayer heeft het wereldrecord 100 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 1 min. 19,6 sec. Het oude record stond sinds 20 juli op haar naam met 1 min. 20,3 sec. Toen de Engelse coureur Tony Brooks met een „Vanwall" de Grote Prijs van Monza in de wacht had gesleept, was er een run van persfotografen om een beeld van de winnaar op de gevoelige plaat vast te leggen. Een en ander werd één fotograaf noodlottig. Juist op het moment, dat de man zijn camera instelde, werd de renwagen naar de pits gereden. Door de „aanrijding" schoot de fotograaf met een boog over de motorkap en belandde met een bons op het wegdek. Gelukkig liep alles goed af. Zijn collega's hadden echter een goed plaatje. Bouwmeester wint van Van Scheltinga, Cortlever komt tegen Withuis niet verder dan remise en Orbaan gaat een nederlaag tegen drs. Prahl tegemoet. Dat waren de resultaten van de derde speelronde in ge bouw „Cultura" in Haarlem. Het toernooi van „Het Oosten" kan zich als gevolg van deze resultaten vleien met de gedachte dat de spanning tot het einde gehandhaafd zal bljjven. Immers, de spelers zitten elkaar zo dicht op de hielen, dat elk half puntje van grote waarde gaat worden. De vierde ronde,'die vanmiddag wordt gespeeld, omvat de partijen H. Bouwmees ter—B. .1. Withuis: drs. G. Prahl—N. Cort lever en Th. van ScheltingaC. Orbaan. De stand bij het ingaan van de vierde ronde luidt: 13. H. Bouwmeester 3 2 - 1 2 N. Cortlever 3 1 2 - 2 Th. v. Scheltinga3 2 - 1 2 4. C. Orbaan 2 - 2 - 1* 5. B. J. Withuis 3 - 2 1 1 6. drs. G. Prahl 2 - - 2 0" afgebroken partij Ook in hoofdgroep A is de spanning gestegen door de verrassende nederlaag van J. H. Wilmink tegen F. Hildama en de remise tussen T. Slagt en G. Kranendonk. Het was te verwachten dat H. Bouw meester al het mogelijke zou doen Th. van Scheltinga een nederlaag toe te brengen. Het was aan zijn spel al spoedig duidelijk merkbaar dat hij met grote plannen rond liep. Bijzonder geconcentreerd legde hij zich toe op de partij. Van de aanvang af werd een solide stelling opgebouwd, die alleszins beloftenvol genoemd kon worden. Toen hem dan ook het tijdstip leek aan gebroken lanceerde Bouwmeester voor de koninklijke veste van Van Scheltinga een stevige aanval. Om er zo'n groot mogelijk effect aan te geven liet hij daarmee enkele fikse troepenbewegingen gepaard gaan. De kwaliteit ging tegen een pion verloren, maar de aanval bleef dreigend. Van Schel tinga zocht vergeefs naar een doeltreffen de verdediging en verloor nog twee pion nen. Toen bovendien zijn ver afgedwaalde dame in de vijandelijke linies verstrikt raakte, werd dit belangrijke stuk in de verdediging onmiddellijk gemist. Met een afdoend schaakje dwong Bouwmeester ten slotte zijn tegenstander tot overgave. Ook Orbaan zal zich op den duur moe ten overgeven aan drs. G. Prahl. De laatste was uitstekend op dreef en bracht door sterk spel zijn rivaal in grote moeilijk heden. Deze verbruikte zeer veel bedenk tijd en raakte in grote tijdnood. Dat hij in een toch al moeilijke stand onder deze De data en de plaats zijn thans bekend voor de schaakzeskamp, waaraan Botwin- nik en Flohr in ons land zullen deelnemen na afloop van het FTDE-landentoernooi te München (30 sept.—23 okt.). De zeskamp zal in Wageningen worden gehouden op 1, 2, 5. 8 en 9 november en behalve van Bot- winnik en Flohr staat de deelneming reeds vast, van Donner en Bouwmeester. Wie de resterende twee spelers zullen zijn is nog niet zeker: met Euwe. Cortlever en Van Scheltinga worden besprekingen gevoerd. Voor en tijdens de zeskamp en ook daarna, zullen Botwinnik en Flohr in verschillende steden van ons land simul taanseances geven. Als leider van de zeskamp zal de heer Muehring optreden. Hein Donner heeft, evenals verleden jaar, het. „honderd-pond"-schaaktoernooi, dat in Whitby werd gehouden, gewonnen. omstandigheden voor een te zware opgave kwam te staan, was duidelijk. Na het ver strijken van de tijdscontrole bleek Orbaan er drie pionnen bij te hebben verloren. Weliswaar zijn er lopers van ongelijke kleur op het bord, maar dit moet zelfs voor Orbaan met een dergelijke materiële achterstand wat. teveel van het goede zijn. B. J. Withuis heeft tegen N. Cortlever bepaald geen gemakkelijk spel gehad. Voortdurend berustte het initiatief bij zijn rivaal, die al spoedig een zwakte in het centrum onder vuur nam. Het koelbloedige spel van Withuis bleek ook nu weer zijn rendement op te brengen. Er volgden tal van afwikkelingen. maar het materiële evenwicht, werd niet verstoord. Een poging tot „eeuwig schaak" kon bij Cortlever geen goed onthaal vinden. Hij gaf er de voor keur aan op een pionnen-eindspel in te gaan. Hij had echter pech toen bleek dat dit nog net op tempo door Withuis in even wicht gehouden kon worden. Na een lange analyse werd dan ook tot een puntverdeling besloten. De partij tussen Th. van Scheltinga (wit) en H. Bouwmeester (zwart) had het vol gende verloop: 1. d4 Pf6, 2. c4 e6, 3. Pf3 b6, 4. Pc3 Lb7, 5. Lg5 Lb4, 6. Db3 Lxc3 schaak, 7. Dxc3 h6, 8. Lf4 d6, 9. Pd2 De7, 10. f3 c5, 11. Lg3 0-0, 12. dxc5 bxc5, 13. e3 Pc6, 14. Le2 Ph5, 15. Lf2 f5, 16. 0-0 f4. 17. Ld3 fxe3, 18. Lxe3 Pf4, 19. Lxf4 Txf4, 20. Tael Pd4, 21. Lbl Taf8, 22. Dd3 Dg5, 23. Dh7 shcaak Kf7. 24. Le4 Lc8, 25, g3 Pf5, 26. Kf2 Th4. 27. gxh4 Dxd2 schaak, 28. Kgl Pxh4, 29. f4 Dxb2, 30. f5 exf5, 31. Ld5 schaak Kf6, 32. Tf4 Pg6, 33. Tg4 fxg4, 34. Tfl schaak Kg5, 35. Lf7 Dd4 schaak en wit geeft het op. De uitslagen van de partijen gespeeld in de derde ronde luiden: Ere-groep: Th. van ScheltingaH. Bouw meester 0-1, N. CortleverB. J. Withuis remise, C. Orbaandrs. G. Prahl afgebr. Hoofdgroep A: G. KranendonkT. Slagt remise, J. BonkenburgA. Herfst afgebr., J. H. WilminkF. Hildama 0-1. Hoofdgroep B: J. v. d. Berg—A. C. v. d. Tak 0-1, S. HerfstS. Bonkenburg afgebr., P. RoubosJ. H. Addicks 0-1. Hoofdgroep C: F. van SettenJ. Watt afgebr., C. KosterW. Kievit afgebr., C. Hooglanddr. A. L. Bouma 0-1. Groep 1: Tj. A. HerfstW. de Graaff afgebr., H. BosscherP. G. Kloos remise, J. A. van Emmerikmevr. A. v. d. Veen- Baas afgebr. Groep 2: drs. R. BloemG. van Lange- laar 0-1, .T. JonckbloedtJ. Rothert 0-1, L. KensenW. J. Saeijs 0-1. Groep 3: F. P. WesterN. Bottelier 1-0, H. de Jager—J. Vlug 0-1, D. Wielinga—G. Oldebroek 1-0. Groep 4: R. DrostJ. v. d. Steeg 1-0, H. C. HonsbeekS. W. v. d. Peijl 1-0, F. AdamsW. M. Teeuwen 1-0. Groep 5: M. P. van OverbeekeJ. C. Andersen remise, A. de BusserC. Rasing remise, G. SlobbéJ. M. Post 1-0. Groep 6: G. A. v. d. Stoop—H. Slenters 1-0, W. Smelter—W. P. Lely 1-0, P. v. d. KnijffG. Arbeek 0-1. Groep 7: J. Lenterman—K. Nederkoorn n.o., H. J. Bertram—E. Houweling 1-0, H. C. B. DrontmannJ. A. de Jong 1-0. Groep 8: A. HerckenrathW. A. Arnaut de Callavon 1-0, C. Bergveldt—W. Krijnen 0-1, J. R. DrostJ. Bijvoets 1-0. Uitslagen van andere ronden: Hoofdgroep C: J. WolffC. Koster remise. Groep 1: mevrouw A. v. d. Veen-BaasH. Bosscher 1-0. Groep 2: W. J. Saeijs—J. Jonckbloedt remise, J. Rothertdrs. G. Bloem remise. J. RothertL. Kensen 1-0. Groep 4. S. W. v. d. PeijlR. Drost 0-1. Ép'J Cricket - De eindstanden in de cricketcompetitie— be halve die in de eerste klasse B. waarin nog één wedstrijd moet worden gespeeld zijn als volgt: Eerste klasse A: HCC 1 12 10 2 0 32 2.67 HCC 2 12 7 3 2 24 2.00 R en W 12 5 2 5 17 1.42 ACC 11 4 2 5 14 1.27 HDVS 12 5 0 7 15 1.25 VOC 12 3 l 8 10 0.33 VRA 11 2 0 9 6 0.55 HCC 3 R en W 2 ACC 2 Quick <H.) 2 SCHC VCC Kampong UD Union Hilversum CCG Cric VOC 2 R en W 3 Ajax (L.) Gr. Geel BMHC LCC Haarlem 2 HDVS 3 R en W 4 CVHW Excelsior 2 Tweede klasse A: 11 6 2 3 11 12 12 11 11 12 Tweede klasse B: Tweede klasse E: 11 11 12 12 11 11 11 11 12 14 13 13 13 10 10 7 19 13 13 12 10 5 5 20 13 13 12 11 10 8 5 5 1.27 1,13 1.08 1.03 0.91 0.91 0.58 1.73 1.50 1.08 1.00 0.91 0.42 0.42 1.32 1.6'. 1.03 1.00 1.00 0,91 0.73 0.45 0.42 WERELDPRESTATIE. Tijdens interna tionale wielerwedstrijden op de Vigorelli- baan in Milaan heeft de Italiaan Simonigh een bijzonder goede prestatie geleverd. De oud-wereldkampioen achtervolging ver sloeg op dit nummer de huidige wereld kampioen der amateurs, de Engelsman Norman Sheil. Hij legde de 4 km af in 4 min. 50,4 sec., de beste tijd die ooit op dit nummer is gemaakt. JEUGDELFTAL. Het voorlopig Neder lands ieugdelftal (18 tot 20 jaar) zal woensdag 17 september in Utrecht een oefenwedstrijd spelen tegen DOS met het oog op de jeugdinterland België-Neder- land. die op 27 september in Turnhout zal plaatsvinden. De eerste- en tweede-divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateurclubs uit de tweede klasse zijn voor hun wedstrijden van morgen als volgt samengesteld (v.l.n.r.): Haarlem: Snijders; Boom en Kroon; Goedhart, Sybrandi en Dinkelberg: Groeneveld, Degenaar, Kilian, De Graaf en Berendregt. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, v. d. Brink en Hoo- gendoorn; Brouwer, Kruyer, Nanai, v. d. Lippe en Henke. Stormvogels: De Graaf; Van den Oever en Freriks; Snoeks, Luppens en Tol; De Boer, Janssen jr., Cees Groot, Henk Groot en Doorneveld. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Uniken; Dolder, Vendel, Martens, Van der Heijden en Pelser. EDO: Van der Berg; Petterson en Be rends; Van der Sluis, Van Dijk en Leonhard; Belfroid, Koek, Spiers, Klein en Van Vark. Amateurs DEM: Aardenburg; Spanjaard en A. Bakker; Willems, Pirovano en Nies ten; Alkemade. Noordermeer, K. Bakker, Zonjee en Schelvis. HFC: Van der Lee; Dekker en Hein Winter; v. d. Maesen, Molijn en Wijk huizen; Hans Winter, Bouwman, Jan sen. De Nijs en Moolenaar. Kennemers: Tijms: Lejeune en Huis man; Van der Sluis, Brethouwer en Van der Plas; Mosk, Kops, Zwanen burg, De Bie en Koppen. Schoten: Kessens; Hogendijk en Van Veen; Dinkelberg, Geurts en Blan kensteen; Otten, Brussee, Dijkhuizen, Van Oosten en Warmerdam. Het internationale schaaktoernooi in Bad Portoroz in Joego-Slavi behoort weer tot het verleden. In dit belangrijke toernooi is historie gemaakt. Een 15-.jari- ge Amerikaanse jongen Fischer heeft het gepresteerd zich bij de eerste zes spelers in het eindklassement te plaatsen. De ge volgen hiervan zijn dat hij niet alleen ge rechtigd is deel te nemen aan het kandi datentoernooi (de laatste etappe naar een match om de wereldtitel), maar tevens dat hem de titel van internationaal groot meester is ten deel gevallen. Nog nimmer is dit een schaker op zo jeugdige leeftijd gelukt. De start van de jonge Amerikaan koes terde geen enkele hoop op deze grootse verrichting. Na zes partijen gaf zijn sco re-tabel drie winstpunten aan. Zijn her stel is echter verbluffend geweest, de laat ste tienpartijen werd niet meer verloren! Behalve Fischer zijn er nog enkele jonge spelers die van zich hebben doen spreken. De Rus Tal (22 jaar) won het toernooi. Hij is reeds twee jaar lang kampioen van Rusland, een land dat schakers heeft als Botwinnik, Smyslov, Keres, Bronstein, Flohr, Petrosian en vele andere cracks. Wanneer men voor het aanstaande kandi datentoernooi dan ook een favoriet moet aanwijzen zal dit zonder meer Tal zijn. In het zojuist beëindigde toernooi heeft hij slechts eenkeer de vlag voor een tegen stander moeten strijken. Dit was in zijn partij met de ook hier zo bekende Joego slaaf Matanovic. De laatste heeft lange tijd uitstekende kansen op plaatsing gehad maar faalde in de eindspurt. Een verrassing was zonder meer de Hongaar Benkö. In feite vertegenwoordigt hij volgend jaar samen met Fischer en de IJslander Olafsson het westelijk halfrond. Benkö is namelijk zijn land ontvlucht en heeft nu zijn domiciiie in Amerika. Hij klopte in dit toernooi o. a. Fischer, Aver- bach en Matanovic. Slechts in Panno en Tal moest hij de meerdere erkennen. Het toernooi heeft ook twee grote teleur stellingen gebracht. De eerste is de Deen se grootmeester Larsen, die na een voor treffelijke start volkomen faalde. Mentaal is hij niet sterk genoeg gebleken. Ieder een is er echter van overtuigd dat hij zijn come-back zal maken. De jonge Philippijn Cardozo is meer tegen gevallen. Had men hem aan het begin dan niet tot de kansheb bers gerekend, een behoorlijke plaats in de rangschikking was hem zeker toege dacht. De enige voldoening voor hemzelf en zeker ook voor Fischer zal zijn zege op Bronstein zijn. Het was voor de in kracht toch wel afgenomen Rus de laatste partij. Het werd zijn eerste nederlaag maar het kostte hem tevens zijn plaats in het kandi datentoernooi .Tijdens het toernooi werd Voetbal De voetbalvereniging Levante heeft een officiële klacht ingediend bij de Spaanse Voetbalbond tegen het weigeren van een speelvergunning voor de Nederlandse voet baller Faas Wilkes. De voorzitter van de club, Antonio Roman, heeft in gezelschap van andere leden van het bestuur, per soonlijk de klacht in Madrid overhandigd. Het bestuur van de Engelse league heeft er in toegestemd dat de eerste divisie wed strijd tussen Wolverhampton Wanderers en Manchester United op zaterdag 4 oktober 's avonds bij kunstlicht zal worden ge speeld. Het bestuur wil weten of er al dan niet vraag naar zaterdagavondvoetbal be staat, en of de opkomst van het publiek gunstig beïnvloed zal worden wanneer, door het spelen 's avonds, het samenval len met andere wedstrijden voorkomen kan worden. Larsen (Denemarken) in het FIDE-congres namelijk besloten niet vijf maar zes spelers te plaatsen waarbij maximaal drie spelers van het zelfde land. Toch heeft Bronstein nog een record op zijn naam gebracht. Met vijftien remises werd hij namelijk de meest vrede lievende speler. Vooral Fuester en ook De Greiff vielen in dit gezelschap geheel uit de toon. Uit de ranglijst blijkt dat 107 partijen in het voor deel van een speler werden beslist. Slechts 103 partijen eindigden onbeslist. 1. Tal iRusl.) 20 8 11 1 1314 2-3. Gligoric (Jg.sl.) 20 8 10 2 13 Olafsson (IJsland) 20 9 8 3 13 4-5. Benkö 20 7 11 2 12% Petrosian (Rusl.) 20 6 13 1 12% 6. Fischer (Am.) 20 fi 12 2 12 7-11. Averbach (Rusl.) 20 6 11 3 11% Bronstein (Rusl.) 20 4 15 1 11% Matanovic (Jg.sl.) 20 6 11 3 11% Pachmann (Tsj.sl.) 20 6 11 3 11% Szabo (Hong.) 20 7 9 4 11% 12-13 Filip (Tsj.sl.) 20 4 14 2 11 Panno (Argent.) 20 4 14 2 11 14. Sanguinetti (Arg.) 20 4 12 4 10 15. Larsen (Den.) 20 5 7 8 8% 16-17. Neukirch (Buig.) 20 3 10 7 8 Rosetto (Argent.) 20 4 8 8 8 18. Sherwin (Am.) 20 4 5 11 6% 19. Cardozo (Philipp.) 20 4 4 12 fi 20. De Greiff (Col.) 20 1 7 12 4% 21. Fuester (Canada) 20 1 3 16 2% De politie in Doncaster (Engeland) heeft ingegrepen teneinde te voorkomen dat Kitione Lave, een zwaargewicht bokser die afkomstig is van de Tonga eilanden, en een zekere Hugh Burton, die op ker missen bokst, elkaar gaan bekampen in een gevecht-tot-het-einde met een som van 500 pond sterling als inzet. De rechter veroordeelde hen ieder tot een cautie van 500 pond voor de duur van een maand. Wanneer het beraamde ge vecht toch wordt gehouden zal dit bedrag verbeurd worden verklaard. De openbare aanklager zeide dat een- „prize fight" in alle opzichten verschilt okn&n van een behoorlijk geleide bokswedstrijd en tot ordeverstoring aanleiding kan ge ven. Als zodanig zou aan boksers, die er in uitkomen, gevangenisstraf kunnen wor den opgelegd. Hij verklaarde verder: „Als twee mannen overeenkomen elkaar te be vechten totdat een hunner zo uitgeput of gewond is dat hij niet verder kan gaan, dan hebben wij hiermee in wezen met een „prize fight" te maken, en het komt er dan niet op aan of met of zonder hand schoenen gevochten wordt". Een van de vermaardste wedstrijden „to a finish" was die tussen de gekleurde Amerikaanse boksers Joe Jeannette, dezer dagen overleden, en Sam McVey, op 17 april 1909 in Parijs gehouden. Het gevecht duurde tot de 49ste ronde, toen was McVey uitgeput. VOETBAL Ook over de tweede ronde van de be taalde spelers in de voetbalcompetitie is nog bar weinig te zeggen. VSV trekt naar Helmond en moet zeker een gelijk spel kunnen behalen, terwijl Haarlem, dat het seizoen zo produktief begonnen is, korte metten moet kunnen maken met Fortuna in Vlaardingen dat vooral verdedigend niet zo heel best is. In de eerste divisie B kan Stormvogels tegen Helmondia de tweede zege behalen, terwijl RCH tenminste een gelijk spel moet kunnen behalen tegen Sittardia thuis. Ook EDO heeft goede vooruitzichten in de thuismatch tegen De Valk. AMATEURS In de tweede klasse A van de amateur competitie begint Kennemers het pro gramma tegen Watergraafsmeer uit met kansen op winst, terwijl VVB thuis WA de baas moet kunnen blijven. In de tweede klasse B hebben HFC en Schoten tegen Purmersteijn en DEM verre van gemakke lijke uitwedstrijden. In de derde klasse zijn voorts vastge steld: BeverwijkKW, CSVWijk aan Zee, De MeteoorVelsen. Rood WitVi tesse, TYBBVoorburg, OlympiaRip- perda. In de vierde klasse worden ge speeld: DIOSt. Pancratius, De Eland Kinheim. TerrasvogelsArsenal, ETO VDO. LisseSJC, HillegomConcordia en DOSRTHB. KOREBAL Zondag begint de competitie van de KNKB en de HKB. In de tweede klasse start Oosterkwartier reeds vanmiddag tegen ZKC uit Zaandam, dat het vorige seizoen is gepromoveerd. Een overwinning van de thuisclub ligt in de lijn der ver wachtingen. Aurora neeft het zondag veel moeilijker, want het uit de eerste klasse gedegradeerde Samos komt op bezoek. Ook in de derde klasse is er een wed strijd, die reeds vandaag wordt gespeeld: Oosthoek moet naar DSV te Bussum. Ook Nieuw Flora begint met een uitwedstrijd en wel tegen O.B.Z.B. Daarentegen speelt Sport Vereent op eigen veld tegen SKV uit Utrecht. Wij achten de thuisclubs favo riet in deze ontmoetingen. Fortuna in Amsterdam bestaat dit jaar 30 jaar en dit feit wordt o.a. herdacht met wedstrijden tegen Haarlem. Voorts vindt in Amsterdam plaats het zilveren Munttoren-toernooi van DVD. Hieraan nemen deel DVD. Deto. Olympia, Rohda en Westerkwartier. HOCKEY Landelijk staat zondag het zeslanden- toernooi ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de Kon. Ned. Hockey- bond in de belangstelling. Van één uur af zullen in drie wedstrijden de beslissingen vallen voor de eerste tot en met de zesde plaats. Regionaal en plaatselijk zullen de leden van de verschillende hockeyverenigingen deze laatste „vrije" zondag voor de aan vang van de hoekeycompetitie gebruiken voor wedstrijden in onderling verband of tegen bevriende verenigingen. Zo speelt BMHC op het terrein aan de Brederodelaan om half vier tegen Alliance I. Andere elftallen van Alliance zullen als gastheer optreden van HBS. De Zand- voortse hockeyclub gaat met niet minder dan zes elftallen in Driehuis op bezoek bij Strawberries. TENNIS Morgen zullen op de banen van Duin- wijck aan de Joh. Verhulstweg in Bloe- mendaal de halve en de eindstrijden ge speeld worden van het invitatie A-toer nooi van Bloemendaal waaraan onder an dere wordt deelgenomen door Kramer, Gurowitch, Koerts en Timmers. Wij verwachten in de halve eindstrijden de partijen Kramer-Koerts en Gurowitch- Timmers bij de heren en bij de dames Van Kuijk-Van Buuren en Van Rijn-Van Beest. De halve eindstrijden (H.E., D.E. en G.D.) beginnen om tien uur; eindstrijden vinden plaats van één uur tot vier uur. HONKBAL Nog slechts enkele weken en de honk balcompetitie 1958 is ten einde. Dit week einde op zaterdag alleen een erewedstrijd van de landskampioen EDO tegen de Rest van Nederland. Zondagmiddag wordt het THB-terrein het toneel van twee uiterst belangrijke wedstrijden. Schoten 2 en SC Haarlem gaan elkaar voor de derde maal bestrijden. De eerste twee wedstrijden eindigden met een 10 score .Wie deze keer wint is niet te voorspellen, al geven wij de iets rustiger spelende Schoten reserves de beste kansen. Tegelijkertijd spelen de Kinheim-reserves tegen het Nij meegse Hazenkamp. Inzet is hier een plaats in de overgangsklasse. Zaterdag 13 sept.: EDO—Rest van Neder land (16 uur); VolewijckersSchoten (16 uur). Zondag 14 sept.: Promotie naar eerste klasse: Schoten 2SC Haarlem (15 uur THB-terrein); Promotie naar overgangs klasse: HCK 2Hazenkamp (14.30 uur THB-terrein). HANDBAL De plaatselijke ontmoeting tussen Con cordia en Rapiditas, die zondag om drie uur op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem gespeeld wordt, vormt een belangwekkend begin van de handbalcompetitie. Hoewel Rapiditas zon dag in de strijd om het handbalkampioen schap van Haarlem de Concordianen met 52 versloeg achten wij deze zege geens zins steekhoudend voor het resultaat van morgen. Het gepromoveerde IJmond ont vangt om elf uur op Watervliet in Velsen WVGV uit Weesp. Geen gemakkelijke start voor de Velsenaren. De Haarlemse tweedeklassers HOC en Concordia 2 komen om elf uur tegen el kaar in het veld en om twee uur ontvangt, het Concordia-damesteam bezoek van Lijnden. Zandvoortmeeuwen trekt naar Utrecht met de niet gemakkelijke opgaaf het gedegradeerde SSVU te kloppen. In de afdelingsklasse speelt HOC om half tien tegen Rapiditas, start kampioene IJmond aan de Schalkwijkerweg in Haar lem tegen TYBB en trekt De Blinkert met de beste kansen naar Zandvoortmeeuwen. aanvang twaalf uur. Bij de heren gaan de TJmond-reserves naar AVA en zullen zon der winst huiswaarts keren. De Blinkert kan in Aerdenhout met. een zege op THB starten (aanvang twaalf uur) en Rapiditas 2 zal op eigen veld een moeilijke strijd tegemoet gaan tegen het Wieringse Tone- gido, aanvang elf uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9