Oliestook en Kolenhaarden DANSLES Dansschool RIEN KNOL r. WATERBOLK ROGGEVEEN r EUREKA nette meisjes een pasdame Bejaardenzorg kampte in 1957 met nijpende personeelstekort Coornhert Lyceum sterkste in interscholaire roeiwedstrijden Arnhemse kok wilde goedkoop in Zandvoort een avondje uit De duivel wacht buiten tijdelijk f 4.90 Kilo's slanker 4 vakbekwame TIMMERLIEDEN Amsterdamse Beurs „Het Spaarne" kreeg een nieuwe vier J BonKorets ervaren machinestiksters G.G. en G.D. constateert in jaarverslag: Henk Buis winnaar van vierde najaarsrit E.O.K.A. dreigt „Cromwell" HAARLEMSE POLITIERECHTER L. G. N. M- van Ravesloot uit Djakarta terug Geen valse gouden munten in omloop? Twee tankers na hotsing in brand voor Oman, 21 doden en vermisten Ford roept ontslagen arbeiders terug Scheepvaart Duursma spuit alles! Eerst halen in 10 maanden betalen r KRUISWEG ;^AAMBEIENi goederenvervoer meisje of werkster GEVRAAGD: TH. M. DEKKER MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I b Vooral door het, soms nijpende, perso neelstekort als gevolg van een overspan nen arbeidsmarkt, is 1957 voor vele rust en verpleeghuishouders geen gemakkelijk jaar geweest, aldus constateert de Haar lemse Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst in zijn verslag over het vorige jaar. In dit jaar kon de gemeentelijke geria ter zijn werkzaamheden in volle omvang beginnen. Hij werd hierin bijgestaan door een maatschappelijk werkster en een administratieve ambtenaar. Het verslagjaar werd gekenmerkt door veel voorzichtig verkennend werk. Aan de ene kant moest de geriater ontdekken, wat er in Haarlem en omgeving bestond op het gebied der bejaardenzorg, aan de andere kant moesten velen aan zijn aanwezigheid wennen. In het contact met de rust- en ver pleeghuishouders beperkte de geriater zich tot een gezamenlijk overleg, waarin hij steeds poogde zich de vaak zeer reële moeilijkheden, waarmee men in deze in richtingen te kampen heeft, duidelijk voor ogen te stellen. Contact werd ook gelegd met buiten Haarlem, met name in Bloemendaal en Heemstede, gelegen inrichtingen. Het werk in 1957 bestond voornamelijk uit het behandelen van nieuw aangevraagde opnemingen en het inventariseren van de bestaande rust- en verpleeghuizen. Gelei delijk aan werd begonnen met het admi nistreren der mutaties onder de verpleeg den en personeelsleden in de diverse te huizen. Al spoedig bleek de toeloop van nieuwe patiënten zo groot, dat het moei lijk was een regelmatig contact met de opgenomen patiënten te onderhouden. Van de overige activiteiten van de geriater noemt de G.G. en G.D. het werk in de commissie voor de bejaardenzox-g, voorbereidend werk bij de totstandkoming van de gemeentelijke verordening op de rust- en verpleeghuizen, alsmede bij het aanvankelijk bestaande plan voor een ver pleeginrichting op het landgoed „Eiken rode" en het dienen van advies aan de bouwcommissie van het Diaconiehuis in de Jansstraat en bij diverse andere gele genheden. Ten overvloede kon men constateren, hoe groot de behoefte is aan goede verpleeg inrichtingen. Zieke bejaarden vormen nog stéeds een van de meest aan hun lot over gelaten groepen in onze samenleving. De ziekenhuizen sluiten in vele gevallen hun deuren voor deze patiënten. Verpleging aan huis lijkt de aangewezen oplossing, doch blijkt vaak onmogelijk te zijn. De kinderen hebben zelf hun gezinnen en zijn bovendien door de losse familiebanden van thans vaak weinig geneigd om bij te sprin gen. Hulp van buiten aantrekken is meest al te kostbaar. Vergevorderde plannen Door dit alles komt de zieke bejaarde dus in een particuliere verpleeginrichting welke op winstbasis geëxploiteerd wordt. Deze categorie bejaarden is in feite volko men afhankelijk. Aan enkele moderne verpleeginrichtingen, die niet het maken van winst tot doel hebben, bestaat dan ook dringend behoefte. Gelukkig zijn er plan nen-in deze .richting, waarvan-enkele zelfs in. vergevorderd stadium. Het is jammer dat de gemeentelijke plannen door de be stedingsbeperking worden belemmerd, al dus het verslag. Wat de gezonde bejaarden betreft, be staat er geen noodtoestand, al kan men opmerken, dat er gezien de wachtlijsten De Vijfhuizer amateur-stayer Henk Buis is winnaar geworden van de vierde rit in de najaarscompetitie van de Haar lemse wielerclub „De Kampioen", welke zondag over een afstand van vijftig ron den (57 km.) in het „Van der Aartsport park" werd gehouden. Buis zegevierde in de eindsprint over Henk van Weeren en Bert Bogaard. Zij hadden een volle ronde voorsprong veroverd op het peloton. Ongeveer halverwege deze rit demar reerde de strijdlustige Buis en hij kreeg daarbij Van Weeren, Bogaard en Frans Vaars met zich mee. Vaars kon zich even wel niet in dit kopgroepje handhaven en viel terug in het peloton. De drie overge bleven koplopers veroverden tenslotte een ronde voorsprong en in de eindsprint tus sen hen toonde Buis zich na een felle strijd de sterkste. De uitslag luidde: 1. Buis, 2. Van Wee ren, 3 Bogaard, 4. F. Vaars, 5. L. Vaars, 6. Uttien, 7. J. de Jong, 8. C. van Steyn, 9. Van Dijk. De uitslag van de C-klasse (30 ronden) luidde: 1. Hendriks, 2. Bouma, 3. Nijssen, 4. Peters, 5. Van der Horst, 6. op 1 ronde: M. van Steyn, 7. Wehnes, 8. Fictoor, 9. De Klerk, 10. Van Kaam. 3-3 Wo Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft- Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater vorige koers) Slotkoers vrijdag 91l6/i8 95 21754 323 192 Va 327 185 284 337 H 166'/t 409 1P5H 69354 165.30 169J4 6714 101,— 143/4 146 130 12854 231 108 f 122.50 22954 9054 173 197 172 52 Vé 47 7754 453/i« 8111/1« 2<f;/i« Heden 13.45 uur. 91 'Via 95 219 325 192. 327 185 284 335 16614 4 404 195 685 I 164.10 169 6814 f 100 144 146 128 12814 231 108 I 122,50 22954 9054 173 4 197 172 4 5154 47 77 4454 82 2454 nog wel plaats is voor enkele moderne be jaardentehuizen. De oude inrichtingen met zaalsysteem ziet men bij de bejaar den in ongenade komen. Gelukkig bestaan er diverse plannen tot het stichten van moderne centi-a voor gezonde bejaarden. Bij de afdeling Bejaardenzorg werden dit jaar ingeschi-even; 575 bejaai'den (184 mannen en 391 vrouwen). Op 31 december 1957 werden in het Haai-lemse tehuis voor ouden van dagen verzorgd: 51 (53) mannen en 27 (28) vrouwen, dat is dus 99 (93) personen. Het aantal verzorgingsdagen bedroeg 27.735 (28.324). Het gemiddelde aantal van deze dagen bedroeg per verzorgde 284,3 (309,2). In dit tehuis wordt alles gedaan om de bejaarde inwoners zo lang mogelijk in het leven te betrekken, ten einde er zo aan mee te werken, dat het oud worden geen ernstig schrikbeeld meer zal vormen, al- NICOSIA (Reuter) De Griekse ver zetsorganisatie op Cyprus EOKA, heeft zondag in strooibiljetten gedreigd „de eer ste de beste Brit" te zullen doden als de nieuwe Britse ondergrondse organisatie Ci-omwell een of andere actie tegen Cyprioten ondex-neemt. Dit is het. ant woord van de EOKA op Britse pamfletten, ondertekend door Cromwell, waarin men de Britten aanspooid tei'reurdaden van de EOKA te vergelden. Een Brits militair voertuig is zaterdag op West-Cyprus in een hinderlaag ge reden. Een soldaat werd doodgeschoten en een andere werd gewond. Een Griekse Cyprioot werd op de vlucht doodgeschoten nadat hij twee Britse soldaten met een dolk had aangevallen en verwond. ATHENE (Reuter) Aartsbisschop Makai'ios heeft Groot-Brittannië en de Vei-enigde Staten gewaarschuwd, dat de aankomst van een Turkse vertegenwoor- diger in de raad van de gouverneur van Cyprus te Nicosia alle hoop op een rege ling in Cyprus teniet zal doen en ook de ex-nst.igste gevolgen zal hebben, aldus ver luidt in Athene. Op hel Zuidcr Buiten Spaarne werden het afgelopen weekeinde voor het tiende achtereenvolgende jaar de interscholaire roeiwedstrijden van Haarlem gehouden. Begunstigd door het fraaie weer en een record-deelneming, werden zij een groot succes. Niet minder dan negentig ploegen samengesteld uit leerlingen en oud-leerlin gen van Haarlemse middelbare scholen hadden voor dit toernooi ingeschreven. De organisatie van dit jaarlijkse evenement berust by „Het Spaarne" en men was er beide dagen in geslaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. Een uit stekende reportage-dienst hield de grote schare toeschouwers van het verloop der wed strijden op de hoogte. De grote toeloop van bezoekers overtrof die van het vorig jaar. In het puntenklassement bezette bij de .jongens het Coornhert-Lyceum met 27'/s punten de eerste plaats, gevolgd door het Kennemer Lyceum 22 punten, 3. ,T. P. Thijsse Lyceum 15l/2, 4. HBS-B 6 punten. 5. Christelyka Lyceum 5 punten. 6. Lorentz Lyceum 4 punten. Bij de meisjes was het het Kennemer Lyceum dat met 33 punten de eerste plaats bezette, tweede was hier het Coornhert Lyceum met 13'/ï punt, 3. Christelijk Lyceum 10 punten, 4. J. P. Thysse Lyceum 31/» punt. Vooral bij de jongens werd in het. num mer school-acht dit jaar voor het eerst verroeid een aardige strijd geleverd waarbij zelfs goede tijden werden afge drukt. Voor het eerst hadden hier vijf scholen ingeschreven. Het werd een span nend duel tussen de ploegen van het Coornhert Lyceum en het Kennemer Ly ceum waarbij de eerstgenoemde ploeg met een halve bootlengte de overwinning be haalde. Het nummer rolbanken wherry, het zwaarste nummer van het programma, le verde een zege op voor het Christelijk Ly ceum dat hierin met miniem verschil de ploeg van het Kennemer Lyceum versloeg. Bij de beginnelingen viel bij de meisjes het pittig roeiend ploegje van het Kennemer Lyceum op. Zondag werd in de pauze een nieuwe vier „Ripperda" aan de vloot van „Het Spaarne" toegevoegd. Deze boot draagt deze historische naam naar een gelijk namige boot waarmede in het jaar 1914 een aantal Spaarne-leden, de heren R. Peereboom, Wackwitz, Fuhrop, Evelyn en Meyer een Noordzeetocht maakten. De nieuwe vierriemsgiek werd thans door de heer Meijer gedoopt. Des avonds werd in het clubgebouw van Het Spaarne een geanimeerd feest ge houden waarop meer dan 500 pei'sonen aanwezig waren. De uitslagen luidden: Dames: Overn. vier stylroeien (oud-leer- Iingen): 1. Coornhert Lyceum. 2. Kenne mer Lyc. Stijlroeien overn. twee meisjes: 1. Kennemer Lyc., 2. J. P. Thijsse Lyc. Stylroeien meisjes oefenskiff: 1. Christelijk Lyc., 2. Kennemer Lyc. Stijlroeien overn. skiff meisjes: 1. Kennemer Lyc. 104 p., 2. Coornhert Lyc. 86 p. School-acht dames: 1. Kennemer Lyc., 2. Coornhert Lyc. Styl roeien meisjes beginnelingen: 1. Kenne mer Lyc. 86 p., 2. Christelijk Lyc. 73 p. Mixed-vier oud-leerlingen: 1. Kennemer Lyc. 1.35.2, 2. Coornhert Lyc. 1.38. Mixed- vier leerlingen: 1. Christelijk Lyc. 1.39, 2. J. P. Thijsse Lyc. 1.40.4. Heren: Eenpers. rolbanken wherry: 1. Coornhert Lyc. 4.29.8., 2. Coornhert Lyc. 4.41.6. Tweepers. rolbanken wherry: 1. Christelijk Lyc. 8.21.3, 2. Kennemer Lyc. 9.22.8. Overn. Twee Leerlingen: 1. Kenne mer Lyc. 3.22.2, 2. Kennemer Lyc. 3.27.2. Overn. Twee (oud-leerlingen): 1. Kenne mer Lyc. 4.24.2, 2. Coornhert Lyc. 4.28.8. Overn. skiff leerlingen: 1. J. P. Thijsse Lyc. 3.22.8, 2. H.B.S.U. 3.29.8. School-acht heren: 1. Coornhert. Lyc. 3.27.2, 2. Kennemer Lyc. 3.31.4. Overn. vier oud-leerlingen: 1. Ken nemer Lyc. 2. H.B.S. b. Oefengiek beginne lingen zwaar: 1. Cooi'nhert Lyc. 3.05.8, 2. Coornhert Lyc. 3.10. Oefengiek beginne lingen licht: 1. Coornhert Lyc. 2.16.8, 2. Kennemer Lyc. 2.17.1. Overn. skiff oud leerlingen: 1. Lorentz Lyc. 4.04.3, 2. Coorn hert Lyc. 4.13. Overn. Vier Dames snel- roeien oud-leerlingen: 1. Kennemer Lyc., 2. Coornhert Lyceum, dus besluit het verslag. „Een mooie kennismaking moet ik zeg gen", zei vanmorgen de Haarlemse politie rechter mr. J. P. Petersen tegen een 55- jai-ige kok uit Arnhem. Deze moest zich verantwoorden voor het feit dat hij zich een portemonnee met inhoud had toege- eigend die aan een Duitse juffrouw met wie hij in een Zandvoortse bar had kennis gemaakt, toebehoorde. Ze waren een avondje uit geweest en onder een gezellig dansje was het gebeurd. De „Fraulein" bevond zich op dat moment in de armen van een andere partner op de dansvloer. Zij liet haar tasje onder bewaking van de kok achter maar deze toonde zich dit vertrouwen allerminst waardig. In ieder geval kwam zijn Duitse kennis spoedig tot de ontdekking dat haar portemonnee met ongeveer veertig gulden aan Duits en Nederlands geld uit haar tasje verdwenen was. „Het was niet mijn bedoeling om het geld te stelen. Ik wou haar alleen maar laten schrikken", voerde de kok aan. De politierechter vond dat echter erg onge loofwaardig klinken voor iemand, die reeds 22 veroordelingen op zijn strafblad heeft staan. Verdachte wees er verder op, dat hij die avond te diep in een aantal glaasjes had gekeken. Hoe de Duitse mar ken tussen zijn eigen geld terecht waren gekomen wist hij ook niet. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte geen termen aanwezig om de vele psychiatrische rap porten, die er reeds over verdachte waren uitgebx-acht, met nog een te vermeerderen. Hij eiste drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte's raadman, mr. G. Couvret. vestigde er de aandacht op dat ook in dit geval vei-dachte het slachtoffer is gewor den van zijn verslaafdheid aan de drank. Bovendien zou zijn cliënt als gevolg van een onenigheid in de Vereniging van Goede Tempelieren in Arnhem van deze reclasseringsvereniging los zijn geraakt. Hij vroeg zijn cliënt een voorwaardelijke straf op te leggen, in welk verzoek de po- litiei-echter gedeeltelijk tegemoet kwam door de kok te veroordelen tot een gevan genisstraf van vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van voor arrest en een proeftijd van drie jaar. Verkeerde jas meegenomen Een 26-jarige Haarlemse krantenbezor ger kreeg een boete van 30 en twee we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar omdat hij in een café in de Haarlemse binnenstad „per ongeluk" een verkeerde regenjas had mee genomen die daar naast de zijne aan een kapstok hing. Thuisgekomen bemerkte hij de „vergissing" maar hij had zich niet de moeite getroost de jas terug te brengen. Wel was hij later naar het café terug- gegaan om zijn eigen regenjas op te halen. Furie met bezem Pietje uit de Lange Lakenstraat stond vervolgens diep onder de indruk vlak voor de groene tafel. Met zijn zeven jaren ver dween hij helemaal achter het getuigen- hekje zodat hij een stapje dichterbij mocht komen. Schuin achter hem in het beklaag denbankje zat een struise 57-jarige Haar lemse huisvrouw. Pietje voetbalde wel eens met zijn vriendjes op stx-'aat voor haar huisdeur. Bons, daar vloog de bal tegen buurvrouws raam. Met verwarde haren en een bezem in de hand was deze toen als een furie naar buiten gerend. „Als jul lie nou niet weggaan, dan sla ik je weg," had ze geroepen. Pietje had daarbij een tik met de bezem op zijn linkerarm moe ten incassexen. Rood en blauw was die arm, kwam zijn stiefvader als getuige ver tellen. „Niks van waar dat ik die jongen geslagen heb, meneer de rechter. Ze lie pen hard voor me weg en toen liep dit jongetje tegen m'n bezem aan." „Je bent nog te jong om de eed af te leggen," zei de politierechter vaderlijk, „maar je moet eerlijk zeggen of je echt geslagen bent met die bezem." Pietje wist het zeer beslist en voelde nog eens aan zijn arm of het nog pijn deed. De officier kon de boosheid van ver dachte wel begrijpen maar eigen rechter- tje spelen mag nu eenmaal niet. Hij vroeg f 25.boete subsidiair zes dagen hechtenis, waarmee de politierechter zich wel kon vex-enigen. Verdachte ook want ze zag van hoger beroep af. DJAKARTA (A.N.P.) Het hoofd van de consulaix-e afdeling van de Nederlandse .plomatieke vertegenwoordiging in Indo nesië, de heer L. G. N. M. Ravesloot, is zondag uit Djakarta vertrokken, op weg naar Nedei'land. De heer Ravesloot, die ruim drie jaar in Indonesië verbleef, heeft als voorzitter van de evacuatiecommissie 36.000 Nederlanders hulp verleend bij hun repatriëring naar het vaderland in ver- baxxd met de in Indonesië gevoerde anti- Nederlandse campagne. Zijn opvolger, de heer H. E. van Raven- •dein, wordt volgende maand in Djakarta I verwacht. Bij de Nederlandse Bank zijn geen klachten binnengekomen over nagemaakte Amerikaanse en Duitse (niet-gangbare) gouden munten, die met het oogmerk van bedrog in ons land verhandeld zouden worden. Een onderzoek naar de oorsproiig van de in omloop zijnde geruchten hier- omtrent wordt ingesteld. In bevoegde Belgische kringen verklaart men, van deze zaak volstrekt niets af te weten. Wel wordt gezegd dat er sinds het begin van de wereldtentoonstelling een twintigtal valse bankbiljetten (geen stuk ken) van 20 dollar in beslag genomen zijn de enige uitgifte van valse dollars waar van men kennis heeft. LONDEN (Reuter) De Britse admirali teit deelt mede, dat de Liberiaanse tanker Melika (20.551 ton) over een afstand van 25 mijl brandend en door de bemanning verlaten in de Golf van Oman heeft ge varen met de machines op volle kracht. Het schip was vrijdagavond in aanvaring ge weest met de Franse tankboot Fernand- Gilabert (10.715 ton). De Melika werd ontdekt door een vlieg tuig van het Britse vliegdekschip Bulwark. Door een helikopter en een fregat zijn twee ploegen Britse militairen aan boord van het tankschip gebracht. Men hoopt de brand spoedig meester te zijn. Ook op de Fernand-Gilabert is een ploeg Britten overgezet. Daar is men het vuur al meester. In totaal zijn er 21 doden en vermisten. Acht zwaargewonden vier Fransen en vier Italianen werden zondagochtend met helikopters naar het Britse lucht machthospitaal op het eiland Bahrein over gebracht. In totaal zijn 64 opvarenden van beide tankboten door verschillende schepen gered. Het Zweedse tankschip „Ceres" seinde zaterdagochtend reeds, dat het verschei dene zeelieden met ernstige brandwonden uit het water heeft opgepikt. De Ford Motor Company heeft bekend gemaakt, dat zij vandaag 12.000 ontslagen arbeiders weer in dienst zal nemen. Aan het einde van september zullen nog 5.000 ontslagen ai'beiders tei'uggenomen worden. De onderhandelingen in het arbeids conflict bij de Ford Motor Company duren voort, daar volgens de maatschappij nog vele vi-aagstukken moeten worden opge lost, alvorens een contractaanbod kan wor den gedaan. Woensdag zullen de arbeiders het werk neerleggen tenzij voordien een nieuwe arbeidsovereenkomst tot stand is gekomen. Aalsdijk, 14 te New Orleans. Aardijk. 14 v. Rotterdam n. New Orleans. Acila, 13 v. Cnragao n. Landsend. Albireo, 14 te Hamburg verwachl v. Rotterdam. Alblasserdijk. 15 te Corpus Christi. Alcor, 14 te Recife. Aldabi, 14 te Rotterdam. Algol, 14 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alioth, 14 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Alkaid,- 14 te Buenos Aires verwacht v, .Rosario. Alkes, 14 55 m. z. Kreta n. Port Said. A.lkmaar, 15 v. Lavera n. Port Said. Almdijk, 14 te Antwerpen. Almkerk, 14 500 m. o.z.o. Socotra n Singapore. Aludra, 14 te Rio de Janeiro. Alwaki, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Ameland, 14 80 m. n. Villano n. Curasao. Amerskerk, 14 v. Beira n. Mtwara. Amstelbrug, 14 et Rotterdam. Amstelkroon, 16 te Whampoa verwacht. Amstelmeer, 14 te Vizagapatnam. Amstelvaart, 14 v. Port Louis n. Singapore. Angolakust, 14 v. Dakar n. Freetown. Annenkerk, 15 te Durban. Antonia, 13 v. Pladju n. Penang. Appingedijk, 14 te Liverpool. Argos, 14 te Rotterdam. Arendskerk, 14 130 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Ariadne, 14 te Amsterdam. Arnedijk, 14 te Houston v. Norfolk. Attis, 14 te Curacao. Axeldijk. 15 te New York. Baarn, 14 te Willemstad v. Puerto Cabèllo. Bali, 14 90 m. o.z.o. Guardafui n. Djibouti. Balong, 14 v. Pandjang n. Suraba.ia. Banda, 15 te Calcutta verwacht. Banggai, 14 500 m. z.w. Chittagong n. Chittagong Bantam, 15 te Genua. Bawean. pass. 14 Perim n. Suez. Bengkalis, 14 te Singapore. Bennekom, 14 te Rotterdam. Blitar, 15 te Aden verwacht v. Belawan. Bintang, 14 red Koh Sichang v. Miri. Bloemfontein, 14 te Pox-t Elisabeth. Borneo, 14 v. Singapore n. Bangkok. Boskoop, pass. 14 Miami n. Rotterdam. Britsum, 14 v. Dunston n. Pt. Churchill. Bussum, 14 25 m. z. Ras Al Madraka n. R'dam. Callisto, 14 225 m. w. Malinhead n. St. Lawrence Caltex Nederland. 14 50 m. v. Finist. n. Bahrein Caltex Pernis, pass. 14 Ras Fartak n. Lissabon. Caltex Utrecht. 14 70 m. w. Quoins n. Abadan. Camerounkust, 14 te Winneba. Casamanca, 15 op de Gironde n. Bordeaux. Ceronia, 15 te Port Sudan. Charis, 13 v. Ciudad Trujillo n. Kingston. Cistula, 14 v. Singapore n. Bangkok. Clavella, 14 te Teesport verwacht. Coolsingel, 14 10 m. z.o- Santa Maria n. P. Ordaz Cradle of Liberty, 14 v. Mena n. Philadelphia. Crania, 13 1000 m. z.w. Azoren n. Curacao. Daplinis, 14 te Bremen verwacht v. Amsterdam Diemerdijk, 13 v. Portland n. Seattle. Dinteldijk, 16 te Los Angeles verwacht. Dorestad, 15 te Yokkaichi. F.lizabeth B, 16 te San Pedro. Ena, 15 v. Rotterdam n. Donges. Eos, 14 130 m. o. Rhodos n. Chalkis. Etrema, 15 te Berre v. Piraeus. Friesland KRL, 14 te Tacoma verw. v. S. Francisco Gaasterland, 14 te Montevideo. Ganymedes, 13 te Pto. Limon. Groote Beer, 13 v. New Y'ork n. Rotterdam. Grootekerk, pass. 15 Finisterre n. Las Palmas. Gordias, 13 v. Amsterdam n. Bremerhaven. Guineekust, pass. 14 Kp. Palmas n. Freetown. Haarlem, 14 te Rotterdam. Hathor, 14 v. Famagusta n. Rhodes. Heelsum, pass. 14 Straat Yucatan. Heemskerk, pass. 14 Kp. Guardafui n. Fremantle Helder, 14 te Amsterdam. Helicon, 13 25 m. n.w. west-Cuba n. Maracaibo. Hera. 13 90 m. z.w. Barbados n. Rotterdam. Hispania, 14 te IJmuiden. Holendrecht, 13 v. Rotterdam n. Baltimore. Hoogkerk, 13 v. Hongkong n. Aden. llos, 12 v. Amsterdam n. Halmstad. Ivoorkust, 15 te Lobito. Jason, 12 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Johan van Oldenbarnevelt., 16 te A'dam verw Joseph Frering, 13 v. Monrovia n IJmuiden. Kabvlia. 13 te New Orleans. Karakorum, 14 327 m. z.o. Suez n Damman. Kennemerland, pass. 14 St. Paulsrocks n. L. Palm Kerkedijk, 14 v. Rotterdam n. New York. Khasiela, 15 te Avonmouth verwacht. Korenia. 14 te Rotterdam. Kosicia, 14 te Rotterdam. Kola Agoeng, 14 v. Tsingtao n. Hongkong. Kveeft, 14 te Wabana. Kylix, 14 v. Pta. Cardon n. Los Angeles. Laagkerk, 14 80 m. n.w. Str. Messina n. Pt. Said Laertes, 14 te Singapore. Limburg, 16 te Piraeus verwacht v. New York. Loenerkerk, 14 20 m. z.w. Finisterre n. Marseille Loppersum, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Luna, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Maashaven, 14 te Pto. Acevedo. Malea, 14 340 m. o.z.o. Albany n. Geelong. Mariekerk, 15 te East-London. Mataram. 14 v. Savona n. Egypte. Meerkerk, verm. 25 v. Colombo n. Aden. Mentor, 12 250 m. n.n.o. Barbados n. Amsterdam Merwede, 14 v. Sapele n. Lagos. Modjokerto. 14 v. Djibouti n. Belawan. Molenkerk, 15 te Marseille. Moordrecht, pass. 15 Finisterre n. Fawley. Mijdrecht, 14 v. Curacao n. Santos. Mississippilloyd. 14 200 m. o. Barbados n. Houston Munttoren. 14 te Eastham. Musilloyd, 15 te Hollandia. Naess Commander, 15 te Fawley. .\aess Tiger, 14 v. Houston n. Amuaybay. Nanusa, 15 te Penang. Omala. 14 v. Vitoria n. Natal. Ondina. 15 te Pulu Sambu. Oostkerk, 15 te Suez. Oranje Nassau, 14 Ie Amsterdam. Orestes, 15 te Ciudad Trujillo. Orion, pass. 14 Finisterre n. Hamburg. Osiris. 12 v. Norfolk n. Philadelphia. Overijsel. 13 v. Sydney n. Melbourne. Ovula. 14 te Singapore. i arkhaven, pas. 14 St. Paulsrocks n. Las Palmas. Pendrecht, 14 80 m. n.n.o. Oran n. Teneriffe. I-ieter S. 14 te Rotterdam. Poulau Laut, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Frederik Hendrik, 14 290 m. w. Malinhead naar Montreal. Prins Willem George Frederik, 14 te Chicago, Prins Willem V, 14 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins Willem van Oranje. 14 te Rotterdam. Provenierssingel, 15 te Morrisville. Pygmalion, 12 60 m. n. Guadeloupe n. A'dam. Raki, 12 v. Houston n. New Orleans. Rcmpang, 14 te Hamburg v. Antwerpen. Ridderkerk, 14 te Antwerpen. Roebiah, 15 te Legaspi. Roepat, 14 v. Port Said n. Genua. Rotti, 15 te New York. Salatiga. 14 v. Surabaja n. Semarang. Saloum, 15 te Dakar. Schiedijk, 15 te Antwerpen. Senegalkust. 14 te Grand Bassam verwacht. Sibajak, 13 1000 m. n. Paas-eiland n. Tahiti. Sirrah, 14 700 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Rastanura. Slamat, 14 te Antwerpen. Sliedrecht, 14 320 m. z.z.o. Mogadiscio n. Bandar Mashur. Soestdijk, 12 15 m. z. Nantucket n. Antwerpen. Solon, 14 te Houston verwacht v. Mobile. Stad Amsterdam, pass. 14 Kp. St. Vine. n. Melilla, Stad Alkmaar, 14 te Amsterdam. Stad Amsterd., 14 22 m. z.o. K. St. Vine. n. Melilla. Stad Arnhem, 14 te Rotterdam. Stad Delft. 14 130 m. w.z.w. Narvik n. Kirkenes Stad Gouda, 13 bij Cape Henry n. Newport News. Stad Haarlem, 14 260 m. z.z.w L, Palm. n. Pepel. Stad Schiedam, 15 te Melilla. Stad Utrecht. 15 te Hannpton Roads. Stad Vlaardingen, pass. 14 Startpoint n. R'dam. Statue of Lib., pass, 14 Pantellaria n. Ph.delphia. Steenwijk. 14 310 m. z. Kp. Race n. Holland Stentor. 14 te Cd. Trujillo verw. v. Pt. Au Prince Straat Banka, pass. 14 Cairns n. Brisbane. Straat Cook. 14 te Mombasa. Straat Mozambique, 14 v. K'stad n. Rio de Jan. Sunetta. 15 te Singapore. Sumatra, 13 te Amsterdam. Tabinta, 15 v. Tandjong Pandan n. Tandj. Priok. Tahama, 15 te Suez. Tamo. 14 v, St. Vincent n. Antwerpen. Tappanzee, 14 te Triest. Tara, 15 te Buenos Aires. Tegelberg, 14 te Moji. Theobaldlus, 14 v. Port. Said n. Turku. Taria, 13 v. Calcutta n. Mena Al Ahmadt. Tibia, 14 20 m. z. Socotra n. Lourenco Marques. Titus, 14 v. Labrea n. Ponce. Tjipanas. 15 te Beira. Tjitjalengka, 14 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Tomocycius, 15 dw. Brisbane n. Pulu Bunju Trajanus, 13 680 m. n.o. Guadeloupe n. Pte. a Pitre Triton. 14 v. Port of Spain n. Georgetown. Van der Hagen, 14 v. Kaapstad n. Luanda. Vasum, pass. 14 Suez n. Mena Al Ahmadi. Vivlpara, 14 v. Mena Al Ahmadi n. Montreal. Waal, 15 te Izmir. Waterland. 14 te Hamburg v. Amsterdam. Westerdam. 13 v. Rotterdam n. New York. Westland, 14 v. Las Palmas n. Amsterdam. Willemstad, 15 te Brighton. Witmarsum, 16 te Houston verwacht. Woltersum. 14 te Le Havre. Wonogiri, 14 v. Damman n. Bahrein. Zaankerk, 14 v. Jose Panganiban n. Siain. Zeeland, 14 117 m. n.w. Benghazi n. Alexandria Zuiderkruis, 15 te Amsterdam. SLEEPVAART Hudson, 15 te Maassluis. Loire, 12 90 m. z.w. Ouessant. n. Rouaan. Noordholland. 15 195 m. n.o. Cebu n. Port Said. Noordzee, 15 te Burutu. Oceaan, 15 Kaap San Antonio gepass. n. Pt. Said. Thames. 15 40 m. n.o. Kaap Tenez n. Port. Said. Tyne, 15 dw. Lissabon n. Livorno. Schelde. 13 v. Vlissingen te Maasluis. Blankenburg, 11 v. Maassluis te Dover. KLEINE VAART Bab T. 11 v. Hudiksvall n. Zaandam. Boreas, 12 v. Malta n. Ceuta. Brouwersgracht, 12 v. Abö n. Amsterdam. Draco, 14 10 m. z.w. Finisterre n. Tanger. Elsa, 11 Kiel gepass. n. Stettin. Heerengracht. 12 v. Newcastle n. Hangö. Joost, 12 te IJmuiden v. Zaandam. Julia Mary, 13 40 m. n.n.o. Villano n. Lissabon Kaap Falga. 11 v. Karskaei n. Rundvik. Manto. 12 v. Rotterdam n. Bilbao. Netta, 12 140 m. w. Kreta n. Alexandrië. Pavo. 12 te Zaandam v. Varberg. Sehippersgracht, 14 10 m. o.n.o. Kiel n. A'dam. Strabo, 13 v. Malaga te Cadiz verwacht. Tilly, 12 te Otterbacken v. Kristinehamn. Twee Gebroeders. 12 te Cartagena n. Rotterdam. Zuiderzee, 14 dw. Eastgoodwin n. Amsterdam. GEN. CR ON.Ié STR A AT 94 MARNIXSTRAAT 63 - TEI. 55027 en 55790 Uw oude Stofzuigei is geld waard! U kunt deze inruilen bij aankoop van een nieuwe Keuze uit alleen U klas faurikaten o.a Hoover Erres Ruton. Hnlland-Klectrö Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 18908 Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 nnr 17605 Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Darqesconfectie Gordijnen Lakens Sloper enz enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM TEL. 11152 is de titel vsliT1 een zeer waardevol boekwerk, dat wij een ieder voor 100 "/n kunnen aanbevelen. Het is een met spanning geschi-even roman van begeerte, erotiek en loutering, zich afspelend in Frankrijk. Een foi-s boek van 492 pagina's in fraaie luxe band. EEN BEZIT VOOR HET LEVEN J Oorspr. prijs 11.90 BOEKHANDEL HOEK STATIONSPLEIN Waarom de last van v ongezonde(en vaak lelijKe) dikte nog U langer met u mee- I dragen BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank fi guur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest pon den per week. BonKorets wer ken volgens het principe van dehvdratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt w.eg. geen loomheid en verstopping meer. Veroveren de charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monier- een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets, f3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES De inschrijving is geopend dagehj* van 7—10 uur. LESCLUBS voor alle leeftijden APARTE CLUBS v. JIVE. TANGO en MODERNE DANSEN ZONDAGAVOND DANSEN aanvang 8 uur DE LESSEN BEGINNEN V.A. 20 SEPTEMBER GED RAAMGRACHT 77 t'o de Schouwburg. HAARLEM - TELEF 171)68 Vraagt prosper" is CONFECTIEFABRIEK F. VAN ITEM vraagt voor atelier. Aanmelden. Korte Veerstraat 1 A. Haarlem, van 9—18 uur CONFECTIEFABRIEK F. VAN ITEM vraagt maat 38 - 40. Aanmelden: Korte Veerstraat 1 A, Haarlem, van 9—18 uur CONFECTIEFABRIEK F. VAN ITEM vraagt Aanmelden: Korte- Veerstraat 1 A Haarlem var. 9 13 .ur ïS SCHROMPELEN WEG® 5l w Pijn en jeuk m verdwijnen bloeden houdt op De wetenschap heeft thans fe' een nieuwe helendesubstan-?« y»! tie ontdekt- met» de verba-tti zlngwekkende eigenschap VU eté de aambeien eenvoudig te ij doen wegdrogen - pijn ver- Mdwijnt, bloeden houdt op. fe", W Toegepast In SPERTI-zalf. ;V doet dit weefsel-veraieu-tej W wende Blo-Dyne zelfs de*£ •ii; meest hardnekkige aam-A» beien Ineenschrompelen, zóoE' ^•.afdoend dat ze thans geen® probleem meer zijn. 'i'i }3>. SPERTI-zalf is zacht en?jL ^'desinfecterend - bevat géén ifljj) verdovende middelen. Voor te» 'R veilige, rechtstreekse be-»*, ts handeling van aambeien, een tube SPERTI L 3.30. f» Reeds lang een begrip voor nel „DE SNELLE VISSER" Ger g-Ido dloniton- Haarlem. Zand voort, Armlerdam, dan Haag, Rotter dam en omitr.. 't Gooi, Utrecht, Zelit. Gevraagd voor de morgen uren een voor hulp in de huishouding en schoonhouden kantoor. Blieven no. 8998 voor de afbouw van 288 galerijflats in Den Haag. Reisuren en reiskosten worden vergoed. Prestatietoeslag. Persoonlijk aanmelden met de vereiste papieren hedenavond tussen 19 uur en 21.30 uur AANNEMER REITZSTR A AT 72. HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6