Tweewielige gevaarlijker voertuigen zijn dan vierwielige PERU, Chef-psycholoog van Westduits leger staat in Bonn terecht Huisarrest voor enige hoge Libanese officieren Grof geschut in Amerikaanse verkiezingscampagne Spel met de Vurige aanhangers van Sjamoen Gesjeesde gymnasiast gaf zich uit voor specialist Overstroming trof dorp in Mexico, 100 doden Moderne kapitein van Köpenick Vereniging in Little Rock voor particuliere scholen font King Size sigaret alles Londen liberaliseert invoer uit dollargebied Import van machines en kranten papier vrijgegeven QP ORDER VAN SJEHAB DE DEENSE VERKEERSLEERGANG Snelheidsverschillen dikwijls fataal Twee Italiaanse artsen op Sumatra beschoten Truman beschuldigt de regering-Eisenhower ervan de recessie opzettelijk te hebben veroorzaakt DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 v> (Van onze correspondent in Bonn) Te Bonn is het proces begonnen tegen de Oostenryker Schneider, tot 1 december 1956 chef van de psychologische dienst van het Westduitse leger. Hy noemde zich arts, doctor in de medicijnen, specialist in de psychiatrie en de neurologie, doctor in de filosofie, doctor in de juridische weten schappen. In feite was hy een gesjeesde gymnasiast uit Wenen, die een paar jaar medicynen had gestudeerd. Het Westduitse ministerie van Defensie liet zich kenne lijk vol bewondering voor een man met titels bedriegen op een wyze, die her inneringen oproept aan de kapitein van Köpenick. Schneiders ontmaskering heeft groot opzien verwekt en er bestaat voor het proces grote belangstelling. Er zullen 143 getuigen verschijnen. De minister van Defensie Strauss, zijn hoogste medische militaire medewerkers, bondspresident Heuss en wie al niet zullen ter sprake komen, omdat zij op een of andere manier deze vervalser ongewild de hand boven het hoofd hebben gehouden. Schneider's richtlijnen voor de aanneming en het onderzoek van Westduitse militairen woi- den nog altijd gebruikt, zo goed waren zij in elk geval wel. „Dr. dr. dr. Schneider" leidde in zijn hoge functie vijfhonderd officieren op, die volgens zijn richtlijnen tachtigduizend soldaten onderzochten. Bekroning Dit bedrog was de bekroning van de „carrière" van een bijzondere oplichter. Schneider mislukte op het gymnasium. Hij nam daarop, na de Anschluss, vrijwillig dienst in het Duitse leger, vocht in Polen, kreeg een ijzeren kruis en maakte zijn vroegere leraren wijs dat hij daardoor, op grond van een of andere Hitleriaanse be schikking, tóch in aanmerking kwam voor het gymnasiumdiploma. Schneider wilde daarna officier van gezondheid worden en studeerde van 1941 tot 1945 medicijnen te Berlijn, Würzburg en Giessen. In het voor jaar van 1945 kreeg hij het „artsen-nood- diploma op grond van een verklaring dat hij vijf jaar medicijnen had gestudeerd. Maar, zo zegt hij, de bewijzen daarvan liggen onder de puinhopen van Würz burg.... Hij werd aangesteld als militair arts en na de oorlog werkte hij als arts in verscheidene Westduitse steden, in Wenen en in Linz. Met glans Schneider liet zich vervolgens als theo logisch student inschrijven, stichtte een tehuis voor moeilijke kinderen en pleegde kleine oplichterijen. Hij dook in de zomer van 1955 berooid te Goslar op, waar hij zich met valse papieren als arts vestigde en zich tenslotte bij het leger meldde een idealist die bereid was een goede prak tijk op te geven. Schneiders brutaliteit en het aanzien dat diploma's en titels genie ten, deden iedereen voor hem buigen. Notariële kopieën van artsen- en andere diploma's, gemaakt naar zijn vervalsingen, slikte het ministerie als koek. De arts- psycholoog-neuroloog-psychiater en jurist op de koop toe was niet gespeend van een De Deense Vera Winther heeft een vlieger geconstrueerdwaarmee zij ho gere sferen opzoekt als zij waterskiet. Bij zo'n gelegenheid verloor zij een ski, verloor haar balans, verloor haar posi tieven en duikelde in het water. Ze voelde zich er niet in haar element. Met een paar gebroken ribben werd ze opgevist. MEXICO, (AFP) Het dorpje Huari- tempa aan de Mexicaanse westkust is door een overstromingsramp getroffen, die aan zeventig tot honderd mensen het leven heeft gekost. Als gevolg van een zware wolkbreuk is dinsdag de Santiago buiten haar oevers getreden. Alle huizen van het dorp zijn verwoest. Volgens het blad „Diario de la Tarde" waren woensdag ochtend zeventig lijken geborgen. Het blad vreesde, dat het aantal doden meer dan honderd zal blijken te bedragen. Ook elders in dit gebied heeft de wolk breuk overstromingen tot gevolg gehad. Verscheidene doipen zijn van de buiten wereld afgesloten. Van alle zijden wordt hulp naar het getroffen gebied gezonden. zekere vakkennis. Een proeftijd van drie maanden doorstond hij met glans en op 1 september 1956 kreeg hij de door president Heuss ondertekende benoemingsoorkonde als chef-psycholoog van het leger. Bedrog en fraude Schneider struikelde niet over de depar tementen te Bonn, maar over de nauw keurigheid van enkele ambtenaren te Gos lar. Het was deze opgevallen dat Schnei der als Oostenrijker bij het Westduitse leger werkzaam was in strijd met de wet telijke bepalingen. Zij wonnen inlichtingen in te Wenen en toen bleek dat Schneider 'n gewoonte-misdadiger was. Op 1 decem ber 1956 werd hij gearresteerd en van zijn gehele diploma-opsomming, van al zijn titels en zijn voor de buitenwereld fraaie leven bleef niets over dan bedrog en fraude. Met zijn charme nam hij tientallen men sen voor zich in. Een verzekeringsmaat schappij vloog er in 1955 in, toen hem te Brussel dure fototoestellen zouden zijn ontstolen, daags na het sluiten van een hoge verzekering. Dat is nu juist psycho logie, zei Schneider na zijn arrestatie tegen de politie: geen verzekeringsmaatschappij komt op het idee dat een bedrieger zo doortrapt is om de dag na het sluiten van een verzekering een diefstal aan te geven. Het gros lacht om het geval, maar het moet toch te denken geven dat iemand, die hoog spel speelt met diploma's en titels en een handige prater is, in staat is een hoge trede te bereiken op de ambtelijke ladder, waarop in Bonn toch al gedrang genoeg is. LITTLE ROCK (Reuter) Het ge rechtshof van Little Rock heeft zijn goed keuring gehecht aan een „verenigng voor particuliere scholen in Little Rock" die op aandringen van gouverneur Faubus is opgericht om de opheffing van de rassen scheiding op de openbare scholen in Little Rock te omzeilen door van die scholen particuliere instituten te maken. Volgens gouverneur Faubus is de door het Opper ste Gerechtshof in Washington bevolen op heffing van de rassenscheiding op de open bare scholen niet van toepassing op par ticuliere scholen. De vereniging kan met steun van de staat scholen exploiteren die alleen door blanke kinderen bezocht zul len worden. President Eisenhower heeft onlangs verklaard, dat een dergelijke ac tie tot „heel wat processen zou leiden. Een strijdvraag is bijvoorbeeld, of Faubus kan volhouden dat scholen particuliere instel lingen zijn als zij door de staat financieel gesteund worden. Men verwacht dat de openbare middelba re school van Little Rock, die door Faubus is gesloten door de nieuwe vereniging als particuliere school voor blanken zal wor den geopend. Intussen heeft het menings verschil tussen Faubus en het schoolbe stuur zich verder toegespitst. Faubus be schuldigt het bestuur ervan dat het naar rassenvermenging streeft. Op het staken van de sportwedstrijden en andere acti viteiten van de leerlingen door. Het school bestuur heeft Faubus boos gereageerd met de verklaring, dat voor de sluiting de wed strijden in de vakanties en weekeinds toch ook door gingen. (AFP) Een hof van beroep heeft ge weigerd in te stemmen met uitstel van de rassenintegratie op twee openbare scholen te Charlottesville in Virginia. Men ver wacht dat gouverneur Almond het voor beeld van Faubus zal volgen en de scholen zal sluiten. Advertentie Wij zijn het er oveT eens, dat die is, wat een eerste klas sigaret moet zijn zacht, voldoening schenkend, subliem aroma, steeds gelijkblijvende kwaliteit. Ik houd van het „Silk Filter" - hij heeft ze liever zonder mondstuk. Gladstone met of zonder Silk Filter houdt de smaak waarvan U houdt.. De Engelse minister van Kandel, Sir David Eccles, heeft in de niet-opcnbare bijeenkomst van de Economische Confe rentie van het Gemenebest in Montreal aangekondigd, dat Engeland voornemens is. het toezicht op de invoer van industrie-, landbouw- en kanloormachines uit het dollargebied vrijwel geheel op te heffen. Hy zei, dat nog slechts een beperkt aantal van betrekkelijk gespecialiseerde machine rieën aan invoer toezicht onderhevig zou blijven- Verder zal zalm in blik, behalve die af komstig uit landen van het Sowjet-blok, geheel van invoertoezicht worden bevrijd en ook het toezicht op krantenpapier wor den opgeheven. Ook aan de koloniale regeringen zal verzocht worden, voor een groot aantal met dollars te betalen goede ren de invoerbeperkingen te verzachten. Sir David zei verder, dat deze maatrege len onmiddellijk genomen zullen worden en dat dan het stadium bereikt zal zijn. dat vrijwel alle grondstoffen, de voor naamste voedingsmiddelen en de gereed schappen voor de industrie („tools of trade") ongehinderd zullen kunnen wor den ingevoerd. De volgende stap zal zijn, een aanvang te maken met het ongehin derd toelaten van invoer van verbruiks- goederen en van de overige voedings middelen. De minister zei te geloven, dat de we reldhandel zich zal uitbreiden en dat men in Engeland geen inflatie zal hebben. BEIROET (UPI) Drie, en wellicht zelfs vyf hoge officieren van het Libanese leger zyn ingevolge een order van gene- raal-ma.joor Focad Sjehab onder huis arrest geplaatst. Van officiële zijde be waart men het stilzwijgen over deze arrestaties. De officieren, die huisarrest kregen op gelegd zijn kolonel Anwar Karam, com mandant van de Libanese troepen ter sterkte van een bataljon in Tripoli, kolonel Foead Lahoud, een broer van Sa- lim Lahoud, die een der bekendste poli tieke medewerkers van Camille Sjamoen is en commandant was van een te Marjoun (Zuid-Libanon) gestationeerd bataljon, en kolonel Ghattas Labaki, de broer van een vooraanstaand journalist, die Camille Sja moen steunt. Karam en Lahoud zijn inder tijd hard tegen de rebellen opgetreden en steunden Sjamoen in diens optreden tegen de opstandelingen. Karam heeft de repu tatie een van de felste vechtersbazen te zijn onder de officieren van het Libanese leger. Zijn optreden in Tripoli zou bij de volgelingen van Rashid Karami veel kwaad bloed gezet hebben. Men tast in het duister over de reden van het huisarrest. Politieke waarnemers vrezen echter, dat het optreden van de toekomstige president in zijn functie van opperbevelhebber een felle reactie zal wekken bij de aanhangers van Sjamoen. de Libanese president, wiens ambtstermijn binnenkort afloopt. Het wordt niet uitge sloten geacht, dat deze reactie voor Foead Sjehab grote moeilijkheden zal opleveren. (Reuter) Rasjid Karami, die door Libanese oppositie- en opstandelingen leiders is voorgedragen als premier, heeft woensdag verklaard, dat de nieuwe re gering, welke later deze maand zal wor den gevormd als generaal Sjehab Camille Sjamoen als president opvolgt, onmiddel lijk de Verenigde Staten zal verzoeken de Amerikaanse troepen uit Libanon terug te trekken. Karami meende dat de Verenigde Staten een dergelijk verzoek direct zullen inwilligen. Karami heeft tijdens de op stand de verzetsbeweging in Tripoli ge leid. Karami zei voorts, dat, indien hij tot kabinetsformateur zou worden benoemd en zou slagen, zijn buitenlandse politiek onder meer zou bestaan uit herstel van de Libanese neutraliteit en van een liberale Arabische politiek. Indien de Libanezen de wens te kennen geven, dat er een federatie met andere Arabische staten tot. stand komt, zou dit dienen te geschieden. (UPI) De Libanese oppositie reageerde woensdag verontwaardigd op de verkiezing van de minister van Buitenlandse Zaken, Charles Malik, tot voorzitter van de Alge mene Vergadering van de UNO en brand merkte hem als een „Amerikaanse stro man, die de Arabieren is opgedrongen". De rebellenleider Saeb Salem verklaarde dat de regering van de Verenigde Staten niet alleen geen rekening had gehouden met de gevoelens van de Arabische volken, maar ook niet met de waardigheid van de Algemene Vergadering, door een man als Malik als voorzitter aan te wijzen, terwijl de meerderheid in zijn eigen land tegen hem is en hem zelfs voor het gerecht wilde brengen, ter verantwoording voor alles, wat hij gedurende de laatste twee jaren had gedaan. CAIRO (UPI) President Nasser heeft dinsdagavond een ontmoeting gehad met de Libanese rebellenleider Jumblatt. Bij zonderheden over hun onderhoud zijn nog niet bekend. BEIRUT (UPI) Een aanhanger van president Sjamoen, die zich in de Basta- wijk van Beiroet begeven had, is door de opstandelingen doodgeschoten. Hoe gevaarlijk fietsen, al dan niet met motor, is, bleek tijdens besprekingen over het tweewielige verkeer tijdens de vierde internationale verkeerstechnische leergang te Kopenhagen. Uit de echte „fietslanden" Nederland, Denemarken en Frankrijk was een enorme voorraad docu mentatiemateriaal gekomen om dit feit te staven. De Nederlandse commissarissen van politie uit Rotterdam en Den Haag K. J. Mueller en mr. J. F. E. Hopman deden samen met ir. C. Kuysten, chef verkeers- afdeling A.N.W.B., een dik boekje over dit onderwerp open. Volgens Franse gegevens is het deelne men aan gemengd verkeer door fietsen, bromfietsen en motorfietsen tien keer zo gevaarlijk als voor auto's. De Nederland se rapporteurs berekenden, dat in hun land per miljard gereden kilometers tus sen 1950 en 1954 20 vrachtautobestuur ders, 38 inzittenden van personenauto's, 168 motorrijders, 86 bromfietsers en 21 fietsers zijn omgekomen. Per 1000 onge lukken was de risico-factor voor vracht wagens 1,5, voor personenauto's 2,7 en voor „tweewielers" gemiddeld ruim 15, voor wat betreft de ongelukken met fatale afloop. KOPENHAGEN, (UPI) In Denemar ken bleken volgens prof. P. H. Bendtsen van de Deense technische hogeschool in 1955 56 percent van de Deense verkeers slachtoffers berijders van fietsen, scoo ters, motorfietsen en bromfietsen te zijn. Bendtsen vertelde, dat Denemarken zijn plaats heeft verloren als land met ver houdingsgewijs het grootst aantal fietsen. Nederland heeft thans meer fietsen per hoofd van de bevolking. Denemarken heeft 10 fietsen per 20 personen, Nederland 10 fietsen per 18 personen. Waar dit economisch verantwoord is, zoals bijvoorbeeld in dichtbevolkte buiten wijken, achtten de meeste deelnemers aan de besprekingen het aanleggen van paden met eenrichtingverkeer voor fiet sen en bromfietsen wenselijk. Ook het ver breden van algemene rijbanen met een markeringsstreep voor fietsers kan zijn nut hebben, mits de auto's dan niet op deze „zone" rijden of parkeren. Uit de discussie, waaraan ir. M. Ie Cos- quino de Bussy, adviseur van rijkswater staat en ir. J. F. L. van Gils, directeur van de afdeling Verkeersonderzoek van Rijks waterstaat deelnamen, bleek, dat juist de ongelijke snelheden der voertuigen op we gen voor algemeen gebruik de meeste moeilijkheden veroorzaken. De snelheids limiet in Nederlandse bebouwde kommen heeft het aantal fatale ongelukken aan merkelijk doen dalen, omdat de snelheids- verschillen onderling verminderden. Brengt men de snelheidsverschillen tussen bromfietsen en fietsen op gemeenschappe- lijke paden naar elkaar toe door de maxi mumsnelheid van bromfietsen in bebouw de kommen te verlagen tot 30 kilometer, dan zal ook op deze paden, op kruisingen en in de straten het aantal ongelukken ver minderen. De hoofdcommissie van politie van Ko penhagen signaleerde een aanzienlijke teruggang van het aantal fietsen in de Deense hoofdstad, die niet wordt gecom penseerd door het gebruik van bromfiet sen. Veeleer is sprake van omschakeling op auto's. In vijf jaar tijds liep het aan tal fietsen terug van een half miljoen tot 400.000 terwijl thans 88.000 „knallerts" rondtoeren met een snelheidslimiet van 30 km., die in de praktijk 40 wordt Hijis voorstander van de aanleg van aparte bromfietspaden, maar vele andere ex perts achten dit niet economisch en het egaliseren van snelheidsverschillen beter. Ir. De Bussy wees er nog op dat door het veelvuldig gebruik van fietsen het stads verkeer met auto's en openbaar vervoer aanzienlijk wordt ontlast en de toch al aan zienlijke parkeerproblemen niet verer geren. Meer dan dertig pre-adviezen hebben tot uitgangspunten gediend voor de discussies van woensdag en hedenmorgen. Alsnog zullen vraagstukken van de capaciteit van stadstraten, mede met betrekking tot rij tijden, voorrangsregels en andere voor schriften ter sprake komen. Ook het vraagstuk van het voetgangersverkeer, dat in vrijwel alle steden van de wereld bij zonder klemmend is, zal nader aan de or de komen. Veel indruk maakten Franse cijfers over onderzoekingen naar de technische staat van voertuigen. In Frankrijk bleek tien percent onbruikbaar en dertig percent in slechte staat van onderhoud te zijn .Ne derlandse mededelingen over het gebrek aan kennis van de verkeersregels bij fiet sers en bromfietsers ontlokten aanbevelin gen om, zoals bijvoorbeeld in Duitsland, een examentje verkeerskennis voor brom fietsers verplicht te stellen. DJAKARTA (Reuter) Volgens een mededeling van ae zijde van de Italiaanse ambassade in Djakarta, zijn zaterdag twee Italiaanse artsen, die in een auto acht kilo meter buiten Sawahlunto, in Midden-Su- matra reden, door opstandelingen aange vallen en gewond. Zij werden naar Dja karta overgebracht, waar zij in het mili taire hospitaal zijn opgenomen. Een van hen werd door geweervuur in armen en benen getroffen, en de tweede in de armen en mond. Beide doktoren werkten op een driejarig regeringscontract, dat binnenkort afloopt. 0/3 de <~Praatótoel Artiest We reden eens in de bus van Tunis naar TripolisEen tocht van meer dan een et maal, met één stop van een uur. Voor vic tualiën zorgt men zelf. De bus was vol, tjokvol. Toch trachtte niemand meer ruimte in te nemen dan hem rechtens toekwam. Libiërs en Tune- siërs zijn zeer welopgevoede lieden. We kennen ze erger. Op het bankje voor ons zat een ondefi nieerbare bundel kleren, evenals op de bank daarnaast. Een heer, wie wolken rozegeur uit de hagelwitte kleren opsloe gen, behoorde bij deze twee bundels. Toen hij bij het krieken van de dageraad aan deze bundels begon te schudden stegen daar klaaggeluiden uit op. Uit de verwarde lappenmassa maakten zich vier hoofden los, stekelvarkens van aluminium krul spelden. Vier monden vol uitgesmeerde wijnrode lippenstift geeuwden wijd, wijd, wijd. Vier paar doodmoede, doffe gedes illusioneerde ogen staarden in de frisse morgen. Vier paar handen begonnen met cosmetica de schade van de nacht in te halen en te trachten weer wat fleur aan de ruines van vier jonge gezichtjes te geven. De heer met de rozegeur bleek de mana ger van het stel te zijn. Hij ging het met zijn meisjes eens in Libië proberen en dat was goed gezien. In Libië zitten eerbare vrouwen achter slot en grendel en andere zijn er uitermate zeldzaam. Zijn meisjes hadden veel bagage bij zich, grote manden, licht van gewicht maar intrigant van in houd. Dat bleek bij het passeren van de Libische grens. Nu is de Libische douane niet gemakke lijk; dat openbaart zich in een meer dan grondig onderzoek van ieder stukje ba gageEn vooral de vier manden bleken een verrukking wat de inhoud betrof, want de meisjes waren kunstenaresjes. Er was een kakelbont gewemel van heel kleine kle dingstukjes, geglinster van pailletten en donzige zachtheid van struisveren. De dou anemannen verdrongen zich om de man den en hadden de dag van hun leven. De dametjes en hun begeleider keken ver veeld. Toen kwam de paspoortcontrole. De in houd iverd opgelezen door een man in glinsterend uniform, waarna een mindere godheid een en ander zorgvuldig opschreef in een geweldig boek vol stempels en ze gels, Een fantasienaam werd opgelezen. Miss Zo-en-Zo, leeftijd: zo en zo, geboren: daar en daar. Beroep: „artiste". Nummer twee. Miss Weer-Wat-Anders, oud: zo en zo, geboren: daar en daar. Beroep: „artiste". En nummer drie. „Artiste". En nummer vier. Artiste". Toen kwam. mijn eigen tekenaar. Naam: Meneer Tadema. Leeftijd: zo en zo: Ge boren: (hoe kon het anders?) in Leeuw arden. Beroep: „Artiste"- Er viel een dodelijke stilte. De politie man keek hem verbluft aan. „Artiste?" herhaalde hij weifelend. „Si, si", zei mijn tekenaar in vloeiend Italiaans. „You sure, mister?" vroeg de veeltalige politieman nog eens voor de securiteit. „Yes, signore". -zei mijn tekenaar. Er kwam een gewonde blik in de ogen van de politieman Hij keek naar mijn tekenaar. Hij keek naar mij. „Siire?" herhaalde hij nog eens. Mijn tekenaar trok hoogmoedig de wenk brauwen op bij deze volhardende onzeker heid. Hij knikte. „Ook gij, Brutus!" lazen we duidelijk in de ogen van de politieman. Hij maakte een zwak gebaartje dat we konden door gaan. Mijn paspoort wou hij niet eens zien. Bob Taclema-Sporry Advertentie het land van de Inca's, levert het krullige Lama- haar Van deze Lama Curl hebben wij prachtige damesmantels en heren jassen vervaardigd. U kunt ze zien in de etalage bij WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse Democratische partij heeft de Re publikeinse regering van Eisenhower er van beschuldigd het land de ergste econo mische achteruitgang sedert de tweede wereldoorlog, een dodelijk oorlogsgevaar en overal in de wereld nederlagen te heb ben gebracht. Volgens de partij zal het bij de verkiezingen in november gaan om de buitenlandse politiek, „het gebrek aan leiding van de president", de corruptie en de economische achteruitgang. In het partijblad „Democratie Digest" wordt gezegd, dat de Republikeinse partij het land geen leiding heeft gegeven met als gevolg een conservatieve binnenland se politiek en een verouderd, niet-realistisch buitenlands beleid. De buitenlandse poli tiek is tot zo'n laag niveau gezakt, dat de Verenigde Staten hun toevlucht moeten ne men tot brute kracht, zoals het zenden van troepen naar Libanon, om de wereld bijeen te houden, aldus de „Digest". De Verenig de Staten hebben in het buitenland vrien den verloren doordat zij zich achter ach terlijke en in diskrediet geraakte heersers in het Nabije-Oosten en Azië hebben ge plaatst, de problemen van de Zuid- amerikaanse landen verwaarlozen en zijn doorgegaan met proeven met grote wa terstofbommen. De Russen daarentegen, aldus het blad, doen zich voor als vrien den der Arabische en Aziatische volken. Klein houden (UPI) Oud-president Truman heeft in een rede voor de conventie van de 7 -enig- de staalarbeidersunie de regering-Eisenho wer ervan beschuldigd opzettelijk de economische recessie veroorzaakt te heb ben om de grote zaken ieder meer macht te geven en de arbeiders klein te houden. En dit, aldus Truman, op een tijdstip, dat wij gewikkeld zijn in de grootste strijd om de macht die de wereld ooit aanschouwd heeft. Kroesjtsjev heeft openlijk verklaard dat Rusland een economische oorlog te gen Amerika voert. En wij „besteden de meeste tijd met onszelf belemmeringen in de weg te leggende Russen halen ons in, niet slechts omdat zij vooruitgaan, maar ook omdat wij terug gaan. „Gedu rende het grootste deel van dit jaar heeft de staalindustrie gewerkt op iets meer dan vijftig percent van haar capaciteit en nu jubelt iedereen dat het einde van de re cessie nabij is, omdat de staalindustrie. werkt op meer dan zestig percent van haar capaciteit, aldus Truman.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3