Haarlemse raad kiest leden voor 25 raadscommissies Wethouder Bakker: „Geen paniek bij ontruiming van rusthuis" Katholieke handelsreizigers 50 jaar met „St. Christoffel" op pad Communisten niet vertegenwoordigd C. J. OerSemans HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Dc haargroei-tonic, die werkelijk helpt Burgerlijke stand van Haarlem In week vóór Sinterklaas Haarlemse winkels weer tot 10 uur 's avonds open? Congres „Beraad voor het Nederlandse Volksleven'1 INTERPELLA TIE-PR OPER Scherpe critiek op artikel in Peruka-orgaan Op 30 september wordt „Bloemenheuver' geopend Zaterdag taptoe op de Grote Markt Uitspraken Haarlemse rechtbank DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT.' P. H- van Geest koninklijk onderscheiden Helianthus met zes bloemen aan één stengel „Delftse ceramiek" vol gende maand in de Vleeshal Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG IS SEPTEMBER 1958 DE HAARLEMSE RAAD heeft in zijn vergadering van woensdagmiddag de raadscommissies gekozen. Dit geschiedde nadat één van de drie uit de raad gevormde slemcommissies zich ruim twee uur met het tellen van de stemmen had beziggehouden en nadat er een kort principieel debat was geweest naar aanleiding van het verzoek van de heer Proper (Comm.) ook hem als enig com munistisch raadslid in enige commissies op te nemen. Hij kreeg slechts steun van de P.S.P.-woordvoerder, de heer Bovenkerk. De andere fracties toonden zich niet bereid het in 1949 ingenomen standpunt tot wering van communisten uit raads commissies te verlaten. De samenstelling van de commissie voor de stadsbiblio theek werd op voorstel van B. en W. aangehouden. Amendementen werden aan genomen. waarbij de commissies voor volksgezondheid, volkshuisvesting, sociale zaken en jeugdzaken één lid meer kregen dan aanvankelijk was voorgesteld. Enige leden wilden de commissie voor hout. plantsoenen en begraafplaatsen handhaven, in plaats van deze, zoals B. en W. hadden voorgesteld, te doen opgaan in de commissie voor stadsontwikkeling en openbare werken. De andere punten van de vrij korte agenda werden zonder of met geringe discussie aangenomen. Voordat de verkiezing van de raadscom missies begon sprak de heer Proper (Comm.) er zijn teleurstelling over uit, dat één raadslid van een bepaalde groepering buiten de commissies was gehouden. Daar door kon dat lid waarmee de heer Proper zich zelf als enig communistisch raadslid bedoelde niet ten volle aan het raadswerk deelnemen. Hij achtte deze toe stand ongewenst en wenste ook in aanmer king te komen voor het recht aandeel in het werk van de commissies te aanvaarden. De heer Proper zei belangstelling te heb ben voor de commissies voor openbare werken, sociale zaken en kunstzaken. De heer Bovenkerk (P.S.P.) steunde de communistische spreker door te zeggen, dat het naar zijn mening juist is alle raads leden in staat te steilen volledig aan het raadswerk te doen deelnemen. Tot dit raadswerk behoort zeker ook het werk in de commissies. Hij had daarom ook geen bezwaar tegen het opnemen van commu nisten in de raadscommissies, omdat het vertrouwen dat daardoor gesteld wordt niet in de eerste plaats het raadslid be treft, maar de kiezers. Een ander geluid deed de heer A1- b r e c h t (Arb. )horen. Hij voelde geen be hoefte terug te komen op het door zijn fractie in 1949 ingenomen standpunt, om dat er zich sindsdien geen feiten hebben voorgedaan, die een wijziging van dat standpunt zouden wettigen. Hij was van oordeel, dat democratie nog iets anders is dan regeren volgens de formule de helft plus één. „Democratie houdt onder meer in, dat men wil luisteren naar politieke tegenstanders". De gekozen vertegenwoor diging heeft de plicht de vrijheid te hand haven. De communisten eisen dat hun de mogelijkheden wordt gegeven de democra tie te ondergraven en te verzwakken. „Wij zijn niet bereid verder te gaan dan de wet van ons eist en wij willen de communisten niet vrijwillig vertrouwensposten schen ken" aldus de P.v.d.A.-fractievoorzitter. Ook de heer Van der V e 1 d t (K.V.P.) Advertentie een... kam HAAR? D.i«»f moet U iets aan doen voot Uielf en voor allen die U zien En nu kunt U er iei5 aan doen' Want als dc haarwortel» nog aanwezig zijn (en dat t» buna altijd het gevall kan Callo U helpen Een Callo kour. getomhmeerd met bet gebruik van vitamine B-tomple» (uit bruinbrood giMvlokken enz geeft U in enkele maanden Uw haar terug' Er ligt een gf4ii« bro chore (met uitvoerige inlichtingen en foto met itte«cen) voor U klaar MED. GEDIPl. HAARKUNDIGE Gierstraat 69 - Telef. 21736 BEVALLEN van een zoon: 14 sept.: M. C'. van BegierenHengst. 16 sept.: A. A. M. SlootwegBoerrigter, 17 sept.: A. d- BoerMolenaar. A. E. v. BragtTimmers, G. H. DekkerDe Graaff, J. C. Ligthart Meijer. BEVALLEN van een dochter: 16 sept.: M. G. DisselhofRoeles, M. J. Kalló Hageman, E. G. de HaanBel, 17 sept.: A. HagoboutLoonhart, W. F. ZornSteen- ken. ONDERTROUWD: 16 sept.: C. H. Hoef man en M. Ottoiini. 17 sept.; P. M. Paa'- en H. .J. Bouwens, G. van Egmond en M. T. J. Buurman. H. J. A. Rooijers en E. C. Fakkeldij, IJ. J. Blokker en A. F. Jansen, J. Mesman en C. C. Sintenie, C. B. van Saase en A. C. Sintenie, R. A. M. van Zantwijk en E. C. van Wetering, R. Visser en M. Kouwenhoven. W. J. Dorland en W. B. van Rinsum, G. Elferink en A. S. L. T. Hoogers, H. J. Rozenharf en A. Poelman, M. J. van Meoweld en B. H. Sabel. J. van Boekel en J. Verkerk, N. L. van Deun'en D. I-I. Ho m ui, J. P. E. M. van Kipshagen en A. A. M. Rut te. GEHUWD: 17 sept.: T. Souwer en H. Koppen, M. Wielaar I en E. van Kempen, W. Loerakker en C. T. A. M. Arons, F. H. van der Linden en W. C. H. van der Haa- gen, P. T. Apeldoorn en H. T. van Roon. P C. van der Heijden en A. P. Gründe- -rmn, H. C. Schouten en E. W. M. Willem- P. J. A. Meegdes en C. B. G. Meier, I. Nooitgedagt en J. van Breemen, B. loemers en E. Calandt, A. G. A. Biester n .J. M. Clous, J. H. F. M. Boermans en E. M. Krouwels, P. J. Huijboom en H. C. M. an Schie, J. Klomp en G. A. Visser, C. W. Vlugl en M. M. Onstenk, S. Welles en I. H. Burke, H. Nieuwhof en W. C. van Mierlo. OVERLEDEN: 16 sept.: W. G. Kleijne, 67 j.. Mrt van Heemskerkstraat. A. Mul der, 79 j.. Zonnebloemstraat. verklaarde dat zijn fractie haar ingenomen standpunt niet wenste te wijzigen. Hetzelfde deed de heer Spek namens de Prot.Chr. fractie. De heer Stoffels (V.V.D.), die zei na mens zichzelf te spreken, was weliswaar van mening, dat in principe geen enkele groepering buiten het werk van de raads commissies diende te worden gehouden, maar meende voorts dat bij het kiezen van leden voor die commissies vertrouwen in die leden noodzakelijk is. De C.P.N. had zich afgewend van de principes van de democratie en daarom was hij niet bereid communisten in de raadscommissies op te nemen. De heer P r op e r zei in tweede instantie nog, dal gebrek aan vertrouwen pas kan worden afgeleid uit het werk in de com missies. Het mocht echter niet baten: de raad benoemde hem niet tot lid van één of meer commissies. De heren Van der Veldt (K.V.P.), Stoffels (V.V.D.). Albrecht (Arb.) en Proper (Comm.) toonden zich tegen de door B. en W. voor gestelde opheffing van de commissie voor hout, plantsoenen en begraafplaatsen. Zij wilden de zaak nog even aanhouden en nog eens bepraten met de commissie voor stads ontwikkeling en openbare wérken, die door B. en W. bestemd was om onder meer het werk van de commissie voor hout en plant soenen over te nemen. Wethouder H a p p zag de noodzake lijkheid er niet van in, omdat hij van mening was dat door de samenvoeging van de twee commissies een gewenste integra tie zou worden bereikt, maar hij verklaar de zich wel bereid het voorstel van de leden over te nemen. De kredietaanvrage door B. en W. van 5500 voor de ombouw van de bestaande centrale-verwarmingsinstallatie in het hoofdbureau van politie deed de heer Spek (Prot.Chr.) vragen, waarom dat nu zo kort na de inrichting van het gebouw nodig was. De heer Lichtenveldt (V.V.D vroeg zich af, of de overcapaciteit van de instal latie (men had geklaagd dat het in het gebouw vaak te warm was) niet. gebruikt kon worden voor verwarming van het ge bouw van de Bescherming Bevolking in het voor- en naseizoen. Dit denkbeeld achtte wethouder Hap p..é niet uitvoerbaar. Het zou fe kostbaar zijn voor de enkele stookdagen, waarop dit mogelijk zou zijn. Overigens wees de wet houder erop. dat de installatie al in het gebouw aanwezig was, toen dit door de gemeente werd overgenomen en dat het niet zozeer ging om een bepaalde over capaciteit., maar om een onvoldoende regel baarheid van de installatie. De mogelijkheid bestaat dat de winkels in Haarlem dit .jaar weer in de week vóór Sinterklaas tot tien uur 's avonds geopend zullen zijn. Het comité Cenlrumbelangen Haarlem en de kring Haarlem van de raad van het grootwinkelbedrijf hebben zich dienaangaande met een verzoek tot het Haarlemse gemeentebestuur gewend. Na dat de desbetreffende organisaties B. en W. terzake hebben geadviseerd, zal een voor stel over deze aangelegenheid in de raad ter tafel worden gebracht. Het ligt in de bedoeling de winkels tot tien uur 's avonds voor het publiek open te stellen van donderdag 27 november tot en met donderdag 4 december, uiteraard met uitzondering van zondag 30 novem ber. Winkeliers, die dit wensen, kunnen hun zaken van zes uur tot halfacht sluiten om hun personeel gelegenheid te geven een maaltijd te gebruiken en wat te rusten. Vorig jaar werd er van de gelegenheid om in de avonduren Sinterklaasinkopen te doen een zeer druk gebruik gemaakt. Op woensdag 8 oktober houdt het „Be raad voor het Nederlandse Volksleven" een congres in het Teyler museum in Haarlem. Het motto van het congres is „Volksleven in de gewesten". De heer K. ter Laan spreekt namens de voorzitter, dr. P. J. Meertens, die in het buitenland vertoeft, een openingswoord. De heer A. Buter uit Goor, archivaris van de Algemene Vereniging Twente spreekt over „Volkskunde in Oost-Nederland", ds. J. J. Kalma uit Lekkum (Fr.), bibliothe caris van het Fries Genootschap over „Volkskunde in Friesland", drs. J. Hansen uit Roermond, voorzitter van de sectie „Volkscultuur" van de Limburgse Cultu rele Raad, over „Volkskunde bezuiden de grote rivieren" en dr. Tj. W. R. de Haan uit Haarlem, voorzitter van de Volkskun de commissie der vereniging „Haerlem", over „Volkskunde in Noox-dholland". Leden van de buurtvereniging „De Wurf' zullen allerlei vertellen en verto nen over het oude Zandvoort, waarbij in het bijzonder de klederdracht de aan dacht krijgt. Tenslotte zullen de congressisten van gedachten wisselen over de vier gehou den referaten. Naar aanleiding van de interpellatie van de heer Proper (comm.) over de ge deeltelijke ontruiming van het rusthuis „De Zonnebloem" door de gemeente op 3 april van dit jaar, heeft wethouder B a k- k e r woensdagmiddag in de Haarlemse raad scherpe critiek geoefend op een ar tikel dat over deze kwestie in het blad van Peruka (de Bond van Pension- en Rusthuishouders en Kamerverhuurders) in juni van dit jaar is verschenen. Onder het opschrift „Rusthuis leeggejaagd" had het blad de gemeentelijke geriater aange vallen, waarbij onder meer gesteld was, dat de getroffen maatregelen ten doel zou den hebben het commercieel beheren van een rusthuis onmogelijk -te maken. Dit laatste noemde wethouder Bakker een leu gen. „Het is onjuist en onbehoorlijk, dat het blad een ambtenaar, die zich niet kan verdedigen, heeft aangevallen in plaats van hijvoorbeeld critiek te oefenen op B. en W.", aldus de heer Bakker, die verder opmerkte dat de schrijver van het ge wraakte artikel geen inzicht had in de ver houdingen in een gemeente. Hij betreurde het dat zulke artikelen konden worden ge schreven. In antwoord op de vragen van de heer Proper die zijn interpellatie kort had toegelicht zei wethouder Bakker, dat de betrokken rusthuishoudster herhaalde lijk was gewaarschuwd door B. en W., na dat gebleken was dat er ernstige klach ten waren over de toestand in het rust huis. Van de twaalf vanwege de gemeen te verpleegde bejaarden waren er slechts twee geestelijk gestoord. B. en W. hadden bij. het nemen van hun maatregelen voor opgesteld. dat de wegbrenging van de daarvoor in aanmerking komende bejaar den slechts op basis van vrijwilligheid diende te geschieden. Op medisch advies had men besloten de spanning voor de be jaarden slechts zo kort mogelijk te doen zijn. Daarom had men hen pas op de mor gen van de ontruiming van de voorgeno men maatregelen op de hoogte gesteld. Er was vplgens de wethouder bij de ontrui ming geen paniek geweest en dat er enige verwarring was ontstaan kwam onder meer doordat de rusthuishoudster de pers had gewaarschuwd, waardoor er verschei dene mensen bij de ontruiming aanwezig waren, die er anders niet zouden zijn ge weest. B. en W. zijn van oordeel dat de ontruiming zeker niet minder pijnlijk had kunnen geschieden. Mevrouw Kerkhof - Pet (Arb) en de heer Vissers (K.V.P.) sloten zich aan bij de critiek van de wethouder op het artikel in het Peruka-orgaan. De heer Pro per vroeg of het bij toekomstige gevallen niet mogelijk zou zijn de betrokkenen eer der te waarschuwen, omdat „bejaarden enige tijd nodig hebben aan een nieuw idee te wennen." Wethouder Bakker kon dit niet toezeggen, omdat van ieder geval afzonderlijk zou afhangen, of een vroeg tijdige waarschuwing wel gewenst is. De burgemeester van Bloemendaal, mr. D. H. Peereboom Voller, zal op dinsdag 30 september 's middags om vijf uur het ver bouwde „Bloemenheuvel" aan de Bloemen- daalseweg officieel openen. Doordat de accommodatie van dit gebouw is ver beterd, zullen vele verenigingen hier hun vergaderingen, cursusavonden enz. kun nen houden. Op Zaterdag 20 september des avonds om 21 uur zal op de Grote Markt in Haar lem door de harmonie Crescendo uit Spaarndam en de drumband Bato een tap toe gegeven worden. Harmonie Crescendo vertrekt, om 20.30 uur van het Kennemer- plein en Bato van het Houtplein. Advertentie De Haarlemse rechbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaken tegen 'avcc leden v>:i een dievenbende uit Bever wijk. Een 25-jarige machinist uit Bever wijk tegen wie wegens een inbraak ander half jaar gevangenisstraf was geëist werd veroordeeld tot een jaar met het bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Een 28- jarige werktuigkundige werd wegens me deplichtigheid aan een inbraak veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem had de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo een jaar ge- eist. Een 34-jarige monteur uit Amsterdam, die ervan verdacht werd op de Schiphol- weg door roekeloos rijden een in de berm geparkeerde auto te hebben geramd werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Tegen hem was een week gevangenisstraf en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een half jaar geëist. De afbraak van het voormalige fa briekscomplex van Beijnes aan het Stationsplein in Haarlem vordert ge staag. Op het ogenblik is men al zover, dat men uit de Jansiveg en vit de Lange Molenstraat een ruim uitzicht heeft op het stationsgebouw. Dagelijks rijden vrachtauto's af en aan om de resten ran het eens zo trotse gebo}iio u:eg te voeren. Zoals bekend zal liet. nu be schikbaar komende terrein bij het Stationsplein getrokken worden, waar door zowel het busverkeer als het par ticuliere vervoer in niet geringe mate geholpen zal zijn. Het zal overigens zeker nog enkele weken duren voordat, de schuttingen om het complex weg gebroken kunnen worden en pas daar na kan men het wegdek geschikt gaan maken voor het verkeer. De muur aan de zuidkant, links onderaan de foto, blijft voorlopig staan en zal een hoogte krijgen van 2lH meter. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: L. Lunsingh en J. M. van der Ham: R. S. Leeuwin en W. van Leeuwen: J. W. Leonhart en R. L. Bakker. GETROUWD: J. W. Kruup en J. Floris; G. L. Brouwer en A. C. Knijnenburg; R. R. de Boer en G. J. Paanakker; J. M. Beusën en M. C. de Wijs; T. Th. Pérukel en B. M van Bakel; G. J. Hoogland en E. van der Drift; J. J. van Uden en C. M. Ran. GEBOREN: Cornelia Maria Hendrina, dr. v.: A. F. H. Bergfeld en M. E. Th. van Houten; Johannes Josephus, zn. v.: G. Th. Leuven en A. Th. J. de Kok; Hendrikus Wilhelmus, zn. v.: B. J. van Ewijk en H. C. van der Pols; Helena Antonia Gijsberta, dr. v.: J. Trouwen en A. J. Huurman; Johanna Margaretha, dr. v.: F. Peereboom en J. M. Gerrits; Monique, dr. v.: J. Tabak en A. van Geelen; Edith Geertruida Maria, dr. v.: J. C. H. M. Jansen en A. M. de Reus. OVERLEDEN: Wed. A. Schnerr-van Ede van der Pais. 79 jr.: mevr. G. van Kampen. 80 jr.; mej. J. W. A. de Ceuninck van Capelle, 66 jr. She is feted and loved by the Press They're impressed by her looks and her dress, And as a performer Their praise can't be warmer, But her Mink really shows her success Op 22 september bestaat de afdeling Haarlem van de Nederlandse R. K. Ver eniging van handelsvertegenwoordigers, handelsagenten en verzekeringsinspec teurs „St. Christoffel" vijftig jaar. De vereniging is voortgesproten uit de Rotter damse afdeling van een andere vereni ging van handelsreizigers „St. Colum bus". Nadat beide verenigingen echter op 26 december 1916 een fusie aangingen werd de Haarlemse vereniging een afde ling van St. Christoffel". Het is vooral de toenmalige aartsbisschop van Utrecht, mgr. H. van de Wetering, geweest die een groot aandeel heeft gehad in het samen gaan van beide organisaties. Daarmee was de basis gelegd voor een krachtiger oranisatievorm. Vóór de eeuwwisseling waren de katho lieke handelsreizigers zoals gezegd geor ganiseerd in twee verenigingen. St. Christoffel" in Den Bosch, welke slechts contacten onderhield met op zich zelf staande verenigingen van vertegenwoor digers, en „St. Columbus" in Rotterdam, die verscheidene plaatselijke afdelingen telde. In die tijd was er echter van een vakorganisatie, zoals men die tegenwoor dig kent, nog lang geen sprake. De ver enigingen waren meer stands- dan vak organisatie. Pas in de dertiger jaren sloeg de balans hoe langer hoe meer over naar de vakorganisatie. Door de aansluiting in mei 1939 bij de Ka tholieke Arbeiders Beweging werd „St. Christoffel" definitief en nadrukkelijk tot een vakorganisatie gestempeld. Een posi tie, welke van grote betekenis zou blijken met het oog op de na de bevrijding in het leven geroepen publiekrechtelijke be drijfsorganisatie en de deelneming in pro- dukt- en bedrijfschappen. De rechtspositie, taak en functie van de handelsvertegenwoordiger hebben ten op zichte van vijftig jaar geleden wel een zeer sterke wijziging ondergaan. De heer J. B Paagman, reeds jarenlang lid van hei hoofdbestuur van „St. Christoffel" weet daarover veel te vertellen. „Er is wel een en ander in ons beroep veranderd", zegt hij en dan wil hij he* nog niet eens hebben over de uiterlijkheden van het vak. dat hij meer als een roeping wil beschouwen." Met „hoge sije" op Aan het eind van de vorige eeuw was de reiziger, die met een „hoge zije" op in een rijtuig of met de paardetram zijn rela ties bezocht een dagelijkse verschijning. Bovendien had hij naast zijn zakelijke con tacten nog een heel bijzondere functie, na melijk die van nieuwsbrenger. De krant was vooral op afgelegen plaatsen nog niet zo doorgrdrongen. Radio en telefoon wa ren helemaal nog niet in zwang. De ver tegenwoordiger was dus de aangewezen persoon om de nieuwtjes van stad en land tot in de verste uithoeken te laten door dringen. „Ook van de manier van werken van de reiziger, zoals die bij de oprichting van on- <e vakbond bijna overal werd gevolgd, is niet veel meer overgebleven", vervolgt de heer Paagman. „De wetenschap en de theoretici hebben zich van de handelsver tegenwoordiger en zijn taak meester ge maakt. Dat daarbij de verhouding van mens tot mens wel meer dan eens in het gedrang komt. kan niet worden ontkend Toch is er in de loop der jaren ook voor de handelsreiziger veel goeds tot stand ge bracht. Zijn -echtspositie werd bij de wet van 5 november 1946 aanmerkelijk verbe terd. Ook de in 1946 ingevoerde minimum- garantieregeling betekende een mijlpaal van grote sociale vooruitgang". Zoals elke vereniging heeft „SI. Christof fel" een op- en een neergang meegemaakt. De afdeling Haarlem telde voor de twee de wereldoorlog 73 leden, na de bevrijding waren daarvan slechts 27 overgebleven. Op het ogenblik heeft het aantal leden uit Haarlem, Beverwijk, Velsen. Bloemen daal, Heemstede, Hoofddorp en Hillegom de honderd uim overschreden. In 1941 werJ de vereniging door de Duit se bezetter verboden. Men mocht echter wel als lid maar niet als bestuurslid be danken, met het gevolg da4 tal van be stuurders hun lidmaatschap opzegden en dus automatisch geen bestuursfunctie meer konden bekleden. Het contact in de oor logsjaren werd in loterijclubs en gods dienstcursussen in stand gehouden. Hier door kon de heroprichting van de Haar lemse afdeling na de bevrijding terstond krachtig ter hand worden genomen. Het bestuur bestaat thans uit de volgende he ren: J. G. Boos, voorzitter; H. J. W. Schu macher, secretaris; C. Teutenberg, pen ningmeester; Z. Odijk, tweede secretaris en Adr. Kromhout, commissaris. Wanneer men de heer Paagman vraagt naar het verlanglijstje van „St. Christof fel" voor de komende jaren noemt hij het afgeven van een legitimatiekaart aan de erkende handelsvertegenwoordiger en het inschrijven van vertegenwoordigers in het register van de Kamer van Koophandèl. Niet met de bedoeling om anderen uit het vak te weren maar om het beroep te be schermen. „Er lopen namelijk nog te veel personen rond, die ons vak meer kwaad dan goed doen", motiveert hij. Het bestuur van de afdeling Haarlem van „St. Christoffel" zal ter gelegenheid van het gouden jubileum zondag 21 sep tember van 's middags half. drie tot vier uur in hotel De Leeuwerik aan de Kruis straat in Haarlem een receptie houden, 's Avonds zullen bestuur, leden en geno digden aan een feestelijk diner aanzitten. Vrijdagavond om kwart voor negen zal in de kapel van het ziekenhuis St. Joannes de Deo een H. Mis worden opgedragen. Bij K.B. is aan de heer P. H. van Geèst werktuigkundig ambtenaar bij de gemeen tewaterleidingen van Amsterdam, wonen de in Bloemendaal. de eremedaille in zil ver verbonden aan de orde van Oranje Nassau verleend. De heer L. Vasbinder van de Schouw tjeslaan 70 te Haarlem heeft ons een helianthus getoond met zes bloemen aan één stengel. Iets zeldzaams is dit niet, echter wel iets typisch. Er ontstaat aan de stengel een zogenaamde band en dikwijls komt het bij een helianthus voor dat twee tot drie bloemen aan elkaar groeien. Het zelfde verschijnsel doet zich ook voor nij rozen en soms proberen kwekers een bandvorming te maken van hyacinten. Van vrijdag 24 oktober tot en met 17 no vember zal in de Vleeshal in Haarlem een interessante tentoonstelling gehouden wor den onder de titel „Delftse ceramiek". roooooccoococcnocory -cccrcccc U kunt het uzelt gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voo> het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273101 ten name van Haarlems Dagblad V bespaart, daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur- Het. te gireren bedrag is 7,65. post- abonnês 8,15. U kunt hel ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu- 'ieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. rtcoor&xcOf

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7