JUDO Taptoe op de Grote Markt halfzware Haarlem krijgt volgende week „de mooiste platenzaak van Europa" Twee leden van jubilerende bond pauselijk onderscheiden Amsterdamse Beurs Mr. C, Briët overleden Oud-president der A msterdamse rechtbank Raadslid vraagt B. en W. te willen bemiddelen Mr. J. M. Bartels uit Lisse burgemeester van Berlicum Heemstede leent Gerrit Bargerschool wordt uitgebreid fpouuc/j Feest van r.-k. middenstand zaterdagnacht besloten Sinds 1 januari 724 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED VEROORZAAK GEEN OPSTOPPINGEN! Burgerlijke stand van Haarlem grieven aan de redactie UIT STAD EN STREEK Treinenloop bij Uitgeest was gestagneerd Bij Sloterdijk bleef overweg open door blikseminslag Krediet gevraagd voor aanleg parkeerterrein Veehouder forceerde deur van rij wie 1st ailing Heropening firma Oord Gouden feest voor „Sint Christoffel" Mr. D. A. E. Immink overleden Vermiste tas oorzaak van grote consternatie Haarlemse Politiekapel won eerste prijs Loutjes maat voor erekrans MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Wie nu nog traditiegetrouw durft be weren dat Haarlem een stijve en stille stad is, kan op alle mogelijke manieren in het ongelijk worden gesteld. Pas een week geleden daverden Plein en Dreef van het ritmisch geluid van achttien korpsen en deze zaterdag beleefde men alweer een taptoe op de Grote Markt, tot groot ver maak van de Haarlemmers, die in der gelijke manifestaties van orde, tucht en show behagen blijken te scheppen. Teza men met. de Harmonie Crescendo verzorg de het dappere tamboerkorps van de gym nastiekvereniging „Bat,o" onder leiding van de heer W. van der Peyl, een taptoe programma, dat ongeveer vijf kwartier duurde. Om half negen bereikte „Harmonie Cres cendo" de Grote Markt via de Zijlstraat, terwijl de meisjes en jongens vanuit de Grote Houtstraat oprukten. Door de lamp jes op de petten en de lilliputtamboertjes voorop leek het wel een invasie van ge ruchtmakende glimwormen of dwaallich ten. die in ritmische ordelijkheid voort gestuwd werden. De gebruikelijke dyna mische roffel leidde het taptoesignaal in. dat gevolgd werd door een zeer fraai ge speeld „Wilt heden nu treden". Onderbro ken door effectrijk genuanceerde roffels en helder klinkende klaroensignalen van ..Bato" werden ook nog andere koraal melodieën gespeeld. Daarna kon onder marsmuziek van ..Harmonie Crescendo" het jeugdkorps zijn défilé houden met enige ingewikkelde figuren. Een ontijdig pauzeren van de tam boers van het muziekkorps had daarbij het gunstig resultaat, dat de ..Balo"-jeugd hij het hernemen van de mars goed in de pas ging lopen, in plaats van zoals voor- In de leeftijd van tweeënzeventig jaar is te Haarlem overleden mr. C. Briët, oud president van de arrondissements recht bank te Amsterdam. Vandaag is zijn stof felijk overschot in stilte op de algemene, begraafplaats te Heemstede teraardebe- steld. De thans overledene is op 12 juli 1886 te C-orinchem geboren en na het gymnasium te Leiden te hebben bezocht studeerde hij aan de universiteit aldaar rechts wetenschappen. In 1911 was hij afgestu deerd en een jaar later volgde zijn benoe ming tot griffier van het kantongerecht in Bergum (Fr.). Mr. Briët werd in 1916 sub- sitituut-griffier bij de rechtbank te Am sterdam en tot zijn zeventigste verjaar dag is hij aan deze rechtbank verbonden geweest. In 1921 werd hij benoemd tot rechter, in 1933 tot vice-president en op 1 juli 1952 volgde hij mr. C. W. Thöne op als president. Vier jaar later, toen mr. Briët zeventig jaar was geworden, verliet hij de rechterlijke rhachi die hij veertig jaar had gediend. In de loop der jaren is gebleken, dat hij een open oog had voor de gerechtigheid en voor de rechtzoekenden Daardoor stond hij in brede kring in hoog aanzien. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana in 1955 werd mr. Briët benoemd tot ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw. De thans overledene heeft een groot aantal jaren in Haarlem gewoond en was onder meer lid van hel college van curatoren van de gemeente lijke gymnasia en lycea. Op 1 januari van dit jaar is hij afgetreden. BouivconfUcl in Ddftiviik Het Haarlemse gemeenteraadslid de heer A. Rood (K.V.P.) heeft aan B en W schriftelijke vragen gesteld over het ar beidsconflict dat bij de bouw in Delftwijk is uitgebroken. De heer Rood vraagt, of het B. en W. bekend is, dat de bij de bouw van 110 woningen voor de r.k. woning bouwvereniging St. Bavo-Noord in Delft- wijk betrokken arbeiders een zogenaam de „modelactie" zijn begonnen uit pro test tegen de toepassing van de nieuwe Collectieve Arbeidsovereenkomst in de bouwvakken. Voorts vraagt de heer Rood. of B. en W. niet van mening zijn, dat een zodanige actie de bouw van dit project ernstig kan schaden. „Zou uw college wil len overwegen of bemiddeling zijnerzijds kan worden aangeboden teneinde dit con flict te doen beëindigen?" Haarlemse Jazzclub. De Haarlemse Jazzclub begint vrijdag 26 september het seizoen 1958'59 met een avond in ge bouw Raamsingel 16 te Haarlem, waar het trio Hein v. d. Gaag uit DenHaag, als mede enige cluborkesten zullen optreden. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3H°/o Nederl. 47 92l/io 92 3 Nedl 1962/64 94lS/is 947» A.K.U 216 V» 211% Calvé Delft 324 324 Van Gelder Zonen 195 194 K. N. Hoogovens 327v» 327 Nederl. Ford 185 185 N. Kabelfabriek. 289 28f gew.Philips Gloei! 34 6 347 Pref. Phil ipsGloeil. 169'% 169% Unilever 407 406 Wilton Fyenoord 197% 193 Dordtscbe Petrol. 707% 708 Kon. Petroleum f 171,— f 171.40 Billiton 170 170 A'dam Rubber 68% 67 K.L.M 99,80 f 99.50 Holl. Amer. Lijn. 148% 148 K.NSM 149% 14'. N. Scheopv. Unie 131 129'/» v. Nieveit Goudr. 128% 127% Phs. v. Ommeren 243 243 H.V.A 107 106 Delimaatschappij f 120,20 f 119 -\msterd. Bank. 239 239 Nat. Handelsbank 90 90 Ned. Handel Mij 175% 1751/»* "■"'tterd. Bank 200 200 Twentsche Bank 17lVt 171 Anaconda Copper 54*/i6 54 Bethlehem Steel. 47% 48 U.S. Steel 77% 78% General Motors.. 4511/ie 45V« Shell Union 81 80% Tidewater 2513/ie 25% vorige koers) dien door een verkeerde start „tegen draad". Vervolgens kwam „Bato" met het hoofdnummer, dat een soort zichzelf be geleidend ballet bleek te zijn. de aandacht vragen. Men oogstte hiermee veel succes. Na nog een goed gelukte samenwerking van beide korpsen wikkelde de taptoe zich in omgekeerde volgorde af zodat, men nog eens de koraalmelodie „Blijf bij mij, Heer'' te horen kreeg en via een indruk wekkende dynamische roffel met hef kla roensignaal het slot bereikte, namelijk met het „Wilhelmus". En toen begon de aftocht van deze mani festatie van orde en tucht, die alleen reeds om deze kwaliteiten bijzonder te waar deren was. Mr. J. M. Bartels, commies ter secre tarie van de. gemeente Lisse. is met in gang van 1 oktober benoemd tot burge meester van Berlicum. Mr. Bartels, die dertig jaar oud is, zal hiermee een van de jongste, zo niet de jongste, burgemeesters in ons land zijn. Na zijn gymnasiale studie studeerde mr. Bartels rechtswetenschappen aan de r.k. Universiteit in Nijmegen. Na afloop van deze tudie, trad hij als volontair in diensl ter gemeentesecretarie van Mook en Middelaar teneinde zich te bekwamen in gemeentelijke bestuurszaken. Daarna kwam mr. Bartels naar Lisse, waar hij thans ruim vier jaar werkzaam is. Zijn ambtelijke werkzaamheden als secretaris der raadscommissies gaven hem een ruime kijk op de verschillende bestuurlijke facetten der gemeente. Hel vraagstuk der ruimtelijke ordening eiste mede zijn dagelijkse aandacht op. In hei maatschappelijk leven van Lis.se is mr. Bartels geen onbekende. Hij is be stuurslid van de afdeling Lisse van de K.V.P., bestuurslid van de amateur-foto grafenclub „De Bollenstreek" en leraar aan de Middelbare Handelsavondschool. Mr. Bartels is gehuwd en heeft twee kin deren. B. en W. van Heemstede willen met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten een lening groot 42.000.— aangaan ter finan ciering van vollooide of nog in uitvoering zijnde werken. De rente bedraagt 4 3/4 per cent en de looptijd is ongeveer 12 1/4 jaar. Het aantal leerlingen van de Gerrit Bargerschool voor u.l.o. in Heemstede is sedert de ingebruikneming van de school zodanig gestegen dat zowel 't natuurkunde- lokaal als het handenarbeidlokaal inge richt zijn tot gewoon leslokaal. Het onder wijs in deze vakken ondervindt hiervan uiteraard nadelen. Doordat het aantal leerlingen vermoedelijk nog zal toenemen dient de school met twee lokalen te wor den uitgebreid. Voorts dient de fietsen stalling te worden vergroot. B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad voor aan deze uitbreiding hun medewerking te verlenen Advertentie PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties KONINGINNEWEG 6 - TUINLAANTJE 18 TEL. 14024 Tot besluit van de feestweek ter gele genheid van haar vijftigjarig bestaan gaf de Haarlemse R. K. Middenstandsvereni ging zaterdag in het Rembrandttheater en in café-restaurant Brinkmann aan de Gro te Markt een nachtfeest. Het cabaretpro gramma dat om twaalf uur begon, moest te elfder ure ingrijpend worden gewijzigd, hetgeen de kwaliteit van het gebodene niet ten goede is gekomen. Jelle de Vries, Els Hillenius en Henk Bouwman, die niet kwa men opdagen werden door zeer middel matige krachten vervangen. Deze ver mochten de goeddeels gevulde zaal door gaans niet. boeien. Een uitzondering vorm de het geestige pantomine-spel van Rob van Reijn. die de aanwezigen dikwijls tot enthousiast applaus wist te bewegen. De bijdragen van de andere plaatsvervangers getuigden van weinig origaniliteit. Een aantal aanwezigen gaf nu en dan op luide toon van zijn misnoegen blijk, wat voor een der bestuursleden van de jubilerende vereniging aanleiding was met dreigende stem en vermanende vinger in de richting van de ordeverstoorders te roepen „dat het de laatste keer was". Veel baatte het niet want het bleef ook daarna rumoerig. Hetty Blok „Sjaantje van de familie Doorsnee" stond ter toelichting in het pro gramma vermeldmaakte met haar clowneske voordracht, en liedjes veel goed. Na afloop werd het. feest in diverse za len van Brinkmann op ongedwongen wij ze voortgezet. De dansvloeren waren con tinu met, een ocmpacte massa danslusti- gen bezet. Aangezien de stemming niets te wensen overliet, kreeg de jubileumvie ring van de r.k. Middenstandsvereniging toch nog einde, zoals men het zich had voorgesteld. In de afgelopen week zijn in Haarlem en omstreken negen verkeersongeluk ken gebeurd., waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het. aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied. gebeurde gestegen tot zeven- honderdinerentwintig. Bovendien waren er tien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid, een bron van veel leed. en grote mate riële schade. Bevordert, de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. BEVALLEN van een zoon: 18 sept.: J. A. SteffensMars, 19 sept.: C. J. de Keizer De Regt, J. H. W. Jansen—Stiphout, J. E. RouwendalEttekoven, M. M. Derkx Giling, A. M. MeijerLigthart, 20 sept.: E. B. SandmannTijmstra. BEVALLEN van een dochter: 18 sept.: •T. M. P. PolHofstee, 19 sept. C. Weber I-Ioogendijk, C. J. de KeizerDe Regt, E. M. van der VoorenDe Vos. ONDERTROUWD: 20 sept.: M. Meij- boom en T. Logmans, J. Mesdag en J. E. Berkelbach van der Sprenkel. GEHUWD: 20 sept,.: F. P. M. Janssen en E. P. M. van der Spek, H. Reerink en Y. T. Stelma. OVERLEDEN: N. J. J. Koolbergen, 8 mnd. Kamperlaan. A. C. L. A. Bank, 68 j., Hazepaterslaan. L. Reitsma, 87 j„ Fara- dayslraat. „VRIENDENKRING" BEGINT MET t IS MAAR BETREKKELIJK" De Haarlemse toneelvereniging „Vrienden kring" heeft thans in studie „'tls maar be trekkelijk" door Noel Coward in de ver taling van Cees Laseur. Het is bestemd om dinsdag 11 november in de toneelzaal van hotel „De Leeuwerik" te worden opgevoerd als openingsstuk van het nieuwe wintersei zoen. De regie is van Jan Terlyn. dn:' ''lilip (Verkort weergegeven) Wie is de .aas. o is ik dat er verdenking bestaat dat honden gepakt worden en over de grens gebracht voor de handel. Ik heb een mooie lieve hond gevonden. Wat ik niet al geprobeerd heb om de eigenaar te vinden! Deze plaatst en leest geen advertenties, vervoegt zich niet bij politie of dierenbescherming. Ik heb mijn logé al tien dagen. Wat te zeggen van zo'n baas? Mevr. W. B. S.. tel. 13552 Haarlem. Bouwvakkers-actie. Ik hoop dat door de langzaam-aan-acties der bouwvakkers in diverse plaatsen, de heer Suurhoff in ziet waar hij in geroerd heeft. Ik ben zelf bouwvakker en zou één wens graag in vervulling zien gaan. namelijk de heer Suurhoff één week als maat te hebben. Ik geloof dat als hij er na die week nog zo over denkt als nu de bouwvakkers hun petje voor hem afnemen. Verleden jaar verschenen er dagelijks stukken in de krant over het aantrekkelijk maken van het bouwvak. Wat is er mee bereikt? De jongeren zijn bang om in dat vak te gaan en die er in zitten gaan wat anders doen als ze de kans krijgen. T. A. v. d. VELDT Nieuws in het kort Auto omgeslagen. Zaterdagavond tegen halfelf reed een vijfentwintigjarige Haarlemmer per auto op de Zeeweg in de richting Overveen. Door nog onbeken de oorzaak slipte de auto in de bocht „ne gentig", waardoor de wagen omsloeg. Het voertuig werd zwaar beschadigd en de Bloemendaalse politie heeft het voor na der onderzoek in beslag genomen. De be stuurder en de mede-passagier, een zeven- entwintigjarige Hillegommer, bleven on gedeerd. Spreekuren. De wethouder van open bare werken en huisvestingszaken te Haarlem, de heer W. F. Happé, zal voort aan spreekuur houden op donderdagmor gen van half elf tol twaalf uur. De wet houder van onderwijs en kunstzaken, de heer D. A. J. Geluk, zal deze week spreekuur houden op woensdagmiddag van halfvier tot halfvijf. Wielrenner gewond. Tijdens een oefenrit, die de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" zondagmorgen in het Van der Aart-sportpark in Haarlem-Noord hield, is een vijftienjarige Haarlemse deelnemer in een bocht gevallen. Met een hersen schudding en schaafwonden werd de knaap in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. Zondagavond is door een technische sto ring in het beveiligingssysteem bij Uitgeest stagnatie in de treinenloop ontstaan, welke van zeven uur tot kwart over tien heeft geduurd. Door de storing kon een wissel niet worden verzet. Enkele treinen tussen Alkmaar en Haarlem en tussen Alkmaar en Amsterdam moesten uitvallen. Hoewel er zondagavond boven Uitgeest en omge ving een vrij hevig onweer woedde, is, naar van de zijde der N.S. wordt medegedeeld, de storing in het beveiligingssysteem zeer waarschijnlijk niet te wijten geweest aan blikseminslag. Dat was wel het geval bij het station Sloterdijk. waar om kwart over zeven het hemelvuur insloeg op de kabel van de elektrische bediening van de overweg. De afsluitbomen konden daardoor niet neer gelaten worden. Gedurende een half uur heeft men de treinen voorzichtig de open overweg laten passeren terwijl stations- personeel het verkeer tegenhield. Om kwart voor acht was de situatie in zoverre weer normaal, dat de afsluitbomen met de hand bediend konden worden. Station Heemstede-A erdenhout Zoals wij zaterdag al hebben bericht zal op het Roemer Visscherplein in Heemstede eer. groot., plantsoen worden aangelegd en zal de huidige parkeerplaats naar de zuid kant van het plein worden verlegd. B. en W. van Heemstede doen de gemeenteraad thans een voorstel, hiervoor een aanvul lend krediet van 10.400,beschikbaar le stellen. In hun voorstel noemen B. en W. het nieuwe station een fraaie aanwinst voor de gemeente. De directe omgeving ervan moet zoveel mogelijk aan het station wor den aangepast. Daarvoor dient de indeling van hel plein te worden gewijzigd. Het komt. B. en W. gewenst voor het gehele middenterrein van het plein te bestemmen als plantsoen. Voor de wijzigingen zal een krediet van 13.650.nodig zijn. De raad heeft reeds f 3250.beschikbaar gesteld, zodat nog een aanvullend krediet van 10.400.nodig is. Zondagnacht om kwart voor twee riep de houder van een rijwielstalling aan de Jansweg in Haarlem de hulp van de politie in. Een tweeëndertigjarige veehouder uit Haarlemmermeer was door een treinver- traging pas na de sluitingstijd bij de stal ling gekomen, had op zijn bellen geen ge hoor gekregen en daarop de deur gefor ceerd. De man had zijn fiets gepakt, maar juist toen hij wilde wegrijden versperde de stallinghouder hem de weg. De politie verzocht de veehouder even mee te gaan naar het bureau, waar hij de zaak uiteen zette en naar huis mocht gaan. De man herinnerde zich echter nog iets vergeten te hebben. Hij ging nog even terug naar de stallinghouder om deze het hem toekomende geld te overhandigen. Vrijdag 26 en zaterdag 27 september zul len voor de firma G. M. Oord te Haarlem ware feestdagen worden want dan her denkt men niet minder dan vier zeer bi, zondere gebeurtenissen. In de eerste plaat® bestaat de grammofoonplaten-, radio- e i televisiezaak in de Grote Houtstraat 45 jaar; verder viert men na een half jaar durende verbouwing de heropening van dit pand; voorts zal dan de heer Oord sr zeventig jaar geworden zijn terwijl deze laatste zich tenslotte uit het bedrijf terug trekt. Dit alles gaat uiteraard met. enkele fes tiviteiten gepaard. Vrijdagmiddag wordt er bijvoorbeeld in „Dreefzicht" een grote receptie gehouden, maar het belangrijkste is toch wel de openstelling van de totaal verbouwde zaak, waarvan de gevel een grote wijziging heeft ondergaan evenals de entree en de ruime „ontvangsthal", die een oppervlakte heeft, gelijk aan de gehele ruimte van de vroegere winkel. En in de ze hal reeds treft men de eerste bijzonder heid aan. Langs een van de wanden staan namelijk twaalf automatische platenspe lers, waarin zich de zogenaamde „top hits" van het ogenblik zullen bevinden. Een eenvoudige druk op een knop is vol doende om de plaat te laten afdraaien zon der dat een van de leden van het perso neel zich ermee behoeft te bemoeien en wanneer men daar zijn of haar keuze uit deze twaalf meestal overbekende nummers heeft gemaakt kan men zelf uit een» van de vele rekken de bedoelde plaat halen. In het achtergedeelte van de zaak heeft men drie verdiepingen geconstrueerd waar van de onderste bestemd zal zijn voor de afdeling populaire muziek. Niet minder dan twintig afluistermogelijkheden heeft men daar aangebracht, die van één centraal punt uit bediend kunnen worden door een modern systeem van luidsprekers en mi crofoons. Op de tussenverdieping treft men vervolgens de afdeling klassieke muziek aan. eveneens weer met een groot aantal afluistermogelijkheden en op de eerste eta ge is ruimte ingericht voor de verkoop van radio- en t.v. toestellen, waarbij men spe ciale aandacht zal schenken aan de nieuw ste uitvinding op het gebied van de ge luidsweergave, de stereofonie. Uiteraard hebben deze verbouwingen talrijke problemen met zich meegebracht, zowel voor de directie als voor de archi tect. de heer Fred Kramer en diens mede- werkei de heer Den Heyer, welke laatsten echter gebruik hebben kunnen maken van diverse belangrijke adviezen, die onder meer verstrekt werden door de Engelse architect de heer Fennick. die in Londen eveneens een grote grammofoonplaten zaak heeft ontworpen. Een van de gevolgen hiervan is, dat men overal in de nieuwe winkel de platen vol gens een bepaald overzichtelijk systeem heeft gerangschikt terwijl voorts het per soneel een speciale opleiding heeft geno ten en nog krijgt - om in alle opzichten „bij" te zijn en de klanten van advies te kunnen dienen. Advertentie Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Nederlandse r.k. Vereniging van handelsvertegenwoordigers, handelsagen ten en verzekeringsinspecteurs „St. Chris toffel" heeft zondagmiddag ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan gereci pieerd in hotel „Lion d'Or" aan de Kruis weg in Haarlem. Eén der hoogtepunten van de feestvie ring vormde ongetwijfeld de mededeling van deken W. N. Zijlstra van Haarlem tij dens deze receptie, dat het erelid de heer P. Bergman en de secretaris de heer H. J. W. Schumacher de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice te beurt was gevallen. De deken memoreerde hun vele verdiensten voor „St. Christoffel". De heer Bej-gman is eenenzeventig jaar en vijfenveertig jaar lid van de vereniging, waarvan tweeëndertig als penningmees ter der afdeling Haarlem. Als zodanig was hij benoemd tot erelid. De heer Schuma cher is zesenzestig jaar en achtendertig jaar lid, waarvan acht jaar bestuurslid van de afdeling Amsterdam en tweeën twintig jaar secretaris der afdeling Haar lem. Hij was reeds bij zijn gouden jubi leum bij de firma Biirmann in Amster dam onderscheiden met de zilveren me daille verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau. Op de receptie voerden het woord de heer W. F. van Straaten voor de handels-, kantoor- en winkelbedienden en de heer W. van Donselaar voor de Werknemende Middenstand, die een karthoteek voor de ledenadministratie aanbood. Tot hen. die voorts het bestuur van „St. Christoffel" kwamen gelukwensen behoor den de heer P. J. de Graaf uit Utrecht, algemeen voorzitter der vereniging, mgr. C. G. van Trigt. officiaal van het Bisdom, de heer Fr. van Reijsen, voorzitter van de afdeling Haarlem der r.k. Middenstands vereniging. alsmede vertegenwoordigers van de afdelingsbesturen uit Amsterdam. Den Haag en Alkmaar en de vakorgani saties uit de r.k. Middenstandsvereniging Joseph" (melkhandelaren). Na de receptie maakten bestuur, feest comité en genodigden een rondrit in de omgeving. Aan het begin van het feeste lijke diner dansant in Lion d'Or. dat de hele zondagavond voortduurde, werden de volgende leden tot. erelid benoemd: de heren H. J. W. Schumacher, H. v. d. Zee, A. G. J. Chabot, J. J. G. Jansenius en L. J. Samson, de oud-voorzitter. Tijdens het diner voerden o.a. het woord de heer A. J. M. Angenent. voorzitter van de afdeling Haarlem van de K.A.B. en oud wethouder en de landelijke voorzitter, de heer P. J. de Graaf namens het hoofdbe- Te Haarlem is in de leeftijd van drieën tachtig jaar overleden mr. D. A. E. Im mink, oud-secretaris van de directie van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaat schappij. De heer Immink is op 1 maart 1875 geboren en was, nadat hij in de rechtswetenschappen was afgestudeerd geruime tijd werkzaam bij de Nederland se Spoorwegen. Hij was in 1918 afdelings chef eerste klasse bij dit bedrijf en op 1 januari 1919 trad hij in functie bij de tram maatschappijen te Haarlem, waaruit la ter de Noord Zuid Hollandse Vervoer maatschappij is ontstaan. De heer Im mink werd secretaris van de directie, plaatsvervangend directeur en chef van enkele afdelingen Door het uitbreiden der werkzaamheden bepaalde hij zich later tot bet secretariaat van de directie en trad op als waarnemend directeur. Na het berei ken van de leeftijd van vijfënzestig jaar verliet mr. Immink op 1 Januari 1941 de dienst der N.Z.H.V.M. Hij bleef als juri disch adviseur aan de maatschappij ver bonden omdat hij een deskundige was op het gebied van het tramwezen en het ar beidsrecht. Zijn deskundigheid was in de lande bekend en in woord en geschrift heeft hij zijn kennis meegedeeld in organen en op bijeenkomsten van landelijke organisa ties. Bij de N.Z.H.V.M. was hij vroeger on der meer voorzitter van de redactie van het maandblad en van de commissie van het pensioenfonds. De verdiensten van mr. Immink zijn er kend door de benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Vandaag is zijn stoffelijk overschot op de algemene begraafplaats te Bloemen- daal teraardebesteld. stuur. De heer G. Abelink gaf een resu mé van de afgelopen vijftig jaar en de heer W. van Donselaar sprak namens de Werknemende middenstand. De jubileumviering was vrijdagavond begonnen met een mis in de kapel van het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", die werd opgedragen door kapelaan J. Breedveld, geestelijk adviseur der vereniging. In het hierna volgende gezellige samenzijn in ho tel „Lion d'Or" hield de voorzitter van het feestcomité de heer J. J. F. Viehoff een toespraak. Namens de leden bood de heer H. A. M. Post de voorzitter, de heer J. G. Boos, een met zilver beslagen voorzittershamer aan. Zaterdagnacht om half vijf belde een op gewonden dame in Haarlem-Noord uit een telefooncel de Haarlemse politie op en ver telde, dat zij haar tas miste. Hierin be vond zich een geldsbedrag van enige hon derden guldens en een paspoort. De dame had ruzie gekregen met haar echtgenoot en had midden in de nacht op de Grote Markt een taxi naar huis geno men. Daar miste zij haar tas en veron derstelde deze in de taxi te hebben laten liggen. Met veel moeite vond de politie de chauffeur, doch deze hield vol de dame mét haar tas in de woning te hebben zien verdwijnen. De recherche nam de zaak in handen en legde de chauffeur het vuur na aan de schenen. Om half zeven in de morgen bel de de bewuste dame wederom de politie op. nu met de mededeling, dat zij haar tas in de slaapkamer naast de wastafel had gevonden.. Tijdens een muziekconcours, dat de mu ziekvereniging „Musis Sacrum" in Eind hoven zaterdag en zondag ter gelegenheid van haar honderdtienjarig bestaan hield, heeft de Haarlemse Politiekapel onder lei ding van Harry van Mechelen in de sec tie fanfare de eerste prijs gewonnen met 102 punten. Aan het concours, dat werd ge houden onder auspiciën van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, namen zater dag tien en zondag vijftien orkesten deel. Onder de aanvankelijk verbaasde en 'ater geamuseerde blikken van het toe stromende publiek heeft de negentien- iarige Hans Crum, zoon van een Haar- lem.se bloemist, zaterdagmiddag tegen drie uur op de Grote Markt in Haarlem het standbeeld van Lourens Janszoon Coster beklommen. Zijn vader had van een Haarlemse drukkerij opdracht ge kregen een krans te vervaardigen die ter gelegenheid van een feestelijke ge beurtenis bij het bedrijf de schouders van de uitvinder der boekdrukkunst zal sieren. Zoon Hans m.oest maar eens even gaan kijken, hoe groot die krans on geveer zou moeten worden. Dies trok deze. naar de Grote Markt, maar het schatten van de juiste afmeting leverde voor hem moeilijkheden op. Als een acrobaat kroop hij tegen het standbeeld op en aangeland op houtjes stenen kruin haalde Hans een duim stok te voorschijn. Hij vatte zijn op dracht serieus op en zeker is zeker Onder grote hilariteit van de honder den toeschouwers mat hij de afstand van knie tot hals. Toch wel geschrokken van de aandacht, die zijn capriolen op het standbeeld trokken, begon Hans de weg terug. Hij vond echter op de be gane grond een politieman, die hem kalm naar de beweegredenen van zijn klim.merij vroeg. Hans ging mee naar het bureau, maar nadat hij ernstig beioofd had der gelijke toeren niet te zullen herhalen, mocht hij naar huis. Zijn vader zal nu met het samenstellen van de krans, al thans wat de juiste afmeting betreft, niet veel moeite meer hebben.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5