Volleybalcompetitie begonnen Wielerclubs strijden rond Zeist om de nationale clubtitel Duitse lopers zorgden voor zege in landen wedstrijd tegen Russen Internationale motorzesdaagse is met zeer slecht weer begonnen Twee overwinningen voor Miller op de lange afstand Nederlandse Vaas-team deed het ondanks moeilijkheden zeer goed 13 koersen In Hilversum Sterk bezet hoofdnummer in Hilversum W. de Jong leidt in titel strijd Noordholland Rosewall won enkelspel van Hoad in Parijs IJshockeyconflict thans van de baan Sport In het kort Verrassende nederlagen van De Blinkert en Die Raeckse 2 tegen HVS en OVRA Russen verbeterden twee wereldrecords Motorsport Regionale dames-atletiek wedstrijden in Amsterdam Persoonlijk kampioenschap van Noordholland Szvmaniak toch opgesteld in Westduits elftal Militair kampioenschap voetbal in 1959 Milwaukee Braves tegen New York Yankees DINSDAG 23 SEPTEMBER 1958 De dag waarop het clubkampioenschap van Nederland op de weg wordt gehouden, jS voor de clubbestuurders en supporters de mooiste wielerdag van het jaar. Op die dag rijden de heroepsrenners samen met de amateurs geheel belangeloos voor de eer van de vereniging, waarin zij het hard- fjelscn hebben geleerd. Morgen, woensdag, ls het weer zover. Negenenveertig clubs met bun zes sterkste renners zullen vanaf twaalf uur om de twee minuten bij ;t Jagershuis" in Zeist vertrekken voor de IliO kilometer lange race tegen het horloge. Wie ditmaal de snelste ploeg zal zijn? Het js moeilijk te voorspellen. Titelhouder Theo Middelkamp" uit Goes, „Het Zuiden" uit Eindhoven en het Limburgse „Maas tricht" worden over het algemeen als dé favorieten beschouwd. Maar ook het Brabantse „WiUibrord Wil Vooruit", de club van de Van Esten en die in "55 en '56 kampioen werd, „De Pedaal ridders" uit Made en het Haarlemse HSV .De Kampioen", dat in de jaren '52. '53 en '54 op de titel beslag legde, zijn lang niet kansloos. En het is bovendien in de ge schiedenis van het clubkampioenschap al meer voorgekomen, dat een minder sterk geacht team door zijn onderlinge verstand houding en gevoel voor pelotonrijden, de favoriete ploegen overtrof. Ook het feit dat er twintig kilometer meer gefietst moet worden dan in voorgaande jaren zal zonder hvijfel van beslissende invloed blijken te zijn. Als eerste ploeg gaat het Haagse „De Spartaan" met Scholten, Van Egmond, Kool en Van der Putten als gangmakers van start. Overigens een weinig benijdens waardige eer. Want zonder enige stimulans om eerder vertrokken ploegen te kunnen passeren, moeten de Hagenaars de strijd met de tijd aanbinden. Zij worden om de twee minuten gevolgd door de andere club- ploegen. Bijzonder interessant en van be slissende invloed op dit kampioenschap kan de strijd tussen „De Pedaalridders" uit Made met Piet de Jongh en Leo v. d. pluym; „Willibrord Wil Vooruit" uit Sprun_ del. dat met Wim en Piet van Est en Wout Wagtmans naar Zeist komt; „Olympia" uit Amsterdam, dat Peter Post, Daan de Groot en de Beverwijker Jan Groot in zijn ploeg heeft, en „Het Zuiden" uit Eindhoven wor den. Deze ploegen starten namelijk als derde, vierde, vijfde en zesde. Vooral de ploeg van „Het Zuiden", die uit louter beroepsrenners bestaat, n.l. Piet Damen, Hinsen, Plantaz, Schoenmakers, Van der Brand en Bergmans, kan uit deze onderlinge strijd belangrijke winst behalen. Zij hebben bovendien geen gevaarlijke ploeg achter zich. Pas zes minuten na de Eindhovenaren vertrekt het Haarlemse HSV „De Kampioen". De Haarlemse ploeg bestaat uit: Gerrit en Adrie Voorting, Piet Steen voorden, Coen Visser, Hans van Duin en Aad Straver.'Als aanvoerder Gerrit Voorting zijn mannen op de juiste wijze weet te leiden en de onderlinge verstandhouding goed is, dan kan het team uit de Spaarnestad weer een hele beste beurt maken. Aan winnen wordt momenteel niet zozeer gedacht. Daar voor is de concurrentie te groot. Een ereplaats onder de eerste vijf zal in het Haarlemse kamp reeds voldoening schenken. Zes minuten na „De Kampioen" gaat het op papier wel bijzonder sterke „Maastricht" - Jef Laha.ve, Mart v. d. Borgh, Hugens, Vergoossen, Lotz en Knoops van start. Het feit dat het nog altijd tot de favorieten zerekende „De Kampioen" voor hen gestart is, kan voor de Maastrichtenaren een sti mulans zijn om te proberen dit. team in te lopen. Maar zover zal het echter wel niet komen. Titelhouder „Theo Middelkamp", dat met Huissoon, Rentmeester, De Roo, Westdorp, Van Sluys en Verhees aan de strijd deel neemt, start als 31ste. Het heeft tal van minder sterke ploegen voor zich en zal er zeker verscheidene van passeren. Als ge vaarlijke outsider start evenwel vlak ach ter hen het Leidse „Swift" met de sterke Arie van Wetten, Van Houwelingen en Vreeswijk. De Zeeuwen zullen er dan ook hard voor moeten fietsen om uit de greep van de Leidse ploeg te blijven. Het Halfwegse „De Bataaf", dat enkel uit amateurs Snijders, Bogers. Sluis, Balk, Enthoven en Cuvelier is samen gesteld, start als 37ste ploeg en „Kenne- merland" uit Beverwijk als 41ste. Ab Gel- Het internationale hoofdnummer, dut woensdagavond in het programma van de P.S.V. „Hilversum" prijkt, is zeer sterk bezet. De zo veel beter geworden Roland Spencer moet als de sterkste in de kop groep worden gezien, maar het blijft de vraag of de hengst opgewassen zal zijn legen Rose Marie, Rina Gay, Ria Kitt.v er Lord Scotch. Ook Tesselaar heeft twee goede ijzers in het vuur. Een volkomen open nummer, waarin Rose Marie als eer ste aan de eindpaal mag worden verwacht, voor Sir Parisien O en de keuze Geersen. Het tweede internationale nummer is een monté-draverij. Indien de veteraan Mor ning Star de bekwame Vóórhaar op zijn weg krijgt zal hij kunnen winnen, doch indien hij Sailor B neemt dan zal dit for tuinlijke paard kunnen winnen. Quick P en Qui Saint zijn mogelijke outsiders. In het amateurrijdersnummer kan de snelle Uranium H over d eze korte af stand zich tijdig als eerste in veiligheid stellen, voor de in dit soort draverijen eveneens steeds goed gaande Spencer jr. Strange Story is eveneens nog mogelijk De gehandicapte paarden staan door de dicht bczettte kopgroep voor een vrijwel hopeloze taak hun achterstand in te halen In dc met 27 paarden goed bezette serie- draverij kan de 3-jarige Wise Guy. indien hij geen fouten maakt, het achtervolgende veld de baas blijven. Het geheel biedt echter zulke ben-auwde perspectieven, dat de voorkeur liever gaat naar Victor Als- vin, die weer in vorm is. Zijn grote riva len zijn Visuil S, Victory Queen en de gunstig geplaatste Vicaline. De 2-jarigen openen dit belangwekkende programma met. een koers voor de goede middenklasse. Indien stal Hollandia de goede X Mieke in de strijd brengt zal de merrie vermoedelijk niet te belopen zijr., omdat zij van Xylon S thans voorgift krijgt. Gevaarlijker is voor haar Xanno Hanover, maar nog belangwekkender zal de vraag zijn of de snelle Xylophoon zijn handicap van 40 meter zal kunnen inlopen Te verwachten is dit niet. dermans is aanvoerder van de „rood blauwe" ploeg uit Kennemerland. Hij heeft Toon v. d. Bos, Jan Timmer, Ton Hofland, Toon Lute en de nieuweling Cok Dulle- Wielrennen mans aan zijn zijde. Een jonge ploeg en op papier niet zo sterk. Maar de Beverwijkers hebben in het clubkampioenschap al meer voor verrassingen gezorgd en misschien doen zij dat ook nu weer. Het parkoers, waarop dit clubkampioen- schap wordt verreden, loopt van Zeist naar de Piramide van Austerlitz en verder over Doorn, Cothen, Wijk bij Duurstede waar voorheen de start en finish plaatsvonden Amerongen, Eist, Veenendaal, Rens- woude. Scherpenzeel,Woudenberg en Leus den weer naar Zeist. Een afstand van tach tig kilometer, die tweemaal moet worden afgelegd. De ploegen starten in Zeist op de Jagers singel voor .,'t Jagershuis" en finishen op de Oranje Nassaulaan in Zeist. Het afgelopen weekeinde is de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Noordholland ingezet, met het verspelen van de tweede ronde. De eerste ronde werd, terwille van een tijdige beëindiging van het toernooi, vooraf in verschillende plaatsen gespeeld. De Haarlemmer W. de Jong, kampioen van Nederland 1956, blijkt in uitstekende vorm te zijn. Zijn partijen tegen H. v. d. Vossen, W. C. Beeke en J. K. de Vries bracht hij alle tot winst. J. H. Ansems. kampioen van Noordholland 1957, won van J. K. de Vries en C. Westenberg, doch ver loor van W. C. Beeke. De overige resultaten waren: C. Wester- veldC. de Bree 1-1; P. van HeerdeM. R. C. Stahlberg 0-2; C. Chatillon—P. van Heerde 1-1; C. de BreeJ. H. Beeke 1-1; A. GrootemanC. Westerveld 2-0: Th. TielrooyH. v. d. Vossen 1-1; M. R. C. Stahlberg—J. Mekken 1-1; C. Chattilon— J. K. de Vries 1-1; W. C. Beeke—Th. Tiel rooy 1-1; H. v.d. Vossen—M. R. C. Stahl berg 1-1; P. van HeerdeJ. Mekken 2-0. Met 6 punten uit 3 partijen leidt W. de Jong. Hij wordt gevolgd door J. H. An sems en M. R. C. Stahlberg met elk 4 pun ten uit 3. De Australiër Ken Rosewall heeft in Parijs het herenenkelspel van de officieu ze wereldkampioenschappen voor profs gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij maandag zijn landgenoot Lewis Hoad. de oud-Wimbledon kampioen, met 3-6, 6-2, 6-4, 6-0. Het heeft er alle schijn van, dat binnen kort op de Haagse overdekte kunstijs baan in Den Haag weer ijshockey gespeeld kan worden. Er is een nieuwe ijshockey- club opgericht, die onder de naam „Haag se IJshockeystichting Hoky" op het ijs zal verschijnen met de instemming van de Ne derlandse IJshockeybond en de directie van de Hoky. Het bestuur, dat is samengesteld uit de heren E. Hopman, dr. J. C. A. Gentis, ir. C. L. W. Ruys, J. H. van der Heyden, oud doelman van HIJC, en H. van der Heyden, heeft slechts één doel voor ogen, name lijk de ijshockeysport in Nederland die door de hangende conflicten totaal on mogelijk is geworden, nieuw leven in te blazen. ONDERSCHEIDINGEN. De heren C. R. J. Kieboom en H. J. van Esch, respectie velijk voorzitter cn commissaris van de voetbalvereniging „Feijenoord", zijn on derscheiden met de gouden bondsspeld van de KNVB. De onderscheiding werd hen verleend ter gelegenheid van het gouden jubileum van „Feijenoord" en het vele werk dat zij voor deze vereniging en de KNVB sedert vele jaren hebben verricht. JEMPY SCHMITZ. In een wedstrijd over 73.3 km tegen het uurwerk is Jempy Schmitz kampioen van Luxemburg ge worden. De wedstrijd werd gereden op het 10.5 km lange circuit van Tetange. Het werd een felle strijd tussen Schmitz en de Tour de France-winnaar Chariy Gaul, die tweede werd. Gisteravond is in het Krelagehuis in Haarlem de volleybalcompetitie begonnen met twee grote verrassingen in de dames eerste klasse, die onze mening dat de strijd om de titel hier voorlopig door acht teams gevoerd zal worden, aecentueerd. De Blin kert en Die Raeckse 2, vorig seizoen met veel machtsvertoon de sterkste ploegen, werden respectievelijk door HVS en OVRA geklopt. De afwezigheid van Kittle Hoevens bij De Blinkert, was aan de nederlaag van de kampioenen niet vreemd. Doch HVS speel de zeer verdienstelijk en hoewel de tweede en laatste set voor hetzelfde geld een tegen gestelde uitslag had kunnen geven, kwam de zege de HVS-dames toe; 6-15, 17-15, 15-6 en 15-13. Men mag naar aanleiding van de neder laag, die Die Raeckse 2 tegen OVRA leed, niet afleiden dat de reserves dit seizoen een mindere rol zullen spelen. Integendeel, de rood-witten beschikken over een pittige ploeg die gisteravond na de tweede set door het goed getrainde agressieve OVRA, met Anneke v. d. Dool als steunpilaar, werd overspeeld. De eerste set won Die Raeckse (15-9), maar toen OVRA na een spannende tweede set de eerste winst be haalde, was het hek van de dam en met 16-14, 15-8 en 15-5 ging de eerste winst naar de blauw-witten. Spannend Na een spannend en goed duel heeft Santpoort de reserveploeg van HVS met 3-1 geklopt en zonder twijfel reeds een concurrent gepasseerd. Want de HVS-ers zullen met Hoogenhout, Verwoerd en Cees de Boer evenals vorig seizoen een belang rijke rol spelen. Het was voornamelijk weer het onbuigzame aanvalsspel van de Santpoortenaren dat de doorslag gaf. In de eerste sets werd HVS tweemaal door de groen-witten in de sprint geklopt 16-14 en 15-13 maar in de derde set kwam HVS de eer toe (16-14). De laatste set werd in tegenstelling met de overige De machtige Russische hercnalletiekploeg, die enige maanden geleden tegen de Amerikaanse atleten zo voortreffelijk voor de dag kwam en op de Europese kam pioenschappen te Stockholm de meeste gouden medailles veroverden, is verslagen. Verslagen door veertig fanatiek vechtende Duitse atleten, die in het grauwe en regenachtige Rosenaustadion te Augsburg onder de ogen van 50.000 meelevende landgenoten, boven hun vorm groeiden. Reeds op de eerste dag hadden de Duitsers een 68-48 voorsprong. Weiliswaar liepen de Russen op de tweede dag iets in, maar zij konden niet verhinderen, dat het uiteindelijk 115-105 punten voor Duitsland werd. Vooral de Duitse lopers hebben de doorslag gegeven tol deze onverwachte zege. Niet minder dan dertig punten winst boekten de Duitsers op de loopnummers en al waren dan de Russen sterker op de technische nummers (34-54) het verschil was te klein om de achterstand bij het lopen te compenseren. Zesmaal werd een Duitse atleet eerste, even zovele malen zegevierde een tegenstander. De dubbele overwinningen vielen echter in het voordeel van de Duitsers uit, namelijk vijfmaal tegen de Russen drie. Sensationeel waren de overwinningen van Müller. Ondanks de combine van Schukov en Artynuk op de 5000 meter, die een grote fout maakten door in een veel te langzaam tempo te lopen hetgeen precies is wat Je Duitser graag ziet, sprong Mül ler driehonderd meter voor de finish langs de onthutste Russen en ging onder oorver dovend gejuich in 14 min. 06.8 sec. dooi de finish. In dezelfde juichstemming ver keerde hij op de 10.000 meter. Dezelfde wijze van lopen, als het ware „hangend" aan zijn tegenstanders Pudov en Parna- kivi en dezelfde wijze van wegspringen nu op 250 meter voor de eindstreep inge zet was voldoende om in 29 min. 52,6 sec. te zegevieren. Lauer, de man die dit seizoen bewees de sterkste hordenloper te zijn, gaf ook nu zijn tegenstander Michailov geen kans. Zij het dat Lauer in 13.8 sec. slechts 0,1 sec. voor zijn tegenstander eindigde. Teleur stellend was het resultaat van de wereld- Finish van de finale 1500 meter, die op verrassende wijze werd gewonnen door de Duitsers Edmund Brenner (links), die me\ 3.45,4 eerste werd en Klaus Ostach (rechts), die met 3.45,5 op de tweede plaats kwam. Derde werd de Rus Jonas Pipin in 3.48,0 sec. in de volgorde Germar-Hary. De 4 x 100 meter estafetteploeg zonder Hary, liet zien hoe breed de sprinterstop in Duitsland wel is. Een tijd van 40,2 sec. was voldoende om de Russen op 0,2 sec. te laten. Op de 400, 800 en 1500 meter (allen dubbele overwinningen) leden de Russen nederlaag op nederlaag. Kaufmann en Kaiser lieten in 47,1 en 47,4 sec. de Euro pese recordhouder Ingnatiev ver achter zich. Schmidt en Missalla liepen een tac tische race op de 800 meter. De langzame eerste ronde (58 sec.) was geen bezwaar voor Schmidt om 1 min. 49,8 sec. te lopen. B enner en Ostach trokken elkaar naar 3 min. 45,4 sec. en 3 min. 45,5 sec. sets met weinig moeite door Santpoort gewonnen (15-4). Het verjongde Die Raeckse 2 en het de buterende De Blinkert hebben de winst gedeeld. 2-2. Kansloos verloren de reserves de eerste sets (15-5 en 15-7), doch in de derde set bleek hoe onstandvastig de debu tanten nog spelen. De set werd met liefst 15-4 door het technisch aardig, maar aan vallend toch vast niet sterk spelende Die Raeckse gewonnen. In de laatste set was het verschil minder groot, 15-11. De resultaten De uitslagen van de gisteravond gespeel de wedstrijden luidden: Heren: PSVH—OVRA 2 1-3, Santpoort— HVS 2 3-1, Die Raeckse 2—De Blinkert 2-2. HVS 3—De Blinkert 2 2-2, CIOS 2—PWN 1-3, AW—Rapiditas 2-2, Hepo-1—WIK 2 1-3, GiosHBC 2 3-1, OVRA 3—WIK 1-3. Dames: OVRA 2—MHBS 2 4-0, HVS—De Blinkert 3-1, Die Raeckse 2OVRA 1-3, Die Raeckse 3—HBC 2 0-4, AVC 2—Sant poort 2-2, Gios 2—HVS 2 1-3, DSS 3—WIK 1-3, HBC 4De Blinkert 3 2-2, Topscore 2 De Blinkert 4 2-2, TopscoreVesmia 3 2-2, OVRA 3—DSS 2-2. Programma voor morgen Voor woensdagavond luidt het pro gramma: Heren, eerste klasse: CIOSPSVB (7 uur), OVRAEclecta (8 uur) en Santpoort 2 OSS (9 uur). Tweede en derde klasse: Set upCIOS 3, Gios 2DSS, SpaarnestadGios 3. DSS 3 Hepol 2, OSS 2—HVS 4. OVRA 4—WIK 3. Dames, eerste klasse: EclectaGios (8 uur), VesmiaHBC (9 uur). Promotiewedstrijd voor de eerste klasse: Eclecta 2OSS (half negen). Tweede en derde klasse: Die Raeckse 4 HBC 3, Vesmia 2De Blinkert 2, Set. up SSO. OSS 2—OG 3. Eclecta 3—DSS 2. JBS —PWN, Velox 2—OG 2 en Spaarnestad— Gios 3. De motorzesdaagse is begonnen, het duel om de International Trophy, de Zil veren Vaas cn de gouden medailles, de strijd tegen regen, modder en mist. Di rect al op de eerste dag van de 33ste In ternationale Motorzesdaagse is het „on mogelijke" van de 214 deelnemers ge vraagd. Zondagmiddag was het in Gar- misch-Partenkirchen gaan regenen en maandagmiddag regende het nog... Won der boven wonder bleken de motoren, die 's nachts in een onoverdekt pare fermé hadden gestaan, weinig van de stortbuien te hebben geleden. De rijders hadden één troost: op deze eerste dag werd het lagere B-gemiddelde het „slecht-weer-gemid- delde" aangehouden. Ja, het was slecht weer: op de Zugspitze lag zelfs een laagje sneeuw... Toch is deze eerste dag voor het enige Nederlandse Vaas-team dat deelneemt zeer goed verlopen. Bakker, Muller en de debutanten Van Dobben en Den Haan zorg den ervoor dat dit team zonder straR-un- ten bleef. Niet alle ploegen waren zo gelukkig. In de strijd om de „International Trophy", de „hoofdprijs" van deze Zesdaagse, lie pen de Zweden reeds strafpunten op, en dat lot trof, naar alle waarschijnlijkheid althans, ook Oost-Duitsland. Slechts West- Duitsland, dat de trofee verdedigt, Tsje- choslowakije, Italië en Groot-Brittannië hielden de strafpuntlijsten blanco. Van de 18 Vaas-teams hebb-n er 5 En geland A en B, Spanje A on B alsmede Ita lië A één of meer rijders verloren waar door de ploegen in feite kansloos zijn ge worden. Het Duitse A-team liep voorts strafpunten op. Ondanks dat „slecht-weer gemiddelde" heeft het strafpunten geregend, ook het recordhouder hoogspringen Stepanov. Bij 1.93 meter was hij aan het einde van zijn latijn. Kaskarov won met 2.08 meter voor Puell met 2.05 meter. De eerste sprong van de Europese kampioen Ter-Ovanesian (7.53 meter) was voldoende voor de zege bij het vèrspringen, maar zijn landgenoot Lipsnis kreeg een koude douche bij het kogelstoten. Lingnau won met een prach tige stoot van 17.30 meter, Lipsnis op 17 cm latend. Dubbele overwinningen noteerden de Russen bij het hinkstappen en het kogel slingeren. Door respectievelijk Riakhovski (15.68) en Scherbakov (15.61) en Samot- zwetov (66.30) die zijn landgenoot Ruden- kov (64.36) achter zich liet. Zoals verwacht waren de Europese kam pioenen Hary en Germar op de korte af stand niet te verslaan. Op de 100 meter waren de tijden 10.3 en 10,4 sec. voor Hary en Germar en op de 200 meter 20,8 en 20,9 aantal uitvallers was zeer hoog. Tenmin ste voor 29 deelnemers was deze eerste dag van de Zesdaagse tevens de laatste. Het vrouwelijke element verdween ook al op de eerste dag: voor Olga Kevelos, de enige vrouwelijke deelnemer, bleek het traject te zwaar. De steile, glibberige hellingen en de „droge" Isar-bedding, waarin toch nog altijd zo'n twee decimeter regenwater stond, zijn er ook oorzaak van ge weest dat twee Nederlandse individuele rijders de strijd hebben moeten staken. Posthumus uit Marum kreeg in de eerste ronde van 190 km. moeilijkheden met de carburateur van zijn Maico en Cor van Ewijk kwam in de tweede ronde met zijn CZ ten val. Een lichte voetblessure maakte dat ook hij werd uitgeschakeld. Bijzonder tevreden was de Limburger Tijdens wedstrijden gewichtheffen in Lugansk (Rusl.) zijn twee wereldrecords verbeterd. In het middengewieht bracht de Rus Vladimir Tomishenko bij het drukken 140 kg. omhoog en verbeterde daarmee met 1 kg. het wereldrecord, dat sedert 12 augustus van dit jaar op naam staat van zijn landgenoot Bogdanovsky. Een andere Rus, Anatoly Zhitevsky, ver beterde in de zwaarmiddengewichtklasse het wereldrecord tweehandig drukken. Hij kwam tot 145,5 kg. en verbeterde daar mee het record van wereldkampioen Ford Kono, die op 1 maart van het vorig jaar 145 kg. drukte. Willy van Ommeren, de „slechtweerrij- der", die juist nu in zijn element was en als enige Nederlandse individuele deelne mer strafpuntloos bleef. Plevier kreeg 10 strafpunten en Aaltink en Vrolijk zagen zich door pech van het „goud" beroofd. Aris Vrolijk wilde vóór de start nog gauw zijn zwaardere terreinbanden monteren, liep hierbij een lekke band op en verspeel de kostbare minuten. Altink kreeg ook al last van een leeglopende band. toen later een hond zijn pad kruiste was ook hij zijn goud kwijt. Ook vandaag zullen de deelnemers 't niet gemakkelijk krijgen, want de tweede etap pe is. met zijn 410 km., de langste van deze Zesdaagse. Wederom zal dan het B- gemiddelde worden aangehouden, doch zelfs dat kan de moeilijkheden nauwelijks verkleinen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OCCOOOCClCCOOOOCCaXCCCCCCCCCCOKXXO^XOXOCOXXXXXXXXOÓ In Amsterdam werden regionale atle tiekwedstrijden gehouden, waaraan door Atmodes en GITA werd deelgenomen. Op de 60 m. meisjes C werd S. de Jong van Gita in de halve finale net uitgeschakeld met een tijd van 8.8 sec. En in 11.4 sec. onderging haar clubgenote mej. Fictoor hetzelfde lot in de halve finale van de 80 m meisjes B. Het hoogspringen voor de B-meisjes leverde mej. Fictoor een twee de plaats op met 1.42 m. Bij het hoogsprin gen in de D-klasse werd mej. De Veer (Gita) derde met een sprong van 1.35 m. Mej. Van Egmond van Gita bezette bij het speerwerpen een derde plaats. Haar af stand was 26.36 m. Bij de 100 m. meisjes A liet mej. De Veer in haar serie een tijd afdrukken van 13.6 sec., hetgeen net niet voldoende was voor een finaleplaats. In die finale plaatsten zich wel de At- modes-atletes Berkhoff en Wijckhuizen, die resp. de tweede en derde plaats bezet ten in 13 en 13.4 sec. Mej. Bouman (Atmo des) werd bij de 100 m dames B tweede in 13.1 sec. en eenzelfde plaats was voor haar weggelegd bij het vèrspringen dames C met een sprong van 4.61 m. Haar club genote mej. Dobbelaar werd op de 80 m meisjes B derde in 10.8 sec. Atmodes kon nog een nieuw clubrecord noteren op de 60 m horden meisjes. Bij haar debuut op dit nummer noteerde mej. Schippers 10.6 sec. De 4 x 80 m meisjes A/B leverde Atmodes een tweede plaats met haar eerste ploeg op in 43.2 sec., welke tijd echter ook door de twee-5" ploeg van Atmodes werd genoteerd en e als derde werd geklasseerd. Gita liep ieze afstand in 45.6 sec. Dit is een nieuwe Duitse sportwagen, de N.S.U. Sport-Prinz. De wagen, waarvoor de beroemde Italiaanse ont werper Bertone de fraai-gelijnde caros- serie ontwierp, is ontwikkeld uit de kleinere N.S.TJ.-Prinz. De 600 cc motor, met een vermogen van 30 p.k. en de grote stroomlijn zorgen ervoor, dal de nieuweling een hoogste snelheid van 135 kilometer per uur kan bereiken. De Sport-Prinzbiedt plaats aan twee volwassenen en twee kinderen en loopt ongeveer 1 17. Schaken Zaterdagmiddag 27 september om 3 uur begint in hotel Brandjes in Uitgeest de strijd om de persoonlijke schaaktitels hoofdklasse en eerste klasse van Noord holland. In tegenstelling met andere jaren toen steeds vierkampen werden gevormd, tellen de groepen thans vijf spelers. De re den tot deze uitbreiding is de geringe kans op herstel in een vierkamp na een neder laag. Bij een vijfkamp is het in elk geval iets gunstiger. Het aantal deelnemers blijkt dit jaar echter te zijn ingekrompen. W^ren er vorig jaar drie groepen van vier, ditkecr zien wij slechts twee afdelingen van vijf spelers elk. Als gevolg hiervan hebben twee schaak kringen een veer moeten laten met de af vaardiging der deelnemers. Eén van deze kringen is de schaakkring Haarlem, die nu slechts twee in plaats van anders drie spe lers kan afvaardigen. Voor de Halfweg- speler T. Slagt ongetwijfeld een teleur stelling. De groepen zijn als volgt inge deeld: Hoofdklasse A: J. H. Verleur (Zaan streek), F. A. Spinhoven (Haarlem), L. G. Mostertman (Midden-Kennemerland), C. Vlasbloem (Waterland) en E. Kayser (Alkmaar). Hoofdklasse B: M. P. Suiker (Midden- Kennemerland), J. Bos (Alkmaar), S. Herfst (Haarlem), J. May (Zaanstreek) en G. H. H. C. Maas (Den Helder). lste klasse A: W. Schoonhoven (Zaan streek), H. Litjens (Alkrpaar), J. J. Gijs wij t (Den Helder) J. W. de Munck (Haar lem). lste klasse B: A. Burgerhout (Kenne merland), C. J. de Vries (Zaanstreek), De Wijze (Waterland) en E. Cashoek (Haar lem). De winnaars van de hoofdklasse spelen met de huidige kampioen P. Seewald een dubbelrondige driekamp om de titel. In de eerste klasse spelen de nummers één en twee een vierkamp om het kampioenschap. Op papier is de hoofdklasse A aanzien lijk sterker dan de B-groep. Vermoedelijk zal men uit deze groep dan ook de nieuwe kampioen zien komen, tenzij P. Seewald zijn titel weet te verdedigen. De verdere speeldata zijn 4 okt., 11 okt., 18 okt., 25 okt. en 1 nov. De Duitse bondscoach Sepp Herbergèr heeft Horst Szymaniak toch gekozen voor het Westduitse elftal, dat op zondag 24 september in Kopenhagen tegen Dene marken speelt. Herberger wilde aanvanke lijk zijn voortreffelijke linkshalf om diens levenswijze niet in de ploeg hebben Szymaniak werd niet uitgenodigd voor de centrale training maar hij heeft zijn mening toch gewijzigd. De opstelling van het Westduitse team is: doel: Herken tra th; achter: Stollenwerk en Juskowiak; midden: Erhardt, Jaeger en Szymaniak; voor: Kraus, Halier, Seeler, Schmidt en Rahn. Het Conseil International du Sport Mili taire heeft in Brussel de loting verricht voor het internationale militaire voetbal kampioenschap 1959. Deze loting had het volgende resultaat: Groep a: Frankrijk, Turkije en Luxem burg. Groep b: Nederland, Portugal en Grie kenland. Groep c: België, Italië en Amerika. Groep d: Zuid Korea (bye). De winnaars van de groepen gaan over naar het eindtoernooi dat in mei wordt gehouden. De speelsystemen van de groe pen mogen in onderling overleg worden vastgesteld. De wedstrijden moeten vóór '•nd april zijn gespeeld. De Milwaukee Braves hebben in Ameri ka door een 6-5 zege op de Cincinnati Reds het kampioenschap van de National Lea gue behaald. Door dit resultaat zullen de Milwaukee Braves in de World Series uit komen tegen de New York Yankees, de kampioenen van de Amerikaanse league. Verleden jaar versloegen de Milwaukee Braves in de World Series de New York Yankees, maar de New Yorkers zijn dit jaar favoriet.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13