FANCY MOLESKIN Nieuw behandelingsgebouw en vrouwenpaviljoen opengesteld DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 4 IN ZIEKENHUIS ST. JOANNES DE DEO Haarlemse Sportraad Jaarverslag 1957 in mineurstemming Brand in winkel Geen wijziging in diensten van Maarse en Kroon Ontspanningsavond van „Onderling Genoegen" George Robert leidt Handel-her denking Eerste vliegeropleiding in de Belgische Kongo Overeenkomst tussen Nederland en België Vier doden in het verkeer Senaat der V.U. ontstemd over ontgroeningsexcessen Spaak in Athene voor een gesprek over Cyprus Ier maakt gebruik van het individuele klachtrecht Europese commissie acht zijn klacht gegrond Kroniekschrijver krijgt f 100,- boete wegens belediging Scheepvaart DINSDAG 23 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De directeur-secretaris van de Vereni ging van Katholieke Ziekenhuizen, mgr. A. A. M. Sanders, heeft vanmorgen het nieuwe behandelingsgebouw en het vrou wenpaviljoen van het ziekenhuis St. Jo annes de Deo in Haarlem in gebruik ge steld. In het behandelingsgebouw worden nieuwe en moderne ruimten geschapen voor de reuma-afdeling, de röntgenafde- ling, de operatie-afdeling en de labora toria. In het semi-permanente vrouwen paviljoen kunnen 32 patiënten worden ondergebracht, zodat in de toekomst niet alleen mannelijke patiënten in de Deo zul len worden verpleegd. Met. de ingebruikneming van de nieuwe gebouwen heeft het ziekenhuis slechts het eerste gedeelte van het bouwprogramma afgewerkt. Plannen bestaan voor de bouw van een verplegershuis, een permanent vrouwenhuis en enkele personeelsgebou- wen. Gehoopt wordt de uitbreidingen io 1961 gereed te hebben. Dan zal de Deo zijn uitgegroeid tot een modern ziekenhuis met een capaciteit van driehonderd bedden. Mgr. C. G. van Trigt heeft vanmorgen in de kapel van het ziekenhuis een H. M'.s uit dankbaarheid opgedragen. De oficiële opening van de nieuwe bouw werd onder meer bijgewoond door mgr. J. M. Groot vicaris-generaal van het bisdom Haarlem de heer A. P. N. de Groot, inspecteur voor de volksgezondheid in Noordholland, deken W. N. Zijlstra. dokter D. Heymans, direc teur van de G.G.D. in Haarlem en ver tegenwoordigers van de broedercongro- gatie en de zusters Franciscanessen van Bloemendaal. Mgr. Sanders noemde de totstandkoming van de nieuwe bouw een mijlpaal in de ontwikkeling van het katholieke zieken huiswezen. Hij schonk aandacht aan de groeiende betekenis van de gezondheids zorg. Mgr. Sanders roemde de samenwer king tussen enkele katholieke ziekenhui zen, waarvan hij zei te hopen, dat dezp navolging zal vinden. Dit is trouwens noodzakelijk om de groeiende kosten zo veel mogelijk te drukken. Van groot be lang achtte mgr. Sanders de mogelijk heden, die voor de opleiding van broeders worden geboden. Het werk in de zieken huizen vraagt een steeds grotere deskun digheid. Tenslotte sprak hij de wens uit dat Gods zegen op de nieuwbouw zal rus ten. De geneesheer-directeur, dr. A. H. Gar- rer. wees erop dat het klinische ziekenhuis- werk in belangrijke mate is uitgebreid. Het aantal patiënten is gestadig toegenomen. De behuizing bleek echter onvoldoende te zijn. waarom tot de bouw van nieuwe lo kaliteiten is besloten. Door de totstand koming van de veelomvattende plannen zullen de patiënten volgens de modernste medische opvattingen kunnen worden ge holpen. De economisch-directeur. drs. F. A. Vis sers. belichtte de bouwplannen. Hij wees erop. dat in 1892 de terreinen voor het bestaande gebouw zijn aangekocht. Al in 1899 moest het ziekenhuis worden uitge breid. In de loop der jaren zijn steeds groter voorzieningen noodzakelijk ge bleken. Met. de tweede fase van de nieuw bouw, het verplegersgebouw, is men tham al begonnen. Hopelijk kan de bouw van het vrouwenhuis in het voorjaar worden aanbesteed. Namens het Haarlemse gemeentebestuur sorak dokter D. Heymans. directeur der G.G.D. Hii zei onder indruk van de nieu we inrichting te zijn gekomen. ..Het ge bouw kan wedijveren met elk ander zie kenhuis". De heer Heymans bracht de ge lukwensen van het gemeentebestuur over Het tekort aan gymnastieklokalen en sporttereinen in Haarlem kon in 1957 nau welijks worden ingehaald, aangezien de behoefte aan oefengelegenheden van aller lei aard steeds toeneemt. Integendeel, de achterstand wordt steeds groter. Met het oog op de toekomstige vijfdaagse werk week, welke een belangrijke uitbrei ding van mogelijkheden voor actievere re creatie met zich mee zal brengen, dient reeds thans al het mogelijk worden ge daan om de te verwachten behoefte aan sportaccommodatie te kunnen opvangen. De huidige toestand van de gemeentekas maakt echter elke optimistische voorspel ling voor de komende jaren onmogelijk. In Haarlem, zo dikwijls aangemerkt als de sportstad van Nederland, als de bakermat van vele sporten, ontbreekt het nog aan zeer veel op sportgebied. Deze mineurstemming valt te beluiste ren in het verslag van de Haarlemse Sport raad over 1957. Als de belangrijkste onder werpen. waarover aan B. en W door de Sportraad advies werd uitgebracht, wor den ondermeer genoemd: de grote nood zaak van de bouw van een zweminrichting aan de Planetenlaan in Haarlem-noord; het tijdig nemen van maatregelen voor verplaatsing van de terreinen der voetbal verenigingen „Droste" en „DSK" aan de oude Weg met het oog op de verlegging van deze weg; het in gebruik geven en in bruikbare staat doen brengen van de grote hal op het Holland-Nautic complex ten be hoeve van de zaalsportbeoefening. Met ver heugenis wordt gewag gemaakt van het ge reedkomen van het sportveldencomplex Noord-Akendam, dat de naam Van der Aart-sportpark kreeg. Desondanks is de behoefte aan sportvelden nog zeer nijpend. Door de intensieve bespeling van de be staande terreinen hebben de grasmatten aanzienlijk te lijden, hetgeen zeer hoge on derhoudskosten meebrengt. Na jarenlang vergeefs pogen kon in het verslagjaar ein delijk aan de beoefenaren van de kracht sport een beter onderdak worden toege wezen. Bij de technische commissie is in studie de mogelijkheid van aanleg van een speci fiek honkbalveld. Van de voorzieningen, welke verder op het verlanglijstje van de Sportraad staan vermelden wij nog een sintelbaan, een tennispark, zweminrichtin gen en een sporthal. Tenslotte brengen de samenstellers van het verslag dank aan het Haarlemse ge meentebestuur, gemeentelijke diensten en bedrijven, en aan de sportbonden en -or ganisaties voor de ondervonden steun en medewerking. Op de gemeentebegroting voor 1957 was voor de Haarlemse Sportraad 1500 uit getrokken; de uitgaven over dat jaar be droegen 931,92. en zei te hopen dat velen in het nieuwe ziekenhuis genezing zullen vinden. Met waardering sprak hij over de samenwer king, die hij met de thans overleden broeder Prosper heeft gehad. Dokter F. Rodenboog bood namens de artsen en het overige personeel een plas tiek aan. ontworpen door de beeldhouwer Jac. Maris. Dr. H. Botter heeft dit plas tiek, dat de gezondheidszorg symboliseert, onthuld. Het plastiek is aangebracht in de hall op de benedenverdieping. Op de tweede en derde verdieping zijn door de zelfde kunstenaar ontworpen plastieken aangebracht, aangeboden door allen, die bij de bouw worden betrokken. De archi tect ir. F. J. Wiegerink heeft deze twee plastieken namens de bouwers aangebo den. Een bedrag van duizend gulden, door de bouwers geschonken, zal nog nader worden besteed. De broeder-overste Philippus leidde de sprekers in en dankte hen. Tenslotte sprak de broeder-provinciaal van de con gregatie. broeder Gabinus, een dank woord, waarna men gelegenheid kreeg de nieuwbouw te bezichtigen. Maandagmiddag om I uur werd de brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor een brand, die was ontstaan in een broodjeswinkel aan de Kerkstraat. Bij het bakken van patates frites was de vlam in de frituur-oven geslagen. De brandweer had het vuur spoedig geblust. De keuken werd beschadigd. De zomerdienstregeling van n.v. Auto. busonderneming Maarse Kroon blijft met goedkeuring van de rijkshoofdinspec teur van het verkeer in het district Noord holland ongewijzigd van kracht voor het winterseizoen 1958/'59. Er komen dus voor de winter geen wij zigingen in de busdiensten van Maarse Kroon. Zaterdagavond heeft de Haarlemse zang- en Sint Nicolaasvereniging „Onder ling Genoegen" in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond een kienavond ge houden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de vijftigste Sinterklaasviering van „Onderling Genoegen". De avond werd opgeluisterd door het Kennemer- cabaret, waaraan onder meer meewerkten het accordeonduo The Bella's, het duo „Doublé White", de imitator Tonny Schel- levis, het duo Kosterenvanwattingen en de goochelaar mr. Hitany. De Christelijke Oratoriumvereniging (C.O.V.) in Haarlem, onder leiding van George Robert, zal als een der eerste ko ren in ons land beginnen met de Handel- herdenking, die begin volgend jaar zal worden gehouden naar aanleiding van het feit, dat deze componist tweehonderd jaar geleden overleed. Op 23 oktober zal in de Gemeentelijke Concertzaal in Haarlem het koor een uit voering geven van het oratorium „Theo dora", een in ons land vrijwel onbekend werk, dat slechts een of twee keer werd uitgevoerd en voor Haarlem een première betekent. De handeling voltrekt zich om streeks het begin van de vierde eeuw in de Romeinse provincie Antiochië en heeft als onderwerp de christenvervolgingen. Het is een buitengewoon interessant en boeiend werk, dat zowel voor koor als voor de solisten grote mogelijkheden biedt. Vele vooraanstaande solisten zullen hier aan hun medewerking verlenen, onder anderen: Dora Lindeman, Annie Hermes. Aafje Heynis, Leo Larsen, Carel Willink en Willem van Gerven. De begeleiding wordt verzorgd door het Noordhollands Philharmonisch orkest, met Klaas Bolt aan het orgel en Bets Nederkoorn aan het clavecimbel. „De leugen in de geneeskunde" Donderdagavond 25 september om acht uur houdt de Wijkgemeente III van de Hervormde gemeente Schoten een bijeen komst in de Julianakerk aan de Klooster straat in Haarlem-Noord, waarop dr. F. A. Nolle, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis te Leiden, zal spreken over „De leugen in de geneeskunde". Dr. Nolle is eerst predikant geweest, daarna heeft hij medicijnen gestudeerd en is ge promoveerd op een proefschrift, getiteld: „Predikant en arts". Zijn naam is de laat ste tijd bekend geworden door hetgeen hij gezegd heeft over Lourdes en Osborn. De Belgische minister van Landsver dediging is met zijn Nederlandse collega, minister Staf, overeengekomen over te gaan tot integratie van de luchtmachtoplei dingen, waarbij in eerste instantie zal wor den begonnen met de opleiding van piloten. Deze integratie zal inhouden, dat het eerste gedeelte der vlicgeropleiding door de Bel gische luchtmacht zal worden verzorgd en het tweede gedeelte onder leiding van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht. De eerste fase van de opleiding zal wor den gegeven in de Kongo op de basis Kmina, waar de daar gevestigde vlieg- school zal worden bestemd voor deze Bene- lux-opleiding. Het tweede gedeelte, in Nederland, zal geschieden op een nog aan te wijzen vliegbasis. De integratie zal ook het onderhoud van de eerste te ontvangen geleide wapens om vatten. Dit onderhoud zal België verzorgen. Nederland zal te zijner tijd hetzelfde doen voor een volgend type. De beide ministers hebben ook gesproken over de coördinatie van de militaire pro- duktie. Over de toekomstige procedure is volledige overeenstemming bereikt. Met de pogingen om tot een gecoördineerde pro- duktie in Europa te komen, gaan de beide ministers in beginsel volledig akkoord. In Rotterdam is de 73-jarige T. Jongeling bij het oversteken op het Sadelingplein door een stadsbus aangereden. Ernstig ge wond is hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij enkele uren later is overleden. In lerseke is de 76-jarige fietser J. Dan ker door een personenauto aangeréden toen hij plotseling de weg overstak. Hij werd ln zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Goes vervoerd, waar hij is overleden. Twee 17-jarige meisjes uit Kerkrade, die even per fiets over de Duitse grens waren gegaan, zijn in het Duitse grensstadje Ubach-Palenberg door een slippende auto aangereden. Zij werden met ernstige kwetsuren naar het plaatselijke ziekenhuis overgebracht, waar een der meisjes, Agnes Bertrand, is overleden. Op de onbewaakte overweg in de Buur- serstraat te Enschede is de 80-jarige wiel rijder G. Busschers door een trein aan gereden. De man was doof en heeft ver moedelijk de signalen van de naderende trein niet gehoord. Hij is in zorgwekkkende toestand naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. Na botsing doorgereden Maandagmiddag had ter hoogte van het „Groene Kerkje" te Oegstgeest een aan rijding plaats tussen een vrachtauto en een Franse personenauto. De personenauto werd in een bermsloot geslingerd. Een in zittende dame werd ernstig gewond. De vrachtauto is na de aanrijding doorgereden in de richting Den Haag. De chauffeur wordt thans door de politie gezocht. Ongeluk in Frankrijk Een Engelse toeriste, die in een door een Nederlander bestuurde wagen zat, is bij een auto-ongeluk nabij Boulogne-sur-Mer om het leven gekomen. De auto werd bestuurd door de Neder lander Rubens. Het ongeluk gebeurde toen de wagen in een bocht op een steile helling tegen een met stenen beladen vrachtauto botste. De heer Rubens liep slechts lichte kwetsuren op. Korte tijd na het ongeluk botste een auto, bestuurd door een 51-jarige Engelsman, tegen de achterkant van de vrachtauto. De bestuurder werd ernstig ge wond en overleed later in een ziekenhuis. De Senaat der Vrije Universiteit te Am sterdam heeft de senaat en de novitiaats- commissie van het studentenkorps berispt en geschorst in alle rechten als student wegens „verschillende niet te loochenen laakbare handelingen in de groentijd", waarover de senaat diep geschokt, is. De rector corporis en de praesis van de novi- tiaatscommissie worden geschorsl voor vier weken, de overige senaatsleden en leden van de novitiaatscommissie voor twee weken. De senaat zal zich bovendien tot 1 no vember niet doen vertegenwoordigen bij officiële ontvangsten van het korps. De senaat zal bij zijn officiële plechtigheden geen afvaardiging van het korps ont vangen. De senaat heeft voorts bepaald dat nieuwe studenten een beroep kunnen doen op de rector magnificus wanneer zich „verboden handelingen" voordoen, zoals elke vorm van het ontgroenen waarin lichamelijke of geestelijke afmatting of vernedering een rol speelt, alsmede het scheppen van situaties die gevaar voor lichamelijk en geestelijk letsel mee brengen. ATHENE Paul-Hcnri Spaak, dc seo.re- 'aris-gcneraal van de Noordatlantische Verdragsorganisatie, wordt vandaag in Athene verwacht voor besprekingen met de Griekse regering over de kwestie- Cyprus. Een Griekse woordvoerder heeft verklaard dat de Griekse regering Spaak en de NAVO-regeringen heeft gewezen op de gevaren die volgens haar zijn verbon den aan de uitvoering van het Britse plan Cyprus. Spaak wordt vanavond in Parijs terug verwacht. In westelijke kringen in Parys heeft het bezoek verrassing gewekt. Naar vernomen wordt, is het een aange legenheid tussen Spaak en de Griekse regering. NICOSIA (Reuter) De Britse autori teiten op Cyprus hebben honderd Grieks- Cyprioten, onder wie elf vrouwen uit een gevangenkamp vrijgelaten als een poging om de spanning onder de Cyprioten te verminderen voor 't begin van de tenuit voerlegging van het Britse plan voor het eiland op 1 oktober. Er bevinden zich nog tweeduizend Grieken en 32 Turken in in terneringskampen. De vrijgelaten vrouwen werden in de straten van Nicosia toege juicht. Volgens Turkse kringen zullen ook een dertigtal Turkse gevangenen worden vrijgelaten. Hun gevangenhouding zou niet langer nodig zijn daar Turkije het Britse plan heeft aanvaard. Een Ier, die de toepasselijke naam Law less (wetteloos) draagt, heeft gedaan ge kregen dat zijn klacht over een behande ling die hij van zijn regering heeft on dergaan, ontvankelijk voor behandeling is verklaard door de Commissie voor de rechten van de mens van de Raad van Europa. De Ierse onderdaan is gerechtigd zich met deze klacht tot de Raad van Europa te wenden omdat de Ierse Repu bliek de Europese Conventie ter bescher ming van de rechten van de mens en van de grondrechten heeft geratificeerd en het individuele klachtrecht heeft erkend. De heer Gerard Law-less beklaagt zich erover dat hij in 1957 gearresteerd werd wegens verondersteld lidmaatschap van een illegale organisatie en zonder in staat van beschuldiging te zijn gesteld, of te zijn veroordeeld, vijf maanden in een in terneringskamp werd vastgehouden. Hij is van oordeel dat de wetsbepalingen waarop zijn detentie werd gegrond, in strijd zijn met de Conventie en eist een schadever goeding. De Commissie moet zich nu beraden over de gegrondheid van de klacht, waartoe een ondercommissie van zeven zal wor den gevormd, die moet trachten de feiten vast te stellen en een minnelijke schik king te bewerken. Als de verzoening misr lukt. stelt de voltallige Commissie een ad vies op. De 50-jarige kroniekschrijver J. G. is door het gerechtshof te Amsterdam con form de eis van de procureur-generaal veroordeeld tot een boete van 100 we gens opzettelijke belediging van het open baar gezag. De journalist was door de rechtbank vrijgesproken maar de officier van Just; was in beroep gegaan. De heer G. was gedagvaard wegens een artikel in het dagblad „De Telegraaf", waarin hij kritiek oefende op het proces van de krijgsraad tegen majoor K. Het hof overwoog in zijn uitspraak dat de pers weliswaar vrijheid behoort te heb ben, maar dat het publiceren in krenkende vorm achterwege moet blijven. Het was van oordeel dat men uit het artikel van de heer G. de suggestie kan afleiden dat de krijgsraad majoor K. tegen beter weten in veroordeeld zou hebben. AMSTERDAM De markt was onder zeer kalme handel gereserveerd, de stemming verdeeld en de koersen waren over het algemeen iets la ger. De internationale politieke toestand werd ter beurze ongunstig beoordeeld, vooral wegens de verscherpte verhoudin gen tussen Rusland en Amerika en de si tuatie in het Verre Oosten en in Frank rijk. Een en ander was oorzaak dat de beurs zeer gereserveerd was en er de voor keur aan gaf, de kat eerst uit de boom te kijken. Aandelen Koninklijke Olie open den op 171,20 en konden oplopen tot f 171,70 tegen een vorige slotprijs van 170,70. De pariteit Amerika bedroeg 173,50. In de morgenuren werd als hoog ste prijs voor de stukken 172,60 betaald. De arbitrage probeerde op lagere koersen een stukje mee te nemen. Het publiek was aan de markt en hiertegenover was hoe genaamd geen vraag. Unilever had van middenkoei-saanbod te lijden en was op circa 405 ruim één punt lager. Philips kon zich goed handhaven en kwam zelfs een half punt boven de vorige slotkoers uit. De handel had ook in dit fonds een zeer kalm karakter. De arbitrage was eerder aan de koopkant. Aandelen AKU waren gevoelig en circa 4 punten lager bij zeer geringe omzetten. K.L.M. werd een paar dubbel tjes lager vernomen. In de scheepvaarthoek was er eveneens weinig affaire. De koersfluctuaties bewo gen zich binnen nauwe grenzen en het ver schil bij vrijdag was van zeer geringe be tekenis. De door de Indonesische regering aangekondigde maatregelen tegen de Ne derlandse handelsondernemingen aldaar had op de koersen van deze aandelen wei nig invloed. Zij waren in overeenstemming met het gehele marktbeeld slechts frac- tioneel lager. Staatsfondsen waren incidenteel lager. Aandelen metaalbuizenfabriek Excelsior 70 (73). Aandelen Fokker werden verno men op 270 (onv.). In aandelen Van Ber- kel's Patent kwam nog geen notering in verband met de converteerbare 3'/» pet. obligatielening en de aangekondigde aan delenemissie met claimrecht van Van Ber kei's Patent. Prolongatie 3Vz pet. (ANP). NEW YORK De aandelen vertoonden gisteren tijdens een groot deel van de beurstijd een dalen de lijn, maar kregen kort voor sluitings tijd enige steun, die de leidende fondsen boven hun laagste dagnoteringen bracht. De markt sloot evenwel onregelmatig la ger met winst voor sommige bijzondere fondsen, enkele sporen, chemische in dustrieën en metalen. De autoaandelen beheersten de handel gedurende de gehele beursdag. Stude- baker-Packard ontwikkelde tegen slui tingstijd een sterke positie, American Motors kon zich handhaven. General Mo tors was vast, Chrysler flauwer. De koersverliezen bleven in de meeste gevallen beperkt tot fracties. Een paar fondsen boekten aanzienlijke verliezen, zo als Adressograph die drie dollar lager kwam en Zenith Radio (welk aandeel aanvankelijk een nieuwe hoogste notering voor dit jaar bereikte), die bijna drie dol lar inzakte. Olies, metaalwaarden, enkele chemische industrieën, automobielfabrieken, staal en banden liepen terug. Sporen reageerden, na een aanvankelijke opwaartse neiging, op winstnemingen. Bij de olieaandelen leed Cities Service een koersverlies van bijna twee dollar. International Paper boette in zijn sector een dollar in. Het industriegemiddelde daalde van 526,48 tot 524,01, de sporen van 140,39 tot 140,17, de openbare nutsbedrijven van 80.92 tot 80,12. Van de 1236 verhandelde fondsen sloten er 598 lager en 410 hoger. Omzet 3.490.000 aandelen. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%% Nederl. 47 91 91'»/,, 3 °/o Nedl. 1962/64 94l3/„ 94% A.K.U 212% 213 Calvé Delft 320 320 Van Gelder Zonen 194 191 K. N. Hoogovens 321; 320 Nederl. Ford 185 184 N. Kabelfabriek. 284 281 gew.Philips Gloeil. 347 345 Pref.PhilipsGloeil. 170 17d Unilever 404% 404 Wilton Fyenoord 198% 197 Dordtsche Petrol. 711% 703 Kon. Petroleum.. 171,60 170 Billiton 168 168 A'dam Rubber 67% 67% K.L.M 1 98,50 98,— Holl. Amer. Lijn. 147% 145% K.N.S M 148 145% N. Scheepv. Unie 129% 128'/2 v. Nieveit Goudr. 127% 120 Phs. v. Ommeren 241 241 H.V.A lOf. 10C Delimaatschappij f 119,30 1 119- Amsterd. Bank. 240 24') Nat. Handelsbank 88 88 Ned. Handel Mij 17b 17b Rotterd. «Bank 204% 204 Twentsche Bank. 174'/j 174% Anaconda Copper 53% 53% Bethlehem Steel.. 48% 4G U.S. Steel 78% 77 General Motors.. 45% 45% 79% 30% Tidewater 24% 24% vorige koers) BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM. GEBOREN: Andrea Henricus, z. v. W. van Tol en H. M. Niekus; Ronaldus, z. v. J. de Jong en J. van Veen; Embertus Wil helmus Maria, z. v. W. Verhoeven en M. A. Stokman. ONDERTROUWD: C. W. Seysener en H. P. A. van der Linden; C. J. van Dongen en J. M. Uitendaal; F. B.* van Hamme en J. van der Plas; M. S. P. Vergaal en M. v. Beek: J. Rood en A. Briels. GEHUWD: G. L. Pijnakker en P. Geuts- kens; C. W. de Graaf en A. M. van Eijk. OVERLEDEN: B. Imthorn, m„ 88 j., F. v. d. Loo, m., 56 j. Aagtekerk. 22 te Antwerpen verwacht. Abida, 22 v. Geile n. Rotterdam. Adonis, pass. 22 Jamaica n. La Guaira. Alderamin. 22 te Suez verwacht. Alkmaar, 23 v. Akaba n. Singapore. Almdijk, 22 te Gravesend verw. v. Rotterdam. Almkerk, 22 v. Singapore n. Manilla. Alphacca, 22 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Amerskerk, 22 te Zanzibar. Amstelbrug, 22 v. Londen n. Port Said. Amsteldiep, 22 755 m. w.z.w. Krakalau n. K'stad Amstelmeer, 22 ten anker rede Calcutta. Amstelsluis, 22 67 m. o.n.o. Suva Fiji eil. n. Aruba. A.mstelvaart, 22 670 m. z. Colombo n. Singapore. Andijk. 22 v. Antwerpen n. Lissabon. Angolakust, 22 v. Lagos n. Port Harcourt. Annenkerk. 22 v. Lorenzo Marques n. Beira. Arendskcrk, pass. 22 Kreta n. Genua. Arkeldijk, 22 Ceylon gepass. n. Djibouti. Asmidiske, 22 te Rotterdam. Attis, 21 170 m. z. Havana n. New Orleans. Axeldijk, 22 v. Norfolk n. Baltimore. Bali, 22 v. Port Said n. Napels. Balticborg, 20 te Zaandam. Banggai, 22 te Chalna. Batjan, 22 te Colombo verwacht. Bawean, 23 te Genua. Billiton, 22 510 m. n.o. Luzon n. Wilmington. Bintang, 22 v. Saigon n. Songkhla. Blitar, 22 v. Alexandrië n. Napels. Borneo, 23 te Tandjong Priok. Britsum, 21 280 m. o.z.o. Cape Farewel Bv .urn, 22 v. Port Said n. Rotterdam. j io. 23 te Sorel v. Belfast. C -X Leiden. 22 30 m. w. Anamba Isl. n. Saigon. Cait. Nederl., 22 340 m. n.w. Pt. Said n. Bahrein. Camerounkusl, 19 v. Bribi n. Lagos. Camitia, 22 v. Rotterdam n. Thameshaven. Carrillo, 23 te Cristobal. CSrtago, 22 te New York. Castor, 22 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Cinulia, 21 420 m. w.z.w. Landsend n. Good Hope. Cistula, 22 v. Bangkok n. Pladju. Clavella, te Dingle verwacht v. Heysham. Cleodora, 22 320 m. z.o. Chrism, eil. n. Balikpapan. Congokust, pass. 22 Kp. Finisterre n. Dakar. Gorilla, 22 v. Kandia n, Abadan. C.oryda, 22 400 m. o- Cooktown n. Pladju. Crania, 22 v. Punta Cardon n. Stanlow. De Eerens. 23 te Bushirc verwacht v. Abadan. Delfland. 22 60 m. z. Startpoint n. Amsterdam. Diemerdijk, 22 v. Seattle n. San Francisco. Dorestad. 22 130 m. z.o. Formosa n. Miri. Elizabeth B, v. San Pedro n. Balboa. Ena, 22 470 m. n.o. Fayal. 3/10 te Curasao verw. Fravizo, 22 130 m. w.n.w. Ouessant n. Liverpool. Friesland SSM, pass. 22 eil. Wight n. Rotterdam. Gabonkust. 22 v. Lagos n. Cotonou. Graveland, 22 te Rio Grande. Guineekust. 22 145 m. w. St. Vine. n. Bordeaux. Helicon, 20 v Curasao n. Georgetown. Hera, 21 520 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Ilersilia. 22 te Port Au Prince v. Pto. Banios. Hilversum. 21 Ravenna n. Mena Al Ahinadi. Houtman, 22 660 m. z.o. Durban n. Durban. Ilos, 22 te Amsterdam. Jagersfontein. 22 te Antwerpen v. Cowes. Japara KRL, 22 te Le Havre. Jason, 22 te Philadelphia verwacht. Java. pass. 22 Gibraltar n. Savona. Joseph Frering, pass. 22 Finisterre n. IJmuiden. Kaap Hoorn, 22 te Curacao verwacht v. Trinidad. Kabylia, 22 te Curasao. Karachi. 22 v. Bahrein n. Al Mufatta. Karimata. 22 te Suez verwacht v. Port Sudan. Karossa, 22 120 m. z.o. Aroe eil. n. Kaimana. Karsik, 22 v. Singapore n. Mombasa. Keizerswaard, 23 te Buenos Aires. Kelletia, 23 te Rotterdam. Kenia. 22 100 m. n.o. Ouessant n. Las Palmas. Kennemerland, pass. 23 Finisterre n. Amsterdam Kerkedijk, 23 te New York. Kieldrechl, 23 v. Suez n. Port Said. Korenia, 22 v. Lulea n. Rotterdam. Korovina, 22 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kosicia, pass. 22 Ouessant n. Curasao. Krebsia, 30 te Yokkaichi verwacht. Kryptos, 22 v. Curasao n. Montevideo. Langleeclyde, 22 v. Bremen n. Hamburg. Lekhaven, pass. 22 Ouessant n. Las Palmas. Lekkerkerk. 22 te Bushir. Lelykerk. 23 v. A'dam, te R'dam n. Perz. Golf. Lemsterkerk. 23 te Port Said verwacht. Leuvekerk. 22 te Kuwait. Limburg. 23 te Iskenderun. Loosdrecht. 2 2v. Rotterdam n. Bremen. Louis Lantz, pass. 22 Kp. Blanco n. IJmuiden. Maas. 23 te Amsterdam. Maaslloyd. 22 dw. westk. Mindano n. Cristobal Macoma. 22 te Pladju v. Singapore. Mataram, 22 v. Port Said n. Port Sudan. Maureen, 22 te Jacksonville verwacht. Mentor. 22 225 m. w. Ouessant n. Amsterdam. Merwede, 23 t.e Takoradi. Merwclloyd, 22 te Khorramshar. Modjokerto, 22 320 m. w. Sabang n. Belawan. Moordrecht, 22 80 m. van Gibraltar n. Mena. Mylady, 22 336 m. z.w. Las Palmas n. Las Palmas. Nestor, 22 100 m. w. Ouessant n. Barbados. Nieuw Holland, 24 te Perth verwacht. Noordam, 22 te Rotterdam. Notos, 21 te Alexandrië. Oldekerk, 22 v. Hongkong n. Shanghai. Ondina, 22 300 m. z.z.w. Formosa n. Kobe. Oranje, pass. 23 Minicoi n. Colombo. Oranjefontein, 21 100 m. z.w. Oucss. n. L. Palmas, Orion. 22 le Amsterdam. Osiris, 21 330 m. z.z.o. Kp. Hatteras n. La Guaira, Ossendrecht, 23 te Norfolk verwacht. Ouwerkerk, 22 te Port Said. Overijsel. 22 290 m. o. Albany n. Frcmantle. Ovula, 22 80 m n o. Banka, 23 te Pladju verw. Parkhaven. 25 te Rotterdam verwacht. Perna, 22 430 m. n.o- Balikpapan n. Balikpapan. P, G. Thulin. 22 te Philadelphia verwacht. Polydorus. 23 te Suez v. Aden. Polyphemus, 22 1020 m. o.n.o. Honolulu n. Panama. Prins Alexander. 22 te Port of Spain. Prins Frederik Willem. 22 400 m. n.o. Belle Isle naar Le Havre. Prins Johan Willem Friso, 23 te New York. Prins Willem III. 22 te Sarnia verw. v. Chicago. Pr. Willem V. 22 500 m. o. Belle Isle n. Montreal Provenierssingel, 20 410 m. n. P. Rico n. P. Ordaz. Radja, 22 dw. Kp. Bon n. Beyrouth. Rempang, 22 te Amsterdam. Riouw. 22 410 m. o.n.o. Fayal n. Savannah. Rita, 22 60 m. z. Penang n. Pladju. Itoepat, 22 dw. Kp. Palos n. Amsterdam. Rondo, 21 te San Francisco. Samarinda. 22 te Cristobal verwacht. Sarangan, 22 v. Beira n. Dar Es Salaam. Schelpwijk, 22 80 m. z.z.o. Marseille n. Spezia. Schie. 22 235 m. z.o. Malta n. Alexandrië. Sibajak. 21 v. Tahiti n. Wellington. Siberoet. 22 v. Rangoon n. Calcutta. Slamat. 22 dw. Finisterre n. Marseille. Slolerdijk, 22 v. Newport News n. New York. Boestdijk, 23 te Rotterdam. Solon, 21 155 m. w.n.w. Kingston n. Maracaibo. Stad Arnhem. 23 te Lulea. Stad Vlaardingen, pass. 22 Finisterre n. L. Palmas Stanvac Pendopo. 22 v. Penang n. Sungeigerong, Stanvac Talangakar, 23 te Sungeigerong. Statendam, 22 320 m. o.n.o. K. Race n. South.ton. Stentor. 22 te Gonaive. Straal Cook, 22 v. Nacala n. Beira. Straat Madura, 22 720 m. z.o. Madagascar naar Melbourne. Straat Mozambique. 23 te Rio de Janeiro. Straat Singapore, 22 340 m w.z.w. Mauritius naar Kaapstad. Talisse, 23 te Djeddah. Tankhaven II, 22 dw. eil. Linga n. Sungeigerong. Tappanzee, 22 v. Suez n. Djeddah. Taria, 22 280 m. o.z.o. Ras Al Hadd n. Mena. Tawali. 23 te Chittagong. leiresias, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Port Said. Telamon, 21 v. Nairagoane n. Mobile. Tiberius, 22 v. Rotterdam, 23 te Amsterdam. Tibia. 23 te Lorenzo Marques. Titus. 22 700 m. z.o. Bermuda n. Amsterdam. T.iiluwah, 22 te Singapore verwacht. Tjiwangi, 22 320 m. n.o. Singapore n. Hongkong Tomocyclus, 22 70 m o- Flores n. Singapore. Trompenberg, 23 v. Gatehead n. Port Churchill Utrecht, 23 te Port Sudan. Van der Hagen, 23 te Lagos. Van Neck, 22 350 m. z.o. Tientsin n. Tientsin. v. Waerwijck. 22 250 m. z.w. Ceylon n. Singapore. Vasum, 22 v. Mena Al Ahmadi n. Montreal. Vivipara, 22 70 m. z.o. Suez n. Montreal. Vlist. 22 v. Newport News n. Rotterdam. Waal, 23 te Algiers. Waibalong, .24 te Colombo verw. v. Rangoon. Waterland, 22 te Amsterdam. Westertoren, 22 223 m. n.o. Finisterre n. Dakar. Willemstad, 22 830 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Witmarsum. 22 v. Houston n. New Orleans. Woensdrecht, pass. 21 Gibraltar n. Paulsboro. Wonogiri, 23 te Cochin. Wonosari, 22 425 m. z.o. Galveston n. Houston. Zeeland KRL. 23 te Port Sudan verwacht. Zonnekerk, 22 te Kaapstad verwacht. Zuiderkruis, 22 v. Rotterdam n. Montreal. KLEINE VAART Alcetas, 21 te Algiers n. Rotterdam. Atlas, 21 50 m. o. Pantellaria n. Tel Aviv. Bloemgracht, 22 bij Schiermonnikoog n A'dam. Boreas, 22 20 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Brouwersgracht, pass. 20 Vliss. n. Scheveningen. Draco, 20 v. Algiers n. Bari. Eljo, 20 v. Birkenhead n. Genua. Heerengracht, 20 te Kotka. Ilias, 21 v. Napels n. Amsterdam. Julia Mary, 22 60 m. z.w. Bishop Rock n. Glasgow. June, 22 10 m. w. Goeree n. Maassluis. Kaap Falga. 22 v. Rundvik te Amsterdam verw. Kaap St. Vincent, 19 v. Valdemarsvik n. IJssel- monde. Keizersgracht, pass. 22 Brunsbüttel n. Amsterdam. Leliegracht, pass. 22 kiel n. Stettin. Lucas Bols I, 22 v. Kiel n. Sundsvall. Manto, 21 te Lissabon n. Amsterdam. Marianne, 21 te Rouaan. Midas, 22 70 m. n.n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. Nero, 20 te Barcelona n. Tarragona. Phidias, 21 v. Tunis n. Malta. Plato. 22 dw. Kamperduin n. Amsterdam. Ponza. 20 v. Vestervik te IJmuiden verwacht. Prinsengracht, pass. 19 Kiel n. Antwerpen. Schippersgracht, 21 te Stettin. SLEEP VA ART Barentsz Zee en Gele Zee, 23 70 m. w. Scillys naar Liverpool. Loire, pass. 23 Otiessant n. Walvisbaai. Noordholland, 23 180 m. z.w. Walabac n. P. Said. Oceaan, pass. 23 Jacmel n. Port Said. Rode Zee, pass. 23 Startpoint n. Walvisbaai. Thames. 23 130 m. z.w. Kreta n. Port Said. Titan. 23 v. Bermuda n. New Orleans.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4