Leuke Najaarskleding voor de Jeugd DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs VROOM DREESMANN Strauss wil diensttijd tot 15 maanden verlengen Politici niet overtuigd van de noodzaak Felle verwijten op Labour- congres jegens Macmillan Socialisten pogen vat op het publiek te krijgen Werken van Van Gogh in Tokio aangekomen Ambassadeurswisseling geeft Bonn stof tot denken Maltzan en Blankenham en het gevaUStrack Scheepvaart v. CFClMTir DINSDAG 30 SEPTEMBER 195S HAARLEMS DAGBLAÖ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Defensie Strauss streeft er naar de diensttijd te ver lengen van twaalf tot vijftien maanden. Op grond van de ervaringen, opgedaan tijdens de eerste grote manoeuvres van het West duitse leger, menen hij en generaal Heusin- ger, de inspecteur-generaal van het leger, dat twaalf maanden te kort is. Strauss wil enerzijds de diensttijd met drie maanden verlengen, anderzijds de herhalingsoefeningen, waarvoor 9 maan den zijn uitgetrokken, verkorten tot zes maanden. De thans opgeroepen dienstplich tigen zullen nog twaalf maanden dienen. Strauss en Heusinger zijn van oordeel dat, met het oog op de huidige technische ont wikkeling en de noodzakelijke specialise ring in de wapentechniek een jaar onvol doende is. Een verlenging stuit evenwel op allerlei moeilijkheden. Zo kan de duur van de diensttijd slechts door een wet veranderd worden. Hier vindt Strauss de voorzitter van de defensie-commissie van de Bonds dag, zijn C.S.U.-partijgenoot dr. Jager, tegenover zich, die tegen verlenging van de diensttijd is gekant. Voorts krijgt Strauss te maken met de rectores van de West duitse universiteiten. Reeds heeft hij hun geschreven dat vrijstellingen voor studen ten niet meer zo gemakkelijk zullen kun nen worden gegeven. Tot. dusverre kpnnen studenten, die reserve-officier plegen te worden, uitstel van dienst krijgen voor een bepaalde periode. Men verwacht moeilijke debatten over dit onderwerp, waarover de regeringspar tijen het onderling niet eens zijn. Wel wordt erkent dat de Westduitse legereen heden in de Noordatlantische, Verdrags organisatie op een hoog peil dienen te staan, maar aan de andere kant zijn er allerlei invloeden, waarmede men rekening moet houden. De doorsnee kiezer zal niet goed wijs kunnen worden uit een politieke koers, waarbij Strauss het als minister van Kernenergie enige jaren geleden opnam tegen de toenmalige minister van Defensie Blank, voor twaalf maanden diensttijd, en waarbij diezelfde minister, als opvolger van Blank, nu pleit voor vijftien maanden. AMSTERDAM De beurs zette gisteren de nieuwe week in met tamelijk vaste koersen bij de ope ning. Dit was toe te schrijven aan de re sultaten van het Franse referendum voor de nieuwe grondwet, die De Gaulle een éclatante overwinning brachten, ook in Algerije. In dit gebied heeft de Konink lijke Shell-groep grote belangen. De stem- menuitslag zou ongetwijfeld van grote in vloed zijn geweest op Koninklijke Olie ware het niet, dat de Parijse beurs alleen vast was voor de eigen aandelen. Toch noteerde Koninklijke Olie bij de opening 169,30 ex 1,50 interim dividend. Vrij dag bedroeg de slotkoers 169.80 cum dividend. De vaste stemming voor dit aan deel vloeide voort uit de overtuiging op het Damrak, dat het interim dividend spoedig zal worden ingelopen. Ongunstig voor dit fonds was het bericht uit Koe weit, dat dit gebied zich zal aansluiten bij de Arabische Liga. De arbitrage hield zich dan ook afzijdig in de oliehoek. Hierdoor was de handel minimaal. In het verdere beursverloop liepen Olies terug tot 169. Philips was een punt hoger evenals Uni lever. Voor AKU bestond zeer goede vraag waardoor dit aandeel op een prijs van 214 ruim 5 punten boven de slotkoers van vrijdag uitkwam. Toen de vraag was op gedroogd liepen de kunstzijdeaandelen snel terug tot 2101/» om op circa 211 tc sluiten. KLM, waarvan de directie ont kent, dat deze maatschappij voor 27 pet zal deelnemen in de Oostenrijkse lucht vaartmaatschappij, werden een paar dub beltjes hoger geadviseerd. In de scheepvaartmarkt werd het ge publiceerde bericht over 8 pet dividend «vorig jaar 11 pet) van de KPM druk be sproken. Op dit bericht wilde de directie geen commentaar geven. De KPM-aan- delen, die de laatste tijd zwak in de markt lagen, leden een verlies van circa 4 pun ten. Acht pet dividend wordt door de béurs als een ongunstige factor voor dit aandeel beschouwd. Ook de Scheepvaart unie als houdstermaatschappij van de KPM moest met een verlies van 2 punten genoegen nemen. De overige aandelen in deze sector waren verdeeld. Van de cul tures herstelde Deli zich aanvankelijk tot 118,10 doch liep terug tot de openings- prijs van 117,50, onveranderd bij vrijdag. Van de staatsobligaties was de staffel- lening zeer vast. Dit was het gevolg van het feit, dat de verplichte f 200.000 vraag voor deze papieren geen tegenpartij kon vinden, dan alleen tegen hogere prijzen. De overige obligaties ondergingen weinig verandering vergeleken bij de vorige slot- koersen. Claims Van Berkel werden on veranderd op 63 vernomen. Prolongatie 3V2 pet. (ANP) NEW YORK Bij stijgende koersen bereikte het indus triegemiddelde maandag een recordhoogte. De spoorwegen kwamen op hun hoogste koerspeil redert meer dan een jaar. De netto winsten beliepen tot meer dan twee dollar. De beste resultaten boekten de far maceutische industrie, de koperwaarden, de sporen, sommige oliefondsen, de vlieg tuigbouw, dc staalaandelen en diverse bij zondere fondsen. Medicamenten liepen tot meer dan twee dollar omhoog. De staalfondsen stegen tot meer dan drie dollar op de verwachtingen omtrent een winstgevend vierde kwartaal en een toeneming van 20 tot 30 percent van de activiteiten in het komende jaar. Koperaandelen profiteerden van de voor spelling dat de prijs van dit metaal in de nabije toekomst nog meer zal stijgen. Bij de olies konden verscheidene fondsen zich een dollar of meer verbeteren. Vooruitzichten omtrent een verdere toe neming van het sigarettenverbruik brach ten de tabakken omhoog. Ligget and Myers en American Tobacco bereikten nieuwe topnoteringen; Reynolds B verdiende op de hoogste dagkoers vier dollar. De auto-industrie was over het alge meen verdeeld. Chrysler kwam een dollar hoger. Bij de bijzondere fondsen maakten onder andere Atlantic Coast Line en Kan sas City Southern flinke winsten. De markt sloot hoger. Het industriegemiddelde steeg van 526,83 tot 529.04; de sporen kwamen van 141,80 op 143,50, de openbare nutsbedrijven van 80,23 op 80,33. Van de 1230 verhandelde fondsen eindigden er 665 hoger en 334 la ger. Omzet 3.680.000 aandelen. (UPI). (Van onze correspondent in Londen) De jaarltjkse conferentie van de Labour- partij, waarschijnlijk de laatste voor de algemene verkiezingen. die vermoedelijk in de loop van het volgende jaar zullen worden gehouden, Is gisteren In Scarbo rough begonnen met een bittere aanval van oppositieleider Hugh Gaitskell op premier Macmillan, die hjj een huichelaar noemde omdat deze verklaart tegen ge weld te zijn. waar hij een van de leidende figuren in dc Suezperiode is geweest, en troepen naar Jordanië heeft gezonden. Gaitskell verweet de regering dat zij tij dens de crisis over Quemoy stommetje heeft gespeeld. Op het kritieke ogenblik, toen er collectieve beslissingen van het hoogste belang moesten worden genomen, waren de ministers over alle windstreken verspreid. Met algemene stemmen werd een reso lutie aanvaard, waarin de regering wordt verzocht haar invloed aan te wenden een vreedzame oplossing te bereiken door de ontruiming van de kusteilanden door de Chinese nationalisten. Voorgesteld wordt Peking toe te laten tot de UNO en For mosa tijdelijk onder UNO-beheer te plaat sen, tot dat de bevolking haar lot zelf kan bepalen. Gaitskell verklaarde: „Wij willen niets te maken hebben met een oorlog die ten doel heeft de marionet-dic tator Tsjang Kai Tsjek op de Chinese kusteilanden te handhaven". „Het is ech ter niet voldoende te zeggen dat wij er niet aan mee doen. Wij moeten voorkomen dat het uitvloeisel van een burgeroorlog het begin wordt van een derde wereld oorlog". Blunder De Labourpartij doet wanhopige po gingen om de kiezers, die lauw staan tegenover de socialisten, te pakken. Dc overwinningsroes, waarin Labour nog kort geleden verkeerde, is door het omslaan van de stemming veranderd in vrees voor een nieuwe nederlaag. De vredesleus staat thans in het middelpunt van de propagan da, waarbij de conservatieven worden af geschilderd als degenen die het land in oorlog zullen meeslepen, of het oorlogs risico zullen vergroten. De partijvoorzit ter, de linkse socialist Driberg, kwam met een andere boeman aandragen en beging daarmee een politieke blunder. In zijn openingsrede verklaarde hij dat de ge- dachtengang van de Tories in werkelijk heid weinig verschilt van de Herrenvolk- theorie. In de verspreide tekst van zijn rede gebruikte hij het woord „nazi's", dat hij echter bij het uitspreken wegliet. De conservatieven zullen Driberg's uit lating zeker in hun verkiezingspropaganda tegen Labour uitspelen. Dribergs over dreven uitval zal de partij waarschijnlijk duur te staan komen. Overigens gaf Dri berg toe dat de partij er niet in geslaagd is haar denkbeelden voldoende ingang te doen vinden, speciaal bij de jeugd. (UPI) Het congres heeft de vroegere minister van Gezondheid dr. Edith Sum- merskill niet in haar executief comité her kozen, doch de omstreden mrs. Barbara Castle werd gehandhaafd. In het execu tief comité werd Bessie Braddcck. parle mentslid voor Liverpool, gekozen. Men ver wacht dat. mrs. Castle, vice-voorzitter van het executief comité, automatisch zal pro moveren tot voorzitter. Mrs. Castle is het onderwerp van felle kritiek geweest om dat zij de beschuldiging heeft uitgespro ken dat Britse militairen onnodig geweld gebruikten in razzia's op het eiland Cy prus. TOKIO (UPI) De eerste lading schil derijen en tekeningen van Van Gogh is dinsdag op het vliegveld Haneda bij To kio aangekomen na een vlucht met een SAS-toestel over de Noordpool. De kunstwerken zullen worden tentoon gesteld in het nationale museum in Tokio van 15 oktober tot 25 november. De expo sitie staat onder auspiciën van de „Jomi- oeri Sjimboen". Aan boord van het vlieg tuig bevond zich ook prof. Anton M. Ham- macher, directeur van het Kröller-Müller- museum op de Hoge Veluwe. De honderd dertig schilderijen en tekeningen, verpakt in speciale kisten, werden onder escorte van de politie rechtstreeks van het vlieg veld naar het museum overgebracht. De route, waarlangs het vervoer plaats had, werd bewaakt door meer dan honderd-ijf- tig politiemannen. Na de tentoonstelling in Tokio zullen de kunstwerken worden overgebracht naai de oude Japanse hoofdstad Kioto. De col lectie waarvan de waarde geschat wordt op vier miljoen dollar, zal in januari naar Nederland worden teruggezonden. 3-3%«/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Dordtschf Petrol. Kon. Petroleum.. Rilliton A'dam Rubbe-. K.L.M Holl. Amjr. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater vorige koers) Slotkoers gisteren 925/ia 94 H 211% 319 190 323 184% 285 345 164 39914 190% 706 169,30 169 67 f 99,50 146 144% 126% 125'/2 234% 105% f 117,60 238 89% 177% 196 174% 55% 47% 77% 47*/i, 82 24% Heden 13.45 uur 92% 94% 212 320 190 323 185 285 345 164% 402 191 705 169.50 169 67% f 99.50 146% 145 128 126 235 105'/Ï U7, 238 90 177 196 174% 55% 43 79 47% 82 25 (Van onze correspondent in Bonn) Tot opvolger van de afgetreden West duitse ambassadeur te Parijs, freiherr Von Maltzan zal de Westduitse vertegenwoor diger bij de Noordatlantische Verdrags^ organisatie Blankenhorn, benoemd wot- den. Daarmee kan gevoeglijk worden aan genomen dat Von Maltzan's ontslag niet het gevolg is van de klacht, welke tegen hem, Blankenhorn en Hallstein, de voor zitter van de Europese Economische Ge meenschap. is ingediend wegens smaad. Desondanks geeft deze benoeming wel stof tot denken. Von Maltzan's verdiensten zijn hogelijk geprezen, omdat sedert zijn be noeming in 1955 de Westduitse-Franse verhouding zichtbaar is verbeterd. Zijn laatste daad van betekenis was deelneming aan de besprekingen tijdens de ontmoeting van De Gaulle en Adenauer. Zijn aftreden in het midden van september wekte echter achterdocht. De 59-jarige Von Maltzan zou zeer lijden onder de affaire-Strack, die hem, Blanken horn en Hallstein in een kwaad daglicht stelt. Nu Blankenhorn hem evenwel zal opvolgen kan men moeilijk volhouden dat Von Maltzan's aftreden een rechtstreeks gevolg is van deze zaak, tenzij de kwes tie hem persoonlijk zo heeft, aangegrepen dat hij niet langer op hoog niveau kan werken. De zaak-Strack zal waarschijnlijk nog dit jaar voor de rechter komen. Het gaat hier om de vroegere chef van de afdeling Nabije Oosten van het Westduitse ministe rie van Buitenlandse Zaken, dr. Hans Strack. Deze werd er in 1952 door een ambtenaar van het Egyptische consulaat te Frankfort van beschuldigd ter zake van de officiële toestemming voor een West duits-Egyptische handelszaak steekpen ningen te hebben aangenomen. Hallstein en Blankenhorn, beiden toen werkzaam op het ministerie van Buitenlandse Zaken, zouden destijds een onderzoek tegen Strack geëist hebben, waarbij zij zo wil het verhaal bepaalde, voor Strack gun stige, verklaringen zouden hebben achter gehouden. Von Maltzan zou er aan hebben meegewerkt dat Strack niet werd benoemd tot leider van een Westduitse handelsmis sie in Turkije. Reeds in 1953 legde Strack deze kwestie in gerechtelijke handen. Koehandel? Men zou toen hebben gepoogd hem te bewegen zijn aanklacht in te trekken door hem, in ruil daarvoor, een post aan te bie den als ambassadeur. Strack ging daar niet op in. Hij werkt thans op een hoge Aagtcdijk. 29 te Antwerpen. Aagtekerk. pass. 3(1 Finisterre n. Lissabon. Abida. 2!) 6(1 m. n.o. Stockholm n. OrnskoldsVik. Adonis. 29 v. Guanta n. Pto. Sucre, Acila. 29 60 m. w. Ouesant n. Curacao. Agamemnon. 29 te Paramaribo verwacht. Akkrumdijk. 29 v. Rio de Janeiro n. Santos Albireo, 30 v. A dam n. Bombay via Marseille. Aldabi, 29 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Alderamin, 29 60 m. z. Sardinië n. Antwerpen. Algenib, 29 v. R'dam. 30 te Antw. n. Buen. Aires Aludra. 30 te Sint Vincent. Alwaki, 30 te Rotterdam. Amstelbrug, 29 160 m. o. Algiers n. Port Said. Amsteldijk, 29 v. Houston n. New Orleans. Amstelmeer. 29 300 m. n.o. Madras n. Mauritius. Amstelveen, 29 435 m. z.z.w. K. Palmas n. Dakar. Andijk, 29 200 m. o. Sao Miguel n. Havana. Annênkerk, 29 v. Mozambique n. Das Es Salaam. Arendsdijk, 29 dw. Bill of Portland n. Antw. Arendskerk, pass. 29 Gibraltar n. Duinkerken, Arkeldijk, 29 v. Djibouti n. Suez. Artemis. 30 te Amsterdam. Averdijk, 29 v. Antwerpen n. Houston. Batu, 30 te Abadan. Baud. 29 v. Rangoon n. Bassein. Bengkalis, 29 75 m. w. Puluweh n, D.iibouti Beninkust, 29 dw. Las Palmas n. Dakar. Boissevain. 29 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Bonita, 30 te New York. Boskoop. 29 te Rotterdam. Breda, 30 v. Pta. Cardon n. Maracaibo. Britsum, 27 Nothingham gepass. n. Churchill. Bussum, 29 35 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Calamares. 30 te Cristobal. Caltex Delft, pass. 29 Straat Ormoesz n. R'dam. Caltex Leiden. 29 v. Bangkok n. Singapore. Caltex Nederland, pass. 29 Perim n. Bahrein. Caltex Pern^s. 29 dw. Oporto n. Antwerpen. Camerounkust, 28 v. Abidjan n. Monrovia. Carrillo, 29 te Balboa verwacht v. Golfito. Cartago, 30 te Havana verwacht. Castor, 28 130 m. o. Martinique n. Rotterdam. Charis, 28 120 m. n.n.o. Curacao n. Sint Mare. Cinulia, 28 1100 m. n.o. Puerto Rico n. Goodhope. Cleodora, 28 v. Bukom n. Pladju. Cradle of Liberty, 29 400 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. Crania, 28 1060 m. w.z.w. Fayal n. Stanlow. post in het ministerie van Economische Zaken te Bonn. Hij weigert zo zegt men een hoge diplomatieke post in ruil voor het intrekken van zijn aanklacht tegen Von Maltzan, Hallstein en Blankenhorn. In het proces zullen de ministers Erhard en Strauss als getuigen optreden. De aan klacht alleen al omvat 125 pagina's en als achtergrond dienen vier boeken vol akten met een totaal van meer dan duizend pa gina's. Vóór dat het proces begonnen is, heeft het al een zestigduizend gulden gekost. De achtergrond van dit gevecht ussen hoge diplofhaten en ambtenaren, waaron der de tot een soort Europese soeverein ge stegen Hallstein, heeft twee aspecten. Al lereerst gelooft men te Bonn dat. er spra ke is van een strijd tussen de ministeries van Buitenlandse Zaken en van Econo mische Zaken over bepaalde bevoegdhe den inzake handelsdelegaties in het bui tenland. Daarnaast kwamen er in het ver leden tussen leiders van departementsaf delingen meningsverschillen voor over de Westduitse politiek in het Nabije Oosten. Strack bijvoorbeeld was bevreesd voor anti-Westduitse gevolgen in de Arabische landen, welke zijns inziens het Westduits- Israëlische verdrag, dat Israel aanzien lijke financiële steun gaf, zou hebben. Dorestad. 29 te Miri. Doris, 29 Ie Baltimore. Femland. pass. 29 Madeira n. Rio de Janeiro. Eenhoorn. 30 te Patra verwacht v Algiers. Elizabeth B, 29 1200 m. w.n.w. Balboa n. Balboa. Eos, 29 75 m. n.n.o. Kp. Finisterre n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 29 100 m. z.w. Ushant n. Aruba. Esso Nederland, 29 100 m. n.o. Massawah naar Rastanura. Etrema. 29 v. Istanbul n. Piraeus. Friesland, pass. 29 Ouessant n. Setubal. Friesland KRL, 29 te New Westminster. Gooiland, pass. 29 Fern. Noronha n. Las Palmas. Grootekerk, 30 te Kaapstad. Guineekust. 28 te Amsterdam. Hr.arlem, 30 te Rotterdam. Hothor, pass. 29 Gibraltar n. Hamburg. Heelsum, 30 v. Brownsville n. New Orleans. Heemskerk, 29 v. Fremantle n. Adelaide. Helicon. 30 te Paramaribo. Hera, 30 te Rotterdam. Hermes. pass. 29 Scillys n. Liverpool. Hersilia, 29 te Ponce verwacht v. Puerto Plata. Hestia. 30 te Rotterdam. Hilversum, 27 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Hispania. 30 te Rotterdam. Hoogkerk, 29 200 m. z.o. Port Sudan n. Port Said. Hydra. 29 v. San Jan n. Port Au Prince. Iberia. 29 95 m. z.w. Bergen v. Hull n. Archangel. Ivoorkust. 29 te Abidjan. Jacob Verolme, 29 te Cristobal. Japara KRL. pass. 28 Fayal n. Houston. Jason, 30 ie Curacao. Johan v. Oldenbarnevelt, 29 v. A'dam n. Sydney. Joseph Frering. 28 v. IJmuiden n Monrovia Jupiter, pass. 29 Malta n. Gibraltar. Kalydon, 4/10 tc Turku verwacht. Karimata, pass. 28 Gibraltar n. Halifax. Katelysia. 29 te Deleware City. Kelletia, pass. verm. 29 Kiel n. Rotterdam. Kenia. 29 te St. Vinvent verwacht v. Las Palmas. Kerkedijk, 30 te Baltimore. Kermia. 29 200 m. z.w. Sabang n. Singapore. Kinderdijk, 29 te Rotterdam verwacht. Koratia, 29 v. Mamonal n. Curagao. Korovina, 29 63 m. w. Algiers n. Perzische Golf. Kosicia, 29 800 m. n o. Guadeloupe n. Curagao. Krebsla. 30 te Yokkaichi. Laarderkerk. 29 te Khorramshahr. Langkoeas. 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Larenberg. 29 v. Sfax n. Dakar. Laurenskerk, 29 te Aden. La wak, 29 te East-London verw v. Pt. Elisabeth. Lekhaven, pass. 29 Kp. Verde n. Rio de Janeiro. Lemaire, 29 te Malacca verwacht v. Singapore. Leto, 29 175 m. z.w. Kp. Farewell n. P. Churchill. Leuvekerk. 29 ten anker Shattelaraba. Loosdrecht. 29 te Antwerpen. Louis Lantz. 29 190 m. n.o. Finisterre n. IJmuiden. Maasdam, 29 te New York. Malea, 29 180 m. z. Adelaide n. Adelaide. Marnelloyd, 30 te Genua. Molenkerk, 29 v. Aden n. Mombasa. f.Iuiderkerk, 30 te Lor'enco Marques. Munttoren, pass. 29 Perim n. Bandarmashur. Musilloyd. 29 v. Sandakan n. Labuan. Naess Commander, 29 190 m. z.o. Suez n. Mena. Naess Lion, 29 v. Amuay Bay n. Hamburg. Nanusa. 29 te Makassar verwacht v. Surabaja. Nestor, 29 1230 m. n.o. Martinique n. Barbados. Nieuw Amsterdam, 3/10 te Southampton verw. Nieuw Holland. 30 v. Perth n. Semarang. Notos. 27 v. Lattakia n. Gibraltar. Oostkerk. pass. 29 Gibraltar n. Antwerpen. Ootmarsum. 30 te Houston. Oranje. 30 te Tandjong Priok. Orestes. 30 te Puerto Barios. Osiris, 30 te Maracaibo. Ouwerkerk. 29 26 m. n. Socotr n. Penang. Overijsel, 29 660 m. z.o. Cocos eil. n. Aden. Papendrecht. 29 v. Rotterdam n. Novorossisk. Pendrecht, 29 130 m. z.w. Napels n. Napels. Peperkust. 28 v. Pointe Noire n. Matadi. Pieter S. 29 te Rotterdam. Foelau Laut. pass. 30 Ouessant n. Port Said. Poseidon, 29 40 m. o.n.o. Cabomaysi n. Mobile. Pr. Alexander, 30 te Browsvil elverw v. Trinidad. Prins Casimir. 29 te Detroit verw. v. Cleveland. Prins der Nederlanden, 30 te Port of Spain Prins Willem 111, 29 v. Montreal n. Quebec. Provenierssingel, 28 220 m n.w. Pto. Rico naar Morrisville. Purmerend. 29 te Shellhaven. Pygmalion, 29 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Radja. 29 250 m. n.w. D.ieddah n. Salalah Riouw. 3/10 te Savannah verwacht. Rita, 29 v. Penang n. Telokanson. Rondo ,28 v. Los Angeles n. Balboa. Rctti. 29 te Bone. Rijndam, 29 v. New York n. San Thomas. Rijnkerk, 29 te Suez verwacht v. Aden Saloum, 29 100 m. w. Lissabon n. Nantes. Sarvena. 29 v. Sungeigerong n. Surabaja. Schiedijk. 29 v. Antwerpen n. New York. Siba.iak, 30 v. Wellington n. Sydney. Siaoe, 29 v. Singapore n. Narathivas. Sigli, 29 150 m. n. Soembawa n. Brisbane Slamat, 30 v. Genua n. Livorno. Sliedrecht. 29 220 m. o.z.o. Kp. Guardafui nm- Kaapstad. Solon, 30 te Puerto Limon. Sommelsdijk. 30 te New York. Stad Arnhem, 30 te Emden. Stad Delft. 29 130 m. n.w. Ouessant n Mexico. Stad Haarlem, 29 230 m. w. St. Vincent n. R'dam Stad Schiedam, 29 300 m. w.n.w, Bordeaux n»a> Melilla. u Stad Utrecht, 1/10 te Rotterdam verwacht. Stad Vlaard., 29 110 m. n.w. Dakar n. Monrovia Stanvac Pendopo. 29 v. Tj. Uban n. Sungeigeron: Stentor. 29 te Baltimore verw. v. Fort Liberte Steven, 29 60 m. n. Majorca n. Sevilla. Straat Ball, 28 240 m. n.o. Singapore n. Saigon. Straat Banka, 29 v. Hobart n. Melbourne. Straat Cook. 30 te Capetown verw. v. P. Elisabeth Straat Johore, 30 te Penang. Straat Madura, 29 400 m. z.w. Kp. Leeuwin nat- Melbourne. Tabinla. 29 v, Semarang n. Surabaja. Tahama, 29 25 m. w. Guernsey n. Perzische Golf Talisse, 29 100 m. o. Guardafui n. Penang. Teucer, 30 te Savannah. Theobaldius. 29 te Torku. Titus. 29 450 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Tjibadak, 29 200 m. z. Formosa n. Kobe. Tjikampek, 29 v. Shanghai n. Hongkong. Tjimenteng. 29 v. Semarang n. Surabaja, Trajanus. 29 voor anker Antiqua. Van Linschoten, 29 te Kobe verwacht v. Nagoyj, Van Noort, 29 v. Penang n. Port Swettenham. Van Waerwijck. 29 80 m. o. Singapore n. Cebu. Vivipara, 29 90 m. w. Gibraltar n. Montreal. Waal. 30 te Antwerpen. W. Alton Jones, pass. 29 Algiers n. Mena Al Ahrr Waterman. 29 600 m. n.w. Azoren n. Rotterdam Westland. 28 te Bremen. Westertoren, 30 v. Dakar n. Curagao. Witmarsum. 29 v. New Orleans n. Mobile. V/onorato, 30 v. Los Angeles n. San Francisco. Zaankerk, 29 115 m. w.z.w. Colombo n. Aden. Zeeland, 29 440 m. w.n.w. Minicoy n. Belawan. Zuiderkerk. 30 v. Sydney n. Pt. Kimbla. Zwijndrecht, 30 v. Savona n. Genua (proefvaart KLEINE VAARI Alcetas, 28 te Beachyhead n Rotterdam. Bab T. 25 v. Karskacr te Skutskaer. Bloemgracht, 29 op Schelde n. Londen. Brouwersgracht. 20 te Helsinki. Draco, 28 te Reijka n. Amsterdam. Elsa. 27 v. IJmuiden n. Ostrand. Flevo, 28 Ie Barcelona n. San Feliu. Joost, 26 v. Gefle n. Zaandam. Julia Mary. verm. 30 v. Manchester n Lissabon Kaap St. Vincent, 27 v. IJsselmonde n. Vestervüj Kaap Falga. 26 Kiel gepas. n. Ostrand. Lijnbaansgracht, 29 20 m. z.w. Mantyluoto. Manta. 29 op Wescr v. Bremen n. Ardalstangen Marianne, pass 29 P-8 v. Rouen n. Gothenburg Midas, 29 te Hamburg n. Amsterdam. Nero, 28 te Malaga n. Amsterdam. Pavo. 29 30 m. n.n.o. Texel n. Zaandam. Plato. 28 40 m. o.n.o. Casquets n. Lissabon. Ponza, 26 v. IJmuiden n. Karlstad. Schippersgracht, 28 te Mantyluoto. Strabo. 28 te Hamburg n. Aalborg. Tilly, 27 v. Amsterdam te Kristinehamn. Westerdok. 29 55 m. z.z.w. Dungeness n. Antw. SLEEPVAARI Earentsz Zee, 27 v. Liverpool te Dublin. Blankenburg. 30 v. Dover n. zee. Clyde, 30 te Fayal. Cycloop. 28 te IJmuiden. Gele Zee. 30 v. Sheerness n. Antwerpen Loire. 28 210 m n o. Madeira n. Walvisbaai Noordholland, 28 v. Singapore n. Aden. Oceaan. 28 te Trinidad. Rode Zee, 28 60 m. w. Bindings n. Walvisbaai. Schelde. 30 v. Sheerness n. Newcastle. De griffier van de arrondis sementsrechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: de Burgemeester der ge meente Haarlemmermeer, wonende te Haarlemmer meer, eiser, procureur mr. A. Bruch, en C. Pos. wonende te Hilver sum-,' gedaagde, procureur mr. H J. Pot.' het advies der deskundigen op 29 september 1958 te zijner griffie is gedeponeerd en aldaar gedurende veer tien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden zal liggen. De griffier van de arrondis sementsrechtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van: de Burgemeester der ge meente Haarlemmermeer, wonende te Haarlemmer meer, eiser, procureur mr. A. Bruch. en J. J. C. van Rijn, wonende te Zwanenburg, gemeente Haarlemmermeer, gedaagde, procureur mr, H J. Pot, het advies der deskundigen op 29 september 1958 te zijner griffie is gedeponeerd en aldaar gedurende veer tien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden zal liggen. VERKOOP BIJ EXECUTIE woensdag 1 oktober a.s. n.m. 2 uur ten huize van N. Kos ter, Tollenslaan 4 te Drie- huis-Velsen van meubilaire en andere huishoudelijke goederen. De verkoop wordt gehouden bij opbod tegen ge rede betaling, zonder opgeld. De waarnemend deurwaarder. L. C. Hinfelaar. Door de in gemeenschap van goederen gehuwde echtelie den Albert van Dormolen en Anna Gezina Visscher beiden wonende te Haarlem is aan de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem het ver zoek gedaan tot goedkeu ring van het bij dat ver zoek overgelegde ontwerp van huwelijksvoorwaarden. Dit ontwerp ligt ter griffie van voornoemde Rechtbank voor een ieder ter inzage. De Rechtbank heeft bepaald, dat eventuele schuldeisers door haar in raadkamer zul len worden gehoord op maandag 6 oktober 1958 te 14.30 uur in één der zalen van het Paleis van Justitie te Haarlem, Jansstraat 81 Mr. J. C. Smithuysen procureur. Haarlem. Ged. O. Gracht 65. tP Al* u reisyezdSchap EEN SMAAKVOLLE NA- JA A R S COLLECTIE, VOOR TREFFELIJK VAN KWALITEIT EN IN EEN OVERWELDIGENDE KEUZE, TEGEN VOORDELIGE PRIJZEN DUS JUIST WAT U ZOEKT, DAT BRENGT V&D 1. LEUK KIEUTERJURKJE pracht ruitdessin, vlot model, prima afwerking, leeftijd 2 t'm 8 jaar. Leeftijd 2 jaar 1 U.4t) 2. MEISJESPULLOVER m. fantasierand. Vele mooie kleuren. Leeftijd 3 t'm 14 jaar. - Leeftijd 3 jaar 1 I .75 Alles met kleine stijging per maat. Uw kleuier vat beslist, geen kou in deze warme PANTALON Prima melton-kwaüteit In ruit- of streepdessirr. Met rits of omslag. Leeftijd 4 t/m 14 jaar. g g» Leeftijd 4 jaar O.OU 3. SNOEZIG MEISJESJURKJE in de moderne structuurstof. Prach tige pasteltinten en leuke garnering. leeftijd 2 t/m 8 jaar. g Leeftijd 2 Jaar1 0.4») 4. MEISJESMANTEL in een zeer mooie Uni stof, geheel op satijn gevoerd, met de moderne rug. Diverse modekleuren. Leeftijd 5 t'm 14 jaar. Leeftijd 5 jaar O f,/D 5. BIJZONDER AARDIG KLEUTERMANTELTJE Ir* een mooi, fijntjes uitgevoerd ruit dessin, met satijn voering, leeftijd 2 t/m 8 jaar. gg f r Leeftijd 2 Jaar

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6