IE R IK. ID Middenstand wentelde offers van de bestedingsbeperking af op consument ell p k| 4 Als de kraanvogels overvliegen De ranch der vervloekten Wien bleibt Wien Die Liebe in Tirol Dorp aan de rivier Medische verzorging tijdens het weekeinde The smallest show Kerels en kogels De circusheid Journaals De hedendaagse functie van de mulo-school Rouwdienst ds. E. Pot Meer bescherming van voetgangers gevraagd DRS. ROEMERS OP NVV-CONGRES: Bij ontploffing gewonde militair overleden Scheepvaart Vervolg Zakenannonces van pag. 19 KANTOOR RUIMTE de beste brandstof voor uw oliehaardl ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (L i d o). Bij de Nederlandse première van deze Russische film, die op het jong ste festival te Cannes de eerste prijs ver wierf, hebben wij onze bewondering niet onder stoelen of banken gestoken. Het is een bijzonder mooie film, zelfs al is ze dan wel eens wat pathetisch. Maar haar tekortkomingen vallen weg bij haar prach tige cameravoering, haar sterke expressie, de fraaie fotografie en het spel der ac teurs. Tatjana Samoflowa vervult er de gave en ontroerende rol in van een meisje, dat haar geliefde uit de oorlog niet ziet terugkeren. Misschien herinnert men zich onze lovende bespreking. Zo niet, dan moge deze korte opsomming u toch be wegen de film te gaan zien. (Frans Hals). Ditmaal een „western" uit de koker van Arthur Rank. Een Engel se film over het Australië van de tweede helft der 19e eeuw. Twee broers volgen het voorbeeld van hun vader en worden vrij buiters. Ze verkiezen toch maar liever een eerlijk bestaan, doch hun verleden achter volgt hen. Het wreekt zich op de broers. Hun metgezellen, die als vogelvrij ver klaarden wet en recht trotseren, schieten er tenslotte het leven bij in. De film maakt het niet te bont, doet aangenaam aan door zijn oprechtheid en bijna documentair ka rakter. is alleen wel eens te week. Maar genietbaar is ze! (Cinema) en Romy Schneider blijft (voorlopig nog) de favoriete van het publiek. De hernieuwde inzet van deze op gezellig amusement gerichte film bewijst wel, dat de gunst van de bioscoopbezoe kers nog met haar is. Hans Moser, Magda Schneider en Paul Hörbiger staan Romy met Weense gemoedelijkheid terzijde. (Minerva). Alleen in de avondvoor stellingen heerst tot en met zondag de vrolijkheid in dit theater. Daar draagt Hans Moser het zijne toe bij in een van zijn nerveus drukke creaties, die hij dan dit maal aan het leven in Tirol besteedt. De matinees vermelden George Formby in de klucht „Een mooi portret". Maandag en dinsdag wordt een reprise gegeven van „Bonjour tristesse". Donderdag vertoont men de komedie „Thee en sympathie". (Luxor) De nieuwe Nederlandse speelfilm „Dorp aan de rivier" laat zien dat Fons Rademakers talent genoeg heeft als regisseur. Dat door vele coupures het sce nario van Hugo Claus zo werd gekortwiekt, dat het een zeer zwakke indruk achterlaat, is minder plezierig. Nu mist de film een heid. Het logisch verband raakt zoek. De figuur van de dokter, die het Dorp aan de rivier markeert, boet aan karakteristieke hoedanigheden in. Voor wie de ontwikke ling van de Nederlandse speelfilm iets be tekent, zal deze film toch ook betekenis hebben. Ze is vaak echt film. ze durft en riskeert veel, ze breekt met de gezapige sfeer van alleen maar conventioneel vak manschap. Er zit talent en vurigheid ach ter. Daarom misprijzen wij haar niet. Luidt ze de klok voor de betere nationale film- produktie? HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg no 51, telefoon 13174. Tandartsen: M. M. van Beek, Lorentz- plein 33, telefoon 21861. Apotheken: Park-apotheek. Kleverpark weg 13, telefoon 11793; Centraal Apo theek, Grote Houtstraat 78. telef. 10500; Bos- en Vaartapotheek, Bos- en Vaart straat 26, telefoon 13290. BLOEMEND AAL: Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: Dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen, tel. 11431. Aerden- hout: Dokter J. Tjakkes, Ni£. Beetslaan no. 6, Aerdenhout, telefoon. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. no. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, An jelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876, en zuster W. Stuiver, Eikelaan 1, Benne- broek. tel. 02502 618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 11 ok tober voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85. Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-dorp, tel. 02560 8284 en de Aerdenhout-Apotheek, Zand- voortselaan 162, Aerdenhout,tel. 26772. ZANDVOORT: Artsen: J. F. Zwerver. Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: Zuster S. M. de Wil de, Zeestraat 67. telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13174. Apotheken: Van zaterdag 4 t./m. vrijdag 10 oktober na 6.30 uur 's avonds de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. BENNEBROEK: Arts: dr. F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502 300. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502 618. HALFWEG: Artsen: A. Hoekstra, telefoon 454. LISSE: Artsen: dr. H. A. Holl, Veldhorststraat no. 50, telefoon 3155. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Roemeling Frima, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tel. 220. Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. Zwanenburg: dokter A. Hoekstra, tel. 454. (Studio) Een jong paartje wordt erf genaam van een bioscooptheater. Maar wat voor een theater! Men gaat met de jonge lui op avontuur en leert ontdekken wat er zoal aan mankeert. Dat is heel wat. Toch gaat het weer open. Er draaien weer films. De opschudding, die daaraan te pas komt, zullen wij u maar niet schetsen. Dat moet men zien. Ook de oplossing, die de oude portier voor de moeilijkheden vindt, is enig in haar soort, al wordt ze wel eens meer toegepast. De film is een echte Engelse „droge komedie". Het is puur verzinsel met gerenommeerde typeringen en korte pun tige scènes. Een vermakelijk geval. R o x y De prairie lokt, maar ook het land van Kentucky, waar goud te vinden is. Daar komen de pioniers van het ruige wilde westen op af, de goeden en de kwa den. Deze film verhaalt van de lieden, die probeerden hun geluk te vinden in een oord, waar vaak het recht van de sterkste zegevierde. Gelukkig is er dan altijd wel een onverschrokken kerel, die de zwakke broeders een stevig handje helpt. In de film „Bazooka's en Whisky" dient de oor log in Korea als uitgangspunt voor helden verering op de wijze van Hollywood. Ook nu harde kerels en duizend gevaren. (Rembrandt). Danny Kaye blijft het publiek trekken. Voor de derde week ver toont hij zijn snaakse streken in dit theater. Ook deze week is er weer gelegenheid te over de journaals van Polygoon-Profilti en Haghefilm met elkaar te vergelijken, want ze bestrijken dezelfde onderwerpen. De prijs gaat dit keer weg naar Polygoon, want de cameralieden uit Haarlem wisten van het koninklijk bezoek aan Amsterdam en de voetbalwedstrijd BelgiëNederland heel wat fraaiere en feestelijker opnamen bijeen te brengen dan men in de „Spiegel van Nederland" ziet. Vooral valt dat op bij de voetbalreportage, die bij de „Spie gel" zeer conventioneel en van veel te na bij is vervaardigd. Polygoon-Profilti geeft een uitvoerig overzicht van het koninklijk bezoek aan de hoofdstad en wijdt ook veel aandacht aan het jubileum van de Nederlandse Bioscoopbond. Voortreffelijk is ook de film reportage van de voetbalwedstrijd België Nederland. Voor de ouders van de leerlingen van de eerste klasse van de Christelijke Mulo aan de Zomerzorgerlaan in Bloemendaal sprak vrijdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan de heer G. d'Olivat, het hoofd van deze school, dié de ouders heeft ingelicht over de betekenis van het mulo in het algemeen en ook over de Christelijke Mulo in Bloemendaal. Spreker stelde, dat het selectieprobleem een ernstig vraagstuk voor het gehele on derwijs vormt. Het is namelijk van groot belang, dat het kind op de juiste school komt, maar nog belangrijker is het geluk van het kind. Sedert 1905 wordt er mulo- onderricht gegeven en de functie van het mulo-examen in ons onderwijsbestel was altijd het eindonderwijs. In onze moderne tijd zien wij, aldus spreker, dat de meeste leerlingen, na het behalen van het einddi ploma A of B van de mulo, verder gaan studeren. Het mulo-onderwijs van van daag wil aan de mobiliteit van de maat schappij tegemoetkomen. Tevens is dit soort onderwijs aangepast aan de moder ne psychologie en pedagogiek. Het gaat erom het kind op te voeden in de school gemeenschap, het te leren gemeenschaps zin en verantwoordelijkheidsgevoel te hebben. Met nadruk wees de heer d'Olivat op het belang van de vrije expressie en be treurde het, dat zijn school daar zo wei nig gelegenheid toe biedt. De taak van een leraar is tweeërlei: hij moet de cultuur overdragen op de aan hem toevertrouwde jeugd en anderzijds moet hij het kind ont moeten, een principe dat de onderwijsver nieuwing ook huldigt. Na de pauze behandelde de heer d' Oli- vat het wezen van de christelijke school. Naar zijn vaste overtuiging moet men de christelijke school als een oecumenisch centrum zien. De rouwdienst voor ds. E. Pot. emeritus predikant bij de hervormde kerk, die don derdag op zevenenvijftigjarige leeftijd is overleden, is niet bepaald op maandagmor gen om halfelf in de Grote Kerk. zoals gis teren gemeld is, maar om halftwaalf. De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Voetgangers heeft de minister van Verkeer en Waterstaat verzocht be halve de beschermde voetgangersover- steekplaatsen ook alle onbeschermde „ze brapaden" beschermd te verklaren en de voetgangers daar een uitdrukkelijk recht van voorrang te geven. De vereniging heeft voorts verzocht, ter verkrijging van grotere veiligheid en beter uitzicht op af buigend verkeer, de stopstreep verder te rug te doen leggen en een parkeerverbod van vijftien meter in plaats van vijf meter van de „zebra's" te doen instellen. De vereniging verzoekt verder lichtsig nalen voor het rijverkeer steeds te doen combineren met voor voetgangers zicht bare en eveneens driekleurige en gelijk- werkende lichten. Bovendien heeft de vereniging verzocht de bepaling in het Wegenverkeersregle ment, waarbij voetgangers, die zich naar een openbaar middel van vervoer begeven worden uitgezonderd van het verbod om binnen vijftig meter van een beschermde oversteekplaats voor voetgangers over te steken, uit het reglement te schrappen, teneinde de repressie van een overtreding effectief te kunnen maken. Op het congres dat het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen vandaag te Groningen houdt en dat gewtfd is aan de industrialisatie, heeft de vicevoorzitter van het N.V.V., de heer Roemers, over het sociaal-economisch beleid gesproken. Hij zei ondermeer met betrekking tot de adviesaanvrage van de regering aan de Sociaal Economische Raad twee dingen duidelijk te willen stellen. Het N.V.V. had bezwaar tegen het eenzijdige karakter van die adviesaanvrage en zag er het gevaar in van een nieuwe bestedingsbeperking, die op de schouders van de grote massa zou worden afgewenteld. Ten tweede is er de bereidheid van het N.V.V. om mede te werken aan constructieve oplossingen. In de huidige situatie is ook een even wichtige bestedingsbeperking niet alleen sociaal onrechtvaardig, maar ook econo misch ondoelmatig. Het N.V.V. zal bereid zijn mede te denken om tot meer construc tieve oplossingen te komen, dan door de Vrijdagavond is in het ziekenhuis „Zie kenzorg" te Enschede overleden de 40- jarige sergeant-majoor S. Heeringa uit Leeuwarden, die donderdagmiddag bij een ontploffing op de vliegbasis Twente ernstig werd gewond. regering zijn aangegeven, maar de liefde kan niet van een kant komen. De vakbe weging kan niet de enige maatschappelijke organisatie zijn, die bereid is verantwoor delijkheid te dragen. Onevenwichtigheid Met betrekking hiertoe noemde de spreker verscheidene voorbeelden van door groepen of groeperingen bepleitte incidentele maatregelen, die slechts ten voordele van die bepaalde groep zouden strekken, zonder dat men de gehele sociaal-economische problematiek beoor deelde. Ondermeer betreft dit de weder invoering van de investeringsaftrek en het niet-verlengen van de belastingverhogin gen die ter gelegenheid van de bestedings beperking waren ingevoerd en na 1 januari 1959 aflopen. De verantwoordelijk heid van de werkgevers bestaat er thans dus uit., zei de spreker, eenzijdige ophef fing van de door hen aanvaarde offers te vragen. Wtf kunnen ons niet aan de indruk ont trekken, dat ondanks het zo zeer geslaag de prüsstabilisatiebeleid van minister Zjjlstra een groot deel van de middenstand er in is geslaagd hun offers voor de be stedingsbeperking af te wentelen op de consument. Als alle andere groepen in Nederland trachten hun offers voor bestedingsbeper king af te wentelen en te beperken, dan is het wel wat eenzijdig om alleen van het N.V.V. of van de vakbeweging in het algemeen een constructieve politiek te verwachten, aldus de vice-voorzitter. ZONDAG 5 OKTOBER 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. bed. H. Doop. 15.30: Liturgische dienst voor slecht horenden en doofstommen in de consistorie kamer. 19: Ds. J. de Groot, van Apeldoorn. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. W. M. van Asperen. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk. Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, bed. H. Doop. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk, dhr. K. Spaans. 10.30: Geen dienst, zie Grote Kerk, 19 uur. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: dhr. C. Wijnberger. 10.45: Dr. G. Snijders. Aula Chr. Lyceum. Emmakade. ingang Van Merlenstr. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. van Beek, van Uitgeest. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Ziekenhuispredi kant te Haarlem. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 9.30: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West. Leidsestraat. 10: dhr. P. van Zalinge. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 20: Pfarrer D. Stein, Gpt- tesdienst. Church of England, Kinderhuis singel. 19.30: Harvest Thankgiving Service. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatri- eerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbij- belbespreking in de Broederkerk, Parklaan. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst met H. Avondmaal. Dins dag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Her mes. Vrijdag 19.30: Bidstond t. h. Spoorweg straat 4 rd. Pentecostal Filadelfia Gemeente, C-ed. Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdag 19.30: Bidstond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Nederl. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: Ds. Lamens, van Kamerik. Stads-Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: dhr. H. L. Spoor, evangelist te Amsterdam. Medewerking Gemengd Koor Eben-Haëzer. 19. Wegens feestdag geen samenkomst. Woensdag 20: Bijbellezen en bidstond. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Pred. W. Dub beldam, van Rotterdam. 17: dezelfde, bed. H. Avondmaal. Vrij voor alle gelovigen. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dins dag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Zater dag 19.30: Openluchtsamenkomst a/d Dreef. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. Donderdag 20: dhi*. W. Hoeken dijk. van Schiedam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. Broedergemeente. Parklaan 34. Zaterdag avond 7.30 uur Liturgische Zangdienst. Zon dag 12: Zondagsschool. 19: Ds. H. Schutz. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Mevr. Dr. J. W. Vinke-Herfst en Mej. Dr. J. L. Klink. Be vestiging en intrede. Ver. Doopsgezinde Ge meente, Gr. Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Sou- tendijk. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 17: Dr. P. J. Richel, H'stede. Christelijk Geref. Kerk, Raaks. 9: Ds. C. den Hertog, van IJmuiden. 15: dezelfde. Geref. Kerk (art. 31). Begijnhofkapel. 3.45: leesdienst. 14.45: Ds. A. Bos. Geref. Gemeen te, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Woensdag 19.30: Ds. Elshout. Geref. Ge meente. Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Geref. Gem in Nederland, Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 19.30: Ds. Toes. O.R.G.-Centrum, Westerhout- park IA. 10.30: Dienst. Ds. A. R. de Jong. Volle Evang. Gemeente (Pinkstergemeente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst, bed. H. A., vrij voor alle gelovigen. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwek kingssamenkomst. Spr. evangelist Frintsel. Donderdag 20: Interkerkelijke gebedssamen komst voor ernstige gemeenteleden. Imma- nuëlkapel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. C. van Ingen, bed. H. A. 10: Zondagsschool. 13.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. J. v. d. Bergh, Wassenaar. Woensdag 19.45: Jeugddienst. Donderdag 20: Bidstond. Pinkstergelnofsgemcenschap, Nassauplein 3. 10 en 17: dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondags school Colensostraat 2. Woensdag 20: Bid stond. Schotersingel 99. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Gods dienstoefening. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10 Samenkomst (brood- breken). De Christengemeenschap, Wilhel- minastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kin deren. 10: Mensenwijdingsdienst. 11.15: Preek. Donderdagmorgen 3.30: Mensenwijdings dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Sa menkomst dinsdagavond 8 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rood. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Baptistenge meente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinder- dienst. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Zevendedags-Baptisten Gem., Parklaan 21. Iedere zaterdag om 10 uur pre diking. Zevende-Dag» Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie. 11 uur pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Evangelisatie-samen komst. Donderdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Majoor D. Boschma. Soefi-Beweging. Universele eredienst om 11 uur in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsen hof. De Vrfje Gemeente. Restaurant Brink- mann. Gr. Markt. 10.30: Voorganger E. Fra ter Smid. Nederl. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Spr. Mej. G. H. Schalekamp. van Amsterdam. Jehova's Getuigen, 's Zondagsavonds van 5.30 tot 6.30 uur Wachttorenstudie, Kam. Onnes- straat 83 (gebouw), 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbelstudies op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191, De Clercqstraat. 115, Waldeck Pyrmontstraat 39, Thomsonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 7.30-8.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 8.30 tot 9.30 uur Practische toerusting voor de predikingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. bed. H. Doop. Met medewerking van het kerk koor. Immanuëlkerk. Van Egmondstraat. 10: Dr. H- van der Loos. 19: Ds. H. C. Valeton, van Nijmegen. Jeugddienst. Jeugdkapel, Schoterweg. 10: Mevr. A. Koch-Otten. Zon dagsschool. 12: Marnixschool, Jeugdhuis en Kleuterschool in de Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. II. van der Woord. Dienst met de zieken. 19: Ds. J. Kroon. Kapel Sionskerk. 9.30: Geen jeugdkerk (i. v. m. jeugddienst). 10.30: Op pasdienst (4-6 jr)Zondagsschool. 6-12 jr.). 19,30:-. I£on. Etnma,school (Raafstraati; Charl. de Bourbonschool iJan Pri'nslaanjElout v. Soeterw.school (Muiderslotweg)Kleuter- dienst (4-6 j). Kon. Emmaschool, Raafstraat. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. D. v. Royen. Ver. Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel. Indischestraat 190. 10.30: Ds. R. de Zeeuw. Zuiderkapel afd. Noord. Ver enigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geusevesperstraat. Zaterdag 20: Openluchtprediking Muider slotweg hoek Vergierdeweg. 10: dhr. L. G. Sussen bach. 19.30: Jeugdsamenkomst. Woens dag 20: Opwekkingssamenkomst. Spr. dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen aan de Rijn. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. P. Heinen, van Noordwijk-Binnen. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 15.30: Ds. P. Heinen. Noordwijk- Binnen. "oord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 17: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (art. 31). Gebouw N.P.B.. Berkenstraat 10. 8.45 en 16.30: Ds. A. Bos. Leger des Heils, Ceramstraat. 10: Heiligingssamenkomst. 12: Compagnie. 16.30: Kindersamenkomst. 19: Openluchtmeeting. 20: Verlossingssamen komst o.l.v. Kapt.es F. en A. Dijkstra. Maan dag 19: Straatzang Overveen iStoops bad). Dinsdag 14.15: Gezinsbond. Woensdag 20- Toortsdragers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhcl- minaplein. 10: Ds. van Dijl, bed. II. A. 19: Ds. Oskamp, bed. H. A. Kapel Nieuw Vrc- denhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. van Nieu- wenhuijzen, bed. H. A. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest, van Haarlem. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. H. J. Kater, Herv., Amsterdam. Geref. Kerk, Koe- diefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Ds. J. A. Tiemens. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. L. Hoorweg, van Haar lem-Zuid. Geref. Kerk (art. 31). Herenweg III. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbiibelstudie Crayenestersingel 7. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. W. G. Overbosch, van Amsterdam. Zon dagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in Th. van Eeghen-Instituut. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Doopsgezind. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 17 en 19: Heilig Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos, voprber. H. A. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. A. de Haan, Contactdienst. 10.30: Ds. J. H. Stelma, bed. H. A. 19: Dr. J. H. Stelma, bed. H. A. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 10.30: Jeugdhuis. Don kerelaan 20 en Maranatha. Ned. Prot Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. van Hille, Rem., Amsterdam. Geref. Kerk. Kerkplein 2. 14: Ds. G. Toornvliet. 15.45: Ds. G. Toorn vliet. 20.30: Ds. Gabe van Duinen, van Was senaar-Zuid (dienst voor belangstellenden). 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. Vr(j Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 20: Kompleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. Ramplaankwartier. 12 tot 13: Gebouw Irene, Elswoutslaan 1. Beatrixschool, G. Schoolmeesterlaan. 10.15 tot 11.15: Julianakwartier. Kon. Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Voorber. H. A. 10.30: idem en bed. H. Doop. Ds. G. Pettinga. 19: Ds. G. J. Snijders, van Haarlem. Jeugd dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Vroon, van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. G. Langbroek, van Nw. Pekela. Voorber. H. Avondmaal. Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Woensdag 19.30: Ds. H. van Gilst, van Dirksland. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Donder dag 19.30: Ds. M. A. Mieras. van Krimpen aan de IJssel. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. F. E. van Leeuwen, van Rotterdam. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Luikinga, van Zaan dam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 15.30: Ds. G. Rang. Geref. Kerk (art. 31). 8.30: Ds. C. P. Plooy, van Heemstede. 15: dienst. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. Don derdag 9 oktober, 19.30 uur: Ds. Elshout, van Utrecht. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. On bekend. Abbenes. 9.30: Ds. Brouwer, van Hillegom. 18.30: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 10: Ds. Glashouwer. Geref. Kerk. 9.30: Ds. Wielinga, van Wassenaar. 15: Ds. Bos, van Bennebroek. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10: Ds. G. Rang. 15: Ds. M. Bos, van Hoofddorp. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Jeugddienst, dhr. De Vries, van Heemstede. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. Ter Steege, bed. H. Doop. 19: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amsterdam. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. Van Willenswaard, bed. H. Doop. Jeugdhuis. 10: dhr. H. de Jong. van Zandvoort. Doopsgez. en Remonstr. Gemeente. Gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. bed. H. A. 13.45: Ds. R. H. Oldeman. Jeugddienst met grammofoonplatenconcert. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. J. Snaayer, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps bond. Maandag 6 oktober om 19.30 uur sa menkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Zondagmiddag 2 uur Wachttorenstudie, Hogeweg 7. Woens dagavond 8 uur Huisbijbelstudie, Konin ginneweg 44. Aagtekerk. 3 te Las Palmas. Albireo, 3 35 m. n. Finisterre n. Marseille. Alblasserdijk. 4 te Rotterdam. Aldabi, 3 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alderamin. pass. 3 Kp. St Vincent n. Antwerpen. Algenib, 3 v. Antwerpen n. Las Palmas. Alhena, 10 te Antw., 12 te R'dam verw. v. B. Aires. Alkaid, 3 te Vitoria. Alkmaar, 3 400 m. w. Puluweh n. Singapore. Almkerk, 3 60 m. z.o. Formosa n. Kobe. Alphard. 3 v. Pto. Alegre n. Buenos Aires. Alpherat. 3 v. Baltimore n. Philadelphia. Alnati, verrn. 8 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alwaki, 3 v. Rotterdam n. Marseille. Amstelkroon, 3 107 m. o.z.o. Manilla n. Tsrakan Amstelmeer, 3 520 m. z. Ceylon n. Mauritius. Amstelvaart, 3 600 m. n.o. H'kong n. Whampoa Amstelveen. 3 te Dakar verwacht v. Kaapstad. Andijk, 3 700 m. o.n.o. Bermuda n. Havana. Arondskerk, 1 te Antwerpen. Arkeldi.ik, 3 te Suez v. Djibouti. Astrid Naess, 4 te New York. Bali, 3 50 m. z.\y. Oporto n. Le Havre. Bantam, 4 te Rotterdam. Ratjan. 3 te Bandar Shapur. Bengkalis, 3 930 m. o. Socotra n. Djibouti. Blitar. pass. 3 Gibraltar n. Bilbao. Bloemfontein, verm. 4 v. Kaapstad n. Amsterdam. Borneo, 3 v. Tandjong Priok n. Balikpapan. Bussum. 4 te Hoek v. Holland verw. n. Pernis. Calamares. 3 te Guayaquil v. Balboa. Caltex Arnhem. 3 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Delft. 3 58 m. o. Aden n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 3 Masira n. Bahrein. Caltex Rotterdam, 3 40 m. n.o. Malta n. Sidon. Calt. The Hague. 3 100 m. w. Sabang n. Bahrein. Caltex Utrecht, 3 15 m. n. Bizerta n. Rotterdam Camerounkust. 2 v. Monrovia n. Freetown. Carrillo, 3 300 m. o. Miami n. New York. Cartago. 3 te Barrios v. Havana. Casamance 3 135 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Charis, 2 v. Fort Liberte n. Savannah. Cinulia, 2 240 m. o. Bahamas n. Goodhope. Cistula, 3 150 m. w.n.w. Cambodja n. Bangkok. De Eerens, 3 v. Dubai n. Ummsaid. Dongedijk, 3 te Londen. Dorestad. 3 v. Miri n. Anacort.es (bij Seattle). Doris. 3 te New York v. Baltimore. Duivendrecht, 3 v. Aden n. Suez. Duivendijk, 4 te Cristobal. Eemdijk. 4 v. New Orleans n. Le Hayre. Eemland. pass. 3 Kp. Verd. eil n. Rio de Janeiro. Eenhoorn. 2 v. Piraeus n. Mitylene. Elizabeth B,: 3:306 nioWlh.W;-Balboa n.'Balboa. Ena, 3 75 m. o.n.o Dominica n. Curacao. Eos, 4 -te Rotterdam. EsS6' Amsterdam.' pass.«$ Azoren n. Aruba.--•>- r— Esso Nederland, 3 140 m. n.o. Kuria Muria naar Rastanura. Friesland SSM. 3 te Setubal. Gaasterkerk. 3 te Amsterdam. Garoet, 3 v. Surabaja n. Bintang. Giessenkerk, 3 v. Kobe n. Hongkong Groote Beer, 6 v. Rotterdam te New York verw Grootekerk. 3 te Port. Elisabeth v. Kaapstad. Guineekust, 4 te Rotterdam. Hector, 3 te Alexandrië verwacht v. Tunis. Helena, 3 te Pt. Arenas v. Cristobal. Helicon, 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Hermes. 3 te Liverpool. Hestia, 3 v. Amsterdam n. West-Indië. Hilversum, 3 80 m. o. Ras Fartak n. Mena. Hoogkerk, 3 v. Port Said n, Alexandrië, Houtman, 5 te East-London verwacht. Hydra, 3 te Santiago de Cuba verwacht. Isis, 4 te Guanta. Ivoorkust. 4 te Freetown. Jagersfontein, 3v. Bremen n. Hamburg Japara KRL, 2 290 m. z.o. Bermuda n. Galveston. Java, 4 te Port Said. Joh. v. Oldenbarnev. 3 50 m. w. Gibralt. n. P. Said. Jos. Frering, 3 480 m. n.n.o. L. Palm. n. Monrovj, Kalinga, 3 te Buenos Aires. Kalydon, 3 te Turku. Kara, 3 te St. Helena n. Lorenco Marques. Karimata, 2 120 m. n. Azoren n. Halifax. Kasimbar. 3 v. Sorong n. Fak Fak. Kelletia, 3 v. Rotterdam n. Oslo. Kenia, 3 150 m. z. Freetown n. Port Harcourt Kennemerland, 3 te Hamburg. Kermia. 3 v. Singapore n. Saigon. Khasiella. 3 t.e Curagao. Kieldrecht., 4 te Barcelona. Koratia, 3 te Cabimas verwacht v. Curagao. Korenia, 3 te Hoek van Holland verwacht. Korovina, 4 te Port Said verwacht. Krebsia. 9 te Singapore verwacht. Laagkerk, 4 te Bahrein. Laertes, 3 v. Yokosiana n. Pusan. Larenbcrg, 3 300 m. o. Gibraltar n. Dakar. Laurenskerk, 3 360 m. z.o. Suez n. Port Said Lelykerk, pass. 3 Dungeness n. Port Said. Leto, 4 te Port Churchill. Liberty Bell, pass. 3 Gibratlar n. Mena Al Ahn. Lissekerk, 2 te Kuwait. Loppersum, 3 v. Hamilton n. Mobile. Louis Lantz, 3 te Aden. Luksefjell, 3 te Londen verw. v. Threerivers Maas, 3 v. Amsterdam n, Zuid-Levant. Maasdam. 12 te Rotterdam verw. v. New York Maaskerk. 3 rede Alleppey. Macoma, 3 dw. Timor n. Brisbane. Malea, 3 670 m. o. Albany n. Wwinana. Mariekerk, 4 t.e Casablanca. Marnelloyd, 3 v. Genua n. Iskenderun. Maureen, 3 600 m. n. Flores n. Londen. Mentor, 3 v. Amsterdam n. Barbados. Merwede, 3 300 m. z. Las Palmas n. Las Palm,, Molenkerk. 3 370 nu o.n.o. Mombasa n. Mombaj- Muiderkerk, 3 te Durban verwacht v. L. Marques' Munttoren, pass. 3 Str. Ormoesz n. Band. Mashur Naess Tiger, 3 215 m. z.w. Landsend n. Hambiirj' Nanusa, 3 te Balikpapan verw. v. Makassar. Nestor, 3 te Barbados. Nias, 3 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 4 te Rotterdam. Nieuw Holland, 3 750 m. z.w. Bali n. Semarane Noordam, 6 v. Rotterdam te New York verwacht Ommenkerk, 3 te Antwerpen. Oostkerk, 3 te Antwerpen. Oranje, verm. 4 v. Tj. Priok, 10 te Colombo verw Oranjefontein, 6 te Kaapstad verwacht v. A'dam Oranje Nassau, 6 te Barbados, 8 te Trinidad verw Oranjestad, 5 v. Amsterdam te Georgetown verw' Orestes, 3 v. Puerto Barrios n. Belize. Orion, 3 15 m. z.w. Lissabon n. Algiers. Osiris, 4 te Port Au Prince v. Aruba. Ouuerkerk, 3 90 m. m. Ceylon n. Penang. Overijsel, 3 320 m. o. Diego Garcia n. Aden. Peperkust, 4 te Lobito verwacht. Poelau Laut, pass. 3 Kp. St. Vincent n. Pt', Said Polydorus, 3 v. Duinkerken n. Antwerpen. Folyphemus, 4 te Kingston Jam. Poseidon, 5 te Houston verwacht. Prins der Nederlanden. 11 te Plymouth verw. Prins Frederik Willem, pass. 3 Vlissing. n. Antw Pr. Will. Ill, 3 100 m. n.o. Belle Isle n. Le Havrt' Prins Willem George Frederik, 3 725 m. o. Belli Isle n. Le Havre. Purmerend, 3 te Stanlow. P.vgmalion, 2 v Bremen n. Amsterdam. Radja, 3 te Salalah Oman v. Suez. Rempang, pass. 3 Algiers n. Port Said. Rijndam, verm. 5 v. St. Thomas te La Guairi. Rotti, 3 100 m. n. Benghazi n. Alexandrië. Saidje, 4 te Pladju verwacht v. Singapore. Saroena, 3 v. Suraba.ia n. Djakarta, Schelpwijk, 3 400 m. n.w. Mecca n. Band. Mashur Schie. 4 te Alexandrië. Schiedijk. 3 620 m. n. Fayal n. New York. Senegalkust, 3 t.e Lagos. Sibajak, 3 te Sydney v. Wellington. Sigli, 3 420 m. w. Thursday Isl. n. Brisbane. Sinabang. 3 220 m. w.n.w. Labuan n. Bangkok. Sirrah, 3 dw. Ras Al Hadd n. Landsend. Slamat. 3 90 m. o.z.o. Str. Messina n. Port Said. Sloterdijk, 5 te Antwerpen verw. v. New York. Soestdijk, 4 v. R'dam n. Antwerp, en New York Solon, 2 v. Limon n. Port Au Prince. Sommelsdijk, 3 v. New York n. Antwerpen. Stad Alkmaar, 3 15 m. o. Oeland n. Lulea. Stad Delft. 3 280 m. n.n.o. Fayal n. Golf v. Mexico. Stad Gouda, pass. 3 Dover n. Hampton Roads. Stad Haarlem. 3 46 m. z.w. Ushant n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 3 60 m. w. Ouessant n. Melilü. Stad Schiedam, 3 te Melilla. Stanvac Talangakar, 6 te Buatan verw. v. Priok. Statendam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Stentor, 3 v. New York n. Curagao. Straat Malakka, 3 150 m. n.o. Kaap Mary n«r Mauritius. Straat Mozambique, 3 te Montevideo verwacht Sunetta, 3 v. Saigon n. Yokohama. Tabinta, 3 v. Surabaja n. Semarang. Tahama, 3 55 m. n. Oran n. Port Said. Tankhaven I, 3 te Singeigerong verwacht. Tankhaven II, 3 120 m. n.w. Singap. n. Sgeronj, Tappanzee. 5 te Karachi verwacht. Teiresias, 3 t.e Aden verwacht n. Aden. Teucer, 4 te Houston. Texel, 4 te Bawarda (bij Abadan). Theobaldius, 3 40 m. n. Borkum n. Rotterdam. Thelidomus, pass. 3 Kp. St, Vincent n. Port Said. Tibia, 3 300 m. n.o. Mogadiscio n. Abadan. Towa, 3 te Santos v. Rio de Janeiro. U Lrecht, .4 te Genua. Van der Hagen, 3 v. Port Harcourt n. Freetown Van Waerwijck, 3 240 m. o.n.o. Tarakan v. Cebu. V asurh,;:6 te Algiers* rverwacht v. Port"Said. Vlist. 3 te Rotterdam. Waterland, 3 5 m. o. Palma eil. n. -Montevideo. Waterman, 4 te Rotterdam. Westerdam, 3 740 m. w. Bishoprock n. Rotterdam. Wieldrecht, 3 v. Pt. Cardon n. Providence. Willemstad, 3 te Hamburg. Woensdrecht, 3 te Paulsboro v. Napels. Wonogiri, 3 30 Om. o. Ceylon n. Penang. Zaankerk. 4 te Aden. Zuiderkruis, 12 te R'dam, 13 te A'dam verwacht SLEEPVAART Atlas, 3 v Hoek v. Holland te Rotterdam. Barentsz Zee, 2 60 m. n.n.w. L'end n. IJmuidM. Friesland, 2 te Yokohama. Loire. 2 260 m z.z.w. Las Palmas n. Walvisbail, Maas. 2 v. Hoek van Holland n. Glasgow. Noordholland. 2 140 m. z.o. Sabang n. Port Said. Noordzee 2 40 m. w.n.w. Kp. St. Vincent nair Sables d'Olonnes. Oceaan, 2 170 m. n.o. Trinidad n. Port Said. Schelde, 3 te Rotterdam. Titan, 2 v. New Orleans n. Caripito. Witte Zee. 2 50 m. w.z.w. Takoradi n. Burutu. Diversen uiversen GELDLENINGEN vanaf f 1500.in speciale gevallen ook lagere bedragen; aflossing in 5 jaar (geen spaarcrediet- systeem), le en 2e hypotheken tot maximaal 90 "U dc-r taxatie. Bouwcredieten, financieringen. „Intermediair", postbox 6044, Den Haag. VOLKSWAGENVERHUUR f 7 per dag 7 ct per km. Uitsl. prima materiaal. Taxi 13.300. Twijnderslaan 35. VOOR AL UW BONTWERK moderniseren of repareren is Brouwerplein 7 als van ouds uw adres. Bespr. v. 2-6 beh. di. en zat. tel. 19240. SCHILDERWERK gevr. door pr. schildersbedrijf (gr. en kl. werk). Br. no. 9135 DRIETEX houdt Enkalon, Nylon, No-iron wit. Aanbevo len door de A.K.U. VERHUIZEN? O. Feitsma en Zn., Alexanderstraat 1, tel no 15590 KOPER's LUXE AUTO VERHUUR z. ch. Esschilder- straat 18 zw tel. 14347. AlUOVEHHLl RBKDIfIJI DE GROOT, tel. 12079, Ti- morstraat 163, Roerduinpsti 81 Na 17 uur tel 56471 OUDEN VAN DAGEN tot 85 jaar, die te laag verze kerd zijn voor begrafenis of crematie, kunnen tegen lage premie verzekerd worden, Brieven no. 9139, OPEL EN VAUXHALL VIC- TOR, verhuur z. chauffeur '56 f 7 per dag en 7 cent per km; '57 f 8 p. dag en 8 ct. p. km; '58 f 9 p. dag en 9 ct. p. km., met radio en verwar ming. A. de Boer, Nw Kerks- plein 4. Tel. 16655. SCHOORSTEEN ELEKTR VEGEN? Tel. 17679. Na 6 u.: 20545. Zijlvest 21. WENST U EEN GELUKKIG HUWELIJK? Serieus, ge heim. Honderden dankbetui gingen. Gratis inlichtingen in blanco couvert. Bem.kantoor „Metropa", Mathenesserlaan 458 B. Telef. 50613. Rotterdam B.z.a. AUTO WASSER v.a.' f 1 per keer. Tel. 16956. Van SPIRAAL tot WENTEL DIVAN of opklapbed. Tama rindestraat 6, tel. 56276. AUTOSTALLING met onder houd aangeb. Garage Steen (bij Houtplein). Tel. 17861. STAATSLOTEN. 13-14-15 okt. Zaanenstraat 185, daarna Pleiadenstraat 46 9-2 uur. Be stellen schriftelijk of telefo nisch 55372. Collectrice M. v. Essen. Groot OPSLAGTERREIN te huur aangeb. Centr. stad. Be- vr. Hasselaersplein 15. Hrl. WINTERBERGING aangeb. v. auto's enz. v.a. f 2.50 p. w. Br. no. 9137. BREIWERK gevraagd f 1 p. knot. Br. no. 9156. Voor alle voorkomend RIJ WERK: Transportbedrijf C. Brakeboer en Zn. v/h H. J Feije, Ravelingsteeg 13. Tele foon 11292. ZAAL VOOR BRUILOFT. Bespreek tijdig. „Rosehaghe" Hoofmanstraat 12. Tel. 14728. HET MODEHUIS, Oranje plein 34, tel. 21484, maakt van uw stof de nieuwste mo dellen voor mantels, mantel- costuums en japonnen, ook pasklaar gestikt. Vlotte coupe en aflevering. VERHUUR NEW ANGLIA Opel Stationcar 47 pers. Bestelauto's V.W. Busjes. Hopman, Jan de Braijstr. 2 Tel. 12448. AUTO HUREN groot of klein moet u bij v. Eykeren zijn Diverse merken, w.o. V.W en Opel Rekord. Teylerstr. 2 Tel. 13577. BESTELDIENST A. B. Al tijd bereikbaar, f 4 per uur. Tel. 12522. HUUR EEN TELEVISIE met recht van koop. Br. no. 9138. WASMACHINES met wrin- ger te huur v.a. f 2 p. w, Stofzuigers v.a. f 1.50 p. w, voor minstens 3 maanden In. lichtingen J W. Put, Byzan- tiumstr. 26. tel. 17719. AUTOVERHUUR Borgwards radio en kachel. Tel. 50847. „GERMUCO" VOOR RIJ LES, f 6 per vol uur. Auto- rijkschool. Verhuurbedrijf „Germuco", van Nesstr. 661, tel, 51739. HUWELIJK Waarom zult u eenzaam blij ven? Met vertrouwen kunt u van onze bemiddeling ge bruik maken. Wij garande ren u geheimhouding. Talloos velen slaagden in een harmonieus huwelijk waarvan wij honderden dankbetuigingen ontvingen. Selecte relaties in alle be schaafde kringen over hel gehele land, ook van uw ge loofsovertuiging. Gratis in lichtingen in blanco couvert Bemiddelingskantoor „METROPA". Mathenesserlaan 458 B Telef. 50613. Rotterdam te huur of te koop gevraagd, 5 a 6 kamers. Grote wo ning komt ook in aanmer king. Brieven no. 9164. n VI

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4