Géén gewoon laxeermiddel Dit jaar in Haarlem opnieuw drie Sint-Nicolaas-intochten Modern winkelcentrum in Delftwijk Natu-raLax Winkelier liep met „juli-prijzen" op opruiming vooruit Uitrukwagen voor Haarlemse politie Kunstgebitten PLAN VAN ARCHITECT E. F. GROOSMAN: Op 12,19 en 26 nov. in het Centrum, Noord en Oost 5 SPOEDIG WERKELIJKHEID Politie gaf op straat gezet gezin onderdak Wachtverbod op Prinsen Bolwerk E. Vermeer spreekt in Haarlem over troonrede Burgerlijke stand van Haarlem Haarlemse economische politierechter: ZOEKT U 'N DRUKKER Lezing over architectuur uitgesteld Lezing voor scheidsrechters Van Gemmaschool komende leerlingen geplaatst Wachtverbod op Leidse- vaart uitgebreid Examens M. W. Voeten nam afscheid van Van Gend en Loos Piet Kee maakt kort tournee door Engeland Bromfietser reed door na botsing met meisje A. den Boer gehuldigd Teraardebestelling ds. E. Pot DINSDAG 7 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dit is een foto, die gemaakt is van de maquette van het nieuwe winkelcen trum, ao.n het Marsmanplein in Delft- wijk, dat ontworpen is door de Rotter damse architect E. F. Groosman en dat zal worden uitgevoerd door de n.v. Koninklijke Rotterdamse Beton- en Aannemingsmaatschappij v. h. Van Waming en Co. De maquette geeft een duidelijke indruk van de grootse allure die het project krijgtAan de linker kant ziet men de Rijksstraatweg, aan de andere kant. het Marsmanplein. Op de voorgrond zijn een bioscoop en een restaurant gedacht, die men eveneens spoedig hoopt te kunnen verwezen lijken. Boven de winkelgalerij aan de Rijksstraatweg zijn 57 maisonettes ontworpen. De politie heeft in de afgelopen nacht on derdak verschaft aan een 24-jarige beton werker uit Haarlem, diens echtgenote en zijn vijf maanden oude baby. De beton werker verklaarde uit huis gezet te zijn en reeds twee nachten rondgezworven te heb ben. Met de financiële hulp van Sociale Za ken was het hem nog niet gelukt woon ruimte te krijgen. Sociale Zaken zou van daag opnieuw alle mogelijke moeite doen het gezin aan onderdak te helpen. B. en W. van Haarlem hebben een wacht verbod vastgesteld voor het gedeelte van het Prinsen Bolwerk tussen het Kennemer- plein en de scheiding tussen de percelen Prinsen Bolwerk 16 en 18. Het verkeer over het Prinsen Bolwerk is mede door de openstelling van de Prinsen- brug sterk toegenomen. Het wachtverbod zou naar de mening van het college een eind kunnen maken aan de veelvuldige verkeersmoeilijkheden, die thans ontstaan als gevolg van het aan beide zijden van de rijbaan parkeren van auto's op het gedeelte van het Prinsen Bolwerk, dat aan het Kennemerplein grenst. De heer E. Vermeer, voorzitter van de Partij van de Arbeid, zal op donderdag 9 oktober des avonds om acht uur op een bijeenkomst van „Nieuwe Koers" een al gemene beschouwing houden naar aanlei ding van de troonrede. Deze bijeenkomst heeft plaats ten huize van de heer P. Tim merman, Weltevredenstraat 30 te Haarlem. Advertentie Nalu-raLax werkt anders en kan zonder bezwaar ook bij werk bui tenshuis gebruikt worden. Natu-raLax is géén gewoon laxeer middel, maar herstelt de natuurlijke regelmaat, zodat U met een gerust hart elke dag aan uw werk kunt gaan, ook buitenshuis of op reis ,de regelmaat van de klok' flacon a 60 tabletten (versterkte werkinq) II. 1.35 BEVALLEN van een zoon: 2 okt.: M. E. van KordelaarKuypers, 3 okt.: PI. Hui zing—De Jong, H. C. Meeldijk—Tij sen, 4 °kt.: J. c. van VeldhuizenCornelissens. J- A. Valk—Bakker, A. M. C. Teeuwen— Schoorl, M. HensenGlazemaker, A. P. Vlug—van Valkenburg, 5. J. Zorge—Boao man, H. A. M. van Dijk—Rijbroek, J. Bra- kel—Misset, P. M. T. de Greef—Eijck. BEVALLEN van een dochter: 4 okt.: J. M. Thoolen—Westhof, 5 okt.: B. Beswer- da—Weijer, A. SmolenaarsStolvoort, 6 °kt.: J. H. VoerhuisMoltzer. ONDERTROUWD: 6 okt.: B. H. J. Zipp en J. M. Goets, P. van Bakel en W. M. G. But, J. D. Obdam en I. N. H. Heijnen, P. M. Kaag en N. C. Holzhaus. GEHUWD: 6 okt.: H. Kossen en A. E. Petersen. OVERLEDEN: 4 okt.: J. van Arkel, 54 j., ^asthuisvest. A. Wensing, 84 j., Jansstraat. V VoortwistBeumer, 83 j., Burg. Sand- bergstraat. I. A. ten Hacken—Reis, 93 j., 'an Gijzenkade. 5 okt.: P. Wieringa, 64 j., Rijksstraatweg. Naar wij vernemen is het thans vrijwel zeker, dat het moderne winkelcentrum, dat door de Rotterdamse architect E. F. Groosman is ontworpen op het Marsman plein in Delftwijk, zal worden verwezen lijkt. De n. v. Koninklijke Rotterdamse Beton- en Aannemingsmaatschappij v. h. Van Waning en Co., die het project zal doen uitvoeren, heeft aan B. en W. van Haarlem vergunning gevraagd voor de bouw van 65 woningen, 1 kiosk en 31 win kels aan de Rijksstraatweg en het Mars manplein. B. en W. zijn voornemens de ze vergunning te verlenen en hebben het bouwplan op het stadhuis ter visie gelegd. Behalve de genoemde projecten, om vat het totale complex tevens nog een bio scoop en een restaurant, die naar men hoopt eveneens spoedig zullen kunnen wor den verwezenlijkt. Het project heeft een zeer aantrekkelijk karakter: langs de Rijksstraatweg ko men daarvan gescheiden door een brede met bomen afgezette parkeerstrook, der tien winkels met daarboven 57 zogenaam de maisonettes, uit te voeren in drie woon lagen voor elk 19 woningen. Het gebouw krijgt een lift en twee trappenhuizen. Het geheel wordt bekroond met een dakop- bouw. Onmiddellijk ten noorden hiervan zijn het restaurant en de bioscoop geprojec teerd boven een aantal dagwinkels. Aan de zijde van het Marsmanplein komen een kiosk voor zelfbediening en acht winkels met bovenwoningen. Haaks op het grote winkel- en woningblok tenslotte zijn tien dagwinkels gedacht. Voorts is er nog ruim te voor bergingen, onder meer voor fietsen onder het grote gebouw. De kiosk zal voor lopig nog niet worden uitgevoerd. Eén van de aantrekkelijke kenmerken van het pro ject wordt gevormd door een luifel van aluminium, die boven alle winkels zal wor den aangebracht, waardoor het winkelend publiek tegen buien beschermd is. De puien krijgen voor een deel een teakhou ten bekleding, voor een ander deel een be kleding van hout en is voor de rest in een donkere steensoort uitgevoerd. De balkons van de maisonettes hebben wanden van draadglas. Men kan het winkelcentrum zo wel aan de kant van de Rijksstraatweg als van de zijde van het Marsmanplein be reiken. Het gehele project heeft onmisken baar allure en vormt een markante bijdra ge tot de uiteindelijke vormgeving van Delftwijk.,. „Wij kunnen ons voorstellen, dat men in sommige stadsdelen behoefte heeft aan een speeltuin, aan goede riolering, aan een politiepost, aan een wijkraad maar aan een Sint Nicolaasoptocht? De behoeftigen realiseren zich blijkbaar niet, dat hun be hoefte gegrond is op een commercieel doel, dat niets met Sint. Nicolaas te maken heeft. Het lijkt ons een ongezonde behoef te, die de kop moet worden ingedrukt. Maar afgezien daarvan: de mogelijkheid om te komen tot. één groots opgezette in tocht voor heel Haarlem moet toch te ver- wezelijken zijn"- Aldus schreven wij, onder de titel „Gesol", als commentaar op 7 januari van dit jaar naar aanleiding van het (late) antwoord van B. en W. van Haarlem (op 3-l-'58) op schriftelijke vragen, die het raadslid mr. G. J. H. de Leeuw (Arb.) op 14*1.1-'57 had gesteld. Mr. De Leeuw vroeg daarin onder meer of het college bereid was voor het volgend jaar het houden van één Sinterklaasintocht te bevorderen en B. en W. antwoordden daarop, dat zij één intocht weliswaar zeer aantrekkelijk vonden, maar dal in de prak tijk was gebleken, dat dat op grote moei lijkheden zou stuiten. Daarom verleenden B. en W. verleden jaar drie vergunningen. De heer De Leeuw was door dit ant woord niet tevredengesteld. Integendeel. Als Haarlems burger hij had zijn raads lidmaatschap toen wegens gezondheids redenen tijdelijk neergelegd vertelde hij ons destijds uitvoerig waarom hij zo sterk gekant was tegen verschillende intochten in verschillende wijken- In een reeks ar gumenten betoogde hij. dat Haarlem het voorbeeld van Amsterdam diende te vol gen. „Desnoods met reklame. dat kan me niet schelen, maar ook mét een officiële ontvangst in hef stadhuis, muziekkorpsen en een flinke rijtoer. De directeur van de Stichting. Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, deelde ons toen desgevraagd mee. dat Haarlems R'oei gaarne een intocht van Sint Nicolaas had willen organiseren wanneer allerjei moei lijkheden, die men van diverse kanten ondervond, achterwege gebleven zouden zijn. Thans zijn we weer vele maanden ver der. Over twee maanden is het al weer pakjesavond, over een maand verschijnt Sint Nicolaas in alle delen van het land „NUT EN GENOEGEN" OPENT HET TONEELSF.IZOEN De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" geeft zaterdag 11 oktober haar eerste toneelvoorstelling van dit sei zoen in het wijkgebouw „De Princehof" in De Glip. Onder regie van de heer L- Beek zal worden opgevoerd „Je kunt het niet kopen", door Maarten van Vught. De opvoering wordt daarna op zaterdag 18 en zaterdag 25 oktober herhaald in de toneel zaal van hotel „Het Wapen van Heem stede" aan het Wilhelminaplein. Deze drie voorstellingen worden met een bal be sloten. weer in het openbaar. Ook in Haarlem, waar zo vernemen wij de burge meester na overleg met het college van B. en W. heeft besloten opnieuw drie ver gunningen te verlenen voor intochten in Centrum, Noord en Oost. Dat gaat dan gebeuren op 12 november, wanneer een warenhuis in de binnenstad weer een aankomst wil organiseren op de Turfmarkt met daarop aansluitend een rijtoer door de binnenstad. Op 19 november volgt de intocht in de Generaal Cronjé- straat en omgeving en Oost sluit de rij op 26 november. Drie woensdagmiddagen, drie intochten. En dat nadat B. en W. dit jaar nog ver klaarden, dat zij één intocht zeer aan trekkelijk zouden vinden. Na elke opruimingsperiode in het za kelijke leven plegen er winkeliers voor de economische rechter te verschijnen, die zich niet aan de regels van het spel hebben gehouden. Onder hen zijn er, die trachten met lokkende, al of niet wette lijk toegestane, slogans reeds vóór de opruiming liefst een zo groot mogelijk deel van hun goederen aan de man oi zo men wil: vrouw, te brengen. Anderen verzuimen onmiddellijk na de toegestane periode hun meestal spectaculaire aan kondigingen in de vorm van op etalage ruiten geplakte stroken papier en blik- vangende prijskaartjes te verwilderen. Als voorbeeld van de eerste categorie stond maandagmiddag een Haarlemse eenenvijftigjarige textielhandelaar voor de Haarlemse economische politierechter, mr. J. D. Vink, terecht. In een weekblad had verdachte eind ju ni van dit jaar geannonceerd „reeds van 28 juni af japonnen voor juli-prijzen" te zullen verkopen en nog andere „extra voordelige aanbiedingen" te zullen doen. Ook op de ramen van 's mans' zaak ves tigden grote stroken papier met ongeveer gelijkluidende teksten de aandacht op de ze verkoopstunt. De winkelier was geverbaliseerd, omdat hij een verkoop aangekondigd had, die vooruit zou lopen op de wettelijk toegesta ne uitverkoopperiode. Ter zitting verklaarde hij juist angst vallig vermeden te hebben de woorden „uitverkoop" of „opruiming" te gebrui ken. Juli was een van zijn beste verkoop maanden en hij had een vakantieaanbie ding willen doen. De rechter achtte het juist, dat men uit ging van de mentaliteit van het kopende publiek. Dat zal ongetwijfeld aan oprui ming denken, als het de aankondiging „ju li-prijzen" ziet. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, bracht naar voren, dat de wet strafbaar stelt elke aankondiging, die reëel de indruk kan wekken, dat men vooruitloopt op de uitverkooptermijn. Vele winkeliers toch trachten de uitverkoopperiode zo lang mo gelijk te maken door extra voordelige prijzen aan te bieden. Hier is sprake van een poging de uitverkoop vóór te zijn en collega's, die zich wel aan de regels van het spel houden, oneerlijke concurrentie aan te doen. De officier eiste een boete van 50 subsidiair tien dagen. De raadsman, mr. P. Kuiper uit Am sterdam, voerde aan, dat vele winkeliers niet precies weten, waar zij zich aan moe ten houden. Op het gebied van de juris prudentie op de uitverkoop zijn er de no dige controverses en ook de Hoge Raad heeft zijn standpunt niet duidelijk bepaald, aldus pleiter. Officier: „Het gaat hier om een bewijs- kwestie. Daar komt de Hoge Raad niet aan te pas". Mr. Kuiper wilde de aanduiding „reeds van 28 juni af" aldus zien: op deze j u n i- dag zou reeds tegen j u 1 i-prijzen verkocht worden: Uitvoerig ging pleiter in op het begrip „juli-prijzen". Tussen de Tweede Kamer en de regering is indertijd een no ta gewisseld over artikel 2 van de Uitver- kopenwet. De Kamer wilde niet, dat de gewone stunts van winkeliers getorpe deerd zouden worden en heeft de regering gedwongen te zeggen, wat zij verstaat on der het annonceren van uitverkoop en op ruiming. In een memorie van antwoord noemde de regering toen als aanduidin gen, die bij het publiek de indruk van een opruimingsaankondiging konden wekken „totale liquidatie", „alles moet weg" of vervoegingen en afkortingen van het zelf standige naamwoord uitverkoop of oprui ming, zoals „wij verkopen uit". Advertentie Goed bericht voor de bezitters van DENTÜF1X een nieuw, aangenaam en hygiënisch poeder brengt uitkomst voor alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig DENTOFIX, 's morgens op de plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35. bij apotheken en drogisterijen. De Haarlemse verkeerspolitie heeft sinds kort de beschikking over een nieuwe uitrukwagen, die voorzien is van allerlei technische snufjes. De voornaamste nieuwigheid is het boven op de wagen gemonteerde blauwe zivaailicht, dat er samen met de bijzonder schelle tweetonige hoorn zorg voor moet dragen, dat de auto in het verkeer voorrang krijgt., ook wanneer bij een kruispunt het verkeers licht op rood staat. Achter de cabine voor de bestuurder bevindt zich in deze omgebouwde bestelwagen een grote met t.l.-buisjes verlichte ruimte, waar eventuele getuigen en betrokkenen van een ongeval rustig verhoord kunnen worden. De achterzijde van de auto is ingericht als bewaarplaats voor het materiaal, compleet met verplaatsbare bakens, waterzak, bijlen, lampen etc. De nieuwe uitrukwagen is voorts voorzien van een mobilofooninstallatie en tenslotte bevindt, zich op het dak een stellage bestemd voor de politiefotograaf, die van dit punt af uitstekende overzichtsfoto's kan maken. De wagen kost geheel ingericht circa 9.500. Als voorbeeld van aanduidingen, die niet eenzelfde indruk wekken, somde de rege ring op „coupondagen, vrijdagkoopjes en bijzondere koopjes". De regering laat dus „vrijdagkoopjes" toe en ook mei- en no- vember-aanbiedingen, zoals die door een groot kledingmagazijn zijn gedaan, aldus pleiter. „Mijn cliënt heeft nu juist de naam van een maand gekozen, waarin een op ruiming valt. Op grond hiervan zou de wet dus moeten zeggen. Op alle dagen en in elke maand mag je een stunt aankondigen en daarbij de namen voor deze dagen en maanden gebruiken, behalve in januari en juli; want dan is het opruiming. Boven dien heeft de winkelier niet gesproken van „uitverkoop", „opruiming", „liquidatie" of „alles moet weg", besloot mr. Kuiper zijn uitvoerig pleidooi. De rechter bleef er echter bij, dat de aankondiging van de handelaar de in druk wekte vooruit te lopen op de oprui ming en veroordeelde hem tot 15 subsi diair drie dagen, zijnde het bedrag, waar mee verdachte zijn overtreding had kun nen afkopen. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART. KOUDENHORN 44 Onder auspiciën van de Heemsteedse kunstkring houdt prof. ir. H. T. Zwiers een lezing over de architectuur. Deze zal niet, zoals eerder vermeld werd op 17 oktober maar op 3 november plaatshebben. De datum is veranderd, doordat de Ameri kaanse altviolist Paul Doktor op 14 okto ber in het Minerva-theater een concert zal geven, waarbij de pianiste Miep van Luin- Riemersma hem zal begeleiden. Op donderdag 9 oktober des avonds om kwart voor acht zal in de bovenzaal van restaurant Brinkman aan het Houtplein in Haarlem de heer C. van Es, lid van de Technische Commissie van de KNVB, voor de Haarlemse scheidsrechtersver- eniging een lezing houden met als onder werp „Hoe ik als controleur een voetbal scheidsrechter graag zie". Na de pauze is er gelegenheid vragen te stellen. Naar wij vernemen is de gemeente Haarlem er, dank zij de medewerking van de Doopsgezinde gemeente, in geslaagd alle leerlingen van de r.k. Gemmaschool voor buitengewoon lager onderwijs, die door het conflict tussen de ouders en het schoolbestuur, voor het gemeentelijke buitengewoon lager onderwijs zijn opge geven, te plaatsen. --- De Doopsgezinde gemeente heeft name lijk één lokaal van haar school in de Rip- perdastraat, die niet meer in gebruik is. voorlopig tot 1' januari voor het onderwijs aan leerlingen van de gemeentelijke Dr. A. van Voorthuysenschool, afgestaan. Na januari zal een andere oplossing moeten worden gevonden, omdat dan de voor malige Doopsgezinde school voor andere doeleinden onder meer voor jeugd werk beschikbaar moet komen. De gemeentelijke inspectie voor het la ger onderwijs is er tevens in geslaagd voor het onderwijs in de Ripperdaschool een leerkracht te vinden, zodat de zeventien leerlingen van de Gemmaschool. die al enige maanden lang geen onderwijs heb ben genoten, voorlopig weer normaal naar school kunnen gaan. B. en W. van Haarlem stellen een wacht verbod vast voor het gedeelte van de Leidsevaart tussen Brouwersvaart en Em- mabrug, alsmede voor de oostelijke weg helft van de Leidsevaart tussen Emma- brug en westelijke randweg. Dit wachtverbod komt in de plaats van het wachtverbod, dat thans nog geldt voor het gedeelte van de Leidsevaart tussen Brouwersvaart en Westergracht. Het college heeft deze maatregel ge nomen met het oog op de hinder, die ook tussen Westergracht en randweg ter weerszijden van de rijbaan geparkeerde auto's veroorzaken. Amsterdam. Aan de Academie van Bouwkunst zijn gediplomeerd als architect V.B.O.: J. Berk hout. Amsterdam: W. W. Buitenweg. Utrecht: J. Dijkstra, Amsterdam: J. Th. van Elsberg, Am sterdam: A. J. Graaff. Beverwijk: N. A. Groot. Schagerbrug: S. P. Harsono. Amsterdam: H. Hel le. Amsterdam: T. J. Jongh Visscher. Heemstede: H. de Kloet. Amsterdam: H. A. Knoop. Utrecht: J. E. J. M. Kuyt. Amsterdam: P. C. van Lierop. Amsterdam: H. A. M. van Meer. Hilversum: H. C. Meerwaldt, Utrecht: D. Mensing, Amsterdam; G. J. van Ovcrbeek, Boxtel: J. H. Smidt, Haar lem; J. W. Staleman. Amsterdam: W. F. van Ter- tholen. Hoorn: W. C. Zon. Koog aan de Zaan Als architect H.B.O.: P. Bouter, Nijmegen: J. Eredeman, Naarden; H. Duyvendak. Amsterdam: TI. M. Fennis. Hilversum: J. P. M. Goudeau. Am sterdam: J. de Gruyter. Arnhem: G. N. van der Gugten. Vlissingen: G. J. de Haas, Amsterdam; mcj. A. C. van Hattem, 's-Gravenhage: J. Chr. Heese, Amsterdam: J. Hey, Arnhem; L. Jonkers, Rotterdam; G. de Klerk. Amsterdam; J. Th. F. M. Peters, Amsterdam F. E. van Schaik, Amsterdam; J. E. Schanssema, Rotterdam: J. E. Spakman, Zaandam; F. J. G. Weyand, Arnhem. Amsterdam. (V.U.). Geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde: mej. C. Herstel. Haar lem (cum laude): P. C. Hoornstra. Hoofddorp: mei. P. A. Kuyken, Badhoevedorp en W. C. F. de Vries, Heemstede. Amsterdam. Aan de Academie van Bouwkunst te Amsterdam zijn de navolgende studerenden gediplomeerd Architect V.B.O.: A. J. Graaff. Be verwijk; T. J. Jongh Visscher. Heemstede: J. H. Smidt, Haarlem. Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexamen Ned. recht: A. H. Hoogendijk, Heemstede; W. M. M. van Herwaarden. Leiden. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen diergeneeskunde: G. Verhagen, Haarlem. H.A.T. MET „DE VOETBALPOOL" De r.-k. gemengde toneelvereniging „Heemsteeds Amateurtoneel" opent haar nieuwe toneelseizoen op woensdag 15 okto ber in het Minerva Theater met „De Voet balpool", door Arnold Ridley, onder regie van de heer J. J. Schelvis. LILYA. Het Franse paard Lilya heeft op de renbaan van Longchamp de Prijs au Moulin de Longchamp gewonnen, een ren voor merriën en hengsten van drie jaar en ouder over 1600 meter, gedoteerd met een bedrag van 4 miljoen Franse franc. Maandagavond nam in café-restaurant „Die Raeckse" te Haarlem de plaatselij ke directeur van het Haarlemse kantoor van de algemene transportonderneming Van Gend en Loos n.v., de heer M. W. Voeten, na een dienstperiode van bijna 52 jaar afscheid van het personeel, van zijn collega's in het land en van vele zake lijke relaties. Onder de aanwezigen be vonden zich afgevaardigden van de hoofd directie uit Utrecht, van vele Van Gend en Loos-kantoren in het land, van de Ne derlandse Spoorwegen en van vele verla ders. Als eerste sprak één der beide hoofddi recteuren van Van Gend en Loos, de heer J. H. P. Hennus, de afscheidnemende plaatselijke directeur toe, waarbij hij uit voerig de lange loopbaan van de heer Voeten schetste. Op 1 mei 1907 was deze zijn loopbaan in Nieuwe Schans begonnen. Na achtereenvolgens in Oudenbosch, Bre da, Waalwijk, Utrecht (waar hij compta bel werd), Rotterdam (waar hij chef de bureau was), Nijmegen en Tilburg te zijn werkzaam geweest, kwam hij ongeveer vijf jaar geleden naar Haarlem. De heer Hennus prees het enthousiasme, waarmee de heer Voeten steeds gearbeid had en wenste hem en zijn vrouw en zoon nog vele goede jaren toe. Namens de Bond van Plaatselijke Directeuren en Hogere Amb tenaren sprak de heer J. Adema, die de periode belichtte, waarin de heer Voeten secretaris van de bond was. Namens het personeel sprak de bedrijfsleider van het kantoor Haarlem, de heer H. Antonissen, die een radiotafel aanbood. De voorzitter van de personeelsvereniging Flora, de heer A. C. van Koten vertolkte de gevoelens van de personeelsleden en bood kist- ies sigaren en mevrouw Voeten een boeket bloemen aan. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Th. M. Gerritsen uit naam van de collega-direc teuren, door de heer A. Th. Bulters, één der Haarlemse hoofdbestellers en door de opvolger van de heer Voeten, de heer J. J. de Graaf. Na een dankwoord van de heer Voeten, sprak nog één der directieleden van Dros- te's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v., mr. L. van Nouhuys, die namens de ver laders waarderende woorden tot de heer Voeten richtte. Hij noemde het feit, dat hij weinig met hem te maken had gehad een gunstig teken: het betekende, dat ver laders zich zelden of nooit met klachten tot de plaatselijke directeur behoéfden te wenden. Mr. Van Nouhuys bood een grote doos bonbons aan. Piet Kee, een van de organisten van de Grote kerk in Haarlem, is naar Engeland vertrokken, waar hij woensdag 8 oktober in de Manchester Cathedral een orgelreci tal zal geven. Op dinsdag 14 oktober wordt er in de Royal Festival Hall in Londen een opname gemaakt van een door hem op woensdag 15 oktober te geven orgelre cital. Tenslotte geeft Piet Kee dan op woensdag 22 oktober een concert in het gemeentehuis in Birmingham. Er valt in Engeland een snel groeiende belangstelling voor orgelmuziek te consta teren. Het orgel in Londen, dat Piet Kee zal bespelen, is naar zijn mening het bes te moderne orgel van Engeland. Piet Kee zal in Engeland voor een groot deel zijn programma aan werk van Bach wijden. Verder zullen er werken van Sweelinck, Frescobaldi, Pachelbel, Bux- tehude, Franck, Reger, Messiaen en H. Andriessen door deze organist in Enge land ten gehore worden gebracht. Piet Kee, die tot nu toe in Alkmaar woonde, zal zich aan het eind van deze maand in Heemstede vestigen. Maandagmiddag om half twee is op het Staten Bolwerk in Haarlem de vierjarige Louise Voorman uit het kindertehuis aan de Schotersingel aangereden door een bromfietser, die na de botsing doorreed. Het meisje moest, gewond aan hoofd en beide benen, naar de Deo worden overge bracht. De politie verzoekt eventuele ge tuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen. Kwart eeuw bij het PEN Voor de directie van het PEN in Bloe- mendaal heeft ir. J. den Boesterd maan dagmorgen de heer A. den Boer, Moluk- kenstraat 9 in Haarlem, bureelambtenaar op det afdeling Voorlichting, ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum bij het P.E.N. gelukgewenst en de gebruikelijke gratificatie overhandigd. Van het provin ciale bestuur ontving de jubilaris een bloe menhulde. Ook op zijn afdeling werd de heer Den Boer gehuldigd en toegesproken door on der andere zijn chef, de heer L. J. van der Tooien, 's Middags recipieerde hij te zij nen huize, waar de heer C. C. M. Scholten voor het jubileumfonds van het P.E.N. het woord voerde. In de aula op de begraafplaats Wester- veld waren maandagmiddag velen bijeen om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overjchot van ds. E. Pot, eme ritus predikant der hervormde gemeente te Haarlem. Namens de wijkgemeente V der Haarlemse hervormde gemeente heeft de heer D. Selling een afscheids woord gesproken en herinnerd aan de ar beid door deze predikant in de wijk ver richt. Nadat de kist in de groeve was neerge laten zegde ds. W. M. van Asperen, die des morgens in de Grote Kerk de rouw dienst had geleid, de begrafenisliturgie, waarna hij het Onze Vader bad. Een zoon sprak woorden van dank. Cafetariahouder niet schuldig aan relletjes in Kleine Houtstraat In aansluiting op ons bericht in de krant van zaterdag over de rumoerige jongeren in de Kleine Houtstraat in Haarlem ver nemen wij nader, dat de strubbelingen zijn ontstaan toen enkele jongens op straat slaags raakten. De cafetariahouder, die pas enkele weken in de Kleine Houtstraat gevestigd is, treft, zo deelde men ons ver der mede, geen enkele blaam omdat hij er steeds in slaagt de luidruchtige jonge ren uit zijn winkel te weren.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5