aeda ee de protonplopper J EEG-ministers bereikten een vaag akkoord over de vrijhandelszone Wereldnieuws Zacht voor de tijd van 't jaar NAAIMACHINES 't Silver Stoepke 1000 sigaren Wam Heskes en Toon Rammelt Mannen van de maand Waarom. kijkt HIJ niet uit zijn ogen? TE BRUSSEL: Goudnotering verlaagd; zilvernotering verhoogd Atomic Fund verwacht verdere groei Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Beierse boeren wensen kaas- en melksubsidie Surinaamse bananen naar Nederland De knol van vroeger De investeringen in eerste halfjaar van 1958 Van Dorp en Co. verwacht geen verlies over 1958 Spaaroverschot bij boerenleenbanken voor „De gewone man"! I let op: de naam BIC staat op de schacht of op de punt. Vraag altijd de échte BIC en kijk liever twéé keeri Goede resultaten bij Simon de Wit; hoger dividend niet onwaarschijnlijk Lening overtekend Aanbeveling tot verlaging van enkele fiscale rechten DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 (Van onze correspondent in Brussel) ONDER VOORZITTERSCHAP van de heer Müller-Armack, Duits staatssecretaris van Economische Zaken, hebben de ministers van de zes landen die deel uitmaken van.de gemeenschappelijke markt vergaderd over de houding van de zes tegenover de Vrijhandelszone. Er is een vaag akkoord bereikt en dat is al meer dan in voor gaande vergaderingen die aan de Vrijhandelszone waren gewijd het geval was. Dit resultaat schijnt vooral te moeten worden toegeschreven aan de wat soepeler houding van de Fransen. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville was aanwezig. De Nederlandse delegatie werd geleid door staatssecretaris Van dei- Beugel. Het voorlopig akkoord moet nu nog nader worden uitgewerkt en daarna aan de intergouvernementele commissie van de O.E.E.S. worden overhandigd. Deze commissie \verd door de Europese Organisatie voor Economische Samenwerking belast met het opstellen van een ontwerp tot oprichting van een Vrijhandelszone. Deze zone, waarvan buiten de zes nog elf landen zullen deel uitmaken, zou Europese Economische Bond genoemd worden. In de vergadering werd het verslag, dat werd opgesteld door de heer Rey, presi dent van de groep voor de buitenlandse economische betrekkingen van de Euro pese Commissie, verder bestudeerd. Het heeft betrekking op een aantal institutio nele vraagstukken, die dienen opgelost te worden b\j de totstandkoming van een Vrijhandelszone. Een belangrijk vraagstuk is dat van de wijze van stemmen: gewone meerderheid of eenparigheid. Ook inzake de betrekkingen tussen de zes en de andere landen van het Vrijhan- delsgebied rijzen een aantal problemen, die in het memorandum behandeld worden. Zullen de zes steeds gezamenlijk moeten optreden, of zullen de leden van de E.E.G. onafhankelijk mogen handelen, wanneer het om vraagstukken in verband met de Vrijhandelszone gaat? In dit memoran dum worden alle mogelijkheden over wogen. Waarschijnlijk zullen, zoals de heer Rey na afloop van de vergadering mee deelde, de onderhandelingen van de zeven tien (zes plus elf) nu op 25 oktober plaats vinden na afloop van de Europese parle mentaire vergadering, die op 21 en 22 ok tober te Straatsburg zal worden gehouden. De Engelse houding De onderhandelingen zullen nog moei lijkheden genoeg opleveren, maar het ging er nu in de eerste plaats om het on der de zes eens te worden. Een van de voornaamste problemen was daarbij, dat van de vrijwaringsclausules, die moeten worden toegepast als de betalingsbalans van een der partnerlanden zich niet in evenwicht bevindt. Een ander moeilijk probleem vormt de kwestie, van de oor sprong der goederen. In tegenstelling tot Advertentie HOLLANDIA TRICOTAGES H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbe- drijven n.v. deelt mede dat vanaf woens dag de goudnotering is gebracht op 4.290 4.340 voor veredeling en 4.290 4.400 voor binnenlands goud, alles per kilogram fijn. Deze noteringen waren tot dusver respectievelijk 4.3004.350 en 4.3004.510. De zilvernotering is in gaande vandaag verhoogd en wel Van 106,25—111,75 tot 107,55—/ 113,05 per kilogram fijn. De voornaamste reden voor deze wijzigingen is de daling van de bui tenlandse valuta, met name van de dollar, die een correctie van de goud- en zilver- prijzen te Amsterdam noodzakelijk maakte. Blijkens het verslag 1957-'58 van het ..Atomic Development Mutual Fund" bleef de atoomindustrie in het op 30 juni 1958 geëindigde boekjaar groeien en bereikte zij, vergeleken met de dalende tendentie bij de meeste andere bedrijfstakken, in drukwekkende resultaten. Het fonds is een Amerikaanse beleggingsmaatschappij, die de haar toevertrouwde gelden hoofdzake lijk investeert in aandelen van onderne mingen, betrokken bij de ontwikkeling der atoomkernenergie. Het fonds telt een groot aantal Neder landse aandeelhouders en sedert 1 maart 1955 worden certificaten van tien aandelen ter beurze van Amsterdam verhandeld. De directie meent, dat de voordelen van belegging in de atoomindustrie in het thans lopende boekjaar nog duidelijker zullen blijken. Het „Fund" had op 30 juni 1958 ruim 20 miljoen dollar of 40 percent van zijn totale activa belegd in maatschappijen, werk zaam op het gebied van geleide projectie len en raketten. Het bestuur is overtuigd, dat de atoomindustrie nog pas aan het be gin staat van een periode van enorme groèi. Het totale vermogen van het ..Fund" op 30 juni 1958 had een waarde van 51.4 miljoen dollar. De Franse reserves De Franse goud- en deviezenreserves zijn in september 25 miljoen dollar gestegen tot 425 mil joen dollar. Met het dollargebied had Frankrijk in september een batig saldo'van 53 miljoen dol lar; met andere monetaire gebieden had Frank rijk in die maand een tekort op zijn betalingsba lans. Volgens functionarissen van het Franse mi nisterie van Financiën hebben de reserves thans een peil bereikt, waarop voor de eerstkomende tien maanden in de Franse deviezenuitgaven kan worden voorzien. Noorse Unileverbelangen De directeur-generaal van het Noorse pulpcon- cern Borregaard, Arne Meidell, heeft bekendge maakt, dat er onderhandelingen gaande zijn over de verkoop van de belangen van Unilever in twee Noorse ondernemingen aan Borregaard. De onderhandelingen hebben betrekking op de De No-Fa vetraffinaderij te Frederikstad en de Lil leborg-zeepfabrieken te Oslo. Volgens Meidell zullen de onderhandelingen nog enkele weken duren. de markt van de zes hebben de andere elf landen geen gemeenschappelijk buiten tarief. Men moet dus verhinderen, dat de goederen uit derde landen via bijvoorbeeld Groot-Brittannië onder abnormale douane condities de gemeenschappelijke markt binnenkomen. In het kader van de zeven tien zijn er nog vele netelige kwesties. Bij voorbeeld dat van het voorkeursrecht, dat de Britten wensen voor het Gemenebest, de contingenteringsproblemen in het kader van de Vrijhandelszone, de overdracht van betalingen. Maar in ieder geval is men te Brussel eindelijk een stap vooruitgekomen. De mogelijkheid dat de Vrijhandelszone op januari gelijktijdig met de eerste ver laging van de douanerechten door de zes zal kunnen worden ingevoerd, lijkt echter wel uitgesloten. Maar het schijnt dat de Engelsen, de voornaamste geïnteresseerden bij de Vrijhandelszone, op dit punt niet al te formeel zijn en wel geneigd zijn een overgangsregeling te treffen indien, zoals nu het geval is, in de onderhandelingen met de zes voldoende vorderingen zijn gemaakt. De regionale Beierse partij heeft zich in de landdag te München gekeerd tegen de invoer van kaas en volvette melkpoeder uit Nederland en Denemarken. Volgens een interpellerende afgevaardigde hebben deze invoeren een prijsval tot tien Duitse pen ningen per liter voor in Beieren geprodu ceerde melk veroorzaakt. Hij beweerde, dat in de eerste acht maanden van dit jaar melkproducenten en -industrie een verlies van ongeveer veertig miljoen Duitse marken geleden hebben. De Beierse partij eist van de regering te Mün chen een langdurige subsidie op de pro- duktieprijs van melk. Met de „Helicon" van de K.N.S.M. is een proefverscheping gedaan v.an .banan nen, die in Nickerie zijn geteeld. Men hoopt voor deze vruchten, die van uitste-. kende kwaliteit zijn, een markt in Neder land te vinden. De trossen werden verpakt in plastic zakken. Voor de aanplant, die onder leiding staat van het ingenieursbu reau H. N. van Dijk, bestaat bij het Suri naamse gouvernement grote belangstel ling. Vooral in verband met de heersende rijstziekte wordt naarstig gezocht naar een ander gewas, dat door de rijstverbou- wers in Nickerie kan worden geplant bij een onverhoopt wegvallen van de rijst teelt. Advertentie is het verfijnde polshorloge van thans. Wij kennen de weg in de enorme verscheidenheid, die de beste kwaliteit aan betaalbare prijzen paart. U behoeft dan ook nooit spijt te heb ben van een horloge, dat is gekocht bij GROTE HOUTSTRAAT 49 Het huis met het carillon Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in zijn statistisch bulletin gegevens gepubliceerd over de investeringen in vaste activa in het eerste halfjaar 1958. Vergeleken met de cijfers van 1957 het jaar waarin de investeringen hun hoogste na-oorlogse peil bereikten zijn de inves teringen in 1958 gedaald. Na uitschake ling van prijsverschillen bedraagt de da ling van de totale investeringen in vaste activa in het eerste halfjaar 1958 ten op zichte van de investeringen in het eerste halfjaar 1957 naar raming rond 12 percent. Voor de investeringen in de industrie be draagt de overeenkomstige daling bijna 14 percent, voor de investeringen in andere bedrijven 10 percent en voor de investe ringen van de overheid (exclusief die in overheidsbedrijven) 16 percent. De Nederlandse verlies- en winstreke ning van de n. v. v. h. G. C. T. van Dorp en Co. te 's-Gravenhage sluit over 1957 met een winstsaldo van 52.075 (v.j. 189.619). In het jaarverslag wordt medegedeeld dat de totale omzet niet onbelangrijk hoger was dan in 1956. In Nederland handhaafden de omzet en de bruto-winst zich op het peil van 1956. In de Nederlandse Antillen stegen de om zetten zeer belangrijk. Hoewel de aan loopkosten nog wat doorwerkten, kon de dochteronderneming aldaar het tweede boekjaar zonder verlies afsluiten. Het in de brutowinst begrepen restant winst transfer 1955 is nagenoeg gelijk aan het winsttransfer, dat in het boekjaar 1956 in aanmerking kon worden genomen. De to tale onkosten waren ruim 58 duizend gul den hoger dan in het voorafgaande boek jaar. De toekomst van het bedrijf in Indone sië is uiterst twijfelachtig geworden. Het vergroten van de belangen elders zal energiek worden voortgezet. Deze taak zal echter nog jaren vergen. De directie verwacht dat zij het boekjaar 1958 zonder verlies zal kunnen afsluiten en zij meent te mogen vertrouwen, in 1959 een be scheiden winst te zullen maken. Gezien de ontwikkelingen in Indonesië, stelt de directie voor, van het winstsaldo over 1957 50.000,- toe te voegen aan de va lutareserve en 2.075.82 over te brengen naar nieuwe rekening. Bij de Stichtingen Spaarbank van de Boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-bank te Utrecht, bedroegen de stortingen en terugbetalingen in septem ber 1958 resepectievelijk 119.700.000,— en 85.900.000,zodat er een spaarover schot was van 33.800.000,In de vorige maand bedroeg het spaaroverschot 53.400.000. Advertentie Toon Rammelt en Wam Heskes - respec tievelijk schrijver en spreker van de be kende radiorubriek „De gewone man." zijn door een jury van journalisten, ingesteld door de Nederlandse Sigarenindustrie, uit geroepen tot Mannen van de Maand. De 1000 sigaren die aan deze ere-tltel zijn ver bonden, werden hun vrijdag jl. overhan digd door Mr. Jan Dcrks, de geestelijke vader van deze thans beëindigde rubriek. 1616 maal „De gewone man"1616 maal de commentaar van het gewone, gezonde ver stand op de dingen van de dag1616 maal voor de Nederlandse luisteraars vijf minuten hartige, geestige zelfbespiegeling. De sigaar heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot het succes van deze rubriek, want Toon Rammelt, en Wam Heskes zijn grote liefhebbers van de sigaar, die hen inspireert en het leven filosofisch en met humor doet bezien. De voorkeur van „De gewone man" gaat uit naar sigaren, precies als die van de gewone man. Ook voor hem is het roken van sigaren het ware rookgenot. Advertentie Om u duidelijk te demonstreren dat 2 van de 3 Nederlanders wèl goed uitkijken als ze een balpen kopen - ze vragen en krijgen een BIC, de beste balpen Maar HIJ, nummer 3 - die kijkt niet, die neemt maar wat. Erg onverstandig. Want BIC, de échte BIC met schokbreker is de soepelste balpen - voor een goed, per soonlijk handschrift en... de voordeligste balpen die u kunt kopen Emissieprospectus In aansluiting op de mededeling van 3 oktober zegt de Twentsche Bank in een prospectus, dat op vrijdag 17 oktober de inschrijving openstaat op 1.024.000 aan delen B aan toonder (desgewenst op naam) ten laste van Simon de Wit n.v. te Zaan dam. De stukken zijn groot 1.000 en delen voor 1/4 in de resultaten over 1958 en ten volle in die van de volgende jaren. De in schrijving is uitsluitend voor houders van aandelen B. Het bezit van drie aandelen geeft recht op toewijzing van 2 aandelen B. Koers van uitgifte 100 percent. De claimhandel begint op vrijdag 10 ok tober. Officiële beursnotering zal worden aangevraagd. De opbrengst van de emissie zal in hoofdzaak worden gebruikt voor nieuwe inventarissen voor zelfbedienings winkels, voorts voor verbouwingskosten van winkelpanden en -oor de outillage van de centrale magazijnen. Het prospectus zegt, dat de omzet tot dusver in 1958 vér der is gestegen en dat de zaken zich gun stig bleven ontwikkelen. Onvoorziene om standigheden voorbehouden verwacht de directie over 1958 een hoger dividend te kunnen uitkeren dan over 1957 (8 percent). Blijkens de globale verlies- en winst-reke ning van 1 januari tot en met 9 augustus bedroeg het saldo winst ter verdeling 667.980 tegen een saldo over heel 1957 van 512.445. Geplaatst aandelenkapitaal per ultimo 1957 was 1.567.000; de reser ves bedragen 1.766.115. De directie taxeert dat de totale investeringen in 1958 675.000 zullen bedragen. Op de 5 percent 15-jarige obligatie lening 1958 II ten laste van de n.v. Export- Financiering-Maatschappij, groot 40 mil joen, is zodanig ingeschreven dat bij de toewijzing een reductie op de inschrijvin gen zal moeten plaatsvinden. 61. Toen Hertog Bruno onverwacht de cel binnen kwam, onderbrak hij daarmee het gesprek tussen Panda en Joris Goed- bloed maar hij kwam niet alleen om zijn gevangene te controleren! Zijn bezoek bleek een heel ander doel te hebben, want hij sprak op barse toon: „Ik kom je aan zeggen, welk vonnis over je geveld is! Het Hof heeft je veroordeeld tot dwangarbeid in het Koortsmoeras, tot je er in ver dwijnt! Vannacht zul je er heen worden gebracht!" „M-m-m-maar dat is ver schrikkelijk!" hakkelde Panda. „Luistert u nu toch eens even naar me„En vanaf heden", zo viel de hofmaarschalk hem in de rede, „zal er niemand meer zin hebben om naar je leugenachtig gepraat te luis teren! Dat is dat!" We hoeven nauwelijks op te merken, dat Panda aan de wanhoop ten prooi was, toen de hofmaarschalk ver volgens de deur achter zich dicht sloeg; maar wie het gebeurde ook te denken had gegeven, was Joris Goedbloed, die buiten alles had kunnen verstaan. „Wel tut tut!" m.ompelde hij. „Dus het manneke wordt naar het Koortsmoeras gestuurd! Dat zal hem de mond snoeren en onze plannen kunnen ongehinderd uitgevoerd wordenMaar anderzijdsWel, hmHet Koortsmoeras is hoogst on gezond, en het ventje heeft toch waarlijk geen slechte inborst! Misschien is men wat te streng jegens hem.? Ik moet zeggen, dat ik in de verleiding sta, om voor de on dankbare rakker in het geweer te komen GA .T .T. 'deskundigen Naar Reuter verneemt hebben vier eco nomen van internationale bekendheid, die een jaar geleden door de algemene orga nisatie voor tarieven en handel (G.A.T.T.) werden aangewezen, aanbevolen verlagin gen aan te brengen in de fiscale rechten op koffie, thee, tabak en andere primaire produkten. In het rapport van deze des kundigen, dat de volgende week zal wor den gepubliceerd en reeds ter kennis van de regeringen der aangesloten landen werd gebracht, worden ook verschillende andere manieren aangegeven, waarop de industrie landen de in economisch opzicht minder ontwikkelde landen zouden kunnen helpen. Verwacht wordt, dat de aanbeveling tot verlaging van de fiscale rechten grote be langstelling zal hebben. In vele industrie landen zijn deze rechten zo hoog, dat zij doeltreffender zijn dan invoerrechten om de invoervraag naar voedsel uit de tropen en andere produkten te beperken. Tot nu toe heeft men dergelijke rechten zuiver als een binnenlandse aangèlegenheid be schouwd, die als zodanig uitgesloten was van onderhandelingen over tarieven en andere handelsbelemmeringen. Het rap port zou ook nog de volgende aanbevelin gen tén bate van de primaire produktie- landen bevatten: verstrekking van gelden voor de vorming van buffervoorraden; ma tiging van het protectionisme voor de landbouw in West-Europa en Noord-Ame- rika; beëindiging van de voortgezette offi ciële voorraadvorming van landbouwpro- dukten; betere binnenlandse maatregelen tegen terugslagen in de economische be drijvigheid in de industrielanden: verdub beling van de kapitaalbijdragen aan het Internationale Monetaire Fonds. Zonder twijfel. Uit postzakken, die van Montevideo naar Zürich onderweg zijn geweest zijn in totaal elf aangeteken de brieven, gezamenlijk een bedrag in- houdend van 240.000 Zwitserse francs, ontvreemd. De recherche van de Zwit serse posterijen heeft zonder twijfel vastgesteld, dat de brieven in Uruguay zijn gestolen. Voorwaardelijk. Een rechtbank te Krakau heeft pater Karol Mazur, een parochie geestelijke uit Przodonica (in' zuidelijk Polen), tot acht maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij zijn parochianen op het hart ge drukt had geen lid te worden van de Poolse communistische partij. Pater Mazur zou gedreigd hebben katholieke leden van de communistische partij de sacramenten te onthouden. Spreekbuis. In Canada is een vereniging opgericht voor de vooruitgang van kleurlingen. De voorzitter verklaarde dat de 32.000 Canadese negers een spreekbuis moeten hebben. Een op de drie. Een op de drie Westduitse schoolkinderen is ziek. Dit hebben twee geleerden, die in opdracht van 't West duitse vakverbond, bijna 4 miljoen schoolkinderen hebben onderzocht, vast gesteld. Bij 15 tot 20 percent van de kin deren constateerde men afwijkingen aan de ruggegraat en gevolgen van een doorgemaakte rachitis, 3 tot 5 percent van de kinderen leed aan organische en functionele stoornissen en één op de vier kinderen had een nerveuze aan doening, zo meldt „Die Welt der Ar beit". Eruit. De Moskouse correspondent van het Amerikaanse radiostation „Columbia Broadcasting System" moet de Sovjet- Unie binnen 14 dagen verlaten. Deze uitwijzing staat in verband met de uit zending voor de televisie van het stuk „samenzwering om Stalin te vermoor den". Deze uitzending vond op 25 sep tember plaats onder auspiciën van de C.B.S. Zoals bekend heeft de Russische ambassadeur in Washington hiertegen krachtig geprotesteerd. Pokken. Volgens een woordvoerder van het ministerie van gezondheid in Dja karta, zijn in het plaatsje Kutobari, op het eiland Moena, ten zuiden van Cele bes, honderd mensen aan pokken over leden. In eerdere berichten was melding gemaakt van vijfhonderd slachtoffers, maar deze noemde de woordvoerder „vrij overdreven". Nog geen trek. De 35-jarige Nederlandse mevrouw Elmina Dunhart uit Parama ribo heeft al in veertig dagen niets meer gegeten. Zij drinkt alleen af en toe wat water. Mevrouw Dunhart is wel wat ongerust over dit vreemde gebrek aan eetlust, dat volgde op een zeer overvloedige maaltijd, ook al voelt zij zich goed. Mastodont. Mijnwerkers in een Oostenrijk se steenkoolmijn in Karinthië hebben de beenderen van een prehistorisch dier gevonden. Prehistorische specialisten hebben verklaard, dat het dier, dat ze» meter hoog was, een mastodont is ge weest, een van de voorvaderen van de olifant, Door "een brug. Êèn bus "mét 38 personen is door een brug over een rivier in het departement Antioquia, Columbia, ge zakt. Vier inzittenden kregen lichte verwondingen. De overige 34 inzitten den zijn vermoedelijk verdronken. Er is reeds een aantal lijken geborgen. Verbluffend. In vier uur tijd heeft eén reusachtige plastic ballon, die in Ala- mogordo in Nieuw Mexico is opgeste gen, een hoogte van 33.000 meter be reikt. De ballon draagt een hermetisch gesloten gondel, waarin zich de 26-jari- ge luitenant van de Amerikaanse lucht macht Clifton M. McClure bevindt McClure rapporteerde per radio, dat hij op die hoogte „de grens tussen licht en donker kon zien", hetgeen hij be schreef als „een zeer verbluffend schouwspel". Opgegeven. Als gevolg van het slechte weer is het zoeken van Hamburg uit ge staakt naar de drie opvarenden van het 99 ton metende Deense vrachtscheep je Jesanna, dat omstreeks het middag uur om hulp vroeg en dat hoogst waar schijnlijk gezonken is. Twee vliegtui gen van de R.A.F. en vijf Duitse sche pen hebben urenlang vergeefs ge speurd. Aan boord bevonden zich de ka pitein, diens vrouw en een jongen. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Over het zuidelijk deel van de oceaan strekt zich van Newfoundland tot aan de Golf van Biscaye een krachtig gebied van hoge druk uit. Hierin komen twee kernen voor met een barometerstand van 1031 mil- libaar. De ene kern ligt noordwestelijk, de andere oostelijk van de Azoren. Het de- pressiegebied bij IJsland verplaatste zich iets in noordoostelijke richting. Tussen bei de druksystemen in handhaafde zich een krachtige westelijke stroming, waardoor de fronten van de IJslandse depressie met grote snelheid over de Britse eilanden en de Noordzee trokken. Vanochtend bereik ten zij zelfs reeds Finland. In onze omge ving, waar de verplaatsing veel langza mer geschiedde, kwam het front echter bijna tot stilstand. Er zijn enkele aanwij zingen, dat zich ten westen van de Golf van Biscaye een kleine storing in het front gaat ontwikkelen. Deze zal vrij snel naar het noordoosten koersen en daarom is er morgen een grote kans op een bewolkte dag met plaatselijk enige regen. In het temperatuurverloop komt weinig verande ring. Het blijft dus zacht voor de tijd van het jaar. WEERRAI'PORTEN Temperaturen; bulten- Land maxima van giste- ren Binnenland heden O 3 T uur Neerslag laatste S-g 34 uur. 3 2 Vrijdag 10 oktober Zon op 6.54 uur, onder 17.59 uur. Maan op 3.34 uur, onder 16.41 uur. Maanstanden 12 oktober 21.52 uur 19 oktober 15.07 uur 27 oktober 16.41 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder geheel bew windst. 14 Ypenburg motregen zw 15 Vlissingen geheel bew zw 15 Eelde zwaar bew. zzw 14 Twente geheel bew. zzw 14 De Bilt regen zzw 14 Eindhoven motregen zzw 14 Vlv. Z.-Limb geheel bew. z 14 Helsinki regen zzw 13 Stockholm zwaar bew. zw 13 Oslo onbewolkt wzw 13 Kopenhagen half bew. wzw 14 Aberdeen licht bew. z 17 Londen mist windst. 18 Amsterdam motregen nno 15 Brussel motregen zzw 17 Luxemburg mist zzw 15 Parijs geheel bew. z 17 Bordéaux mist windst. 20 Grenoble mist windst. 18 Nice licht bew. nnw 24 Berlijn geheel bew zzw 17 Frankfort zwaar bew. wzw 16 München geheel bew windst. 13 Zürich mist nó 15 Genève half bew. windst. 15 Locarno mist zzw 21 Wenen mist nno 17 Innsbruck mist windst. 19 Rome onbewolkt ono 30 Ajaccio half bew. w 21 Madrid onbewolkt nno 24 Algiers licht bew. windst. 18 i V 8 3 5 4 1 3 2 3 .1 0,1 1 6 5 1 0 0 2 0.1 0,3 1 0 0 4 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 •0

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 2