Groen Co Hit to faprlpbpn frijb ÉÉN GULDEN! Tentoonstelling, gewijd aan lekker eten, in RAI-gebouw Conservatieven congresseren in de badplaats Blackpool arettes NU KUNTU VOOR IIL. I de meest gewaardeerde Amerikaanse sigaret nu in Nederland NAAIMACHINES Bezoeker krijgt ruim schoots zijn deel 3 Op de ^Praatótoel Centrale Verwarming Pow-R-Matic Oliebranders Oude zilveren rijksdaalders volgende week ongeldig Men kan ze tot 18 februari inwisselen RENAULT DAUPHINE GARAGE DEN HOUT 100 jaar geleden m „Voeding en Hygiëne99 geopend Persoonlijke bezitsvorming en hogere produktie worden bedreigd door stijgende werkloosheid Nederland blokkeert geen gelden voor Indonesië Bromfietser! Scooterrijder I Bescherm uw leven HEKLA VEILIGHEIDS HELM Zwijgende stoet trok door Den Haag Protest tegen uitwijzing van verstekelingen Gunstige ontvangst voor de nieuwe Franse kieswet VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 'MERKEN AMERICAN Spiegelbeeld Er moet iets mis zijn met onze spiegel. Elke keer dat ik er in kijk, kijkt mij een oude man aan. Ik heb deze spiegel nu al een dertig jaar en vroeger was die nog in orde. Als ik vroeger in de spiegel keek, keek mij een jonge man aan. Hij had een hoop haar, geen rimpels, geen hangwangen en zak kende kaken, geen wallen onder zijn ogen en de kleur van zijn haar was niet grijzig. Eigenlijk had het me op moeten vallen hoe in de loop der jaren er iets mis gegaan is met de spiegel. Want nu ik goed nadenk, herinner ik. me opeens hoe ik vroeger al geschokt was over de achteruitgaande kwaliteit van het beeld. Maar ik was me er niet op zulk een schokkende wijze bewust van geworden als van ochtend. Toen keek ik in de spiegel, en een oude man keek mij aan. Ik zelf, moet ik er bij zeggen, want u kunt mij natuurlijk niet zien, ik zelf ben een jonge man. Ik ben altijd een jonge man geweest, zolang ik me kan herinneren, o al zeker dertig jaar. Ik heb een volle kop met haar, straf gespannen wangen, jeug dige kin en hals, natuurlijk geen rimpels, enfin, precies zoals ik me voorstel, dat ik er uit zie. Een jongeman met jonge ver langens en jonge ambities. Wel, ik kijk in de spiegel, en daar kijkt me die nare, wat aftandse oude man aan. En het was geen toeval vanochtend, de spiegel blijft het doen; elke keer dat ik er in kijk, steeds is er weer die wat tragisch verzakkende m.an. Ik kan de spiegel laten nakijken, op nieuw laten verzilveren, verkopen of bre ken. Want er moet iets mis zijn Wie of wat kan die oude man zijn, die me aankijkt elke keer als ik mezelf in de spiegel wil bezien? Het doet er niet toe. Ik zal er aan moe ten wennen. De spiegel heb ik nu al tè lang gehad. En dat. is waarschijnlijk ook het ant woord. De spiegel is te oud geworden, is gebrekkig en lijdt aan slijtage en ouder domskwalen. De spiegel weet niet meer wat hij doet. Daarom, denk ik, stelt hij me zo teleur, elke keer dat ik er in kijk. H. B. Fortuin Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 Met ingang van 15 oktober 1958 worden de oude zilveren rijksdaalders buiten om loop gesteld. Dit betreft alle rijksdaalders, die sedert de totstandkoming van de Munt wet 1839 werden geslagen. Zij kunnen dus de beeltenis dragen van Koningin Wilhel- mina, van Koning Wilem III of van Ko ning Willem II. Om te voorkomen, dat te zijner tijd twee typen zilveren rijksdaalders, te we ten de oude reeds bestaande en de nieuwe rijksdaalders, die kleiner zijn, gelijktijdig gangbaar zullen zijn, worden de oude mun ten reeds thans ingetrokken. Volgend jaar zal begonnen worden met de aanmaak van 15 miljoen rijksdaalders. Het zilvergehalte van deze munt blijft 720/1000. Het gewicht wordt teruggebracht van 25 tot 15 gram en de diameter van 38 tot 33 mm. Tot 18 februari 1959 bestaat gelegenheid tot inwisseling van de oude rijksdaalders, bij alle postkantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en posttstations, en bij de kantoren en agentschappen van de Neder- Iandsche Bank. Advertentie RIJKWALITEIT en ZUINIGHEID van de zijn van die aard. dat elke aanstaande koper met gezond critisch verstand zorgt, zich nadere gegevens te verschaffen en indien gewenst, eens proef te rijden. Telefoon 12138 en 15056 Uit de Opregte Maandagsche Haarlemsche Courant van 11 Oktober 1858 PARIJS, 8 October Eenige dagen ge leden heeft „La Patrie" de wenschelijkheid betoogd, dat de tijd van geheel Frankrijk naar dien der Hoofdstad zou worden ge regeld. Dit is zeer hoog op genomen door vele departe mentale dagbladen. die hebben aangemerkt, dat zulks eene onge rijmdheid zou zijn; dat de zon te Straatsburg 21 minuten vóór Parijs opgaat en te Brest 27 minuten later dan te Parijs; dat men geene besluiten mag nemen, die met de natuur in strijd zijn, en wat des meer zij. Die van „La Patrie" blijven bij hun denkbeeld en beweren, dat de maatregel niemand zal kunnen hinderen en de Pa- rijzenaren zal baten, die thans de grootste moeite ondervinden, zodra zij zich buiten de hoofdstad begeven tengevolge van het verschil van tijd. De tegenstanders van den maatregel ge wagen van het stelsel der centralisatie, 't welk thans tot. in het bespottelijke zou worden doorgedreven; van de onverdrage- lijke aanmatiging van Parijs, 't welk zich in de plaats van de zon wil stellen tot regeling van den tijd, en wellicht eenmaal zoover zal gaan van te eischen, dat, bij besluit der Regeering, de Temperatuur van de Hoofdstad op de departementen van toepassing zal worden verklaard. PARAMOUNT ROKEN! (Van onze correspondent in Londen De Britse conservatieven zijn de laatste dagen van deze week voor hun jaarlijkse partijcongres in de badplaats Blackpool, in Lancashire, verzameld. Er zijn vier duizend afgevaardigden, zodat er van een vruchtbare gedachtenwisseling nog min der terecht komt dan bij Labour, dat een kleine tweeduizend man op zijn conferen ties pleegt te vergaderen. De werkelijke politiek wordt binnenskamers bekok stoofd. De monster-bijeenkomsten dienen als propaganda, om moed te verzamelen en om gemoedsstemmingen te ontladen. De collectieve „blok"-stemmen van de grote vakbonden, die als een stoomwals alle tegenstand vernietigen, maken het de mocratische proces op de socialistische congressen twijfelachtig. Bij de Tories vermijdt men die schijn tenminste, want per traditie bepaalt de „leider" de poli tiek. Dat is op het ogenblik de gevierde MacMillan, die zich, na een aarzelend be gin. de laatste maanden, toen hij koel en besluitvaardig in elke crisis stand hield, tot een waardelijke vaderfiguur heeft ont wikkeld. Waar Labour voor vele kiezers een soort vogelverschrikker is, kregen de Tories, die de maatschappelijk in het nauw ge brachte middenlaag zo vaak teleurstelden de rol van de afgewezen minnaar, die z'n uiterste best doet om weer in genade te worden aangenomen. Schoorvoetend zijn de afgedropenen naderbij gekomen en de eerste omhelzing heeft de vriendschap be vestigd. De verkoeling van een jaar gele den wordt gesymboliseerd door een ach terstand van achttien percent in populari teit voor de oppositie. De jongste toenade ring wordt uitgedrukt in een kleine voor sprong op Labour van ruim twee percent. Hoe wankel de romance nog is, blijkt wel uit het feit. dat de Tories in het opinieon derzoek enkele weken geleden ruim vier percent vóór lagen. Toch doen ze alles om de „zwevende" kiezers het „ja"-woord te ontlokken. Want de kracht van de conservatieven hun zwak is het romantisch terugverlan gen naar een afgesloten verleden ligt vooral in hun zakelijke werkelijkheidszin en hun pogingen aansluiting te zoeken bij de onmiddellijke noden van de politiek be langrijkste bevolkingslaag, de midden groep, die zich vaak tussen hangen en wur gen bevindt. De Tories komen met prakti sche voorstellen ter vergoting van de be staanszekerheid. Kernproblemen In het middelpunt van de aandacht staat de persoonlijke bezitsvorming, waarbij het doel is het aandelen-en woningbezit zo veel mogelijk tot de massa uit te breiden. Hierover is al vaak gesproken, maar om de liberalen het gras voor de voeten weg te maaien, lijkt men er thans meer vaart achter te zetten. De banken hebben pas hun deuren opengezet voor de kleine man girodiensten bestaan niet in Groot-Brittan- nië die in de gewijzigde economische omstandigheden vaak meer te beleggen heeft dan de verarmde rijkenEr zit ook een politieke kant aan het hengelen Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 naar het geld van de goed verdienende en op lage kosten levende groepen, die La bour mogelijk de rug zullen toekeren als zij rechtstreeks bij de zaken der vanouds welgestelden worden betrokken. Ook gelo- van de conservatieven, dat dé arbei ders harder of beter zullen werken, indien zij deelgenoot in hun bedrijf zijn. MacMil- lan's visie hierop is neergelegd in zijn twintig jaar geleden verschenen boek, waarin hij een versmelting van kapitalis me en socialisme bepleitte. Verder zijn de Tories er op uit om de ouden van dagen te helpen, onder andere door de invoering van staatspensioen. Zij komen er voor uit enkele van hun denk beelden van andere partijen te hebben overgenomen. Hun grote belofte is nog steeds de levensstandaard binnen een ge neratie te verdubbelen. Alles hangt af van de vergroting van de produktie en de export. De werkloosheid valt dan ook als een donkere schaduw over het congres. De regering geeft toe dat deze nog zal toenemen, maar acht geen reden aanwezig voor alarm, vooral omdat de cij fers in sommige andere landen ongunsti ger zijn. Ook wordt toegegeven, dat de re gering een zekere mate van werkloosheid heeft bevorderd in de strijd tegen de infla tie. Zij verdedigt de stelling dat vrijheid en gewaarborgde betrekkingen bij bepaal de firma's niet samengaan. De werkloosheid, waaraan men nu lijdt, is juist voldoende om de economie gaan de te houden. Dit moge theoretisch waar zijn, het vraagstuk van de verplaatsing van arbeidskrachten is nog verre van op gelost. Ook beseft men wel dat de kiezers de partij voorgoed de rug zullen toekeren indien de toestand blijft verergeren. De congresleiding betoogt echter dat de eco nomie nog nooit zo gezond is geweest. Het probleem is evenwel hoe de chronische plaatselijke of regionale werkloosheid te gen te gaan. Dat zal moeten gebeuren door krachtiger industrialisatie, hetgeen niet in een handomdraai kan gebeuren. Een typisch Engels vraagstuk is dat van de lijfstraffen, die sommigen weer willen invoeren wegens de onrustbarende toene ming van de misdaad. Het is de vraag of minister Butler, een vooruitstrevende strafhervormer, terug wil naar de gese ling met de stok of met de „kat" met ne gen staarten, een zweep van geknoopte touwen. Het zijn overigens vooral de vrien delijke conservatieve dames, die bloed willen zien.. Bij al deze somberheid, kent het congres ook een vrolijke kant in de persoon van de jolige, kwajongensachtige voorzitter. Lord Hailsman, die vroeger als Quinten Hogg een populair lagerhuislid was. Zijn stunts elke ochtend zwemmen in de kou de zee, een ontmoeting met een schoon heidskoningin, het luiden van een handbei als slecht voorteken voor Labour (voor wiens ondergang de bel luidt) zorgen voor een soort pret, welke kennelijk de kloof tussen partij en massa moet helpen overbruggen De Nederlandse regering heeft geen en kele blokkademaatregel getroffen terzake van overmakingen, die verband houden met het goederenverkeer met Indonesië. Dit is heden van bevoegde zijde mede gedeeld naar aanleiding van berichten in de Indonesische pers, waarin zulks werd beweerd. (Van een onzer verslaggevers) VEEL EN LEKKER ETEN, bij voorkeur op een koopje, is een van onze nationale ondeugden. Het zal dan ook wel dringen worden op de tentoonstelling „Voeding en Hygiëne", die prof. dr. P. Muntendam, de directeur-generaal voor <Je Volksgezondheid, vanochtend in het Amsterdamse RAI-gebouw geopend heeft. Want daar kan iedere bezoeker een weeklang naar hartelust (en geheel gratis) smullen van vrijwel alle voortbrengselen onzer levensmiddelenindustrie en dat in zulk een omvang, dat gij het beste met een nuchtere maag derwaarts kunt gaan. MAAR VOOR wij de vele heerlijkheden die hier zomaar voor het toetasten liggen, uitvoeriger voor u gaan beschrijven, moe ten we eerst even stilstaan bij de minder materialistische kant van deze eet- en drinkexpositie, die gehouden wordt ter ge legenheid van het feit, dat honderd jaar geleden een begin gemaakt werd met het toezicht van de overheid op de levensmid delen. Warenwet en vleeskeuringswet heb ben in die honderd jaar heel veel nuttig werk verricht voor de bescherming van onze volksgezondheid, maar dat neemt niet weg dat er ook thans jaarlijks nog dui zenden processen-verbaal opgemaakt moe ten worden wegens knoeierij met minder waardige of bedorven voedingsmiddelen. Toch is er ook een enorme vooruitgang geboekt. De bonafide producenten hebben tegenwoordig vrijwel allen hetzij indivi dueel of collectief de beschikking over laboratoria en proefstations, waar voort durend gewerkt wordt aan de kwaliteits verbetering en de produktieverhoging. Ve le van die nuttige instituten zijn met hudje en mudje naar het RAI-gebouw gekomen om ook het publiek eens nader kennis te laten maken met het wetenschappelijke vorsingswerk. „Melkweg" De expositie is verdeeld in een aantal afdelingen, meestal gegroepeerd om één centrale stand, waarin de bezoeker op aanschouwelijke wijze voorgelicht wordt omtrent de produkten en werkwijzen der verschillende branches. De afdeling zuivel is met een oppervlakte van achthonderd vierkante meter de grootste en imposant ste. Pronkstuk van deze stand is de „melk weg" een tot in details uitgewerkte ma quette van 15 m2, die een duidelijk beeld geeft van de lange weg die de melk af legt „van koe tot consument*'. U kunt overal naar binnen kijken, in een model boerderij, een miniatuur-kaasfabriek, een melkinrichting, compleet met centrifuges, sterilisators en flessenvulautomaten. Wilt gij wat oppervlakkiger in de melk duiken, dan kunt ge een praatje gaan maken met de „sprekende koe", die antwoord geeft op al uw zuivelvragen. Er is natuurlijk een melkbar met een gezellig zitje, waar men u de heerlijkste milkshakes bereidt, als mede een demonstratiekeuken met een staf van kookleraressen, die allerlei exqui se zuivelhapjes gereedmaken en laten Advertentie met de (in België en andere Zanden zijn veilig- heidshelrrm reeds verplicht) EN TERECHT» velen danken hun leven aan hun vefügheids- helm! De statistiek bewijst het Ruim vierhonderd Ambonezen zijn gis- eren in Den Haag van het Lange Voor hout naar het Plein getrokken, waar zich het ministerie van Justitie bevindt. Het was een zwijgende stoet, maar spandoe ken spraken duidelijke taal: „Waar blijft uw Christenhart?" „Oordeel niet naar uw wetten, maar naar uw geweten" „De Historische band tussen Nederland en Ambon blijft nog altijd bestaan". Op deze wijze wilde men protesteren tegen de uit wijzing van 37 verstekelingen, die thans weer op weg zijn naar Indonesië. De mi nister van Justitie, prof. mr. I. Samkal- den, ontving een delegatie van drie perso nen. Het waren de voorzitter van de B.P.R.M.S., het vertegenwoordigend li chaam der republiek Zuid-Molukken, de heer J. Mailuhuw, de secretaris J. Matau- seja en de commissaris I. Marasabessy. De heer Maihuluw overhandigde de minis ter een enveloppe. „Ik zal aan dit stuk de zelfde zorg besteden als aan al deze aan gelegenheden", antwoordde prof. Samkal- den. „Twee leden van de Tweede Kamer hebben mij reeds vragen over deze zaak gesteld. Ik moet die vragen nog beant woorden. U begrijpt, ik ben in de eerste Plaats verantwoording schuldig aan de Staten-generaal". De heren verlieten na een handdruk de zaal en gingen naar bui ten, waarna de zwijgende stoet met de spandoeken en de R.M.S.-vlaggen weer vertrok. proeven. Bijzonder aanbevolen: yoghurt- pudding en kaasbitterballen. Voorts kan men deelnemen aan diverse raad- en behendigheidswedstrijden om fraaie prijzen. Onder anderen wordt hier elke dag een ijskast „vergeven". In een „zuivelbio" worden tenslotte doorlopende voorstellingen gegeven van aardige werf- films, onder andere een nieuw poppen- filmpje in kleuren van Joop Geesink. Een moderne, elektrische broodoven in vol bedrijf vormt het middelpunt van de bakkerij-afdeling. Hier kan de bezoeker royaal belegde broodjes, vers uit de oven, consumeren en tevens kennismaken met de fijnste banketbakkerswaren, die bewij zen dat ook de bakker-van-vandaag zijn mooie handwerk nog niet verleerd is. Zeebanket Een uitgebreid assortiment zeevis, dat dagelijks door de IJmuidense reders aan gevuld en ververst wordt, is te zien en te proeven in de collectieve stand Vis. Huis houdschoolmeisjes onthalen de liefhebbers op een keur van visdelicatessen, haring- slaatjes en hors d'oeuvreshapjes naast een ijsplateau, waarop de zeldzamer bewo ners van de Noordzee, zoals inktvissen en haaien, te pronk liggen. Voorts kan men in een koekepan met een middellijn van twee meter vis zien bakken en ter plaatse nuttigen. De tegenstelling oud-nieuw is hier belichaamd in een ultramoderne vis winkel, geflankeerd door twee onvervalste Jordaanse garnalenpelsters anno 1900, compleet met spuuglok en roodbaaien on derrokken. Mosselen in allerlei variaties zult ge ook kunnen keuren; alleen oesters- met-champagne ontbreken helaas. Indrukwekkende „kotta missies" ver welkomen u in de afdeling groenten en fruit met een sappige Surinaamse sinaas appel. Men ziet hier voorts een complete groentetuin waarin een keurcollectie der beste produkten van tuinbouw en fruitteelt is samengebracht. De aardappel wordt hier gepropageerd met een vrolijk mario nettenspel en bij de Westlandse kassen kunt ge u laven aan een glas druivesap, ter plaatse geperst. Wijn proeven Mocht ge een sterker drankje prefere ren, dan kunt u terecht in de collectieve stand van de stichting wijnpropaganda, waar bevallige jongedames in als wijnva ten uitgevoerde kioskjes de bezoeker a rai- son van een kwartje een kostelijk glas Bordeaux of Bourgogne, een frisse Rijn wijn of een kruidige „Gewürztraminer" uit de Elzas aanbieden. Wat er alles met de kip en het ei te ver sieren is, wordt u getoond in de afdeling Pluimvee. Een bedrijf van een eierenhan- delaar, met een ingenieuze sorteermachi- ne, is er in werking te zien, terwijl men in de poelierswinkel daarnaast kippen en malse Pekingeenden aan het spit voor u braadt. Ook de afdeling vlees brengt in haar stands de tegenstelling tussen vroeger en nu in beeld. Men vindt er een complete modelslagerij, blinkend van chroom en spiegelglas, waar in koelvitrines een keur van fijne vleeswaren is uitgesteld. De sombere, oudmodische slagerij daarnaast steekt daar wel heel erg ongunstig bij af. Regelmatig worden hier wedstrijden ge houden in het opmaken van exquise vlees schotels en ook daarvan zult ge, als be zoeker uw deel krijgen. Rats, kuch en bonen Rondom deze collectieve inzendingen zijn een reeks van informatiestands en de monstratielabs gerangschikt van de we tenschappelijke instituten die zich met de zorg voor ons voedsel bezighouden. Deze stands, waaronder die van de Wereldge zondheidsorganisatie en de F.A.O., het T.N.O.-voedingsonderzoek, de Planten- ziektekundige dienst, het Instituut voor Visserijprodukten en tal van andere, zijn misschien op het eerste gezicht wat min der spectaculair, maar lonen toch ruim schoots de moeite van een bezoek. Ook de Landmacht is vertegenwoordigd met een bijzonder originele inzending, bestaande uit een antieke en een hedendaagse, vol automatische veldkeuken, die beide aan de lopende band rats, kuch en bonen pro duceren voor het geval dat gij, na al het voorgaande, misschien nog hongerig zoudt zijn. Het lijkt ons niet gewaagd, te voorspellen dat het storm zal lopen in het RAI-ge bouw. Vanmorgen om elf uur, toen de deuren opengingen, verdrongen zich reeds honderden kijkers met hongerige blikken aan de kassa's, met het zwakke geslacht natuurlijk verre in de meerderheid. Ons advies kan kort en bondig zijn: Verzuim deze leerzame en „innemende" tentoonstel ling niet. Ge kunt er tot achttien oktober terecht. PARIJS (UPI) De plannen van De Gaulle voor parlementaire verkiezingen volgens een nieuw stelsel hebben bijval gevonden bij vrijwel iedere grote politieke groep in Frankrijk, behalve dan bij de communisten. De vrees voor een breuk tussen de rechts-georiënteerden in Alge rije en De Gaulle is eveneens verdwenen, omdat belangrijke rechtse groeperingen naar aanleiding van zijn program voor Algerije verklaard hebben, dat dit een waarborg is, dat dit gebied met Frankrijk zal worden „geïntegreerd". Het program van De Gaulle blijkt veel instemming te ontvangen, zowel van oudstrijders-vereni- gingen als van studenten-organisaties, de ruggegraat van de rechtse beweging in Algerije. Hun gunstige reactie geeft de zekerheid, dat zij het plan voor Algerije zullen steunen. Toen De Gaulle zijn programma ver leden week ontvouwde, ging er eerst een gemurmel van ontevredenheid op onder de kolonisten en rechts-georiënteerden. Maar het „Comité de Salut Public" in Al giers heeft nu verklaard, dat de econo mische en politieke maatregelen van De Gaulle van Algerije op den duur een integrerend deel van Frankrijk zullen ma ken. „Integratie" is het hoofddoel van de Franse rechtse beweging in Algerije en de uitspraak van het comité zal, naar men verwacht, beslissend zijn voor de steun, die De Gaulle in Algerije zal krijgen van de rechtse elementen. De Franse communisten noemen het nieuwe meerderheidsstelsel een „politieke kanker" en ,,"n oude truc". Overigens werd de beslissing van de uiterst-rechtse con servatieven tot en met de linkse socia listen, door de leiders toegejuicht. De linkse politicus Mitterrand, die bij het referendum zijn „verzetspartij" (U.D.S.R.), evenals de communisten, tegen had laten stemmen, begroette de nieuwe kieswet als „goed nieuws". Onder hen, die verder van hun goedkeuring blijk gaven, waren ex- premier Gaillard, leider van de radicale partij (linkse centrum) en Frédéric-Du- pont, een van de voornaamste woordvoer ders in de kamer voor de onafhankelijken (conservatieven). De communisten stelden onder het oude stelsel in ieder departement kandidaten en slaagde er bij de laatste verkiezingen in, een vierde van alle zetels in de Nationale Vergadering te veroveren. Dat was het gevolg van de evenredige vertegenwoor diging, die goed georganiseerde partijen bevoordeelde en dikwijls een meerderheid van verdeelde kiezersgroepen benadeelde. Nog meer protesten De jongerenbeweging „De Jonge Leeu wen" te 's Gravenhage heeft in samenwer king met het Veteranenlegioen Nederland en de jongerenafdeling van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" een comité ge vormd, dat door middel van acties zal pro testeren tegen het terugzenden van 37 ver stekelingen naar Indonesië. Onder meer 'al op ramen en auto's het nummer „37" •'orden aangebracht. De Nederlandse Bond van Wereldburger? eeft telegrafisch bij de minister van Jus- ie geprotesteerd tegen wat zij noemt de edwongen repatriëring van de 37 verste elingen. De bond verzoekt de minister de verstekelingen weer in Nederland toe te aten of indien dit niet meer mogelijk is hen in Nederlands Nieuw-Guinea te werk te stellen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3