Een als „herboren" spelend Engeland speelde met Russische voetballers Nederlands B-elftal verloor in oefenduel van Duisburger SV Russische schakers winnaars in het FIDE-landentoernooi Andermaal nederlaag van de titelhouder Deslauriers Machtig MHBS bracht TOG de eerste nederlaag toe Johnny Haynes scoorde een hattrick Aanvalslinie bood perspectieven maar verdediging was zwak De Blinkert en HBC deelden de winst Rus leidt nu met 16-10 13 Gewichthaffen Jules Perel bedankt als voorzitter KNKB Geen Russische radio reportage van match Vier deelnemers delen de eerste prijs in toto Miliaire voetbalploeg versloeg de Grieke Slecht doel schieten hij heide voorhoedes OM DE WERELDTITEL DAMMEN Nederland zeker van de tweede plaats in de classificatiegroep A DWT-ploeg versloeg Sleutelstad met 3-1 ÖévoMeybalcöi«ö DUNDERDAG 2 3 OKTOBER 1958 Göteborg is gewroken. Volledig zelfs, want na Het gelijke spel (22) en de neder laag 1) waarmee Rusland de mannen van Billy Wright in juni in Göteborg de ffeg naar de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioenschap versperden, jS op deze mooie woensdagmiddag de overtuigende revanche gekomen. Het is niet, zoals in Göteborg, een strijd geworden tussen twee gelijkwaardige teams. Neen, de ffloer dan 100.000 gelukkigen die een plaatsje in het Wembley-stadion hadden kunnen veroveren, hebben een herboren Engels team aan het werk gezien, een ploeg die met je Russen „gespeeld" heeft. Zelfs de 50 was nog geflatteerd voor de Russen. Advertentie Het Russische team. waarvan toch ze- ren spelers ook in Zweden zijn uitgeko men, was eenvoudig geen tegenstander mor de Engelse ploeg. Was in Zweden de goede conditie de beslissende factor, die je Russen in de kwartfinales bracht, nu jmper vier maanden later kwam een Russische ploeg in het veld die een volko men gebrek aan conditie had. Dit en het goede werk van de Engelse „new look"- voorhoedc. waarin Derek Kcvan en Bob Robson hun plaatsen hadden moeten af staan aan veteraan Nat Lofthouse en Bob by Charlton, waren de voornaamste oor zaken van de Russische debacle. Slechts in de eerste 20 'minuten van de wedstrijd hebben de Russen redelijk par tij kunnen geven, daarna kreeg de strijd een eenzijdig karakter. Steeds weer flit sten Brian Douglas eindelijk weer bril jant —en Tom Finney, de Engelse vleu gelspelers, langs hun tegenstanders. En eigenlijk is het onbegrijpelijk dat deson danks doelpunten uitbleven tot in de laat ste minuut van de eerste helft. De Engelse midvoor Nat Lofthause In duel mei de Russische spil Kuznetsov. In die 44ste minuut begon linksbinnen Johny Haynes aan zijn hattrick. Na een ombinatie met Douglas en Finney gaf ie Fulham-linksbinnen doelman Bal- ajev van elf meter afstand geen schijn van kans. De Russen mochten van geluk 'preken dat arbiter Guigue, de man die in Zweden ook de eindstrijd tussen Zweden in Brazilië leidde, een minuut later voor de rust floot, want de Engelse aanvallers sadden elkaar gevonden. De tweede helft Maar „golden boy" Bobby Charlton en tijn mede-voorwaartsen bleven doorgaan. Oak na de hervatting was er weinig spra- ie van strijd. Het was voor de Russische ferdedigers, om wanhopig van te worden. Al in de eerste minuut bracht Nat Lofthouse doelman Baljajcv in grote moei- Ijkheden. Ternauwernood kon de Rus de kopbal van de Brise aanvalsleider stop- itn. Het geluk was overigens niet met de Engelsen, want het was arbiter Guigue die zeker niet sterk leidde ontgaan dat Baljajev de bal achter de doellijn stopte. Maar de doelpunten zouden komen. Weer was het Haynes, die maakte dat zijn vele tienduizenden supporters konden 'Jichen. Ruim een kwartier na de rust flgelde hij van 20 meter onverwacht in. Opnieuw had de Russische goalie geen verweer (2-0). Haynes bleef bet, in verre schoten zoe- <en. En niet ten onrechte, want tien mi- juten voor het einde trof één van zijn be aamde schoten, zeker van 30 meter af- levuurd, doel (3-0). Het was afgelopen mét de Russen :ook de laatste tegenstand was gebroken. Na- :at Brian Douglas vijf minuten later in het iussische strafschopgebied tenval was ge tracht, zorgde Bobby Charlton voor het ierde doelpunt. In de laatste minuut ceeg Lofthouse eindelijk loon naar wer- «n. De middenvoor omspeelde enkele Advertentie 0p de algemene vergadering van de koninklijke Nederlandse Krachtsportbond d'a op zondag 9 november wordt gehou- kn, zal de samenstelling van het bonds- dastuur worden gewijzigd. De huidige voorzitter, de heer Jules Perel, stelt zich namelijk niet herkiesbaar. Advertentie Russische verdedigers en met het rechter been joeg hij de bal hoog in de touwen: 5-0. de triomf was compleet. Na in zeven achtereenvolgende wedstrij den geen overwinning te hebben gehaald, dus eindelijk een zege voor het Engelse team. Een zege, even sensationeel als de 6-3 nederlaag de enige nederlaag van de Engelse ploeg op eigen bodem op die 26ste november 1953 in datzelfde Wembley Stadion tegen het Hongaarse „wunder- team" geleden. Het Engelse voetbal-prestige was her steld. De teams speelden in de volgende op stellingen: Engelanti: doel: Macdonald, achter: Howe en Shaw, midden: Clayton. Wright en Slater, voor: Douglas, Charlton, Loft house, Haynes en Finney. Rusland: doel: Baljajev, achter: Kessa- rev en Kuznetsov, midden: Voinov, Mas- lenkin en Tsarev, voor: Metreveli, Ivanov, Simonian, Mamedov en Iliine. De B.B.C. heeft microfoon-faciliteiten geweigerd voor een Russische radiorepor tage van de wedstrijd EngelandRusland in het Wembley-stadion. Dit moet, volgens een verklaring van de B.B.C., worden toe geschreven aan het feit dat haar niet de verzekering was gegeven dat haar eigen voor Rusland bestemde uitzendingen van de wedstrijd niet gestoord zouden worden. De Engelse doelman McDonald grijpt de bal weg voor de voeten van de Rus Metreveli (links) onder hel toeziende oog van Clayton. (Telefoto). De eerste prijs in de KNVB-toto van zon dag is gewonnen door vier deelnemers, die ieder 14 uitslagen juist hadden voorspeld. Deze vier, die dus 88.754 te verdelen hebben, zijn afkomstig uit Arnhem, Ge leen, Heerlerheide en Nijmegen. Voor de tweede prijs van 38.037. meldden zich 54 deelnemers met 13 punten. Het Nederlands B-elftal, dat zich voor bereid op het komende duel met de Zwit serse B-ploeg, heeft woensdagavond in het Goffertstadion in Nijmegen voor 7000 toe schouwers een vlotte en vaak zeer aan trekkelijke oefenwedstrijd gespeeld tegen de Duitse Oberligaclub Duisburger SV. Onze landgenoten verloren met 3-2 (na een 2-1 voorsprong bij de rust), maar des ondanks had het spel vele positieve facet ten, vooral dat van de voorhoede, waarin de beide binnenspelers Rijvers en Vonhoff herhaaldelijk de aandacht op zich vestig den. Zwak daarentegen was de verdediging. De Nederlandse defensie werd teveel overrompeld door de snelle open combina ties van de Duitse voorhoede en speciaal spil Weustink verdedigde zich onvoldoen de tegen zijn directe tegenstander de in valler Lohmann, die alle doelpunten voor het Duisburger SV scoorde. In de eerste helft kwamen de kwalitei ten van de Nederlandse combinatie het duidelijkst naar voren. Kanthalf De Ko ning (Sparta), Rijvers (Fijenoord), Von hoff (DWSA) en de jeugdige middenvoor Theunissen (Vitesse), toonden een opmer kelijk begrip voor eikaars capaciteiten en het waren vooral deze vier spelers, die herhaaldelijk de Duitse defensie onder druk zetten. Ook Bosselaar (Sparta) pas te zich vaak aardig aan, maar de kleine Rotterdammer streefde teveel naar per soonlijk succes en remde daardoor de aanval te vaak af. Rechtsbuiten Angenent (Fortuna) vaak door zijn medespelers vrijgespeeld, faalde ondanks een prachtig doelpunt volkomen hij reageerde voort durend onvoldoende op het voortreffelijk positiespel van zijn medevoorwaartsen. De Nederlandse B-ploeg startte vlot en reeds na acht minuten kwam Theunissen na een vlotte combinatie met Vonhoff en Angenent zeer dicht bij een treffer. Zijn harde schot, met opvallend gemak gelost, belandde echter tegen de lat. Maar reeds in de volgende minuut werd het toch 1-0. Theunissen leidde het doelpunt in met een handige pass aan Vonhoff, die vervolgens doelman Broden kansloos passeerde. Het technisch zeer bekwame Duitse team bereikte echter snel een gelijke score. Middenvoor Lohmann had de Nederland se defensie enkele keren ontwricht door zijn snelle sprint. Maar steeds had een der verdedigers, voor wie het gladde veld een duidelijke handicap was, de moeilij ke situaties nog kunnen oplossen. Na der tien minuten was het echter niet meer mo gelijk. Lohmann dribbelde opnieuw be kwaam langs Weustink en onmiddellijk daarop was doelman Roffel (GVAV) ge slagen. De Nederlandse keeper kwam daarna nog meer voor moeilijke situaties te staan, want het goede positiespel van de Duis burger SV kreeg door de slordige dekking van Brull (Rapid) en Weustink veel ef fect. Linksbuiten Drehman kogelde de bal eenmaal hard langs het Nederlandse doel. Schaap (Enschede) kon kort daarop Bermel slechts door een gedurfde sliding een scoringskans ontnemen. En boven dien moest Roffel enkele keren goed rea geren bij schoten van Lohmann en Cerwan. De Nederlandse combinaties waren in middels constructief gebleven en na 36 mi nuten leidde dat tot een 2-1 voorsprong. Na een afgeslagen hoekschop plaatste Bos selaar de bal weer fraai voor het doel en voor een der onthutste Duitse verdedigers had kunnen ingrijpen, flitste het hoofd van Angenent naar de bal: een doelpunt van zeer goede kwaliteit. Na de rust daalde het spelpeil. De Ne derlandse kanthalfs Schaap en De Koning de laatste speelde een voortreffelijke wedstrijd moesten meer aandacht gaan besteden aan hun defensieve taak en daar door ontstond op het middenveld een ruim te, die Vonhoff en Rijvers ondanks hun ijver en spelinzicht niet meer konden op vullen. Duisburger S.V. kreeg daardoor langzaam maar zeker een overwicht, al bleven de tegenacties van Theunissen en Vonhoff zéér gevaarlijk. Bijna buitte de kleine middenvoor zelfs een misverstand tussen doelman Broden, rechtsachter .Tosten en spil Koll uit, maar zijn te haastig gericht schot vloog langs het doel. Duitse doelpunten konden echter niet uitblijven. In de achtste minuut kwam dan ook de gelijkmaker Spil Weustink faalde in een poging om de bal terug te spelen op Roffel hij verzwikte daarbij zijn -enkel en moest worden vervangen door Munsters waarvan Lohmann dankbaar profiteerde. Drie minuten voor tijd, juist in een periode waarin Nederland B zich scheen te herstellen, scoorde Lohmann ten slotte uit een pass van Drehman het beslissende doelpunt. Nederland B speelde in de volgende op stelling: doel: Roffel, achter: Brull en Veldhoen, midden: Schaap, Weustink en De Koning, voor: Angenent, Vonhoff. Theu nissen, Rijvers en Bosselaar. Advertentie do zege behaalde, dienden de zege ..directer" waren, er weliswaar in eigen verdediging De wedstrijd tussen de militaire voet balploegen van Nederland en Grieken land, woensdagmiddag voor 6000 toe schouwers op het terrein van Hoiitrust in Den Haag gespeeld, is geëindigd in een 1-0 zege voor de Nederlanders. Het doel punt werd in de tweede helft gescoord. Het is een weinig grootse, doch zeker aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin het team met het hechtste ploegverband De Nederlanders ver- omdat hun aanvallen De Grieken slaagden de bal snel uit de naar het Nederlandse strafschopgebied te brengen, doch zodra het Nederlandse doel dicht benaderd was, faalden de gasten en het beslissende schot bleef steeds te lang uit. Stopper Hans Kraay had het in de eer ste fase van de strijd nogal moeilijk met de snelle middenvoor Ifantis elf keer in ternational doch spoedig had de DOS- speler de juiste tactiek gevonden en daar na was de Griekse voorhoede in feite bedwongen. In de aanval ging het, vooral na de rust, minder goed. Middenvoor Janssen miste enkele zeker niet al te moeilijke kansen en ook rechtsbuiten Den Engelse was weinig doortastend. Daarbij kwam nog dat Mpulijn zeker niet slecht te veel streefde naar persoonlijke ^succes sen en ook' zijn tegenstanders wilde pas seren. wanneer dit absoluut niet nodig was- en slechts de „vaart" uit de aanval haaï- de. De grote man in de voorhoede was on getwijfeld Piet Kruiver, die bijzonder ac tief was en zowel op het middenveld ope reerde als in de spits van de aanval. In de tiende minuut na de hervatting kwam het doelpunt. De Kreek (Feyen- oord) rondde een solo op links af met een hard schot. Via de handen van Serafidis caramboleerde de bal in het doel (1-0). Ne derland bleef ook hierna gevaarlijker Vooral Janssen kreeg enkele goede kan sen. doch de aanvalsleider talmde te lang en zijn schoten waren te slap om succes op te leveren. Door dit resultaat gaat België over naai de finale-groep. Wat in het toernooi van 1956 aan geen der 19 deelnemers is gelukt, namelyk om Deslauriers een nederlaag toe te brengen, heeft Koeperman nu reeds viermaal klaar gespeeld. Ja viermaal, want ook de dertiende partij is woensdagavond na 64 zetten in een nederlaag geëindigd voor de titelhouder. En het merkwaardige is dat. wat in 1956 ook met de grootste verwikkelingen niet is gelukt, Koeperman juist bereikt met zeer sobere middelen. Maar er moet ook direct worden bijgevoegd dat de Deslauriers van 1958 zeker heel wat minder is dan de Deslauriers van 1956. Het is merkwaardig hoe de Canadees in twee jaar tijds zo aan speelkraeht heeft ingeboet. Hij weet tegen de Russische aanvalsmethodcn absoluut geen afweer te vinden. In deze party pro beerde de Canadees het nu eens met een „Springer-opening" in de voorhand. De dammer uit Kiev heeft zyn man echter volkomen juist gepeild. Hy doet geen moeite in de opening iets te bereiken. Integendeel, hy zoekt juist naar vereenvoudiging en wacht geduldig tot de Canadees zich ergens blootgeeft. Niet steeds lukt dat, maar woensdagavond is het hem wonderwel gelukt. Het was woensdagavond, tijdens de laat ste ronde van het FIDE-landentoernooi in Miinchen aan diverse tekenen merkbaar dat sommige posities onveranderlijk vast stonden. De Argentijnen hadden Pilnik en Penno thuis gelaten en hun match lever de binnen twee uur vier remises op. Bij de ontmoeting Hongarije tegen Israel ging het net zo, maar daar duurde de hele match drie uur. Intussen waren ook in an dere wedstrijden de nodige remises geval len. Alleen Tal (Rusland) kon het niet laten en won binnen drie uur van Walther, waarmede hij zijn persoonlijke score in dit toernooi bracht op 13V» punt uit vijf tien partijen. In de ochtenduren had Rus land de titel reeds definitief veroverd, zo dat de grote zege op Zwitserland slechts een toegiftje was. Er werd overigens bij wijze van contrast zwaar gestreden in de matches Oost-Duitsland tegen Bul garije en Oostenrijk tegen West-Duitsland, waaraan de rivaliteit tussen Oost- en West Duitsland stellig niet vreemd is. Nederland, dat deze laatste ronde in ging met een voorsprong van 2'/s punt op de naaste concurrent Canada, zou in elk geval aan twee punten voldoende hebben voor het bezetten van de tweede plaats. En toen Canada binnen drie uur twee re mises toestond aan Columbia was zelfs één punt voor Nederland al voldoende. De uitslagen van de partijen voor de elfde en laatste ronde luiden: Ude ronde: Finaleeroep: Spanje—Ver. Staten 1 1; Argentinië—Tsjechoslowakije 2—2; Enge landJoegoslavië l1-.—2><; Oost-DuitslandBul garije LOostenrijkWest-Duitsland 'c Zwitserland—Rusland '.j - 31j. Klassificatiegroep A: Polen Zweden 20: Co lumbia—Canada 2—1: BelgiëDenemarken Vs— 3'i; Nederland—Frankrijk 2—1Hongarije—Israël 2 2: FinlandIJsland 1-jV». Klassificatiegroep B: Griekenland—Italië 11; IerlandPhilippijnen Mt2!->; Tunesië—Porto Ri co 2—0: Iran—Portugal 112 21 Noorwegen— Schotland 11; Libanon Zuid-Afrika 1—2. Bovendien werden nog enkele afgebroken par tijen uit de negende en tiende ronde uitgespeeld. "Negende ronde: Finalegroep: Oostenrijk—Zwit serland Vi>3'i. Tiende ronde: Klassificatiegroep A: Frankrijk België 14—2'-2. Klassificatiegroep B: Portugal—Tunesië 34— Porto RicoIerland 2';14; PhilippijnenGrie kenland 2 2. Na de elfde ronde is de stand thans als volgt: Klassificatiegroep A: 1. Hongarije 31 pt; 2 Ne derland 28 pt. plus 1 afgebr. partij'. Canada 244 pt. en 1 afgebr. partij; 4. Columbia 234 pt. en l afgebr. partij: 5. Israël 234 pt.; 6. Denemarken 23 pt.; 7 Polen 214 pt. en 2 afgebr. partijen; 8. Zweden 20 pt. en 2 afgebr. partijen; 9/10. IJsland en Finland elk 174 pnt. en 2 afgebr. partijen; 11. Frankrijk 144 pt. en 1 afgebr. partij; 12. België 13' nf. DWT heeft voor de bekercompetitie KNZB de eerste wedstrijd gespeeld en met drie-een gewonnen. In Leiden ging de strijd tegen Sleutelstad. Het was aan bei de kanten een komen en gaan voor het doel. Na vele missers verraste Rob van Driel de Sleutelstad-doelman met een ver schot. Nadat enige aanvallers van Sleutelstad tegen paal en lat hadden geschoten zette DWT een offensief in. Fons Roozekrans kreeg in de DWT-verdediging een vrije worp te nemen, die op de hand van Rob van Driel werd geplaatst (0-2). Na de rust scoorden de gastheren. Ge Luttikhui- zen bracht de eindstand op een-drie. De reserves van VZV zijn in het Sport- fondsenbad in Haarlem in het strijdperk geweest tegen NVA, dat goed op schot was. In de eerste helft kwam NVA door Nichtenbrugge, Terra, F. en E. Dellebach met vier-nul voor. In de tweede helft werd de NVA-er Terra het water uitgezonden, maar NVA bleef door sneller zwemmen het terrein beheersen en VZV kreeg geen kans de verkregen spelersmeerderheid uit te buiten. Het bleef vier-nul voor NVA. Advertentie Met veel machtsvertoon heeft MHBS in de volleybalcompetitie haar Hoornse con currente TOG de eerste nederlaag toege bracht. Zelden zagen wij de „witten" zo fraai spelen: de opslag was krachtig en zeker, de spelopbouw was af en de aan vallen werden met vele smashes voortref- feiyte-afgerond en dit alles tegen een tegen- Standster die met internationaal Corry v. ïk:Horst tot de grote favorieten in de over gangsklasse gerekend moet worden. Beide ploegen zagen direct het belang van een goede start en er ontstond een pit tige party waarin TOG er in slaagde om de gastvrouwen die toen nog niet zo sterk speelden als in de volgende sets in de laatste fase van de eerste set te overspe len: 3—3, 7—3, 7—7, 11—11, 11—14 (time out voor MHBS) 1115. In de tweede set begon voor de Haar lemmers de victorie, eerst nog met een dragelijke uitslag 1510, maar in de derde set draaide MHBS zo soepel dat er voor de gasten geen houden meer aan was. MHBS nam een 8—3 voorsprong waarna Marianne Fprtanier MHBS naar 124 ser veerde, eindstand 154. In de vierse set. konden de gasten voornamelijk door goed werk van Corry v. d. Horst het evenwicht nog bewaren 33 en 36 maar wa ren hierna niet meer bestand tegen de Haarlemse smashes die regelmatig bressen sloegen in de Hoornse 'verdediging; 96 (time out voor TOG), 158. Die Raeckse won Na een slechte start waarin TOG spoe dig de eerste winst noteerde (159) volgde herstel van Die Raeckse in de tweede set. Het spel van de rood-witten was echter nog weinig overtuigend en zelfs waren zij weer dicht bij een nederlaag; 51, 119, 1113, 1614. De derde set bracht de Haarlemmers minder moeilijkheden (156) weer in tegenstelling met de vierde set die na een aanvangkelijke 61 voorsprong via Even verslapte Deslauriers en onmiddel lijk kwam de Russische stoomwals in wer king. Met een doorzicht en een begrip van strategie.die ieders bewondering afdwongen, drong zwart in een minimaal aantal zetten de witte stellingen binnen. Verschillende malen leek het of Deslauriers erin zou slagen de aanval baas te worden, maar het was niet meer dan schijn. Elke zogenaam de afweer bracht namelijk nieuwe ver zwakkingen. Ook en vooral toen algemeen gedacht werd dat bij de 48ste zet de uit dager de aanval even had laten schieten. Maar ook dat bleek maar schijn. Koeper man had het eindspel prachtig berekend en na 64 zetten moest de wereldkampioen ver klaren dat zijn vierde nederlaag een vol dongen feit was. Prettig deed aan dat Deslauriers vol bewondering was voor de Russische over winning. „Hij speelt zeer sterk", zei de kleine man en zo is het inderdaad. De stand is nu 1610 in het voordeel van de uitdager. De veertiende partij wordt vrijdag in Den Haag gespeeld. Het verloop van de dertiende partij was als volgt: Deslauriers (wit) Koeperman (zwart.) 1.31—26 19-23; 2.37-31 20—24: 3.41—37 24—29: 4. 33x24 23—28: 5. 32x23 18x20. Het moet. gezegd dat liet Russische openings repertoire wel wat eenzijdig is. maar Koeperman bevindt, er zich wel goed bij, dus waarom zou hij het uitbreiden. R. 37—32 14—19: 7. 46-41 12-18: 8. 41—37 7—12; 9 39—33 10-14; 10. 44—39 5—10: 11 50—44 19—23; 12 34—30 14 19: 13. 30-25 10—14: 14 40—34 23— 23. 15.32x23 18x40; 16.45x34 12—18: 17.37—32 1—7; 18. 42-37 7—12; 19. 47—42 20—24; 20. 34—29 2-7; 21. 29x20 15x24; 22. 33-28 18—23: 23. 28—22 Wit had niet zo'n haast. Interessant en kansrijk was: 23. 31—27 waarmee heel wat zwarte zetten worden belet, bijvoorbeeld: 234—10; 24. 28—22 17x28; 25 35—30 24x35 26. 25—20 14x25; 27. 44—40 35x33; 28. 38x18 13x31: 29. 32x5 met dam voor wit. Of ook 2313-18; 24 28—22 1 7x 28: 25. 37—31 28x37; 26. 27-21 16x27; 27. 31x2 en wit wint. 2317x28; 24. 26—21 16x27; 25. 31x33 13—18. De spanningen zijn er weer geheel uit. En wit die terrein verloren heeft moet zich thans wee. voorbereiden op een stoomwalsmanoeuvre tegen zijn lange vleugeir 26. 33- 29 23x34; 27. 39x30 18—23: 28. 44—39 9— 13; 29. 39-33-13—18; 30. 43—39 8—13; 31. 39 - 34 Zwart heeft een betere stelling, ondanks alle witte afbraakpogingen. 3111—16; 32. 33—29 24 x33 33. 38x29 Wit. begrijpt dat hij iets moet gaan doen om een herhaling van de tiende en elfde partij te voorkomen, maar ook deze manoeuvre kan zijn nadeel niet opheffen. 3316—21; 34 49—43 6—11; 35. 37-31 23— 28: 36. 32x23 19x28: 37. 43-38 11-17: 38. 38—33 28x39: 39. 34x43 17—22: 40. 43—38 21—26. Meer in de lijn lag 22—28. Dan kon echter vol gen 41. 42-38 en op 18—22 42. 38—33 28x39; 43. 48—43 39x48; 44. 31—26 48x31; 45. 36x20 12-17; 46. 20—14 en wit heeft een stuk meer bij gunstig eindspel. Daarom en om nog enkele andere mo gelijkheden na 22—28 laat zwart deze zet achter wege. al kan langs deze weg de aanval ook nog zo krachtig worden doorgezet. Koeperman is ech ter vooral bevreesd voor de vindingrijkheid van zijn tegenstander. Wel een bewijs hoe hij deze psychologisch juist heeft gepeild. 41. 38—33 26x37; 42. 42x31 12—17; 43. 30—24 17— 21: 44. 4842 3-9; 45. 31-26 21—27; 46. 42—38 7- 12: 47. 24—20 13—19; 48. 35—30 19—23. Algemeen dacht men hier dat de tekstzet iets te vroeg was en 1217 beter, maar in het verdere verloop bleek de Russische visie de juiste. 49. 38—32 Blijkt echter geen ressource meer te zijn. 4.927x38: 50. 33x42 23x34: 51. 30x39 22— 27: 52. 42—38 18-23; 53. 38-33 12—17; 54. 39—34 17—22: 55. 34—30 23—28: 56. 33—29 28-32: 57 29— 23 32 -38; 58. 30—24 38 43: 59. 20-15 43—49: 60. 23—19 14x23: 61. 24-20 23—29: 62. 20—14 9x20: 63. 15x33 49—32; 64. 33—29 32—38. Wit geeft op. 75, 7—13 en 1313 met 1513 voor die Raeckse verloren ging (22). Spanning Na een korte rust moest de stryd be slecht worden in een vyfde beslissende set die ver boven het vertoonde in de vooraf gaande sets uitkwam. Duidelijk sprong nu het verschil tussen beide ploegen in het oog; Die Raeckse technisch belangryk ster ker met meer souplesse, TOG stug en vol hardend. In een snel en meeslepend spel nam TOG met 63 de leiding maar spoedig kwam de score in evenwicht en via 66 en 1010 nam de spanning toe. Vooral de jongeren bij Die RaeckseBorman, v. Beekum en Wetterhahn weerden zich uitstekend en droegen veel bij tot de Haarlmse zege die met 1510 een feit werd. Jac. Moolenaar verving Co de Nobel en dit mocht een morele steun zijn, in de aanval was De Nobel echter niet te vervangen. Afdeling Met spel waarin een goede opbouw een voorname rol innam, heeft CIOS de re serve-ploeg van Die Raeckse met 15—11, 154 en 1513 geklopt. In de eerste set keken de toekomstige sportleiders tegen een 112 achterstand aan die in een rush werd omgezet in een 1511 setzege. Leuk om te zien was de derde set waar in Die Raeckse met enthousiasme verdedi gend lot grote prestaties kwam en CIOS luide aangemoedigd door zijn supporters werkeiyk alles moest geven om de stryd in drie sets te beslissen en hier maar ter nauwernood in slaagde. Voornamelijk door een zwakke arbitrage is de zege van HVS 2 op PSCB nog danig in gevaar gekomen; 158, 415, 153 en 1512. Santpoort had weinig moeite om het Zandvoortse OSS in drie sets te klop pen; 15—10, 15—8 en 15—6. Dames Leidster HBC moest in eigen zaal tegen concurrente De Blinkert na een 21 voor sprong genoegen nemen met een gelijkspel zodat de kloof tussen beide ploegen twee punten groot is gebleven. Slechts enkele vleugjes van goed volleybal konden het vermoeden wekken dat in deze sfeerloze wedstrijd twee teams speelden die tot de sterksten in de eerste klasse dames be horen. Technisch was het jeugdiger HBC ster ker, maar goede set-ups en lastige plaats- ballen, waarmee De Blinkert-aanvoerster Wil Daan excelleerde, zorgden voor een duel met wisselende kansen. Nadat HBC de eerste (1511) en De Blinkert de twee de set met 159 had gewonnen leek het er in de derde set veel op dat de Berken rode combinatie via 01. 41 en 44 recht op een gedecideerde zege zou af gaan. 144. Serves van mej. Smitde HBC-aanvoerdster en smashes van mej. L. Jansen waren aan deze ruime voor sprong niet vreemd. Maar de Blinkert sloeg nog terug hoewel de zege niet in direct gevaar kwam (157). In de vierde set voerde de Blinkert- coach een vreemd beleid toen hij op een 21 achterstand door een wissel de aan val van zijn ploeg ging verzwakken. Moeizaam ging in deze laatste set de score omhoog totdat De Blinkert op de stand 109 van geen toegeven meer wist en met 1510 de set in haar voordeel besliste (2—2). Eclecta ontmoette Vesmia in grootse vorm en had niet het minst in te brengen. Alleen de derde set werd door de rood- witten gewonnen nadat men eerst nog een 91 voorsprong moest prijsgeven; 1212. De setstanden luidden: 156, 151, 1215 en 154. Het duel tussen HVS en OSS was het predicaat eerste klasse niet waardig. Een goede opslag betekende een punt. Men zal de „passiviteit" moeten verlaten en moeten zorgen achter of onder de geser veerde bal te komen dan pas kan er van een juiste spelopbouw sprake zijn. Een wedstrijd waarin de serve een zo overheer sende rol speelt als in deze ontmoeting is het aanzien nauwelijks waard. HVS won verdiend en zonder moeite met 12—15, 15—10, 15—3 en 15—8. Heren: PSCB—HVS 2 1—3, Die Raeckse —TOG 3—2, Santpoort—OSS 3—0, HVS 3 Gios 2 13. CIOSDie Raeckse 2 30, De Blinkert 2Velox 03, Hepol 2 OVRA 4 3—0, CIOS 3—OVRA 2 1—3, HBC 3—WIK 4 3—0, HBC 2—WIK 2—2. Dames: Vesmia—Eclecta 3—1, MHBS— TOG 3—1, HVS—OSS 3—1, Vesmia 3—De Blinkert 3 3—1, De Blinkert 4—OG 3 1—3, DSS 4—OVRA 3 0—4, AVC 3—Gios 3 0—4, HBC 4DSS 13, Topscore 2DSS 3 3—1, TopscoreSpaarnestad 3—0, HBC 5 —Eclecta 3 0—3. HBC 3—Set up 2—2, HBC De Blinkert 22. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13