KOFFIE HUG I^rouueI) Welkom voor prof. Kretschmer Neon Kalenders 1959 Boekhandel VEKO HAARLEMS DAGBLAD OPRECHtE HAARLEMSCHE COURANT 5 ...slaap diep en gezond, drink Soldaat in Haarlem liep telkens weg naar zijn meisje Zeepost Hervormd predikant over leven van monniken UIT STAD EN STREEK Bezichtiging Petrus en Pauluskerk in Haarlem-N. A mateurtoneel „Adieu en au revoir" DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT Jubileum bij het P.E.N. Examens Uitspraken Haarlemse rechtbank L. J. M. van Bruggen koninklijk onderscheiden Winterprogramma „Weten en Werken" Nieuwe dojo voor judoërs in Bloemendaal Youth for Christ houdt „rally^ in Concertzaal Auping wenst U welterusten Lezing over kustvaart Burgerlijke stand van Haarlem PONDERDAG 23 OKTOBER 1958 De regenten van het St. Elisabeths gast huis in Haarlem hebben professor Ernst Kretschmer uit Tübingen woensdagavond iij zijn komst in ons land in de renais- gncezaal van het Frans Halsmuseum een •eceptie aangeboden. De wereldvermaar de psychiater zal in ons land enige voor brachten houden, ondermeer op het con ges van de Geneeskundige vereniging tot bevordering van het ziekenhuiswezen. In de met kaarsen verlichte zaal heeft ren gezelschap van vooraanstaande per sonen professor Kretschmer een welkom bereid. Bij de ontvangst waren onder meer aanwezig: de hoofdinspecteur van je geestelijke volksgezondheid, dr. P. J. Piebenga; de Commissaris der Koningin ir Noordholland, dr. M. J. Prinsen: pro fessor dr. L. I. van der Horst, hoogleraar an de gemeentelijke Universiteit in Am sterdam; professor dr. E. A. D. E. Carp, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit in Leiden; de president van de rechtbank in Haarlem, mr. A. M. baron van Tuyll van jerooskerkenartsen en leden van de achterlijke macht. In zijn functie van president van het re- (entencollege van het St. Elisabeths gast- :uis sprak burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers een welkomstwoord, waarna hij rofessor Kretschmer en diens echtge note in het Duits toesprak. „Onze weten- :'napsmensen interesseren zich voor de vvaringen van uw studies", aldus mr. ïemérs. Hij overhandigde mevrouw Sretschmer een boeket bloemen in de deuren van de bloemenstad Haarlem. De heer P. A. Heeres, geneesheer-direc- >:ur van het St. Elisabeths gasthuis en ttrzitter van de Geneeskundige vereni- ag tot bevordering van het ziekenhuis wezen, sprak zijn vreugde uit over de be- «idheid van professor Kretschmer, in ons ad over de behandeling van neurosen te Advertentie Voor gezondheid en ge noegen is alléén het beste goed genoeg. Koffie Hag, de enige coffeïnevrije koffie met een 50-jarige wereld reputatie zal elke fijnproe ver bekoren. KOFFIE HAG coffeïnevrij spaart hart en zetu/iven Importeur: HAG Verkoopkantoor Haarlem - Postbus 619 Voor de krijgsraad in Den Haag stond sn soldaat terecht, omdat hij tot drie keer be uit de kazerne in Haarlem was weg kopen om zijn meisje op te zoeken. Het meisje zit momenteel in het Huis "=n Bewaring wegens enkele diefstallen. De soldaat, een Amsterdammer, werd •W zijn commandant gekenschetst als «n onverschillige jongen, die echter zijn -enst behoorlijk deed. Uit dat woord onverschillig blijkt, dat 'ieze commandant de Amsterdammer in öjn diepste wezen niet kent," zei de ver- Mjger, kapitein W. G. Tibben. die het ast de eis van de auditeur-militair, twee aaanden militaire detentie, niet eens was. Natuurlijk had de soldaat niet weg mogen apen, nog we) tot drie maal toe, maar Pij wilde bij het meisje zijn, bij wie de Migang met de soldaat niet zonder gevol- ien was gebleven. De soldaat werd veroordeeld tot twee aaanden militaire detentie, waarvan vijf 'eken voorwaardelijk met een proeftijd een jaar. Met. de volgende schepen kan zeepost 7;ordeh verzonden. De data, waarop de «rrespondentie uiterlijk ter post moet !!jn bezorgd, staan achter de naam van het klip vermeld. Argentinië: s.s. „Lancero" -■10; Australië: s.s. „Groote Beer" 28/10; j' I.Himalaya" 1/11; Brazilië: s.s. „Alhena" •-10, s.s. „Argentina" 1/11; Canada: s.s. Rijndam" 26/10; m.s. „Noordam" 30/10; Chili: via New York 30/10; Nederlandse Antillenm.s. „Helicon" 27/10; Ned. Nieuw ?«inea: m.s. „Sumatra" 29/10; Nieuw Zee- •jnd: via Engeland 1/11; Unie van Zuid- Afrikas.s, „Groote Beer" 28/10; Suriname: ..Castor" 29/10; Z.W. Afrika: m.s. Arundel Castle" 1/11. De Duitse psychiater professor Ernst Kretschmer werd in het Frans Hals museum een receptie aangeboden. V.l.n.r.: de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers; de Commis saris der Koningin, dr. M. JPrinsen, professor E. Kretschmer, professor L. I. van der Horst. spreken. Hij schetste de wereldwijde be tekenis van de Duitse psychiater. De heer Heeres wijdde aandacht aan de pro blemen van de psychiatrie. „Onze psy chiaters hebben onvoldoende tijd voor de behandeling van neurosen. Ook de zieken huizen kunnen hieraan onvoldoende aan dacht schenken, zodat deze patiënten tus sen de wal en het schip belanden". Pro fessor Kretschmer komt de eer toe richt lijnen te hebben gegeven voor de groeps behandeling van neurosen. Als herinnering aan het museum bood de heer Heeres mevrouw Kretschmer een boek over Frans Hals aan. Professor Kretschmer sprak een dank woord voor de prettige ontvangst. Hij toonde zich onder de indruk van de sfeer volle omgeving, waarin de traditie leeft. Ook in de oude universiteitsstad Tübin gen is de traditie voelbaar. De psychiater zei verheugd te zijn over de behandeling van neurosen te kunnen spreken en nieu we ervaringen te kunnen uitwisselen met Nederlandse geleerden. De professor be sprak enkele problemen van zijn weten schap. Hij vroeg de psychiaters eerbied van de menselijke waardigheid. „Als die naren der mensheid willen wij mensen in nood bijstaan en nieuwe persoonlijkheden vormen", aldus professor Kretschmer tenslotte. Na deze toespraken bleef men nog ge ruime tijd bijeen. Er bestond gelegenheid voor een rondgang door het museum. Ds. A. Dronkers uit Utrecht was woens dagavond verhinderd op de gemeente- avond van de Hervormde Kerk in Bloe- mendaal te spreken over: „Hebben mon niken en kluizenaars ons in deze tijd iet;- te zeggen?" Dr. J. 1-1. Stelma, Hervormd predikant in Bloemendaal, had zich bereid verklaard de taak van ds. Dronkers ovei te nemen. Aan de avond werkte mee de Oekraïnische tenor Konstantin Sadko. die met zijn zang diepe indruk op de aanwe zigen heeft gemaakt. Ds. Stelma vertelde dat deze tenor in dertijd uit Rusland is gevlucht. Sadko heeft een avontuurlijk leven achter de rug en woont (hans als genaturaliseerd Neder lander in Doorn. Het is hem dit jaar ge lukt een bezoek te brengen aan de berg Athos, een schiereiland in de Griekse ar chipel. Eenzame monniken bevolken dit eiland met zijn twintig kloosters. Talloze kluizenaars leven er in de spelonken. Sad ko heeft veertien dagen het leven van de ze monniken meegeleefd en zich met hen in lofzang en gebed verenigd. Hij is zo on der de indruk gekomen van de Grieks-or thodoxe liturgie dat hij heeft besloten zich zijn verdere leven daarmee bezig te hou den. Door middel van zijn zang legde hij van zijn bewondering voor deze liturgie getuigenis af. De zanger werd op het or gel begeleid door de organist Piet Halse- ma, die ook een solo, psalm 140 van Swee- linck, speelde. Ds. Stelma zei dat de monniken op Athos ver leven van het gedruis der we reld. Hier komen zij tot zelfinkeer. De eeuwen door heeft het contemplatieve le ven van de monniken hier stand gehou den. Zij leven in strenge ascese en concen treren zich volledig op de inhoud van het Evangelie. Deze monniken hebben de mo derne mens iets te zeggen, zij zijn een voor beeld van rust en bezinning. Veelal ont breekt de moderne mensen, deze zoekers naar utiliteit, de vrede van de ziel. In zelf inkeer en wijsheid kan men van de monni ken vee] leren. Met een avondgebed van de Nederland se liturgie uit de zestiende eeuw besloot ds. Stelma de bijeenkomst. Advertentie Koninginneweg 6 Tel. 14024 Nieuws in het kort Kolendampvergiftiging. Woensdag middag om vijf uur is in de woning aan het Schapenplein 4 in Haarlem een zestig jarige vrouw gevonden, die bewusteloos was geraakt door kolendampvergiftiging. Zij werd naar het Grote Gasthuis over gebracht. Inbraak. In de loop van woensdag avond is er ingebroken in een huis aan de Prins Mauritslaan in Haarlem. Uit een sieradenkistje werd een aantal bijoute rieën vermist. Hersenschudding 1. Woensdagmorgen om elf uur is een 74-jarige aannemer uit Haarlem op de hoek van de Magdalena- straat en de Kinderhuisvest in botsing gekomen met een personenauto omdat hij deze wagen geen voorrang verleende. De wielrijder werd met een hoofdwond en een lichte hersenschudding naar het Dia- conessenhuis vervoerd. Hersenschudding II. Woensdagmiddag om half een heeft zich op de hoek van de Dr. Leydsstraat en de Kritzingerstraat in Haarlem een botsing voorgedaan tussen een vrachtauto en een bestelwagen door dat de bestuurder van eerstgenoemde auto geen voorrang verleende. De bestelauto werd ernstig beschadigd en de bestuurder, een 38-jarige schilder uit Blokker, moest met een lichte hersenschudding naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. „Weten en Werken". De vereniging „Weten en Werken" houdt donderdag 30 oktober haar jaarvergadering in een der zalen van café-rest. Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. De agenda ver meldt onder andere gedachtenwisseling over het volgende programma, waarbij de leden hun wensen naar voren kunne" brengen. Bazaar. Het bestuur van de Juliana- school in Zandvoort organiseert voor 3 en 4 november een bazaar in de schoolloka len aan de Brederodéstraat ten bate van het schoolfonds en bestemd voor de aan schaffing van instructieve leermiddelen De bazaar zal zowel des middags als des avonds op beide dagen zijn geopend. Zondag 26 oktober zullen de bewoners van Haarlem in de gelegenheid gesteld wor den de nieuwe rooms-katholieke Petrus en Pauluskerk aan de Muiderslotweg te be zichtigen. Dit kan geschieden des mor gens na de missen van 10.45 en 12 uur en des middags van 3 tot. 4 uur. „Adieu en.... au revoir", het toneel spel door Christien van Bommel Kouw en Henk Bakker; waarin de auteurs het lot van een beroemde operazangeres schet sen, die haar carrière gedeeltelijk prijs geeft ter wille van haar gezin, wordt in de ze omgeving niet dikwijls meer gespeeld. Misschien worden onze toneelamateurs afgeschrikt door het specifieke milieu van het stuk of missen zij de actrice, die over de nodige allure beschikt voor het karak teriseren van een rol als Anita Gianotti. Het uitbeelden van een door haar kunst bezeten actrice stelt nu eenmaal een Ne derlandse dilettante voor een enorme op gave. „Nieuw Leven" heeft dit risico genomen, door woensdag in de stadsschouwburg met „Adieu en...au revoir" haar win terseizoen te openen. Het resultaat was in weinig opzichten bevredigend. Over het geheel genomen is regisseur Jaap Kuyper er niet in geslaagd het milieu te verheffen boven wat men gewoonlijk aanduidt als de „gegoede burgerstand". Dit zou nog te vergeven zijn waar het de fabrikant Frank Andersen en de kinderen betreft, die tenslotte geheel buiten het bohemien- leven staan; maar wij zouden in Frank toch gaarne iets van de charmeur hebben gezien, die het aannemelijk maakt dat Stella bereid is „met hem te vluchten". Een gevierde vrouw als Anita offert ten slotte haar carrière voor hem op. Dit was uitgesloten bij de dorre figuur, die Theo van der Have in deze rol op de planken zette. Daarbij faalden ook zij, die wel de sfeer van het internationale concerlwezen hadden moeten opbrengen. Zo miste Jaap Sibrandi de kans van Mario Conolli een bedrijvige en aan sterk contrasterende stemmingen onderhevige impresario te maken. En het uitbeeldingsvermogen van Wim Plantema was evenmin voldoende voor het typeren van een geraffineerd- charmante falsaris. Tegenover deze zwakke herenbezetting kan gelukkig met meer waardering over de prestaties der dames worden geschre ven. In de eerste plaats dan Tonny Hage- bout-Baay, die zich met gratie over het to neel beweegt, prima articuleert en over voldoende talenten beschikt om de scène telkens te beheersen. Zij heeft deze op voering dan ook practisch gedragen en hoewel de temperamentvolle diva er nog niet helemaal uitkwam, mag het grote succes bij het publiek voornamelijk aan haar worden toegeschreven. Naast haar was Guus van Abbevé-le Fèbrë ruim vol doende als de intrigerende Stella en be wees Rie Hazevoet-Kerkhoff in de kleine rol van Cathrien eveneens een karakter tot in de finesses te kunnen uitbeelden. Netty Verkijk en Bob Stompé waren de naar moederliefde hunkerende kinderen, waarvan eerstgenoemde als Mimi haar partner met levendigheid en dictie in alle opzichten overtrof. Advertentie Advertentie „Alas," quote the swain, „verïïy, Sweet Maid, thou'lt have nothing of me." „Kind Sir," quoth the maid, „Pray be thou not dismayed. Just hand me your Mink and we'll see." Mink Op 26 oktober zal de heer A. Konijnen burg wonende Kerkerinklaan 68 in Sant poort gedurende vijfentwintig jaar de elektriciteitsvoorziening van Noord-Hol land hebben gediend. De heer Konijnenburg, werkzaam als chef-monteur bij de afdeling Hoogspan- ningskabelnetten bij het P.E.N. in Bloe mendaal, zal dit heugelijke feit op maan dag 27 oktober vieren en die dag door de directie van het P.E.N. worden ontvan gen. 's Middags reeipieert de jubilaris in het Verenigingsgebouwtje aan de Pasto- rieweg 3 in Santpoort tussen drie en vijf uur. Advertentie voor uw vrienden overzee, moeten NU verzonden worden. Wi.i hebbèir eën. fraaie, sortering en zorgen voor solide verpakking. ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandidaats examen rechten, mevr. E. G. M. Rutgers-Wes- sels. mei R. Vegling en de heer L. Prakke. allen te Amsterdam; J. Fokkens, Den Helder; J. de Vries. Zaandam. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot arts: D. Mulder. Heemstede. Leiden. Kandidaatsexamen L wis- en natuur kunde: me.i. M. A. P. v. d. Poel. Leiden: mej. L. M J. Haanappel, Leiden. Idem F: mej. L. R. Dam, Leiden: J. G. Oostendorp. Den Haag. Doctoraal examen natuurkunde: R. David, Leiden. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen twee Amsterdamse jongens, die op 31 augustus van dit jaar geprobeerd zouden hebben in te breken in een villa te Bloe mendaal, conform de eis veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezicht stelling van het Leger des Heils. Een 31-jarige huisvrouw, die tijdens de behandeling van een burenruzie voor de politierechter meineed gepleegd zou heb ben, werd veroordeeld tot. drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen haar was een gevange nisstraf van drie maanden geëist. Een steilwandrijder, die twee weken ge leden terechtstond omdat hij in de straf zaak tegen zijn vroegere patroon mein eed gepleegd zou hebben, werd vrijge sproken. De rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen. De officier van Justitie was veertien dagen geleden tot dezelfde conclusie gekomen. Bij Koninklijk Besluit is de heer L. J. M. van Bruggen uit Aerdcnhout. directeur van de Nederlandse Persil Maatschappij n. v., benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Dinsdagmorgen heeft de burgemeester van Jutphaas, in welke plaats de fabrie ken van Persil zijn gevestigd, Th. baron De Smeth van Deurne, de onderscheidene de versierselen opgespeld. De Haarlemse vereniging „Weten en Werken" heeft een gevarieerd winterpro gramma samengesteld. Alle bijeenkom sten worden op donderdagavonden gehou den in het gebouw der Vrijzinnig Her vormden aan de Jacobstraat in Haarlem. Op 13 november spreekt de heer W. Jaarsveld uit Amsterdam over „Industrië le vormgeving". Op 27 november vertelt jhr. dr. J. C. Mollerus over de tocht, die hij in dit na jaar met de Fokker Friendship maakte. Op 11 december houdt dr. A. Portielje een causerie over het dierenleven in het aquarium van Artis. Op 8 januari vertelt professor M. A. Beek over zijn omzwervingen in Azië. Op 22 januari verzorgt de P.T.T. een avond over het ontstaan en de werkzaam heden van de telefoon. Op 12 februari geeft Cor Huisman een indruk van het stedenschoon in Vlaams- België. Op 26 februari houdt de heer H. P. Baard, directeur van het Frans-Halsmu seum een causerie over de schilderkunst. Op 12 maart vertelt de Esso Nederland n.v. bijzonderheden over de oliewinning en het verdere proces over de hele we reld. Tevens staat een reisfilm op het programma. Op 2 april spreekt ir. E. C. M. Roder- kerk over „Voorjaar in de Kennemerdui- nen". Tenslotte verzorgt mevrouw Rolien Nu- man onder de titel „Ernst en Luim" een voordrachtsavond. Nagenoeg op alle avonden zullen films of dia's het gesproken woord toelichten. Japanse ambassadeur verricht saterdag de opening Zaterdagmiddag zal aan de Bloemen- daalsweg in Bloemendaal een sportge- legenheid worden geopend, die vooral de beoefenaars van judo en jiu jitsu met vreugde zullen begroeten. Het is een zaal die men met recht tot de grootste van Europa kan rekenen. De opening zal wor den verricht door de ambassadeur van Japan in Nederland, Zijne Excellentie Akira Ohye. Tal van genodigden zullen hierbij aanwezig zijn. De zaal is tot stand gekomen op initia tief van de heer J. Nauwelaerts de Agé directeur van de sportschool en judo- en jiu jitsu academie Nauwelaerts de Agé die ook de nieuwe dojo in exploitatie heeft. Deze nieuwe dojo heeft een matopper- vlakte van 180 vierkante meter en is naar Japans voorbeeld geheel ve rend. Er is voorts voor een accommodatie gezorgd van ruim 250 toeschouwers. Een niet te groot aantal weliswaar, maar toch in ieder geval voldoende voor het houden van districts- en selectiewedstrijden. Voorts wil de heer Nauwelaerts eventuele nieuwsgierigen en belangstellenden in de gelegenheid stellen rustig zittend kennis te maken met het judo. Nu reeds hebben zich. behalve het CIOS in Overveen, al vijf scholen aangemeld die gebruik willen maken van de nieuwe zaal om er het judo en jiu jitsu te be oefenen onder deskundige leiding. Per week zullen er dan ook 1500 leerlingen in en uitgaan. Het staat verder ook reeds vast dal de hypermoderne dojo gebruikt zal worden voor het geven van cursussen voor buitenlanders. Tiet ligt verder in de bedoeling filmavonden te geven in de dojo, die van air-conditioning is voorzien. Reeds zaterdag, direct na de opening, zal er een .judoprogramma worden afge werkt. Enkele Japanse experts waar onder de 7e dan Ichore Abe zullen een demonstratie geven. Voorts is er een teamwedstrijd tussen Haarlem en Den Haag. Advertentie En als iemand dat mag, mag Auping dat! Immers: een Auping binnenveringmatras is gegarandeerd de beste die er is voor Uw nachtrust. De 60-jarige Auping-ervaring, de patente Auping-vering en de speciale warmte- gevende winterkant aan élke matras... alles zorgt voor een heerlijke, héérlijke slaap! ■5f U hebt al een echte Auping vanaf f. 79.. Zaterdagavond om acht uur wordt in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een grote „rally" gehouden van de inter nationale en interkerkelijke beweging Youth for Christ. Aan deze avond, die voor iedereen toegankelijk is, zal worden mee gewerkt door het jeugdkoor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda, met Emmy van Eden aan de vleugel, door Hans van der Steen aan het Cavalier Coll-orgel. het marimba-duo Schulze uit Amsterdam en door de zangleidei John Buurman, die (evenals onlangs bij de „Rotterdam voor Christus"-campagne) de gemeenschappe lijke zang zal leiden en zelf een aantal lie deren zingt. De landelijk voorzitter van Youth for Christ, de heer Leo J. Pasman, zal het woord voeren. Een grote grammo foonplatenmaatschappij gaat van dat deel van het programma, dat aan samenzang, koorzang en solozang is gewijd, een lang speelplaat vervaardigen en in de handel brengen. Op dinsdag 28 oktober zal kapitein J. D. •J. Postma in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem een lezing houden over de Gro ninger kustvaart. Op deze avond, die onder auspiciën staat van het Koninklijk zeemanscollege „De Groninger Eendracht" zullen enkele films het gesprokene toelichten. BEVALLEN van een zoop: 20 oktober: W. A. Coops-van Veen: C. F. A. Blom- Warmerdam; 21 oktober: A. IJff-Moehinin; D. E. van der Voet-Groen; J. W. Geer- lings-Vos: J. Roose-Möhringer; L. G- M. Stol-van der Kaaij. ONDERTROUWD: 22 oktober: J. Loe rakker cr M. L. Bloem A. Kamerman en A Wilmink: J. L. Nooij en C. A. H. van Galen; P. J. de Ree en A. A. Franse; L. M M- Dinkelberg en M. C. van den Berg; H. C. C. Langemeijer en A. P. H van der Hart; R. Klaver en P. Eerhart; H. W. van Dalen en C. M. Netten: A. G. Scholten en A. C. A. Luijten; C. Apetz en F- J. Visser; J. Vente en A. L. Tuppe; H. Elzinga en R. M. Kwestroor; W. C. Jansen en A. G. van den Dool; L. P. J. Beij en T. Rox. GEHUWD:22 oktober: D- de Jong en G. Jonk; J. H. van der Valk en M. M. Rutte W. H. Geerlings en M. C. Kuijper; J. A. M. Brans en H. J. van Weerdenburg; J. P. E. M van Kipshagen en A. A. M- Rutte; F. W. J. Lauwers en A. C. Smulders; B. H. A. Schouten en M. A. Vlegels; J. B. M. Wevers en C. J. Schouten; A. H. van Zijl en W- A. de Rijk; J. A. van Aken en T. M. Basten; J. E. M. Poulen en A. de Groot. D. F. Kaart en J. A. van der Horst. OVERLEDEN: 20 oktober S. Mudde- Foekema. 80 j.. Pleiadenstraat; M. A. E. B. van Ruiten, 68 j„ Kamperlaan: F. van Coevorden-Behr. 60 j., Verspronckweg. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. L. Groen en G. C. M. Rosenhart: J. W. van der Reijden en M. van den Bergh; A. I. Kleverlaan en H. van Bonzei: J. F. J. M. Erens en H. Posthumus; J. G. Witteveen en M. L. G. L. Alofs; W. O. de Graaf en I. L. Bouma; H. van Riessen en G. Selles; C. B. van den Heuvel en W. M. Toornend. GETROUWD: H. Waasdorp en J. C. Meijer; G. R. Hettinga en M. W. M. Dupree. GEBOREN: Carly Ellen, d. van H. Jans sen en A. M. Rodenburg; Gerda Helena, d. van J. P. Schouten en M. E. Schildwacht; Maria Emerentiana, d. van H. M. de Groot en M. H. Verhage; Pieter Christiaan Jaspis, z. van H. Limburg en R. Hartman. OVERLEDEN: M. van Wees-van Leeuwen, 72 j.; J. van Krimpen, 66 j. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: C. M. Smidt van Gelder- Jordaan, dr.; H. C. Pijpers-Clemens, z.; E. Raatgever-Bakker, z.; M. C. Haver-de Groot, d. ONDERTROUWD: R. G. Driessen en C. M. M. Th. Hollander; W. J. Lamberts en M. D. M. Wigman; D. Heere en J. WiecheiS. GEHUWD: Th. J. van der Poel en C. A. Hemels; F. F. Ludwig en M. P. M. Nieuwen- huijs. OVERLEDEN: Mevr. M. C. Glas, 59 j.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5