Bonn wil nu schipperen met wensen van Moskou ALC0CHIN SPECIAAL Perssters, mangelsters en flinke meisjes gevr. mmpril ALC0CHIN HAARHERSTELLER Amsterdamse Beurs LIKDOORNS Direct van fabriek HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 DE DUITSE HERENIGINGSKWESTIE Mist maakt vliegveld van Brussel onbereikbaar Nieuw straalverkeersvlieg- tuig van de PAA volbracht de eerste oversteek Weduwen van vermoorde zendelingen in contact met Auca-Indianen liberale ministers Deens schip vergaan Chauffeur van minister Strauss beboet Slotfase van een politiek schandaaltje in Bonn Negers en blanken trokken samen naar Witte Huis Eisenhower weigerde hen te ontvangen Casey's uitnodiging Geen commentaar van Subandrio Trein vertraging door draadbreuk De kernproevenkwestie Zorin acht kansen op akkoord gering Man trok stelende door het gehele land Roofoverval op bank in Almkerk mislukte Djakarta verlenert de staat van oorlog Burgemeester Coenders nam afscheid van Sittard Kerkelijk Nieuws Scheepvaart jutsl' WONDEROLIE ALCOCHIN-SPECIAAL-KUUR JONGEDAMES CONTROLEUSE MAANDAG 27 OKTOBER 1958 (Van onze correspondent in Bonn) De West.duitse regering is kennelijk niet van plan, de herenigingskwestie in de ijs kast te laten. Om een nieuw gesprek met de Sovjet-Unie over dit thema mogelijk te maken, heeft zij zich bereid verklaard tot een comprojnis. Bonn zal aan het eind van deze, of begin volgende week aan Moskou een nota zenden, waarin de regering- Adenauer zal mededelen, dat zij adviserend wil meewerken aan een conferentie van Rusland, Amerika, Engeland en Frankrijk over de Duitse problemen, zelfs als de communistische regering een dergelijke adviseursfunctie ook zal krijgen. Daarmee heeft Bonn een „kwartslag naar het Oosten" gemaakt teneinde een gesprek over de Duitse eenheid op gang te brengen. Nog geen jaar geleden werd hier categorisch verklaard, dat men niet van plan was aan welke conferentie tussen Oost en West ook deel te nemen, als daar bij ook de regering van Oost-Duitsland aanwezig zou zijn. De conferentie van de Grote Vier zal zich volgens de visie van Bonn bezig moeten houden met alle Duitse kwesties, inclusief die betreffende een vredesver drag. Aan de „grote' 'tafel, waaraan Rus- BRUSSEL (Reutel") Ten gevolge van mist konden er vanochtend geen vlieg tuigen op het vliegveld Meisbroek bij Brus sel landen. De vluchten uit Londen kwa men te vervallen terwijl andere toestellen naar Amsterdam, Keulen of Luxemburg werden gedirigeerd. De eerste vlucht van een der nieuwe Boeing - 707 straalverkeersvliegtuigen. waarmee de Pan-American Airways een dagelijkse dienst tussen New York en Parijs gaat openen, is volbracht in acht uur en 41 minuten. Het reusachtige vliegtuig, dat honderdelf passagiers aan boord had. is vannacht om 1.20 uur Nederlandse tjjd in New York opgestegen. Het landde van ochtend om een minuut over tien op het Parijse vliegveld Le Bourget. Ónder de passagiers bevond zich het gezin Hopkins, vader, moeder en drie kin deren van 16, 13 en 7 jaar. Dit gezin, dat op een afgelegen boerderij in Garretts- ville in Ohio woont, had nog nooit in een trein of vliegtuig gereisd. De Hopkins won nen onlangs een prijsvraag en reizen nu met een gratis retourtje naar Parijs. Een andere passagier was een leerling van een middelbare school in Valhalla in de staat New York, Karl Eric Johanson. Hij heeft sinds zeven jaar gespaard voor de eerste reis met een straalvliegtuig en heeft een plaats geboekt zonder dat zijn ouders iets wisten. Karl mist maar twee dagen school, want hij is woensdag al terug. QUITO (UPI) Edward Henry Miller, hoofd van een Amerikaanse Evangelische gemeenschap, heeft de president van de republiek Ecuador zaterdag laten weten dat een groep zendelingen contact heeft weten te krijgen met de Auca-indianen hij de kust van de Stille Oceaan. Mevr. Betty Elliot, haar dochter Valeria en mevr. Raquel Saint, bereikten op 9 ok tober een nederzetting van 40 a 50 Auca- krpgers. Tussen de stam en de zendelingen werd onmiddellijk vreedzaam contact ge legd. Mevrouw Elliot en mevrouw Saint zijn de weduwen van de zendelingen die enige tijd geleden door de Auca's werden omgebracht. In het gebied waarin de vrou wen hebben weten door te dringen, had men nog niet eerder kunnen betreden doordat de fanatieke Auca-indianen elke poging van blanken om hun gemeenschap binnen dringen, verhinderden. Miller neemt aan dat de vriendelijke houding van de Auca's tegenover de vrou wen, een bewijs is dat zij hun tegenstand hebben opgegeven en zich willen open stellen voor de civilisatie. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3%% Nederl. '47 91'/a 91% 3 Nedl 1962/64 94 VI 94 Woningbouw 6 ''/o 108% Pr. A'dam '56 I.. 85 Pr. A'dam '56 II. 94 Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam '52 I.. 94 Pr. R'dam '52 II. 94 Pr. R'dam '57.. 104'5/ie A.K.U 238% 246 Calvé Delft 349 350 Van Gelder Zonen 183 Vis 184 K. N. Hoogovens. 335 337 Nederl. Ford 183 183 N. Kabelfabriek. 294% 296 gew.Philips Gloeil. 377% 384 Pref.PhilipsGloeil. 170% - Unilever 439 447 Wilton Fyenoord. 197% 197 Werf Gusto 158 158 Dordtsche Petrol. 770% 768 Kon. Petroleum.. f 188 187,— Billiton 173% 173 A'dam Rubber 7C 73 K.L.M 98,50 100, Holl. Amer. Lijn. 149% 152 K.N.S.M 162% 164 N. Scheepv. Unie 130 131 v. Nievelt Goudr. 131 131 Phs. v. Omrr ren 249% 250 H.V.A. 116% 117% Delimaatschappij f 125,10 f 125, Amsterd. Bank. 245 245 Nat. Handelsbank 95 95 Ned. Handel Mij. 186 Rotterd. Bank.... 20C 200 Twents'-'"0 Bank. 184 Anaco lopper 60 60 Bethlei Steel.. 51% 51% U.S. Steel 83B/,« 84 General Motors.. 487/i» 48% Shell Union 82% 82% Tidewater 25 25% sen, Amerikanen. Britten en Fransen deze gehele problematiek zullen bespreken, zullen echter noch Oost- noch Westduitsers aanzitten. Aan een tweetal „kleine" tafels hiernaast zouden dan de West- en Oost duitsers kunnen plaatsnemen. Optimisme Dit voorstel is een compromis tussen het oorspronkelijke Westduitse en het Rus sische standpunt. De regering te Bonn heeft onlangs voorgesteld dat een commis sie van ambassadeurs der Grote Vier de Duitse eenheidskwestie zou bespreken. De Russen wilden hier niet van weten en deelden mee. dat zij wel aan een gesprek der Grote Vier over een vredesverdrag voor Duitsland wilden deelnemen, maar alleen als Bonn en communistisch Oost- Duitsland daarbij aanwezig zouden zijn. Het nieuwe voorstel van Adenauer c.s. koerst precies tussen deze twee plannen door. Bonn weigert echter met de Oost- duit.se regering zelf te gaan praten over eenheid, een confederatie of een vredes verdrag. Het regime van Grotewohl en Ul- bricht is hier taboe. Men is in Bonn thans vrij optimistisch over de vooruitzichten voor een nieuw gesprek met de Russen De Westduitse ambassadeur te Moskou. Kroll. die thans een paar dagen in de Bonds republiek vertoeft, ziet reële kansen voor een nieuw gesprek. En Bondskanselier Adenauers bereidheid om voor de tweede keer met de Russische minister-president Kroesjtsjev te praten, ditmaal voorname lijk over het lot der 17 miljoen Oostduit sers, wijst erop dat men te Bonn de ko mende weken en maanden alles wil doen om het dode spoor te verlaten, waarop hel gesprek met de Russen sinds geruime tijd rust. Of men werkelijk de logee Russische frein in beweging zal krijgen met het. po litiek gezien, nog altijd niet sterke West duitse locomotiefje, valt te betwijfelen. Moskou heeft nu eenmaal andere bedoe- lingen met het communistisch geregeerde Oost-Duitsland dan Adenauer. Daardoor is de kans weer zeer groot, dat er Russisch zand tussen de Westduitse wielen zal komen. tBh liet >-> t lir> t-p ftpi'in P 117 O f w (Van onze correspondent in Brnssel) In het afgelopen weekeinde is tussen de Belgische roomskatholieke Volkspartij en de liberale partij een overeenkomst tof. stand gekomen, welke vandaag of morgen zal le'dcn tot de vorming van een rooms- liberale regeringscoalitie, onder de lei ding van de huidige premier Gaston Eys- kcns. Over de delicate punten is gedurende de jongste weken uitgebreid overleg ge pleegd. met name over hét onderwijspro bleem. waarover de liberale afgevaardig den in Je nationale commissie voor de op lossing van de onderwijsvraagstukken vaak dezelfde standpunten verdedigen als de socialistische afgevaardigden. Er is echter besloten dat wanneer de besprekin gen in de nationale commissie, waarin ver tegenwoordigers van de drie nationale partijen zitting hebben, mochten misluk ken, er zal worden gestreefd naar een overeenkomst tussen liberalen en rooms- katholieken. Over de economische politiek zijn geen grote moeilijkheden gerezen, daar de beide partijen voorstanders zijn van het vrije ondernemersinitiatief, en van een gunstige politiek voor de midden stand. Op het sociale vlak zal er een op lossing komen voor de minderwaardige positie, waarin de liberale vakbonden verkeren. De liberale vakbonden worden in alle sociale organisaties als volwaar dige partners erkend. Er is een overeen komst bereikt over de liquidatie van de bestraffing van politieke deliquenten, in de geest van clementie voor de oude de linquenten en de vergemakkelijking tot het verkrijgen van betrekkingen in het openbaar leven, welke totnutoe voor ex- delinquenten waren verboden. Ook over de Vlaams-Waalse verhoudingen lijken beide partijen een akkoord te hebben ge sloten. Alleen de positie van Brussel als tweetalige hoofdstad vormt nog het on derwerp van overleg. Verder is besloten de politiek van grote openbare werken voort te zetten, en onder meer de aanleg van de autoweg Antwerpen-Luik-Duitse grens, een autoweg die 380 miljoen gulden zal kosten, te bespoedigen. In zake de Bene- lux-politiek en de algemene buitenlandse politiek zal de traditionele lijn worden voortgezet. De liberalen zijn het ook eens over de vermindering van de dienstplicht tot twaalf maanden, nu de rekrutering van technische vrijwilligers het onverhoopt re sultaat van twaalf duizend nieuwe man schappen heeft opgeleverd. De voorzitter van de liberale partij, de heer Destenay, gaf gisteren een uiteenzet ting over het liberale standpunt. Hij ver klaarde dat de liberalen in de nieuwe re gering door zes ministers zullen worden vertegenwoordigd. Een liberaal wordt vi- ce-premier en de portefeuille van Onder wijs zal aan een liberaal worden toegewe zen. Het liberale akkoord met de rooms- katholieken werd met 504 stemmen tegen 89 bij 21 onthoudingen goedgekeurd. Er is bij de liberalen een grote meerderheid voor de coalitieregering. Het departement van Onderwijs zal voorts twee staats-se- cretarissen krijgen, een rooms-katholiek en een liberaal, die zich met de radio, de te levisie en de culturele ontwikkeling zullen bezig houden. Een minister zonder porte feuille zal worden belast met de vraag stukken van het wetenschappelijk onder zoek. Een liberaal zal voorzitter worden van de Tweede Kamer. ESBJERG (UPI) Een nieuw Deens motorschip, de 240 ton metende „Rio" uit Marstal, is gisterenochtend op de Noord zee, op weg van Hamburg naar Esbjerg, gezonken. De vier bemanningsleden en een vrouwelijke passagier werden door een Duitse loodsboot overgenomen enkele minuten voor de Rio zonk. In de storm was de lading ijzererts gaan werken, waardoor de Rio slagzij maakte. Per ra dio werd om hulp gevraagd, maar toen de loodsboot als eerste ter plaatse arri veerde, was het lot van de Rio al bezegeld. BONN (UPI) De geruchtmakende zaak tussen de Duitse verkeersagent Hahlbohm en defensie-minister Strauss heeft zater dag voor een rechtbank te Bonn haar ein de gevonden: de chauffeur van de minister kreeg een boete van honderd mark. Verkeersagent Hahlbohm, dienstdoend op een druk kruispunt bij de Bondskanse- larij in Bonn, had de door chauffeur Kai ser bestuurde auto van minister Strauss een stopteken gegeven. Maar de minister had zijn chauffeur bevolen om door te rijden, de éénrichtingsstraat in. waar eigenlijk alleen Adenauer het" inrijverbod mag negeren. De auto van de minister was bijna tegen een tram gebotst. Toen chauf feur Kaiser later naar het. kruispunt terug reed. kreeg hij alsnog een bekeuring van agent Hahlbohm, wien de minister had toegevoegd „dat hij goed moest weten wie er in de auto zat", of iets dergelijks. Algemeen is men in Bonn op de hand van de agent geweest. Hij heeft talrijke cadeaus en blijken van erkentelijkheid gekregen voor zijn „moedige gedrag". De niet erg geliefde minister Strauss werd daarentegen afgeschilderd als een machts wellusteling. De zaak werd tenslotte een politiek schandaaltje. Zaterdag werd in laatste instantie beslist dat de minister verkeerd gehandeld heeft. „Het gaat er niet om dat er een minister in de auto zat, het gaat erom dat diens chauffeur reeds viermaal eerder wegens verkeersovertredingen veroordeeld is", zei de officier van Justitie, die 320 mark boete eiste. De rechter maakte er tenslotte 100 mark van. De vraag die men in Bonn thans stelt is: zal de minister die boete terugbetalen aan zijn chauffeur? WASHINGTON. (UPI) Zesduizend Amerikaanse scholieren en studenten, blanken zowel als negers, hebben zater dag in Washington reeds hun aangekon digde optocht gehouden om propaganda te maken voor de rassenvermenging, maar een delegatie uit hun midden slaag de er niet in, toegang te krijgen tot presi dent Eisenhower. Harion Joye, een blanke student uit South Carolina, vroeg de wach ten bij het Witte Huis om de president te mogen spreken. Dit werd geweigerd. Ook een verzoek om bij de secretaris van de president of een van diens assistenten te worden gebracht, werd afgewezen. Volgens begaven de betogers en hun lei ders, onder wie Lilian Smith, een blanke schrijfster, en de negerzanger Harry Be- lafonte, zich naar het gedenkteken vaiï president Lincoln. Hier werden zij door Lilian Smith, de neger Jackie Robinson (een bekende honk balspeler) en Harry Belafonte toegespro ken. Robinson zei het diep te betreuren dat de president door zijn gedrag niet had getoond, dat Lij het eens was met deze actie. Belafonte verklaarde, dat de weigering van de president om de delegatie te ont vangen „voor miljoenen in Azië en Afrika van grote betekenis" zal zijn. De studenten en scholieren kwamen per bus uit alle delen van de Verenigde Staten, onder andere uit New York, Atlanta, Mongomery, Alabama, New Orleans en Little Rock en Arkansas. DJAKARTA, (ANP) Het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken was maandag niet bereid commentaar te leveren op de verklaring van de Australi sche minister van Buitenlandse Zaken, Casey, dat Australië bereid is de kwestie Nederlands Nieuw-Guinea met de Indone sische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, in Australië te bespreken. De woordvoerder van het ministerie deelde mede. dat minister Subandrio nog geen officiële uitnodiging heeft ontvangen en dat geen reactie kan worden verwacht alvorens deze formele uitnodiging hem heeft bereikt. Intussen heeft minister Subandrio zijn voldoening uitgesproken over de verkla ring van de Australische minister van De fensie, tevens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, Sir Philip McBride, dat er tussen Nederland en Australië geen defensie-overeenkomst bestaat en dat die ook geen onderwerp van bespreking op de conferentie te Canberra heeft uitgemaakt. Minister Subandrio zei maandag: „Deze verklaring draagt er zeker toe bij om de verdenking in Indonesië tot bedaren te brengen". Verklaring van Casey Volgens vandaag door de Australische ambassade in Den Haag uit Canberra ont vangen berichten heeft de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken, Casey, zaterdag de volgende verklaring afgelegd: „Ik wens zekere opmerkingen te ver duidelijken, die ik bij mijn terugkeer in Australië heb gemaakt en waaraan de uit leg is gegeven, dat de Australische re gering de Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Subandrio, heeft uit genodigd naar Australië te komen om de kwestie van Nederlands Nieuw-Guinea te bespreken. De Australische regering zal gaarne besprekingen met dr. Subandrio in Australië voeren, indien hij enige tijd na onze verkiezingen (op 22 november) een bezoek aan Australië zou brengen. Dr. Su bandrio zou zeer welkom zijn en bespre kingen met hem zouden kunnen bijdragen tot het wegnemen van misverstanden. Er is een aantal onderwerpen, waarover be sprekingen nuttig zouden kunnen zijn. Ik wens echter duidelijk te maken, dat Aus tralië krachtig zijn standpunt zal hand haven, dat de soevereiniteit in Nederlands Nieuw-Guina bij Nederland berust". Door een draadbreuk in de bovenleiding van de spoorbaan bij Rotterdam is tussen negen uur en kwart over tien het trein verkeer tussen Rotterdam en Dordrecht «estagneerd geweest. Een aantal treinen op dit traject heeft men laten vervallen NEW YORK, (Reuter) Het hoofd van de Russische vertegenwoordiger bij de UNO. Valerian Zorin, heeft zaterdag in een Amerikaanse televisieuitzending in New York gezegd, dat de vooruitzichten op een overeenkomst ter beëindiging van de proeven met kernwapens niet goed zijn. Hij deed een beroep op de Amerikaanse en de Britse regering, zonder voorwaar den een einde te maken aan de proeven. De Amerikanen en Britten stellen zo veel voorwaarden, dat er misschien nooit overeenstemming zal worden bereikt", zei Zorin. President Eisenhower heeft zaterdag verklaard: „De Verenigde Staten betreu ren het dat de Sovjet-Unie het mede door Engeland gedane voorstel voor een am bassadeurs-conferentie over de kernproe ven niet aanvaard heeft, maar wij koeste ren de hoop dat dit voorstel alsnog wordt aanvaard, aldus de verklaring van Eisen hower. James Wardsworth, Eisenhowers spe ciale assistent voor ontwapeningsvraag stukken is maandagmorgen uit New York vertrokken. Hij zal Amerika vertegen woordigen op de besprekingen te Genè- ve. Vooroverleg voor Genève Deskundigen uit vijf westelijke landen hebben in Washington vraagstukken be sproken die op de Geneefse conferentie van Westelijke en Oostelijke deskundi gen over het voorkomen van verrassings aanvallen aan de orde zullen komen. De conferentie zal op 10 november beginnen. Aan het vooroverleg in Washington is door deskundigen uit de V.S.. Canada, En geland, Frankrijk en Italië deelgenomen. Nieuwe ploffen De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft zaterdag bekendge maakt, opnieu.v een proefontploffing van een Russisch kernwapen te hebben vast gesteld, de veertiende sedert 30 septem ber. Het was een „betrekkelijk krachtige" ontploffing geweest. De proef werd even als de vorige ten Noorden van de Poolcir kel genomen, en wel op het eiland Nova Zembla Boven de Amerikaanse proefterreinen in de Sierra Nevada is zondag een kern wapen aan een plastic-ballon tot ontplof fing georacht. De kracht van de explosie schat men op een 10.000 ton tnt. Zes uur na de eerste proef werd een tweede kernwa pen, naar men vermoedt minder zwaar, tot ontploffing gebracht. Ook dit wapen was aan een ballon bevestigd. De politie in Den Haag heeft een 42- jarige man aangehouden, die in het gehele land diefstallen en inbraken heeft ge pleegd. Hij heeft ook bekend de dader te zijn van de mislukte roofoverval op de Boerenleenbank te Almkerk. Twee weken geleden belde hij daar 's avonds aan. Hij hield de huisbewaarder, toen deze open deed, een alarmpistool onder de neus. De vrouw van de huisbe waarder stelde onmiddellijk de alarm installatie in werking, waaróp de man in het duister verdween. Hij heeft voorts de diefstal bekend van drie bromfietsen en twee fietsen in Den Haag, tien bromfietsen in andere gemeen ten. Ook heeft hij tal van winkeldiefstallen gepleegd. In het dorpje Steggerda, waar hij op zeker avond aankwam, verkocht hij een goede bromfiets voor een oude met geld toe. Hij mocht bij de koper blijven logeren en verdween de andere ochtend, zonder te betalen op de goede bromfiets. In Den Haag bestelde hij een radiotoestel van 500 en liet dal in een hotel bezorgen Hij was, zo vertelde hij, net uit Brazilië teruggekomen en wilde voor zijn zuster een presentje meebrengen. Maar hij had nog geen geld kunnen halen bij de bank Dat zou de volgende dag wel in orde ko men. De volgende dag waren man èn radio toestel verdwenen. Rovende en stelende is hij door het ge hele land getrokken. Hij heeft zowel in Groningen als in Middelharnis geopereerd. De politie neemt dan ook aan. dat de be kentenissen nog niet volledig zijn. TOKIO (UPI) Het decreet, dat de staat van oorlog voor geheel Indonesië af kondigde, zal verlengd worden. Oor spronkelijk zou het op 17 december ver vallen. Dit heeft het persbureau Nieuw- China uit Djakarta gemeld. Volgens dit bureau is het besluit de staat van oorlog te verlengen genomen op een driedaagse zitting van de centrale en regionale mili taire administrateurs-in-oorlogstijd. Zaterdagmiddag nam Sittard afscheid van burgemeester M. Coenders, die meer dan dertig jaar burgemeester is ge weest en nu met pensioen gaat. Na de aubade, die Sittards schooljeugd de bur gemeester op de markt bracht werd in de schouwburg een buitengewone raadszit ting gehouden, waar loco-burgemeester Schrijen de heer Coenders dank bracht voor het vele, in hét belang van Sittard verricht. Namens de Sittardse bevolking werden geschenken aangeboden. Na een receptie werd het afscheid beslo ten met een défilé van alle Sittardse ver enigingen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zierlkzee (toez.) W. C. Ligt- helm te Lekkerkerk. Aangenomen naar Sint Laurens (toez.) S. W. Kok, kand. te Burgervlotbrug (gem. Zijpe); naar Ophemert J. D. Wuister, vi caris te Leiden, Geref. Kerken Bedankt voor Oegstgeest J. P. de Boer te Rotterdam. Aagtekerk. 27 te Duban. Agamemnon. 27 te Georgetown. Alblasserdijk, 26 v. Lissabon n Havana. Artemis, j26 v. Nassau n. Mobile. Arendskerk. 26 te Amsterdam. Axeldijk, 27 te Paranagua. Aludra. 26 v. Rotterdam n. Londen. Amstelstad. 26 te Rotterdam. Aalsdijk, 26 50 m. z.o. Sokotra r». Pt. Swettenham. Albireo, 26 75 m. n.o. Kuria Muria n. Karachi. Alkaid. 26 28 m. n.o. Cherbourg n. Antwerpen. Ameland, 26 170 m. w. Minicoy n. Singapore. Andijk, 26 v. Tampico n. Houston. Amstelmeer, 27 te Suez. Annenkerk, 27 te Suez. Acila, 27 te Oran. Astrid Na ess, 26 160 m. n. Curagao n Arubs W. Alton Jones, 26 600 m. w.z.vv. Walvisbaai naar Balong, 26 v. Colombo n. Djibouti. Baarn, 26 aank. Antwerpen. Bantam 26 verw.. aank. Djedah v. Port-Said. Bengkalis, 26 te Amsterdam. Beninkust, 26 verwacht Port Amboim v. Novo- redondo. Bintang, 27 te Djibouti. Banggai, 26 te Manilla v. Singapore. Eatjan, 27 ten anker Pilotstation Shattalarab n. Khorramshahr. Batu. 27 te Surabaja verw. v. Tandjong Priok. Borneo, 26 70 m. n.w. Pontianak n. Djakarta Bussum. 26 100 m. z. Djeddah n. Rastanura. Balong, pass. 27 Minicoy n. Djibouti. Banggai 27 te Manilla. Eilliton, 27 te Vancouver, reda, 24 300 m. z.w. Ouessant n. Bremen. Cartago, 26 Port Bolivar naar Los Angelos. Casamance, 26 aan Seine Dakar naar Rouen. Caltex Utrecht, 26 20 m. w. Casquets n. Pt. Said. Calt. Leiden, 26 v. Bahrein n. Suex en Engeland. Caltex Rotterdam, 27 te Sidon. Castor. 27 te Antwerpen. Celebes 27 te Port Said. Giessenkerk, 26 v. Alexandrië n. Genua. Graveland, 26 v. Bahia n. Las Paimas. Caltex Eindhoven, 26 v. Innoshima n. Singapore. Caltex Eindhoven, 26 v. Innoshima n. Singapore. Ceronia. 26 100 m. o.n.o. Bahrein n. Abadan. Concepcion, 26 25 m. o. Westhinder n. Antw. Charis. 25 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Crania, 24 500 m. n.n.o. Martinique n. Curasao. De Eerens, 26 v. Kuwait n. Basrah. Drente, 27 te Djibouti v Djeddah. Dorestad, 27 v. Anacortes n. Curasao. F.na, 26 v- Vitoria n. Curasao. Elizabeth, 26 te Londen verwacht. Eemdijk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Amsterdam. 27 te Rotterdam. Bos. 26 25 m. o.n.o. Algiers n. Malta. Kernland. 26 te Itajai. Etrema, 26 te Berre. Friesland, vertrek Stettin naar Esbjerg. Friesland, 26 verwacht Longview. Farmsum, 26 400 m. w. Fimsterre n. Houston. Friesland KRL. 26 te Kielerkanaal n. Esbjerg. Gaaslerkerk. 27 te Djibouti. Haarlem, verw. Port au Prince naar en van San Juan. Hector, verwacht Tanger. Algiers naar Tanger. Helena, 26 vertrek Puerto Sommoza naar San Juan. Hestia. 26 Port Limon van Curasao. Houtman. 27 te Mauritius. Holendrecht, 25 v. Rotterdam n. Norfolk. Hathor, 26 Tunis n. Sousse. Fera, 27 350m. z.w. Azoren n. San Juan. Hermes, 26 v. Gothenburg n. Amsterdam. Hersilia. 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Hathor, 26 v. Tunis n. Sousse. Helicon, 25 te Amsterdam. Hydra, 25 v. Barranquilla n. Tampa. Hermes, 26 v. Gothenburg n. Amsterdam. Heemskerk, 26 te Sydney. Johannes Frans. 27 v. Guayacan n. Panama. Joseph Frering. 25 v. JJmuiden n. Monrovia. Jupiter. 27 te Amsterdam. Japara KRL, 26 te Baltimore. Java. 26 v. Penang te Port Swettenham. Jnc. Verolme, verm. 26 v. Ca'dera n. Panamakan. Karimata. 26 te Beaumont verwacht. Kosicia, 26 te Rotterdam. Keizerswaard, 26 v. Mamonal n. Curasao. Koningswaard, 27 te Stanlow. Kryptos, 26 v. Bachaquero n. Havana. Kermia. 26 450 m. w.n w. Fidji eil. n. Vudapoint Kabylia, 26 te San Lorenzo. Kieldrecht, 26 v. Hamburg n. Bremen. Korenia, 26 v. Helsingborg n. Rotterdam. Kenia, 26 30 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam. Kopionella. 27 te Killingholmc v. Thameshaven Kreeft, 26 795 m. w. Scillys n. Rotterdam. Kloosterdijk. 26 te Antwerpen. 28 te R'dam verw. Kellia. verm. 26 v. Curagao n. Landsend. Laarderkerk. 26 te Suez. Lopersum, 26 v. New Orleans n. Savannah. I oosdrecht, 26 55 m. z. Kreta n. Port Said. Lutterkerk, 26 te Londen v. IJmuiden. Laertes, 26 v. Hongkong n. Singapore. Laertes, 26 v. Hongkong n. Singapore. Luks.iefiell. 28 te Montreal verwacht v. Glasgow. Meerkerk, 26 te Antwerpen v. Port Said. Musilloyd, 26 te Port Swettenham. Maashaven. 26 te Antwerpen. Mijdrecht. 27 v- Mena Al Ahmadi n. Houston. Maas. 26 60 m. z. Samos n! Piraeus. Mapia, 26 40 m. n.n.w. Perim n. Singapore. Mat a ram. 26 v. T) ire bon n. Semarang. "ovd. pass. 26 Sicilë n. Iskenderun. Maureen, 26 809 fn. n.o. Bermuda n. Key West. Nias, 27 te Philadelphia. Nieuw Amsterdam, 27 te Nassau Noorddijk. pass. 26 Landsend n. New Orleans. Notos, 25 v. Amsterdam n. Svendborg. Ouwerkerk. 26 te Shanghai. Oranje, 27 te Southampton. Oranje Nassau. 27 t.e Trinidad. Oranjestad, 26 v. Madeira, n. Plymouth. Cldekerk, 26 v. Kobe n. Shimizu. Oostkerk, 26 60 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Osiris. 25 te Cumana verwacht. Ondina. 25 te Miri verwacht. Prins Alexander, 26 te Esbjerg. Pieter S, 27 te Rotterdam. Prins Willem II, 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Willem III, 25 v. Rotterdam n. Quebec Prins Willem van Oranje, 26 te Rotterdam. Polyphemus. 27 v. Philadelphia n. Baltimore Parkhaven, 26 700 m. n.n.o. St.. Paulrocks naar Rio de Janeiro. Perna, 26 180 m. n. Semarang n. Singapore. Prins der Nederlanden, 26 265 m. w. Finisterre n. Barbados. Prins Johan Willem Friso, 27 te Pto. Barrios. Pygmalion, 27 t.e Willemstad. Polydorus, 26 v. Avonmouth n. Swansea. Pr. Casimir, 26 510 m. w.n.w. Scillys n. Le Havre Prins Willem V. 26 1250 m. n.o. Belle Isle naar Newcastle. Provenierssingel, 26 137 m. w.z.w. Ushant naar Puerto Ordaz. Pr. Willem IV. 26 480 m. w. Glasgow n. Montreal. Rotti, 26 te Belawan. Raki, 26 v. Suez n. Akaba. Roepat, 26 v. Amsterdam n. Marseille. Ridderkerk, pass. 26 Str. Messina n. Port Said. Roggeveen. 26 te Melbourne verwacht. Straat Malakka, 26 te Manilla. Scherpendrecht, 28 te Accra verwacht. Saroena. 26 v. Pladju n. Sambu. Senegalkust. 26 te Duinkerken. Stad Amsterdam, 25 te Amsterdam. Sumatra, 26 te Amsterdam. Senegalkust., 26 te Duinkerken v. Freetown. Stad Alkmaar, 26 480 m. n.o. Az. n. G v. Mexico, Stad Arnhem. 26 60 m. o.n.o. Gefle n. Amsterdam. Stad Haarlem, pass. 26 Ushant n. Las Paimas. Stad Rotterdam, 26 120 m. v. Lissabon n. Pepel. Stad Vlaavd.. 26 80 m. w.n.w. Esbierg n. Narvik Stat., of Liberty, 26 75 m. o.n.o. Algiers n. P. Said. Seven Seas, 26 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sommelsdijk, 25 v- Rotterdam n. New York. Soestdi.jk. 24 t.e Philadelphia. Salatiga, 24 v Pt. Said. 7/11 te Halifax verwacht, Sloterdijk. 29 te New York verw. v. Antwerpen. Stanvac Djirak. 26 v. Sungeigerong n. Buatan. Stentor, 24 250 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Tegelberg. 25 v. Hongkong n. Eingapore. Teiresias. 26 te Hongkong. Tahama. 26 344 m. o.n.o. Mogadiscio n. Kaapstad. Tablnta, 26 St.r. Banka n. Belawan. Tero, 26 32 m. n.n.o. Cherbourg n. Antwerpen. Titus, 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Tibia. 26 60 m. w. Comoro eil. n. Port. Elisabeth. Tomocyelus. 26 33 m. w.n.w. La Coruna n. R'dam. Trajanus, 26 74 m. z.w. Landsend n. Amsterdam. Texel, 26 v. Abadan n. Bahrein. Tomori, 27 te Savona. Tcwa. 26 v. Rosario n. Buenos Aires. Tiberius, 25 v. Puerto Ordaz n. Brighton. Trompenberg. 26 te Birkenhead v- Pt Churchill, Texel, 26 v. Abadan n. Bahrein. Themis, 26 625 m. z.w. Azoren n. Bridgetown. P. G. Thulin. 26 te Philadelphia verwacht. Thelidomus, 5/11 te Singapore verwacht. Utrecht. 27 te Rotterdam. Van der Hagen. 26 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Van Neck, 26 v. Malakka n. Penang. Witmarsuin, 26 te Bremen v. Hamburg. Willemstad. 26 v. Barbados n. Port. of Spain. Witmarsum. 26 tc Bremen. V.aal. 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Wieldrecht, 26 v. Providenct n. Pta. Cardon. Woensdrechl. 26 te Einswarden verw. v. Einden. Wonosari. 26 650 m. n.w. St. Vine. n. Alexandrië. Waiwerong. 27 te Singapore verw. v. Malacca. Zaankerk. 26 te Rotterdam. Zuiderkerk. 26 v. Aden n. Suez. Zaanland. 25 v. Amserdam n. Bremen. KLEINE VAART Alcetas, 24 le Tel Aviv n. Haifa. Atlas, 26 dw. Cuxhaven n. Hamburg. Bloemgracht, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Drac<* 25 v. Rotterdam n. Lissabon. Flevo 26 dw. Ameland n. Amsterdam. Ilias. 26 25 m. n.n.w. Kp. Vincent n. Amsterdam. Joost, 24 Kiel gepass. n. Stockholm. Julia Mary, 24 115 m. n. Villano n. Lissabon. Lucas Bols I, 26 bij Texel n. Rotterdam. Pavo, 24 Kiel gepass. n. Stockholm. Phidias. 24 20 m. w. Kp. Caxine n. Messina. Plato, pass. 25 JE 7 v. Gdynia n. Amsterdam. Strabo. 25 te Rotterdam n. Savona. Tilly 24 v. Skutskaer n. Zaandam. Thaletas. 26 40 m. z. Kavella n. Kavella SLEEPVAARI Atlas. 24 te Schiedam. Barentsz Zee, 27 v. Portsmouth te Rotterdam. Blankenburg, 24 v. Rotterdam n. Gravelines. Friesland, 1/11 te Saigon verwacht. Humber, 27 te Carthagena. Loire. 27 te Walvisbaai. Noordholland, 23 200 m. w. Minicoy n. Port Said, Oceaan, 24 90 m. w.n.w. Madeira n. Port Said. Rode Zee. 24 530 m. z.z.o. St. Thomas n. Walbisb. Tasmanzee. 27 90 m. z.w. Calcutta n. Calcutta. Thames, 24 30 m. z. Kreta n. Napels. Tyne. 24 70 m. n. Kp. Finisterre n. Portsmouth. Bij zieke kinderen hoort de dokter èn - als ze niet helemaal in orde zijn, hangerig, koortsig of verkou den, als ze pijntjes hebben of onrustig zijn - óók prettige en veilige SINASPRIL zuig- tabletjes. Hetzelfde als de beroemde, van ouds beproef de grote-mensen-tabletten, maar in speciale kinderdose ring met frisse limonade- smaak. Een oranje Sinasprll- tabletje gaat er zó In en helpt uw kind er zo prettig en vlug weer overheen. Gauw even naar apotheker of drogist, u kunt het morgen al nodig hebben. KINDER- TABLETTEN 85 cent veil'9 en oangenoom verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Enige exclusieve Bankstellen en Hulskamers die als model gediend hebben f 290, f 375, f 525, f 650, f 890. Meubeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Haarlem. Tel. 18840. Uw oude Stofzuiger is geld waardl U kunt deze inruilen bij aankoop van een nieuwe. Keuze uit alleen le klas fabrikaten o.a. Hoover Erres, Raton, Holland-Electro Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 18908 als U overgaat tot een Alcochin-Speciaal, het op moderne wetenschappelijke basis samengestelde haargroeimiddel, bestrijdt kaalhoofdig heid, ernstige haaruitval en sterke roos vorming doeltreffend voldoet aan alle eisen, die U aan een modern haarwater moet stellen. Alcochin-Speciaal ligt binnen ieders bereik. Flacon reeds v.a. f 1.95 Vraagt Uw kapper, drogist, apotheker of parfumeriezaak Vraagi ook naar Alcochin's preparaai (Ie gebruiken els 2e wassing bi| hel shamponcren) Maakt dor, droog of stug haar weer zijig zacht en diep glanzend. Flacon voor 6 wassingen f 1.404 Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken Adverteer in dit blad CONFECTIEATELIER ECOBE vraagt voor het passen van mantels en andere lichte bezigheden, en Aanmelden 9—5 uur Ged. Oude Gracht 56. Haarlem WASSERIJ G RHEE EN ZONEN BLEKERSVAARTWEG 57. HEEMSTEDE

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6