Vermindering van aantal kruisingen en splitsing stads- en snelverkeer Krouwels Tllatfeteli/ic-- Tijdelijke wijziging van routes van buslijnen 2 en 5 VERKEERSPLAN - JONG VISSCHER V ork-aansluitingen op randweg SCANDALE BREIWOL VRIJDAG 31 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Zaterdag, maandag en dinsdag CONSULT Madame ARBER SPRUYT VAN RIETSCHOTEN GROTE HOUTSTRAAT 22 LA GAINE SCANDALE Grote opdracht voor Werkspoor Constructiewerkplaats en pijpleidingenhal in de Waarderpolder .Weten en Werken" J aarvergadering „Witte Kruis" Ouderavond St. Joseph- school in Bloemendaal J. H. Teutscher verlaat Luthers Rustoord I 29.50 f 27.50 HERBESTRATINGEN IN HAARLEM-OOST J. van Dijkhuizen nam afscheid in Bloemendaal Meer gemarkeerde haltes en bushavens in Haarlem Heropening van warenhuis in Generaal Cronjéstraat Tien jaar reservepolitie in Haarlem Ruiterwedstrijden op terrein Mariënbosch Bedrijfsongeval op werf in Spaarndam Geen bijdrage van Velsen meer voor leerlingen op Haarlemse scholen Weer twee huldigingen bij Joh. Enschedé en Zonen Jubileum J. J. de Jong Doorgaand verkeer maakt druk gebruik van Randweg HOEVEEL VERKEER het centrum van een stad zal kunnen venverken hangt hoe paradoxaal dit ook moge klinken samen met de vraag in hoeverre men erin zal slagen zoveel mogelijk verkeer om de binnenstad heen te leiden. Zoals men weet bestaat dit vraagstuk ook in Haarlem en als oplossing van het probleem heeft men besloten tot de aanleg van twee randwegen, één aan de westelijke kant van de stad en een andere aan de oostzijde ervan. Geheel afgezien van het uiterst langzame tempo, waarmee aan de voltooiing van deze wegen wordt gewerkt de westelijke randweg is slechts voor'een deel voltooid en wat de oostelijke betreft is alleen nog maar het tracé vastgesteld moet men beseffen, dat men er met de aanleg van deze wegen nog niet is. Onmiddellijk daarmee verband houdend is namelijk het vraagstuk in hoeverre men erin slaagt een bevredigende oplossing te vinden voor het vraagstuk van de verbindingen tussen randwegen en binnenstad. Met andere woorden, of men de binnenstad via de randwegen gemakkelijk kan verlaten en of men omgekeerd van buiten komende het centrum gemakkelijk zal kunnen bereiken. De beste oplossing is, dat men alle krui singen van de randwegen met de radiale verbindingen naar de stad ongeli.ikvloers maakt. Als bezwaar hiertegen wordt aan gevoerd. dat voor deze oplossing veelal de nodige financiën ontbreken, maar boven dien dat in vele gevallen de nodige ruimte ontbreekt. Immers het is niet voldoende, dat er ongelijkvloerse kruisingen komen, ook moeten er verbindingswegen met de stad worden aangelegd, die op hun beurt ook weer op ongelijk niveau met de rand weg moeten liggen. Daarom moet in vele gevallen een omvangrijk systeem van kla verbladwegen worden aangelegd, waar voor maar in enkele gevallen de benodig de grond beschikbaar is. Nog onlangs is er door burgemeester mr. Cremers in de Haarlemse raad op gewezen, dat het door deze omstandigheid bijvoorbeeld onmoge lijk is bij de kruising Leidsevaart-westelij - ke randweg een in alle opzichten bevredi gende ongelijkvloerse kruising aan te leg gen. Op het ogenblik is het zo, dat de krui sende wegen haaks op de randweg liggen, waardoor het kruisende verkeer de druk ke weg loodrecht moet oversteken. Vorkaansluitingen Eén van onze lezers, de heer T. J. Jongh Visscher, heeft een plan ontwikkeld, waar bij de radiaalwegen van en naar de stad in de vorm van een vork op de randweg aan sluiten, waardoor het verkeer zich kan in- Advertentie de consultante van het wereldmerk Gaines Scandale is dan aanwezig bij Zij toont u de laatste Scandale modellen en wil u graag uitleggen waarom een bepaald model voor uw silhouet het meest geschikt is zonder enige verplichting tot kopen. Een unieke gelegenheid I chez VAN RIETSCHOTEN Naar het ANP verneemt is aan Werk spoor n.v. een belangrijk onderdeel van de bouw van de Esso-raffinaderijen in het Botlekgebied gegund. Inmiddels is een kleine groep van VVerkspoordeskundigen naar het Botlekgebied vertrokken om zich ter plaatse te oriënteren. Men hoopt in fe bruari 1959 met dit project te kunnen be ginnen. In het voorjaar 1960 moet de raf finaderij worden opgeleverd. Thans wordt overal in het land getracht arbeiders voor dit project te werven. Wegens de korte tijd die rest tussen fe bruari 1959 en het voorjaar 1960 zullen on geveer duizend arbeiders moeten worden aangetrokken. Enkele honderden zijn reeds begonnen aan een speciale herscho lingscursus in de verscheidene over het land verspreide rijkswerkplaatsen. Van de duizend arbeiders die men voor het project nodig heeft zullen slechts enkele honderden in vast verband kunnen worden aangehouden zodra het project is opgele verd. De hoofdaannemer van dit project, de „Badgercomprimo", heeft Werkspoor de opbouw der mechanische uitrusting van de nieuwe raffinaderij opgedragen alsme de de vervaardiging van alle pijpleidingen op het terrein der raffinaderij. Zaterdagmiddag om drie uur zal de of ficiële opening plaatshebben van de nieu we fabriek van het technisch bureau Wil- bert aan de Isaac Enschedéweg 42 in de Waarderpolder te Haarlem. Dit bedrijf waarin veertig mensen zullen werken be staat uit een aantal kantoren, een grote constructiewerkplaats en daarachter een pijpleidingenhal. Ter gelegenheid van de-* ze opening wordt er zaterdagmiddag van drie tot vijf uur een receptie gehouden. In de donderdagavond onder leiding van de heer K. R. van Staal gehouden jaar vergadering van de Vereniging „Weten en Werken" te Haarlem zijn de jaarverslagen van de secretaris de heer T. Dijkgraaf, en van de penningmeester, de heer F. M. L. Ie Cavalier, goedgekeurd. Daarbij kwam ook het beleid van het bestuur ter sprake. De leden toonden hun instemming met het voor dit seizoen vastgestelde pro gramma en gaven enkele wenken voor le zingen in de toekomst. ZAANDAM ALKMAAR SANTPOORT BLOEMENDAAL kleverlaan ZEEWEG prinsenbrug AMSTERDAM mlianalaan zijlwer OVERVEEN pijlslaan AERDENHOIJT ZANDV00RT N00RDWIJK voegen in dat van de randweg. De heer Jongh Visscher heeft zijn plan weergege ven in de vorm van een sterk schematische tekening, die wij hierbij publiceren. Daar uit is te zien, dat de wegen, die vorkvor mig op de randweg uitkomen aan de ande re kant daarvan geen voo-tzetting vinden dan als lokale weg (op de tekening weg gelaten). De schematische weergeving toont duidelijk aan, hoe volgens dit plan het centrum van de stad te bereiken zal zijn. De tekening heeft betrekking op de toekomst, als de randweg' zal lopen'van Delftlaan via kruisingen bij Zijlweg, Leid- sevaart, Wagenweg en Dreef over het Spaarne in de richting van de Schiphol- weg. De heer Jongh Visscher heeft zich slechts ongelijkvloerse kruisingen ge dacht bij de Julianalaan (waarin ook is voorzien) en bij de Dreef. De andere we gen komen allemaal in de vorm van een vorkfiguur op de randweg. In tegenstel ling tot de laatste officiële gedachten over de kruising met de Julianalaan heeft de ontwerper van bijgaand plan gemeend de randweg onder de Julianalaan te voeren. Als voornaamste verbinding met Zand- voort is door de heer Jongh Visscher reeds de nieuwe verbinding tussen randweg en Zandvoortselaan aangegeven. Daardoor komt de Leidsevaart als verbinding met Zandvoort te vervallen en behoeft deze aan de Heemsteedse kant van de rand weg nog slechts een lokale functie te ver vullen. Hetzelfde kan worden gezegd van andere verbindingen als Herenweg en Kleine Houtweg. Als belangrijke verbindingen blijven be staan de Dreef voor de richting Rotter dam en Utrecht en de Schipholweg (waar op de nieuwe randweg zcu moeten aan sluiten) voor de richting Schiphol en Am sterdam. Het hier genoemde plan, dat op het snel verkeer is gebaseerd, heeft volgens de ont werper als voornaamste voordeel dat het aantal kruisingen wordt verminderd, dat een groter bundeling van het verkeer wordt bereikt en dat een duidelijke split sing wordt verkegen tussen stads- en snel verkeer. Donderdag hield de afdeling Bloemen- daal van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" haar jaarvergadering in hotel-café-restaurant „Roozendaal" in Overveen. Het voornaamste punt van de agenda was de bestuursverkiezing, wegens het aftreden van de penningmeester, de heer A. J. F. Koelen uit Overveen. Deze heeft zijn functie op zeer nauwgezette wijze gedurende vele jaren vervuld. Dr. Immink heeft hem in zeer waarde rende bewoordingen dank gebracht voor hetgeen hij in die lange periode voor de groei en bloei der vereniging heeft ge daan. De heer G. van Eek, aan de beurt van aftreden, werd als bestuurslid herkozen. Als nieuw bestuurslid word de heer J. J. Hietbrink, chef van de afdeling Financiën op het raadhuis gekozen. De bestuursfunc ties zullen later worden verdeeld. De begroting voor 1959 werd vastge steld met een nadelig saldo, onder meer veroorzaakt door de kosten van de ge zinsverpleging. Op 4 november zal de landelijke verga dering van „Het Witte Kruis" in Amster dam gehouden worden, waarvan de be schrijvingsbrief werd voorgelezen. Het be stuur besloot dokter S. B. Drijber, secre taris van de afdeling Bloemendaal, als af gevaardigde aan te wijzen. Mevrouw E. LevendBunge heeft de wens te kennen gegeven af te treden als leidster der gezinsverzorgsters. Mevrouw M. C. G. Bijvoet-Bos heeft bedankt als lid van de commissie voor de Wijkverpleging en de voorzitter, de heer H. D. G. A. Immink, heeft haar waarde rend toegesproken. v\ HEEMSTEDE LEIDEN ROiTERDAM DEN HAAG UTRECHT Het wegennet rond Haarlem is op deze tekening sterk schematisch weergege ven. Het plan-Jongh Visscher komt hier op neer, dat alle aansluitingen op de randweg vorkvormig worden, waar door volgens de ontwerper van het plan het aantal kruisingen wordt ver minderd en een splitsing wordt ver kregen tussen stads- en snelverkeer. Advertentie 11 JAAR ELECTRICSTEIT KONINGINNEWEG 6 - TELEFOON 14024 In de aula van de St. Josephschool in Bloemendaal werd donderdagavond de eerste ouderavond in het nieuwe school jaar gehouden waarop mevrouw J. Per- quin-Gerris, psychologe uit Amsterdam, sprak over: „School en gezin". Zij zeide, dat als het schoolkind zich niet kan aanpassen en geen prestaties op school kan leveren, het geremd wordt en het komt bij de psychologen terecht. Spreekster geloofde niet in een latente fa se van het schoolkind, wel in een slechte taakinstclling, als vader bijvoorbeeld we gens zijn werk veel van huis is, of op on geregelde tijden thuis komt. Veel hangt af van het contact met de vader. De zwakbegaafder! zullen zich op school niet thuisvoelen en zullen trachten zich op an dere wijze tegenover hun medeleerlingen te handhaven. Veel hangt af van de juiste aanpak thuis. Sprekende uit de r.k. ge zichtshoek, stelde spreekster, dat het be langrijk is, dat het kind reeds vroegtijdig besef krijgt van gewetensvorming van het verschil tussen goed en kwaad. Daarom achtte mevrouw Perquin het van groot belang, dat een kind een r.k. school bezoekt. De schoolgemeenschap moet belangrijker voor hem worden dan die van thuis, ook al komt hij uit een har monieus gezin. Daar het principiële kwes ties betreft, is het van groot belang, dat het contact tussen ouders en leerkrachten bevorderd wordt. Voor de pauze werden al nieuwe leden in de oudercommissie gekozen, de heer A. J. J. M. van Rijssenbeel: (voorzitter) en mevrouw E. Nolen-Hoorweg (secreta resse). Zij volgen de heer A. P. van der Mey en mevrouw W. Vogelaar-Von Win ning op, die Bloemendaal gaan verlaten. De nieuwbenoemde voorzitter zette uit een hoe hij zich zijn nieuwe taak dacht. Hij achtte de ouders volledig verantwoor delijk voor de totale opvoeding van hun kinderen en in hun rekenschap tegenover God, opdat zij zullen opgroeien tot waar dige, apostolische leden van de samenle ving. Daarom achtte hij de juiste keuze van de school van groot belang. Een goede samenwerking tussen school en ouders be paalt het klimaat van de school en ook een goede verstandhouding met het school bestuur en met de schoolleiding. De nieu we voorzitter richtte waarderende woor den tot de heer Van der Mey en mevrouw Vogelaar voor het pionierswerk door hen verricht. Het hoofd van de school, de heer G. J. Bartelsman bracht de scheidende commissieleden eveneens dank voor de prettige samenwerking en voor hetgeen zij voor de school deden. Advertentie FOTOKQPIfcfcN..- Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Röoij, Schagchelstr. 14 Vijfendertig jaar lang meer dan concierge alléén Na 35 jaar zijn beste krachten aan te huis en bewoners te hebben gegeven zal de heer J. H. Teutscher dinsdag 4 november, des middags om half vier, afscheid nemen als concierge van het Evangelisch Luthers Rustoord aan het Westerhout- park in Haarlem. Tijdens een bijeenkomst in de zitzaal van het rusthuis zal de heer Teutscher met zijn echtgenote en kin deren door het bestuur van Rustoord wor den ontvangen. De voorzitter, de heer A. Thomas, zal daarbij de dank en waarde ring van het bestuur overbrengen voor de wijze waarop de heer Teutscher zijn taak heeft opgevat. Voor Rustoord is de heer Teutscher aan zienlijk meer dan alleen huisbewaarder geweest. Eigenlijk zou men hem gerust met het tehuis kunnen vereenzelvigen, want hij is sedert de opening van het rust huis op 1 november 1923 een figuur geweest die het volle vertrouwen van direct'e en be woners genoot. Zo groot was de plaats die de heer Teutscher in het hart der bewoners innam, dat zij hem dikwijls in hun per soonlijk leven betrokken. Dit vertrouwen heeft de heer Teutscher nimmer be schaamd. Het bestuur, de directrice en de bewoners zien hem dan ook met veel spijt vertrekken. Naast de vele bezigheden die hij zo da gelijks in en buiten het rusthuis te doen heeft, kwijt de heer Teutscher zich boven dien nog van een bijzondere taak. Al ja ren begeleidt hij namelijk de maandelijk se kerkdiensten in Rustoord op het orgel. Een opleiding voor organist heeft hij nooit gehad, hij heeft zich deze bekwaamheid langzamerhand zelf aangeleerd. Zo kan men nog meer goede hoedanigheden van de heer Teutscher opsommen, maar wij geloven dat deze kwaliteit in de harte lijke woorden, welke dinsdagmiddag tot hem zullen worden gericht, genoegzaam tot uiting zullen komen. Advertentie Engelse klassieken j Befaamd als Shakespeare en ;j Dickens, zijn ook j de Engelse dameshoeden. Deze dameshoeden,; nobel van kwaliteit en perfect van pas- vorm zijn veder- j licht en waterproof! Geschikt om 365 J dagen per jaar te dragen. exciusieve dameshoeden HILVERSUM: Kerkstraat 78 HAARLEM: Gr. Houtstraat 79 UTRECHT: Potterstraat 10 1 '1 Met het oog op herbestratingswerkzaam- heden in Haarlem-Oost zullen tijdelijk enige straten voor het verkeer zijn afge sloten, waardoor onder meer enige wijzi gingen zullen worden aangebracht in de routes van de buslijnen 2 en 5. Zo wordt onder meer de J. J. Hamelinkstraat van een nieuw klinkerwegdek voorzien, waar door deze straat tot nadere aankondiging niet berijdbaar zal zjjn. Van zaterdag 1 november tot en met maandag 3 november wordt de Dirk Scha- ferstraat tussen de Bastiaansestraat en de D.uncklerstraat ..vooralle .vgrkeer. afge sloten. De bussen van lijn 2 zullen in de richting Willem Pijperstraat als volgt rijden: Dirk Schiiferstraat-Bastiaanse- straat-Willem Pijperstraat. De halte in de Duncklerstraat wordt verplaatst naar de Bastiaansestraat. Tevens wordt met in gang van zaterdag 1 november te ongeveer half acht 's morgens tot nadere aankondi ging de route van de lijnen 2 en 5 als volgt gewijzigd, in de richting Haarlem-Noord: Kruistochtstraat. Pladellastraat. Hannie Schaftstraat. Merovingenstraat, Noorman- nenstraat. Graafschapstraat. Schalkwijker straat. De tijdelijke halte in de Slachthuis straat wordt verplaatst naar de Pladella- Adv irtentie Gratis patronen en onderrico' TEMPELIF.RSSTR A AT 68 Tijdens een bijeenkomst is donderdag middag op de werf van de dienst van Pu blieke Werken aan de Brouwerskolkweg in Overveen afscheid genomen van opzich ter-B de heer J. van Dijkhuizen, die de gemeentedienst na een verband van vijf enveertig jaar en negen maanden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verlaten. Ook de oud-directeur van Publieke Wer ken, de heer J. de Jong en de adjudant M. Rentenaar, namens hoofdinspecteur J. Voerman, waren aanwezig. De wethouder van Publieke Werken van Bloemendaal, mr. J. C. C. W. Hijszeler, sprak de scheidende functionaris namens het gemeentebestuur zeer waarderend toe. Hij zeide dat men de scheidende ambte naar bij de dienst zeer zal missen om zijn grote kennis van zaken en zijn humor, maar vooral ook omdat hij de teamgeest steeds bevorderde. Spreker bood namens het gemeentebestuur een geschenk in en veloppe aan. De heer Y. E. Dijkstra, directeur van Publieke Werken, herinnerde aan de lange periode, waarin de heer Van Dijkhuizen zijn krachten aan de gemeente Bloemen daal en speciaal aan de dienst van Publie ke Werken heeft gegeven. Hij was een be kende figuur in Bloemendaal. De eerste tien jaar was hij als stratenmaker werk zaam, daarna werkte hij bij de riolering en de asfaltering als ploegbaas, waarbij vooral in de crisisjaren soms tweehonderd man onder hem werkte. Sedert 1946 had de heer Dijkstra met hem samengewerkt, steeds op de meest prettige wijze. Bij zijn veertigjarig ambts jubileum in 1953 werd de heer Van Dijk huizen onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Namens het bureauperso neel en enkele andere personeelsleden van de dienst van P.W. bood spreker een reisnecessaire aan. Ook hebben gesproken voorman J. Aps- woude namens de buitenploeg van P.W., de heer G. van der Horst, een der gepen sioneerden en de heer P. C. van der Maas, hoofdopzichter van de Plantsoendienst. straat e.i die in de Noormannenstraat naar de Hannie Schaftstraat. In de richting oost: Schalkwijkerstraat, rechtsaf Graaf schapstraat, Noormannenstraat, Mero vingenstraat. Hannie Schaftstraat. Pla dellastraat, Kruistochtstraat. De tijdelijke halte in de Merovingenstraat wordt ver plaatst naar de Hannie Schaftstraat, die in de Kruistochtsfraat naar de Pladella straat. Reeds eerder werd de J. J. Hame linkstraat voor alle verkeer afgesloten. De bussen van lijn 2 en 5 rijden in beide rich tingen als volgt: Kruistochtstraat. Slacht huisstraat, Merovingenstraat. Noorman nenstraat. Graafschapstraat. Schalkwijker straat, Rustenburgcrlaan. De volgende halteplaatsen werden verplaatst: Mero vingenstraat. richting Haarlem-Oost naar Merovingenstraat voorbij Noormannen straat. Hamelinkstraat-hoek Merovingen straat naar Noormannenstraat-hoek Mero vingenstraat. Hamelinkstraat, richting Haarlem-Oost naar Graafschapstraat nr. 66. Hamelinkstraat-hoek Schalkwijker straat naar Graafschapstraat nr. 53. Tevens wordt een nieuwe halte ingesteld op de Schalkwijkerstraat, nabij J. J. Hamelink straat. Op een desbetreffende vraag van een van de raadsleden antwoorden B. en W. van Haarlem in de Memorie van Ant woord, dat het in de bedoeling ligt voort te gaan met het markeren van de bushal ten. Dit geldt zowel voor de halten van de NZHVM, als voor die van de NACO en Maarse en Kroon. Bovendien wil men het aantal bushavens in Haarlem uitbreiden, waardoor de wielrijders bij het passeren van een stilstaande bus niet meer naar het midden van de rijbaan behoeven te rijden. Vanmorgen heeft met een drukbezochte receptie de heropening plaatsgehad van de geheel gemoderniseerde en verbouwde zaak in luxe- en huishoudelijke artikelen van J. M. de Vries in de Generaal Cron jéstraat 136 te Haarlem. Gedurende drie maanden is men onder leiding van archi tect J. Kneppers jr. bezig geweest aan het verbouwen en samentrekken van en kele kleinere ruimtes. De opening van de ze zaak, verricht door de directeur door middel van een kort toespraakje, werd ge volgd door een receptie. Vanmiddag zou dit warenhuis voor het publiek geopend wor den. Zaterdagmorgen zal voor het hoofd bureau van politie in het Florapark te Haarlem de vlag gehesen worden ter her denking van het feit, dat tien jaar geleden de eerste reservepolitieman de verbandacte tekende. Zondag 2 november, aanvang negen uur, houdt de N.H.R.V. dressuur en springwed- strijden op het terrein van Mariënbosch in Aerdenhout. Door de overweldigende deelneming moest er naar een grotere ac commodatie worden uitgezien. De beste dressuurruiters uit Haarlem en omgeving hebben ingeschreven. Ook de jeugdaf deling Fit komt in groten getale. Ver reden wordt onder andere de „Bonfire Trofee", in 1957 gewonnen door mej. J. van Loon uit Heemstede. Op een werf in Spaarndam is een 23- jarige sjouwerman uit Haarlem donder dagmiddag met zijn voet onder een vier ton wegende Jonaskraan gekomen. Hij moest met een verbrijzelde rechtervoet naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. Om een sluitende begroting te verkrygen heeft het college van B. en W. van Vel sen tal van aanvankelijk geraamde posten moeten laten vervallen. Zo komt op de nieuwe begroting, die zojuist verschenen is, onder meer niet meer voor de extra vergoeding aan de gemeente Haarlem voor de Velsense leerlingen, die de mid- Evenmin komen de extra-vergoedingen aan Haarlem in de kosten van het Lorentz- en Coornhertlyceum op de begroting voor. De gemeente Haarlem heeft met de om liggende gemeenten een overeenkomst aangegaan, volgens welke deze gemeen ten bijdragen geven voor ieder van de uit dezer gemeenten komende leerlingen, die in Haarlem een type school bezoeken, die in de eigen gemeente niet bestaat. De gemeente Velsen heeft van jaar tot jaar het bedrag dat aan Haarlem werd toegekend vastgesteld. Ieder jaar vroeg Haarlem of opnieuw op de bijdrage mocht worden ge rekend. Dit jaar is van Velsen nog geen antwoord ontvangen. Als de Velsende raad de begroting aanvaardt, zal voor het ko mende jaar dus geen bijdrage meer aan Haarlem gegeven worden. Opnieuw zijn bij Joh. Enschedé en Zo nen Grafische Inrichting n.v. in Haarlem twee zilveren jubilarissen door directie en personeel gehuldigd. Vanmorgen ontving de directie de heer R. van Veen, galvaniseur op de afdeling Galvanoplastie en de heer G. B. de Bie, offsetdrukker op de afdeling Offsetdruk kerij B. De directeur, de heer J. R. Gun ning, sprak waarderende woorden en liet deze vergezeld gaan van een geschenk onder couvert en een bloemenhulde. Op zijn afdeling werd de heer Van Veen daarna namens de jubileumcommissie ge feliciteerd door de heer W. G. Pijnappel en ook de heren M. J. Leendertse, chef der afdeling, ir. K. E. C. Buyn, chef van het laboratorium, de heer H. Bijnevelt, assis tent-bedrijfsleider van de bankbiljetten- drukkerij en de heer D.A. J. Spek, voor zitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Christelijke Grafische Bond voerden het woord. De heer De Bie werd op zijn afdeling hartelijk toegesproken door de heer W. K. Claudius voor de jubileumcommissie, de heer G. Schuurman, chef der afdeling, en de heer G. Damsteek, bedrijfsleider van de bankbiljettendrukkerij. Beide jubilarissen ontvingen tevens ge schenken en bloemen. De heer J. J. de Jong, Pegasusstraat 53 te Haarlem, werkzaam als kassier op het kantoor Bloemendaal van de Twent- sche Bank, hoopt morgen, zaterdag 1 no vember, de dag te vieren dat hij veertig jaar bij de bank werkzaam is. Hij begon in 1918 zijn loopbaan op het kantoor Be verwijk van de Haarlemse Bankvereniging die later is overgegaan in de Twentsche Bank. Later werkte de heer De Jong een aantal jaren op het kantoor in Haarlem, waar hij op diverse afdelingen werkzaam was. In 1946 werd hij benoemd tot kassier in Bloemendaal en in die functie geniet hij het vertrouwen van velen die in rela tie staan met de bank. In de Memorie van Antwoord aan de raad delen B. en W. van Haarlem mee, dat na de openstelling van de Westelijke Randweg valt te constateren, dat het door gaande verkeer steeds meer van de route Delftlaan-Kleverparkweg-Brederodestraat. Korte Verspronckweg-Julianalaan-Zijlweg en deze Rijksweg gebruik maakt. Blijkens een op 31 juli 1958 van 7 tot 19 uur gehouden verkeerstelling bedroeg het aantal motorrijtuigen, dat van de Rijks straatweg gebruik maakte in de richting zuid-noord 2192 en in de omgekeerde rich ting 1797. De aantallen bedroegen voor wat de Delftlaan betreft respectievelijk 2865 en 3532.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7