Jubilerende directeur van Beijnes hartelijk gehuldigd Usui d'Or SCANDALE tr „Musicorda" vierde tienjarig bestaan ENGELS Directeur kousenfabriek Hin overleden Het waterpoloprogramma Zilveren artsjubileum H .D. G. A. Immink Sinds 1 jaitnari 863 GEWONDEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED PROBEER HET OOK EENS FATSOENLIJK; HET IS PRETTIGER DAN U DENKT Wintercompetitie VHS Caravankamp bij IJmuiden Velsens brandweer rukte uit voor loos alarm „Neeltje Jacoba" haalt zieke van Duitse tanker Vijf gewonden bij aan rijdingen in Heemstede Vaardigheidsproeven van de Kennemer Turnkring Hert verkoos voor korte tijd de vrijheid Piet Halsema dirigent in Amersfoort Dubbel afscheid bij Haarlems Notarishuis Bejaarde fietser gaf geen voorrang Dinsdag SPRUYT VAN RIETSCHOTEN GROTE HOUTSTRAAT 22 LA GAINE SCANDALE Jubileum „Weldadigheid naar Vermogen" V THE BRITISH INSTITUTE UIT STAD EN STREEK Burgerlijke stand van Haarlem Haarlemse politierechter Toneelspeler beboet, die na aanrijding doorreed Delegaties conferentie Nederlandse letteren 5 NOVEM BER 19 58 HAARLEMS DAGBLAD - UPuEuH 1 E HAARLEMSCHE CÜURAM In de leeftijd van 61 jaar is in Aerden- hout de heer F. M. I-I. Hin, oudste direc teur van de kousenfabriek Hinn n. v. Haarlem overleden. Nadat de heer Hin in het buitenland zijn opleiding had genoten, is hij in 1929 in de directie van de fabriek opgenomen. Door zijn grote kennis van zaken en rijpe ervaring genoot hij zowel in de binnen- als buitenlandse kousen-in dustrie een groot aanzien. Als gevolg van een ziekte heeft de heer Hin zich de laatste vijf weken niet meer met de leiding van de fabriek kunnen be zighouden. Het stoffelijk overschot zal woensdagmorgen ter aarde worden besteld op het kerkhof van de parochie H. Maria Onbevlekt Ontvangen in Overveen. Om half elf is er een plechtige mis van re quiem. De thans overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. Voor de competitie district Noordholland worden dinsdagavond in het Sportfonsen- bad in Haarlem gespeeld: heren derde klas se: HVGB 3DAW 3. Dames tweede klas se: DWRVZV. In Zaandam is voor de eerste klasse dames vastgesteld: Water lelieDWT. Het programma voor zaterdag 8 november in het Sportfondsenband in Haarlem luidt: Heren vijfde klasse: DWT 4 —DWR 3: HPC 3NVA 2: Dames beker competitie: HVGBHPC. Centrale win tercompetitie heren. HVGBGZC. Heren eerste klasse: HPCDWR. Voor de com petitie kring Haarlem zijn vastgesteld: dinsdag 4 november afdeling AM: DWR VZV: Woensdag 5 november: afdeling AM: Haarlem—DWT. Ter gelegenheid van haar zestigste verjaardag werd de cabaretière Dora Paulsen zaterdag in het nieuwe de la Martheater in Amsterdam gehuldigd. Onder de vele acteurs en actrices, die haar kwamen gelukwensen, bevonden zich ook Wim Kan en Jan Musch, wel ke laatste gelukkig voldoende is her steld. na een langdurige ziekte om zich weer in het openbaar te vertonen. De Haarlemse muziek-, zang- en toneel vereniging „Musicorda" heeft zaterdag met een feestavond in de grote zaal van het Concertgebouw in Haarlem haar tienjarig bestaan gevierd. De voorzitter van de feestcommissie, de heer N. Bink, verwelkomde onder andere de afgevaardigden van verscheidene ver enigingen, waarvoor „Musicorda" in de loop van haar bestaan belangeloos is op getreden. Ook mevrouw M. Douwes, de secretaresse van de vereniging, sprak een welkomstwoord. Het programma, dat mevrouw Douwes had samengesteld, begon met het gezamen lijk optreden van de muziek- en de zang groep, waarna de toneelgroep de eenakters „Darling Nora" en „Het trouwboekje" voor het voetlicht bracht. De twaalfjarige Han- nie van Keulen stal de harten van het tal rijke publiek met een gracieus en gecon centreerd uitgevoerd balletnummer Hierna begon een spontane huldiging, waarbij diverse afgevaardigden van ver enigingsbesturen hartelijke en waarderende woorden spraken. De heer L. A. van der Meulen dankte namens de Bond van gepensioneerden bij spoor- en tramwegen, voor de belangeloze medewerking, die „Musicorda" sinds drie jaar aan de feestvonden van de bond heeft verleend. De heer C. van Aussum prees namens de Algemene Militaire Pensioenbond de jubi lerende vereniging om haar discipline en saamhorigheid en om het feit, dat. zij voor liefdadige doeleinden speelt. Spreker over handigde de heer Douwes een geschenk in enveloppe. De heer Th. A. C. de Vries, van de Haarlemse E.H.B.O.-vereniging „Snelver- band" liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. De heer A. Schroder sprak als voorzitter van een Amsterdamse vereniging en bood eveneens een bloemenhulde aan. Voor de Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Haarlem, getuigde de voor zitter, de heer R. Wijngaard, van zijn grote erkentelijkheid voor het feit, dat „Musi corda" in de tien jaar van haar bestaan reeds ruim driehonderd uitvoeringen heeft gegeven voor ouden van dagen, zieken, in validen en anderen. Hij overhandigde de dirigent, de heer Ab. Douwes, de tekening voor vijf nieuwe muzieklessenaars. die de Bond van Ouden van Dagen voor „Musi corda" heeft besteld. De voorzitter der feestcommissie, de heer Bink. dankte alle sprekers, waarna mejuf frouw Truus Bekker als een der oudste leden het, echtpaar Douwes uit naam van de vereniging een geyser aanbood. Onder de titel „Tien jaren Musicorda" voerden muziek- en zanggroep enkele favo rieten van haar repertoire uit, waarvan vooral „Les rameaux" van Gabriel Fauré veel indruk maakte. Na de pauze verraste de jubilerende ver eniging de aanwezigen met een vlotte door het echtpaar Douwes geschreven show Op slot „Grünewald", gelegen op een der bergtoppen in Oostenrijk en bewoond door graaf Metterlich, heeft het personeel ter gelegenheid van de bruiloft van dochter Ilse en jonkheer Frans Winkler een feest avond voorbereid. Op verzoek van het bruidspaar geschiedt de viering in Weense stijl van omstreeks 1925. De show, waarin ook een ballet inge studeerd door mevrouw G. Visser, was opgenomen, was een aaneenschakeling van succesnummers van in die tijd gevierde sterren als Lilian Harvey en .Josef Schmidt, met als sluitstuk de selectie „Ein abend bei Paul Lincke". De fraaie costuums, door eigen leden vervaardigd en de decors droe gen belangrijk bij tot de gewenste sfeer en het publiek dankte „Musicorda" met een ovatie. Een bal onder leiding van de heer Swart besloot deze feestavond. Zaterdag 15 november hoopt de heer H. D. G. A. Immink de dag te vieren, dat hij zich vijfentwintig jaar geleden in Bloe- mendaal als arts vestigde. Hij heeft in Utrecht medicijnen gestudeerd en na het slagen voor het artsexamen was hij gedu rende een jaar werkzaam als assistent bij professor Lamrus. Op 15 november 1933 werd hij arts in Bloemendaal, waar hij door zijn praktijk in hoog aanzien staat bij velen. Zaterdag is bij gelegenheid van het feit dat hij vijfentwintig jaar geleden in dienst trad van de Koninklijke Fabriek van Rij tuigen en Spoorwagons .J. J. Beijnes n.v., ir. G. O. J. van Ditzhuyzen, directeur van deze vennootschap, op hartelijke wijze ge huldigd. De lange rij van sprekers werd geopend door de president-directeur van de n.v., dr. L. G. Kortenhorst, die de hoogtepun ten uit de carrière vna de heer Van Ditz huyzen memoreerde. „Zijn grote werk kracht bleek vooral na de bezetting, toen onder zijn leiding Beijnes er in slaagde de eerste reparatieorders van de Nederlandse Spoorwegen af te leveren, hoewel hel materiaal en het gereedschap waarmee gewerkt moest worden verre van ideaal was en het fabriekscomplex in Haarlem door de Duitsers zo goed als leeggeroofd was." Dr. Kortenhorst noemde de jubi lerende directeur „een logisch en scherp denkend technicus". Vervolgens was het woord aan de mededirecteur van de jubilaris, drs. W. I, Beijnes. Hij roemde vooral het persoon lijk contact en de aangename samenwer king. Namens de staf van de vennootschap voerde ir. C. F. J. Bekkers het woord. De heer H. J. Boeree, die uit naam van het personeel sprak-, vertelde dat novem ber altijd een belangrijke maand voor de n.v. is geweest. Op de eerste november 1838 werd de firma opgericht, de ver huizing van Haarlem had eveneens op 1 november plaats en wel in 1950. In no vember van dit jaar worden de laatste restanten van het gebouw op het Haar lemse Stationsplein opgeruimd. De heer Boeree dankte de directeur voor a! het- In de afgelopen week zijn in Haarlem en omstreken dertig ongelukken ge beurd. waarbij lichamelijk leisel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal gewonden dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied ge beurde gestegen tot achthonderd drieën zestig. Bovendien waren er veertien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate ■iële schade Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen doo> ■ote voorzichtigheid en verantwoorde lijk iveggebruik De wintercompetitie bij het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap is voortge zet met het spelen van de partijen uit de derde ronde. De leiders in de hoofdgroep G. B. v. d. Velde en C. Koster, troffen en kele gerenommeerde tegenstanders op nun weg. Voor v. d. Velde was dit geen be zwaar. Zijn uitstekende vorm werd nog maals bevestigd. Ditmaal via een overwin ning op P. Brommer. Hij leidt nu met drie punten uit evenveel partijen. Op de voet gevolgd door ir. A. M. Schneiders met 2 Vb punt. Schneiders zette namelijk Koster de voer dwars en Spinhoven zag zijn derde partij ook al afgebroken. De vooruitzich ten op de eindzege tegen R. Mol zijn echter zeer gunstig. Groep 1: J. BlokkerA. C. v. d. Tak re mise. H. BosscherR. van Dijk 1-0. P BrommerG. B. v. d. Velde 0-1, Tj. de ■Tongmr. G Snoeek Henkemans 1-0. C Kosterir. A. M. Schneiders 0-1. F. A. SpinhovenR. Mol afgebroken. Groep 2: P. i. d. BerkenJ. C. Andersen 0-1. P. BottelierS. W. v. d. Peijl afgebr., mej. N. Bijstermevr. Maljaars-Kok 1-0 B. HalberstadtP. Koeze remise. Groep 3: F. W. Barthel—H. I. van Es 1-0, ir. B. A. GeerlingsJ. Wagener, Wagener niet opgekomen, P. J. GeerlingsG. de Vries 0-1, N. W. Hille—J. Twisk 1-0, E. HundepoolF. J. van Tongeren afgebr., F. HijmansTh. Thijsseling 1-0, J, Janzen J. van Teunenbroek 0-1, K. Nederkoorn J. Schaap 0-1. Groep 4: A. HensH. Slenters 0-1, H BakkerG. de Groot 1-0. Velsens begroting voor het jaar 1959 vermeldt een bedrag van 750 gulden voor onderhoud van een caravan- en tenten kamp. Dit kamp zal b(j het plateau bij het IJmuider strand worden gesticht. Velsen heeft dit terrein gehuurd voor 250 gulden per jaar. De opbrengst van het kamp wordt voor 1959 geschat op 2500 gulden. De jubilaris aan zijn schrijfbureau geen hij voor het personeel heeft gedaan in de afgelopen jaren en zei „Uw devies „Slechts Rechtvaardigheid" heeft u wel zeer duidelijk toegepast in de laatste twee jaren, waarin de conjunctuur de vennoot schap niet zo goed gezind was, waardoor helaas vele werknemers moesten worden ontslagen". Het geschenk van het personeel (het geld werd met kleine bedragen bij elkaar gespaard) bestond uit een zeegezicht van de schlider Oscar Mendlik. Tot slot dankte de heer W. F. van Hon- schoten de jubilaris namens de gepensio neerden voor zijn activiteiten met betrek king tot het jaarlijkse uitstapje. De jubilerende directeur zag zijn ver diensten beloond met het getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del en de daarbij behorende zilveren me daille. Bij de velen die de feestelijkheden bij woonden waren onder meer de president directeur van de Nederlandse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. Den Hollander, en de burge meester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma met echtgenote. Zondagmorgen omstreeks kwart over ne gen is de Velsense brandweer met veel materieel uitgerukt. Zij had de melding binnengekregen dat er een uitslaande brand woedde in het zogenaamde „spook huis" aan de Duin en Kruidbergerweg 16 in Driehuis. De politie was ook spoedig ter plaatse. Waarschijnlijk dacht zij dat zich na de brand in de visconservenfa- briek „Vico" aan de Middenhavenstraat in IJmuiden opnieuw een geval van brand stichting voordeed. Het was echter loos alarm. De bewoner van het huis had oud papier verbrand. Een voorbijganger had vlammen gezien en de brandweer gewaarschuwd. De reddingboot „Neeltje Jacoba" is van morgen om vijf uur uitgevaren om een zieke van het Duitse tankschip „Petra" van boord te halen. Het schip was van Zweden op weg naar Engeland. De tanker had haar koers gewijzigd en lag vanmorgen vlak voor de IJmuidense pieren. De patiënt werd naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden overgebracht. Beneluxraad. De zitting van de raad gevende interparlementaire Beneluxraad die op 7 en 8 november in Den Haag zou worden gehouden is verschoven naar 28 en 29 november. Het tweede deel van de zitting heeft plaats op 19 en 20 decem ber, eveneens in Den Haag. In februari 1959 zal de interparlementaire Benelux raad op een nader te bepalen datum in Luxemburg vergaderen. In het weekeinde zijn bij verscheidene verkeersongelukken in Heemstede vijf personen meer of minder ernstig gewond. Bij vier aanrijdingen was een autobus van de N.Z.H.V.M. betrokken. Zaterdagmorgen om elf uur reed een twintigjarige persenlosser uit Haarlem op zijn bromfiets op het Valkenburgerplein, waar juist de kerk uitging, een voetgang ster, een drieënveertigjarige inwoonster van I-Icemstede aan, die weifelde bij het oversteken. De voetgangster bleef be wusteloos liggen. Zij was aan het hoofd gewond en werd per G.G. en G.D. naai de Mariastichting in Haarlem overge bracht. Zaterdagnacht om kwart over twee is een wielrijder, die, komende uit de Rijn straat zonder op het verkeer te letten de Herenweg overstak, door een personen auto uit de richting Den Haag, bestuurd door een tweeëndertig jarige makelaar uit Aerdenhout, aangereden. De wielrijder werd tegen de grond ge smakt. Met een schedelbasisfractuur werd hij, nadat dokter Van Lier eerste hulp had verleend, per G.G. en G.D. naar het Grote Gasthuis in Haarlem vervoerd. Van de bestuurder van de personenauto werd het rijbewijs ingevorderd, omdat hij waar schijnlijk sterke drank gebruikt had. Zondagmiddag om drie uur kwamen op het Wipperplein een autobus van de N.Z.H.V.M. en een bromfiets met elkaar in botsing. De zesentwintigjarige bestuur der van de bus, die van de Cruquiusweg kwam, nam de bocht naar links, het Wip perplein op, te groot en sneed de weg af voor de bromfietser, een drieëntwintig jarige Hillegomse arbeider, die van de Heemsteedse Dreef kwam. Deze trachtte nog het voetpad op te rijden, doch viel en werd aan het gezicht gewond. Zondagavond om tien voor halfnëgen kwamen op de hoek Bronstee wegLanck- horstlaan een autobus van de N.Z.H.V.M. en een personenauto met. elkaar in bot sing. De bus, bestuurd door een vijfen twintigjarige Haarlemmer, reed over de Bronsteeweg in de richting Haarlem en de auto, bestuurd door een eenenvijftig- jarige Rotterdamse koopman, kwam over de Lanckhorstlaan uit de richting van de Heemsteedse Dreef. De bestuurder van de personenauto trachtte nog door remmen een botsing te voorkomen, doch reed de bus in de flank. De auto draaide een kwartslag naar rechts en werd zo zwaar beschadigd, dat zij moest worden weg gesleept. De bestuurder van de personen auto brak zijn rechterpols. Zondagavond om tien uur reden op de hoek BinnenwegLindenlaan een auto bus van de N.Z.H.V.M. en een bromfietser tegen elkaar. De bromfietser, een zeven tienjarige metaaldraaier uit Vijfhuizen, wilde uit de Lindenlaan de Binnenweg oprijden, doch remde bij het zien van de bus zo krachtig, dat zijn voor- en achter- rem afknapten. Ook de bestuurder van de bus. een eenenveertigjarige Haarlem mer, remde, doch beide voertuigen slipten door het natte wegdek. De bromfietser reed legen de linkervoorzijde van de bus op en kreeg schaafwonden aan rechter- onderbeen en linkerhand. Er ontstond ook materiële schade. Zondagavond om twaalf uur kwam op de Zandvoortselaan len westen van het viaduct een vrachtauto met aanhanger in aanraking met een autobus van de N.Z.H.V.M. De vierentwintigjarige be stuurder van de bus. die van de halte plaats af weer de weg wilde oprijden, stopte nog even om de melkwagen, be stuurd door een tweeën twintigjarige Zand- voorter, te laten passeren. Deze is echter waarschijnlijk te vroeg weer naar rechts gegaan, waarbij de aanhanger nog juist de linkervoorzijde van de bus raakte. Er ont stond materiële schade. Zaterdagavond bood de Kennemer Turn kring in de P. H. v. d. Lcyschool te Haar lem-Noord de gelegenheid tot het afleg gen van de bondsvaavdigheirisproeven keur-, eerste, tweede en juniorenklasse. De belangsteling voor deze proeven was klein; slechts 34 dames en 3 heren hadden zich aangemeld, waarvan nog elf dames en een heer op het appèl ontbraken. De jury kreeg dus 25 gymnasten te be oordelen en van deze 25 bleken de pres taties nog maar zodanig, dat slechts 17 in aanmerking kwamen voor de bonds- onderscheiding, t.w. van TV IJmuiden. één dame eerste klasse, drie dames junio ren; van VOLO Haarlem één dame eerste klasse; van de Bloemendaalse gymnastiek vereniging één dame tweede klasse; van Turnlust, Beverwijk, vier dames tweede klasse en twee dames junioren; van GV Heemstede één dame tweede klasse; van SSH Velsen één dame tweede klasse; van OSS Zand voort één heer tweede klasse; van GIOS Haarlem twee dames junioren. Mevrouw W. Marks-Deenik van Turn lust Beverwijk slaagde voor de tiende keer voor de bondsproeven, terwijl haar clubgenoten de dames W. Nykamp, A. Oudhuizen en R.- van Wilderen respec tievelijk voor de vierde, tweede en vijfde keer slaagden. Deze vei'eniging kwam ove rigens ook met de jeugd goed te voor schijn, daar mej. S. Geel en mej. J. v. d. Schans respectievelijk vier en drie keer zijn geslaagd. In de nacht van zaterdag op zondag zag een agent een edelhert over de omheining van de hertenkamp in de Haarlemmer Hout springen. Het hert ging er vandoor in de richting van de Paviljoenslaan. Daar is het zich eerst aan het gras te goed gaan doen. Het hert vond het binnen de om heinde ruimte blijkbaar toch maar beter dan in de vrije wereld, want later is het weer in de hertenkamp teruggekeerd. De inmiddels gewaarschuwde beheerder heeft een telling onder de dieren gehou den en kwam tot de conclusie, dat geen enkel dier op het appèl ontbrak. De musicus Piet Halsema uit Overveen, die vooral als organist grote bekendheid in Haarlem en omgeving geniet, is per 1 november tot dirigent van de Toonkunst- Oratoriumvereniging in Amersfoort be noemd. Anderhalf jaar geleden werd de heer Simon Jansen als zodanig aangesteld, doch deze heeft wegens te drukke werk zaamheden deze functie moeten neer leggen. Als eerste activiteit in Amersfoort zal Piot Halsema in maart in de St. Joriskerk met dit Toonkunstkoor de Mattheus-Pas- sie uitvoeren. In het verkooplokaal Notarishuis aan de Bilderdijkstraat in Haarlem zal dinsdag afscheid worden genomen van twee trouwe medewerkers. Het zijn de heren S. Veth, zaalchef, en W. F. van Daalen, eer ste man van het transport, die na een diensttijd van resp. 48 en 47 jaar met pen sioen gaan. De heer Veth, die aan de Maerten van Heemskerkstraat woont, is 73 jaar. Hij kwam als 24-jarige als knecht in dienst en werd in 1925 meesterknecht. Het verkoop lokaal was in die dagen aan de Nassau- laan gevestigd. Tal van veilingen heeft hij in de loop der jaren meegemaakt, zowel in Haarlem als in omliggende gemeenten. Ook fungeerde hij als afslager op de ver kopingen. De heer Veth heeft zijn werk steeds met veel plezier gedaan. Dat blijkt wel uit het feit dat hij bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd er niet aan dacht om er mee op te houden. Als erkenning van zijn verdiensten ontving hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienst verband de gouden ere-medaille behoren de bij de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Daalen, die aan de Sout- manstraat 21 woont, heeft de tijd nog mee gemaakt dat de goederen per handkar werden vervoerd. Ook hij kan zeggen dat er heel wat meubilair en andere goederen door zijn handen zijn gegaan. Als 18-jarige knaap begon hij zijn loopbaan in het ver kooplokaal aan de Nassaulaan, thans is hij 65. Toen hij veertig jaar in dienst van het Notarishuis was werd hij begiftigd met de ere-medaille in brons behorende bij de orde van Oranje-Nassau. Dinsdag 4 november om half elf zal de voorzitter /an de vereniging van notaris sen. notaris B. M. Brans, tijdens een af scheidsbijeenkomst in het verkooplokaal beide heren toespreken. Zaterdagavond om zes uur is een 76-ja- rige fietser bij het oversteken van de Wil- helminastraat in Haarlem aangereden door een personenauto, doordat de man geen voorrang verleende. De bejaarde fietser werd eerst op de motorkap van de auto geslingerd en viel later op het weg dek. Met een bloedende hoofdwond en ver moedelijk een hersenschudding is de man naar het Grote Gasthuis overgebracht. A 7i-prievtre CONSULT Madame ARBER de consultante van het wereldmerk Gaines Scandale is dan aanwezig bij Zij toont u de laatste Scandale modellen en wil u graag uitleggen waarom een bepaald model voor uw silhouet het meest geschikt is zonder enige verplichting tot kopen. Een unieke gelegenheid I chez VAN RIETSCHOTEN De vereniging „Weldadigheid naar Ver mogen" heeft zaterdag haar jaarlijkse ga la-voorstelling gegeven, waarvoor grote belangstelling bestond. Tevens werd het zeventigjarig bestaan der vereniging ge vierd. De Stadsschouwburg, waar de voor stelling gegeven werd, was door de ge meentelijke dienst van Hout en Plantsoe nen versierd. Wegens ziekte van de voor zitter, mr. A. Beets, heeft mr. M. Ensche dé, een inleidend woord gesproken en dank gebracht aan hen die aan de voorberei ding medewerking hebben verleend. De toneelgroep Theater heeft een voor stelling gegeven van ,,'n Moordverhaal", blijspel van Arthur Watkyn, waarmee zij veel succes oogstte. Bij een vorige voorstel ling hebben wij reeds een bespreking ge geven over het stuk en de medewerkers. Advertentie Speciale schriftelijke opleiding voor de wereldbekende en wereld-erkendeexamens Engels, University of Cambridge. Vooropl. minstens M.U.L.O. Examens te Amsterdam. Vrij blijvend inlichtingen Adelheidstraat 33 - Den Haag Nieuws in het kort CNV-avond. Vrijdagavond wordt in ,,'t Trefpunt" in Nieuw Vennep een bij eenkomst gehouden georganiseerd door de Christelijke Besturenbond van het CNV. Het bestuurslid van het CNV, de heer D. Meijer, zal spreken over „Kapitaal en ar beid". Ook vermeldt het programma de clamatie door de heer Jan Oosterwelder uit Amsterdam. Tweede bijeenkomst Culturele Kring. Dinsdagavond om acht uur houdt de Cul turele Kring in Ben nebroek haar tweede bijeenkomst. De heer L. van Hoeken zal een lezing houden over Zuid-Amerika en daarbij films vertonen. Bij botsing gekanteld. Op het kruis punt Zandvoorterweg-Mr. Enschedeweg- Koekoeksweg in Aerdenhout zijn zaterdag avond om half acht twee personenauto's tegen elkaar gebotst. De ene auto, be stuurd door een tweeënzestigjarige bak ker uit Noordwijk, reed van de Koekoeks- weg de Zandvoorterweg op, juist toen de andere wagen, bestuurd door een eenen- zestigjarige winkelier uit Zandvoort en rijdend in de richting Zandvoort, pas seerde. De eerste auto kantelde op de linkerzijde Omstanders hielpen de vier inzittenden van deze wagen er uit. Zij werden slechts licht gewond en dokter Reurink verleende eer ste hulp. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. 17.500 bijstandloten verkocht. De heer A. van der Zijden, wonende aan de Camp- laan te Heemstede heeft de afgelopen maanden 17.500 loten van de Bijstand II- actie vèrkocht. De heer Van der Zijden is slager geweest en moest om gezondheids redenen zijn werk neerleggen. De heer A. M. Bergers, organisator van de Bijstand actie, noemde zijn grote activiteit een werkelijke bijstand aan Bijstand. Advertentie Iedere morgen een heerlijk kopje koffie HOTEL CAFé RESTAURANT Haarlem, 1 november 1958 BEVALLEN van een zoon, 29 okt.: J. A. DiscoKuijer; 30 okt.: P. M. Jonk Snoeks; 1 nov.: J. M. T. WeijersAmmer- laan. BEVALLEN van een dochter, 31 okt: A. NoltenVallentgoed; 1 nov.: E. M. Ka- moenLips; L. StutterheimSmit. ONDERTROUWD, 1 nov.: H. A. C. Brinkkemper en T. M. Harren; H. C. J. Koning en W. F. M. Douwes. GEHUWD, 1 nov.: H. T. Mulié en P. Th. Janssen; R. H. Autenbrink en C. W Wijers; P. de Wit en B. A. Bor; A. van der Putten en C. J. Dirks. OVERLEDEN, 30 okt.: J. C. Scharwacn- terWesterhoven, 76 j„ Peperstraat. Voor de Haarlemse politierechter moest zich vanmorgen een 69-jarige toneelspeler uit Heemstede verantwoorden. Hij was, na op 3 juli van dit jaar met zijn auto op de Zuiderhoutlaan in Haarlem een bromfiet ser te hebben aangereden, weggereden al- voi-ens zijn identiteit bekend te maken. De verdachte verklaarde dat hij de bromfietser, die uit de Middenlaan met 'n volgens hem te grote bocht de Zuiderhout laan wilde indraaien, niet meer had kun nen ontwijken. Hij was uitgestapt en was naar de gevallen bromfietser gegaan. Deze zou zich toen nogal onbehoorlijk hebben gedragen. De toneelspeler, dié diezelfde avond in Amsterdam moest optreden, had tegen de bromfietser gezegd dat hij zijn autonummer kon opnemen en was daarna weggereden. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had niet de indruk dat de verdachte zich aan de gevolgen van de aanrijding had willen onttrekken. De verdachte had echter zich bekend moeten maken alvorens zich van de plaats van het ongeval te verwijderen. De officier eiste een boete van vijftig gulden subs. 15 dagen hechtenis. De raadsvrouwe mr. A. Flesseman uit Amsterdam bepleitte clementie. In haar pleidooi zei zij ondermeer: „Mijn cliënt heeft zo dikwijls op het toneel gezegd, dat het hemelse gerecht zich over hem heeft ontfermd, moge thans het aardse gerecht zich eens over hem ontfermen." De politierechter veroordeelde de toneel speler tot vijftien gulden boete, subs, zes dagen hechtenis. De Nederlandse delegatie op de achtste algemene conferentie van de Nederlandse letteren, die op 7 en 8 november te 's Gra- venhage wordt gehouden, is als volgt sa mengesteld: Prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs, alg. voorzitter, prof. dr. G. Stuiveling, voor zitter sectie letterkunde en toneel, Pierre H. Dubois, secretaris sectie letterkunde en toneel, prof. dr. N. A. Donkersloot, A. den Hertog, Ed. Hoornik. G- P. M. Knuvelder, Joh. de Meester, prof. dr. P. Minderaa en Adriaan van der Veen. leden van de sectie letterkunde en toneel, E. Lefebvre, voor zitter sectie uitgeverij en boekhandel, J. van der Kolk. secretaris sectie uitgeverij en boekhandel, P. Brand, P. G. M. Coe- bergh, mevr. A. van Eugen-Van Nahuys, B. van Kampen, W. Nijhoff, J. B. van Se- ters, leden van de sectie uitgeverij en boekhandel, dr. L- Brummel, voorzitter sectie bibliotheekwezen, prof mr. H. de la Fontaine Verwey, secretaris sectie bi bliotheekwezen, Gerrit Borgers, dr. A. Kessen, G. A. van Riemdijk, P. J. van Swigchem. leden van de sectie bibliotheek wezen, J. B. Broeksz, voorzitter sectie radio en televisie, A. van Nierop, secretaris sec tie radio en televisie. J. W. Acda. mevr. J. C van den Bosch-Mulder. J. van Dis, J. van Herpen, L. J. M. Lutz. leden van de sectie radio en televisie, dr. J. Hulsker, algemeen secretaris, A. J. E. Odijk, adj. secretaris. De Belgische delegatie bestaat uit de volgende personen: dr. Herman Teirlinck, algemeen voorzitter, Maurice Roelants, voorzitter sectie letterkunde en toneel, Hubert van Herreweghen, secretaris sectie letterkunde en toneel, Gerard Walschap, Albert Westerlinck, Jan Schepens, Fr. Smits en Fr. van Isacker, leden van de sectie letterkunde en toneel, J. van In, voorzitter sectie uitgeverij en boekhandel, F. de Bock, secretaris sectie uitgeverij en boekhandel, J. de Meyer, F. Courtin, J- van Garsse. A. Pelckmans, M. Lannoo. mevr. A. Manteau, F. Nagels, mej. M. L. Nei- rinck, leden van de sectie uitgeverij en boekhandel, G. Schmook, voorzitter sectie bibliotheekwezen, H. Liebaers, secretaris sectie bibliotheekwezen, F. de Vrieze, J. Grootaers, L. Schevenels, leden sectie bi bliotheekwezen, Jan Boon, voorzitter sec tie radio en televisie, Marcel Coole, secre taris sectie radio en televisie. Frans Zoete, Julien Gorus, Bert Janssens en Bert van Kerckhoven, leden sectie radio en televisie, Karei Jonckheere, algemeen secretaris, Bert van Goitsenhoven, adjunct-secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7