Nederland overwon Zwitserland (2-0) Versterkte defensie struikelblok, toch had zege groter kunnen zijn STERKSTE VAN DE ZWAKKEN H.F.C.—Schoten Kruiver scoorde twee keer Coach van Zwitsers: onze ploeg te jong voor dergelijke wedstrijd Nederlands B-elftal toonde zich veel sterker dan Zwitserland-B Zwitsers verloren hun elan na het eerste Nederlandse doelpunt Geen wonder Goals van Vonhoff en Bennaars MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 De stand na 21 keer tegen de Zwitserse voetballers Gelijk op Voorsprong Tweede treffer Geen wedstrijdbal voor Guigue IN DE KLEEDKAMERS Vrolijk Vreugde (Van onze sportredacteur) DE DERDE ACHTEREENVOLGENDE overwinning van het Nederlandse elftal in het nieuwe voetbalseizoen is een feit. Na de Belgen en de Denen zijn nu ook de Zwitsers verslagen. En er bestond na de wedstrijd van gisteren in het Feijen- oord-stadion in Rotterdam geen twijfel over dat die zege verdiend was, ook al waren er dan in de eerste helft van de match benauwde momenten genoeg en had het in het geheel geen verwondering gewekt als de Zwitsers het eerste hadden gescoord in plaats van de Nederlanders. De wedstrijd van zondag bewees tevens dat Nederland na ruim vier jaar betaald voetbal is uitgegroeid tot de sterkste tus sen de zwakken. Met andere woorden: het vertegenwoordigend Nederlands voet balteam zal er nu langzamerhand wel in slagen om de Belgen, Finnen, De nen, Noren de baas te blijven in interland wedstrijden. Maar genoeg is dat voorals nog zeker niet. ZO'N OVERWINNING op het in de eer ste helft toch zeker niet slecht spelende elftal van Zwitserland is natuurlijk aardig, maar bewijzen over de kracht van ons voetbal doet die zege niets. Dat had het wel gedaan als het overwicht overtuigen der was geweest en de winstmarge in de score ruimer. Het spel van het Oranje team had in zijn geheel genomen nog onvol doende tempo en aanvallend was er nog te weinig variatie, hoe verdienstelijk en kelen ook gespeeld mogen hebben. VOORLOPIG WORDEN er nu geen in terlandwedstrijden meer gespeeld. In het voorjaar pas gaat de Nederlandse ploeg oostwaarts en speelt dan tegen de Bul gaarse en Turkse voetballers. Dat zijn ploegen die evenmin tot de sterksten be horen, maar die desondanks nog moeilijk genoeg te overwinnen zullen zijn. Boven dien speelt men daar onder omstandighe den die vooral de jongeren in het Neder lands elftal zullen kunnen harden. Hoe men het er daar zal afbrengen is nog de vraag, maar ook al worden er gunstige re sultaten behaald, dan nog ligt de weg naar de middenklasse van het Europese voetbal nog niet open. Dat kan pas gebeuren als het Nederlands elftal weer geregeld con tact zal kunnen krijgen met landen als Duitsland, Frankrijk, Spanje, Oostenrijk en Italië en daarin als redelijke tegenstan der kan fungeren. NIEMAND zal kunnen ontkennen dat er een stijgende lijn zit in het Nederlandse spel en dat de jongeren in het Oranje-team langzaam maar zeker meer wedstrijdrou tine en hardheid opdoen. Maar juichkre ten zo ze er mochten zijn zijn voor alsnog volkomen ongemotiveerd. Want nogmaals, na de duidelijke overwinning op de Deense amateurs en de minder duide lijke maar toch ook zeker verdiende over winning op de Zwitserse semi-profs kunnen wij alleen nog maar constateren dat wij de sterkste tussen de zwakken zijn en dat is nog niet zo heel veel en zeker niet ge noeg om over te pochen. E. Koning (Van onze sportredacteur) Na 21 wedstrijden tegen Zwitserland is de stand: Zwitserland 21 11 - 10 22 49—51 Nederland 21 10 - 11 20 51—49 Nog steeds is er dus geen gelijkspel ge weest een wel zeer opmerkelijk ver schijnsel. Advertentie A.S. ZONING - 14.00 uur In verband met de te verwachten grote publieke belangstelling voor de a.s. zondag om 14.00 uur aan de Spanjaardslaan te spelen competitiewedstrijd, verzoeken wij het publiek zich tijdig van toegangsbewijzen te voorzien bij onderstaande voorverkoop adressen Sig mag. J. J. Groeneveldt. Oranjestr. 52 Hrl. Sig.mag. l'Union. Kruisweg. Haarlem Sig.mag. P. Kluit, Wagenweg 106. Haarlem B. van Odijk, Amsterdamstraat 12. Haarlem Sig.mag. Alders, Gen. Cronjéstr. 20. Haarlem Drogisterij Crayenest, Jan v. Goyenstraat, Heemstede L. C. M. Breukels, Raadhuisstr. 30, Heemstede Kruiver gaat zijn tweede goal maken. Leuenberger is al kansloos en keeper Elsener gaat dat weldra worden na deze van beheersing getuigende ma noeuvre van de Nederlandse aanvals leider. Andermaal hebben de spelers van het Nederlands voet balelftal de grasmat van het stadion Feijenoord in Rot terdam met een overwinning en dus het vooruitzicht van een premie van honderdvijftig gulden kunnen ver laten. In een in de eerste helft zeer levendige, maar na de rust steeds saaier wordende interlandwedstrijd werd het Zwitsers nationale team namelijk met 2-0 verslagen. Een verdiende overwinning ongetwijfeld, maar zeker niet zo'n overtuigende als korte tijd geleden tegen de Denen in hetzelfde stadion. Zwitserland zorgde namelijk voor de rust voor grote onrust in de Nederlandse defen sie en was verdedigend numeriek dusdanig in de meer derheid dat de schare van vijfenzestigduizend zich lange tijd afvroeg of dit Zwitsers team wel te verslaan was. Dat gebeurde uiteindelijk, maar moeite kostte het wel. Ook al omdat de Nederlandse aanvalslinie met Abe Lenstra weer als meesterlijke maar dit keer minder op vallende leider niet die taktiek speelde die tegen een systeem met dubbele stopper wel het meest gewenst voorkwam. De zege had dan ook veel ruimer kunnen zijn en zou dan veel meer perspectieven hebben opgeleverd voor de komende wedstrijden in het voorjaar. Maar niettemin: het Nederlands elftal leverde een goede prestatie, ook al bleef het jammer dat na de eerste Neder landse treffer het vurige elan in het Zwitserse spel lang zamerhand verdween waardoor het Oranjeteam met aanzienlijk minder moeite kon zorgen dat de voordelige stand gehandhaafd bleef en zelfs na rust tot 2-0 werd uitgebreid. Veel moeite te veel had de Nederlandse aanval met het Zwitserse systeem. Een systeem, gebaseerd op een versterkte en zeer hechte defensie. Er waren namelijk twee stoppers (Leuenberger en Schneiter) waardoor er steeds een achterlinie van vier en soms vijf man ontstond als ook rechtshalf Burger in teruggetrokken positie speelde. Het middenveld bleef daardoor zeer onvoldoende bezet. Enerzijds profi teerden daar Klaassens en Van Wissen wel van, maar veel kwam er toch niet uit. De oorzaak? Van der Kuil hield zijn lijn veel te weinig een niet geringe handicap en Moulijn schoot wel tal van malen langs de volkomen onmachtige Grobéty, maar zijn voorzetten waren veel te hard en te onzuiver. En verder ontbrak het het binnen- trio aan zuiver raffinement. Alleen Lenstra was weer een leider in optima forma ook al schitterde hij dan minder dan bij vorige gelegenheden. Maar vooral Kruiver kreeg toch tal van uiterst fraaie passes, waarvan de meeste met groot meesterschap voor zyn voeten kwamen. En doorzetter Kruiver moet het juist van dat soort slimme passes hebben. In de eerste helft kreeg hij er één van Moulyn en na rust één van Van Wissen en dat betekende twee keer een doelpunt. De passes van Lenstra vooral na rust leverden niets op omdat het de PSV'er enkele keren geducht tegen zat, zoals bijvoorbeeld een keer toen Bigler met grote moeite de bal van de doellijn kon trappen. Het Zwitserse systeem met de dubbele stopper was gebaseerd op conditie en snel heid. Dat bleek al spoedig. En nu mocht dan het middenveld door de Zwitsers zeer onvoldoende zijn bezet, omdat een half- speler en een teruggetrokken binnenspeler niet alles konden doen, een feit bleef het dat de Zwitsers voor rust vaak en ge- var lijk in de aanval waren. Z^, kwamen daartoe met uiterst snelle acties, die zeer veel gevaar inhielden omdat enerzijds de aanvallers snel waren en anderzijds om dat de verre passes waarmede niet zel den het middenveld werd overbrugd uiterst zuiver waren. Bovendien waren de Zwitsers aanvallend eenvoudig dol op va riatie. Dan weer speelde de rechtsbuiten links, daarna weer midvoor. En zo maar door. Nederland wilde daarbij al gauw de kat uit de boom kijken waardoor zowel Klaas sens als Van Wissen de halfspelers veel te veel terug bleven. Een uiterst ple zierig verschijnsel voor de Zwitsers die dat juist beoogden. Later pas begrepen ze dat juist op dat middenveld de kansen lagen voor een goede opbouw. Dat die opbouw toen veel te wensen liet had toen evenwel weer zijn oorzaak in het feit dat: niet alleen het tempo te laag lag, maar ook de ver rassing verre bleef. De eerste h Tft gaf dan ook een vrijwel gelijkopgaande strijd - zien, waarbij in beide elftallen de kracht lag in de ver dedigingen. Niettemin kwamen er voor het Zwitserse doel heel wat meer gevaar lijke situaties voor dan bij het Ne derlandse. Nadat Lenstra net over de lat had geschoten uit een vrije schop, brak Van der Linden door, passeerde drie spe lers maar trapte de bal op het kritieke moment tegen doelman Elsener. Niet veel later kon Kruiver de bal na een voorzet van Van Wissen doorgekopt door Van der Kuil met de borst in het doel lopen, maar de bal stuitte te ver weg en liep achter. Spil Leuenberger en keeper Elsener zijn in botsing gekomen en moeten door de Zwitserse training opgefrist worden. Scheidsrechter Guigue is er ooggetuige van. De Zwitsers, die met voortreffelijke en snelle acties antwoordden, ontbrak het op het juiste moment óók aan geluk en slechts een keer kregen zij door de uiterst handige Alleman een directe scoringskans, die evenwel door Wiërsma met een prima sliding teniet werd gedaan. Zo golfde het spel daarna op en neer, waarbij de wederzijdse defensies de hoofd rollen bleven spelen en Nederland het dichtste bij een doelpunt bleef komen. De Munck had het dan ook veel rustiger dan Elsener, die steeds maar weer naar de be dreigde hoeken van zijn doel moest springen. Toch kwam het Nederlandse doelpunt nog onverwacht. In de 32ste minmit pass< de Moulijn zijn bewaker Grobéty eens een keer „bin nendoor", gaf vervolgens een prima cross pass naar Kruiver die met een snelle sprint alleen voor de Zwitserse keeper kwam en die vrij gemakkelijk passeerde. Protesten voor buitenspel wuifden zowel scheids rechter Guigue leider van de finale in het toernooi om het wereldkampioenschap in Stockholm als de grensrechter na drukkelijk weg. Zwitserland schrok dusdanig van deze treffer dat het elftal al direct veel minder elan bezat. Het frisse verdween voor een belangrijk deel uit het spel en Nederland kreeg de overhand. Kruiver kwam na het passeren van drie spelers voor Elsener, maar knalde tegen hem op en voorzetten van Van der Kuil en Moulijn belandden steeds maar in een door Zwitsei's bezet ge bied. Acht minuten voor de rust stopte vervolgens De Munck een diagonaal schot van Alleman fraai, maar Nederland ant woordde met een kopbal van Kruiver waaruit de bal via de lat over het doel ging. Na rust hoopte iedereen een als herboren spelend Zwitsers elftal te zien, maar die hoop bleek ongegrond, Nederland was het Een overrompelende Nederlandse aan val. Twee Nederlanders (Moulijn en Lenstra) kijken met spanning toe als Kruiver op het Zwitserse doel kopt. Keeper Elsener (op de grond) ziet met genoegen hoe de bal net over de lat gaat. eerst aan bod. Een snelle actie had bijna een goal tot gevolg, maar Bigler kon met een ferme omhaal de door Kruiver inge schoten bal van de doellijn werken. En naarmate het daarna steeds donkerder werd in het stadion, zakte ook het spelpeil af naar een aanzienlijk lager niveau. De dubbele stopner bleef aan de Zwitserse kant evenwel een groot struikelblok en kon dat ook zijn omdat de Nederlandse aanvallers de bal veel te lang bij zich hiel den (Van der Kuil en Moulijn) en de aan valslinie als geheel te veel in de breedte bleef opereren. Alleen Kruiver bleef maar zwoegen voor nog een doelpunt.' Tal van malen glipte hij langs de zeer fel op zijn huid zittende be wakers, maar hij had bepaald geen geluk met zijn schoten en kopballen. Aan de andere kant kreeg de Neder landse defensie weer een van die bekende laconieke buien. Men speelde zo in de trant van „ons kan niets gebeuren". Fatale ge volgen had dat niet, maar wel zeer vreem de situaties. Zoals bij een ferme mistrap Van Van der Hart, waardoor Hügi alleen kon oprukken. Maar De Munck redde fraai. Schoten van Alleman en Meier vlogen voorts ver over het doel. En toen viel plotseling de tweede treffer. In de 29ste minuut gaf Van Wissen een lange center, waar de onvermoeibare Krui ver weer achteraan sjouwde. Zijn door zetten werd beloond, want hij liet eerst spil Leuenberger zijn hielden zien en be dotte daarna keeper Elsener dusdanig dat de twee Zwitsers tegen elkaar opliepen en Kruiver de bal van dichtbij in kon schie ten. De botsing tussen beide Zwitsers was dermate hevig dat Elsener zich moest laten vervangen door Pariier en even later Leuenberger door Weber. Maar de 20 stond op het bord en wat kon Nederland nog gebeuren? Niet veel. De witte bal, waarom vele duizenden aan houdend hadden geschreeuwd, kwam in het veld en alleen Alleman kreeg nog een prima kans. Hij legde vijf minuten voor het einde de steeds zwakker spelende Van der Hart in de luren en daarna keeper De Munck. Toch werd zijn schot geen treffer, omdat Kuys tijdig was teruggekomen en met het hoofd redding kon brengen op de doellijn. Daarna vestigde alleen Lenstra nog eens de aandacht op zich door zeer onverwacht en knalhard tegen de lat te schieten. Daar bleef het echter bij. Nederland won. Zonder twijfel verdiend, ook al viel dan de wedstrijd als geheel tegen door het teleurstellende spel na de rust. Op mijn negende, misschien was het mijn tiende, levensjaar heb ik een sensationele ontdekking, gedaan: voetballers zijn ook mensen. Door een listige achtervolging per fiets kwam ik er achter, dat de rechts buiten van mijn favoriete vereniging een dak boven zijn hoofd, een verloofde en een eenvoudige werkkring had. Merkwaardig genoeg heeft mijn juveniele adoratie daar geen schok door gekregen. De meeste vol wassenen, die zo'n interlandwedstrijd als gisteren in het troebele stadion te Rotter dam bijwoonden, zijn levenslange slacht offers van de kinderlijke heldenverering gebleven. Zij verwachten wonderen van elf stoere knapen in de oranje uniformen van hun uitverkiezing, die de macht van het noodlot en de mysterieuze krachten van de sport pogen te keren in hun geraffi neerde strijd met het onberekenbare bruine monster. De tegenpartij bestaat geheel uit gozers met rugnummers, die gelegenheden scheppen om de boel jammerlijk te ver knoeien. Als de helden falen slaat de stem ming als bij toverslag om. Dan worden zij honend uitgejouwd, want idolen hebben nu eenmaal geen andere functie als het presteren van het ongelooflijke. Nu ik tol dc jaren des onderscheids ben gekomen, is er eindelijk een jeugddroom in vervulling gegaan: ik mocht door dringen in de kleedkamer van het Neder lands elftal onder de eretribune. Onder scheidingsvermogen heeft men daar inder daad nodig, want reeds vijf minuten na het signaal, dat een einde maakt aan hun bovennatuurlijk bestaan, zijn de spelers veranderd in naaktlopers. En laat u zich nu nooit meer door de sportverslaggevers wijsmaken, dat er in zo'n uitkleedkamer een opgewekte of een verslagen stemming heerst. Er is helemaal geen stemming. Er is alleen waterdamp en gescharrel van mensen met opschrijfboekjes, die uit spraken willen van bezwete dribbelaars dia moeite met. hun uitspraak hebben. Kennelijk bij gebrek aan een houtje zat Niet éénmaar twee ballen heeft deze 236ste interlandwedstrijd de KNVB ge kost. Nadat in de tweede helft de witte bal in het spel was gebracht kon Piet Kruiver nauwelijks een oog aflaten van de bal waarmee hij zijn beide doelpunten had. gescoord. Toen Maurice Guigue het eindsig naal gaf en Cor van der Hart zich zon der strijd in het bezit stelde van de witte wedstrijdbal rende Kruiver naar 't reserve-bankje, ontweek de toegesto ken handen en dook onder de bank om de andere bal te bemachtigen. In de kleedkamer deed een contro leur nog een schuchtere poging Krui ver de bal te ontnemen, om die aan verzamelaar Maurice Guigue ter hand te kunnen stellen. Na interventie van Cor van der Hart was de kwestie gauw geregeld en kon Kruiver tevreden de reis naar Eindhoven ondernemen. Kruiver (Piet voor Jan en alleman) op een groene vrucht te bijten er was namelijk zojuist een schip met zure appelen in de Maasstad gearriveerd. Over het tweede doelpunt zei hij: „Nou, die keeper en die back liepen lekker tegen elkaar op en nou toen zag ik een gat en nou toen was het gauw bekeken. Ik was eerst bang dat ik zou moeten koppen, want ik kan niet koppen". Een merkwaardige bijzonderheid vond ik, dat Tony van der Linden de u- vorm gebruikte, toen hij vroeg of hij Abe Lenstra mocht passeren. Een dergelijke be leefdheidsvorm werd door de Zwitsers in het veld niet in acht genomen als ze iemand wilden passeren. Maar naar wat ik van de Nederlandse achterhoede heb ge hoord, waren alle Zwitsers goede voet ballers en dat bewijst dat het nationale peil steeds beter wordt. Kn Brugbier De stemming was na afloop uiteraard niet opgewekt in de Zwitserse kleedkamer. Doelman Elsener en spil Luenenberger be tastten pijnlijk hun blessures, die zij tij dens de ongelukkige botsing met elkaar opliepen, bondscoach Willy Hahn stak ner veus de ene sigaret na de andere aan en onder de douches spraken de spelers al leen maar gedempt met elkaar. „Kijk eens", begon Hahn zich te veront schuldigen, „ik wil niet zeggen dat we on verdiend hebben verloren, maar de Ne derlanders waren toch echt ook niet sterk. Onze ploeg is nog te jong voor een derge lijke wedstrijd, vooral de voorhoedespe lers missen voldoende routine en daar door gingen enkele kansen verloren. Som migen hebben dat pech genoemd, ik niet". En fel voegde hij er aan toe: „zoiets is geen pech, dat is onvermogen". Even staakte het gesprek. Hahn boog zich zorgzaam over zijn beide onfortuin lijke uitvallers,, die gelukkig niet erg ge wond waren. Maar de Zwitserse bonds coach was te verbitterd om het bij deze woorden te laten. En dus kwam een nade re analyse: „de grootste fout van mijn ploeg is geweest dat de kanthalves in de tweede helft mee ten aanval wilden. Daar door verdween de druk op de Nederlandse voorhoede en kreeg Kruiver de kans om onze verdediging te desorganiseren. Een flinke knaap, die Kruiver", voegde hij er aan toe, „maar snapt u zo'n spil nu? Twee domme fouten maakte hij, het wer den twee doelpunten en als hij de bal gewoon weggetrapt had, was er niets ge beurd". Een vergelijking met de wedstrijd Ne- derland-Denemarken wilden wij horen, want Hahn was enkele weken geleden ter observatie eveneens in Rotterdam. Maar de bondscoach wilde het gesprek kenne lijk niet die richting uit hebben. „Ach een vei-gelijking, iedere wedstrijd is nu een maal anders", zei hij ontwijkend en hoffelijk in zacht-Duits. En toen opeens weer fel: „Hügi stel ik niet meer op, die is te oud". En daarmee konden wij (en Hügi) het doen. Aanvoerder Meier was al even spraak zaam: „verdedigend hebben wij goed ge speeld, aanvallend niet. Nederland had verslagen kunnen worden, maar wij heb ben geen geluk gehad. Belangrijk was wel, dat onze achterhoede erg geïrriteerd werd door dat afzwenken van die midden voor. Hoe heet hij ook weer? Ah ja, Kreif- fer De beste Nederlandse spelers? Meier was minder hoffelijk: „ik vond ^ze alle maal even goed en even slecht.." De gendarme Maurice Guigue, die door het bekwaam gebruiken van de scheids- rechterfluit. een zeer bereisde Fransman is geworden, had wel plezier gehad in de ze wedstrijd. Vrolijk lachend stond hij de pers te woord, vol lof over het stadion, de toeschouwers en de sportiviteit der spe lers. „Neen, ik heb het beslist niet moei lijk gehad, de wedstrijd was gemakkelijk Het Nederlands B-elftal heeft in Win- lerthur een verdiende zeg» behaald op Zwitserland B in een vooral voor rust le vendige en aantrekkelijke wedstrijd. Al in de eerste minuten kregen beide ploe gen goede doelkansen, maar de juiste richting was voorlopig nog zoek. Een schuiver van Bennaars en een diagnoaal schot van Brizzi leverden voor respectie velijk doelman Schneider en de Neder landse goalie Roffel nog het meeste ge vaar op. Na een kwartier begon zich een Neder lands overwicht af te tekenen. Onze land genoten demonstreerden een betere tech niek en in het spel van midvoor Van der Gijp met de beide binnenspelers Vonhoff en Bennaars zat duidelijk meer vaart en stootkracht. Het eerste resultaat van dit betere aan- valsspel kwam na 27 minuten. Een schot van Van der Gijp werd door de lat ge keerd, maar onmiddelijk maakte Ben naars zich meester van de bal om met een haarzuiver passje Vonhoff in de gelegen heid te stellen het eerste doelpunt te sco ren. Na een schot van rechtsbinnen Brizzi tegen de paal werd het drie minuten na de eerste treffer 2-0 door een goed doel punt van Rijvers' vervanger Bennaars. Met de bal aan zijn voet omspeelde hij doelman Schneider op de doellijn. Na rust bleef Nederland sterker, maar het tempo zakte aanmerkelijk. De Zwit serse ploeg speelde een zeer matige par tij en vooral de voorhoede kon tegen de fysiek sterkere tegenstanders niet veel uitrichten. Zonder moeite bleven spil Wal- hout en de beide backs Brull en Veldhoen meester van de situatie. Nederland bleef in de aanval, maar het schieten was slecht verzorgd en naarmate de tijd vorderde verloor de wedstrijd elke attractie. Er waren 12.000 toeschouwers. Kruiver, die twee keer scoorde tegen de Zwitsers. te leiden. Wel een beetje hard, maar fair en daar gaat het om. In de eerste helft vond ik het krachtsverschil gering, de con structie der Zwitserse aanvallen was mis schien iets beter, daarna was Nederland onbetwist beter". De heer Guigue glimlachte vriendelijk bij deze woorden. Maar zijn gelaatstrek ken werden scherper, toen een der jour nalisten het aarzelend waagde naar zijn mening over het eerste Nederlandse doel punt te vragen. „Ik ga bij dergelijke si tuaties altijd op het advies van de grens rechter af, die man staat er nu eenmaal beter voor dan ik en hij weet heus wel wat buitenspel is of niet". Het was een afdoend antwoord, maar Guigue wilde zich nog meer rechtvaardi gen. De Fransman legde daarom enkele stukjes citroenschil op de tafel neer (de Zwitserse verdedigers), greep een leeg sui kerzakje (Piet Kruiver) en reconstrueer de de situatie, „kijk zo ging het, ziet u wel, uw landgenoot stond niet buitenspel toen die kleine buitenspeler de bal schoot..." Het suikerzakje schoof over de tafel, ieder een knikte instemmend en toen, met een forse veeg, belandden de imitatiespelers op de vlo»r. De kwestie was voor Guigue afgedaan. Het onderhoud was afgelopen... ROEMENIË—TURKIJE. De interland voetbalwedstrijd tussen Roemenië en Tur kije, welke te Boekarest is gespeeld, is door Roemenië met 30 gewonnen. De ruststand was 00. De vreugde bij de Nederlanders was groot. Bondscoach Elek Schwartz en aan voerder Cor van der Hart omhelsden el kaar in de kleedkamer, Piet Kruiver moest vele handen drukken. „Natuurlijk ben ik tevreden", luidde even later het commentaar van de enthousiaste bonds coach. „Natuurlijk, Zwitserland is toch ze ker een land dat telt op de internationale voetbalmarkt. Deze overwinning, op een ploeg, die tactisch zeer sterk speeide, heeft voor mij zelfs grotere waarde dan die van enkele weken geleden tegen de Deense amateurs. Ik beweer, wat ik trouwens al eerder beweerd heb, dat ons team voor elke Europese ploeg een waardig tegen stander is en dat wij tegen vrijwel elk Europees team tenminste een kans heb ben." Goalgetter Piet Kruiver was ook al bij zonder tevreden. „Neen, ik raakte die Zwitserse keeper niet eens. Hij liep ge woon tegen zijn eigen stopper op. En of ik bij dat eerste doelpunt buitenspel stond? Ik weet het niet. Maar off-side of geen off side: hij telt.." „Het ging lekker", waren de woorden van Kees Kuys, „ik heb plezierig gespeeld. Neen, zó mag het altijd gaan!" En dat vond Tonny van der Linden ook. „Ja, kijk, in DOS gaat het natuurlijk gemakkelijker, daar durf ik ook meer. Maar ik mag toch echt niet mopperen, het begint te wennen en daardoor speel ik ook wat rustiger." „Vergeet niet, die overwinning is be haald op een snelle en gevaarlijke ploeg," zei tc-voorzitter Kruyver. „Wanneer ik dat in aanmerking neem dan ben ik stellig te vreden, al geef ik toe dat het beter kan."

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9