alléén vrijdag en zaterdag: slopen I75 cocktail schortjes zwanedons pyjama's 97S DE SPAR van gisteren 19 Genootschap voor Reclame houdt congres Critiek of) het uitblijven van beslissing over commerciële tv. Geslaagde bazaar bracht 2500,- op Onderzoek naar intelligen tie-verschillen in diverse leeftijdsgroepen Tien miljoen voor het Guy Fawkes-vuurwerk Luchtbrug brengt bezoekers naar ,.De Nachtwacht" Haarlemse Christelijke Besturenbond Alarmoefening van B.B. Causerie voor Culturele Kring over Zuid-Amerika Nieuwe voorzitter van „Patrimonium" DE BEURS Amsterdamse Beurs Scheepvaart SPECIALE AANBIEDING COSTUUMS met 2 broeken 3 J tooar CHOCOLADE-MENAGERIE DUBBEL Sparzegels bij: PEPERMUNT ■12 LEVERTRAAN -58 EDELKANDIJKOEK 36 COCOSTAARTMIX 44 HAVERMOUT P.k53 22 "ge* 18 WiENERBANKET \T DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Het Genootschap voor Reclame is uitermate verontrust over het feit, dat men het in ons land op ieder gebied onver mijdelijke compromis wat de commerciële televisie betreft nog niet gevonden heeft". Dit zei de voorzitter van het genootschap, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, tij dens het 20ste congres, dat vandaag en morgen in Utrecht wordt gehouden. „Het bestuur van het genootschap, zon der parlementaire ervaring, had zich voor gesteld, dat beslissingen als deze afhanke lijk waren van de werkelijke merites van het vraagstuk in kwestie", aldus de voor zitter. „Men meende zelfs, ter verheldering van deze in ons land nog tamelijk onbe kende materie, wellicht de behulpzame hand te kunnen bieden door de organisa tie van een commerciële televisiedag, die op 10 maart in Scheveningen is gehouden. Alle 150 leden van de Tweede Kamer waren voor deze dag uitgenodigd. Ondanks de drukke agenda van tal van zaken mensen bleek een 400-tal zich voor deze dag te moeten vrijmaken, teneinde kennis te nemen van hetgeen een keur van bin nen- en buitenlandse deskundigen op het gebied van de commerciële televisie had te zeggen. In tegenstelling tot de zakenlieden von den er van de 150 Kamerleden, die zich binnenkort over deze materie zullen moe ten uitspreken, maar drie gelegenheid deze dag bij te wonen. Pas toen meende ook het bestuur van het Genootschap voor Reclame enige parlementaire ervaring te hebben opgedaan", aldus jhr. Van An dringa de Kempenaer. „Het bestuur vreest nu, dat het voor de zoveelste maal ook ten aanzien van deze voor het gehele volk toch geenszins onbelangrijke zaak weer niet om de knikkers, maar wel om het spel zal gaan, het spel van de hokjes en de heilige huisjes, het spel van de kwa dratuur van de cirkel, waaruit dan ten slotte het alleen zaligmakende compromis te voorschijn komt: geen vlees en geen vis." Het Genootschap voor Reclame zal nu zijn ziel in Nederlandse lijdzaamheid die nen te bezitten en maar rustig afwachten op welke wijze en wanneer men ook deze omelet zonder een ei gebroken te hebben zal voorzetten. „De commerciële televisie", aldus jhr. Van Andringa de Kempenaer, „is een commerciële en daarmee een aangelegen heid van economisch belang. Het is ook daarom, dat het genootschap er alle be grip voor heeft, dat deze kwestie, die in feite noch met onderwijs, noch met kunst noch met wetenschap ook maar iets te maken heeft, de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen grote zorgen baart". Bestuur en persöneel van de Juliana- school in Zandvoort hebben maandag en dinsdag in het schoolgebouw aan de Brede- rodestraat een bazaar gehouden voor het schoolfonds. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van instructieve en attractieve leermiddelen. Dinsdagavond na sluiting van de bazaar die zeer druk bezocht werd, kon de voorzit ter van het schoolbestuur, mr. A. F. Bult huis, bekend maken dat de bazaar onge veer 2500,- had opgebracht, een prachtig resultaat dat men niet had verwacht. Mr. Bulthuis bracht het comité van voor bereiding en uitvoering dank voor het vele werk dat was verricht. Twee jaar geleden ontving de hoogle raar-directeur van het psychologisch insti tuut van de Groninger rijksuniversiteit, prof. dr. J. Th. Snijders, opdracht van de sectie bejaardenkunde van de Gezond heidsorganisatie van het T.N.O. tot het in stellen van een onderzoek naar het ver loop van de intelligentie bij volwassenen en bejaarden. Met dit onderzoek zal nu, na een voorbereiding van twee jaar, op 1 januari 1959 een begin worden gemaakt. Reeds eerder ontwierp prof. Snijders in samenwerking met zijn echtgenote een in telligentietest voor kinderen, die als eer ste geijkte test in Nederland in de handel is gebracht. Het gaat erom. een eigen Nederlands systeem te ontwikkelen, dat gebruikt kan worden in de plaats van totdusver veel ge volgde buitenlandse testmethoden. Het systeem moet deugdelijk zijn en algemeen bruikbaar, vandaar dat men spreekt van een geijkte test. Het is nu de bedoeling uit het eerlang aan te vangen onderzoek, een geijkte test te verkrijgen, die gebruikt zal worden voor een vergelijking tussen verschillende leeftijdsgroepen voor wat betreft hun intelligentie. Daartoe zal een groep van 2300 proefpersonen worden on derzocht in leeftijdsgroepen van twaalf tot en met vijfenzeventig jaar. Zij zullen een uit twaalf, steeds moeilijker wordende on derdelen bestaande test ondergaan. Men kan dan tenslotte op een twaalfdelige schaal met onderverdelingen aflezen, waarin een oudere minder „goed" is dan een jongere en waarin „beter". Men weet intussen reeds lang, dat liet peil van de intelligentie na het dertigste tot vijfender tigste levensjaai duidelijk daalt. De test die voor dit onderzoek gebruikt zal wor den, is onder leiding van prof. Snijders ontwikkeld. Zijn medewerker hierbij is de heer. F. Verhage, wetenschappelijk amb tenaar aan het Psychologisch instituut van de universiteit te Groningen. In de afge lopen jaren van voorbereiding is het test systeem degelijk uitgeprobeerd op 200 proefpersonen uit de stad Groningen en op 200 uit een dorp in de omgeving. Daar bij heeft het bewezen, in grote lijnen zo wel als in détails uitstekend te voldoen, een enkele te corrigeren kleinigheid daar gelaten. De eerste fase van het onderzoek is hiermee afgesloten. In januari gaat het echt beginnen. zcGococeocooooo&xcooccoc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ccecceccecoec (Van onze correspondent in Londen) Gisteravond kon iedereen in Groot-Brit- tannië, die lawaai wilde schoppen en een vuurtje wilde stoken, zich uitleven, want het was „Hartjesdag" of beter Hartjes nacht, de jaarlijkse herdenking van de ver ijdelde aanslag van Guy Fawkes, die in 1605 heeft getracht ter gelegenheid van de opening van het parlement de rijksgroten om te brengen door het paleis van West minster in de lucht te laten vliegen. Faw kes, die onder meer in de Lage Landen zijn voorbereidingen had getroffen, werd opgehangen. Tot op de huidige dag ver branden de kinderen zijn evenbeeld als pop. De brandstapels werden op de „Com mon" de gemeenschapsweide onder grote belangstelling aangestoken. De mees te kinderen hadden eigen vuurtjes in de tuinen. Zodra de duisternis was ingetreden begon het geknal van vuurwerk, waarvoor de Britse jeugd tien miljoen gulden heeft uitgegeven. Van eind september af wordt men op straat lastig gevallen door ver klede en vermomde jongetjes, die hun „Guv" rondzeulen in een karretje of oude kinderwagen. De klassieke uitroep is al eeuwenlang: „Een penny voor de Guy..." Enkele jaren geleden heeft de regering de vuurwerkfabrikanten verboden de aller gevaarlijkste ontploffingsmiddclen te ver vaardigen. Kinderen onder de dertien mo gen geen vuurwerk kopen. In sommige kleinere plaatsen is de Guy Fawkesviering een waar volksfeest. Er bestaan „Bonfire associations" (vuurtjes- stook verenigingen) die volmaakte brand stapels bouwen en fakkeloptochten or ganiseren. De brandweer in Groot Londen werd vijfhonderd maal gealarmeerd. Meer dan honderdvijftig personen, meest jeugdige, zullen vandaag voor de politierechters verschijnen voor het afsteken van vuur werk op straat en beledigend gedrag tegen over de politie. Nu de rechter hoofdingang, de grote voorhal en de eregalerij op de eerste ver dieping van het Rijksmuseum in Amster dam met het oog op werkzaamheden aan de centrale verwarming en de elektri citeitsleidingen afgesloten zijn is in de on derdoorgang een overdekte luchtbrug van de ene naar de andere vleugel gemaakt. De bezoekers kunnen nu binnendoor de expositieruimten in beide vleugels berei ken. De schilderijen van de primitieven tot en met de Rembrandts zijn tijdelijk in de oostelijke binnenplaats ondergebracht. Daar hangt „De Nachtwacht" nu temid den van de andere werken van Rembrandt. Normaal hangt hij in een zaal tezamen met andere schuttersstukken. Men hoopt de voornal en de eregalerij tegen Kerst mis weer voor het publiek te kunnen open stellen. De andere zalen zullen in het voor jaar van 1959 gereed komen. Na deze ver bouwingswerkzaamheden zal een herin richting der zalen volgen. De Haarlemse Christelijke Besturenbond, .aangesloten bij het C.N.V. opent de winter- carnpagne met een forumavond, waar ac- tuel vragen van leden der christelijke vakbewering door enige deskundigen zul len worden beantwoord. Deze avond is vastgesteld op woensdag 19 november in de tuinzaal van het Concertgebouw. Vragen die men het forum zou willen stellen kunnen nu reeds schriftelijk wor den ingediend bij de secretaris van de H.C.B. de heer J. C. Allard, Talma- straat 21. Tevens zal deze bijeenkomst de inzet vormen van de komende winterpropagan- da voor de christelijke vakbeweging in Haarlem. De leiding van de H.C.B. is in andere handen overgegaan. De voorzitter, de heer R. N. Busser, heeft onlangs deze functie neergelegd en zich niet herkiesbaar ge steld. De algemene ledenvergadering heeft daarop met algemene stemmen gekozen tot voorzitter de heer J. de Kleuver, Duin oordstraat 61 te Haarlem. Evenals de afgetreden functionaris komt de nieuwe voorzitter voort uit de kring van het bestuur van de Nederlandse Chris telijke Bond van Overheidspersoneel, af deling Haarlem. Zandvoort Onder leiding van het hoofd zelfbescher ming in Zandvoort, de heer M. Doorne kamp, heeft woensdagavond een geslaag de alarm-oefening van „Bescherming Be volking" plaats gehad. De vraag was in hoeveel tijd een blok- ploeg na alarmering op een bepaalde plaats aanwezig kon zijn. Voor deze oefe ningen werden de blokploegen I en IV op geroepen. Om precies kwart voor negen werd be gonnen en reeds zeven minuten daarna waren van de r31 opgeroepen manschap pen er 27 in het raadhuis aanwezig om de meldingslijst te tekenen. De heer Door nekamp toonde zich dan ook na afloop over het vlotte verloop van deze oefening uitermate tevreden. Nog voor het einde van dit jaar zal een tweede oefening wor den gehouden. Bönnebroek Op de tweede bijeenkomst van de Cultu rele Kring in Bennebroek, dinsdagavond in „Oud Berg en Dal" gehouden, heeft de heer L. van Hoeken uit Leiden een inte ressante causerie gehouden over Zuid- Amerika. Mede aanwezig waren burge meester D. van der Hoop van Slochteren en zijn echtgenote. Na een welkomstwoord door de voorzit ter, de heer P. van der Lijn, vertelde de heer Van Hoeken van een reis, die hij dit voorjaar naar Zuid-Amerika heeft ge maakt. Eerst werd Cuba bezocht, waar juist een nieuw bewind aan de macht was gekomen, toen de spreker het land van suiker en revoluties bezocht. De aanwezi gen kregen tal van bijzonderheden over de economische en politieke omstandigheden in de Zuidamerikaanse landen te horen. De heer Van Hoeken gaf voorts een be schrijving van de sociale verhoudingen en van de natuur. Na de pauze werden en kele goede films vertoond. Inplaats van de afgetreden heer J. Blom uit Santpoort, heeft de algemene leden vergadering van de Christelijke Sociale vereniging „Patrimonium" als voorzitter gekozen de heer R. N. Busser, Klopper singel no. 171 te Haarlem. Deze vereniging heeft in een klein aan tal jaren een ledental van 500 ruimschoots overschreden. Het bestuur is van mening dat deze groei niet alleen is te danken aan het feit dat de dochterorganisatie (de Woningstichting Patrimonium) thans een groot aantal woningen onder haar beheer heeft, maar ook dat de christelijke sociale gedachte ook in Haarlem veld wint, mede door verschillende acties van de vereni ging. AMSTERDAM De koersvorming van de aandelen werd niet beïnvloed door de uitslagen van de Amerikaanse verkiezingen, maar door de politieke gedachten, die op het Damrak werden geuit, in verband met de vakantie van koning Hoessein van Jordanië. De beurs vreest, dat deze vakantie het einde kan betekenen van de hasjemitische dy nastie in het Nabije Oosten. Hieruit zou den dan weer politieke verwikkelingen kunnen ontstaan. De beurs opende over vrijwel de gehele linie aan de lage kant. De verkiezingsuitslagen van Amerika werkten aan de terughoudendheid van de kopers mee, omdat men de mening was toegedaan, dat de reactie in Wallstreet op deze uit slagen niet achterwege zal blijven. De ar bitrage gaf er de voorkeur aan de koersen van Wallstreet af te wachten, alvorens in de markt te stappen. Het publiek was eer der aan de markt en het buitenland liet verstek gaan. Middenkoersaanbod over heerste bij de opening vrijwel in elke hoek van de internationale waarden. Unilever opende op 459 ongeveer 8 punten lager en kon in het verdere bcursverloop zich moeizaam ongeveer 2 punten herstellen. In de Philipshoek ging het niet veel beter bij een opening op 380 (min 5). Hierna werd nog 379 gedaan om op ongeveer 380 de beurs te verlaten. AKU was eveneens bij de opening drastisch lager op 251 (255). Dit fonds kon zich gemakkelijk herstellen tot 254. waardoor het verlies bij de vorige dag beperkt bleef. Aandelen Kon. Olie, bij minimale omzetten, waren op 184.20 twee gulden lager en ruim drie gulden onder pariteit New York. Aandelen KLM hadden een prima start en werden op de parikoers geadviseerd, tegen de vorige dag f 98.50. Het fonds geeft een onveranderd interim dividend van 3 percent en de perspectie ven worden voor de maatschappij gunsti ger geacht. In de scheepvaarthoek bestond nog al wat belangstelling voor aandelen Holland- Amerikalijn die zich 2 punten verbeterden. De overige fondsen in deze sector bleven goed prijshoudend. In de cultures werden aandelen Senembah weer. na de gedwon gen rustdag wegens de verhoging van de terugbetaling op de aandelen van 40 tot 50 percent, verhandeld en lagen ongeveer 5 punten boven de laatstgedane prijs. Amster dam Rubber cn HVA plus 1. Daarentegen waren Certificaten Deli 0.80 lager. Stants- Fohcisen ondergingen weinig verandering. Verder werden nog vernomen aandelen Ketien n.v. op 275 (270). Excelsior 81 (76 1 '4) op mededelingen uit de jaarverga dering, Amstel Brouwerij op 298 tegen een laatstgedane prijs van ongeveer 250, Du Croo en Brauns op 118 exdividend (7 per cent) tegen 120 cum dividend, Bronswerk 120 bieden (118) op de verwachting van een onveranderd dividend van 8 percent, Allan onveranderd op 42. Prolongatie 3% percent. (ANP). NEW YORK De eerste reactie van de beurs op de verkiezingen was een felle stijging naar nieuwe recordhoogten. Een sterke golf van winstnemingen" vlak voor beurseinde kon de stijging niet teniet doen gaan. De tik kers hadden een achterstand- De nzef steeg van 3 non tot 4 080 00 aankon Ter beurde w-s men van mening dat de p> f i cpltn r3 vpri stf*!*!" zal doen stijgen en inflatoire tendensen .'.al hebben Maar ook ander nieuws be- invloedde de markt, zoals hogere bedrijfs- inkomsten. dividenduitkeringen en drie aandelensnlitsingen en de hogere autopro- duktie. De autowaarden waren het eerst actief. Zij monteerden bij zware omzet. De olies waren willig. Van de 1256 ver handelde fondsen sloten er 744 hoger en 302 lager. Het industriegemiddelde kwam van 545,16 op 550.68: dat voor spoorwegen van 149.01 ^p 150.91 en dat voor openbare nutsbedrijven van 83,13 op 83 96. (UPI) Slot koers Heden gisteren 13.45 ui 3-3/4% Nederl. '47 9034 90s/ iR 3% Nedl. 1962/64 93s/is 9334 Woningbouw 6% 1087ie 109 Pr. A'dam '56 I.. 8534 Pr. A'dam '56 II. 94 34 Pr. A'dam '56 III 9434 Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. 94% Pr. R'dam '57. 106% A.K.U 25534 26234 Calvé Delft 36034 365 Van Gelder Zonen 19354 194 K. N. Hoogovens. 33P 340 Nederl. Ford 177 177 N. Kabelfabriek. 295 297 sew.Philips Gloeil. 381 386 Pref.PhilipsGloeil. 17934 Unilever 46134 467 h Wilton Fvenoord. 214 34 214 Werf Gusto 155 156 Dordtgche 'etrol. 769% 785 Kon. Petroleum.. f 184.41" f 187,40 Silliton 178 180 A'dam Rubber 75 7634 K.L.M f 99,90 98 ex-c Holl. Amer. Lijn. 157 158'/» K.N.S.M 15834 158'/» N. Scheepv. Unie 13534 137 v. Nievelt Goudr. 13134 13034 Phs. v. Ommeren 26534 265 H.V.A 124% 126% Delimaatschappij f 131,— f 232, Amsterd. Bank.. 24434 245 Nat. Handelsbank 120 123 Ned. Handel Mij 183 Rotterd. Bank. 20434 205 Twentsche Bank. 188 Anaconda Copper 58% 60 Bethlehem Steel.. 5134 52% U.S. Steel 86% 88'/2 General Motors.. 49% 49% Shell Union 8234 82% Tidewater 24Vi« 24% Ap.gtekerk, 6 te Beira. Abbedijk, 6 te Newport. Aalsdijk, 5 v. Singapore n. Bangkok. Abbekerk, 5 te Marseille. Abida, 5 120 m. o. Bahrein n. Fao. Adonis. 5 te Ciudad Trujillo verwacht. Aeila, 6 v. Algiers n. Napels. Aegis, 6 te New York. Alcor, 5 te Bahia. Alhena. 5 175 m. z.w. Kp. St. Vine. n. L. Palmas. Alphard. 4 v. Bahia n. Las Palmas. Ameland, 5 118 m. w. Sabang n. Mena. Amsteldiep, 5 v. Dakar n. Amsterdam. Amsteldijk, 5 te Antwerpen. Amstellaan, 6 te Montreal. Amstelmeer. 5 dw. Lissabon n. Liverpool. Amstelstad, 5 25 m. z.o. Wight n. Port Said. Amstelvaart, 5 te Tandjong Priok. Angolakust, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Arendsdijk, 6 v. Mobile n. Tampa. Arendskerk, 5 te Port Said. Argos. pass. 5 Kp. De Gata n. Antwerpen. Ariadne. 5 te Amsterdam n. Odense. Amedijk, pass. 5 Vlissingen n. Houston. A tl is. 6 te Amsterdam. Averdijk, 5 v. Brownsville n. Le Havre. Axeldijk, 17 te New York verwacht. Baarn, 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Bali, 6 te Amsterdam. Bulong, 5 te Suez. Batu, 5 v. Surabaja n. Tandjong Mani. Bengkalis, 5 te Hamburg verw. v. Bremen. Bonita, pass. 5 Cristobal n. New York. Borneo. 5 v. Tandjong Priok n. Singapore. Breda, 4 te Hamburg n. Antwerpen. Caltex Arnhem, 5 80 m. z.z.w. Horta n. Sidon. Caltex Leiden. 5 v. Pt. Said n. Avonmouth. Caltex Rotterdam. 5 130 m z.z.w. Ouess. n. R'dam. Caltex The Hague, 5 130 m. z. Daeadalus n. Suez. Caltex Utrecht, 5 v. Suez n. Bahrein, Camitia, 5 te Port Said n. Bombay. ('arrillo, 5 500 m. z. Guatemala n. Los Angcles. Castor, pass. 5 Guernsey n. Port of Spain. Celebes, 5 40 m. n.w. Majorca n. Bilbao. Ceronia, 5 370 m. n.w. Cochin n. Cochin. Charis. 6 te Mobile. Cistula, 5 160 m. z.w. Kp. Cambodja n. Bangkok. Clavella. 5 te Avonmouth verwacht, Congokust, 5 570 m. z.z.w. Casablanca n. Casabl. Coolsingel, 5 820 m. z.z.w. Azorcn n. Pto. Ordaz. Cottica, 6 te Hendrik Ido Ambacht (sloop). Cradle of Liberty, 5 v. Mena n. Philadelphia. Crania, 4 620 m. o. Paramaribo n. Durban. Daphnis, 6 te Savannah. De Eerens, 5 te Muscat verwacht v. Dubai. Delft. 6 te La Guaira. Diemerdijk, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Drente, 5 te Belawan. Duivendrecht. 5 95 m, z.w. Oporto n. Dakar. Esso Amsterdam, 5 75 m. n.w. Esbjerg n. Aruba. Etrema, 5 te Be.vrout v. Larnaca. Friesland, 5 v. Setubal n. Holland. Friesland KRL, 5 v. Los Angeles n. Cristobal. Oiessenkerk, 5 te Antwerpen. Graveland, 5 270 m. n.n.o. Las Palmas n. A'dam. Croote Beer, 5 360 m. z. Las Palmas n. Kaapstad. Hathor, 5 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hector. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Heelsum. 5 te Amsterdam. Helicon. 4 150 m. z.w. Fayal n. Curacao. Hermes, 5 te Rotterdam n. West-Indië. Hilversum, 4 550 m. o.n.o. Bermuda n Ph.delphia. Hoogkerk, 5 v. Amsterdam n. Marseille. Houtman, 5 550 m. w.z.w. K. Leeuwin n. Auckland. Hydra, 4 v. Tampa n. Amsterdam. Isis, 5 te Georgetown verwacht. Ivoorkust. 5 v. Antwerpen n. Conakry. Jagersfontein, 5 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Japara, 4 550 m. z.w. Fayal n. Livorno. Jason. 6 te Maracaibo. Joseph Frering, 5 te Monrovia verwacht. Kaap Hoorn. 5 v. Curasao n. Port Said. Kara. pass. 5 Aden n. Gibraltar. Karakorum, 5 130 m. z.w. Karachi n. Abadan. Karimata, 4 v. Charleston n. Newport News. Karimun, 5 v. Mastaganem n. Genua. Kateiysia, 5 te Mamonal verwacht v. Le Havre. Keizerswaard, 5 te New York. Kelletia, 5 te Kilhngsholme. Kellia, 5 240 m. z.w. San Miguel n Thameshaven KerKedijk, 5 v. Bremen n. Rotterdam. ivieldrecht. 5 v. Rotterdam n. Calcutta. Koningswaard, 6 v. Liverpool n. Thameshaven. Koratia, 5 v. Curacao n. San Lorenzo. Korenia, verm. 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Kosicia, 5 750 m. z.w. San Miguel n. Curacao. Krebsia. 7 te Kaapstad verwacht v. Singapore. Kreeft. 5 150 in. z.z.o. Funchai n. Monrovia. Laagkerk. 5 v. Bandar Shapur n. Basrah. Laarderkerk. 6 te Rotterdam verwacht. I.angkoeas, 5 710 m. w. Minico.v n. Belawan. Laurcnskerk, 6 v. Antwerpen n. Hamburg. Leersurn. 5 180 m. w. Scill.vs n. Galveston. Limburg, 5 240 m. w. Sabang n. Pt. Swettenham. i.oosdr., 5 50 m. w.z.w. Kuria Muria n. Ummsaid. Lutterkerk, pass. 5 Gibraltar n. Port Said. Maas, 5 11 m. n. Algiers n. Oram Maasdam, 6 te Rotterdam. Macoma, 9 te Manilla verwacht. Vlapia. 5 175 in. z.o. Colombo n. Singapore. Mataram. 5 v. Timor Dilly n Makassar. Medon. 5 v. Maracaibo n. Willemstad. Memnon, 5 v. Amsterdam, 6 te Southampton. Mr.ntor, 6 te acksonville. Uississippilloyd. 5 v. Suez n. Ummsaid. Mi tra, 5 te Shehhavem -vicnlferlanc!, 5 60 m. n.o. Madeira n. Amsterdam "'"luiderkerk. !i te Antwerpen. Munttoren, 5 te Port Said. Musi. 5 le Singapore verwacht v Narathivas. Musilloyd, 4 v. Beiawan n. Aden. My lady, verm. 7 v. Abidjan n. Bordeaux. Naess Tiger. 5 v. Suez m Mena A! Ahmadi. iXanusa. 5 route gewijzngd Penang—Djibouti. Nestpr, 5 v. Kp. Haitien n. Port Au Prince. Kiss, 5 350 m. n.w. Azorcn n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 6 te Curacao. Nieuw Holland, 5 v. Bali n. Sydney. Notos, 6 te Rotterdam. Oberon, 5 v. Jeremie n. Gonaives. Omala, verm. 5 v. Rotterdam n. Stavanger. Ondina, 7 te Balikpapan verwacht. Ootmarsum, 5 40 in. n.w. Ouessanl n. Le Havre. Oranje. 5 v. Amsterdam, 6 te Southamoton. Oranjefontein. 4 540 m. o. St. Helena 11! L. Palmas. Ossendrecht, 5 25 m. z. Startpoint n. Rotterdam. Pendrecht. 5 v. Rotterdam n. Naoels. Peperkust. 5 25 m. z.w. Casquets n Le Havre, Perna. 5 360 in. z. Rangoon n. Chittagong. Polyphemus. 5 te Cristobal. Poseidon. 5 te N"c>v Orleans verwacht. Prins Cas mir. onss. 5 Texel n. Hamburg. Pr. Job Will. F. iso, 5 v. Cartagena n. Barra.uquilla. Prins Willem George Fredciak, 6 le Montreal. Prins Willem Tl. 5 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem IV. 5 te Montreal. Purmerend. 6 te Bone. Raki. 5 te Assab v. Massawa. Rempang. 5 v. Hongkong n. Kobe. Ridderkerk, 5 45 m. z. Socotra n. Colombo. Rita. 6 te Pladju v. Manggar. Rijndam. 5 v. Halifax n. New York. Roebiah, 5 70 m. o.z.o. Messina n. Genua. Roggeveen, 5 360 m. z.w. Kp. Leeuwin n. Durban. Rondo. 4 v. East-London n. Durban. Senegalkust. 5 v. Antwerpen n. Hamburg. Sibajak, 4 80 m. z. Kreta n. Rotterdam. Silindoeng. 5 te Singapore verw. v. Tandj. Mani. Slamat. 6 te Sydney. Soestdijk, 5 540 m. n.w. Flores n. Antwerpen. Stad Arnhem, 5 te Lulea. Stad Schiedam. 5 te Amsterdam. Stad Vlaardingen. 7 le Vlaardingen verwacht. Stanvac Lirik, 4 v. Sungeigerong n. Bangkok. Slanvac Malacca. 5 te Buaian verw v. Singapore. Statendam, 5 630 m. w. Scill.vs n. Southampton. Stentor,'5 520 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam Steven, 5 70 m. z.w. Kp. Race n. Napels. Sir. Mozambiq., 5 v. P. Elisabeth n. East-London. Sumatra, pass. 5 Cadiz n. Djibouti. Tahama. 5 v. Kaapstad n. Santos. Tappanzee, 5 ten anker Kuwait. Tara. pass. 5 Kp. Finisterrc n. Antwerpen. Tawali, 5 315 m. z.z.w. Bombay n. Aden. Teiresias, 6 v. Nagoya n. Yokohama. Telamon. 4 1400 m. z.w. Azoren n. Pta. Del Gada. Tero, 6 te Bremen. Texel, 5 210 m. z. Socotra n. Mombasa. Tibia. 6 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Titus, o 50 m. z.w. Fayal n. Point a Pitre. Theobaldius, 13 te Bandar Mashur verwacht. Tjibodas, 7 te Surabaja verwacht v. Makassar. T.iipondok, 5 dw. Formosa n. Shanghai. Tomori, 5 v. Suez n. Port Sudan. Trompenberg, 5 290 m. w. Oussant n. Amerika. Van der Hagen. 6 te Beira. Van Heemskerk, pass. 5 Labuan n. Ilo Iio. Vasum. 5 750 m. n.o. Barbados n. Eastham. Waal, 5 v. Rhodes n. Piraeus. Waiwerang. 5 90 m. o.n.o. Port Sudan n. Suez. Waterman. 5 287 m. n.n.w. Kaapstad n. Kaapstad Weltevreden. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz. 5 te Trinidad verw. v. A'dam. Willemstad, 5 v. Demerara n. Paramaribo. V. oensdrecht. pass. 5 Gibraltar n. Napels. Wonorato, 5 450 m. n.n.o. Guam n. Manilla. IJssel, 5 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zuid.kruis, 5 240 m. z.w. lti-Gr.kan. n. Freniantle. SLEEPVAART Barcntsz Zee, 6 v. Sheerness te Rotterdam. Clyde, 6 420 m. w. Ouessant n. Linla Scarlett. Friesland. 6 400 in. o. Saigon n. Saigon. Humber, 4 te Genua. Loire, 1 v. Walvisbaai. Noordholland, 6 v. Massawa n. Port Said, Poolzee. 6 230 m. n.n.o. St. Maarten n. Vlissingen. Rode Zee. 2 te Walvisbaai. Thames. 29 v. Napels. Witte Zee, 5 te Ba.vonne. Zeeland, 6 260 m. n.w. Key West n. Khorramshar. KLEINE VAART Appingedam, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas. 4 50 m. n.n.o. Villano n. Ceuta. Bab T, 5 voor IJmuiden n. Rotterdam. Draco. 4 v. Tarragona n. Valencia. Elsa, 4 v. IJmuiden n. Karskaera. Flevo, 4 te Gdynia n. Amsterdam. Inspecteur Mellema, 3 v. Husum n. Toppila. Julia Mary, 3 v. Oporto te Belfast. Kaap Falga. 3 te Amsterdam v. Rundvik. Kaap St. Vincent, 4 v. IJstad n, Karlshamn. Leliegracht, 4 v. Helsinki n. Amsterdam. Midas. 4 te Sevilla n. Antwerpen. Quo Vadis, 5 te Anvil Point n. Liverpool. Psvo, pass. 4 Spiekeroog v. Skutskaer n. Zaandam. Plato, 5 30 m. o.z.o. Kp. St. Vincent n. Ceuta. Ponza, pass. 5 Borkumriff n. Ostzand. Prinsengracht, 5 Brunsbiittel gepass. n. Londen. Thaletas, 4 50 m. o. Algiers n. Fao. van ƒ159.50 tot 199.50 Nu bestellen, levering in januari - februari GEN. CRONJéSTR. 40-44 Haarlem. Tel. 54679 GRAFISCHE BEDRI3VEN OAMIATE N.V. kan voor u maken rotatie-drukwerk maar ook formulieren strooibiljetten tijdschriften boeken familie-drukwerk meer-kleurenriruk briefpapier Drogramma's enz., enz SNEL (in dagblad-tempc. en GOED Vraag eens inlichtingen of offerte Grafische Bedrijver Damiate n.v. Grote Houtstr. 93 - H'len Telefoon 0 2500 15295 een buitengewoon zware kwaliteit graslinnen, hotelsluiting met royale inslag, normaal 2.95, alléén vrijdag en zaterdag een grote variatie van leuke modellen in originele dessins en kleurencombinaties, ideaal als St. Nicolaas- cadeau, normaal 4.90, alléén vrijdag en zaterdag Vs hooggesloten model, warme kwaliteit, vrolijk zonne bloemdessin in vijf attractieve kleuren, maten 42-43, normaal 13.90, alléén vrijdag en zaterdag 6f&. ID** 5>9 Sparklanten kunnen iets extra's doen! Elke week komen méér huisvrouwen tot de ontdekking, dat kopen bij De Spar sparen bij de koop betekent. Wat 'n verrassing wekelijks die extra aanbieding, wat 'n voordeel steeds maar weer aanbiedingen met dubbel zegels. En... altijd op alle Spar-merkartikelen 10*;, korting! deze week met tóch 10% korting: van 7 0 voor 59 ct bij aankoop van 100 gram SPARTHEE geldig van 6-13 november 2 rollen 30 zegels fles 0.4 liter 145- zegels 89- zegel» pak 112- zege!» 46- zegeJs uw koekje met 10% 250 gram 59 -10% Strooi vanavond eens KRUIDNOOTJES loodram 20 W>% SIGAREN fmk»25-i«« WORTELEN J m«lrS 25-10% Lulstar elke morgen, om half elf naar haf program ma van De Spar ovar radio LtHcamburg, 208 maler. - Kopen bij De Spar is sparen bij de koop!

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 19