Café IJs. Doves Dansavond PASSAP^^t Australië moet heel Nieuw^ Guinea in beheer nemen KUNSTGEBITTEN F. Niemeyer Wilhelmina wedstrijd biljart <j »n VITEX Wapens uit Engeland en V.S. naar Tunis van gisteren „ORPHEUS DAALT AF" Jongerenclub „De Twintigers" WIJDINGSDIENST Restaurant Brinkman HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 STADSSCHOUWBURG MANCHESTER GUARDIAN: Daggeld weer verlaagd De Bilt registreerde zware aardbeving Amsterdammer hield meisjes verborgen Prof. Zijlstra acht overheid „een tikje5*" overbezet Vermiste Dakota is bij Cubaanse rebellen Bijna 20.000 Ambonezen in Nederland Betrapt bij diefstal van eend Nehroe laakt Pakistans „militaire dictatuur" Amsterdamse Beurs De middenstandszetels in de S.E.R. DE BEURS Scheepvaart PEER GYNT Prima consumpties adverteert in dit blad VRIJDAG 7 NOVEMBER 19 58 MANCHESTER (Reuter) De „Man chester Guardian" heeft vrijdag de sug gestie geopperd, dat Australië en Neder land zullen aanbieden Papua, het gebied van Australisch Nieuw-Guinea en Weste lijk Nieuw-Guinea om te vormen in een nieuw beheerschapsgebied onder bestuur van Australië namens de UNO. Dit zou Nederland in staat stellen zich op elegante wijze uit het betwiste Nederlands Nieuw- Guinea terug te trekken, zonder het over te dragen aan Indonesië, terwijl de Australiërs dan zullen kunnen bewijzen geen kolonialisten te zijn. „Het zou geenszins verwonderlijk zijn als vele, of zelfs de meeste Nederlanders in het moederland reeds volslagen beu zijn van Westelijk Nieuw-Guinea, dat hun weinig anders dan moeilijkheden en geld heeft gekost en blij zullen zijn van dat ge bied af te zijn, zolang het niet naar Indo nesië gaat". Onder verwijzing naar de recente olie- De verruiming van de geldmarkt en de dienovereenkomstige verlaging van het tarief van daggeld gaan onverminderd voort. Daggeld, dat kortgeleden nog 2 percent noteerde, nadien verlaagd werd tot 2% percent, is vanmorgen gebracht op 2 percent. Alle factoren werken mee om een ver dere verruiming van dè geldmarkt in de hand te werken: bankbiljetten stromen terug, deviezen blijven binnenkomen. Gis teren is uit de gehouden tender 114 mil joen aan de staat betaald. Aangezien vol gende week weer schatkistpapier komt te veryallen en er geen grote verplichtingen tegenover staan, wordt in kringen van de geldmarkt een verdere verlaging van dag geld tot 1% percent niet uitgesloten geacht. De seismografen van het KNMI teken den in de afgelopen nacht, om tien minuten over twaalf, een zeer sterke aardbeving op, waarvan de haard ten noordoosten van Japan was gelegen. De grootste bodembe weging in De Bilt bedroeg enkele milli meters. (Reuter) Volgens berichten uit Japan, zijn er geen slachtoffers. De schade zou zeer beperkt zijn: drie gesneuvelde schoor stenen en breuken in telefoonkabels. Men is echter gealarmeerd voor een mogelijke vloedgolf als gevolg van de aardbeving. In het begin van deze week zijn twee minderjarige meisjes, één uit Amster dam en één uit Utrecht, niet teruggeko men in het rijksopvoedingsgesticht te Nij megen. Beide meisjes waren in betrek king in Nijmegen. De politie heeft de meisjes opgespoord in Amsterdam en te ruggebracht naar het rijksopvoedingsge sticht te Nijmegen. Een Amsterdammer, die de meisjes in zijn woning verborgen had gehouden, is ook naar Nijmegen over gebracht en in arrest gesteld. Hij wordt beschuldigd van het onttrekken van min derjarigen aan het over hen gestelde wettige gezag. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra en prof. dr. J. Tinber gen van de Economische Hogeschool te Rotterdam hebben in de Woestduinkerk te Amsterdam op een „wetenschappelijke dag", georganiseerd door de economische faculteitsvereniging aan de Vrije Univer siteit als onderdeel van haar tweede lustrum, het woord gevoerd over het on derwerp „de overheid en het economisch leven". Prof. Zijlstra verving als spreker de voorzitter van de A.R. partij, dr. W. P. Berghuis, die wegens ziekte verhinderd was. Prof. Tinbergen, die het onderwerp vooral theoretisch-economisch benaderde, concludeerde na een uitvoerige analyse van de economische aspecten der ver houding overheid-bedrijfsleven, dat een wetenschappelijke beantwoording van de vraag naar de optimale invloed van de overheid op hel bedrijfsleven nog verre van mogelijk is. Er ontbreken namelijk nog teveel feitelijke gegevens voor een klare doelstelling van de vraag naar de optimale aard en omvang dezer overheids- werkzaamheden. Minister Zijlstra kwam tot een normatie ve probleemstelling in christelijke zin, namelijk dat de overheid, die een essen tiële plaats inneemt in het economisch leven, ruimte moet laten voor de vrijheid, de verantwoordelijkheid en de rechtvaar- digneid van het individu, een ruimte voor het naleven van het godnelijk gebod der liefde. Dit is de richting waarin de over heid zich volgens spreker in grote lijnen dient te bewegen. De minister zei naar aanleiding van prof. Tinbergens uitlating over de optimale invloed van de over heid, van mening te zijn dat de overheid in de publieke sector „een tikje" overbe zet is. De bewindsman acht het op dit ogenblik geboden meer oog te hebben voor overschatting dan voor onderschatting van de staatstaak. HAVANNA (Reuter) Volgens donder dag te Havanna opgevangen radioseinen van het sedert woensdag vermiste Cu baanse vliegtuig, is het toestel geland op een klein vliegveld in een door de opstan delingen bezet gedeelte in het oosten van Cuba. Het vliegtuig, een Douglas DC-3 „Dakota", was onderweg van Manzanillo naar Holguin. Volgens de radioseinen zulen de 25 pas sagiers worden toevertrouwd aan mensen van het internationale rode kruis. De drie bemanningsleden echter zullen door de rebellen worden vastgehouden. Ook is donderdag bekendgeworden, dat op 23 oktober reeds een Cubaans verkeers vliegtuig tot landen in het rebellengebied werd gedwongen. De acht passagiers wer den later vrijgelaten, maar de drie be manningsleden bleven in handen van de opstandelingen. vondsten in Westelijk Papua, vervolgt de „Manchester Guardian": „jammer ge noeg zullen zij misschien door de olievond sten in Papua nieuwe hoop koesteren om in hun deel van het eiland rijkere olievel den te vinden. Het zou veel beter zijn als Australië en Nederland overeen zouden komen om hand in hand naar de UNO te stappen en aan te bieden het gehele Pa pua en Westelijk Nieuw-Guinea om te vor men in een nieuw beheerschapsgebied on der Australië namens de UNO, met de ga rantie dat alle handelswinsten zullen worden aangewend ten bate van de in heemsen, na terugbetaling van de be- stuurskosten van het land". Het aantal Ambonezen, dat bij aankomst in Nederland in 1951 ongeveer 12.500 be droeg, was op 1 oktober van dit jaar ge stegen tot ongeveer 19760. Hiervan waren ongeveer 130 gezinnen met totaal om streeks 450 gezinsleden en ongeveer 600 alleenstaanden woonachtig buiten de woonoorden. Van de Ambonezen, die in de woonoor den gevestigd zijn, namen op 1 juli 1958 ongeveer 2750. waaronder ruim 200 vrou wen en meisjes, deel aan het arbeidspro ces. In dit cijfer zijn begrepen ongeveer 280 personen, die arbeid verrichten ten be hoeve van de eigen gemeenschap. Van de Ambonezen, die in 1951 in Ne derland kwamen en in woonoorden wer den ondergebracht, zijn voorzover bekend is 16 gezinshoofden met 66 gezinsleden en 26 alleenstaanden, dus totaal 108 perso nen, genaturaliseerd. Van deze genatura- lisëerden verblijven twee gezinnen en één alleenstaande nog in de woonoorden. In de Hertenkamp in Haarlem is don derdagmorgen om elf uur een zevenenzes- tigjarige Haarlemmer betrapt bij het ste len van een eend. De man trok het dier, dat met een vleu gel in de afrastering bekneld was ge raakt, door het hek, draaide het de nek om en wilde het in zijn fietstas stoppen. De politie maakte proces-verbaal op. PARIJS (UPI) De Verenigde Staten en Engeland zullen spoedig lichte en half- zware infanteriewapens naar Tunesië ver schepen en deze keer zal Frankrijk geen bezwaren maken, aldus wordt uit diplo matieke bron vernomen. De verscheping zal een tastbaar bewijs zijn ..van..de. .westelijke solidariteit met de president van Tunesië, Habib Bourguiba, die de vorige maand de diplomatieke be trekkingen met Egypte heeft verbroken gezien diens relatie met Moskou en toen meedeelde: „Ik ben Westers en wil dat blijven". De omvang en de datum van de ver scheping zijn niet bekend gemaakt. Maar aangenomen wordt, dat zij voldoende is om een paar bataljons van Tunesië's kleine leger uit te rusten en dat zij binnen enkele weken zal plaats vinden. „Geen grensschending" (Reuter) Het Franse opperbevel in Algerije heeft met stelligheid de Tune sische beschuldigingen, dat de Franse strijdkrachten op Tunesisch gebied nabij Boezjabeur zi.in doorgedrongen tegenge sproken. Er werd aan toegevoegd, dat Al gerijnse opstandelingen van Tunesië uit verscheidene incidenten met Franse grens- NEW DELHI (Reuter) De Indische premier Nehroe heeft op een persconfe rentie gezegd, dat het gevaar voor India van Amerikaanse militaire hulp aan Pa kistan ongetwijfeld vergroot is door de vestiging van een „onverbloemde militai re dictatuur" ;n Pakistan. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3 Nederl. '47 905/ie 90t/IB 3°/fl Nedl. 1962/64 93% 93% Woningbouw 6% 108^é 108% Pr. A'dam '56 I.. 85 Pr. A'dam '56 II. 94%ï Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I.. 96% Pr. R'dam '52 II. 94% Pr. R'dam '57.... 106% A.K.U 25914 256 Calvé Delft 366 365 Van Gelder Zonen 195 196 K. N. Hoogo/ens. 344 345 Nederl. Ford 180 182 N. Kabelfabriek. 297 297 gew.Philips Gloeil. 385% 384 Pref.PhilipsGloeil. 177% Unilever 467 465 Wilton Fyenoord. 21414 214% Werf Gusto 156 Dordtsche 'etrol. 278% 785 Kon. Petroleum.. f 187.20 f 188,20 Hilliton 18154 181 A'dam Rubber. 7714 77 K.L.M f 98.40 f 100 Holl. Amer. Lijn. 160 161 K.N.S.M 159% 160% N. Scheepv. Unie 13814 139 v. Nievelt Goudr. 131% 131 Phs. v. Ommeren 265 265 H.V.A 125% 125% Delimaatschappij f 131,50 131,80 Amsterd. Bank.. 246 246 Nat. Handelsbank 122% 122 Ned. Handel Mij 184% Rotterd. Bank 206 206 Twentsche Bank. 187 Anaconda Copper 60% 59% Bethlehem Steel.. 52% 52 U.S. Steel 8R7/i(i 87 General Motors.. 50 51% Shell Union 82% 83% Tidewater 24% 24% Het ministerie van Binnenlandse Zaken. Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie deelt mede, dat bestude ring van de door de middenstandsorgani saties verstrekte gegeven de staatssecre taris van Binnenlandse Zaken, Bezitsvor ming en P.B.O. tot de slotsom heeft ge bracht, dat er geen aanleiding bestaat wij ziging te brengen in de aanwijzing door de Kroon van de vier middenstandsorganisa ties, die bevoegd zijn tot het benoemen van drie leden en drie plaatsvervangende leden van de Sociaal-Economische Raad. Inmiddels hebben deze organisaties, te weten de Christelijke Middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse Middenstands bond, de Nederlandse Katholieke Midden standsbond en het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen, aan de staatssecretaris medegedeeld dat zij in on derling overleg tot een voorlopige regeling zijn gekomen inzake de bezetting van de middenstandszetels in de Sociaal-Econo mische Raad. De staatssecretaris heeft thans aan de Sociaal-Economische Raad medegedeeld, dat hij niet za] bevorderen dat de Kroon de thans geldende aanwijzing intrekt en een nieuwe aanwijzing doet. AMSTERDAM De beurs was weer vast gestemd, spe ciaal voor de internationale waarden. De verliezen van de vorige dag werden geheel ingelopen en daarboven kon hier en daar nog een winst worden geboekt. De stimu lans hiertoe ging uit van Wallstreet dat met hogere slotkoersen was afgekomen. Nu de democraten in Amerika met een grote overwinning uit de verkiezingsstrijd tevoorschijn zijn gekomen wordt algemeen verwacht, dat de staatsgelden aldaar in de toekomst ruimer zullen gaan vloeien. Hierdoor is het gevaar voor inflatie zeker niet uitgesloten en dit was voor Wallstreet het hoofdmotief om tot aankopen over te gaan. In Amsterdam verwachtte men dat de Newyorkse beurs eerder met lagere slotkoersen voor de dag zou komen. Nu het tegenovergestelde heeft plaats gevon den en mede doordat er op politiek gebied in het Nabije Oosten geen ongunstig nieuws viel te verwerken, namen de koop orders op de Europese beurzen de over hand. De - erkooplimites bleven schaars met als gevolg flinke koersstijgingen. Hiervan profiteerden vooral de aandelen AKU, die bij de opening op 262'/2 bijna 7 punten hoger noteerden vergeleken bij de slotkoers van de vorige dag. Hoewel de openingsprijs lager was dan de koers van 264 in de niet-officiële ochtendhandel, volg de toch een reactie tot 260, op welke prijs zo ongeveer gesloten werd. Aankopen voor Duitse zijde vormde hier de boventoon. Unilever was gevraagd en draaide rond de 467, plus 6. In de morgenuren werd als hoogste prijs voor deze aandelen 470 be taald en voor Philips 388'/s. De gloeilam penaandelen schommelden rond de 386 plus 5, bij een kalme handel. Hier werd het aanbod door de arbitrage op deze prijs gemakkelijk opgenomen. Kon. Olie, ge vraagd voor Zwitserse rekening, schom melde om de 187.20. De koerswinst be droeg ongeveer drie gulden en de aande len lagen ongeveer pariteit New York. Voor aandelen K.L.M. heeft de vreugde van de koerswinst slechts een dag ge duurd. Deze papieren werden vandaag on geveer een gulden lager vernomen. In de scheepvaarten begint enige bewe ging te komen. De aandelen lagen door el kaar een punt boven de vorige slotprijs. Van de cultuuraandelen ging de meeste belangstelling uit naar Senembah. De 50 percent terugbetaling op deze aandelen komt thans duidelijk in de koers van 109, plus 5, tot uitdrukking. Deli 131,80 een gulden hoger. H.V.A. en Amsterdam Rub ber monteerden ongeveer twee punten Batoe DjamL.es gaat over tot een terugbe taling van 20 percent op de aandelen waar in geen notering werd gemaakt, om eerst het publiek van deze terugbetaling kennis te laten nemen. Staatsfondsen eerder ge vraagd. Op last van het beursbestuur wer den aandelen Allan en Co., laatstgedane koers 42, niet genoteerd. Dit hield verband met mededelingen van de maatschappij. Prolongatie 31/» percent (ANP). NEW YORK De aandelen lieten gisteren de grootste winsten sinds een jaar noteren voordat winstnemingen de stijgingen deden af brokkelen. Op hoogste dagwaarde stond het industriegemiddelde op een absoluut record, dat voor spoorwegen op een hoog tepunt sinds meer dan een jaar en dat voor openbare nutsbedrijven op een hoog tepunt sinds 28 jaar. De staalwaarden be hielden de winst vrijwel geheel. De che- miewaarden behielden een groot deel. De olies waren lange tijd willig maar enkele van de internationale zakten later door de winstnemingen in. Het industriegemiddel de steeg tot 554,85, dat voor spoorwegen tot 152,51 en dat voor openbare nutsbe drijven tot 84,36. Van de 1269 verhandelde fondsen sloten er 613 hoger en 416 lager. De aandelenomzet steeg tot 4.890.000 (UPI) Aagteciijk. 7 te Tanga. Aagtekerk, 6 te Beira v. Lourenco Marques Aalsdijk-, 8 te Bangkok verwacht v. Singapore. Abbedijk, 6 te Newport verwacht v. S. Francisco. Abida, 6 te Fao verwacht. Acila, 6 v. Algiers n. Napels. Aegis, 6 te New York verw v. Philadelphia. Albireo, 6 27 m. z. Bhavnagar n. Bombay. Alhena, 7 te Las Palmas. Alioth, 6 te Hamburg verwacht v. Bremen. Alkaid, 6 v. Rotterdamte Hamburg. Alnati, C 100 m. n.w. Lisabon n. Antwerpen. Aludra, 6 v. Rotterdam n. Londen. Ameland, G 430 m. w. Sabang n. Mena Al Ahmadi. Amsteldijk, 7 te Rotterdam. Amstellaan, 6 te Montreal verw. v. Amsterdam. Amstelsluis, 6 v. Montreal n. Madras. Amstelstad, pass. G Ouessant n. Port Said. Angolanust, 6 te Hamburg. Annenkerk, 6 v. Livorno n. Marseille. Antonia, G v. Penang n. Pladju. Arendsdijk, 7 te Tampa. Arendskerk, pass. 7 Suez n. Djibouti. Arkeldijk, 6 te Galveston. Altis, 6 te Amsterdam n. Bremen. Bali, 6 te Amsterdam v. Port Said. Balong, 6 te Suez. Banggai, 6 580 m. n. Guam n. San Francisco. Bengalen, 7 te Seattle. Bennekom, 5 600 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Blitar, 7 v. Londen n. Antwerpen. Bloemfontein, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Bcissevain, 7 te Singapore. Borneo, 7 te Singapore. Calt. Arnhem, 6 140 m. z.o. Santa Maria n. Sidon. Caltex Eindhoven, 6 50 m. z.z.w. Colombo naai Rastanura. Caltex Leiden, 5 v. Port. Said n. Avonmouth. Caltex Rotterdam, 7 te Rotterdam. Caltex The Hague, 6 145 m. z.o. Suez n. Suez. Camerounkust, G dw. Ouessant, 7 te Bordeaux. Carrillo, 6 350 m. z. Tehuantepec n. Los Angeles. Cartago, 7 te Guayaquil. Celebes, 6 120 m. o. Gibraltar n. Bilbao. Ceronia, 6 te Madras. Charis, 6 te Mobile verwacht v. Caracol. Cmulia, 7 v. Thames n. Stanlow. Cistula, 7 te Bangkok. Clavella. 6 v Avonmouth n. Stanlow. Concepcion, 5 op Elbe v. Hamburg n. Antwerpen. Congokust, 7 te Casablanca. Corilla, G te Bahrein verwacht v. Lour. Marques. Cradle of Liberty, 6 30 m. z.w. Little Quoin naar Philadelphia. Crania, 23 te Durban verwacht. Daphnis, 6 te Savannah verwacht v Charleston. Dalerdijk, 6 v. Antwerpen n. Pt. Everglades. Delft, 6 te La Guaira verwacht v. Cardon. Dongedijk, 6 v. Los Angeles n. San Francisco. Dordrecht, verm. 14 v. New Orlean n. Karlshamn. Doris, G v. Curacao n. Aruba. Duivendrecht. 10 te Dakar verwacht. Eenhoorn. 6 te Bremen verwacht. Ena, 7 te Curacao. F.os, 6 v. Piraeus n. Thessaloniki. Esso Amsterdam, 6 35 m. n. Dover n. Aruba. Friesland KRL, 5 v. Los Angeles n. Cristobal. Friesland SSM, 6 60 m. w. Oporto n. Holland. Gaasterkerk, 7 te Port Swettenham. Gabonkust, pass. 6 Kp. Palmas n. Accra. Giessenkerk. 7 te Rotterdam. Gloria Maris, 6 te Basrah. Graveland. 6 140 m. z.w. Lissabon n. Amsterdam. Hera, 7 te Aruba. Hermes, 6 v. Rotterdam n. Kingston. Hilversum, 5 330 m. o.n.o. Bermuda n. Ph.delphia. Hispania, pass. 6 Ouessant n. Emden. Holendrecht, 9 te Baton Rouge verwacht. Houtman, 6 420 m. z.w. Kp. Leeuwin n. Auckland. Hydra, pass. 7 Bermudas n. Amsterdam. Ivoorkust, pass. 7 Ouessant n. Conakry. Japara. 5 160 m. z.w. Fayal n. Livorno. Jason. 6 te Maracaibo verwacht v. New Orleans. Joh. v. Oldenbarnev., 6 v. Melbourne n. Sydney. Jupiter, 5 40 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Algiers. Kabylia, 11 te Buenos Aires verwacht. Kalinga, 8 te Buenos Aires verwacht. Kalydon. G v. Ornskolsvik n. Lulea. Kara, 6 250 m. n.w. Perim n. Gibraltar. Karakorum. 6 80 m. n.o o. Bahrei nn. Abadan. Karimata, 7 te Philadelphia. Karimun, 7 te Genua. Kasimbar, 8 te Singapore v. Timordilly. Katelysia, 7 te Curacao. Kelila, 10 te Shellhaven verwacht. Kelletia. 6 v. Killingholme n. Invergorden. Kenia, 6 te Skellefteharhn. Kermia, 6 v. Noumea n. Curacao via Panamakan. Khasiella. 10 te Curacao verwacht. Kieldrecht, 11 te Marseille verwacht. Koningswaard, 6 v. Liverpool n. Thameshaven. Koratia, 6 v. Curacao n. San Lorenzo. Korenia, 6 v. Stockholm n. Rotterdam. Korovina, 9 te Singapore verwacht. Kosicia, 10 te Curacao verwacht. Krebsia, 7 te Kaapstad verwacht. Kreeft, 6 150 m. z.w Las Palmas n. Monrovia. Kylix, 10 te Cornerbrook verwacht. Laagkerk. 6 te Basrah. Laertes, 6 v. Penang n. Colombo. I.aurer.skerk, 6 te Basrah. Lawak, pass. 6 Guardaful n. Djibouti. Leersum, 6 470 m. ri.w. Scillys n. Galveston. Limburg, 6 100 m. o. Sabang n. Pt. Swettenham. Lindekerk. 6 100 m. z.w. Kreta n. Livorno. Lcosdrecht, pass. 6 Masira n. Ummsaid. Maas. 6 v. Oran n. Antwerpen. Macoma, 9 te Manilla verwacht. Malea, verm.7 v. Colombo n. Madras. Mapia. 6 525 m. w. Sabang n. Singapore Marnelloyd, 6 v. Kuwait n. Basrah. Maron, 7 Paramaribo verwacht. Mataram, 7 te Makassar verw. v. Timordilly. Maureen, 6 v. Hamburg te Corpus Christi verw. Mcmnon, 6 te Bremen v. Amsterdam. Mentor. 6 te Jacksonville verwacht v. Caracol. Mississippilloyd, 6 75 m. w. Djeddah n. Ummsaid. Mitra, 7 te Rotterdam verwacht. Mijdrecht. 6 v. Port Said n. Houston. Montferland, 9 voor IJmuiden verwacht. Moordrecht, 12 te Isle of Grain verwacht. Muiderkerk, 6 te Antwerpen v. Duinkerken. Naess Commander, 6 200 m. o.z.o. Malta n. Sidon. Naess Tiger, 6 rede Suez n. Mena. Nanusa, 6 GO m. o.z.o Minicoy n. Djibouti. Nestor, 6 v. Port Au Prince n. Ctudad Truiillo. Nieuw Amsterdam, 6 v. Curacao n. Cristobal. Nieuw Holland, pass. 6 westk. Flores n. Sydney. Nctos, 7 v. Rotterdam n. Algiers. C-beron, 6 v. Gonaives n. Baltimore. Oldekerk, 7 te Hongkong. Omala, verm. 7 v. Rotterdam n. Stavanger. Ondina, 7 te Balikpapan verwacht. Ootmarsum, 6 te Le Havre v. Jacksonville. Oranje, 6 v. Southampton n. Genua. Oranjefont., 5 580 m. z.z.o. K. Palmas n. L. Palm. Ossendrecht, 6 te Rotterdam. Ovula, 9 te Pladju verwacht. Papendrecht. 18 te Istanbul verwacht. •Perna, 8 te Chittagong verwacht. P. G. Thulin, 6 te Cristobal. Polydorus, 7 te Birkenhead. Polyphemus. 6 te Cristobal v. Charleston. Prins Casimir. 6 te Hamburg verw. v. Antwerpen. Pr. der Nederlanden, 7 te La Guaira v. Trinidad. Pr. Willem II. G 8 m. z. St. Catharina n. Montreal. Prins Willem III, 7 te Montreal. Prins Willem V. 7 v. Hull n. Le Havre. Provenierssingel, 5 30 m. o. Trinidad n. P. Ordaz. Purmerend, 6 te Bone verwacht v Algiers. Kaki, G v. Assab te Aden. Reyniersz, 11 te Hongkong verwacht. Ridderkerk, G 325 m. o.z.o. Socotra n. Colombo. Wouw, 6 te Baltimore. Rita, 6 te Pladju. Rijndam, 6 v. Halifax n. New York. Roebiah, 7 te Genua. Rondo, 4 v. East-London n. Durban. Rotti, 7 te Sungeigerong verwacht v. Priok. Salatiga. 5 400 m. z.o. Halifax n. Halifax. Sanana, 6 v. Singapore n. Narativas. Sarangan, 7 te New York. Sarpédon. 6 v. Kingston n. Port Au Prince. Scherpendreeht, 6 85 m. z.z.w. P. Etienne n. Sete. Schie, 7 te Amsterdam. Schiedijk. 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Senegaikust, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Sigli, 6 te Brisbane verwacht v. Sydney. Sliedrecht, 12 te Mena Al Ahmadi verwacht. Sloterdijk, G v. Philadelphia n. Baltimore. Soestdijk, 6 3G0 m. n.n.w. Flores n. Antwerpen. Solon, 6 v. Amsterdam n. West-Indië. Stad Alkmaar, 6 570 mijl o.n.o. Key West naar New Orleans. Stad Haarlem, 7 te Monrovia. Stad Rotterdam, 6 v. Freetown n. Nederland. Slad Schiedam, 6 v. Amsterdam n. Melilla. Stad Vlaarding, 6 130 m. n.n.w. Tersch. n. Vlaard. Stanvac Benakat, 7 te Buatan v. Sungeigerong. Stanvac Malacca, 6 v. Buatan n. Sungeigerong. Stanvac Djirak, 9 te Bangkok v. Sungeigerong. Stanvac Talangakar, 6 te Buatan v. Tj. Uban. Statendam, 7 te Southampton. Statue of Liberty, 6 30 m. z.w. Little Quoin Isl. naar Mena. Steenwijk, 6 v. Norfolk n. Nederland. Steven, 6 250 m. z.z.w. Kp. Race n. Napels. Straat Bali, 7 te Hongkong. Straat Malakka, 7 te Yokohama. Straat Mozambique, 7 te Durban. Tabinta, 6 v. Belawan n. Colombo. Tahama, 6 305 m. w. Kaapstad n. Santos. Tankhaven I, 6 te Tandj. Uban n. Sungeigerong. Tara, pass. 6 Ouessant n. Antwerpen. Taria, 6 v. Tandjong Priok n. Pladju. Tawali, 6 790 m. o.n.o. Kp. Guardafui n. Aden. Telamon, 6 80 Om. z.w. Azoren n. Ponta Delgada. Tero, 6 te Bremen verwacht. Theobaldius, 13 te Bandar Mashur verwacht. Tiberius. 5 620 m. z.w. Pta. Delgada n. P. Delgada. Tibia, 7 te Kaapstad. Tjibadak, 7 te Moji. Tjibodas. 7 te Surabaja. Tjimenteng, 6 te Yokohama v. Shimizu. Tjipondf»U, 6 te Shanghai verwacht v Makassar. Tjisadane, 6 te Rio de Janeiro verw. v. Santos. Tonïocyclus, omstr. 12 te Cardon verwacht. Tomori, 7 te Port Sudan. Triton, 6 v. Ciudad Trujillo n. Cumana. Trompenberg, 6 695 m. n.o. Fayal n. Amerika. Van der Hagen, 6 te Beira verw. v. L. Marques. Van Heemskerk, 6 310 m. z.z.w. Manilla n. Ilo Ilo. Van Noort, 8 te Dunedin verwacht. Van Waerwijck, 6 v. Kobe n. Hongkong. V'asum, 13 te Eastham verwacht. Vivipara, 13 te Tripolis (Libanon) verwacht. Waal. 6 te Piraeus v. Rhodes. W. Alton Jones, 9 te Philadelphia verwacht.. Wieldrecht, 7 te Providence verwacht. Willem Barendsz, 7 v. Point a Pitre n. Kaapstad Witmarsum, 6 v. Antwerpen n. Hamilton. Woltersum. 6 te te New Orleans. Wonogiri, 8 te Los Angeles verwacht. Wonosari, 7 te Djeddah verwacht v. Suez. Zaanland. 6 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zonnekerk. 7 rede Suez. Zuiderkruis, 6 230 m. n.o. D. Garcia n. Fremantle. Zwijndrecht, 13 te Rotterdam verwacht. KLEINE VAART Alcetas, 5 v. Thessaloniki n. Hamburg. Bab T, 5 v. Zaandam te Rotterdam. Draco, 5 v. Valencia n. Cartagena. Elsa, 4 v. IJmuiden n. Karskaer. Flevo. 6 v. Gdynia n. Kopenhagen. Heerengracht, 5 v. Kotka n. Amsterdam. Joost. 1 v. Skogby te Raumo. Julia Mary, 6 v. Belfast te Manchester verwaeh Kaap St. Vincent. 4 v. I.lstad te Karlshamn Kaap Falga, 5 v. Amsterdam te IJmuiden. Lucas Bols. 5 te Kalmarsund n. Kramfors. Manto, 6 te Aarhus n. Amsterdam. Midas, 5 v. Sevilla n. Antwerpen. Nero. 6 te Rotterdam n. Oporto. Quo Vadis, 6 te Longsips n. Liverpool. Pavo, 5 v. Skutskaer te Amsterdam. Ponza. 4 v. IJmuiden n. Ostrand. Schippersgracht, 6 te Elmina. Strabo, 5 v. Savona n. Genua. Thaletas. 5 50 m. z.z.o. Kp. De Gata n. Faro. Tilly, 5 v. Karskaer n. Kopmanholmen. Twee Gebroeders, 6 te Rotterdam n. Bilbao. SLEEPVAAR1 Barentsz Zee, 7 v. Maassluis n. Goole. Clyde, 5 420 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Friesland, 5 400 m. n.o. Saigon n. Saigon. Gele Zee. 4 te Falmouth. Hector, 7 v. Rotterdam n. IJmuiden. Noordholland, 5 v. Massawah n. Port Said. Noordzee, 7 Marseille gepass. n. Genua. Oceaan, 7 120 m. w.n.w. Malta n. Port Said, Poolzee. 5 230 m. n.n.o. St. Maarten n. Vlissingen. Schelde. 7 te Hoek van Holland. Simson, 6 v. IJmuiden te H. v. Holl. en terug LJm. Zeeland, 5 260 m. n.w. Key West n. KhorTamshar. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze lieve vader en grootvader PIETER HENDRICUS JACQUES weduwnaar van Adriana van Zwol in de ouderdom van bijna 81 jaar. P. A. H. Jacques L. A. Jacques-Kres M. M. B. Wildschut- Jacques Jac. Wildschut A. C. Jacques G. Jacques-Sonders en kleinkinderen. Haarlem, 5 nov. 1958. Leidseplein 19 rood. Teraardebestelling maan dag 10 november 1958, 9.30 R.K. Kerkhof St. Bar bara. Spoed-reparatie in 1 uur GROTE HOUTSTRAAT 122 Telefoon 13126 Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 Zondag 9 november, 10 uur: 5 uur: Ds. A. A. LEENHOUTS 8 u.: H. SPOOR, Jeugddienst. Voer dèt uw kat De enige uitdelingslijst in het faillissement van P. C. H. Hattink, banketbakker, ge woond hebbende te Haarlem aan de Grote Houtstraat no. 173, is op 7 november 1958 gedeponeerd ter griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om daar gedurende 10 dagen ter in zage te liggen voor de schuld eisers. Haarlem. 7 november 1958. Nieuwe Gracht 51. De curator Mr. H. Jonker Haarlems Dagblad/ Oprechte Haarlemsche Courant en de llmuider Courant verreweg de grootste dagbladen in Zuid-Kennemerland BM.W. B.M.W. BM.W. BM.W. B.M.W. B-M.W. B.M.W. HOREX D.K.W. TWIN N-S.U. MAX N.S.U. D.K.W. D.KW. D.K.W. 600 cc. 500 cc 600 cc. 500 cc. 500 cc. 600 cc. 500 cc. 350 cc. LUXE 200 cc. 250 cc. 175 cc. B.S-A. 250 cc. EXPRESS TWIN LAMBRCTTA A J.S. 350 cc. MATCHLESS 500 cc. AJ.S. 350 cc. MATCHLESS 500 cc B.S.A. 500 cc. EXPRESS 175 cc. N.S.U. MAX VICTORIA TWIN F. N. TWIN T.W.N. 250 cc. en nog vele andere diverse zijspancombinaties. Garantie, ruilen en financieren. DA COSTAKADE 95 AMSTERDAM. '58 '56 '54 '55 '54 '53 '53 '57 '56 '57 56 '57 '56 '56 '56 '56 '57 '56 '56 '55 '55 '56 '56 '54 '55 '55 '55 Maandag 10 nov., 3 uur - Toneelgroep „THEATER" Toneelsp. v. Tennessee Williams. - Regie: Rich. Flink met Caro v. Eijck. Elly v. Stekelenburg, Hetty Beck, Mia Goossen, Maxim Hamel. Jacques Snoek, Henk Schaer e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop v.a. zaterdag 10-15 uur. Tel. na 12 uur. VOLKSUNIVERSITEIT o.l.v. DE DIXIESAILORS In de pauze korte inleiding over de Dixieland- muziek door J. P. Gramberg. Zaterdag 8 november, aanvang 8 uur. Muziekzaal Restaurant Brinkmann, Grote Markt, Haarlem. Alleen toegang op vertoon contributiekaart V.U. èn tegen betaling van 1.50 per persoon. INSTITUUT v. ARBEIDERS ONTWIKKELING AFD. HAARLEM - J. Luijckenstraat 5. Woensdag 12 november - 8 uur - Gem, Concertzaal Dit prachtige stuk. gecomponeerd door Edvard Grieg, naar het beroemde werk van de Noorse schrijver Hendr. Ibsen, wordt in zijn geheel ten gehore gebracht. Uitvoerenden zijn: Symfonie Orkest Haarlem o.l.v. Marinus Adam Gonnie Brinkman - sopraan Emmy Lopez Diaz - declamatie. Kaarten a 1.25 verkrijgb. bij Concertbur. Alphenaar. Kruisweg 49 en 's av. aan de zaal. Plaatsbespr. 20 ct. ZONDAGMORGEN 9 NOVEMBER 1958 - 10.30 uur van het Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 63, Haarlem. Introducties aan de zaal. Hooimarkt 14 - Haarlem (bij de Koudenhorn-kazerne) en thans na onze verbouwing een geheel nieuw HAARLEM HOUTPLEIN 16 - 16 A - TELEFOON K2500 - 10985 DINERS: PRIJZEN: ,V>V MUZIEK: MET SPECIAAL „OPERETTE" VERZOEKPROGRAMMA maakt het breien een sensatie! U weet: de Passap M 201 is een juweel van een breimachine, een staaltje van Zwitsers precisiewerk. Maar als U ziet, wat de nieuwe Passap „Automatic" allemaal doet, slaat U de handen van verbazing ineen. U breit nu geheel automatisch, 't Is of U tovert, zó vlug gaat 't! U spaart tijd en geld. Ener gaat niets boven wat U zélf breit! Belangrijk! stalen naaldbed *201 naalden met draadgeleider voorzetap- paraat voor alle rechtse en ave rechtse steken goedgekeurd door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Moderne huisvrouwen breien met een breimachine lansstraat 56 Telef. 14560 - b.g.g. 57219 Passap-breimachines reeds verkrijgbaar v.a.f 287J0 contant of f 4.04 per week met gratis les aan huis

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9