KERKDIENSTEN Gemeenteraad van Lisse spreekt vertrouwen in beleid B. en W. uit Bulldozers en zandzuigers vagen hele bladzijden der historie weg BEGROTING AANGENOMEN Medische verzorging tijdens het weekeinde Les Fanatiques Jail house rock De tien geboden Noordwijkse Langeveld kan veel vertellenmaar Kruispunt Velserstraat Kleverparkweg afgesloten F au fare Mijn beste vijand Donker Parijs Paris Holiday Loeiend geweld Journaals Fnch Fnsemble voert moröen onnfnte uit Melkbrug zakte toen melkauto passeerde ,.De Pompadours" speelde voor volkstuinders Kort nieuws Burgerlijke Stand van Haarlem Z A i Ao 8 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COLKANl Tijdens een middag-en avondvergade ring heeft de gemeenteraad van Lisse vrijdag de begroting 1959 behandeld. Al vorens de gemeentebegroting en die der afzonderlijke diensten werden aanvaard, werden ruime algemene beschouwingen gehouden, waarin weliswaar verschillen de problemen werden aangesneden doch van alle zjjden volledig vertrouwen in het beleid van B. en W. werd uitgesproken. Het waren voornamelijk de woningbouw en de industrialisatie waarop de sprekers hun licht lieten schijnen, terwijl voorts de centrumfunctie van Lisse en de interge meentelijke samenwerking punten van bespreking waren. De algemene beschouwingen werden ge opend door de heer J. P. de Koning, fractievoorzitter van de K.V.P. Hij con stateerde dat de begroting voor 1959 reëel is opgesteld, maar dat het resultaat een tekort op de gewone dienst van 160.000 is. Hij vreesde dat binnen enkele jaren ook de gezonde financiële positie zal zijn aangetast. Door het uitblijven van een de finitieve financiële verhouding rijk-ge meente wordt het te voeren beleid uiter mate moeilijk. Met betrekking tot de woningbouw acht te spr. het resultaat van 1958 zeer teleur stellend; de lijst van woningzoekenden blijft veel te hoog. Hij zag uit naar de ex- ploitatieopzet van de hoogbouw door „Volksbelang". De heer De koning wees verder op de geringe hoeveelheid bouw rijpe grond in de gemeente. Sprekende over de industrievestiging bepleitte hij de instelling van een inter gemeentelijk orgaan of een industrieschap. Hij wees er wel op dat vanzelfsprekend niet iedere industrie voor de streek pas send zal zijn. Ook mag niet aan overtrek king van deze belangrijke zaak worden gedaan waardoor de belangrijkste be- staansb'-on in de bollenstreek in gevaar zou komen te verkeren. Met betrekking tot de stichting van een lagere technische school verklaarde de heer De Koning uitdrukkelijk dat de K.V.P.-fractie instemt met de medewer king aan de stichting van die school in Hillegom. Intergemeentelijke samenwerking De heer M. M o n t a g n e, sprekende namens de prot. chr. leden van de raad, wees op het feit dat B. en W. meermalen de nadruk hebben gelegd op de centrum functie van Lisse. Inderdaad zijn er en kele argumenten aan te voeren voor het bestaan van deze functie. Er kan echter gevaar schuilen in het regelmatig de na druk leggen op de centrale ligging van Lis se, zo ging de heer Montagne voort, voor al wanneer tevens samenwerking wordt bepleit. Indien ten aanzien van een streekpro- bleem de meest gunstige oplossing in Lis se ligt, moet die oplossing daar ook wor den gezocht. Indien echter de gunstigste oplossing zich in een andere gemeente zou voordoen, dan moet deze worden aange grepen. Wanneer gestreefd wordt naar HAARLEM Artsen; Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Bevers. Raamsingel, telefoon 13164. Tandartsen: F. H. Driessen, Herman Heyermanslaan 6. Heemstede, tel. 36601. Apotheken: Schoterbos-apotheek. Rijks straatweg 19, tel. 50155; firma Loomeyer en Zn., Zijlweg 34. tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylerplein 79. tel. 17946. BLOEMENDAAL Artsen: dokter H. D. G. A. Tmmink. Eloemendaalseweg 126, Blopmendaal. tel. 57753. Overveen: dokter P. M. Wijk- mans, Julianalaan 152, Overveen. tel. 61054; Aerdenhnut: dokter J Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 26035. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307. Overveen. tel. 12698, en zuster A. G. Haagsma. Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994. b.g.g. 27343 (voor de wijken Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 15 november voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout-Apotheek. Blopmen- daalseweg 341, Overveen. tel. 16760; de Santpoortse Apotheek. Bloemendaalsp- straatweg 145, Santpoort-Station, tol 02560-8249 en Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208. Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). BENNEBROEK Artsen: G. Manschot. Rijksstraatweg 34, tel. 02502 430. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31. Aerdenhout, tel. 02500 26994, b.g.g. 27343. HEEMSTEDE Artsen: L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734 en J. J. van Luin. Bron- steeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleegster: zuster G. Verduvn, Meer en Boschlaan 23. telefoon 39509 (en in de week van zaterdag 8 tot en met vrijdag 14 november, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman. Bin nenweg 206208. telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 8 tot en met vrij dag 14 november, des avonds na zes uur). 7 4NDVOORT Artsen: H. K. van Es. Kostverloren- straat 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: zuster M. E. Niezen. Van Lennepweg 42. tel. 2382. Verloskundige: zuster G Bokma. Tolweg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Bevers. Raamsinge! no. 28. Haarlem, telefoon 13164. Apotheken. Van zaterdag 8 tot en met 14 november na 6.30 uur 's avonds, avond-, nacht- en zondagsdienst: De Zeestraat apotheek, M. J. KerkhovenNieuwen- huis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's Zaterdagsavonds om 6.30 uur. HILLEGOM Artsen: C. M. Wijkmans. Stationsweg 74. telefoon 5771. Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: dokter E. van der Weg. telefoon 280. Badhoevedorp: dokter Faber, tel. 2377. Zwanenburg: dokter D. H. Honing, tel. no. 405. intergemeentelijke samenwerking, dan zal dit het uitgangspunt moeten zijn voor alle betrokken gesprekspartners. Het verheugde spr. dat de gemeente Lis se deelneemt aan het gesprek over de ontsluiting van de duin- en zeestrook in de naaste omgeving. Een radikale oplos sing van dit probleem, aldus de heer Mon tagne, zou ons enigszins kunnen verzoe ken met de mindere rangorde van ur gentie, die de bouw van het zwembad heeft verkregen. Overdekt xwemhad De heer P. van Leeuwen (P.v.d.A.) besprak speciaal de aanleg van een zwem bad. De urgentie van een zwembad is reeds jarenlang door de raad uitgesproken. Spr. was van oordeel dat, nu de weg naar zee open komt. er minder behoefte aan een open zwembad is. Wel zou een overdekt zwembad urgent zijn. De heer Van Leeuwen hield voorts een pleidooi voor de aanleg van sportvelden. Spr. oefende critiek uit op enkele begro tingsposten, waaronder een post van 650.- voor een te maken terras bij de ambtswoning van de burgemeester. Deze post is later op voorstel van de voorzitter geschrapt. De heer M. Smit (K.V.P.) vestigde de aandacht op het jeugdwerk en op het subsidiebeleid ten aanzien daarvan. Ook de heer C. J. B a r n h o o r n (K.V.P.) roer de het subsidiebeleid aan en brak een lans voor de muziek- en zangverenigingen. Spr. sprak van een wanverhouding tussen de subsidie voor de sport en die voor de cul turele verenigingen. De heer Jac. de Graaf (C.H.U.) noemde het resultaat der besprekingen over de busroute teleurstellend. Mevrouw Van den M eerendonk (K.V.P.) vroeg tenslotte te willen bevor deren dat voor de leerlingen die de Gem- maschool te Haarlem moeten bezoeken, eenzelfde vervoersregeling zal gaan gel den als voor de leerlingen van andere b.l.o.-scholen in Haarlem. Na de heropening van de vergadering 's avonds ging de voorzitter over tot be antwoording van de verschillende spre kers. Mr. De Graaf erkende de noodzaak van een goede intergemeentelijke samen werking in de bollenstreek. Er bestaan on getwijfeld van deze samenwerking voor beeldige uitfngen. De opbouw van een in tergemeentelijke samenwerking moet na tuurlijk groeien; de overtuiging van de bestuurders moet echter gedragen worden en geschraagd door een mentaliteit, wel- xe zich voor samenwerking met anderen leent Daar schort nog wel wat aan, aldus de voorzitter. Ook ten aanzien van de ves tiging van industrieën kan intergemeente lijk overleg nuttig zijn. Hierbij moet wor den uitgegaan van de bloembollencultuur als voornaamste bestaansvorm. Sprekende over het woningvraagstuk zei de burgemeester, dat onvoldoende bouw grond beschikbaar is! Noch voor premie- bouw, noch voor woningwetbouw is op kor te termijn veel grond voorradig. Nadat nog enkele raadsleden het woord hadden gevoerd, werd de begroting ten slotte aangenomen. Alle overige aan de orde gestelde punten gingen zonder discus sie en zonder stemming onder de hamer door. Vertegenwoordigers van drie grote politieke partijen van België hebben in het kabinet van de minister van Openbaar Onderwijs te Brussel het van de Liberale partij zijn paraaf zette. schoolpact, dat een einde maakt aan de langdurige schoolstrijd geparafeerd. Deze foto werd gemaakt, op het ogen blik dat de heer Destenay, voorzitter (Studio) Een Zuidamerikaanse dic tator vliegt terug naar zijn land, waar tij dens zijn afwezigheid een opstand is uit gebroken. Aan de boord van de machine waarmee hij de reis maakt, gaat ook een opstandelingenleider mee, die in zijn schrijfmachine een tijdbom heeft verbor gen Zal de bom ontploffen en ook het leven van vijftig onschuldige mensen vragen? In een spannende afwikkeling wordt men met die vraag beziggehouden. De inleiding is soms gezocht en wel wat lang. De karakterschildering van de fana tieke opstandelingenleider is bijzonder goed getroffen. Vooraf gaat een mooi filmpje van Max de Haas over Amster dam waarin „De dans der kranen" een fraai staaltje van filmritmiek is. (L u x o r) Ditmaal is Elvis Presley niet zomaar een jongen met een stem, die dans- far.atici in beweging zet, hij is ook nog een opstandige jongeman, vol agressiviteit en woede. Maar hij vergeet niet te zingen en te dansen en laten we eerlijk zijn, daarom is het tenslotte toch begonnen! Donderdag maakt hij plaats voor Glenn Ford in de film „Onderbroken melodie". (Cinema P a 1 a c e). De tweede film, die De Mille aan Mozes en de uittocht uit Egypte heeft gewijd, bezit blijkbaar een grote aantrekkingskracht. De grootse ef fecten en massa-scènes zijn er dan ook naar om te imponeren. De intrige is van een andere orde. Het boek der geschiedenis kan masr éénmaal worden gelezen. Wist men de regels eenmaal uit dan komt er nooit weer een kans om bijzonderheden uit lang vervlogen tijden te weten te komen. In het Noordwijkse Langeveld heeft men de kans gehad een eeuwenoud, in zand, scherven, steen en veengrond geschreven boek der historie blad voor blad om te slaan. Een unieke kans om vele belang wekkende bijzonderheden op te graven over een streek, waarover toch al zo bij zonder weinig bekend is. Deze gelegenheid om een beter inzicht in de prehistorische bewoningsgeschiedenis van een groot deel der bollenstreek te verkrijgen liet men echter ongebruikt. Bulldozers, draglines, graafmachines en zandzuigers hebben de herinneringen uit een ver verleden zo goed als geheel weggevaagd. Dat is jammer. Vooral omdat in het eind der vorige en het begin van deze eeuw al zoveel kwaad op archeologisch gebied is geschied. De bloembollencultuur breidde zich uit en moest meer grond hebben. Onder duinen en bossen lag de fel be geerde cultuurgrond: grofkorrelig zand van prima kwaliteit. Vooral de hyacinten kwekers bleken bereid daar dik voor te betalen. De landeigenaren grepen hun kans. Onder hen was ook Arnoud baron van Hardenbroek. die in Hillegom een klakzandsteenfabriek had geërfd en het zand voor zijn stenen gebruikte om ver volgens het afgegraven land te verkopen En hoe ging het in die tijd? Een gaaf kannetje of een schotel waar geen scherf af was werden bewaard. Scherven, half vergane geweien en brokken steen von den hun laatste bestemming op de vuil nisbelt. Men besefte niet dat er op die manier vele waardevolle gegevens vernietigd wer den. De archeoloog, die in de bodem naar materiaal speurt is het niet in de eerste plaats om gave gebruiksvoorwerpen, wa pens en dergelijke te doen. Hij vindt het veel belangrijker te weten hoe diep het bewuste kannetje in de grond zat en in welke grondsoort. Door het in elkaar pas sen van diverse vondsten tot een soort legkaart tracht hij een vrij duidelijk beeld te krijgen van toestanden in vroeger eeuwen. Hoe oud veengrond is kan men o.m. vaststellen door de z.g. „pollen-ana lyse", het ontleden van stuifmeelkorrels die men in de grond aantreft. Verder is het mogelijk de ouderdom te bepalen door astronomische berekening van de vier ijs- tijdperken of door radiologisch onderzoek Belangwekkende vondsten Niettegenstaande de talrijke afzandin- gen in het Langeveld zijn er toch wel be langwekkende vondsten gedaan. De jonge Lisser Frans van der Veld bijvoorbeeld, een archeoloog in hart en nieren die een belangrijk deel van zijn vrije tijd door brengt met het speuren naar historische schatten, bracht van alles-en-nog-wat mee naar huis. Brokken van hertegeweien, die van vele meters diepte zijn gekomen, stenen wapens, gebruiksvoorwerpen, scherven van aardewerk waarop de pri mitieve versieringen nog duidelijk zijn te zien. De versieringen hadden, zo meen den onze voorouders, een bovennatuur lijke kracht: ze konden de boze geesten verhinderen het daarin bereide voedsel te vergiftigen. Ook heeft de Lisser in het Langeveld verscheidene stookplaatsen aan getroffen en er menselijke beenderen op gegraven. Het staat vast dat het Lange veld al heel vroeg bewoond gebied is ge weest. Het hert was in de oudheid hier kennelijk een dagelijkse verschijning ge tuige het grote aantal resten van geweien, dat de heer Van der Veld aan de opper vlakte heeft gebracht. Zo zijn er nog meer vondsten gedaan, die onomstotelijk bewijzen dat het Lange veld in lang vervlogen tijden door mensen werd bewoond. Ook is het mogelijk dat er perioden zijn geweest dat het gebied niet bevolkt was. De archeologen die de laatste tijd het Langeveld als werkgebied hebben ge kozen, hebben tot taak deze leemten in de bevolkingscontinuïteit op te sporen en daaruit hun conclusies te trekken. Hiflegom BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elisabeth Petronella Maria, d. van J. C. Pijnaker en M. P. Seijsener. Johanna Maria Petronella. d. van N. W. Warmerdam en J. M. Noordermeer. Cla- sina Apolonia, d. van J. W. Scheffers en C. Wolthaus. Petrus Johannes, z. van M. B. de Wit en R.C. van der Linden. ONDERTROUWD: C. G. van der Willik en W. C. Damen. C. G. Meijer en G. M. Koot. T. M. Schrama en H. C. Rinia. GETROUWD: C. G. P. M. Steenvoorden en E. M. Ott.e. Th. J. van der Putten en M. C. G. Langeveld. J. J. Huisman en W. Kleefstra. OVERLEDEN. W. Jonkheer, m., oud 80 j A. J. van Wetering, echtgenote van A. van Kampen, v.. oud 58 j. Met ingang van dinsdag 11 november zal het kruispunt Velserstraat Kleverpark weg in Haarlem wegens bestratingswerk zaamheden voor alle verkeer worden af gesloten. De route van lijn 4 wordt in beide rich tingen als volgt gewijzigd: Santpoorter straat, Kleverpark, Aelbertsbergstraat. Velserstraat v.v. De halten Velserstraat worden verplaatst naar plaatsen ter hoogte van de Aelberts bergstraat: richting Overveen Velserstraat 16 rood; richting Haarlem-Noord Velser- staal 43. (Rembrandt). Een goede beurt voor een goede film. „Fanfare" gaat de derde week in. Verantwoord amusement in de eerste speelfilm van Bert Haanstra. Voor af subliem beeldenspel in „Glas". (L i d o). Men gaat deze film zien om Danny Kaye. Zoals wij donderdag reeds schreven, is dat een waar genoegen. Een ras filmacteur deze Danny Kaye. ook in het serieuze genre. (Frans Hals). Op amusante en toch spannende manier wordt in deze typlsch- Franse film de zucht naar avontuur, het spelen met ongekend vuur door nozems geïroniseerd. Hoewel liefde, avontuur, ban ditisme en spotzucht niet in één atmosfeer zijn opgelost, laat deze film de kijker toch voor elk van deze elementen zo zeer aan zijn trekken komen, dat men het regisseur Allegret niet kwalijk neemt dat hij er geen sterk geheel van heeft weten te maken Het best kan men de film typeren als een amusante thriller, en dat dan vooral om het geestige gedoe van Darrij Cowl (uit „De kampioen fietsjongen"). Ook Henri Vi- dal en Mvlene Demongeot laten uitstekend spel zien. Men kan in deze film bovendien genieten van uitstekende dialogen en natuurlijk van 'goed suggestief camerawerk. Het verhaal is als volgt: een meisje, dat uit een opvoe dingstehuis is ontsnapt, komt zonder dat zij het beseft bij een boevenbende van zwaar kaliber. Zij trouwt met een politie- inspecteur maar houdt toch contact met het nozemtroepje, dat een radertje is van het. grote boevengedoe. Maar als er een dode valt is het uit met het avonturenspel Enfin, de afloop moet u zelf maar gaan zien. (Minerva) Alleen in de avondvoor stellingen kan men zich tot maandag uit bundig vermaken met Fernandel en soms met. Bob Hope in een zotte ge schiedenis. die zich deels op een zeekasteel, deels op een landkasteel afspeelt. Des middags doet Jimmy Durante zich kennen als „De schrik van de tweede compagnie Maandag en dinsdag houdt Hitchcock ons bezig met het lot van „The wrong man" een gekwelde man. die een soort Kafka- avontuur belooft. Donderdag gaat Beet hoven's „Fidelio" in een bewerking voor het witte doek. (R o x y). Ook de western, waarin vee transporten aanleiding zijn tot veel ge weldpleging, moord en diefstal, bezit een grote aantrekkingskracht, niet het minst door de natuurlijke rol. welke zulke vee transporten in de ontwikkeling van het filmdrama vervullen. Ook het verhaaltje, dat dit keer verzonnen is om zon trans port. bezit de grote charme van de span ning en het hard tegen hard gaan. De prachtige panorama's leveren een boeien de achtergrond. Een heel ander soort film is de „Spelonk des doods", die maandag wordt ingezet. Science fiction, zoals dat heet. een verzinsel rond de wetenschap met echte thriller-effecten. In het Polvgoon-iournaal treft deze week vooral een speelse reportage van de hoepelrage. die op het laatst zo sterk blijkt dat ook de camera zelf draaierig wordt een uitstekende vondst. „Spiegel van Nederland" houdt zich ook met de hoen-rage bezig, wiidt gewaardeer de aandacht aan Nederland-Zwitserland is hij een ploegwedstriid en zorgt ook nog voor een reportage van andere actuali teiten. fris en levendig. Het Haarlems Bach Ensemble geeft zondag 9 november een uitvoering van .Cantate 116 van Joh. Seb Bach (Du Frie- defürst Herr Jesu Christ") in de Bake- nesserkerk te Haarlem om 19 uur des avonds. Deze Cantate wordt uitgevoerd onder leiding van George Robert. Voor ganger in de dienst is ds. Snijders. Vanmorgen om kwart voor vijf is het brugdek van de Melkbrug in Haarlem on geveer twintig centimeter gezakt toen er een zwaar beladen vrachtauto met melk- produkten overheen reed. Door de schok vielen er ongeveer 150 flessen van de wa gen. De Melkbrug werd voor het verkeer afgesloten. ZONDAG 9 NOVEMBER 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds Joh. Bronsgeest 19: Ds. N. van Egmond. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders, bed. H. A. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16- 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, bed. H. A. Oosterkerk. Zo- merkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. bed. H. A. 19: Ds. W. M. van Asperen, bed. H. A. Bake. nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. K. van Willigenburg. 10.30: Jeugddienst. Kand. J. H. Meesters, van Haarlem-N. 19: Dr. G. Snijders. Medewerking van het „Bach- Ensemble". o.l.v. George Robert. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. dhr. C. Wijnberger. 19: Ds. J. A. de Klerk. Heemstede, bed. H. A. Aula Chr. Lyceum. Emmakade. ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Heemstede. Jacohskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Ziekenhuispredikant. Dlaro. nessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. W. M. van Asperen. Jeugdkapel. Noord, Mole- naerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost. Zomerkade. 10: dhr. A. F. M. Hörchner. West. Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Cen trum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. H. D. v. d. Ouw. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 20Uhr: Gottesdienst. Ds. A. C. J. van der Poel, van Den Haag. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broederkerk. Parklaan 34. Christian Science. First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Eng. taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16: 20: Avond bijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gem.. Ged. Oude Gracht 47. Zaal no. 1. 10: Dienst <ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30: Bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3. 15: Dienst met H. A. Dinsdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag. Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: Ds. A. van der Kooij. van Noorden. Stads.Evangelisatie. Lange Heren straat 6. 10: dhr. W. F. Kloos. evangelist te Gouda. Medewerking zang Willem de Moor 19: Samenkomst. Spr. dhr. J. F. Snoeks Woensdag 20: dhr. Joh. Jansen. Bijbellezing en bidstond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. F. Niemeyer. evangelist te Alphen a^d Rijn. 17: Ds. A. A. Leenhouts, Amster dam. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bid stond. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderka- Del, Zuiderstraat 15. Donderdag 20: Zuster J W. van Zeijl uit Zandvoort vertelt over. „25 jaar arbeid onder de Chinezen", met lichtbeelden. Vrije Evangelische Gemeente, Parklaan 21. 18.30" Voorg. A. H. van Gent Broedergem.. Parklaan 34. Zaterdagavond 19.30 uur: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. Preekdienst en H. A. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat 10.30: Ds. G. Kroes, bed. H. Doop. Dinsdag 20: Gemeente-avond. Ged. Oude Gracht 104. Kleurenfilm. Bespreking kerkbouw in Haar lem-Noord. Woensdag 20: Oudere jeugdavond in het jeugdlokaal. Witte Herenstraat. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Hout straat 43. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, bed. H. A. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst. Rem.Geref. Gemeente. Oranjekade 1. 10.30 Ds. J. W. Wery. Dinsdag 14: Vrouwencontact. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. J. C. Hagen, van Leeuwarden. Zuid-Oosterkerk. Rich. Holkade 125. 10: Ds. J. van Leeuwen, van IJmuiden. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. J. C Hagen. 17: Ds. P. de Ruig. Haarlem-N. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels, bed. H. A. Geref. Kerk lart. 31). Begijnhof kapel. 8.45 én 14.45: Ds. A. Bos. Geref. Gem.. Lange Margarc-thastraaL 10 en 16.30: lees- dienst. Geref. Gemeente. Ridderstraat 10 en 17: leesdienst. Dinsdag 19.30: Ds. Bel. Oud Geref. Gem. in Ned„ Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Volle Evangelie Gemeente. Elim- Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Spr dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 19: Evangelisatie-samen komst. Spr. dhr. G. R. Mik. uit IJmuiden. Maandag 20: Bijzondere dienst met Pastor W. Hacking. uit Blackburn, Engeland. Don derdag 20: Gebedssamenkomst voor ernstige kinderen Gods. Pinkstergemeente. ïmma. In het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal heeft de Bloemendaalse Vereniging voor Volkstuinen vrijdagavond haar veertigjarig bestaan gevierd met een feestavond, verzorgd door het cabareten semble „De Pompadours" van het P.W.N. onder leiding van Puck de Weijze, die ook de teksten en muziek voor dit programma had geschreven en de verschillende num mers aan elkaar praatte. De voorzitter van de jubilerende volks tuinvereniging. de heer J. van Dijkhuizen sprak een kort welkomstwoord De zestig aan de Kennemerweg gelegen volkstuinen zullen te zijner tijd moeten verdwijnen, hetgeen voor velen van deze volkstuin ders. vooral de ouderen, een enorm ver lies betekent. Misschien zou het gemeen tebestuur in de toekomst elders in de ge meente grond beschikbaar kunnen stellen. Het bestuurslid, de heer G. J. Bronkhorst, heeft alle leden van het ensemble na af loop dank gebracht voor het gebodene, een programma waarmede zij zich koste lijk hebben vermaakt. Eredoctoraat. President Coty van Frankrijk zal op 14 november in de Sor- bonne te Parijs het eredoctoraat in de medicijnen uitreiken aan prof. dr. J. F. Nuboer, hoogleraar aan de medische facul teit van de rijksuniversiteit te Utrecht en hoofd van de kliniek voor chirurgie al daar. Burgemeesters. Op hun verzoek is eervol ontslag verleend aan de burgemees ters H. B. A. Kaufman van Borne. A War- naar van Waddinxveen, H. Sikkens van Gasselte en aan mr. E J. J. M Bloemen van Helvoirt. BEVALLEN van een zoon: 6 novem ber: C. E. A. Peterse-Wassenaar; 7 novem ber: M. L. Schaut-Totté: G. P. Breed-de Vogel. BEVALLEN van een dochter: 5 no vember: A. Tjebbes-Cransberg; 6 novem ber: A. P. IJspaard-de Laat; E. W. M. Har- tog-Matheij: H. J. E. Haver-Bennink: L E. A. Smits-de Heer: 7 november: A. van Dorp-Houwers. GEHUWD: 7 november: A. P. Hoogen- dam en C. H. van der Lee; W. C. Jansen en A. G. van den Dool. OVERLEDEN: 5 november: M. E. van Rhijn. 12 j.. Gasthuisvest: G. C. Th. M. Brederode. 66 j„ Stuyvesantstraat; 6 no vember H. de Jong. 63 j., Ramplaan: C. H W. Pierik. 57 j., Kennemerstraat. nuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. G. Klumper. Culemborg. 10: Zondagsschool. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. J. v. d. Bergh, Wassenaar. Woensdag 19.30: Jeugddienst. Donderdag 20: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. S. Priester. 17: dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondagsschool Colensostraat 2. Woens dag 20: Bidstond Schotersingel 99. Baptisten gemeente. Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. Geen jeugdsamenkomst. 10.30: Kinderkerk. Dinsdag 20: Bijbellezing en bidstond. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbre- ken). Gemeente des Heeren. Lange Molen straat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap. Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 8 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventis ten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Apostolische Gemeente. Jaco- bijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelmina straat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse sa menkomsten, zondag 10.15 en 20 uur en don derdag 20 uur. Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. O. Gracht. 19.30: Evangelisatie-samenkomst. Donder dag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Majoor D. Boschma. Jehovah's Getuigen, 's Zondags avonds van 5.30 tot 6.30 uur Wachttoren studie. Kam. Onnesstraat 33 (gebouw). Dins dagsavonds om acht uur huisbijbelstudies op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijn- straat 191. De Clercqstraat 115, Waldeck Pyrmontstraal 39, Thomsonlaan 44. Vrijdag avonden van 7.30-8.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 8.30-9.30 uur Practische toerusting voor de predikings- dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .lulianakerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19-30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. 19: Dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk. Van Egmondstraat. 10: Dr. H. van der Loos. Zon dagsschool. 12: Marnixschool. Jeugdhuis en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk. Ek sterstraat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. van der Woord, bediening H. Doop. 19: Ds. Van Petegem, van Zaandam. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord. Ver enigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. J. Sevensma. evangelist te Amster dam. 19.30: Jeugdsamenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 20: Opwekkingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de bijbel ervan?" Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Klopper singel. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 15.30: Ds. P. de Ruig. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. Afscheidspredicatie. 17: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (art. 31). Gebouw N.P.B.. Berkenstraat. 8.45: leesdienst. 16.30: Ds. A. Bos. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. P. J. A. Idenburg, Den Haag. Kapel Nieuw Vreden- hof. Zaterdag 20: Avondgebed. Zondag 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem.-Em., Den Haag. Kapel Irene. „Meer en Bosch". 10: dhr. De Vries. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Ds. M. den Boer. van Voorschoten. 17: Dr. P. J. Ri chel. Pinksterkerk. Camplaan. 10: Dr. P. J. RicheL 17.30: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. Geref. Kerk (art. 31). Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, 's Dinsdagsavond om acht uur huisbijbel studie, Crayenestersingel 7. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Mevr. C. A. Visch-Tonsbeek. Zondagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in Th. van Eeghen-Instituut. Jeugd kapel voor jongeren om 10.30 uur in het Wijkgebouw „De Stal". Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. A. Vis, Doopsgezind. Beverwijk. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 17: Ds. L. C. Baljé. van Vijfhuizen. Geref. Kerk. 10: Ds W. Bos. Dankuur voor het gewas. 17: Ds. C. Morgen stern, van Amstelveen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Jeugdkapel om 9 uur in Maranatha. Zondagsschool. 10.30: Jeugd huis. Donkerelaan 20 en Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. N. Padt, Herv., Ede. Geref. Kerk. Tijdelijk Kerkplein 2. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kin- derdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. J. A. van Arkel, van Haarlem-N. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, bed. H. Doop. Zondagsschool. 12-13: Ramplaankwartier. Gebouw Irene, Elswouts- laan 1. Beatrixschool, G. Schoolmeester laan. 10.15-11.15: Julianakwartier. Koningin Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. H. de Wit. van Leeuwarden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Mackaay. van Oegstgeest. 19: Ds. F. Brou wer. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. C. van Zuylen, van Marken. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. D. C. v. Wijngaarden. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. D. Hoornstra. Chr Geref. Gem. 10 en 19: leesdienst. Woensdag 12 nov. 19.45: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W. Moerman, van Aalsmeer. Abbe- nes. Geen opgave ontvangen. Bethelkapel. 10: dhr. K. Prinsen, van Amsterdam. 19: Ds. G. A. Alma. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. C. W. Thijs, van Voorburg, bed H. A. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. Geen op gave ontvangen. Geref. Kerk. 10 en 15: Ds. G. Rang. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. J. M. Snijders. 17: Kand. C. v. Herwaarden. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 9 en 16.30: Ds. P. Dijkstra, van Klundert. Geref. Gem. 10 en 16: leesdien- sten. Woensdag 12 nov. 19.30: Ds. Bel, van Krabbendijke. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: leesdiensten. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Donderdag 13 nov. 19.30: leesdienst. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. van Hille gom. 19: Ds. J. Kroon. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. ter tSeege. 19: Ds. S. de Roest. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. D. H. Biesma. Afscheidspredicatie. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Onderwerp: „Windkracht 9". Medewerking van het kerkkoor. 19: Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Utrecht. Jeugddienst. Jeugdkapel. 10.30 uur in de nieuwe consis- torie.Spr. dhr. H. Vis. Geref. Kerk. Juliana- weg. 10: Ds. A. de Ruiter. Dankuur voor het gewas en maatschappelijke zegeningen. 17: Ds. G. H. Homans. van Beverwijk. Nederl. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Wethmar, van Zaandam. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Dinsdag 11 nov. n.m. 3 uur sa menkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Ge tuigen. Zondagmiddag van 2-3 uur Wacht torenstudie. Hogeweg 7. Woensdagavond 8-9 uur Huisbijbelstudie. Koninginneweg 44.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7