vJ Duitse voetbaldictator Herberger gaat nieuwe wegen zoeken DAMPO De opstellingen Flamingo's verloor in uitstekende match verdiend van Wolves Scheidsrechters te lankmoedig Nationaal elftal zal het pure krachtvoetbal moeten opgeven Haarlem versloeg ROVS Het Oosten deed het goed tegen Pat-Mat 9 Koersen op Mereveld •otprogramma met tal van oude en jonge cracks verkouden Winterspelen van 1960 op Europese tv-schermen? A 1 standsproblemen zullen over 2 jaar opgelost zijn Nieuw hoogtepunt in de watersport Ruzie tussen Oost- cn Westduitse zeilhonden Wielrennen Elsy Jacobs wil aanval doen op uurrecord De basketbalcompetitie SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Schaken ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 West-Duitsland* voetbal-dictator Her berger is sedert de wereldkampioenschap pen in Zweden hard bezig met de opbouw van een nieuw nationaal elftal, dat een andere stijl zal moeten hebben dan men de laatste jaren gewend was van het Duit se voetbal. Het is niet overdreven te be weren dat Herberger, een oude rot in het vak. wil afstappen van het na-oorlogse krachtvoctbal dat West-Duitsland zowel in Zwitserland als in Zweden bij de wereld kampioenschappen van 1954 en 1958 zo ve le successen heeft gebracht. Sepp Herberger, de Duitse voetbal - dictator, die nu al een nieuwe ploeg aan het opbouwen is voor het wereld kampioenschap voetbal in Chili. Na de wereldkampioenschappen in Zwe den is Herberger gaan experimenteren. Te gen Denemarken kwam hij nog met een paar oudjes opdragen, die het niet best meer deden. Het resultaat was er dan ook naar: de Duitse semi profs brachten het in Kopenhagen in een lichtwedstrijd niet verder dan een gelijk spel. In Parijs, enige weken geleden tegen de profs van Frank rijk, bracht Herberger nieuwe krachten in het veld. De tijd van krachtpatsers als Po- sipal, Liebricht. Wewers, Eckel en derge lijke was reeds afgelopen. In Parijs zag Herberger evenwel zelfs af van een Jusko- wiak, de ietwat grove, maar voortreffe lijke back die in Zweden van het veld wer gestuurd. Herberger begon de nadruk op stijlvoet bal en op pure snelheid te leggen. In de voorhoede zette hij naast zijn grillige schutter Rahn na veel verguizing thans aanvoerder! een serie van vier kleine, piepjonge spelers. De 19-jarige Hal Ier, de 21-jarige Seeler, de 20-jarigen Geiger en Cieslarczyk. Achter dit vijftal, dat dartel en zonder schroom maar kennelijk toch niet geheel ervaren de Franse prof-ach terhoede te lijf ging, stonden de nog niet zo oude Szymaniak en de all-rounders Schmidt en Erhard en als backs en kee per kwam Herberger met geroutineerde, tnaar toch niet oude krachten uit de bus. Op deze wijze begon Herberger te bou wen aan een team. dat in 1962 de oude voetbalvos pleegt ver vooruit te zien en niet op tijdelijke successen te letten in Chili mee kan doen tegen Brazilianen, En gelsen en wie niet. Hij laat rigoureus oude vertrouwden langs de lijn. Hij laat overi gens een man als Fritz Walter, de Abe Len stra van het Duitse voetbal, niet geheel afzijdig staan, maar vraagt hem om zijn mening en hij spoort een „oudje" als Zondagmiddag besluit de Utrechtse baan Mereveld het seizoen met een goed pro- I gramma, dat opnieuw alle cracks van I iong tot oud in de baan brengt. De super- f. klasse is aan de start in de Revanche der Kampioenschappen. Peterhof, Roland, Si- mna, Tommy Mars ontvangen 20 m voor- I sift van de cracks Theo Messidor en Double Six M. die dan ook een zeer zware taak wacht. Niettemin wordt verwacht dat Theo Messidor met zijn enorme sprint ook dit belangrijke nummer in zijn voor deel zal beslissen. De Twee Mijl van Mereveld brengt de Belgische crack New Quick als één der favorieten in de strijd, doch indien Sam my Mars genezen is van een ontsteking zal hij, evenals Quicksilver S en Tabor de snelle Belg wel de baas kunnen blijven. De Derby-winnaar Walter HoIIandia is zonder fouten de zekere winnaar in de Grotebroek-prijs, waarin Strange Story en Violina Norton eveneens nog kunnen domineren. De 2-jarigen nemen ook voor dit jaar afscheid van de baan en hiertoe zijn de besten uit deze generatie nog eens bijeen. Aan X Hanover wordt de meeste kans gegeven, vóór X Mieke HoIIandia en X Pluto. Voor Willy 7, ligt in het openingsnum mer een reeds lang verdiende overwin ning in het verschiet, welke met enig ge luk stalgenoot Wallv Parisicn nog kan verhinderen. De stetk verbeterde Vlie gende Hollander is een mogelijk outsider. In de Berkhout-prijs is Walewska Con- tcssa de aangewezen favoriet, vóór Whirl wind en Winifred HoIIandia. In de draverij van meet voor 4-jarigen I is Vlekloos Hanover het beste kanspaard. i daar stal Geersen blijkbaar helemaal uit vorm is. Geersen zal zelf vermoedelijk weer niet kunnen rijden, daar hij ge handicapt wordt door een oogontsteking. Tenslotte kan in het amateursnummer de snelle Ready HoIIandia G uit haar gunstige positie winnen, doch haar rijder is nog een beginneling. Van de „stuur man" van Rosa Signal kan dit niet wor den gezegd, evenmin als van Sjakle Scott Al met al een buitengewone slotmeeting van Mereveld, dat op een prachtig koers- -i^opn kan terugzien. Rahn aan om gang in de piepjonge voor hoede te brengen. Zo kweekt Herberger bij werkelijk zeer jonge, maar zeer ta lentvolle spelers zelfvertrouwen. Het re sultaat van Parijs werd niet voor niets als een zege uitgelegd, al was het eindresul taat een gelijk spel. Herberger heeft de tijd. In Zweden, zo redeneert, hij, ging het om de punten. Daar had hij vechters, onverzettelijke dekkingsspelers nodig. In de overgangs tijd naar Chili wil hij bouwen aan een team dat n snel n technisch op peil zal staan. In Parijs loofde men van Franse zijde reeds snelheid en techniek van de jonge Duitse voorhoede. Over drie en een half jaar, aldus Herberger's redenering, is de ze groep van piepjonge kerels aangevuld met vele anderen en uitgegroeid tot vol waardige mannen van wie hij dan naast snelheid en techniek eveneens hardheid kan verlangen. En met deze drie factoren moet men z.i. met een zeker succes de Brazilianen kunnen weerstaan, zoals hij het reeds deed met die van de Hongaren in Bern in 1954 en met die van de Argentijnen in Zwe den in 1958. Voor de trainer en samenstel ler van een nationaal elftal is deze metho de wel zeer aantrekkelijk. Hij kan rustig af en toe een nederlaag slikken en houwen aan een elftal dat pas over een jaar of drie op toeren moet zijn. Advertentie De kans is groot, dat in februari I960 ook in Europa rechtstreekse t.v.-reporta- ges zullen worden uitgezonden van de Olympische Winterspelen in Squaw Val ley. Volgens Amerikaanse deskundigen zullen namelijk tegen die tijd alle techni sche afstandsproblemen zyn opgelost. Parijs zou het knooppunt van de Euro visie-uitzendingen worden en men houdt er rekening mee dat ook Rusland in de wereld-keten wordt opgenomen. Een gunstige factor voor de Europese t.v.-kijkers is het tijdsverschil tussen Ame rika en het continent. De wedstrijden in Squaw Valley worden veelal tussen 9 en 13 uur Amerikaanse tijd gehouden, dat wil zeggen tussen 18 en 22 uur Westeüropese tijd. De Amerikanen zijn minder fortuinlijk ten aanzien van de Zomerspelen-1960 in Rome. Op het moment, waarop in de Ita liaanse hoofdstad de wedstrijden begin nen, is het namelijk in New York 9 uur 's ochtends en in Californië zelfs nog drie uur vroeger. Men verwacht dan ook niet. dat de Amerikaanse t.v.-organisaties de uitzendingen uit Europa zullen relayeren. De Deense oud-interna tional Nils Middleboe heeft in een artikel, dat het offi cieel orgaan van de Engel se Voetbalbond publiceer de. gesteld dat de scheids rechters die fungeerden bij de wedstrijden om het we reldkampioenschap voet bal, in het algemeen in ge breke zijn gebleven door geen paal en perk te stel- aan onsportief gedrag van de spelers. „Sportiviteit is tijdens de wedstrijden om het we reldkampioenschap meer uitzondering dan regel ge worden. Het aantal over tredingen van de spelre gels en onsportieve daden was buitengewoon groot. Hadden de scheidsrechters van het begin af waar schuwingen uitgedeeld of spelers uit het veld ge stuurd, dan had men dit kunnen voorkomen. Pas nadat 24 matches waren gespeeld is er een speler het veld uit gestuurd, maar toen was de schade al aan gericht. Ik heb vijf wed strijden voor het wereld kampioenschap gezien- Ze hebben een diepe indruk van ongenoegen bij me achtergelaten'*, aldus Midd leboe. Op 8 juni. toen de Rus sen voor de eerste keer hier tegen Engeland speelden, begingen zij 25 duidelijke overtredingen en de Engel sen 8. Op 11 juni beging het Braziliaanse elftal in zijn wedstrijd tegen Enge land 29 van die overtre dingen. terwijl de Engel sen er 13 begingen. Middleboe was het meest ontdaan over de ruwe wij ze waarop een Braziliaan in de halve finale de Fran se aanvoerder ten val bracht. De Franse cap tain heeft, tengevolge van zijn torpedering, verder in die wedstrijd eigenlijk niet meer meegeteld. „De Bra zilianen konden op die ma nier gemakkelijk winnen", stelt Middleboe vast. „Men ziet veel te veel onbehoorlijke overtredin gen. Als in 1962 opnieuw om de wereldbeker ge speeld wordt moet dat ver anderd zijn. Want men kan toch niet toestaan dat de beslissing in wedstrij den om het wereldkam pioenschappen valt in een sfeer van wantrouwen en onsportief gedrag". De Football Association had bij Middleboe's artikel de aantekening gemaakt dat zij, zonder het met alle punten van zijn tjptoog eens te zijn. de tendens van het verhaal toch aktueel acht in verband met het streven om de sfeer bij de internationale wedstrijden te verbeteren. mü Deze foto uit de badplaats Cypress Gardens in de Amerikaanse staat Flo rida geeft een beeld van een nieuw hoogtepunt in de watersport. Men heeft demonstraties gehouden met kleine bootjes, die voortgetrokken door een andere snelle boot en in de lucht gehouden door een helicopter- rotor hoog boven het wateropper vlak door de lucht zoeven.... hetgeen zelfs in Florida opzien baarde. Zeilen Tijdens de bestuursvergadering van de Internationale Zeilfederatie, die in Lon den wordt gehouden, is een dispuut ont staan tussen de bonden van Oost- en West- Duitsland, die door de voorzitter van de Internationale Zeilfederatie, Peter Scott, werd omschreven als een onplezierige po litieke kwestie. West-Duitsland namelijk vroeg tijdens de vergadering de Oostduitse bond te schrappen van de ledenlijst, aangezien de Oostduitsers de politiek in de sport bren gen en de laatste tijd lasterlijke beschul digingen aan het adres van de Westduitse zeilers zouden hebben gericht. Ook waren de Westduitsers van mening dat de naam van de Oostduitse bond veranderd moest worden, aangezien beide organisaties de zelfde naam dragen. Na lange discussies kwam het bestuur van de Internationale Zeilfederatie over een, dat West-Duitsland het meeste recht had zich het „Deutscher Seglerverband" te noemen. Het internationale bestuur stelde tevens voor, dat de vertegenwoordigers van bei de bonden nog dezelfde avond de gerezen geschillen uit de weg zouden ruimen en het resultaat van deze bespreking zo spoe dig mogelijk aan het bestuur van de Inter nationale Zeilfederatie zouden mededelen. Het Luxemburgse meisje Elsy Jacobs de eerste wereldkampioene op de weg wil vandaag op de Vigorellibaan in Mi laan een aanval doen op het werelduur record van de Britse Milly Robinson. Het record staat op 39,711 km. en werd op 24 september in Milaan gevestigd. Tijdens een trainingsrit van een half uur bereikte de Luxemburgse gisteren een moyenne van 40,5 km. AMATEURELFTALLEN. Dinsdagavond 11 november wordt op het LFC-terrein in Leiden een wedstrijd gespeeld tussen twee westelijke amateurelftallen. De ontmoeting begint om half acht. De Flamingo's hebben bevestigd, dat hun goede wedstrijd in Amsterdam tegen de Blue Stars geen uitschieter was. Met veel elan hebben zij zich verdedigd tegen een - VORTBAL De voetbalcompetitie wordt morgen met onverminderde hevigheid voortgezet. Van de betalende clubs uit Kennemerland zijn Haarlem en Stormvogels de thuisspelende ploegen. De roodbroeken spelen tegen Eindhoven, de I.Imuidenaren tegen HVC. RCH, VSV en in de tweede divisie EDO hebben uitwedstrijden tegen respec tievelijk Excelsior, SVV en DHC. In de amateurcompetitie trekt behalve de plaatselijke ontmoeting HFCSchoten, ook de streekwedstrijd KennemersZandvoort- meeuwen de aandacht. In de eerste divisie A van het betaalde voetbal behoeft de positie van Haarlem nodig verbetering. De roodbroeken hebben slechts twee punten meer dan staartclub BW en het wordt dan ook hoog tijd dat .alles op alles" wordt gezet. Eindhoven de tegenstander van morgen staat er ook al verre van best voor met slechts één punt meer dan Haarlem en dus kan de strijd van morgen met spanning tegemoet De eerste- en tweede-divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateurclubs uit de tweede klasse zijn voor hun wedstrijden van morgen als volgt samengesteld: Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Kilian, Svbrandi en Goedhart: Groe- neveld. Vreeken. Degenaar, De Graaf en Berendregt RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist. v. d. Brink en Hoo- gendoorn; Brouwer. Kruyer, Peper, v. d. Lippe en Henke. Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Luppens. Snoeks en Brom; De Boer, Janssen, C. Groot. H. Groot en Doorneveld. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens. Spaans en Uniken; Vendel. Dolder, Bredeveld. Van der Heyden en Post. EDO: Hurkmans: Petterson en Berends; N.N.. Van Diik en Leonhard; Bel- froid. Spiers. N.N.. Koek en Van Vark. Amateurs DE:.": Aardenburg: Spanjaard en A. Bakker; Goderie. Pirovano en Nies ten: Noordermeer. Zoniee. J. Bakker. Burger en Aardenburg. HFC: Van der Lee; Dekker en Hein Winter; Molenaar. Molijn en Wijk huizen; Hans Winter. Bouwman. Jan sen. De Nils en Moolenaar. Kennemers: Tijms; Lejeune en Huis man; Van der Sluis. Brethouwer. Tervoort; De Bie. Kops, Koppen. Van der Plas en J. Mosk. Schoten: Kessens; Van Veen en Hogen- dijk; Dinkelberg, Geurts en Koppen; Blankenstein, Warmerdam, Van Oos ten, Brussee en Otte. Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en Zwemmer; Ko ning, Kerkman en Stobbelaar; Cas- tien. Keesman, Visser. Water en Hal- derman. worden gezien. Wij geven de thuisclub, die weer de beschikking heeft over doelman Snijders en back Oepkes, iets betere kan sen. Als het tenminste niet een gelijk spel wordt. VSV gaat tegen SVV in Schiedam een uiterst zware wedstrijd tegemoet en het ziet er dan ook niet naar uit dat een winst gevende score wordt bereikt. Te meer ook omdat de Schiedammers op eigen veld nog geen nederlaag hebben geleden. In de eerste div'sie B lijkt een gelijk spel tussen Stormvogels en HVC waarschijnlijk. De Amersfoorters hebben twee punten meer met twee wedstrijden meer gespeeld en behaalden in uitwedstrijden nog maar één overwinning. Maar dat was dan ook tegen GVAV in Groningen. Dat voorts ze al achttien goals tegen hebben (dat is slechts één minder dan de staartclubs Roda Sport en RCH) moet de voorlinie van Stormvogels toch wel iets zeggen Excelsior zal in het duel met RCH aan de winnende kant blijven, dunkt ons. Ver loren hebben de Rotterdammers op eigen terrein nog niet dit seizoen (3-0 tegen RBC en 2-1 tegen Vitesse). De standen in de eerste divisie zijn: Eerste divisie A: Volendam 7 14 Eerste divisie B: Z F C 7 10 Sittardia 7 12 SVV 7 10 H D V S 6 10 A G O V V 7 9 RBC 7 9 Leeuwarden 7 8 GVAV 7 9 Limburgia 7 8 HVC 8 9 Helmond 7 8 Stormvogels 6 7 Alkmaar 7 8 Excelsior 6 7 Fortuna V 7 6 Heracles 6 7 VSV 7 6 Vitesse 7 7 Wageningen 7 5 Volewijckers 7 5 D F C 7 5 K F C 6 4 Eindhoven 7 5 Helmondia 7 4 Haarlem 7 4 Rigtersbleek 7 4 Graafschap 7 4 Roda Sport 6 3 BW 7 2 RCH 7 3 EDO trekt zondag naar Delft, waar top club DHC nog steeds zonder nederlaag de tegenstander is. De Delftenaren heb ben nog maar drie goals tegen in zeven wedstrijdenWij geloven niet dat de EDO-ers morgen reden tot juichen zullen hebben. De stand is: Tweede divisie A: DHC 7 11 E B O H 7 6 Hilversum 6 10 O N A 6 5 Velox 7 10 Xerxes 6 5 't Gooi 7 9 Dosko 6 4 EDO 6 7 Baronie 7 4 Valk 6 7 Wilhelmina 7 4 Longa 7 7 Zeist 7 3 U V S 6 6 AMATEURVOETBAL In de tweede klasse A van de amateur competitie wacht Zandvoortmeeuwen met spanning op een misstap van topclub Baarn. Wat dat betreft wordt het morgen een belangrijke dag voor de Zandvoorters zelf spelen zij tegen Kennemers in Bever wijk aangezien de nrs. 1 en 2, Baarn en West-Frisia, elkaar ontmoeten HBC ontmoet verder op eigen veld VVB. dat de sterkste zal blijken. In de tweede klasse B is alle aandacht gericht op de plaatselijke wedstrijd HFC Schoten. Gezien de positie van de HFC-ers (12 punten uit zes wedstrijden) moet de thuisclub gemakkelijk kunnen winnen, maar overtuigd zijn wij daarvan zeker niet. Schoten heeft een ploeg waarvan zeer moeilijk te winnen is: de vijf punten be haalden de geel-7.warten met vijf gelijke spelen (4 keer 1-1 en'1 keer 2-2). De enige nederlaag werd geboekt tegen hel sterke Aalsmeer (2-1). Het zou ons dan ook niet verhazen indien deze derby na veel span ning eveneens met gelijke stand zou ein digen. De standen in beide tweede klasse af- delingen zijn: Baarn 6 10 HFC 6 12 West Frisia 6 9 Aalsmeer 6 10 Zandvoortm 6 8 H R C 6 10 VVB 6 7 O V V O 6 9 J S V 6 6 DEM 5 5 V V A 6 6 W F C 5 5 Zeeburgia 6 6 Schoten 6 5 Holland 6 4 Hercules 6 4 HoIIandia 6 4 H M S 6 3 vVatergr.meer 6 4 Purmerstevrt 6 3 HBC 5 3 TOG 6 3 •Cennemers 5 3 AFC 6 1 In de derde klasse worden gespeeld: Wijk aan Zee—QSC. KW—Velsen. Bever wijk— IVV. ZAP—CSV. Vitesse—ADO '20. Lugdunum—Ripperda, TYBB—Olympia. In de vierde klasse zijn vastgesteld: ASV Ar senalDIO. KinheimRivalen. De Eland ETO, RodaTerrasvogels, Onze Gezellen— Energia, WMHO—Bloemendaal. EHS— Animo. ASC—THB, Geel Wit—DOSR en LisseHillegcm. HOCKEY Na een zondag met bekerwedstrijden wordt morgen de competitie voortgezet met de zevende wedstrijddag. Bij de eersteklassers staat bij de heren de ont moeting HHI.JCBMHC in Den Haag op het programma. Deze wedstrijd brengt de Bloemendalers altijd nogal moeilijkhe den. De ontmoeting dient door BMHC te worden gewonnen wil het niet nog verder afzakken op de ranglijst. De dames gaan de stick kruisen in het Heemsteedse Sportpark. Alliance ont vangt BDHC en het ligt in de verwachting dat het meer ervaren BDHC beide punten zal behalen. Ook bij de overgangsklassers gaat het tussen de elftallen uit Heemstede en Bloe mendaal. Alliance ontvangt de Bloemen- daalse reserves. Het lijkt ons een wed strijd van twee aan elkaar gewaagde ploegen, waarbij het resultaat wel eens een puntenderdeling zou kunnen zijn. De promotieklassers spelen de volgen de wedstrijden. HHIJC III ontvangt HBS. dat gewend is er door enthousiasme veel van te maken. Een puntenverdeling dus? Eechtrop, Zandvoort en Strawberries gaan op eigen terrein spelen tegen respec tievelijk Kraaien, HIC en Amsterdam IV. Ondanks het voordeel van eigen terrein toch geen gemakkelijke opgave voor de thuisclub. Het derde en vierde team van BMHC gaan beide naar de Gooise Hockeyclub. Voor de dames vermeldt het programma een thuiswedstrijd voor BDHC II tegen HHIJC en uitwedstrijden voor Rood Wit en Strawberries tegen Leonidas en A'dam. KORFBAL Voor zondag staat in de tweede klasse de plaatselijke ontmoeting HaarlemOos terkwartier op het programma. Beide ploegen heben tot dusver redelijke presta ties behaald: zij ontlopen elkaar niet veel in kracht, zodat een gelijkspel kan worden verwacht. Watervliet krijgt bezoek van DDV en Aurora gaat op bezoek bij Hespa. De Haar lemse ploegen kunnen hier, na goede krachtsinspanning, tenminste een gelijk spel behalen. Gisteren voor het eerst in het hasketbalseizoen heerste er sfeer in het Krelagehuis in Haarlem. Voor het eerst werd er goed basketbal gespeeld. Voor een groot deel was dit te danken aan de spelers van Flamingo's en Wolves, die een zeer goede wedstrijd speelden. Het talrijke publiek kon genieten van een spannende wedstrijd, die uiteindelijk verdiend werd gewonnen door de Amsterdammers met 8457. De man. die het wedstrijdverloop bepaalde zal echter voor de meeste aanwezigen wel onbekend zijn gebleven. Dit was Henk v. d. Broek, Nederlands beste basketballer, die gisteren als coach voor de Wolves optrad. Van de Broek hield een van zijn sterkste troeven, v. Steeden, de gehele wedstrijd aan de kant om zijn Jonge spelers een kans te geven. Een kans, die overigens volledig werd gebruikt. SC Haarlem ondervond verder veel tegenstand van ROVS, dat beter basketbal speelde, maar vooral door een zeer goed op dreef zijnde Jansma (1012) bleven de punten in Haarlem (4240). technisch meer bedreven Wolves en het duurde tot ver in de tweede helft, voordat de Amsterdammers de zege veilig konden stellen. In de eerste helft bleven de Haarlem mers zelfs de toon aangeven. Meesterlijk spel van Koert Lagerwey en grote produc tiviteit van Meenhorst zorgden bij rust voor een kleine voorsprong (3332). Ook na de hervatting hielden de Haarlemmers het goed vol en coach v. d. Broek zag zich na acht minuten spelen genoodzaakt over te gaan naar het uiterst riskante pressing- systeem. De noodsprong lukte echter en in vier minuten tijd kwamen de Wolves van een 4241 achterstand op een 5158 voor sprong. Deze keer zagen de Flamingo's echter geen kans om terug te komen, ook al omdat Lagerwey afdoende werd ge schaduwd. De strijd bleef echter boeiend en snortief en beide ploegen kregen na afloop een verdiend applaus van het pu bliek. Ook deze wedstrijd toonde overduidelijk het verschil in opvatting tussen de Am sterdamse en Haarlemse teams aan. Bij de Amsterdammers schieten ook de verdedi gers regelmatig, terwijl de Haarlemse ach terspelers te veel de bal aan hun aanval lers afspelen, ook al staan ze in redelijke schietpositie. Bovendien is de schotvaar digheid van de Amsterdamse verdedigers veel groter dan die van hun Haarlemse collega's. Ook in deze wedstrijd gaf dit de doorslag. Een compliment verdienen de beide scheidsrechters van deze wedstrijd. De Amsterdammer Hessels en zijn Haarlemse collega Rip leidden deze wedstrijd perfect. Scoreverloop: 178, 2320, 3332 (rust), 42—41, 51—58. 57—64. Topscorers Flamingo's: Lagerwey (144), Meenhorst (108). Wolves: Braun (46). v. d. Molen (10 5». Weiter (6—6). De Haan (10—4). De resultaten waren: Dames: RapiditasAurora 1213. HOC 2—SC Haarlem 2 20—42. Heren: SibabaWhite Stars 3 4830. White Stars 2Antilopen 2 2651. HCK 2Rapiditas 2 478. SC HaarlemROVS 42—40. Voor Animo Ready is een wedstrijd vastgesteld. —Ia de derde-klasse hebben de Haarlem se twaalftallen uitwedstrijden. Oosthoek speelt op -de Pork in Amsterdam tegen DVt> en Sport Vincent gaat oo bezoek bij De Govers in Zeist. Overwinningen voor de gastheren liggen in de lijn der verwach tingen. In de reserve-klasse zijn vastgesteld Al len Weerbaar 3Haarlem 2 (half één in Amsterdam), Aurora 2Vogel 2, Blauw Wit 4Oosterkwartier 3 en Watervliet 2Swift 3 (12.-2 uur). De Haarlemse clubs zullen heel goed moeten spelen om enig succes te boeken. HANDBAL Rapiditas staat zondag voor de niet een voudige taak om zich tegen stadgenoot Concordia te herstellen van de kleine ne derlaag die men zondag tegen Sport Ver eent leed. Op papier zijn de kansen de Rapidianen hoger aan te slaan. De wed strijd wordt op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem ge speeld en begint om tien voor elf. IJmond reist naar Weesp en ontmoet in WVGV een sterker te achten tegenstander Op het Van der Aart-sportpark in Haar lem ontvangt de damesploeg van Concor dia om twee uur het Heemskerkse ADO gevolgd door het plaatselijke duel tussen de Concordia-reserves en HOC, aanvang drie uur. Van krachtsverschil zal vrijwel geen sprake zijn. Zandvoortmeeuwen speelt op eigen veld tegen SSVU, een te genstander van gelijkwaardige kracht, aanvang een uur. In de afdeling zal leidster De Blinkert met twee punten rijker van het Hillegom- se Concordia terugkeren (aanvang twee uur), evenals IJmond dat om tien voor drie aan de Van Oosten de Bruijnstraat haar krachten met Rapiditas zal meten. In IJmuiden zal Full Speed de kracht van TIJBB moeten erkennen (aanvang twee uur). In het duel tussen HOC en HBC zal de routine de doorslag geven ten gun ste van de Haarlemse dames, aanvang twee uur. Bij de heren vraagt om half tien het treffen tussen De Rapiditas-reserves en leider De Blinkert de aandacht. Wij zijn er nog niet zo zeker van dat de leiders zonder kleerscheuren de Van Oosten de Bruijnstraat zullen verlaten. De wedstrijd begint om half tien. THB ontmoet in Aer- denhout de Adelborsten Handbalvereni ging om twaalf uur. TA FELTENNIS De r.k. Haarlemse tafeltennisvereni ging TYBB houdt zondag een toernooi voor junioren. Aan dit toernooi wordt deel genomen door de verenigingen DSB, 't Spinneweb( Johez en TYBB uit Haarlem, CSV uit Castricum en Shot uit Zandvoort. Het toernooi wordt gespeeld in het gym nastieklokaal van de Broederschool, Nagt- zaamplein in Haarlem. Aanvang 12 uur. WA TERPOLO De wekelijkse waterpolocompetitie- avond in het Sportfondsenbad in Haar lem wordt vanavond om acht uur geopend met het duel DWT 4DWR 3 en gevolgd door de strijd HPC 3NV A 2. De enige dameswedstrijd gaat tussen HVGB en HPC, waarna de heren van HVGB de strijd tegen GZC uit Gouda aanbinden. Een spannend slot van de avond kan zijn hel treffen tussen de ploegen van HPC en DWR. De Haarlemse schaakclub Het Oosten loopt kennelijk met grote plannen rond. De tweede ontmoeting voor de overgangs klasse competitie in de NHSB is evenals de eerste wedstrijd een succes geworden. De Haarlemmers, die voor het eerst in de hoogste Noordhollandse afdeling uitko men, hadden het sterke Beverwijker Pat- Mat op bezoek, de vereniging die twee jaar geleden kampioen werd. vorig jaar achter VW als tweede finishte en dit jaar reeds een stevige 7-3 overwinning op het Overvener Rolland achter de rug had. Het Oosten was in Zaandam verrassend gestart met een 4V»-5V» overwinning op de reserves van de Zaankanters. Hoewel het treffen tussen Het Oosten en Pat-Mat nog niet definitief is beslist, ziet het er naar uit dat de Haarlemse club een uitstekende kans gaat maken ook dit duel in zijn voor deel te beslissen. Met 3-2 staat Het Oosten aan de leiding, de partijen aan het derde en vierde bord van A. Herfst en J. Wolff staan gunstig, de overige partijen dragen een remise-accent. De volledige uitslag luidt: Het Oosten— Pat-Mat: S. HerfstM. P. Suiker afge broken, C. HovinghJ. Zoontjes afgebro ken. A. Herfst—P. Hart afgebroken, J. WolffJ. C. de Haas afgebroken, J. J. van Kampen—W. Steeman 0-1, W. de Graaff— ir. D. G. Huygen afgebroken, C. Hoog landE. Pelser 1-0, P. ter PlegtA. Slings -0, C. RothertJ. Rodenberg 1-0, Tj. A. HerfstJ. Bannenberg 0-1. Totaal 3-2 voor lopig. Pas op 11 december trekt Het Oos ten naar Overveen om met Rolland de strijd aan te binden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9