it Lion iFör Gevangene ontsnapt MADOEF EN MIRZA POPPETJE w* VELPOINI POPPETJE Agenda voor Haarlem CIOS vierde tiende verjaardag Directeur Dooyes: diploma van ons instituut heeft waarde bewezen de excellente goud-gele Virginia-shag van Douwe Egberts BELTON COBB MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Dorustuft op weg naar het succes Finale zangfestival in Haarlem N.Ph.O. geeft een concert Nieuw Tweede-Kamerlid 'O TIP VAN BOOTZ De radio geeft dinsdag T elevisie pro gramma Geslaagd afzwemfeest van de Watervrienden Examens Meisje hij aanrijding ernstig gewond Junioren tafeltennistoernooi van TYBB Vaardigheidsproeven van de KTK Albert de Klerk speelt weer in Duitsland Peter van den Braken exposeert in „De Waag"' Werk van Géza Frid voor Radio Israel Burgerlijke Stand van Haarlem (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR De diverse omroepverenigingen, die beurtelings het zaterdagavondprogram ma voor de televisie moeten verzorgen, zijn vrijwel allemaal gekomen met wat men noemt „een nieuwe formule". Uiter aard is men daarbij gebonden aan een dubbele beperktheid: van vraag en aan bod. De VARA heeft een zeer succesrijk programma als „Pension Hommeles" met een tweevoudige bedoeling naar de maandag verschoven: om de radioluiste raars compensatie te bieden voor het door ontelbaren betreurde heengaan van „De familie Doorsnee" en om in het weekeinde wat meer ruimte te krijgen voor de vrolij ke boel in een nog gemakkelijker aanspre kende trant. Zo heeft men daarvoor dit sei zoen de beproefde crack Tom Manders in geschakeld, die nog druk aan het praktisch experimenteren is om zijn radiomannetje Dorus tot een unieke, autonome creatie in het betere lachwerk te maken. De resul taten van het spelen met woorden en beel den, veelal gefilmd ten dele, zijn nog wat onevenwichtig van kwaliteit, maar de liefhebbers bulderen nu al van de voor pretIntussen: men mag aannemen dat een man „met zin in televisie" als Manders het wel halen zal, wat het dan ook zijn mag dat hij halen wil. En natuurlijk wil ook de VARA geen spelbreker zijn bij het massale plezier in de wekelijkse quiz. Mede door zijn joviale vraaggesprekken weet Theo Eerdmans van „Je neemt er wat van mee" het soms optredende gebrek aan echte spanning te vergoeden door het scheppen van wat men gezellige stemming noemt. Jetty Paerl strooide er een paar liedjes tussendoor. Als intermezzo kreeg men een reportage van een wedstrijd in „hoela-hoep" onder auspiciën van een veelgelezen landelijk socialistisch dagblad. Beeldschermer Op 20 december zal te Haarlem de fi nale worden gehouden van het zangers festival van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. In de afdeling gemengde koren treedt het koor „Daniël de Lange" uit Zaandijk op, dat bij de voorronde de eerste prijs behaalde, en bij de jeugdkoren het St. Ig- natiuscollege te Amsterdam, in de ere-af- deling gemengde koren het „Ars nova et antiqua" uit Amsterdam en in de supe rieure afdeling het Vrouwenkoor Wormer- veer. Onder auspiciën van de Commissie Cul tureel Beverwijk geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest op dinsdag 25 november een concert in het Kennemer Theater. Onder leiding van Marinus Adam wordt het volgende programma ten gehore ge bracht: „Ouverture uit Prins Igor" van Borodin, „Vioolconcert" van Mendelssohn en Symfonie no. 3 van Tsjaikofski. Solist is Theo Olof, viool. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature-prof. mr. L. W. G. Scholten (A.R.) benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer G. A. Kieft te Utrecht. Advertentie Op BOOTZ' limerick zat ik te zwoegen En velen, die me schamper vroegen „Nog altijd geen prijs? Raak je niet van de wijs? Maar nóg drink ik BOOTZ' TIP met genoegen' In/ hr. H. Z.. Overschie ont.v. 1 fl. TIP 1 Lil Bootz' Oude Génever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz - Amsterdam HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed er liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Watèrst, 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok -noodklok. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Idem. 11.00 Viool en piano. 14.25 Gram. 14.35 Voor de vrouwen van het platteland. 14.45 Gevar. progr. 18.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzend. Hi.iksdélen Overzee: Zorg voor de mens in Suri name, door J. de Wit. 18.00 Lichte muziek. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Metropole-ork. 1850 Bock- bespr. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja. met. mij. 20.35 Concertge bouworkest en solist. (21.15 21.45 Aan de poorten van een nieuwe tijd). 22.20 Radio-philh. sextet. 22.45 Avondgebed en liturgische kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Regeringsuitz. Lnndbouwrubriek1. Van weide naar stal (2). 2. Grondonderzoek en bemesting in andere landen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hawaiian-muz. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Jeugdbaldadigheid, causerie. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogi 13.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaretprogr 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelheschouwing. 22.15 Muzikale caus. 22.40 Kerkorgel. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York cal- bng 23.21 Gram. 23.35—24.00 Bedgeheimen. BRUSSEL. 324 M. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerbericht. 12.34 Piano spel (verv.). 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. '4.00 Gram. 14.35 Idem. 15.00 Klankb. 15.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.45 Boekbespr. 13.00 Voor de muzikale jeugd. 18.30 Voor de sol- d?ten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Syndicale Kron. 20.00 Gram. 21.30 Ork.concert, 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05-24.00 Gram. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Documentaire film. 21.00 -22.30 Speelfilm. Tal van genodigden uit besturen va,n sportbonden, benevens departementale vertegenwoordigers hebben zaterdag in bet concertgebouw in Haarlem de tiende verjaardag meegevierd van het CIOS. Het instituut, waarvan de directeur, de heer W. Dootjes, in zijn openingswoord kon zeggen dat het in een behoefte voor ziet. In de loop van tien jaar zijn 376 leer lingen afgestudeerd en slechts een twin tigtal is niet geplaatst. Het is dan ook ver heugend te mogen constateren dat het al gemeen diploma van ons instituut van grote waarde is gebleken en dat de situa tie voor de toekomst eveneens gunstig is. Nog steeds is er een gebrek aan sportlei ders, ook al gaat de plaatsing van de ge diplomeerden in de ene tak van sport wat gemakkelijker dan in de andere, aldus de heer Dooijes. Geruime tijd hield hierna dr. K. Rijs- dorp, gemeentelijk inspecteur van het CIOS in Den Haag, zijn sportieve toehoor ders bezig met een uiterst interessante en voor de leerlingen van het CIOS zeer leerzame lezing over „De wedstrijd sport voor de jeugd". Jeugdsport. aldus spreker, moet zijn grenzen hebben en men zal er voor moe ten waken dat de jeugd té vroeg met een té rijk bewegingsleven in aanraking komt. Het kind, dat in het algemeen genomen niet voor zijn tiende jaar aan sport moet doen, zal zich zeer geleidelijk exacter moeten leren bewegen. Aan de hand van cijfermateriaal licht te dr. Rijsdorp toe hoe de prestatiecurve bij een kind in de sport steeds toeneemt en hoe het zuivere spelen geleidelijk plaats maakt voor zuivere sportspelen. De jeugdsportleider zal een open oog moeten hebben voor de vormingsvatbaarheid van de jeugd en bij de latere training vooral moeten letten op de differentiatie in het sportleven. Sport moet vooral blijven de vreugde van het bewegen, waarbij iedere sportman zich de woorden van baron de Coubertin, de stichter van de moderne Onder grote publieke belangstelling verliep het afzwemfeest van De Water vrienden zondagmiddag enthousiast en in goede sfeer. Na de opening door de voor zitter de heer IJ. Stapel, waarin hij wees op het belang van deze prestatie in zwem- men-leren naast allerlei andere technische hoogtepunten, werd het programma ge opend met enkele wedstrijdnummers. Uitslagen van de 50 meter vrije slag meisjes waren: 1. L. Bonthage 40 sec.; 2. Thea Kedde 41,5 sec.; 3. Vera van Roon 41,6 sec.; 4. Rita Roskam 41,7 sec. 200 meter vrije slag heren: 1. Kees van Dansik in 2.27,4 min. (nieuw bondsrecord van de Nederlandse Culturele Sportbond); 2. Rob Siebeling 2.32,7 min.; 3. Henk Rookhuizen 2.42,3 min. Daarna volgde het hoofdnummer van het programma, afzwemmen voor de di ploma's A, B en C. Voor het diploma A slaagde 52 leden. De voorzitter reikte aan de jongste geslaagde Bart Juffermans (8 jaar) en aan de oudste geslaagde Dirk van Mourik (42 jaar) in ieders bijzijn het di ploma uit plus het verenigingsembleem. Voor diploma B slaagden er 46 en voor C 2. De daaropvolgende wedstrijdnummers gaven de volgende resultaten: 50 meter vrye slag heren: 1. v. d. Pol in 31 sec.; 2. Struys in 31 sec.; 3. A. van Osteren 31,3 sec. Estafette 4 x 100 meter vrije slag dames: 1. Watervr. Haarl. Sport 5.28.7 min.; 2. Watervr. Haarl. Stoop 6.02,8 min. Estafette 4 x 100 meter vrije slag heren: 1. Watervr. Haarl. Stoop 4.36,8 min.; 2. Watervr. Haarl. Sport 5.06,4 min. Aan het slot van de geslaagde middag werd een aspiranten-polowedstrijd ge speeld tussen de ploegen van Watervrien den IJmuiden en Watervrienden Haarlem. Deze ontmoeting werd gewonnen door IJmuiden met 32. Utrecht.. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het. tandartsexamen: C. H. A. Lens- velt. B'oenicndaal. Olympische Spelen, voor ogen moet hou den: het wezen van de sport bestaat uit zichzelf kennen, zichzelf leiden en zich zelf overwinnen. Een goede illustratie bij de zeer inte ressante en met een hartelijk applaus be loonde lezing van dr. Rijsdorp waren daarna de twee bewegingsscholingsles- sen onder leiding van de heer Joh. Jelles, docent aan het jarige CIOS. In deze twee lessen waren aspiranten van „Haarlem" den jeugdleden van „Atmodes" uiterst leergierige leerlingen. De verjaardag van het CIOS werd be sloten met een feestavond, waarbij de con ferences werden verzorgd door Cees de Lange. Zaterdagmiddag is een negenjarig meis je uit Heemstede, dat ter hoogte van de Dreefschool aan het Julianaplein in Heem stede de Heemsteedse Dreef overstak, door een personenauto uit de richting Haarlem aangereden en ernstig gewond. De autobestuurder verklaarde tegenover de politie, dat hij zestig kilometer per uur reed, toen het meisje op haar fiets vlak voor hem overstak. Met. een hersenschudding, een bekken fractuur en ernstige rugverwondingen werd het kind per GG en GD naar het Grote Gasthuis in Haarlem overbracht. TYBB hield zondag een geslaagd tafel- t.ennistoernooi voor junioren. In de hoog ste afdeling ging de eerste prijs naar het Johez-spelertje T. Bellaert met 17 punten. De tweede plaats was voor T. v. Bruggen van TYBB, die hem met 16 punten op de hielen volgde. In de 2e afdeling was het al TYBB wat de klok sloeg. T. Bakker werd eerste met 4 punten voorsprong op zijn clubgenoot J. v. Galen. In de 3e groep was de strijd bijzonder spannend. N. de Jong van Rapidity eindigde met 14 gelijk met J. Huibens van Togido. De barrage wedstrijd was succesvol voor de Bever- wijkse jongen, die met 21-19 won. Zaterdagavond werd in de turnzaal van de Ph. v. d. Leyschool in Haarlem- Noord aan dames en heren en damessenio ren van de Kennemer Turnkring-vereni gingen de gelegenheid geboden de A en B gymnastiekproeven af te leggen ter ver krijging van de bondsonderscheiding. Doordat meerdere verenigingen uit de KTK zullen deelnemen aan de wedstrijden, die op 3 5 en 16 november in Krommenie worden gehouden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Zaanse Turn kring, was de belangstelling voor de proe ven niet groot; er hadden slechts 5 ver enigingen ingeschreven waarvan nog een vereniging niet opgekomen was. De proeven hadden echter een gunstig verloop daar alle opgekomen gymnasten slaagden: Dames: G. V. Heemstede met 10; Bloe- mendaalse G. V. met 2; T. V. IJmuiden met geen; S.S.H. Velsen met 19; Sparta Velsen met 7 geslaagden. Heren: S.S.H. Velsen met, 6 geslaagden. Langzaam en voorzichtig liep Madoef verder het hol in. Het was er tamelijk donker en hij wist op geen stukken na, waar hij terecht zou komen. Maar Mirza sprak hem moed in. „Loop maar door!" zei Mirza. „Ik zal wel zeggen, wat je doen moet!" In zichzelf dacht Madoef viat er toch in die geheimzinnige muis zou omgaan. Maar hij vertrouvjde op zijn raad. Toen kwam hij in een grote ruimte, waar het dak van de spelonk gesteund werd door hoge zuilen van rotssteen. 8485 Advertentie De Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk, die nog niet lang geleden op invita tie in Zuidduitsland concerteerde, onder meer in de Dom van Freiburg, waarna hij een tournee maakte door Sleeswijk-Hol- stein, waar hij befaamde oude orgels be speelde, is andermaal uitgenodigd in Duitsland als concertorganist op te tre den. Hedenavond speelt hij te Gelsen- kirchen ter gelegenheid van de Nederland se Cultuurdagen. WEDUWE VAN HENDRIK WILLEM VAN LOON IN AMERIKA OVERLEDEN STAMFORD (UPI) Op zesenzeventig- jarige leeftijd is de weduwe van de schrij ver Hendrik Willem van Loon zaterdag na langdurige ziekte in een ziekenhuis in Stamford, Connecticut, overleden. Advertentie NU in handige plastic tabakszak I Onder grote belangstelling is zaterdag- in de sociëteitszaal van het gebouw „De Waag" aan het Spaarne te Haarlem de tentoonstelling van werken van de Nij meegse schilder Peter van den Braken ge opend, welke expositie gehouden wordt onder leiding van het genootschap „Kunst zij ons Doel". De heer Cornelis Basoski, kunstredac teur uit Den Haag zeide in zijn openings rede „de mens spiegelt zich af in de kunst". Wat wil dit in wezen zeggen? Dit dat in de kunst de geestesgesteldheid van de mensen is te herkennen. De kunst toont ons een volk. toont ons de mensheid, aldus spreker. Het huiveringwekkende echter wordt gevormd door vele consequenties van deze gedachte. Als de kunst inderdaad de eerlijkheid van een spiegel heeft, dan is er vaak reden om bedroefd te zijn over wat wij in de spiegel zien. Aan de ene kant heeft die spiegel won derschone dingen te zien gegeven. Vele kunstenaars hebben hun cultuuropdracht begrepen en hebben met de ontvangen ta lenten gewoekerd, zij het niet altijd be wust, Godverheerlijkende werken ge maakt. Daarbij dacht spreker aan Rem brandt, El Greco en anderen. Aan de an dere kant heeft die spiegel ook verschrik kelijk dingen geopenbaard. Wij hebben daarin veel geestelijke armoede kunnen zien. De geest van het nihilisme ging zich manifesteren, en zij doet dit nog. Nu staan we tussen het werk van Peter van den Braken. Schrikken we als we die spiegel zien of voelen we schoonheid? vroeg spreker en hij voegde er aan toe: Pe ter van den Braken staat met het leven op goede voet. Hij heeft het moeras niet no dig als voedingsbodem. Wat hij nodig heeft is «lechts eerlijkheid, schoonheid en karakter. Dat zijn de drie eigenschappen van zijn werk. En juist die maken deze schilderkunst zo rijk. Van Gibraltar tot de Noordkaapheeft Peter van den Braken zijn indrukken op gedaan, en overal wist hij het wezen te treffen, zowel in bouw, in kleuren, in de lichtvalling en ook in de durf. Peter van den Braken's kunst is een schoon avontuur, zeide de heer Basoski, zoals het hele leven een schoon avontuur is, maar dan alleen voor hem die niet bang hoeft te zijn voor die spiegel. De tentoonstelling is drie weken te be zichtigen. Het orkest van Radio Israel heeft onder leiding van Arje Zemanek een opname gemaakt van het concert voor twee violen en orkest van Géza Frid, met Isia Bracker en Shula Fordhaus als solisten. BEVALLEN van een zoon: 6 novem ber.: C. E. A. Peterse-Wassenaar; 7 no vember: J. C. P. Reemer-Mens; S. H. M. Geels-Brugman; H. F. M. Berendsen-Bulle; A. L. Houweling-Stroosma; 8 november: A. C. de Paus-Laadstra. BEVALLEN van een dochter: 6 no vember: L. E. A. Smits-de Heer; 7 novem ber: E. Belder-Hamerling; 8 november: G. E. Derks-de Heer; H. W. Woninck-Kusters. ONDERTROUWD: 8 november: D. C. Chaudron en M. M. S. de Tombe. GEHUWD: 8 november: M. P. Ochse Freiwald en H. Starre; C. A. Mathot en L. de Wit; A. Kamerman en A. Wilmink; R. Alma en M. M. Zwart; M. J. van Meer- veld en B. H. Sabel. OVERLEDEN: 6 november: A. L. Bax, 85 j„ Westerhoutstraat; A. de Koning, 68 j., Van Nesstraat; 7 november: P. G. Winkel, 83 j., Viersterrenstraat; N. Beek-Vreugden- hil, 89 j., Zuider Tuindorplaan; G. Da vidson, 70 j., Gaelstraat; J. Hannema, 73 j., Kleine Houtweg; A. H. Mooijekind, 53 Mrt. v. Heemskerkstraat. Adra-tentie Iedere morgen een heerlijk kopje koffie HOTEl CAFé RESTAURANT 11. Cheviot antwoordde: „Uitstekend". Maar hij voeg de eraan toe: „Nog één ding. U moet ervoor zorgen agent, dat er geen moeilijkheden komen Ik heb een baby bij me, om van mijn vrouw niet te spreken, en ik kan hen hier niet aan de kant van de weg achter laten. Zij moeten dus met ons meerijden. Wilt u er voor zorgen, dat er geen mogelijkheid bestaat voor geweldpleging en De agent wendde zich tot zijn kameraad en zei: „Doe hem de handboeien aan, Bert." En zich tot Cheviot wendend, merkte hij op: „Die knaap zou nooit wegge komen zijn met alle politie, die op de been is. Maar hoe dan ook, u hebt ons veel werk bespaard. Een knap stukje werk, meneer, als ik het zeggen mag!" „Bedankt," zei Cheviot. „Om de waarheid te ver klappen, is het mijn werk. Ik ben namelijk inspecteur van de centrale recherche." Cheviot reed met een behoorlijke vaart naar Prince- town, waar hij voor de gevangenis stilhield. Voor de poort stond een politieman en het nieuws dat de ont snapte gevangene gepakt was, verspreidde zich snel. Binnen enkele ogenblikken stonden we in een kring van zeker tien politiemannen en gevangenis-functio narissen. Men nam geen risico, dat de man er wéér tussen uit zou breken. Niemand trad echter ruw tegen hem op, men was eerder goedmoedig en vol humor. Een van de gevangenismensen zei: „Welkom thuis, Joe Moss! We zijn blij dat je er weer bent. Sinds je weg was, was het hier niet meer als vanouds". En een ander zei: „Geef hem een warme sterke kop thee. Heb je wel iets te eten of te drinken gehad, Joe, sinds je er vandoor ging?" „Schei uit me Joe te noemen," zei de man. „Ik ben Bill Brown, en niemand anders! Ik zal jullie laten achtervolgen voor het feit, dat je me die lamme din gen om mijn polsen hebt gedaan. Wat hebben jullie tegen mij? Ik ben hier nog nooit geweest. Als je denkt, dat je me daar binnen krijgt. Een van de anderen zei: „Kom nou, Joe, verzet je niet. Ik zou je uit duizenden herkennen. Hoewel hij nog steeds protesteerde, werd de man de poort binnengebracht. Er viel voor ons niet veel meer te doen. Men bedankte ons uitvoerig voor onze hulp en iedereen leek zeer onder de indruk, toen de agent vertelde, wié Cheviot was. We reden weg en wuifden de achterblijvenden toe. Ik voelde me thans veel kalmer en toen we een eind je onderweg waren, zei ik tegen Cheviot: „Je nam wèl een enorm risico, liefste! Als die man achterin een of 'ander zwaar voorwerp had gehad, had hij ons heel gemakkelijk kunnen afmaken. Wie had er dan verder voor de arme John-Arthur moeten zorgen? Cheviot bleek het niet met me eens te zijn. „Het was werkelijk nauwelijks riskant te noemen, antwoord de hij. „Hij besefte helemaal niet, dat ik dóór had, wie hij was. Anders had ik toch niet zo gemoedelijk met hem over een baantje cp een boerderij geconver seerd. Nee, hij werd volkomen om de tuin geleid; ik geloof, dat ik heel goed komedie speelde. Omdat ik een tactvolle echtgenote ben, liet ik het daarbij. Maar ik was blij, dat het allemaal zo goed was afgelopen! En ook was ik blij, dat deze streek thans weer veilig voor ons allemaal zou zijn. Het nieuws van de vangst van de ontsnapte gevangene bleek intussen de ronde te hebben gedaan. We kwa men verschillende politie- en gevangenisfunctionarissen tegen, die terugkeerden. Ze waren zichtbaar opgelucht dat dit karweitje was opgeknapt. Terwijl we ons voor het avondeten opknapten, merk te Cheviot op: „ik ben benieuwd of juffrouw Goulby teruggekomen is." „Natuurlijk is ze terug," antwoordde ik. „Of denk je, dat ze voor de verleiding van de stad is bezweken en er een vrolijk avondje van maakt?" Cheviot keek me peinzend aèn. „Ik weet het niet," zei hij „maar het zou me helemaal niet verbazen, als ze er niet was." Niettemin zat juffrouw Goulby heel rustig in de con versatiekamer en ze vertelde ons, dat ze het tochtje naar Torquay heel aardig had gevonden. „Een pretti ge afwisseling, nietwaar..?" Dr. Session vroeg: „En juffrouw Higgins, bent u de ontsnapte gevangene tegengekomen?" Meneer Lamartine antwoordde voor haar: „Ze heeft me m'n voeten kapot laten lopen, ze moést en ze zou die vent zien." Uit de manier waarop hij dit zei, maak te ik op dat de dag van zijn standpunt bekeken niet bepaald geslaagd was geweest. „Ik geloof, dat we hem gezien hebben," zei juffrouw Higgins. „Ik weet, Roy zegt, dat h't niet zo is, maar ik ben ervan overtuigd, en <k vind, dat we de politie op de hoogte moeten stellen. U moet weten, dat we in de verte een man in z'n eentje zagen lopen en we zijn hem achterna gegaan." „Ik wilde helemaal niet." protesteerde Lamartine. „maar jij stond erop „O, laten we daar niet wéér over beginnen," onder brak ze hem. „Hoe dan ook, we gingen achter hem aan. Hij liep vrij snel en hield zich niet aan de weg, zodat we zo nu en dan moesten nollen om hem in het oog te hou den. Het was heel amusant. Tenslotte waren we vrij dicht bij hem, maar toen het moment daar was, wil de Roy ik bedoel meneer Lamartine niets doen.." „Het was alleen maar een tpelletje.zei deze op verwijtende toon. „Je stelde je heel dwaas aan", zei juffrouw Higgins verpletterend. „Het ging ons bovendien niets aan", zei Lamartine. „Ook als het werkelijk die arme drommel was ge weest, wat dan nog? Hij kreeg een kans om weg te komen en ik wens nem het beste. Het zou eenvoudig niet bij me opkomen om hem tegen te houden en hem weer in de gevangenis te doen belanden". „Roy heeft geen sociaal geweten", legde juffrouw Higgins ons uit. „Maar hoe dan ook, het was een op windende jacht". Juffrouw Goulby vroeg: „Hebt u die man tenslotte staande gehouden?" „Wel, we haalden hem in en omdat ik inzag, dat Roy van weinig nut zou zijn, als de man vervelend zou worden, vroeg ik hem, of hij wist waar we kwa men als we doorliepen in de richting, waarin ook hij liep. Hij antwoordde: „Ik hoop, dat we dan van de hei afkomen, het ziet ernaar uit, alsof die heidevlakte eeuwig doorloopt Dat antwoord zegt wel iets, vindt u niet?" „Onzin", zei Lamartine, „Die vent was precies zo moe als ik van het sjouwen en hij had er genoeg van, precies zoals ik. Die opmerking had niets te be tekenen. Bovendien, wat hadden we met die man te maken?" (Wordt vervolgd) MAANDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea-" ter": „Orpheus daalt af", 20 uur. „Die Raeckse": Cabaret Frans Koster, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 19 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 19.30 uur. Fans Halstheater: „Donker Pa rijs", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", a.l., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The wrong man". 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l.. 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spelonk des doods". 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j„ 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De ontembaren", 14 j., 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Voordracht J. H. Moolenijzer: „Het orkest en zijn instrumenten", 20 uur. „In 't Goe de Uur": Grammofoonplatenconcert van werk van Bach, 21 tot 22 uur. „De Schuy- lenburcht" (Kleverparkweg 15): Stichting Haarlem-Noord: Diaprojectie-avond, 20 u. DINSDAG 11 NOVEMBER Concertgebouw: Concert voor lagere schooljeugd, 9.15 en 10.30 uur. „Die Raeck se": Cabaret Frans Koster, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In t Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 1022 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie van aanwinsten uit collectie- Regnault, alsmede tekeningen en aquarel len uit gemeentelijk bezit, 10—12.30 en 13.3017 uur. Vleeshal: Expositie van Delftse ceramiek. 1417 uur. Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep" 1017 en 2022 uur. Kunstzaal Ten Bruggen-Cate (Reitzstraat 4): Expo sitie van beeldhouwwerk van Trudy de Lange, 1417 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 914 en 1922 uur. Galerie Espace: Expositie van gouaches en tekeningen van Imre Nagy, 1117 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Expositie van schilderijen en teke ningen van Peter van den Braken, 1116 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Don ker Parijs", 18 j., 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", a.l„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j„ 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The wrong man", 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spelonk des doods", 14 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j., 14, 16.15 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De ontembaren", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN Brinkmann: Archeologische Werkge meenschap voor Westelijk Nederland: Le zing van dr. P. J. R. Modderman over De behuizing in de prehistorie", 20 uur. „De Leeuwerik": Toneelvereniging „Vrien denkring" met „Het is maar betrekkelijk", 20 uur. Concertgebouw: Muzikale show van firma Hogenbijl, 20 uur. Concertge bouw: Voorlichtingsavond Gewestelijk Ar beidsbureau, 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplatenconcert van werk van Bach, 21—22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7