EIS Onze lezers tegen de Haarlemse Damclub MISSCHIEN BLIJF IK NOG WEL EENS IN SPANJE mijmert de oude „Diogé" met „De Vogelkoopman" KOOPKRACHT, AVONDOPENSTELLING EN PRAKTISCHE GESCHENKEN Sprenger, De glinsterende verleiding Tlieuiae WOENSDAG 12 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 het beste: de beste polisbrenger Telef: 1-3.8*6-8. Jeugdkoor „Inter-Nos" naar Hoofddorp Nieuwe bestemming voor hotel „De Schelp" A mateurtoneel „Vriendenkring" met blijspel van Coward KROUWELS II m m m m UITGAVEN Opgetekend uit de mond van de legendarische kindervriend door onze Spaanse geheimschrijver Joop van den Broek St. Nicolaas Nederlanders slepen 60 jaar oud Spaans schip Na de eerste opvoering te Wenen op 10 januari 1891 heeft Carl Zeilers operette De vogelkoopman" een ware triomftocht door de wereld gemaakt. In een tijdvak van vijfendertig jaar werden ongeveer vierduizend voorstellingen van dit vrolijke spel van amoureuze verwikkelingen, van jaloezie, wantrouwen, omkoping en van hekelend karikaturisme gegeven. Daarna verminderde de belangstelling voor dit stuk en in onze dagen komt het slechts zelden op de planken. Het Haarlemse dilettanten - operettegezelschap „Diogé" heeft dinsdagavond Zeilers operette in de Stadsschouwburg weer ten tonele gevoerd en er mee aangetoond, dat „De vogelkoop man" ondanks de geforceerdheid van het libretto geïnteresseerde toeschouwers en toehoorders een avond van gezellig amusement kan bezorgen. De technische eisen voor zang en spel gaan niet uit boven de capaciteiten van amateurs, hetgeen natuurlijk niet inhoudt, dat elke opvoering volmaakt genoemd zou kunnen worden: Dat kon ook van de op voering van dinsdagavond niet gezegd worden. Er kwamen af en toe nog onge lijkheden in de koorzang voor en de vocale prestaties van de speelsters en spelers bereikten niet alle een gewenst behoorlijk niveau. En dan kon men be zwaar hebben tegen de „nuchtere" Neder landse vertaling van enkele fragmenten met woorden, die buiten de gevoelssfeer lagen van de toneelsituatie, waarop zij be trekking hadden. Dit nam echter niet weg, dat de opvoering over het geheel genomen heel verdienstelijk genoemd kon worden en dat zij de ontspanning bracht, die er mee beoogd werd. In aansluiting hierop moeten dan eerst de beide professoren examinatoren vermeld worden, die zo kostelijk door Jan Vander en Kick Steen- kist werden uitgebeeld. Jaap Kaan gaf in zijn rol van baron Weps vermakelijk spel te zien, dat vrijwel op gelijke hoogte kwam met dat van het professorale duo. Natuur lijk en zuiver was de typering van barones Adelaide door Bep Steenkist, wat ook ge zegd kan worden van Martha Koper om haar sympathieke vertolking van de rol van keurvorstin. De hoofdrol werd ge speeld door de regisseur van de opvoering, Tom de Munk, die de figuur van de vogel koopman robuust tekende en wiens zang veel goede hoedanigheden had. Suze Spoelder zorgde met zeer bewust op treden, waarin allerlei facetten van be- Advertentie kies als Assurantiemakelaar voor al Uw verzekeringen: Het jeugdkoor „Inter-Nos", dirigent Jan Booda, is door het Hoofddorps mannen koor „Zang en Vriendschap" uitgenodigd om zaterdag in de nieuwe grote beurszaal te Hoofddorp gezamelijk een concert te geven. Door het jeugdkoor zal voor de pauze enkele delen uit het Stabat Mater van Pergolese ten gehore gebracht worden, terwijl na de pauze de aardige Marchen- cantate „Der Kaiser und die Nachtigall" van Fr. W. Möller uitgevoerd zal worden; De hoofdpartijen zullen gezongen wor den door Henk Snoek (Der Kaiser), Cobi Bos (zijn vrouw Tuttitu), Ans Phillipo (Die Nachtigall), Immy Mooy (Der Minister). Mej. Emmy van Eden zal het koor bege leiden. Hotel „De Schelp" aan de Dr. C. A. Ger- kestraat zal binnenkort worden opgeheven als opvangcentrum voor uit Indonesië ge- repatrieerden. Verwacht mag worden dat dit nog dit jaar het geval zal zijn. Aan het in het hotel werkende personeel werd het ontslag reeds aangezegd. Wat de nieuwe bestemming van het ge bouw zal zijn, staat nog niet vast. Van Duitse zijde bestaat veel belangstelling het hotel, dat geheel zal moeten worden gerestaureerd, in te richten tot vakantie verblijf voor employees van een bedrijf. wogenheid waren opgenomen, dat de brievenbestelster Christel, die zij uit beeldde, in belangrijkheid op eenzelfde peil als de hoofdrol kwam te staan. Dit was mede te danken aan haar heldere zang. Een compliment mag eveneens Nico Boer hebben voor de aristocratische wijze, waarop hij graaf Stanislaus te zien gaf. Ook zijn zang was lang niet onverdienste lijk. De begeleidende „Haarlemse operette orkestvereniging" kon ook in de beperkte bezetting de ongecompliceerde, vaak melo disch weelderig klinkende muziek van Zeiler doorgaans naar wens uitvoeren onder de handige leiding van Henk Steen- kist, die er over het algemeen goed in slaagde een stevig contact tussen toneel en orkest te handhaven. Van de leider der balletten Ferry Zei vers was het goed gezien de dansen een voudig en in de sfeer van het spel te hou den. En voorts heeft de voorbeeldige zorg van de heer H. Voskuilen voor de decors medegewerkt om een goede indruk van de opvoering te vestigen. P. Zwaanswijk Advertentie PARFUMERIE Depositaire van o.m. he! volledige assortiment SCHOONHEIDSPREPARATEN GROTE HOUTSTRAAT 128 en in ZANDVOORT: KERKSTRAAT 23 De vereniging „Vriendenkring" heeft dinsdagavond in „De Leeuwerik" de vie ring van haar tienjarig bestaan ingezet met de opvoering van Noel Cowards blijspel „Het is maar betrekkelijk". Wat er ook betrekkelijk zij, zeker niet mijn voldoening over het ten tonele gebrachte. De voorstel ling bewees vooral duidelijk wat een goed regisseur voor een vereniging waard is. Wanneer vele spelprestaties met ere dienen te worden vermeld, dan zal zeker het aan deel daarin van Jan Terleyn niet vergeten mogen worden. De tekstzegging vooral een zeer belangrijke aangelegenheid bij zo'n spiritueel met de dialoog jonglerende schrijver als Noel Coward muntte uit door een perfecte intonatie, een waardige vloeiende stijl, die de society-sfeer vol doende benaderde om de emoties binnen de perken van het bewust beheerste te hou den. Ook in andere kwaliteiten bleek de voorstelling wat men noemt te zijn berede neerd. Ik geloof dan ook dat haar klaar blijkelijk succes op de eerste plaats het succes ,is van Jan Terleyn. Er kwamen heel wat spelers aan de opvoering te pas. De hoofdrollen waren in dit geval in handen van twee dames-leden. Rie Bilars speelde voortreffelijk een ruim denkende gravin, die een subtiel gevoel voor humor ten toon spreidde. Haar ironie kwam er uitnemend uit. Veel waardering kan men ook opbrengen voor de recht schapen mrs. Moxton, die door Dien Veld- huisen stroef en vinnig tot leven en geloof waardigheid werd gewekt. Hoewel in de lage registers slecht verstaanbaar, zette Jaap Plas een mooie droge butler op de planken, een waar factotum. Jo Cats-Van Hamburg, een ter elfder ure ziek geworden vertolkster vervangend, bracht het er nog heel goed af met haar uitbeelding van de huichelachtige Mirande Fr'ayle. Er stond in elk geval een katje-om-niet-zonder-hand- schoenen aan te pakken op toneel. Henk Bilars, nog wat te weinig komisch, ver scheen in de gedaante van de wanhopige filmster Don Louis. Herman van Asperen gaf zijn lordschap Nigel een aanvaardbaar aanschijn. De verdere medespelenden ver vulden geen opvallende partij. De kleine ruimte werkte nogal hinderlijk, maar het decor suggereerde zeer aardig een niet bestaande diepte. Een vereniging in volle bloei, deze „Vriendenkring". P. W. Franse Advertentie 50 jaar ervaring TELEFUNKIN RADIO VERKOOP EN REPARATIE Koninginneweg 6 De dammende lezers van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant kunnen hun krachten weer eens meten met de leden van de Haarlemse Dam club. En wel op woensdagavond 19 november aanstaande. Evenals de vorige keer kunnen al onze lezeressen en lezers die iets van het damspel afweten mee doen. Degenen dus die in een club spelen zowel als degenen die alleen thuis zo af en toe eens een partij spelen en dus weinig geroutineerd zijn. Leeftijd en ervaring op damgebied doen in het geheel niets terzake. De ontmoeting wordt gehouden in de grote zaal 'W% mt WW//.. W/, van restaurant Die Raeckse aan de Raaks in Haarlem. Voor iedere deelnemer onder onze abonnees is een speler van ongeveer gelijke sterkte van de HDC, die een beker beschikbaar stelt voor de speler die een HDC'er een remise af dwingt. Een plaquette van Haar lems Dagblad'OHC is voor degene die er in slaagt een HDC'er te ver slaan. De prijzen worden eventueel na loting toegekend. Aan de mas sale wedstrijd, die om acht uur begint, zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. Voor ma teriaal zorgt de Haarlemse Dam club. Men kan zich voor de wed strijd opgeven door het schrijven van een briefkaart of brief aan de sportredactie van Haarlems Dag- blad/OHC, waarbij vermeld dient te worden: naam. adres en of men al dan niet in competitieverband speelt of heeft gespeeld. Op de brief of briefkaart vermelden: Damontmoeting. De inschrijving sluit op maandagavond 17 no vember. Ter oefening geven wij hierbij al vast een damprobleempje. De auteur is de heer J. van Looy. De opdracht luidt: welke zet moet wit spelen om zwart tot een verkeerde voortzetting te verleiden? En hoe Is de afwikkeling dan? siap Voor een van de uitstalkasten van een groot warenhuis in de Spaarnestad. klit een groepje kinderen opeen. Met monden open van alles-om-zich-heen vergelende verrukking wijzen ze elkaar stuk voor stuk al die kostelijkheden aan, waarvan ze de laatste weken dromen. In hun hoofden gonst het aloude en toch weer steeds nieuwe liedje van verlangen. Een peuter van vijf drukt zijn wijsvingertje plat tegen de grote ruit en roept omhoog naar zijn moeder: „Kijk-es, dal vraag ik aan Sint. en dat.en die.en die.en die.Zijn moeder lacht maar eens en antwoordt zoals vóór haar reeds duizenden moeders moeten hebben gedaan: „Je vraagt maar hoor, we zullen wel eens zien als je zoet bent". Hst ventje laat zijn stralende kijkers weer door de uitgestalde pracht De ware St. Nicolaasstemming in de stad en de winkels in de buitenwijken is er na tuurlijk nog niet helemaal. Die echte sfeer komt pas in de komende weken als een snel stijgende koorts opzetten. Maar toch is reeds een drukkere toeloop naar de win kels en warenhuizen waar te nemen. En al zijn het dan niet allemaal kopers die, vóór dat de grootste drukte begint, alles al in huis willen hebben, menige kijker laat zich toch verleiden alvast hier en daar een klei nigheid mee te nemen. Op het ogenblik, wanneer men nog betrekkelijk rustig langs de volbeladen toonbanken kan wan delen om op die manier op zijn gemak een overzicht te krijgen van wat de Sint dit jaar op ontelbare verlanglijstjes zal zien staan, is de keus natuurlijk het grootst. An deren. die het kopen in stampvolle winkels en zaken juist „zo gezellig" vinden, nemen daarvoor het risico dat het gevraagde goed uitverkocht is zonder bezwaar voor lief. Het behoeft geen betoog dat de grootste stroom van het kopende publiek weer ver wacht wordt in de speelgoedbranche. Daar van neemt het technisch speelgoed en in het bijzonder dat betrekking hebbend op de ruimtevaart een zeer grote plaats in. Echter is er ook nog zeer veel vraag naar de klassieke speelwaren als poppen, spoor treinen, speelgoeddieren, gezelschapsspelen en dergelijke. Koopkracht onverminderd Van een bedrijfsleider van een der groot ste Haarlemse warenhuizen vernamen wij ondermeer dat er dit jaar in vergelijking tot vorig jaar een lagere omzet van uit gesproken luxe artikelen wordt verwacht. Het zwaartepunt is, mede in verband met de gewijzigde financiële omstandigheden in dwalen en zegt dan opeens, zonder zijn blik van een prach tige brandweerauto af te wenden: „Zeg mam, Sinterklaas moet zeker wel héél erg rijk zijn, hè, dat hij dat alles kan betalen." Een oude baas, die naast het knaapje staal, knip oogt naar zijn moeder en zegt dan grinnikend: „Ja, jongen, hij zal niet van de a-o-wee trekken, anders komt-ie aan het eind. van de maand, zelf te kort!" De kinderen horen het nauwelijks en als ze het gehoord hebben, zullen ze de zin van de woorden gelukkig niet. begrepen hebben. Ze geloven op dit ogenblik voor die grote winkelruit alleen maar in een vriendelijk kijkende oude man met een zilverwitte baard, die sprookjes tot werkelijkheid kan brengen en ieder jaar kinder harten van verwachting sneller doet kloppen. Tevreden heeft, oma haar inkopen voor Sins en Piet gedaanDe kleinkinderen worden natuurlijk niet vergeten. Laat het nu maar druk worden, denkt ze. Dat is meer voor jongere mensen, die tot het allerlaatste moment wachten. tal van gezinnen, meer verlegd naar de praktische geschenken. Onze zegsman was niettemin van mening, dat de koopkracht van het publiek ter gelegenheid van de Sin terklaasviering in het algemeen zeker niet minder zal zijn dan in de laatste jaren. Een kleine vingerwijzing in die richting is het klantenbezoek sinds het begin van deze maand; het is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar. De drukte zal zijn top echter pas bereiken in de laatste weken van deze maand wanneer de winkels in Haarlem tot tien uur 's avonds geopend zijn. ,.Wij nebben de ervaring dal het publiek deze maatregel bijzonder op prijs stelt. Vaders en moeders kunnen nu gezamenlijk een keus doen en beslissen welke wens op het verlanglijstje wel en welke niet voor ver vulling in aanmerking komt". Aldus deze bedrijfsleider. In tal van winkels en warenhuizen ko men de verkoopsters en verkopers handen te kort om de gestadig binnendruppelende klandizie te bedienen. Hun ogen moeten overal tegelijk zijn. Zij kunnen niet overal op letten. Vele handen gaan over de uit puilende toonbanken en bakken, waarin de koopwaar maar voor hot grijpen ligt. Te gemakkelijk vaak helaas voor hen die aan deze glinsterende verleiding geen weerstand kunnen bieden. Bij elke drukte, het samendrommen van kooplustigen, zijn ze aanwezig, de winkeldieven die hun slag proberen te slaan. Het zijn dikwijls maar kleine artikelen van betrekkelijk geringe waarde, die op sluikse wijze in een jas zak of open tas verdwijnen. Een paar ny lons, een washandje, een broche, een stukje speelgoed. Meestal is het niet de moeite en zeker niet de straf en oneer waard, die bij ontdekking erop volgen. En die kans is beslist groter dan deze onge wenste klanten doorgaan* denken. Totdat ze door schade en schande wijzer gewor den zijn. De ervaren ogen van de contro leurs en detectiven zijn wél overal en zij vergassen zich zeer -zelden. De ervaring leert dat winkeldiefstallen meer door vrou wen dan door mannen worden gepleegd. Blijkbaar gaan vrouwen ook geraffineer der te werk. Het is de politie ook opgeval len dat armoede niet altijd de drijfveer tot de diefstal is. Onder de arrestanten be vinden zich vrouwen van allerlei rang en stand, die het zeker niet „om den brode" behoeven te doen. Tal van gezinnen zijn reeds op deze wijze in ellende gebracht. Het is dan ook daarom dat de hoofdcom missaris van politic in Haarlem een ernstig woord van waarschuwing wil laten horen nu de grote drukte van Sinterklaas en Een kleine jongen bij een grote toon bank vol met kostelijk speelgoed. Maar hij weet precies wat hij aan Sint zal vragen. „Die!" roept hij en zijn wij zend. vingertje laat geen twijfel aan zijn bedoeling. straks van Kerstmis in de winkels en wa renhuizen voor de deur staat. Als een die vegge eenmaal betrapt is en aan de politie is overgegeven kan zij Zich de haren van spijt wel uit het hoofd trekken, maar dan is het te laat. Laat men zich dus driemaal bedenken alvorens een daad te verrichten die men later slechts hartgrondig zal be treuren. In de Flamingo-reeks van Meulenhoff te Amsterdam is een aantal herdrukken verschenen, onder meer Ontwakend Ara- bië van de Nederlandse Arabist D. van der Meulen, oud-gezant der Nederlanden in Saoedi-Arabië, die een levendige be schrijving geeft van deze laatste Bedoe- ienenvorst, zijn historie, zijn rijk, zijn godsdienst en zijn betrekkingen met het buitenland. Een werk dat een uitsteken de oriëntatie geeft, volledig met vermel ding van bronnen en een register. Pel grims. rovers en demonen is een spannend reisverhaal (thans in tweede druk) van de Parisienne Alexandra David-Neel, de eer ste blanke vrouw die Tibet in 1912 be zocht. Ondanks de warme aanbeveling van de Franse professor d'Arsonval, die een indrukwekkende hoeveelheid titels voert, is haar verhaal te fantastisch om helemaal op waarheid te kunnen berusten. Bouwmeesters der Beschaving van dr. F. Houk Law, tweede druk, uit het Ameri kaans vertaald door dr. J. H. C. Merckel geeft levensbeschrijvingen van de bekend ste uitvinders, ontdekkers en baanbrekers der wetenschap mét een overzicht van hun vondsten, gerubriceerd naar trans portwezen, machinewezen, fotografie, elek triciteit, toegepaste scheikunde en genees kunde, een vrij willekeurige indeling, waardoor niet aan alle veelzijdige genieën volledig recht kan worden gedaan en waardoor Laurens Janszoon Coster en Christiaan Huygens beide onder machine wezen voorkomen. In Legionnair nummer 61842, van Marokko's vagevuur naar de hel van Indochina, geeft een Nederlander, die zijn naam geheim houdt, een relaas van zijn belevenissen in het vreemde lingenlegioen, waaruit hij, na vier pogin gen tot desertie, afgekeurd met vervroegd pensioen werd ontslagen. De schrijver zegt een authentiek verslag te geven en afgezien van een behoorlijke dosis sol- datenromantiek lijkt dat niet overdreven. Spoor, onze generaal (tweede druk) is sa mengesteld door Ton Schilling en gewijd aan de nagedachtenis van de generaal, die de Nederlandse troepen in Indonesië heeft aangevoerd. Ondanks de geest van soldateske heldenverering, waarvan dit monument van zijn vrienden en soldaten is doortrokken, komt men toch tot de slotsom dat generaal Spoor een edel mens en een voortreffelijke aanvoerder is ge weest. In de serie Ooievaars van Bert Bakker (Daamen, Den Haag) is het boek De laat ste dagen van Hitler van H. R. Trevor- Roper, vertaald door Rob Limburg ver schenen. Als officier van de Britse Mili taire Inlichtingendienst is de schrijver in de gelegenheid geweest alle overlevenden van de slotacte in het drama-Hitier te ondervragen en uit die getuigenissen zijn verslag op te bouwen. Dit is de vierde druk van het boek. v AJirnlrtsrc Ieder jaar wordt het mij een beetje moeilijker Spanje te verlaten, voor mijn reis naar Nederland.. De wetenschap, dal ik daar verwacht wordt door zo velen, doet mij de reis steeds ondernemen, maar moge lijk komt er een dag waarop ik aan mijn droom om in december in Spanje te blij ven, geen weerstand zal kunnen bieden, zo vertelde ons Sint Nicolaas tijdens een weemoedig getint gesprek. Deze wiens begint meestal te leven als ik mijn oefenritten maak op mijn schimmel. Het is dan meestal begin november en hei is een vreugde om dan door dit Spaanse land te gaan. In sommige streken van Mid den-Spanje vriest het dan al, maar in het zuiden schijnt nog de zon. Misschien is er niets mooiers dan deze late herfstzon op het Alhambra van Granada te zien. Er komen dan bijna geen toeristen meer en dit Moorse paleis, zo wonderlijk intact ge bleven. door de eeuwen heen, is daar als een exotische bloem bij de eeuwige sneeuw van de nabije Sierra Nevada gelegen. Op de binnenplaatssen fluisteren de fonteinen, zoals ze ook zacht in de nabijgelegen lust hof der Moorse koningen, de Generalife zingen. Daar boven op de toren staande is beneden Granada te zien en het gedeelte waar de zigeuners hun holwoningen heb ben in de bergen. Slechts oude mensen als ik kunnen het geluid horen van de gitaren, die daar klinken. De keus daarna is altijd moeilijk, zo ver volgde Sint Nicolaas. Ik zou de schimmel kunnen xoenden naar Sevilla en Cordoba of de andere kant uit, naar Malaga. Bij Malaga murmelt de Middellandse Zee aar het gele zandstrand en ook in hartje winter schijnt de zon hier nog fel. Er bloeien bloemenMaar die bloeien ook in de be schutte patio's van Sevilla en vooral in die van Cordoba. Dat is ook altijd een van mijn vragen op de oefentochten: welke stad is dieper te beminnen: Sevilla of Cordoba? Sevilla is lichter,, zoals de manzanilla. die men er drinkt. De koetsjes, die hier de luidruchtige taxi's der grote steden ver vangen, gaan door de oude wijk achter de kathedraal en. soms verlaat ik mijn paard om zacht wiegend in zo'n koetsje door de bochtige straten te gaan. Of ik ga lang zaam te voet door de Calle de las Sierpes, waar de medemensen altijd zo nabij zijn. Cordoba is stiller, strenger, tragischer des noods, maar de stilte wordt er verbroken door de tinkelende Cordobaanse orgeltjes, die langs de oude, vroegere moskee trek ken. Misschien is Spanje nu altijd mooi. in de herfst. Langs de fjorden van de noordkust, waarover de stille regen gaat, de vlakten van het tafelland, waar het nu koud is. Ik zou het wel. eens echt. winter willen zien worden in al die streken van dit grote Spanje. Maar ik ben nieuwsgierig een te vergeven fout in een zo oud man, hoop ik naar wat er gebeurt daar in de kale bergen van Montserrat, bij Barcelona. Precies op 6 december kiezen daar de koorknapen een bisschopje, dat voor één dag het. bestuur overneemt van de vader abt van het Benediktijner klooster. Men zegt, dat de jongen, lid van het beroemde knapenkoor, in bisschopsgewaad, wordt ge stoken, dat hij aanzit aan een feestmaal, dat hij geschenken ontvangt. Na alle op winding op mijn Nederlandse reis moet ik rusten en zo zag ik nog nooit de Drie Koningen, die hier in Spanje dezelfde rol vervullen als in Nederland. Ze komen uit verre landen, doen hun plechtige intocht in een grote processie en alle Spaanse kin deren Juan, Carlos, Paco, Gesar, Maria. Martita lopen uit, zoals de Nederlandse kinderen als ik kom. Ze geven hun lijstjes, waarop hun wensen geschreven zijn, ook al weer zoals de Nederlandse kinderen het (ion mij doen. Men zegt dat voor hen dit feest van Drie Koningen hetzelfde is als het feest van mijn verjaardag, die ik steeds in Nederland vier. Misschien juist door mijn voortdurende afwezigheid op die dog, moesten de Spaanse kinderen het zoeken bij de Drie Koningen. Dat zijn de dingen die ik wel eens wilde zien, maar die mij ieder jaar weer ontglip pen. Elk jaar kom ik naar' Nederland. Ik doe liet met liefde. Maar misschien komt er een jaar, dat ik wil zien hoe dat koor knaapje voor die ene 6 decernber ..bisbeto" is, daar in Montserrat. en hoe de Drie Ko ningen mijn taak uitvoeren in Spanje. Maar vooral omdat ik hel winter wil zien wor den in Spanjemet. sneeuw op de bergen, de geur van gepofte kastanjes in de Licht, de zon op de „Cost-a del Sol" bij Malaga, de laatste rozen die bloeien in een be schutte patio van Cordoba. Oh nee. dit jaar nog niet. Maar misschien ooit.... eens VIGO, SPANJE (UPI) Een Spaans vrachtschip „Castillo Butron" van 1743 ton. dat dinsdagmiddag laat ter hoogte van Aveiro voor de Portugese kust een lek in de machinekamer kreeg en om hulp vroeg, is dinsdagavond op sleeptouw ge nomen door het Nederlandse vrachtschip „Orion", dat thans met de Spanjaard on derweg is naar de Portugese haven Lei- xoes. De „Orion" is een torpedojager, een fre gat en een zeesleper van de Spaanse ma rine, die op het noodsein waren uitgeva ren, te vlug af geweest. De „Castillo Butron" heeft een lek in de machinekamer en krijgt veel water bin nen volgens de in de Spaanse haven Vigo ontvangen berichten. De 33 bemanningsleden van de „Castillo Butron" zijn door de „Orion" (1.958 ton- aan boord genomen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7