Pessimisme in Tweede Kamer over de vrijhandelszone Gevangene ontsnapt Meubels opknappen?... Prachthijts Ceta-Bever Agenda voor Haarlem MADOEF EN MIRZA Apart Kamerdebat gevraagd over de spijtoptanten Concurrentie voor Frankrijk te zwaar Ook de P.v.d.A. verlangt hun toelating in Nederland 9 Romeins schouwspel GARAGE DEN HOUT De radio geeft donderdag T elevisie pro gramma Speciale prijs voor Haanstra in San Francisco Geen onderscheid bij dodenherdenking op 4 mei Dr. H. W. Tilanus: „Terugzending van de 37 verstekelingen was juist" Zeven jaar geëist wegens doodslag op stiefvader Boekhouder verduisterde twintig mille (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR BELTON COB Ex-rij instructeur-zonder- rijbewijs veroordeeld WOENSDAG 12 NOVEMB ER 1958 De hoofdfilm van dinsdagavond was wat men noemt een hele kluif. Een dier spek takelstukken, die de Slavenopstanden rond het jaar 70 voor Christus in beeld brengen, een stukje Romeinse geschiedenis met alle ingrediënten, die de Italiaanse filmproducenten hebben bijeengegaard: liefde, list en geweld. Zo moet men met een korreltje zout de film „Spartacus" beoordelen. Een echt kijkspel, dat is af gestemd op het elck wat wils. Het journaal ging aan de vertoning van deze volup tueuze historie vooraf. Als documentaire diende e n Canadees filmpje, dat het tries te lot, maar ook de opgang, van de spi ritusdrinkers in beeld brengt. Interessant, schokkend, schril. Wel in scherp contrast met het Romeinse theaterstuk. Beeldschermer Advertentie Uw veiligheid eist: volle aandacht voor het besturen van uw wagen. De RENAULT TRANSFLUIDE vraagt alleen maar sturen en gasgeven en is daardoor voor u de meest veilige wagen. Probeert u deze wagen eens. Het kost u niets en verplicht u tot niets. Tel. 12138 en 15056 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit., kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 1100 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Ritm. muz. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amus.muz. NCRV: 14.00 Amus.- muz. 14.20 Gram. 14.50 Radio-philh.ork. en soliste. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool, cello en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-ork. 18.15 Stemmen van Overzee. 13.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. 19.15 Claveclmbelrecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Amus.progr. 22.00 Tijdschriften- kron 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 -24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 3.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de huisvr. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Volksliederen. 12.00 Promenade-ork. en so list. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promenade- ork. (verv.). 12.50 Uit het bedrijfsleven, causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dans- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.40 Log boek 1588. 15.15 Voor de vrouw. 16.00 Van vier toi vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Marsmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleu ters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- philharm.orkest en soliste. 21.05 Koorzang. 21.15 Kamerkoor. 21.35 Kunst- en wetensch. overzicht. 22.05 Theaterork. en solist. 22.35 Act. 22.50 Sport- act. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.25—24.00 Discotaria. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Uitwisse- lingsconc. 16.45 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Kinderliederen. 17.15 Voor de kind. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Jazzmuz. 20.10 Moderne tijden. 20.40 Verzoekprogr. 22.00 Nieuws. 2215 Intern. Radio-universiteit. 22.30 Experimen tele muziek. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VPRO: 20.20 Filmprogr. 20.30 Documentair progr. 20.50 Oude films. 21.00 Cabaretprogr. 21.20 TV-documentaire. Dinsdagavond zijn de prijzen toegekend in het filmfestival van San Francisco, dat gedurende de afgelopen twee weken is gehouden en waaraan is deelgenomen door elf landen. Aan de Nederlandse inzending „Rembrandt", gemaakt door Bert Haan stra. werd een speciale prijs toegekend voor de beste kunstfilm. Als beste hoofd film werd de door Karoly Makk gemaakte Hongaarse film „Het huis onder de rotsen" aangewezen. Als beste regisseur werd de Indiër Sat- yajit Ray aangewezen, voor zijn „Apara- jito", het verhaal van een arm landbou wersgezin uit India dat naar de stad trekt. De Amerikaanse filmindustrie heeft veel kritiek moeten verduren, omdat zij geen hoofdfilm heeft ingezonden. Het filmfesti val van San Francisco is het enige van de V.S., dat internationale erkenning heeft De Amerikanen wonnen twee prijzen in 'net documentaire genre. (Van onze Kamerverslaggever) Bij de jaarlijkse nationale dodenherden king op 4 mei worden alleen de doden her dacht, die zijn gevallen in de oorlog 1940- 1945, maar niet zij die nadien zijn gesneu veld in Indonesië en Korea. In de Tweede Kamer zeiden gisteren de heren Calmeyer (C.H.U.) en Roosjen (A.R.) dat dit onbe vredigend is. „Nederland is het enige land ter wereld met twee verschillende doden herdenkingen," zeiden zij. De nieuwe Pacifistische Socialistische Partij heeft de regering echter doen we ten, dat zij er niet mee zou kunnen instem men indien op 4 mei ook de doden wor den herdacht uit de „koloniale oorlog" te gen Indonesië en die in Korea. Dat was ook het standpunt van de heer Gortzak (comm.). Minister-president Drees antwoordde de heren Calmeyer en Roosjen, dat er in ons volk altijd eenheid van gevoelen is ge weest over de dodenherdenking op 4 mei. Door een andere omschrijving van deze dodenherdenking zou er strijd over ont staan. Dat wil de regering vermijden. Dat betekent geen geringschatting van de of fers, die zijn gebracht in Indonesië en in Korea. De mogelijkheid wordt opengela ten ook deze doden te herdenken bij het monument op de Dam te Amsterdam. „Als de pacifisten elk gebruik van wapens veroordelen," aldus dr. Drees, „dan zou den zij ook niet aanwezig moeten zijn bij de herdenking op 4 mei." (Van onze Kamerverslaggever) In de Tweede Kamer heeft de heer Van L'eeuwen (V.V.D.) zich gisteravond bij de behandeling van de begroting van Econo mische Zaken pessimistisch uitgelaten over de ontwikkeling van de Euromarkt en de vrijhandelszone. Het zou een ramp zijn, zei hij, als de vrijhandelszone er niet komt, want het risico bestaat dat Ne derland wordt fijngewreven in het gezel schap van de E.E.G. Ook de heer Neder- horst (P.v.d.A.) was niet zonder pessi misme, maar hij wilde niet alleen aan Frankrijk de schuld geven voor de drei gende mislukking van de vijhandelszone. Hoewel de Franse industrie zwak is, heeft Frankrijk er toch in toegestemd zijn in voerrechten te verlagen in het kader van de E.E.G. De vrijhandelszone, die Enge land wil, zou nieuwe concurrentie beteke nen voor Frankrijk en het is de vraag of de Franse industrie in één klap de con currentie zowel van Duitsland als van En geland kan doorstaan. Het is ons aller belang, zei de heer N e- derhorst, de Franse economie niet zwaarder te belasten dan zii kan dragen. Dat is een Europees, een Nederlands be lang, want. Frankrijk zou direct al een be roep moeten doen op de uitzonderingsmo gelijkheden van het E.E.G.-verdrag. Men moet niet vergeten dat Engeland alleen maar voordelen heeft van een vrijhandels zone. Met het oog op de komende onder handelingen in Parijs waarschuwde de heer Nederhorst minister Zijlstra, dat de fractie van de P.v.d.A. geen vrijhan delszone wil tot elke prijs. Liever geen vrijhandelszone dan een slechte vrijhan delszone, zei hij. Nu de bestedingsbeperking teneinde loopt, dient bij het economische beleid weer meer op de voorgrond te komen de industrialisatie en de modernisering van de industrie, betoogde de heer Jans sen (K.V.P.). Dat vereist meer sparen voor investeringen en een evenwichtig prijsbeleid. Óp een snellere industriële ontwikkeling van de probleemgebieden drong de heer A s s m a n n (K.V.P.) aan. Hij vond de daarvoor beschikbaar gestelde dertig mil joen gulden voor een periode van vijf jaar veel te weinig. Hij betreurde het dat Zuid- west-Brabant niet meer als probleemge bied wordt beschouwd. Kip voor minister Als gevolg van de beslissing van de Ho ge Raad mag diepvrieskip alleen worden verkocht bij een poelier. Er is echter een wetsontwerp te verwachten tot verruiming van het aantal verkoopplaatsen voor diep vrieskip. De heer W. J. Peters (K.V.P.) merkte op dat door uitbreiding van de ver koopgelegenheden, evenals in Amerika, kip een goedkoop soort vlees kan worden. Kip is veel goedkoper dan biefstuk. Alle winkeliers kunnen kip panklaar van de fa briek krijgen, zodat er geen poeliersken nis aan te pas hoeft te komen. In de koffiekamer had de heer Peters voor de Kamerleden een aantal verpakte diepvrieskippen tentoongesteld. Hij bood ze ook minister Zijlstra en staatssecreta ris Veldkamp aan als bewijs hoe goed en goedkoop kip is. Ook de heer Cornelissen vond het dwaas dat diepvrieskip alleen bij poeliers mag worden verkocht. Winkeliers die een pand hebben gehuurd en moeten verdwijnen omdat het pand wordt afgebroken wegens sanering van de oude binnenstad, krijgen van de gemeente meestal slechts een geringe vergoeding, gelijk aan twee jaar huur. Daarom pleitte de heer Peters voor een betere regeling en de heer Cornelissfen (V.V.D.) drong aan op ruimere kredietverlening bij vestiging in nieuwe wijken. Ook de heer Ree horst (P.v.d.A.) wijdde aandacht aan de middenstand. Vandaag wordt het de bat voortgezet. In een te Utrecht gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Christelijk-His- torische Unie heeft de voorzitter van de christelijk-historische fractie in de Twee de Kamer, dr. H. W. Tilanus, een overzicht gegeven van de politieke toestand. Hij ver klaarde geheel in te stemmen met de scherpe aanklacht tegen de rechtsschen- dingen in Indonesië, zoals die in de Troon rede is opgenomen. Als zijn persoonlijke mening gaf hij te kennen, dat hij het het meest in het belang van het land acht, wanneer het huidige kabinet zou aanblij ven. Men kan bezwaren uiten tegen een brede-basiskabinet, maar zal zich dan ook moeten afvragen, hoe het dan wel anders moet. Ook sprak de heer Tilanus uitvoerig over de kwestie betreffende de 37 versteke lingen. Na de rede van de minister in de Tweede Kamer meende dr. Tilanus slechts tot de conclusie te kunnen komen, dat het standpunt van de regering juist was. Hij zag dat thans nog zo. Terugzending lijkt zo ogenschijnlijk mis schien hard, maar men moet de feiten ken nen en de consequenties overzien, alvo rens te oordelen, aldus dr. Tilanus. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen een 23-jarige varensgezel, die op 8 februari van dit jaar zijn 62-jarige stiefvader had gewurgd, na dat hij hem eerst door slagen met een bei tel ernstig had gewond. De jongeman had een hekel aan zijn stiefvader. Hij meende dat zijn moeder slecht werd behandeld, een gedachte die hem ten dele door zijn moeder zelf was ingegeven. De verdachte had eens 1400 gestolen van zijn stiefvader, die geen aan gifte deed bij de politie, maar 1600 te rug eiste. Tijdens een woordenwisseling hierover was de verdachte zijn stiefvader te lijf gegaan. Voor de rechtbank verklaar de hij niet de opzet gehad te hebben zijn stiefvader te doden. Op 25 november volgt de uitspraak. ANDRé BAZIN OVERLEDEN De Franse filmcriticus André Bazin is op veertigjarige leeftijd overleden. Hij heeft aan verscheidene bladen, ook buiten Frankrijk, meegewerkt en talrijke boeken over de film geschreven. Een werk over Jean Renoir blijft onvoltooid. 11"°\ yi v lJ B „Dus dit zijn betoverde kinderen?" vroeg Madoef, met zo'n glazen pot in de hand. „Ja", zei Mirza. „Het is een boze kerel, die Shamin! Hij houdt ze zo in zijn hol gevangen!" Toen meende Madoef opeens iets te begrijpen „Ben jij ben jij soms ook door die man betoverd?" vroeg hij. „Juist", knikte Mirza. „Je hebt het begrepen. Ik was ook een jongen, tot Shamin mij meelokte en me zijn toverdrank te drinken gaf, waardoor ik in een muis veranderde! Maar ik ben gevlucht!" Dus dat was het geheim van Mirza! 8889 Advertentie Bij de behandeling van de begroting van Justitie in de Tweede Kamer heeft de heer Van Doorn (K.V.P.) vorige week na mens zijn gehele fractie gepleit voor toe lating in Nederland van alle spijtoptanten in Indonesië. Gisteren zei de heer Vrolijk (P.v.d.A.), dat zijn fractie alle begrip heeft voor de tragiek van de spijtoptanten en hen daarom zo ruim mogelijk in ons land wil toelaten. Het is echter een pro bleem waarmee ook de ministers van Buitenlandse Zaken en Maatschappelijk Werk hebben te maken. Daarom stelde hij voor op korte termijn een afzonderlijk de bat te houden over de spijtoptanten met alle erbij betrokken ministers, omdat an ders het probleem bij stukjes en beetjes wordt behandeld. Over de aangekondigde wijziging van de Advertentie Loterijwet, teneinde een officiële voetbal pool van dc KNVB mogelijk te maken, was de heer Vrolijk verheugd. Daardoor zal rechtszekerheid ontstaan en kan de sport ruimer met subsidies worden ge steund. Reeds drie keer zijn dit jaar arbeiders (onlangs weer de heiers in Amsterdam) door de rechter veroordeeld tot het beta len van een dwangsom voor iedere dag waarop zij v/eigeren het werk te doen dat zij zijn overeengekomen bij collectieve arbeidsovereenkomst. Wanneer werkge vers een ontslagen arbeider, die door de rechter in het gelijk wordt gesteld, weel moeten aannemen, kunnen zij de arbeids overeenkomst afkopen, omdat de goede sfeer voor samenwerking verloren is ge gaan. Daarom bepleitte mej. Zeelenberg (P.v.d.A.) gisteren een wetswijziging, waardoor ook voor de arbeiders de dwang tot hervatting van het werk zou vervallen. De mogelijkheid moet ook voor de arbei ders worden geschapen de arbeidsovereen komst te beëindigen. De rede van mej. Zeelenberg was haar zwanezang, want zij wil zich uitsluitend gaan wijden aan haar wethouderschap van Rotterdam. Het is echter de bedoe ling dat zij als Kamerlid pas aftreedt na dat in de Kamer het beleid is besproken van ex-staatssecretaris Kranenburg van Oorlog (de helmen-affaire), die haar als Kamerlid zal opvolgen. De verdere behandeling van de begro ting van Justitie werd gistermiddag ge schorst tot vandaag omdat in de avond zitting eerst de begroting van Economi sche Zaken aan de orde werd gesteld. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft een 66-jarige kassier-boekhouder uit Am sterdam bekend ten nadele van een rij wiel- en motorhandel, waarbij hij in dienst was, in zes jaar tijd 20.000 gulden te heb ben verduisterd. Hij knoeide daartoe in de boeken en noteerde sociale lasten, die in werkelijkheid niet waren uitgekeerd. Ter zitting bleek, dat de verdachte in de oorlog lid van de N.S.B. was en onder meer wethouder van Nijmegen en burge meester van Gorssel was geweest. Na de bevrijding werd hij geïnterneerd, maar tot een veroordeling was het nooit geko men. In 1951 kwam hij bij de motorhan del in dienst. De officier van Justitie eiste een jaar gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk. Op 25 november zal de rechtbank uit spraak doen. 13. „Ik werk op Scotland Yard", zei Cheviot, „mijn naam is Burmann". Omdat ik intuïtief voelde, wat er ging komen, zei ik snel: „We zijn momenteel met vakantie". Achteraf bedacht k me, dat de man intelligent ge noeg zou zijn om dat zelf te ontdekken; de picknick buiten, de baby en ik waren voldoende aanwijzingen, dat Cheviot aan het vakantiehouden was „Ik ben inspecteur Shanks van de recherche in De vonshire", zei hij „Ik vind het altijd prettig met een collega kennis te maken, Burmann. Om je de waar heid te zeggen, kostte het me enigë moeite je te vin den Ik wist je naam niet en kon dus niet nagaan, waar je logeeerde Ik had alleen een vage beschrijving van jou, je gezin en je wagen. Het was werkelijk een ge lukkig toeval, dat ik hier langs reed en je opeens ont dekte". Ik had de neiging om heel afwijzend tegenover hem te zijn. Ik zou hem hebben willen zeggen: „Ga weg! We willen op het ogenblik niets met inspecteurs van welke recherche ook te maken hebben!" Maar Cheviot scheen het prachtig te vinden met de ze man kennis te maken. Hij zei: „Ga zitten Is er iets dat ik voor je kan doen?" „Een heleboel hoop ik. Ik heb opdracht de man te vinden, die uit de gevangenis is ontsnapt." „Is er wéér een ontsnapt?" „Nee, het is altijd nog dezelfde. Die Joe Moss. Hij had vijf jaar voor een roofoverval". Cheviot zag er opeens niet meer uit als een blijde vakantieganger. De uitdrukking van zijn gezicht was veranderd en het „inspecteur van de centrale recher che" lag er weer dik op. „Je bedoelt, dat die knaap, die werd aangehou den Shanks knikte. „Het is een heel vreemd verhaal", zei hij. „De man, die jij hielp inrekenen, hield koppig vol, dat zijn naam Bill Brown was en dat hij niets met dit alles te maken had. Hij was volkomen onschuldig, beweerde hij, en op zoek naar werk op een boerderij. Enfin, je kent het trucje wel, maar deze knaap hield het merkwaardig lang vol ook, ook toen hij toch had moeten toegeven, dat het spel afgelopen was. Hij werd in de strafafde- ling opgeborgen en kreeg weer zijn gevangeniskleren aan. maar toen viel net enkele gevangen-bewaarders op. dat hij wel opmerkelijk eel magerder was dan 24 uur geleden. Toen nij in die wijde, verkreukelde kle ren was aangekomen, was dit niet opgevallen, maar deze gevangeniskleding behoorde hem te passen en bleek nu opeens veel te wijd te zijn gewordenAn dere functionarissen van de gevangenis werden erbij gehaald, die Moss goed kenden, en men begon te twijfelen. De man leek inderdaad heel veel op Moss, maar er waren verschillen nu men goed keek. De zaak begon er toen opeens heel anders uit te zien. Deze knaap had al die tijd volgehouden, dat hij Bill Brown was en dat niemand het recht had hem op te sluiten Zelfs de directeur kwam ihans onder de indruk en liet vingerafdrukken maken. Deze leverden het defi nitieve bewijs, dat nij niét -Joe Moss was. Cheviot zei: „Ik moet aannemen, dat hij dan wel een zeer grote gelijkenis vertoont met Joe Moss." „Natuurlijk", antwoordde Shanks, „maar zelfs al was die gelijkenis minder, dan no* zou een derge lijke fout mogelijk zijn geweest. Je hebt zelf de hele zaak in beweging gezet: je trof een man aan, die eruit zag, alsof hij de nacht buiten had doorgebracht en je wist, dat er een gevangene ontsnapt was. Je kende Moss niet van uiterlijk en e nam zonder meer aan. dat de verkreukelde man, die je oppikte, de gezochte was. Begrijp me goed, ik verwijt je niets, maar zo is het gegaan. Je gaf je vermoeden door aan de agent van de patrouille, die bericht had gekregen, dat de man in die richting was gegaan. De agent nam het vermoeden onmiddellijk over. Jullie brachten de be wuste knaap naar de gevangenis en leverden hem af met de triomfantelijke kreet: Daar is de gevlogen vo gel! Je leverde inderdaad een ongeschoren individue af, dat in elk opzicht het uiterlijk vertoonde van een ontsnapte gevangene, die een hele nacht op de vlucht is geweest. In een dergelijk geval behoefde die knaap niet eens precies op Joe Moss te gelijken, om onmiddellijk door iedereen als zodanig te worden ge accepteerd. De man beantwoordde volkomen aan hetgeen ze ver wacht hadden te zullen zien". „Daar zit inderdaad iets in", gaf Cheviot toe. Er zit zelfs heel véél in. Jammer misschien. Het zou niet onaardig zijn aan te nemen, dat het een vooropgezet trucje was". „Inderdaad", zei Shanks, „en ik ben van oordeel, dat het dat was". „Ik heb niets speciaals om op voort te bouwen", vervolgde hij, „maar ik ben altijd geneigd om arg wanend te worden, als de man, die ik zoek, een op vallende dosis geluk heeft. En Joe Moss lijkt me wel bijzonder gelukkig door het feit, dat Bill Brown in zijn plaats werd aangehouden Begrijp je, toen de ge vangenis-autoriteiten Bill Brown achter slot en gren del hadden gezet, werden alle patrouilles teruggeroe- oen en er was dus niets meer, dat Moss tegenhield om te ontkomen Natuurlijk is naderhand het speur werk weer hervat, maar misschien was het toen al te laat". „Geloof je dat werkelijk?" „Ik weet het nog niet. Het is natuurlijk mogelijk, dat die knaap zich ergens verborgen hield en toen hij merkte, dat de patrouilles, die naar hem zochten, wer den teruggeroepen, besefte, dat de weg voor hem vrij was. In dat geval zouden we dus van een gelukkig toe val mogen spreken. Het is ook mogelijk, dat hij zijn kans miste en in dat geval zal hij thans hongerig be ginnen te worden en zullen we hem wel spoedig kun nen inrekenen. Maar er is nog een dérde mogelijk heid: stel dat dat Bill Brown-gedoe géén toeval was, maar een geheim samenspel volgens een listig plan opgezet... Als de zaak zich :o heeft toegedragen, vroeg Bill Brown jou niet zo maar een lift, maar was het zijn opzet om ingerekend te worden als Joe Moss!" Cheviot merkte op: „Je zou het best Brown zélf kun nen ondervragen en het uit hem zien te krijgen". „Ik zou er wat voor geven, als ik dat kon doen", antwoordde Shanks. „Maar je snapt misschien wel wat er gebeurde: toen de gevangenisautoriteiten be seften, dat ze een blunder hadden begaan, bogen ze als knipmessen voor meneer Brown, maakten hun verontschuldigingen, en boden hem een sigaar en iets te drinken aan. Natuurlijk zit de gevangenis-directie met het geval in de maag. De m m zou heel vervelend voor hen kunnen worden, als hij met een klacht be gint. Maar wij zitten intussen met het feit, dat die knaap spoorloos is". (Wordt vervolgd) De Alkmaarse rechtbank heeft de Ber- genaar J. J. A. veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf met de bepaling dat hij twee jaar lang niet in aanmerking mag komen voor een rijbewijs. De veroordeel de heeft geen rijbewijs, maar is niettemin in Amsterdam taxichauffeur en rij-instruc- teur geweest. In de nacht van 12 juli werd hij te Bergen aangehouden nadat de poli tie hem van Alkmaar af had gevolgd zon der hem onderweg te kunnen inhalen. Hij had onbesuisd gereden en bleek na zijn arrestatie onder invloed van sterke drank te verkeien. WOENSDAG 12 NOVEMBER „Die Raeckse": Cabaret Frans Koster, 20.15 uur. Concertgebouw: Instituut voor Arbei ders Ontwikkeling: Symfonie Orkest Haar lem voert „Peer Gynt" uit, 20 uur. Minerva Theater: Heemsteedse Kunst kring: „Studentikoos", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 10 tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 1922 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 19.30 uur. Frans Halstheater: „Donker Pa rijs", 18 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Rem brandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spe lonk des doods", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j., 14.15, 19 en 21.15 u. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De ontembaren", 14 j., 20 uur. DIVERSEN Aula Stedelijk Gymnasium (Prinsenhof 11): Humanistisch Verbond: Openbaar ge sprek over „Wat dunkt u van de Mens?", 20 uur. Fr ins Halsmuseum: Volksuniversiteit: Lezing dr. G. L. v. d. Zwaag over „Het kankerproble.-m", 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Bach, 2122 uur. DONDERDAG 13 NOVEMBER „Die Raeckse": Cabaret Frans Koster, 20.15 uur. Concertgebouw: Orgelconcert Albert de Klerk, 12.40 uur; Concert Haarlems Chris telijk Mannenkoor, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 10 tot 22 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie van aanwinsten uit collectie-Regnault, als mede aquarellen en tekeningen uit ge meentelijk bezit, 1012.30 en 13.3017 u. Vleeshal: Expositie van Delftse cera miek, 1417 en 2022 uur. Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep", 1017 en 2022 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 914 en 1922 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Exposilie van gouaches en tekeningen van Imre Nagy, 1117 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate" (Reitz- straat 4): Expositie van beeldhouwwerk van Trudy de Lange, 1117 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Expositie van schilderijen en schetsen van Peter van den Braken, 1116 uur. Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Don ker Parijs", 18 jaar. 14.30. 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste 'ijand", a.l., 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Fidelio", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spelonk des doods", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j„ 14.15, 19 en 21.15 u. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De lord, de lady en de butler", a.l., 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Haarlems Comité voor Kamermuziek: Pianovoordracht Piet Veenstra, 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Bach, 2122 uur. Ver. v. Vrijz. Hervormden: Weten en werken: Lezing de heer W. Jaarsveld over „Industriële vormgeving", 20 uur. Brinkmann: Vrouwen Elektriciteitsver- eniging: Causerie mevr. G. van der Stoop- Koekoek over „Een blik in de toekomst bij de bouw van vandaag", 14 uur. Brinkmann: NVV-commissie vrouwen arbeid en iaarlemse Bestuurdersbond: Lezing mej. Co van den Born, 20 uur. Kerk Wllhelminaplein Heemstede: Bij zonder kerkewerk Hervormde gemeente Heemstede: Hebreeuwse en jiddische lie deren, 20.15 uur. Gedempte Oude Gracljt 104: Chr. Emi gratie Centrale: Bijzonder spreekuur, 20 u.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9