SANATOegj, Emotionele politieke beschouwingen in de Haarlemse gemeenteraad KOFFIE HAG Verzoenend geluid van K.V.P. in oude controverse met Partij van de Arbeid Raad niet overtuigd van noodzaak van tweede prot. chr. huishoudschool Motie- Voogd stelde beslissing echter uit DONDERDAG 20 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COL'RANT 5 Overwin die Burgemeester Cremers Bevordering van burgerzin is vaak te duur Triest geheel Ernstige zorg over stand van financiën Verkiezingen Inc id ent Kerstfeest in gevangenis en huis van bewaring slaap diep en gezond, drink UIT STAD EN STREEK E. F. Albrecht Voorts maakte de socialistische" spre ker nog enige opmerkingen qver denmei- herdenking, waar hij óf één spreker wenste, óf naast rooms-katholiekc en pro testantse geestelijken een niet-rcligieuze spreker, en over de burgerzin, voor de be vordering waarvan hij meer wilde doen. Advertentie neem rJ het zenuwsterkend tonicum In antwoord op de van verschillende zij den gemaakte algemene opmerkingen ant woordde de voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, die op sommige pun ten tamelijk diep inging. Zo belichtte hij uitvoerig het probleem van de burgerzin. Deze kan tweeledig zijn: contact van het gemeentebestuur met de burgerij via de ambtenaren en rechtstreeks. B. en W. hechten veel waarde aan de ambtelijke vor ming, ofschoon het niet gemakkelijk is, als men de zaak niet te zwaar wil laten lopen. Wat het rechtstreeks contact betreft haalde de spreker verschillende' voorbeel den aan: boekje voor jeugdige kiezers, cursussen voor jeugdleiders „Wij wil len iets dergelijks weer doen" Haar lems jaarboek, een film van de stad, eén beeldstatistiek van de begrotingen, een bijeenkomst van 23-jarigen. Voor de meeste oplossingen ontbreekt het geld. Dit geldt ook voor de aanstelling van een „public relations officer" voor de contacten met de pers „Dat kost wel vijftig mille per jaar" Wel voelde de voorzitter iets voor het. doen uitgeven van een folder voor nieuwe gemeentenaren. Overigens was het college ten aanzien van de burgerzinbevordering niet geheel een stemmig want, de heer Geluk meende dat er wel iets meer zou kunnen gebeuren. Is de overheid te langzaam? Mr. Cre mers meende, dat sommige zaken integen deel heel snel gebeuren, andere dingen kunnen nu eenmaal niet snel. Dat de over heid te duur zou zijn. ontkende de spreker. Als persoonlijke mening zei hij tèn aan dien van de 4 mei-herdenkingen, dat het misschien beter was als er door één per son of helemaal niet gesproken zou wor den. Wethouder H a p p zei, dat. Openbare 'Verken naast de leniging van de onmid- 'pllijke nood óók ruimte moet vinden voor üe werken, die ervoor zorgen, dat de ko mende generaties niet in nood komen. Wat het uitbreidingsplan Schalkwijk betreft, deelde de heer Happé mee, dat, dit spoe dig aan de raad zou worden voorgelegd. Deze plannen kunnen vaak niet eerder worden ingediend, omdat er later zoveel afwijkingen zijn. zodat teveel wijzigingen moeten worden aangebracht. Ir. A. Stoffels De heer Van L i e m t (K.V.P.) vroeg geheel onafhankelijk van zijn waarde ring voor het werk van de gemeentelijke ambtenaren of niet in vele gevallen het gemeentelijk apparaat sneller en efficiën ter kon werken. „Zou hier in Haarlem niet een dergelijk onderzoek mogelijk zijn, als onlangs in Amsterdam is gedaan?" Voorts bepleitte hij het geven v.an een stimulans aan het particuliere initiatief op het stuk van gezondheidszorg en maatschappelijk- en sociaal werk. Ook vroeg hij of niet een uitbreidingsplan voor Schalkwijk te wach ten is en of met betrekking tot stadsuit breidingen wel voldoende overleg ge pleegd wordt met diverse geestelijke stro mingen. Tenslotte maakte hij naar aan leiding van de verhouding overheid pers de opmerking of een meer regelmatig en officieus contact met de pers niet aan te bevelen was. Ook de heer Stoffels (VVD) noem de de begroting een „triest—geheel'". Hij achtte met het oog op de moeilijke finan ciële situatie van de-gemeente „de ge meentes moeten primair weten, waar zij aan toe zijn" een beperking noodzake lijk van investeringen, die een reeks uitga ven op de gewone dienst met zich mee brengen. Met betrekking tot de verhou ding overheid pers vroeg hij, of voor het contact niet een speciaal ambtenaar kon worden aangesteld De heer Spek (Prot. Chr.) toonde in stemming met het beleid van B. en W. Over de moeilijke financiële 'toestand van dé gemeente zei hij, dat het nodig zou zijn de regering en de provincie begrip bij te brengen voor de situatie van de grote ge meenten. „Vóór medio 1959 móet er een oplossing komen voor de financiële moei lijkheden", aldus de heer Spek, die eraan toevoegde, dat de gemeente haar inkom sten zelf zoveel mogelijk moet verhogen. Voorts bepleitte de Prot. chr.-woordvoer- der spoed met de annexatie van Schalk wijk, aandacht voor het aankweken van burgerzin „Kunnen wij geen bijeen komsten beleggen met 23-jarigen?" en de bevordering van actieve ontspanning voor de jongeren. Van vele kanten was nieuwsgierig ge vraagd naar de voornemens van de Paci fistisch Socialistische Partij mei betrek king tot de gemeentepolitiek. Deze vra- DE ALGEMENE BESCHOUWINGEN in de Haarlemse raad naar aanleiding van de ontwêrp-gemeentebegroting voor 1959 hadden woensdagmiddag en -avond soms een nogal geëmotioneerd karakter. Aan de ene kant waren de terug blikken, die de fractievoorzitters nog eens op de verkiezingen wierpen, luer debet aan, aan de andere kant kwam het doordat een oude controverse tussen de fracties van de Partij van de Arbeid en de K.V.P. over het gemeentelijk beleid op onderwijsgebied nog eens werd opgerakeld. De heer Schreurs (K.V.P.) voelde zich op een gegeven ogenblik ten onrechte beschuldigd door de heer Albrecht (Arb.) en diens fractiegenoot De Leeuw meende in een uitlating van de K.V.P.-spreker een belediging van de heer Albrecht te beluisteren. Het incident werd slechts na veel over en weer gepraat bijgelegd. De algemene tendens van de verschillende redevoeringen werd gekenmerkt door een grote ongerustheid lover de financiële toestand van de gemeente. Vanmiddag zal de wethouder van Financiën de gemaakte opmerkingen beantwoorden. De opmerkingen van meer algemene aard waarbij verscheidene sprekers terugkwamen op reeds bi| vorige begrotingsbehandelingen aangeroerde punten zijn gisteravond reeds door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en wethouder Happé beantwoord. De heer Albrecht (Arb.) noemde de begroting een „trieste aangelegenheid". Hfj vond bet een ernstig feit, dat de gemeente de laatste reserves heeft moeten aanboren. De beleidslijn van B. en W. achtet hij juis, maar hij keerde, zich fel tegen de circu laire van de ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën over de gemeente lijke uitgaven, waarin hij een begin van afbraak zag van een stuk redelijk voor- zieningspeil. Aan de hand van lal van voorbeelden toonde hij aan, dat hierdoor vele dringen de zaken niet kunnen worden uitgevoerd. Door al het. beknotten komt vaak „brod delwerk" tot stand, dat later betreurd wordt. Hij was van oordeel dat. een zelf standige gemeente uit een oogpunt van democratie niet. gemist kan worden. W. J. B. M. J. van Liemt schappelijk gebied van de overheid zou den worden weggenomen en aan particu lieren zouden worden overgelaten. Weinig waardering toonde deze spreker voor de houding van één der omliggende gemeen ten, die de bijdragen voor haar scholieren op Haarlemse middelbare scholen had in getrokken. (Bedoeld wordt Velsen-Red.). De verkiezingen boden ruimschoots stof tot een terugblik en een analyse. Het was allerminst verwonderlijk, dat de onderscheiden sprekers tot geheel ver schillende conclusies kwamen. Zo toonde de heer Albrecht aan de hand van zorg vuldig berekende percentages aan, dat de doorbraak een feit is, hoewel zij nog niet geheel is doorgewerkt. De P.v.d.A. heeft, in elk geval haar doorbraakkarakter al lerminst verloren, meende de socialisti sche spreker. Daartegenover was de heer Van Liemt van oordeel, dat het alle maal maar een kwestie van een groeperen van cijfers was. „In de achteruitgang van de P.v.d.A. zie ik eerder een symptoom van afbraak dan van doorbraak", vond hij, in welke mening hij werd gesteund door de heer Spek. De heer Stoffels vond de kwestie niet zo eenvoudig. Aan de hand van door hem berekende cijfers kwam hij tot een toeneming van 16 percent jongeren nu, vergeleken met 1953. Hij meende, dat zijn partij voor een groot deel van deze aanwas van jongere stemmen had gepro fiteerd. De heer Proper tenslotte zei, dat het allemaal maar een haartje had ge scheeld of zijn eenmansfractie was twee keer zo root geweest als thans. Daartus sendoor bewoog zich een principieel de bat over „doorbraak of niet", waarbij grote stukken uit de beginsel-program ma's van de verschillende partijen wer den aangehaald. Voor de Prot.-Chr. groe pering sprak daarbij, behalve de heer Spek nog de Christelijk-Historische heer Mr. M. D. Proper gen waren zó veelvuldig, dat zij de heer Dogger die bij a.fwezigheid van de heer Bovenkerk de beschouwingen voor zijn fractie hield enigszins verschrikt deden opmerken: Waarom stellen jullie deze vragen alleen maar tot ónze partij?" De vragenstellers helemaal bevredigen leek hij ons niet. toen hij een kort over zicht gaf van de doelstellingen van de P.S.P. Hij meende, dat de financiële posi tie van. de gemeenten mede zo ongunstig is door de handhaving van het militaire apparaat en achtte dan ook een omzwaai van het defensiebeleid noodzakelijk. Ditzelfde meende trouwens ook de heer Proper (Comm.) Hij vond de noodlij dendheid van de gemeente reeds een feit en raadde B. en W.: „Doe een beroep op het rijk de geblokkeerde gelden van 1948 en volgende jaren vrij te geven". Daar mee zou de gemeente er echter volgens de communistische spreker nog niet zijn, want: „Er zal daarnaast steeds gestreefd moeten worden naar een verruiming van de mogelijkheden". Over de financiële toestand sprak na mens de K.V.P. de heer Loerakker, die mét B. en W. een voorstander was van de handhaving van het verzorgingspeil en bepleitte dat bepaalde taken op maat- D. A. J. Spek Van Duin, die uitvoerig met steun van Engelse en Duitse citaten betoogde, dat de drie christelijke partijen niet waren sa mengesmolten. maar vrijwillig zijn gaan samenwerken met behoud van hun eigen principes. Overigens waren deze schermutse lingen onbetekenend in vergelijking met de controverse tussen de twee grootste fracties. De heer Albrecht had nog eens aan de opmerkingen herinnerd, die me juffrouw Bolsius die thans door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn in april had gemaakt naar aanleiding van de verwerping van de aanvrage tot stichting van een rooms-katholieke school voor de detailhandel. Zij had toen tot de wethouder van On derwijs het verwijt gericht dat het r.-k. be volkingsdeel in Haarlem naar haar me ning werd fcnachtergesteld, een mening, die toenmaals van P.v.d.A.- en andere zij de heftig werd bestreden. De heer Al brecht meende, dat hij deze kwestie, on danks de afwezigheid van juffrouw Bol- sius die bij spoedige beterschap toe wenste mocht stellen, omdat haar me ning later tijdens een K.V.P.-forumavond nog eens was herhaald. De heer Van der V e 1 cl t (K.V.P.) liet thans een verzoenend geluid horen. De op merking was destijds gemaakt onder de indruk van de teleurstelling van de ver worpen rooms-katholieke aanvrage. Het was echter zeer beslist niet de mening van de K.V.P.-fractie ten aanzien van het on derwijsbeleid in Haarlem. „Mejuffrouw Bolsius heeft in het verleden zelf herhaal delijk haar waardering voor de wethouder van Onderwijs uitgesproken," aldus de heer Van der Veldt. Minder tevreden toonde zich zijn frac tiegenoot. Schreurs. Het feit, dat de heer Albrecht zijn naam had genoemd als zijnde aanwezig geweest op de bewuste forumavond van de K.V.P.. zag hij als een persoonlijke beschuldiging. Hij meende hierin bevestiging te zien van een uit spraak van de heer J. de Kadt, die in „So cialisme en democratie" naar aanleiding van de verkiezingsuitslag had geschreven: „Er is in de P.v.d.A. groot tekort geweest van leiding en leiderschap." De heer Al brecht ontkende enigerlei beschuldiging aan liet adres van de heer Schreurs te hebben geuit en zijn fractiegenoot De Leeuw zag in de aanhaling van De Kadt een persoonlijke aanval op zijn fractie voorzitter. „Er wordt mee gezegd, dat de heer Albrecht in zijn leiderschap zou heb ben gefaald, terwijl hij meer dan een jaar door ziekte afwezig is geweest." De heer De Leeuw vroeg, hierin gesteund door de voorzitter, de heer Schreurs zijn woorden in te trekken, hetgeen deze weigerde. De atmosfeer kon nog slechts worden opge klaard door de heer Van Liemt. die zich namens de K.V.P.-fractie distancieerde van de uitlating van de heer Schreurs. Evenals vorige jaren wordt er een beroep gedaan op een ieder om een kleine bijdrage te schenken voor de kerstfeestviering in de gevangenis en het huis van bewaring te Haarlem. Men wil al diegenen, die tijdens de kerstdagen de gezelligheid van thuis zo bijzonder missen, een kleine versnapering en wat goede lectuur verschaffen. Men kan bijdragen zenden aan ds. A. J. van Rhijn, geestelijk verzorger gevangenis, Tempeliersstraat 21, Haarlem, giro 161781 en aan dr. H. van der Loos, geestelijk ver zorger huis van bewaring, Van Egmond- straat 3, Haarlem, giro 141740. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: D. Smit en T. van Stem; R.. A. Geerdink en T. Roelofs; J. J. Kuijper en C. H. Mooren; F. H, C. Middel dorp en O. M. Andrews; S. de Regt en N. B. Vos; W. H. Verloop en A. M. W. baro nesse van Utenhove. GETROUWD: R. J. Roos en N. Ruijg- rok; A. C. Snel en A. M. L. Giesberger; V. P. M. Keijsper en L. G. M. Meijer. GEBOREN: Marijke Ann, d. van C. A. de Bruijn en M. Graham: Jolanda, d. van A. Elbersen en A. Landman; Franciscus Theo- dorus, z. van A. M. J. Broekman en W. J. van Gelder. OVERLEDEN: Wed. H. Verkade-Hui- zinga, 73 jaar; C. van Onselen, 95 jaar; Wed. J. G. de Steenwinkel-van 't Vlie, 80 jaar; Mevr. J. M. van Tongeren-Diepen- daal, 78 jaar; Mej. C. L. A. Tiggers. 74 jaar: G. van Eijk, 84 jaar; F. W. Moole- naar, 52 jaar; C. van der Groen, 76 jaar; Wed. P. van Beek-Broekhoven, 89 jaar. Blo «me ndöfec; fe BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL GETROUWD J. Lowijs en M. A. Stel; W. J. Philippi en M. M. Roeien; R. G. Driessen en C. M. M. Th. Hollander. Advertentie In de Eoux de Cologne van GUERLAIN zuil U de meest bekende parfums terugvin den, waarop U zo gesteld is 5HAL1MAR, MITSOUKO, JICKY, FLEUR DE FEU, L'HEURE BLEUE. lOOcc fl 17 200cc fl 29 500ec fl 56 HAARLEM M-ison LEONARD, Wagenweg 29 Leuit PIÈRLÓT. Zijlstri*. 88 Vin NIEL, Grote Houtstraat 92 PARIS HEEMSTEDE Parfumerie ELIZABETH, Zandvoortselain 75 ZANDVOOR.T Ion. A. SUYKERBUYK, Thorbeckestrait 11 Aan dc begrotingsdebatten in de Haar lemse gemeenteraad ging gistermiddag nog een „gewone" raadsvergadering voor af, waarin één punt aanleiding gaf tot een geëmotioneerd debat. Bij het voorstel van B. en W. om het verzoek tot het verstrek ken van een verklaring van noodzakelijk heid tot het oprichten van een protestants christelijke nijverheidsschool in Schalk wijk in te willigen ontstond namelijk een woordenwisseling, waar men elkaar zo als een der leden opmerkte „met cijfers om dc oren sloeg" en waarbij tevens volgens een ander de „oude schoolstrijd om de hoek kwam kijken." Het bleek na het antwoord van wethou der Geluk en na de replieken allemaal nogal mee. te vajl.en. In plaats, van het voorstel van B. en W.'acceptéerde dé raad namelijk met dertig tegen zeven stemmen een motie van de heer Voogd (Arb.) waarin de raad na een nieuw advies van het Nederlands Economisch Instituut over deze kwestie een nieuw preadvies van B en W. verlangde. Tégen deze motie stem de de gehele V.V.D.-fractie op uitzondering van de heer Vink en de C.P.N. Zoals wij dezer dagen reeds meldden hadden B. en W. aan de raad voorgesteld de door het bestuui van de prot. chr. nij verheidsschool gevraagde verklaring van noodzakelijkheid tot het oprichten van een prot. chr. huishoudschool in Schalkwijk af te wijzen. De heer Voogd (Arb.) prees de raad gelukkig, dat men bij het beoordelen van deze kwestie de hulp had kunnen inroepen van het Nederlands Economisch Instituut. Door dit instituut had men namelijk de be schikking gekregen over een aantal con crete cijfers, die, aldus spreker, niet we zen in de richting van behoefte aan een nieuwe prot. chr nijverheidsschool in Schalkwijk. Zelfs bestreed de heer Voogd zijn betoog illustrerend met een reeks cijfers de stelling van het be stuur van genoemde school, dat er voor een dergelijke school zeker plaats was, ge zien de opbouw van de bevolking. De heer Voogd was het ten slotte ten volste oneens met het in het raadsvoorstel genoemde lid van het college van B. en W. dat van oordeel was, dat een groter op timisme voor de toekomst aan de dag ge legd mocht worden dan het rapport van het N.E.I. deed. Ook de heer Van den Berg (prot. chr.) kwam met een indrukwekkend aan tal cijfers ter tafel en deze spreker kwam tot de conclusie, dat het N.E.I.-rapport bij zonder pessimistisch was samengesteld. Temeer omdat men aldus deze woord voerder geen rekening had gehouden met het feit. dat de bestaande school in de Tetterodestraat op het ogenblik reeds overbevolkt is. In deze school wacht men S. Dogger Ten slotte werd nog enige aandacht aan de samenstelling van het. college van B. en W. gewijd. De heer Albrecht sprak van een versterking van de conservatieve krachten, de heer Van Liemt had graag gezien, dat er een zesde wethouder zou zijn benoemd, die dan uit K.V.P.-kringen moest komen. Hij achtte de K.V.P. in ver gelijking met de andere fracties tekort ge daan. Hiermee kon de heer Stoffels het wel enigszins eens zijn. maar tóch toonde de liberale spreket zich wel tevreden met de huidige samenstelling van het college. reeds vijftien jaar op uitbreiding terwijl men nu les rnoet geven in de kantines en in de bibliotheek. Men heeft op deze school, aldus de heer Van den Berg, reeds kinderen moeten weigeren omdat ei geen plaats was. Spre ker vroeg zich vei volgens af of de ouders, die bewust hun kinderen naar een prot. chr. school zonden geen recht meer had den dit principe te blijven handhaven. Daarom vooral meende hij, dat er een tweede prot. chr. nijverheidsschool dient te komen en daarom ook verzocht hij de raad de noodzakelijkheidsverklaring te verlenen temeer omdat er zeker vijf jaar overheen zou gaan voordat men met een dergelijke school gereed zou zijn. De heer B e 11 i n k (V.V.D.) was het daarentegen weer eens met het voorstel van B. en W. omdat er naar zijn mening voorlopig nog geen plaats was voor een vijfde nijverheidsschool voor meisjes en de heer K n a.p e .(K.V.R.) sloot zich na mens zijn fractie" weer aan bij de heer Van den Berg in.et.de opmerking, dat liet 'N.E:!. bijzoncfér' voorzichtig diént te zijn met de diverse ramingen. De heer Knape poneerde de stelling, dat bij het voortgezet onderwijs de ouders dikwijls meer een school met. een levensbeschou welijke grondslag voor bun kinderen kie zen dan bij het lager onderwijs. De heer Bovenkerk (P.S.P.) ver klaarde zich tegen de noodzakelijkheids verklaring omdat dit zou betekenen dat er elders in de gemeente een school, die misschien dringender noodzakelijk is, weer zal moeten wachten. De heer Spek (Prot. Chr.) viel vervol gens in een fel betoog de wethouder van Onderwijs en de V.V.D.-fractie aan. Hij sprak er namelijk zijn verwondering over uit, dat B. en W. bij het noodzakelijk ver klaren van een neutrale school in Sinne- velt geen rapport met cijfers hadden ver langd en hij noemde deze handelwijze dan ook het meten met twee maten. De prot. chr. fractievoorzitter verweet de V.V.D. het innemen van een weinig royaal standpunt. De'"heer Spek meen de, dat dc V.V.D. steeds weer bij de be handeling van problemen, samenhangend met het bijzonder onderwijs de gerecht vaardigde belangen van deze bijzondere scholen niet erkennen wil, hetgeen de heer Spek zag als een discriminatie van het voortgezet bijzonder onderwijs. De heer Proper (Comm.) zag de op lossing door het stichten van een federa tieve school in Schalkwijk. Overigens steunde de heer Proper het voorstel van B. en W. De heer Geluk, wethouder van Onder wijs, was in zijn antwoord van mening, dat men bij het beoordelen van deze moei lijke kwestie rekening dient te houden met allerlei schattingen en onderzoeken, het geen hij een vanu de redenen noemde waar om het verschijnen van dit preadvies na het binnenkomen van het verzoek van het bestuur van de prot. chr. school (in juli 1957) zo lang op zich had laten wachten. De heer Geluk was verder van oordeel, dat een noodzakelijkheidsverklaring niet te ver van tevoren dient te worden aan gevraagd omdat men dan een dergelijk verzoek niet voldoende kan motiveren. Te vens bestreed de heer Geluk enkele door de heer Van den Berg genoemde cij fers, en daarbij werd hij in tweede instan tie gesteund door de heer Voogd, die ten stelligste ontkende, dat-zijn fractie het recht van de ouders zou betwisten om de kinderen naar dié scholen te zenden, die zij zelf wensen. Spieker betreurde het zeer dat in dit debat even de oude schoolstrijd om de hoek was komen kijken. Toch wilde hij echter een motie indienen waarin B. en W. verzocht werden het Nederlands Economisch Instituut te vragen een aan vulling op het uitgebrachte rapport t.e ver vaardigen, waarbii men dan alleen reke ning zou houden met nieuwe cijfers. De heer Van den Berg juichte dit plan uiteraard toe in tegenstelling tot de heer Bettink die geen aanleiding zag om deze motie te steunen. De heer Spek sprak er daarna nog zijn verbazing over uit dat de raad naar zijn mening de tegenstrijdige argumentatie van de wethouder niet had opgemerkt. In 1954 bij het noodzakelijkverklaren van een neutrale school in Sinnevelt zou de wethouder namelijk steeds de nadruk ge legd hebben op het spreiden van de scho len met het oog op het steeds toenemende verkeer. Nu echter in 1958 noemde de heer Geluk, aldus de heer Spek. dit argument niet meer. De heer Proper verklaarde daarna nog dat de zaak naar zijn mening geen uitstel meer kon duchten, maar toen de heer Knape de steun aan de motie van zijn fractie toezegde behoefde er eigenlijk niet langer over gepraat te worden. Dat ge beurde dan ook niet. De motie werd aan genomen met dertig stemmen voor en ze ven tegen. Winkelsluitingswet Voor de behandeling van dit agendapunt had de raad al in het kort gediscussieerd over het voorstel van B. en W. om in de week voorafgaand aan Sint Nicolaas toe stemming te verlenen de winkels langer geopend te houden. De heren Van der Veldt (K.V.P.), en Albrecht (Arb.) waren daarbij van mening, dat er nu eindelijk eens een defi nitieve regeling voor deze verlating van de sluiting moest komen met het oog op de belangen van het personeel. Alle sprekers waren van oordeel, dat de werknemers- en werkgeversorganisaties nu eindelijk eens een bevredigende oplossing voor dit pro bleem dienen te vinden en de wethouder van Economische Zaken, de heer Schip pers, verklaarde zich in aansluiting op deze opmerkingen gaarne bereid even tueel een bemiddelende functie bij deze onderhandelingen in te nemen. De overige raadstukken werden bij hamerslag of na ampele discussie alle aanvaard. Adnprtpritip Voor gezondheid en ge noegen is alléén het beste goed genoeg. Koffie Hag, deenigecoffeïnevrijekoffie met een 50-jarige wereld reputatie zal elke fijnproe ver bekoren. KOFFIE HAG coffeïnevrij spaart hart en zenuwen Importeur: HAG Verkoopkantoor Haarlem - Postbus 619 Nieuws in het kort Aafje Heynis zal hedenavond, op de uitvoering van Koor Katholiek Haarlem, de altzangeres Roos Boelsma vervangen in het Magnificat van Bach en het Gloria van Vivaldi. Contactavond „De Straalpyp". De Heemsteedse brandweervereniging „De Straalpijp" zal dinsdagavond in gebouw „Nieuw Berkenrode" een contactavoiKl houden. Men heeft zich hiervoor verzekerd van de medewerking van twee prominente brandweerdeskundigen: namelijk de heer H. Bloem van de Rijksbrandweerschool en de heer J. Wolfert uit Hoofddorp. Eerst genoemde zal een lezing houden over het onderwerp: „De verbranding en de blus sing met in hoofdzaak de blusstof water", waarna de tweede een aantal interessante films zal vertonen. De jaarvergadering is vastgesteld op donderdag 11 december. Gevangenispredikant. De afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen vrouwenbond zal vrijdag 28 november in het Hervormde jeugdhuis achter de Her vormde kerk haar maandelijkse bijeen komst houden. Ds. H. van der Loos uit Haarlem zal spreken over het onderwerp: „Ervaringen als gevangenispredikant". Feest voor bejaarden. De Algemene bond van ouden van dagen in Haarlem geeft op vrijdag 28 november een feest avond in het HJMV-gebouw aan de Lange Margarethastraat. Een cabaretgezelschap uit Zaandam verzorgt het gezellige pro gramma.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5