y niet missen geen dag!! Rijwielhnis „WILHELMINA" 08 krant kunt St. Nicolaas cadeaus! SPEELGOED HENK REEDIJK Sint licolaas qesdïenken „Times" interviewde Subandrio BROKX 'T WONDER VAN HAARLEM Amerikaanse magazijnen in Cuba gebombardeerd Toestand in de Soedan Pravda neemt Boelganin op de korrel EOKA-leider gesneuveld bij Britse overval in Nicosia „Een meisje om te stelen" voor r.-k. Culturele Kring R.-k. Toneel ver. „Benne- broek" bestaat 12 Va jaar Films voor r.-k. vrouwen Mej. mr. Th. Lemaire over de wereld van morgen Londen blijft het Rapaeki- plan afwijzen J. Hesseling benoemd tot tuinbouwkundig adviseur in Nieuw Zeeland C.J.M.V. viert in januari haar gouden feest Weer twaalf huizen klaar A.B.V.A. akkoord met maandsalarissen Tennisclub Zandvoort Scheepvaart GOEDKOOP VLEES Vanaf II.- per week Grote sortering RIJWIELEN Simplex, Vèstirig* WASMACHINES mló?Etebe,e' Erres' CENTRIFUGES Miele, Scharpf GASFORNUIZEN Inventa GASCOMFOREM Conforta, Haller GEYSERS Jüncker, Fasto STOFZUIGERS KEUKENUITZETTEN emaille en aluminium SERVEERSET Kat PETROL HAARDJES ciarus AUTOPEDS, KINDERDRIEWIELERS STRIJKBOUTEN A.E.G., Ruton, Philips STRIJKTAFELS Egalite EL. KOFFIEMOLENS Philips, Tornado EL. SCHEERAPPARATEN Philishave HOOGTEZONNEN Philips INFRAPHILLAMPEN pumps KERSTBOOMVERLICHTING Philips Voor al deze artikelen regelen wij de betaling prettig, zonder banktussenkomst Verder grote sortering RIJWIELLAMPEN, STUUR-, ZADEL- en DUBBELE TASSEN, ZAKLANTAARNS in diverse soorten enz. enz. KROCHT 6-8 t.o. Hema - Telefoon 10353 ruimere keuze deskundig advies DONDERDAG 2 0 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 LONDEN (AFP) De woensdag uit de Verenigde Staten in Londen aangekomen Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, heeft donderdag in een gesprek met de „Times" verklaard: „Ik zeg nadrukkelijk, dat Indonesië niet voornemens is geweld (jegens Nederland) te gebruiken, tenzij het wordt aangeval len, of de Nederlandse autoriteiten in West-Nieuw-Guinea zouden pogen het hui dige Indonesische bewind door ondergra ving te ondermijnen". Hij vervolgde: „Wanneer er in Indone sische verklaringen over een andere koers wordt gesproken, betekent dit een krach tiger uitvoeren van de tegen Nederland getroffen economische maatregelen. Er zal geen vergoeding voor de door de Indo nesische autoriteiten overgenomen Neder landse bezittingen worden betaald, tenzij een regeling wordt getroffen met betrek king tot de Indonesische aanspraken op West-Nieuw-Guinea". Minister Subandrio maakte ook duide lijk, dat Indonesië zich zou verzetten te gen elke poging der Nederlandse regering, om de soevereiniteit over West-Nieuw- Guinea aan een andere staat over te dra gen, of het gebied onder beheer van de UNO te plaatsen. De vertegenwoordiger van de „Times" kreeg de indruk, dat de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken niet hoop vol was gestemd wat betreft de vooruit zichten op Britse economische hulp. Hij had klaarblijkelijk echter wel vertrouwen in het resultaat der besprekingen, die hij kortgeleden in de Verenigde Staten met zijn Amerikaanse ambtgenoot Foster Dul les en met de president van de Amerikaan se „Export-importbank" heeft gevoerd en die gingen over economische hulpverle ning aan Indonesië. Dr. Subandrio besloot met de medede ling, dat hij hoopte in februari 1959 Austra lië te bezoeken, „nadat er een nieuwe Australische regering aan het bewind is gekomen". „Ik hoop bij die gelegenheid in staat te zijn het in Australië wijd vei ei- de inzicht, dat de Indonesische regering onder communistische invloed staat, te matigen. Ik verklaar nadrukkelijk, dat In donesië strikt neuraal is en slechts zijn on afhankelijkheid wil bewaren", verklaarde hij. Werk van Fidel Castro? WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld, dat niet nader geïdentificeerde vliegtuigen magazijnen van de Nicaro- nikkelmynen in Noordoost-Cuba, die het eigendom van de Amerikaanse regering zyn, hebben gebombardeerd. De woordvoerder verklaarde, dat de Amerikaanse ambassade te Havana heeft gemeld, dat geen Amerikanen aan hst bombardement ten slachtoffer zijn ge vallen, maar dat er vermoedelijk zware schade is aangericht. De Nicaro-nikkelmijnen liggen in de provincie Oriënte, waar zich de hoofd macht bevindt van de door Fidel Castro geleide -opstandelingen. KHARTOEM (UPI) Generaal Abboed heeft vandaag op de koran zijn ambtseed afgelegd als premier van Soedan, en de leden van de ministerraad zijn eveneens beëdigd. Abboed heeft een dekreet uitge vaardigd waarbij de leden van de vorige regering hun bewegingsvrijheid terugge geven wordt: zij mogen doen wat zij wil len en gaan waar zij wensen. De Verenigde Arabische Republiek heeft de nieuwe regering woensdag erkend. De ambassadeur te Khartoem bracht boven dien een persoonlijke boodschap van pre sident Nasser over aan premier Abboed, behelzende de „warme hoop", dat het nieu we bewind met de V.A.R. zal samenwer ken. Intussen begroeten de bladen in Cai ro op voorzichtige wijze de Soedanese staatsgreep en zij schrijven, dat deze niet kon uitblijven omdat de corruptie haar cli max bereikt had. LONDEN, (Reuter) Groot-Brittannië heeft het nieuwe regime in Soedan erkend, aldus heeft de Soedanese zender van Om- doerman woensdagavond gemeld. Ook de regering van Etiopië heeft officieel be richt gezonden van de diplomatieke erken ning welke is verleend aan het nieuwe re gime. Verder is het voornemen om het nieuwe bewind te erkennen te kennen ge geven door de Amerikaanse en de Franse regering. LONDEN (UPI) Het Russische par tij-orgaan Pravda heeft nieuwe aanvallen gedaan op ex-premier Boelganin en ande re leden van de „anti-partij groep", waar mee Boelganin verleden week voor het eerst vereenzelvigd is. Volgens de Pravda hebben Boelganin en de zijnen getracht de ontwikkeling van de Sovjet-Unie te remmen. De anderen uit die groep waren ex-premier Malenkov, de vroegere vice- premier Kaganovitsj en de voormalige mi nisters van Buitenlandse Zaken Molotov en Sjepilov. In diplomatieke kringen te Moskou ver luidt dat Boelganin van zijn functie als voorzitter van de economische raad in Stavropol is ontheven. Boelganin werd en kele maanden geleden naar deze stad in de Kaukasus gezonden, nadat hij het pre mierschap had verloren. NICOSIA (Reuter) Kyriakos Matsis, de leider van de Grieks-cyprische ver zetsorganisatie EOKA in Noord-Cyprus is door Britse veiligheidstroepen gedood, zo is officieel in Nicosia bekendgemaakt. Matsis, op wiens hoofd een prijs van 5.000 gulden stond, werd te Nicosia in zijn schuilplaats ontdekt. Twee mannen die bij hem waren, gaven zich over. Bij de operaties in Noord-Cyprus is een tweede EOKA-leider gearresteerd, op wiens hoofd eveneens een prijs van 5.000 gulden stond. Hifiegom De toneelgroep Studio uit Amsterdam heeft woensdagavond in de zaal van hotel „Flora" in Hillegom onder auspiciën van de Katholieke Culturele Kring een op voering gegeven van het blijspel van Jack Popplewel (vertaling Wim Kubbenga): „Een meisje om te stelen". De Culturele Kring heeft voor een ple zierige avond gezorgd. Met veel charme en op vlotte wijze heeft de toneelgroep dit spel voor het voetlicht gebracht. Penelope Shawn een meisje uit een roemrijk ge slacht vaninbrekers, waar de hele geschiedenis om draait, werd voortreffe lijk vertolkt door Dore Smit. Zij wist een juiste typering te geven van het bekoor lijke meisje. In Erik Plooyer, als David Warren vond zij een tegenspeler met veel routine die in staat was aan dit spel een boeiend en tevens amusant karakter te geven. Door het noemen van deze twee hoofd figuren doen we zeker niet tekort aan het spel van de overigen, want Eduard Pal mers, Emmy van Swoll. Jaap Hoogstra en Stefan Felsenthal j gaven een goede ver tolking van de kléinere rollen. De voorzitter van de Culturele Kring, de heer C. van Leeuwen, heeft de spelers een bloemenhulde gebracht. De r.k. toneelvereniging „Bennebroek" herdenkt op zondag 23 oktober de dag waarop zij 12Vi jaar geleden door de he ren J. v. Egmond, wijlen W. v. d. Meij, B. Blom, W. Lammerse en W. van Lierop werd opgericht. Vastgesteld kan worden dat „Bennebroek" de sympathie van velen heeft verworven. Voor het amateurtoneel heeft de vereniging verdienstelijk werk ge leverd hetgeen is gebleken ten tijde van het toneelconcours in 1948, uitgeschreven door de K.A.B. te Lisse ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Van de elf prij zen gingen er toen tien naar Bennebroek. De viering van het koperen jubileum wordt zondag begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, gevolgd door een feestelijk ontbijt in het r.k. Verenigingsgebouw. Des avonds wordt in hetzelfde gebouw een feestvoorstelling gegeven van het toneel spel „Heb ik u niet eens eerder gezien" van Ed Terlingen en Henk Bakker. In de geheel vernieuwde grote zaal van het r.k. Verenigingsgebouw in Benne broek hield de r.k. Vrouwenbeweging een filmavond. Na het welkomstwoord van de presidente, mevrouw Van Riet-Gis bergen opende pastoor Kok de bijeenkomst met gebed. De eerste film over Afrika, getiteld „De dag breekt aan", gaf een beeld over de groei van het katholicisme in dit wereld deel. De zorg van de missionarissen bij de opvoeding van de jeugd en de medische verzorging, waarbij zij worden bijgestaan door zusters van de Medische Missiërac- tie. Na de pauze kreeg men in de Franse film „Een dag in Lourdes" een indruk van de gang van zaken in deze bedevaart plaats en wat er moet gebeuren, voordat een plotselinge genezing als een wonder wordt aanvaard. Het meest indrukwek kend was wel de lichtprocessie, welke voortreffelijk was vastgelegd. Ter gelegenheid van de Vrouwendag van de Partij van de Arbeid sprak op een bij eenkomst in „De Witte Zwaan" te Lisse, voorgezeten door mevrouw W. v. Leeuwen- Schot, mejuffrouw mr. Th. Lemaire over het onderwerp „De wereld van morgen is onze zorg van nu". Spreekster wees op het verband tussen dezë leuze en het* psalmwoord: Ih het heden ligt het verleden, in het nu wat worden zal. Er is echter te veel neiging om naar het verleden te kijken. Alles, ook de partij, moet zich voortdurend aanpassen en niet op haar lauweren gaan rusten. Door de on rechtvaardigheid in de wereld is de socia listische beweging ontstaan. De tegenstel lingen zijn tegenwoordig wel minder, maar nog niet geheel weggenomen. Daarom moet ook bezitsvorming worden gestimuleerd, de P.v.d.A. ziet deze echter anders dan de K.V.P.; deze laatste gebruikt lapmiddelen, aldus mr. Lemaire. De spreekster kwam vervolgens op het probleem der vrijetijdsbesteding, vooral in verband met een tendens naar een kortere werkweek. Hoe zal deze vrije tijd worden besteed? Daarvoor is ook ruimte nodig en dat is een van onze zorgen voor de toe komst. Na gesteld te hebben dat wij. behalve de achtergebleven gebieden in het eigen land, ook moeten denken aan die elders in de wereld, zei spreekster dat deze hulp niet alleen politiek en economisch van be lang is. maar ook solidariteit en gerechtig heid bewerkt. Bij die hulp moeten wij ook de vrijheid van anderen eerbiedigen; vrij heid en verdraagzaamheid zijn elkanders complementen, zo besloot mejuffrouw mr. Lemaire haar toespraak. Na de pauze volgde rleclamatie van pro za en poëzie door mevrouw Klein-van Oosten. LONDEN (Reuter) De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd heeft in het Lagerhuis verklaard niets te voelen voor een ontwapeningsplan, dat het militaire veiligheidsevenwicht ten nadele van het Westen wijzigt. Hij zei dit naar aanleiding van een vraag van Labour om de Britse politiek te hei-zien met het oog op het gewijzigde voorstel van de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Adam Rapacki, voor een geleidelijke ontwape ning in Midden-Europa. In februari vertrokken de heer en me vrouw J. Hesseling en B. Hesseling-Sloot- beek vanuit Lisse naar Nieuw Zeeland als emigranten. Zij hebben daar hard aange pakt en hoewel het hun niet cadeau werd gegeven ging het hen daar vrij voorspoe dig zodat de heer Hesseling weldra wat land kon kopen en een eigen huis bouwen. De heer Hesseling stamt uit een tuin mansgeslacht, zijn vader, die nog in Lisse woont, was jarenlang tuinbaas van Huize Pius. Tussen de noodzakelijke werkzaam heden voor zijn levensonderhoud door heeft de heer Hesseling zich in Nieuw Zee land op de studie geworpen en het resul taat daarvan is geweest dat hij korte tijd geleden werd benoemd tot tuinbouwkun dig ingenieur, belast met het fruit-onder- zoek, speciaal van druiven. Deze benoe ming is geschied door het Nieuw Zeeland- se gouvernement. Het echtpaar heeft in het nieuwe land ook bekendheid gekregen doordat in hun gezin de eerste emigrantentweeling in dat land werd geboren. Vier kinderen telt het gezin nu, juist dezer dagen kwam bij grootvader Hesseling het telegram dat nummer vier was gearriveerd. De standplaats van de heer Hesseling is New Plymouth, waar een woning door de regering beschikbaar is gesteld. Het eigen huis dat hij bouwde heeft hij dus maar verkocht. De C.J.M.V. in Lisse heeft grootse plan nen voor de herdenking van het vijftig jarig' bestaan, dat op 1 januari 1959 zal plaats hebben. Op 18 januari zal deze her denking tijdens een speciale kerkdienst worden gehouden, waarin zal voorgaan ds. Jongeboer, die wordt ingeleid door ds. Pettinga. Op 21 januari zal de feestelijke herdenking plaats vinden in gebouw Re- hoboth aan de Achterweg om half acht des avonds. Er zal ook een gedenkboek wer den uitgegeven, verlucht met foto's die een historisch overzicht zullen geven en waaraan medewerken de bondsvoorzitter ds. J. v. Heerde, de oud-afdelingsvoorzit ter B. v. d. Linden, de huidige voorzitter, de heer J. v- d. Pol, ds. Jongeboer uit Apeldoorn en ds. Pettinga uit Lisse. De op richter van de afdeling was destijds ds. Snethlage, herv. predikant te Lisse. Op 21 januari zal een zelfgemaakte revue wor den opgevoerd, waarvan Jo Hul de geeste lijke vader is. Daarna wordt een toneel stuk in twee bedrijven voor het voetlicht gebracht, getiteld „De witte vaas". Begin van deze week zijn in Zandvoort twaalf zgn. „premie-woningen" opgele verd. gelegen aan de Linnaeuslaan en ge bouwd voor rekening van de woningbouw vereniging „Eendracht maakt macht". De bewoners kunnen nog deze week de nieu we woningen betrekken. De afdeling Zandvoort van de Algemene Nederlandse bond van ambtenaren heeft zich tijdens een druk bezochte ledenver gadering beraden over het voorstel van het gemeentebestuur, om alle weeklonen van ambtenaren met ingang van 1 janua-» ri in maand-salarissen om te zetten. Na een uitvoerig debat werd het voorstel in principe aanvaard, echter zal aan het col lege een andere regeling van overgang worden gevraagd dan B. en W. zich had den voorgesteld. Dezer dagen hield de tennisclub „Zand voort" in hotel Keur in Zandvoort een buitengewone ledenvergadering. Het voor stel van het bestuur om haar park uit te breiden met twee tennis-banen, waardoor de vereniging het volgend seizoen de be schikking krijgt over vijf banen, werd met algemene stemmen aangenomen. Het be nodigde kapitaal hiervoor, alsmede het bedrag voor uitbreiding van de zit-accom- modatie werd geheel door een aantal le den renteloos als lening beschikbaar ge steld. Het ligt in de bedoeling de maanden juli en augustus banen te verhuren aan bad gasten, en als evenement een badgasten- toernooi te organiseren. Ook de jeugd- training kan door deze uitbreiding krach tiger ter hand worden genomen. Door de uitbreiding is het eveneens mo gelijk een beperkt aantal nieuwe leden aan te nemen. „SANDEVOERDE" SPEELT De toneelgroep „Sandevoerde" in Zand voort zal op zaterdag 13 december in res taurant „Zomerlust" een opvoering geven van „De kat moet dood", een thriller door Roland Pertwee en A. Dearden in de Ne derlandse bewerking van P. A. Spijkerman, J. W. Rebel en S. T. Stap. De regie is in handen van de heer Jos Dröse. Aalsdijk, 19 v. Djakarta n. Saigon. Aardijk 19 v. Rotterdam n. Jacksonville. Adonis, 20 te Amsterdam. Agamemnon, 19 te Rotterdam. Aibireo, 19 290 m. z.o. Mombasa n. Mtwara. Alblaserdijk. 18 te Coatzacöalcos. Algol, 19 v. Rosario n. Buenos Aires. Alhena, 19 te Santos verwacht. Alioth. 21 te Las Palmas verwacht. Almdijk. 20 te Havana verwacht. Alnati, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat, 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Ampenan, 20 te Houston. Amstelland, 19 210 m. n.w. Lissab. n. St. Vincent. Amstelpark, 19 10 m. z.w. Kreta n. Port Said. Amstelsluis, 19 19 m. n.o. Bizerta n. Aden. Amstelstad, 19 v. Suez n. Bahrein. Andijk-, 19 850 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Ar.golakust, pass. 19 Ushant n. Freetown. Annenkerk, 19 v. Amsterd. n. Bremen/Hamburg. Appingedijk, 20 te Norfolk. Arendsdijk, pass. 19 Kp. Hatteras n. Antwerpen. Arendskerk, 21 te Singapore verwacht: Arnedijk. 19 te Houston verwacht. Artemis, 19 te Port of Spain. Asterope, 19 te Rotterdam. Asmidiske, 19 v. Baltimore n. Amsterdam. Asterope, pass. 18 Startnoint n. Rotterdam. Astrid Naess, 19 v. New York n. Las Piedras Attis. 19 te Antwerpen. Balong, 19 50 m. n.o. Kp. Degata n. Amsleriam Balticborg, 19 te Amsterdam. Bantam, 19 130 m. n. eil. Morotai n. Sorong Batu, 20 te Singapore. Baud, 19 230 m. z. Hongkong n. Hongkong. Bintang, 19 v. Boston n. New York. Blitai-, verm. 19 v. Bremen n. Rotterdam. Bloemfontein, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Eritsum, 19 210 m. o. Kreta n. Port Said. Caltex Arnhem. 19 33 m. n. Algiers n. Pernis. Caltex Eindhoven, 19 te Suez. Calt. Leiden, 18 t. ank. rede Liverpool n. Dingle. Call. Nederl., 19 240 m. z.z.o. Mahe n. Mauritius. Caltex Pernis, 19 630 mijl z.z.o. Colombo naar Fremantle. Caltex Rotterdam, 19 v. Suez n. Perzische Golf. Calt. The Hague, 19 v. Canvey Isl. n. Immingham. Camerounkust, 19 te Freetown. Carillo, 19 400 m. z. La Pazz n. Guayaquil. Castor. 18 440 m. n.o. Barbados n. Port of Spain. Celebes, 19 v. Amsterdam n. Bremen. Ceronia, 19 v. Calcutta n. Singapore. Charis, 20 te La Guaira. Cir.ulia, 18 300 m. n.w. Finisterre n. Cuvagao. Clavella, 19 uit Kielerkanaal n. Stockholm. Colytto, 19 160 m. o.z.o. Fayal n. Curasao. Ccricepcion, 18 100 mijl w.n.w. Kaap Blanc naar Ascuncion. Congokust, 19 v. Amsterdam n. Antwerpen. C.oolsingel, 19 te Philadelphia. C'orilla, 19 125 m. o.z.o. Colombo n. Madras. Cradle of Liberty, 19 800 m. z.w. St. Helena naar Philadelphia. Dalerdijk, 19 te Port Everglades verwacht. Daphnis, 20 te La Guaira. De Eerens, 19 v. Abadan n. Bahrein. Delft, 19 v Trinidad n. Bremen. Diemerdijk, 19 te Londen verwacht. Dordrecht, 3/12 te Rotterdam verwacht. Dorestad, 19 te Punta Cardon. Doris, 20 v. Georgetown n. Amsterdam. Eenhoorn, pass. 20 Gibraltar n. Crotone. Ena, 20 te Recife. Eos .19 100 m. n.w. Tunis n. Ceuta. Etrema, 20 v. Malta n. Tripoli. Friesland KRL. 18 220 m. o. Trinidad n. Kaapstad. Friesland SSM, 19 dw. Oporto n. Rotterdam. Gaasterkerk, 19 130 m. o. K. Mambodia n. H'kong. Ganymedes, 20 te Amsterdam. Garoet, 20 te Le Havre. Giessenkerk. 20 te Rotterdam. Heemskerk, 28 te Aden verwacht. Helena, 19 160 m. w. Ouesant n. Amsterdam. Hera, 19 te Corinto. Hersiha, 20 te La Guaira. Ilestia, 19 v. Cristobal n. Cartagena Col. Hilversum. 18 240 m. n.n.o. Curagao n. Landsend. Hispania, 20 te IJmuiden. Holendrecht. 30 te Rotterdam verwacht. Hoogkerk, 19 130 m. o.z.o. Str. Messina n. P. Said. Hydra, pass. 19 Guernsey n. Amsterdam. Iberia, 19 v. Stettin n, Riga. Japara KRL, 18 v. Iskenderun n. Beyrouth. Jason, 19 v. Ponce n. Antwerpen. Java, 19 geankerd nabij Labuan. Joh. v. Oldenbarnev., 19 v. Surabaja n. Tj. Priok. Joseph Frering, 18 te IJmuiden. Jupiter. 19 70 m. n.o. Alexandrië n. Beyrouth. Kaap Hoorn, 19 70 m. o. Malta n. Port Said. Kalydon, 19 te Stockholm. Kara, 19 te Rotterdam. Karachi, 19 325 m. o.n.o. Aden n. Halifax. Karimata, 18 v. Halifax n. Syracuse. Karimun. 20 v. Suez n. Damman. Karsik, 19 v. Fremantle n. Auckland. Kenia, 19 400 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kertosono, 19 v. Rotterdam n. Houston. Khasiella. 19 te Texascity. Kieldrecht, 23 te Aden verwacht. Kinderdijk. 20 te Rotterdam. K'loosterdijk. 19 te Antwerpen. Kopionella, 20 v. Rotterdam n. Stanlow. Korenia, 19 v. Nordenham n. Rotterdam. Kosicia, 20 te Baytown. Kreeft, 19 75 m. z.z.w. Kp. Finisterre n R'dam. Laertes. 19 90 m. o. Port Sudan n. Suez. Lar.gkoeas, 19 te Swettenham verwacht. Laurenskerk, 19 40 m. n.n.o. Casquets n. Gibraltar. Lawak, 19 te Malaga. Lekhaven. 19 te Vitoria verwacht. Leto. 21 te Belfast verwacht. Leopoldskerk, pass. 19 Ras Madraka n. Suez. Limburg, 19 te Balikpapan. Lindekerk, 19 80 m. z. Finisterre n. Hamburg. Lissekerk, 19 te Suez. Loosdrecht, 20 te Kuwait verwacht Lutterkerk, 19 240 m. n.o. Aden n. Dubai. Maasdam, 20 te New York. Maashaven. 19 25 m. n.w. Finisterre n. L. Palmas. Maasland. 19 100 m. z.z.w. Finist. n. Amsterdam. Maetsuycker, 19 240 m. z.z.o. Christmas ei). naar Fremantle. Malea, 19 188 m. z.w. Rangoon n. Pladju. Mapia, 19 180 m. z.w. Formosa n. Tsingtao. Marnelloyd, 18 v. Abadan n. Bahrein. Maureen. 19 te Jacksonville. Medon. 19 te Ned York verwacht. Meer :erk. 19 te Bremen. Megrez N, 19 80 m. z.w. St.Sebastian n. Casablanca Mentor, 19 te Kp. Hailien verwacht. Merwelloyd, 20 te Manilla. Mitra, 19 dw. Scheveningen n Curagao. Molenkerk, 19 480 m. n.n.o. St. Helena n. L. Palm. Mijdrecht, 27 te Houston verwacht. Miiiderkerk. 19 v. Bremen n. Hamburg. Musilloyö. 20 te Genua. Myladv, 19 120 m. w.z.w. Gironde n. Bordeaux. Naess Lion. 19 40 m. w.n.w. Algiers n. Port Said. Nanusa, 19 in Suezkanaal n. Port Said. Nestor, 19 te Mobile verwacht. Nias, 19 te Hamburg. Nijkerk, 19 v. Genua n. Port Sudan. Oldekerk, 19 380 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Omala, 19 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Oostkerk, 19 te East-London verwacht. Ootmarsum, 19 v. Bremen n. Hamburg. Oranje, pass. 20 Minikoy n. Colombo. Oranjefontein, 19 te Amsterdam. Osiris. 18 365 m. n.w. Curagao n. Maracaibo. Ossendrecht, 19 t.e Baltimore verwacht. Ouwerkerk, 19 v. Shanghai n. Nagoya. Parkhaven, 1.9 te Buenos Aires v. Santos. Pendrecht, pass. 19 Sir. Florida n. Beaumont. Peperkust. 18 te Hamburg. Perna, 19 220 m. n.o. Colombo n. Abadan. Pieter S. 19 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 19 v. Surabaj n. Makassar. Polydorus, pass. 19 Malta n. Port Said. Prins der Nederl.. 19 v. Santiago n. Cd. Trujili0 Prins Frederik Willem. 20 te Threerivers. Prins Willem v. Oranje, 19 v. R'dam n.-Montreal Prins Johan Willem Friso, 19 v. Newport News naar Bergen Noorw. Pr. Willem V, 19 95 m. n.n.o. Ouess. n. Valencia. Reyniersz, 20 Port Swettenham v. Singapore. Roepat 19 260 m. w. Guardafui n. Belawan. Rondo, 18 v. Lourenco Marques n. Beira. Rijndam, 19 te Rotterdam. Salatiga, 20 v. New Orleans n. Houston. Sarangan. 19 v. Panamakanaal n. Ras Anlos. Scherpendrecht, 20 te Piraeus verwacht v. Napels Schie, 20 te Alexandrië. Schiedijk, 19 90 m. w. Ouesant n. New York. Seven Seas. 22 te Cowesrede verwacht. Siberoet, 20 te Rangoon verwacht. Silindoeng, 19 v. Timordilly n. Brisbane. Sliedrecht, 15 te Suez verwacht. Scestdijk, 19 te Bremen v. Hamburg. Solon, 20 te Curagao. Stad Arnhem, 19 in sluis Holtenau n. Lulea. Stad Gouda, 19 26 m. o. Startpoint n. IJmuiden. Stad Haarlem, 19 65 m. z.w. Finisterre n. R'dam. Stad Rotterdam, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam Stad Schiedam, 19 300 m. w. Bordeaux n. R'dam Stad Utrecht, 19 340 m. n. Azoren n. Baltimore. Stad Vlaard., 19 170 m. n.o. Standlandet n. Antw, Stanvac Benakat, 19 v. Sungeigerong n. Bangkok] Statue of Liberty, 19 35 m. z.w. P. Elisabeth naar Philadelphia. Sleenwijk, 19 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Stentor. 18 180 m. z.w. Landsend n. Bridgetown. Straat Lombok, 19 v. Dar Es Salaam n. Beira. Straat Soenda, 19 v. Maceio n, Tristandacunha. Sunetta, 1.9 v. Balikpapan n. Manilla. Tabinta, 19 395 m. z.o. Suez n. Suez. Tara, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Tarakan, 19 te Newport News verwacht- Tegelberg, 19 130 m. o. zuidpunt Madagascar naar Lourenzo Marques. Telamon, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Theobaldius, 19 310 m. z.w. Bombay n. Singapore. Thelidomus, 19 80 m. n. eil. Labuan n. Anacortes. Teucer, 19 180 m. n.o. Benghazi n. Alexandrië. Themis, 19 te Savannah verwacht. Tubadak, 19 v. Hongkong n. Djakarta. Tjikampek. 19 180 m. w.z.w. Okinawa n. H'kong, Tomocyclus, 20 te New York. Tomori, 19 130 m. w. Colombo n. Belawan. Utrecht, pass. 18 Gibraltar n. Bona. Van Noort. 21 te Auckland verwacht. Vivipara. 19 80 m. o.n.o. Fartak n. Mena Al Ahm. Vlist, 19 te Baltimore. Waal. 19 te Tabarka. W. Alton Jones, 19 55 m. z.o. Malaga n. Mena. Waiwerang, 19 230 m. z.o. Manilla n. Darwin. Waterman, 19 v. Las Palmas n. Amsterdam. Westertoren, 19 v. Curagao n. San Lorenzo. Will. Barendsz, 19 450 m. z.w. St. Helena n. K'stad. Willemstad. 20 v. Madeira n. Plymouth. Witmarsum, 19 v. Hamilton n. Houston. Woltersum, 19 te Jacksonville verwacht. Wonosari. 20 te Belawan verwacht. Zeeland, 19 42 m. o. Sabang n. Colombo. Zuiderkruis. 20 te Sydney. Zwijndrecht, 3/12 te Baltimore verwacht. KLEINE VAART Eljo, 18 10 m. o.z.o. St. Vincent n. Nemours. Flevo, 19 v. Boulogne te Felixtowe verwacht. Heerengracht, 19 v. Antwerpen n. Kotka. Joost, 19 te Stockholmerseren n. Gefle. Jupiter, 19 50 m. w. Scillys n. Belfast. Keizersgracht, 18 v. Mantyluoto n. Amsterdam, Lijnbaansgracht, 18 te Mantyluoto. Mare Liberum, 20 v. Dublin te Rouaan verwacht, Phidias, 19 160 m. z.w. Ushant n. Rotterdam. Plato, 19 50 m. z.w. Oporto n. Antwerpen. Ponza. 18 75 m. n.n.w. Texel n. Huil.- Quo Vadis, 16 v. Liverpool te Fowey. Strabo, 19 5 m. z.w. Noordhinder n. Amsterdam, SLEEPVAART Zeeland, 20 350 m. n.w. Bermudas n. Korramshar. Barentsz Zee. 18 v. Maassluis n. de Noordzee. Blankenburg, 14 te Dover. Gele Zee. 15 v. Falmouth n. New Orleans. Tam Konijn p. st. Duinkonijn p. st. f 5.— f 3.50 Poelier W. KUIPER P. KIESSTR. 13. Tel. 17090 Enorme sortering Tornado artikelen Keukenuitzetten Glas, porselein Luxe Huish. artikelen Kinderrijwielen Driewielers Autopeds De grootste keus bij: MARNIXSTRAAT 45 Tel. 51817 Meisjesrokken, tinneroy v.a. f 8.90 Meisjes en jongens jacks v.a. f 18.50 Meisjes en jongens Monty coats v.a.f 27.95 Meisjes en jongens broeken, lang v.a. f 5.95 Dames-, Heren- en kindershawls Handschoenen, wol, stretch en nappa Dames-, Heren- en Kinder wollen vesten en pullovers HUGEK WOLKDSTR 58 Tel 61721 In meer dan 44.000 gezinnen worden vanavond de avertenties op deze pagina gelezen -Hf

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6