Mlphenaar grammofoonplaten Belangrijke stijging van omzet en winstmarge bij Philips Panda en de olie-boertjes 5 0. kom er I I eens kijken l voor Aanhoudende progressie Geringe verkrapping van de geldmarkt Wereldnieuws Nog geen depressieactiviteit Weekstaat Nederlandsche Bank 2 KRUISWEG 49 HAARLEM TELEFOON 11552 PARAPLU I ES SCHOTH Senembah wil elk redelijk bod op aandelen overwegen EGKS-schrootmarkt per 1 december weer vrij Gemeentebank komt met nieuwe obligatielening Emissie Joannes de Deo sterk overtekend Koersdalingen te Londen en Frankfort Prospectus van Heinekens emissie van f 5 miljoen (Llft-Skuituiria Levensonderhoudskosten in West-Europa Beneluxministers komen op 2 december bijeen Rusland belooft beperking van tinexport Gesprek over walvisvaart te Londen hervat PeeluCloppenburg WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 Advertentie (Van onze financiële medewerker) Ook het derde kwartaal van het lopende jaar staat bij Philips weer in het teken van de progressie. De omzet heeft 854 miljoen bedragen, dat is ruim 100 miljoen meer dan in het zelfde tijdvak van 1957 en ruim 80 miljoen meer dan in het tweede kwar taal 1958. Daar ook de winstmarge is gestegen (van 5,5 percent tot 7 per cent) is de winst, na aftrek van be lastingen, niet minder dan 43 percent groter dan het vorig jaar, namelijk 60 miljoen tegen toen 42 miljoen. Over negen maanden heeft de omzet 2.402 miljoen bedragen tegen het vo rig jaar 2.149 miljoen; de winst na aftrek van belastingen is nu 151 mil joen tegen 122 miljoen in 1957. Dit resultaat is wel zeer bevredigend, vooral omdat de omzetstijging op na genoeg het gehele produktieprogram- ma betrekking heeft, zij het ook dat de boventoon bij de televisie-appa raten ligt. De stijgende omzet brengt uiteraard de noodzakelijkheid van grotere voorraden met zich, welke thans, ook in verhouding Advertentie dames heren Gr. Houtstraat 47 - Haarlem Telefoon 18036 In de tweede buitengewone algemene ver gadering van de n.v. Senembah-Maat- schappij is een voorstel tot statutenwijzi ging met algemene stemmen aangeno men. Dit voorstel houdt in, dat de maat schappij overgaat tot een -terugbetaling van 50 percent (was aanvankelijk 40 percent) op de aandelen. In verband met de poging tot dooreen- leverbaarheid van de oude en de nieuwe aandelen ter beurze merkte een aandeel houder op dat, zolang de aandeelhouders nog niet beslist hebben over het voorstel van directie en commissarissen om het dividend over 1957 te passeren, de door- eenleverbaarheid op de beurs vrijwel on mogelijk is. Desgevraagd deelde de voorzitter me de, dat elk redelijk bod op alle aandelen Senembah door het bestuur zal worden overwogen. Onderhandelingen hebben hierover tot nu toe nog niet plaats gevon den. Het korte geding tegen de Bank Indone sia, in verband met de in Nederland aan wezige en aan Denemarken verkochte ta bak kan, indien dit lang zou duren, van in vloed zijn niet alleen op de kwaliteit van de tabak, doch ook remmend werken op het uitbrengen van een eventueel bod op alle aandelen Senembah. De Raad van Ministers der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal is het in zijn te Luxemburg gehouden bijeen komst niet eens kunnen worden over een nieuw regelingstelsel voor de markt voor ijzer- en staalschroot ter vervanging van de thans geldende regeling, met als ge volg dat de schrootmarkt in de gemeen schap op 1 december weer vrij zal worden. Italië, West-Duitsland en Nederland stemden in deze vergadering tegen de door de Hoge Autoriteit voorgestelde nieuwe regeling, waar de andere drie landen der gemeenschap trouwens terughoudend tegenover stonden. Sedert de oprichting van de E.G.K.S. in 1952 is de schrootmarkt in de gemeen schap gereguleerd geweest. In verscheide ne landen moet men zelfs teruggaan tot voor 1939 om een toestand van vrijheid op de schrootmarkt te vinden. In de ongeveer zes jaar van het bestaan der E.G.K.S. heb ben verscheidene regelingen tot egalisatie van de schrootprijzen elkaar opgevolgd. Deze regelingen hebben, rekening houdend met het in de gemeenschap bestaande schroottekort, ten doel gehad de prijs van ingevoerd schroot te brengen op het peil van de prijs van gemeenschaps- schroot (AFP). De n. v. Bank voor Nederlandsche Ge meenten deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de emissie van een 4Vi percent dertigjarige obligatielening groot 100.- miljoen tot de koers van 97% per cent. De aflossing der lening zal plaats hebben in dertig nagenoeg gelijke jaarlijk se termijnen. Het prospectus zal morgen verschijnen. tot de omzet, wat groter zijn dan per ul timo september 1957. Daarentegen is de gemiddelde krediettermijn van debiteuren iets korter geworden, terwijl de liquide middelen hoger zijn dan ultimo 1957. Dit is mede een gevolg van het opnemen van onderhandse leningen, waarvan het bedrag in 1958 tot dusverre van 245 miljoen tot 289 miljoen is gestegen. Voorts heeft de vennootschap in de loop van dit jaar 9 miljoen in kas gekregen doordat 45 miljoen 5 percents obligaties in aandelen zijn verwisseld, waarbij voor twee obligaties tegen één aandeel 400 moest worden bijbetaald. Blijkbaar heeft men vooral in de Verenigde Staten de laat ste tijd in sterke mate van het conversie- recht gebruik gemaakt, hetgeen verband kan houden met de voorkeur, welke de Amerikaanse beleggingsinstituten thans voor aandelen aan de dag leggen. Zoals bekend, is de buitenlandse en met name de 1 Van emittentenzijde wordt medegedeeld, dat de 5% percent 30-jarige obligatielening groot 2 miljoen van de Congregatie van de Broeders van Barmhartigheid van St. Joannes de Deo te Helvoirt sterk is over tekend. De toewijzing kan slechts zeer ge ring zijn. Amerikaanse vraag naar de Philipswaar- den nog altijd groot. Reeds thans kan worden gezegd dat het vierde kwartaal vermoedelijk eenzelfde stijging van omzetten en winstcijfers zal tonen als het derde. Dat wil zeggen dat Philips het jaar 1958 met een veel grotere winst zal kunnen afsluiten. Het vorig jaar werd ruim 50 percent van de beschikbare winst uitgekeerd, hetgeen voor de gewone aandelen een dividend van 14 percent, voor de preferente winstdelende aandelen van 7,6 percent betekende. De mogelijkheid tot een hogere uitkering is, ook bij een conser vatieve uitkeringspolitiek, aanwezig; maar of men daartoe zal overgaan, is een ge heim, dat pas bij de publikatie van de jaar cijfers, of tegen die tijd, zal worden prijs gegeven. De gewone aandelen Philips zijn dit jaar van ongeveer 224 tot boven 400 percent opgelopen. Gisteren daalde de koers echter tot 385. drie kwartalen drie kwartalen oktober '57 t.m. boekjaar - 1958 1957 sept. 1958 1957 (miljoenen guldens) omzet aan derden 2402 2149 3430 3177 winst vóór aftrek van bel, 321 251 464 394 in verhouding tot de omzet 13.4 11.7 13.5 12,4% winst na aftrek van bel. 151 122 216 187 in verhouding tot de omzet 6,3 5,7 6,3 5,9% In verband met de sterke koersdaling van maandag in Wallstreet zijn dinsdag op de Londense effectenbeurs de aande lenkoersen sterk gedaald. Industrie-aande len hadden het meest te lijden, maar vooral autofondsen, aandelen van waren huizen, oliewaarden en scheepvaartaande len werden getroffen. Uit Frankfort werd gemeld, dat er dins dag op de Westduitse effectenbeurzen, na het herstel van de vorige dag, een onze kere en gedrukte stemming heerste. Beurskringen verklaarden, dat de koers dalingen op de beurzen te New York en te Londen en de nog steeds onduidelijke politieke toestand oorzaak waren van de over het algemeen dalende aandelennote- ringen. Op de effectenbeurs te Frankfort kwamen koersdalingen van 5 percent of meer voor. Volgens het Westduitse Bureau voor de Statistiek is het indexcijfer voor de aan delenkoersen op de Westduitse effecten beurzen (op basis 31 december 1953 100) gedaald van 301,6 op 14 november tot 285,4 op 21 november. Na de zeer scherpe koersdaling van maandag onderging de effectenbeurs in New York dinsdag opnieuw een daling. De markt sloot onregelmatig lager met koersverliezen van merendeels 1 dollar of meer. Vele makelaars bleven de daling beschouwen als een reactie op de lang durige stijging, die er aan voorafging. Een toonaangevende makelaar zeide te menen, dat de effectenkoersen sterk geïnflateerd zijn en dat de markt thans een dalende koersbeweging tegemoet gaat. Het prospectus is verschenen van de uitgifte van 5000 aandelen, elk groot 1000 nominaal, ten volle delende in de resulta ten van het boekjaar 1958-1959 en volgen de boekjaren tegen 100 percent van de Hei- neken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. Het bezit van vier oude aandelen geeft recht tot inschrijving op een nieuw aan deel. De inschrijving is op donderdag 4 december bij een consortium onder lei ding van de Nederlandsche Handelmaat schappij. De claimhandel zal beginnen op woensdag 26 november; de storting moet geschieden op donderdag 18 december. Of ficiële beursnotering zal worden aange vraagd. De emissie is bedoeld aldus het pros pectus als sluitstuk van het totale fi nancieringsprogramma. De resultaten van het boekjaar 1957-58 zijn wederom bevre digend geweest. De directie verwacht, dat de bieromzet in Nederland nog verder zal toenemen. Over de export meent zij', dat ook hier uitbreidingsmogelijkheden aan wezig zijn. In hét verleden werd een voor zichtige reserveringspolitiek gevoerd, waardoor het mogelijk werd een in alle opzichten krachtig bedrijf op te bouwen. Het is zeer gewenst dat ook in de toekomst een voorzichtige politiek wordt gevolgd. Blijkens de tussentijdse balans is een winstsaldo behaald van 4.635.840 over de periode 1 oktober 1957 tot 30 juni 1958. Advertentie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 MODERNE TELEFOON-KLAPPERS BUREAULAMPEN - WERELDGLOBES De verbruikersprijzen hebben zich van 1953 tot aan de zomer van 1958 in de ver schillende landen van West-Europa zeer uiteenlopend ontwikkeld. Blijkens een statistiek, die dinsdag door het Duitse In dustrie Instituut te Keulen werd gepubli ceerd, zijn zij het sterkst gestegen in Spanje (39 percent) en Griekenland (31 percent). Daarna volgen Finland (28 per cent) Frankrijk (22 pet), Italië en Noor wegen (elk 20 pet), Zweden (19 pet), Groot- Brittannië (18,5 pet), Denemarken en Ier land (elk 17 pet), Nederland (16 pet) en Oostenrijk (14 pet). Op enige afstand komt dan de Bondsrepubliek met een stijging van rond 10 percent. In mindere mate zijn de verbruikersprijzen gestegen in België (8 pet), Zwitserland (7,5 pet) en Portugal. Blijkens de weekstaat van de Neder landsche Bank per 24 november, zyn de ultimo-opvragingen deze maand vroeg begonnen. De bankbiljettencirculatie welke per 17 dezer 4081 miljoen beliep, is met f 50 miljoen gestegen tot 4131 miljoen. De banken hebben deze opvragingen ge makkelijk kunnen opvangen doordat ener zijds grote bedragen van de staat binnen kwamen en anderzijds voor ruim 22 mil joen deviezen aan de Nederlandsche Bank werden overgedragen. Begin vorige week was de liquiditeit van de banken zo groot, dat voor f 33 miljoen driemaands schat kistpromessen tegen een disconto van 2% percent by de Nederlandse Bank werden afgenomen. Ook hebben de banken 10 miljoen schatkistbiljetten by de agent afgenomen. Bovendien kwam een bedrag van 9 miljoen vrij van andere saldi. Het saldo van de banken daalde tengevolge van deze mutaties met f 4.7 miljoen tot 612 miljoen: dit saldo ligt ruim 100 miljoen boven het verplicht aan te houden gemid delde der kasreserve. (Van onze correspondent in Brussel) De ministeriële Benelux-conferentie, is vervroegd en zal op dinsdag 2 december worden georganiseerd. De drie ministers van Buitenlandse Zaken van de Benelux- lariden zullen op deze vergadering over leg plegen betreffende de reacties ten op zichte van het Benelux-memorandum over de Vrijhandelszone, het memorandum dat de volgende dag, op 3 december, op de ministerconferentie van de zes landen, eveneens te Brussel, opnieuw zal worden besproken. De ministeriële Benelux-bijeenkomst wordt in Brussel een routine-werkverga dering genoemd, ondanks het feit dat de ministers praktisch sedert 3 februari, toen het Benelux-unieverdrag in de Rid derzaal te Den Haag werd ondertekend, niet meer bij elkaar zijn geweest. Men is in de Benelux onder meer niet klaar ge komen met de organisatie van de gemeen schappelijke handelspolitiek, terwijl in de landbouwpolitiek evenmin een grote voor uitgang is te bespeuren. De door het ver drag voorziene Benelux-instellingen heb ben klaarblijkelijk nog niet veel van zich laten horen, met uitzondering van de in- ter-parlementaire raad, die op het eind van deze week te Den Haag bijeenkomt en waar de Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Pierre Wigny, in naam van zijn collega's Luns en Bech een uit eenzetting zal houden over het gemeen schappelijke buitenlands beleid der drie Benelux-regeringen. Door de verkoop van promessen aan de banken verminderde de voorraad schat kistpapier van de Nederlandsche Bank tot 21 miljoen. Dinsdag maakte de Neder landsche Bank bekend, dat de afgifte voor lopig werd gestaakt. Het saldo van de schatkist daalde van 445 miljoen tot 401 miljoen. Behalve de vaste ultimo- iasten, heeft de staat eerst op 1 december grote betalingen te verrichten ten bedrage van ongeveer 170 miljoen. De staat heeft echter een vermeerdering van zijn saldo te verwachten door de storting op de f 250 miljoen staatslening 1958. Deviezen De deviezenvoorraad steeg in totaal met f 22 miljoen van 5175 miljoen tot 5197 miljoen. Er trad echter een veel grotere verschuiving op tussen de diverse devie- zenrekeningen doordat 100 miljoen con- vertibèie valuta werd omgezet in goud. De goudvoorraad bedraagt nu 3882 miljoen tegén de vorigë week 3779 miljoen. Dit is bijna 75 percent van de totale goud en deviezen voorraad. De convertible valuta bedraagt na deze omzetting 825 miljoen tegen de vorige week f 926 miljoen. Dat is 16 percent van de totale voorraad. De geldmarkt vertoonde slechts een ge ringe verkrapping onder de toenemende onttrekking in verband met de ultimo. Daggeldrente bleef IV2 percent. (ANP). NEW YORK (Reuter) De Sovjet-Unie heeft maandag in een bijeenkomst der eco nomische commissie van de UNO toege zegd, dat zij haar tinuitvoer zal beperken. Zoals bekend is heeft de omvangrijke tin- uitvoer van de Sovjet-Unie bijgedragen tot een scherpe daling van de prijzen op de wereldtinmarkt. De Russen deelden voorts mede, dat zij voornemens zijn, deel te nemen aan inter nationale onderhandelingen over de we- reldafzet van lood en zink. en Dinsdag zijn te Londen de besprekingen hervat tussen Engeland, de Sovjet-Unie, Japan, Noorwegen en Nederland, welke landen deelnemen aan de walvisvangst in het Zuidpoolgebied. Het doel van de besprekingen is een stelsel van vangsten te ontwerpen, dat „voor elk een eerlijk aandeel" zal verze keren. Volgens betrouwbare kringen heb ben de vertegenwoordigers der vijf lan den de jongste zienswijzen der regeringen ten aanzien van het plan voor een overeen gekomen vangstcontingent voor elk land uiteengezet. 23. Toen de familie Joppe het Grand. Ho tel wilde binnengaan, vonden zij de portier op hun weg. „Opzij, opgepoetst stads- broekje", zei Groova. „We willen er doorl" „Geen sprake van!" riep de portier. „Dit is een deftig hotel, waar alleen gedistin geerde gasten worden toegelaten. Jullie hebben geen distinctie". „Wat hebben we niet?" vroeg Groova wantrouwend. „Dis tinctie", herhaalde de vortier ferm. „Uw kostuum is onharmonisch. Ongesoigneerde gasten zoals u verleen ik geen entree". Groova begon te fronsen. „Ik weet niet, wat al die stadse woorden betekenen", zei hij langzaam. „Maar het klinkt beledigend. Hoepel op met je stadse fratsen!" Meteen nam hij de onthutste portier in de heup zwaai en slingerde hem van de stoep. To taal ontredderd plofte deze op de harde stenen, vlak voor de voeten van brigadier Knip, die het gebeuren met belangstelling volgde. „Agent!" riep de portier met over slaande stem, „waarom grijpt u niet in? Het is een schande! Eerzame burgers wor den gemolesteerd en de politie staat er naar te kijken!" „Ik mag niet ingrijpen" antwoordde brigadier Knip. „Die lui heb ben iets te maken met oliebronnen en ho gere politiek. Daar moet de politie buiten blijven!" En zich haastig omkerend, ver wijderde hij zich met snelle pas BeneluxDenemarken Het. handelsakkoord tussen de Bcneluxlanden en Denemarken, waarvan de geldigheidsduur op 1 december afloopt., is met een periode van een jaar ongewijzigd verlengd. Ook de bij het akkoord behorende goederenlijsten hebben geen verande ring ondergaan. Advertentie P&C surprises maken de strooiavond verrassend leuk! Extra attractie van P&C vele geestige S fopcadeautjes om U op een idee te brengen Tenslotte is er de practische, altijd welkome P C-cadeau- bon, waarde naar keuze. Loop vrij binnen - Kijk vrij binnen Compensatie. Volgens het in de Duitse taal verschijnende Roemeense dag blad „Neuer Weg" hebben ruim 1200 doktoren in Boekarest hun praktijk vrijwillig neergelegd. Dit is, volgens het blad, volledig gecompenseerd „door 58 modern uitgeruste staatsam- bulance-diensten". Het blad noemde de maatregel in overeenstemming met „het streven van de regering om de staatsgezondheidsdienst te verbete ren". Verdraaid. De Italiaanse regering heeft Tsjechoslowakije verzocht uit de Tsjechische legatie in Rome een clan destiene zender te verwijderen, die vol gens de Italianen wordt gebruikt om verdraaide berichten door te geven naar Praag, welke later door radio- Praag in het Italiaans zouden worden uitgezonden. Het is volgens de Italiaan se zienswijze een schending van het normale diplomatieke gebruik en van van de Italiaanse wet. Veroordeeld. Een Turks militair ge rechtshof heeft de voormalige majoor van de generale staf Samet Koesjoe tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens een poging om een opstand van het leger uit te lokken en de regering omver te werpen. Acht andere officie ren, die tezamen met. Koesjoe terecht hadden gestaan, werden vrijgesproken bij gebrek aan bewijs. Aardschokken. In Zuidwest-Frankrijk zijn gistermorgen aardschokken geregis treerd. De schade bleef beperkt tot scheuren in muren en enkele omgeval len schoorstenen. In het departement Hautes Pyrenées werden verscheidene schokken gevoeld. Tevens hoorde men een gerommel. Ook in de omgeving van Limoges en in Dordogne werden schok ken geregistreerd. Oude doos. Meer dan drieduizend dokters, die gebruik maken van de oude Chine se geneeskunde, werken thans in medi sche organisaties in communistisch- China, aldus meldt het persbureau „Nieuw China". De traditionele ge neeskunde zou doelmatiger zijn geble ken dan de westerse bij griep, mazelen en hersenontsteking. Polygamist. De 54-jarige Braziliaan Fa- bregas blijkt sedert 1932 in het huwelijk te zijn getreden met zeven vrouwen in verschillende delen van Brazilië. Hij zou met nog negen andere vrouwen zijn gehuwd, maar dit is (nog) niet bewe zen. Uitvinder. De bekende Amerikaanse uit vinder Charles F. Kettering is in het plaatsje nabij Dayton dat zijn naam draagt, op 82-jarige leeftijd overleden, Hij verdiende miljoenen met. zijn uit vindingen, waarvan de meeste in de automobiel-industrie werden toe gepast. Kettering vond het elektrische kasregister uit en andere boekhoud- en rekenmachines. Onwaarachtig. De rooms-katholieke pries ter Tadeusz Moskal uit Szcezcin (Stet tin) in Polen is veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijk wegens een „provocerende en onwaarachtig preek die de betrekkingen tussen kerk en staat zou kunnen schaden", aldus is in Warschau bekendgemaakt. Nadere bijzonderheden werden niet meege deeld. Uitleg. Tijdens de verkiezingen in Austra lië zijn te Woomera, waar raketten en kernwapens worden beproefd 48 stemmen uitgebracht op een commu nistische kandidaat. In 1955 zijn in Woo mera veertien communistische stem men geteld. In Woomera wonen en wer ken „een paar slimme jongens die de veiligheidsdienst wild,en laten schrik ken", luidt de officiële uitleg. Onbegrijpelijk. Lord Boothby, die giste ren zijn „maiden speech" hield in het Britse Hogerhuis, vertelde dat hij de eerste toespraak had nagelezen die hij 35 jaar geleden in het Lagerhuis gehou den had. Hij had bevonden dat hij die rede niet kon begrijpen. De Benedic tijner monnik pater P. H. G. Gilbey, kapelaan aan de St. Albans parochie in Warrington, neemt als negende ba ron Vaux van Harrowden bezit van zijn zetel in het Hogerhuis. In 1932, toen pa ter Gilbey zijn kloostergeloften afleg de, deed hij afstand van zijn rechten als erfgenaam van Gilbey's wijn- en jeneverfirma. Gisteren trok een depressie over Noord- Scandinavië in zuidoostelijke richting. Dit lagedrukgebied was vanmorgen boven Midden-Rusland aangekomen en veroor zaakte in een groot, gebied sneeuwval. Na het passeren van de depressie is de luchtdruk boven Scandinavië en Finland flink gaan stijgen, zodat daar een hoge- drukgebied tot ontwikkeling komt. Tussen dit hogedrukgebied en de Russische de pressie door voeren krachtige noordooste lijke winden zeer koude lucht uit Noord- Siberië naar het Oostzeegebied. In Noord- Rusland vroor het vanmorgen op vele plaatsen meer dan 25 graden. Intussen blijven de oceaandepressies op grote af stand van West-Europa. Het hier aanwe zige hogedrukgebied is weliswaar in bete kenis afgenomen, maar handhaaft zich nog steeds en zal waarschijnlijk via de Noordzee in verbinding komen met het Scandinavische maximum. De luchtstro ming in onze omgeving zal de komende 24 uur nog zwak blijven, zodat de koude Rus sische lucht ons land niet kan bereiken. In het algemeen weerbeeld komt daarom morgen nog weinig verandering. WEERRAPPORTEN Donderdag 27 november Zon op 8.18 uur, onder 16.36 uur. Maan op 17.49 uur, onder 8.54 uur. Maanstanden 26 nov. 11.16 uur: volle maan. Hoog en laag water ln IJmntden Woensdag 26 november Hoog water 3.37 en 15.49 uur. Laag water 11.36 en 23.53 uur. Temperaturen, bulten- w en binnenland: heden- 5 SS morgen 7 uur. Neerslag: TJ-J d t laatste 24 uur. £0 h Den Helder geheel bew. zzw 7 0,1 Ypenburg geheel bew. windst. 4 0,1 Vlissingen geheel bew. ono 4 0 Eelde geheel bew. w 6 0,1 Twente geheel bew. windst. 3 0 De Bilt geheel bew. z 3 0 Eindhoven motregen windst. 3 0,1 Vlv. Z.-Limb geheel bew. 0 1 0 Helsinki geheel bew. nnw 4 1 Stockholm licht bew. wnw 1 0 Oslo licht bew. windst. -0 0,3 Kopenhagen motregen n 9 0,8 Aberdeen zwaar bew. windst. 4 0 Londen geheel bew. no 5 0 Amsterdam geheel bew. windst. 4 0,1 Brussel geheel bew. ono 2 0 Luxemburg mist no -1 0,5 Parijs geheel bew. 0 2 0 Bordeaux geheel bew. windst. 4 0 Grenoble geheel bew. ono 6 0 Nice zwaar bew. n 14 3 Berlijn motregen w 2 0,2 Frankfort geheel bew. ono 2 0 München motregen windst. -1 0,1 Zürich motregen no 2 0,2 Genève geheel bew. n 4 0 Locarno licht bew. windst. 6 2 Wenen motregen nnw 1 0,6 Innsbruck mist windst. -1 0 Rome zwaar bew. ono 14 4 Ajaccio regen windst. 13 4 Madrid onbewolkt windst. 1 0 Mallorca geheel bew. nw 15 0 Algiers regenbui wzw 13 8

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 2