max Factor Fa. B.A.Cassee& Zonen 5 Johez-Operettevereniging met Gravin Maritza" Een St. Nicolaas geschenk Keuring van Heemstede en voortuinen in Bloemendaal Dichter Ed. Hoornik sprak voor Haarlemse Volksuniversiteit MEER WATER VOOR DELFTWIJK Nieuwe transportleiding vanmiddag bij Jan Gijzenvaart aangesloten WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ongewoon transport B. J. van Liemt overleden „Vol" HOLLYWOOD X helpt elke Sinterklaas uit de X droom A Bovenaan haar verlanglijstje staan MAX FACTOR'S enlli-fi LIPSTICK HOLLYWOOD Ir. H. W. Steffelaar op Westerveld gecremeerd Recordlading graan Faillissementen Ben van Eysselsteijn schreef openluchtspel 95 De Hongaarse operettecomponist Em merich Kalman ging bij het schrijven van de muziek voor zijn operettes niet lichtvaardig te werk. Hij begreep, dat hij ook tegenover de lichte Muze verantwoor delijkheid verschuldigd was en dit begrip heeft zijn operettes op een belangrijk ni veau gebracht. Het is inderdaad niet zon der reden, dat operettes als „De czardas- vorstin" en „De Carnavalsfee" tot de meest opgevoerde ter wereld behoren. En ook Kalmans „Gravin Maritza" is bij zonder geliefd bij het operetteminnende publiek. De Johez-operettevereniging heeft dins dagavond in de Haarlemse stadsschouw burg deze operette ten tonele gevoerd. Het was voor dit gezelschap van actieve ama teurs uiteraard geen geringe taak de op voering tot een behoorlijke ontwikkeling en tot een goed einde te brengen. Maar men had in de regisseur Jan Voogt een be kwame kracht gevonden, die over de nood zakelijke fantasie beschikte en die begrip had voor de persoonlijke capaciteiten van de actrices en de acteurs, hetgeen wel een uiterst belangrijke regiefactor genoemd kan worden. Jan Voogt wist wat hij van de spelers kon vragen. Hij stuurde niet aan op excessieve typeringen of op psy chologische ingewikkeldheden. Bij het zin gen werd een loffelijke volumereserve be tracht, zodat de stemklank, hoe de natuur lijke dispositie van de stem ook was, steeds beschaafd gehouden kon worden. Bij deze uitvoering gold het devies: prestaties naar vermogen en dit heeft er toe geleid, dat de vele toeschouwers en toehoorders een avond van prettig amu sement kon worden geschonken. Bij een eventuele reprise in de toekomst zou men er op aan moeten sturen de ontwikkeling van de genegenheid tussen gravin Maritza en graaf Tassilo een logischer en overtui gender tendens te geven, wat ook voor de ommezwaai van baron Koloman Zsupan in zijn belangstelling voor gravin Lisa noodzakelijk bleek. En soms was het sto rend, dat de toneeldialoog te veel klonk als een opgezegd lesje, hetgeen gelukkig een uitzondering bleef. Simon Verstraten behoefde zich deze keer geen geweld aan te doen om iets van zijn rol te maken. Integendeel, met de uitbeelding van vorst Popolescu voelde hij zich door en door in zijn element. Anke Schoenmaker die voor het eerst een rol van grote omvang bij Johez vervujde, speelde Gravin Maritza zeer verdienste lijk en ook over haar zingen kon men te vreden zijn. Het spel van Paul' Steenbak ker als graaf Tassilo toonde duidelijk een groei naar natuurlijke, ongeforceerde ty pering. Voor hem gold in het bijzonder wat hiervoor over het toegepaste beginsel van zingen is meegedeeld. Het resultaat daarvan was nu, dat Steenbakker dikwijls heel mooie ogenblikken in zijn zangvoor drachten kon bereiken. Bijzonder verma kelijk was Koos Weeteling als baron Kolo man en al evenveel plezier kon men bij het spel van Henk van Brinkorri als Peni- zek hebben. Betrekkelijk klein was de rol, die Rie Zwart als vorstin Guddenstein had, maar zij speelde deze voortreffelijk. Er waren nog enkele andere figuren, die naar behoren werden uitgebeeld en voorts aanschouwde men danseresjes, die enkele eenvoudige dansen met smaak tot uitvoering bi-achten. Boerenmeisjes en boeren weerden zich dapper bij de koor- Advertentie geleverd door WONINGINRICHTING ZIJLSTRAAT 83 - SINDS 1893 brengt vreugde in uw woning Speciaal KIEIN-MEUBELEN zang en een zigeunerprimas, die „echt" op het toneel speelde, verdient zeker een woord van waardering. Het Haarleinse opex-etteorkest, dat zich langzamerhand onmisbaar heeft gemaakt bij amateurope- retteopvoeringen, werd ook nu weer onder de slagvaardige leiding van Johan van 't Vlie een goede steun voor solisten en en sembles, waarbij men dan de onontkoom bare geringe bezetting maar voor lief moest nemen. Veel bloemen, hartelijke woorden en langdurig applaus vertolkten aan het slot van de voorstelling de erkentelijkheid van de aanwezigen. P. Zwaanswijk Vanmorgen tussen negen en tien uur trok er een ongewoon transport door Haar lem. Op een zogenaamd plateauwagentje lagen twee dikke houten balken van acht tien meter lang en elk een ton zwaar. Het ging hier om twee steunbalken, die bij de houthandel n.v. De Houtwerf aan de Kam persingel zijn vervaax-digd voor de nieuwe aula, die op de begraafplaats Westerveld in aanbouw is. Het bedrijf zorgde op het punt van deze vei-vaardiging voor een novum, want de Zweeds vurenhouten balken bestaan uit vele delen, die met een speciale lijm op elkaar geplakt zijn. Begeleid door motoragenten van de Haarlemse politie en getrokken door een tractor, reed het transport naar zijn be stemming. Uiteraard had het onderweg veel bekijks. De dit jaar te Heemstede voor de derde maal gehouden keuring van voortuinen, voorbereid door»de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Plant- en Tuin bouwkunde, vond dinsdagavond haar tra ditioneel besluit in het verversingshuis van het wandelbos „Groenendaal". Daar heeft de bui'gemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, de uitslag bekend gemaakt. De burgemeester bracht opnieuw zijn grote erkentelijkheid voor dit initiatief onder woorden, omdat op deze wijze het fraaie karakter van Heem stede nog in belangrijke mate wordt ver hoogd. Spreker herinnerde onder meer aan de niet geringe bedragen, die door het gemeentebestuur woi'den besteed voor aanleg en onderhoud van plantsoenen, hetgeen in zekere zin vergeefs zou zijn, wanneer de ingezetenen door onverzorgde tuinen een kwalijk contrast zouden ver oorzaken. Gelukkig is hiervan in deze ge meente geen sprake en zorgen de inwo ners over het algemeen voor een passen de omlijsting van het aanwezige natuur schoon. Vervolgens ging de burgemeester over tot het bekendmaken van onderstaan de uitslag: Eerste prijzen: familie Gaalman. Jac. P. Thijsselaan 1; familie Holthuizen, Zand- voorter Allee 17; familie Ochse, Groenen daal Kade 2; familie Oord. Herenweg 211; familie v. d. Valk, Fr. Schubertlaan 59; fa milie van Wijk. Heemsteedse Di'eef 162. Tweede prijzen: familie Bakker, Heem- steedse Dreef 86; familie Bergmans, v. Merlenlaan 30; familie dr. L. Hemmes. Bachlaan 30; familie Middeldorp, Bach- laan 5; familie Pleyte, Herenweg 207; fa milie Verspoor, Valkenburgerlaan 2. Derde prijzen: familie Balk, Heemsteedse Di'eef 215; familie Brenninkmeyer. v. Mer lenlaan 2 a; N.V. Bovema Columbia Imp., Bronsteeweg 49; familie van Dijk, Joh. Wagenaarlaan 29; familie Korsten, Bron steeweg 51; familie Peters, Joh. Verhulst- laan 33. Vierde prijzen: familie Davelaar, Rijn straat 12; familie Knaap, Cesar Franck- laan 21; familie Leeflang, Bachlaan 24 a; familie Nijgh, Heemsteedse Dreef 207; fa milie Pool, Burgemeester v. Doornkade 2; familie de Ridder, J Wagenaarlaan 19; mevr. Strickx v. Linschoten-Ras, Cesar Francklaan 19; familie. Velthuys, Maris- plein 6; familie Verburg, Burgemeester v. Doornkade 1. De wisselbeker, uitgeloofd door de firma S. Pool en Zn., voor de mooiste tuin in Heemstede, werd toegekend aan de heer en mevrouw Ochse, Groenendaal Kade 2. De zilveren medaille, uitgeloofd door de heer, M. van Dijk te Heemstede, voor de mooiste voortuin die door de bewoners van het betrokken perceel zelf wordt onder houden, word toegekend aan de heer en mevrouw Verspoor, Valkenburgei'laan 2. Mr. J. J. Hage, bracht als- afdelingsvoor zitter dank aan de negen juryleden, die de bijzonder tijdrovende keuring niet al leen belangeloos, maar ook buitengewoon vakkundig hebben verricht. Ten slotte gaf spreker enige voorbeelden van de stimu lerende uitwerking van deze jaarlijkse wedstrijd. „Voor ons streven door middel van de jaarlijkse voortuinkeuringen het aanzien van de gemeente Bloemcndaal te ver fraaien. hebben weer tal van tuineigenaars hun belangstelling getoond en hun krach- In de reeks kennismakingen met levende schrijvers was gisteravond in de Ranais- sancezaal van het Frans Halsmuseum de dichter Eduard Hoornik de derde tevens laatste gastspreker van de Volksuniversi teit voor Haarlem en omstreken, waarin de Haarlemse Kunstgemeenschap is opge nomen. Het zal voor velen ditkeer méér dan een kennismaking zijn geweest. De Haarlemse letterkundige B. Rijdes voerde ook deze keer het gesprek kundig en innemend naar en langs belangwekken de facetten van het werk van de dichter. Een korte beschouwing over jeugdjaren, literaire bezigheden en verschenen werk ging aan de gedachtenwisseling over het eigenlijke oeuvre van Hoornik vooraf. De vraag, wat hem bewogen had destijds met enkele geestvei'wanten het tijdschrift «Criterium" op te richten, deed de gast spreker antwoorden, dat aanleiding hier toe voornamelijk het „poëtisch jargon" is geweest, waarmee de vrije bladen langza merhand waren doortrokken. De jongeren van „Criterium" streefden naar het ro- mantisch-rationalisme, later door Hoornik omschreven als romantisch-realisme. Het was echter geenszins de bedoeling van de jongeren radicaal met de generatie van Marsman, Slauerhoff, Engelman en ande ren te breken, zo merkte hij op. Gevraagd naar zijn oordeel over de „ex perimentelen" verklaai'de Hoornik, dat hij hen niet zonder meer over een kam wil de scheren. Enkelen zijn zelfs zeer be gaafd naar zijn mening. Het merendeel van deze jongeren heeft echter naar zijn mening „veel te snel geschreven en veel te snel gepubliceerd. Zij hebben niet tij dig genoeg een dam gelegd tegen de vloed van charlatans, die hun bladen heeft overspoeld". Hoornik bekende dat hij, hoewel vaak van goeden wille, slechts zel den door een „experimenteel" gedicht was geroerd. Een interessante vraag betrof de veran deringen, welke de dichter blijkens zijn later verschenen bundels in zijn oorspron kelijke verzen had aangebracht. Als voor beeld werd aangehaald de verandering van het woord „gewetenloosheid" in „ver vreemding" in het vers „In de toren". Hoornik motiveerde déze en andere wij zigingen in herdrukken van zijn werk al dus, dat hij bij het herlezen van een vers voelde te moeten terugkomen op een woord dat inmiddels aan bedoeling en be tekenis had ingeboet. Desgevraagd ont kende Hoornik te dichten uit sociale be wogenheid: „Ik zie een gedicht niet als een tonicum, een medicijn voor menselij ke vooruitgang." Na de pauze beantwoordde de dichter nog enkele vragen uit de zaal en las hij uit eigen werk voor, onder meer uit de aan Gerrit Achterberg opgedragen bundel „Achter de bergen" en uit „Het menselijk bestaan". Namens allen sprak dr. L. M. van Dis na afloop een woord van hartelijke dank tot de heren Hoornik en Rijdes. Op de leeftijd van zeventig jaar is te Haarlem overleden de heer B. J. van Liemt, die een groot aantal jaren de lei ding heeft gehad van een meubilerings- bedrijf aan de Grote Houtstraat en meer dan veertig jaar zijn krachten heeft gege ven aan de Haarlemse brandweer. Als on der-commandant heeft hij op 1 maart 1953 zijn functie neergelegd. De heer Van Liemt trad op 23 juni 1910 als vrijwilli ger in dienst van de brandweer en zes jaar later werd hij bevorderd tot sergeant (vroeger gebruikte men militaire rangen) In 1922 werd de heer Van Liemt sergeant- majoor, in 1927 tweede luitenant en op 15 maart 1930 hoofdbrandmeester. Van 1 april 1948 tot 1 maart 1953 was hij onder- commandant. Bij zijn afscheid is hij benoemd tot ere lid van het college van hoofdbrandweer- meesters. In de Haarlemse Vrijwillige Brandweervereniging „De Tien" heeft hij vele jaren een bestuursfunctie verricht. Voor zijn vex-diensten is hem het erelid maatschap der vei-eniging aangeboden. Vrijdagmorgen, na aankomst van trein 10.05 uur zal zijn stoffelijk overschot op de begraafplaats Westerveld ter aaide worden besteld. „Bloemendaal, „het tuintje van de randstad Holland, is volgebouwd", zei burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler bij de prijsuitreiking voor de mooi ste voortuinen. „Er kunnen geen tuin huisjes meer bij, als wij het groen wil len bewaren. Er moet aan het bestaande tuintje bijzondere waarde worden ge hecht en tot hen die er willen komen wonen, moeten we het „vol" laten ho- <-en- Misschien kunnen er nog een paar huizen bij, maar Bloemendaal heeft de eindvorm bereikt en moet nu werken aan de verfraaiing". ten ingezet. Ook de samenwerking tussen gemeentebestuur en de maatschappij is bijzonder prettig", zeide mr. E. J. W. Top, voorzitter van de afdeling Bloemendaal en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de dinsdagavond in hotel „Rusthoek" tijdens de drukbezochte ledenvergadering, waar burgemeester dr. D. H. Pecreboom Voller de prijzen voor de mooiste voortui nen in de gemeente aan de winnaax-s(essen) heeft uitgereikt. Er werden dertien eerste, twaalf tweede en elf derde prijzen toege kend door de jury bestaande uit achttien leden. In zijn toespraak gewaagde ook de bur gemeester van de goede samenwerking met de Bloemendaalse afdeling van Tuinbouw en Plantkunde en hij brak een lans voor het behoud van bomen in de gemeente, ook al geven die soms wat overlast. Voorts vroeg hij bewoners die tuinen in een bocht van een weg hebben, heggen te snoeien, in verband met de veiligheid van het verkeer. De burgemeester deelde mee, dat de landgoederen „Caprera" en „Elswout" thans in gereedheid worden gebracht en zonder het oorspronkelijk natuurschoon aan te tasten zullen zij binnenkort voor het publiek open worden gesteld. Wat Elswout betreft, beloofde de burgemeester, dat dit in de loop van 1959 zou geschieden. In „Bloemenheuvel" zal binnenkort een expo sitie van oude gemeente-archieffoto's ge houden worden, die een beeld zullen geven van het natuurschoon van het oude Bloe mendaal. De* heer W. A. Fischer bracht dank na mens de prijswinnaars aan de burgemees ter. het bestuur van de afdeling en aan de jury, Mr. Top bood de burgemeester een bloeiende kamerplant aan als herinnering aan deze keuringen. De heer M. H. Koog uit Haarlem hield na de pauze een causerie met fraaie kleuren dia's over „Bijzondere bolgewassen voor rotstuin en kas", waarin hij de historie van de bollen uit vijf werelddelen behandelde. De prijswinnaars waren: Eerste prijswinnaars grote tuinen: C. A. Klaasse, Bentveldsweg 146; A. E. Ruys, Bil- derdijklaan 4; J. J. Reyners, Lombar Petri- laan 14; A. Schipper, Kweekduinweg 7 a; W. A. Fischer, Midden Duin en Daalse- weg 37 en P. H. Hekker, Laan van Bo- reel 26. Tweede prijswinnaars grote tuinen: A. Jacobson, Karei Doormanlaan 3, en G. Kamphuis, Krullenlaan 24. Derde prijswinnaars grote tuinen: Fa milie J. A. van Herwaarden, Leeuwex-iken- laan 18; H. Smuling, Leeuwerikenlaan 2 en I. E. Rootveld, Van Haemstedelaan 21. Eerste prijswinnaars middelgrote tuinen: Mej. C. de Groot, Eikenlaan 4; B. H. van Calsen, Zandvoorterweg 82; C. Kerker, Zandvoorterweg 80; Ph. Stok, Boeken- x-odeweg 24. Tweede prijswinnaars middelgrote tui nen: C. D. Slinger, Westerduinweg 6; M. B. L. M. Regouin, Zonnebloemlaan 26; A. W. Fries, Boekenrodeweg 22; L. A. Dijk man, Bloemendaalseweg 191; H. J. J. van Werkhoven, Rijperweg 2 en ir. J. S. Kauf- mann, Joh. Verhulstweg 50. Derde prijswinnaars middelgrote tuinen: J. Nienhuys, Borgerweg 2; H. Bunschoten, Teding van Bex-khoutlaan 9 a; A. de Vita, Hoge Duin en Daalseweg 22 en mevrouw A. C. M. de Boer-de Vries, Acacialaan 16. Eerste prijswinnaars kleine tuinen: R. Donkelaar, Bentveldsweg 132 en J. van dei- Plas, Iepenlaan 3. Tweede prijswinnaars kleine tuinen: J. van den Klinkenberg, Westei'duinweg 7; A. Wierda, Gen. Spooi-laan 8; L. Meinsma, Pernambucolaan 6 a; W. van Ooyen, Lage Duin en Daalseweg 9 b. Derde prijswinnaars kleine tuinen: S. J. A. Nadorp, Oranje Nassaulaan 159; D. Zijl stra, Recifclaan 30; J. II. Baggerman, Duin- wijtkweg 2 en J. Stoppelsteen, Kastanje laan 3. Advertentie max Factor CREME PUFF, Max Factor's ongeëvenaarde combinatie van weldadige crèmes en het aller fijnste poeder schenkt moderne schoonheid in modern tempo. Het meest begeerde cadeau voor de vrouw van deze tijdl Creme Puff 4.95 en 7,95. HI-FI LIPSTICK, de enige met volmaakt natuurzuivere "high fidelity" kleuren. De lipstick die alle andere soorten ouderwets heeftgemaakt.Hartveroverende kleuren die niet verzwakken, niet vervlakken, niet vervagen, hl-fl lipstick 4.95 en 3,95. MAX FACTOR Hollywood Imp.: Marlac N.V. Huddestraat 5 Amsterdam Vanmiddag is de laatste verbinding tot stand gebracht in de nieuwe transportlei ding, die „Delftwijk" in Haarlem-Noord van water helpt voorzien. Daarmee is een eind gekomen aan de vele klachten over te weinig druk op de waterleiding, die de bewoners van de hoogstgelegen flats tel- kenjare, vooral des zomers als het water verbruik hoger dan normaal is, te berde brengen. In plaats van een flinke straal zagen zij vaak een armetierig straaltje water uit de kraan te voorschijn komen. Gebruik van douches was soms helemaal uitgesloten. De transpox-tleiding, die thans op het buizenstelsel aan de Planetenlaan is aan gesloten en dwars door de Noorderhout voei-t, kruist de Jan Gijzenvaart en Ar thur van Schendelkade ter hoogte van de Generaal Spoorlaan. Zij bestaat uit een asbest-cementen buis met een doorsnee van dertig centimeter en een stalen kern. Om het water van de Jan Gijzenvaart, te kunnen passeren was het nodig een deel van de transportleiding door de bodem van de vaart te leiden. Hiertoe werd in de bed ding een sleuf gebaggerd waar de leiding in zou komen te rusten. Van wal tot wal werd voorts een zinkerstelling gebouwd, waarin het 8000 kilo zware zinkstuk aan takels werd opgehangen. Vanmiddag was het zover dat de man nen van n.v. Aannemingsmaatschappij v. h. De Ruiter uit Halfweg, welke firma het werk in opdracht van het gemeentelijk Watei-bedi-ijf in Haarlem uitvoex-de. de zware leiding centimeter voor centimeter in de bodem van de Jan Gijzenvaart kon den laten zakken tot op ongeveer vier me ter onder de waterspiegel. Nadat het zink- De 8000 kilo zware transportleiding hangt in de takels van de zinkerstelling. stuk aan de delen van de leiding op de noordelijke en zuidelijke oever van de Jan Gijzenvaart was gelast was de verbetex-de watervoorziening van „Delftwijk" een feit geworden. Vanmorgen heeft op Westerveld de cre matie plaats gehad van het stoffelijk over schot van ir. H. W. Steffelaar, in leven waarnemend directeur van de gemeente lijke dienst van Bouw- en Woningtoezicht in Haaxdem. Ir. Steffelaar, die deze func tie sedert zijn indiensttreding in 1950 ver vulde, overleed afgelopen vrijdag na een langdurige ziekte. Zeer velen betraden onder de plechtige tonen van „Ases Tod" van E. Grieg het crematorium om afscheid te nemen. Ir. R. G. Veenenbos, directeur van Bouw- en Woningtoezicht, sprak namens het Haar lemse college van B. en W„ dat door de begrotingsbehandeling verhinderd was, een woox-d van afscheid. „Ik heb de eex*ste tijd getwijfeld, of het wex-k bij Bouw- en Woningtoezicht hem eigenlijk wel lag, want boven zijn technische kwaliteiten stonden zijn kwaliteiten als mens, waar door het hem wel eens moeilijk viel om op een bepaald ogenblik nee te zeggen. Maar juist door zijn kwaliteiten als mens lag het werk bij „de dienst" hem toch heel goed. De liefde voor de dienst en de vreugde, die hij er aan beleefde, bleek wel heel duidelijk tijdens de contactavon den. Hij was een goed vriend, die heel veel voor zijn werk over had en zelfs tijdens zijn ziekte nog druk in de weer was", al dus spx-eker. Hierna voerde de heer J. Wolters na mens de Haagse vrienden het woord. Hij prees de eenvoud en het sterke gevoel voor humor van de thans overledene. „De band met zijn Haagse vrienden bleef be staan: een hechte band hoewel hij niet meer in onze stad vertoefde", zei de heer Wolters. De heer L. Abbink sprak namens een andere Haagse vriendenkring. „Wij zullen deze sympathieke mens missen", zei hij. Ds. J. Heidinga besloot met gebed. Hiex-na daalde de kist onder de tonen van de „Mol- dau"-suite van Smetana. De aanwezigen verlieten het crematoi-ium onder de klan ken van „Neem heer mijn beide handen". In de Waalhaven te Rotterdam is de gx-ootste lading graan aangekomen, die ooit per schip werd vervoerd. Die lading bevond zich in het nieuwe 23.626 brt me tende Liberiaanse tankschip „G.S. Liva- nos" van de Ocean Tanker Line Ltd te Moni'ovia. Op zijn eerste reis heeft de „G.S. Liva- nos" in de havens aan de Golf van Mexico ongeveer 37.000 ton graan ingenomen, die in Rotterdam wox-dt gelost. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: A. C. van Kampen, automonteur, Jan Luijkenstraat 651 te Haai'lem. Rechter commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cu rator: mr. J. Spreij, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. H. Westenbex-g, Wijttenbachstraat 42 II, A'dam, firmant van de Ned. Metaalind. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brou wer. Curator: mr. B. J. de Boer, advocaat en procureur te Haarlem, Wilhelminastr. 5. J. Blom, garagehouder Dennenlaan 25 te Zwanenburg-Halfweg. Rechter-commissa ris: mr. N. Reeling Brouwer. Cux-ator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en px-ocureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rd. C. G. Nijssen, chauffeur, Vennepex-weg 377 te Nieuw-Vennep, gem. Haarlemmer meer. Rechter-commissaris: mr. N. Ree ling Brouwer. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. J. Broersen jr., metaalhandelaar. Vis sershavenstraat 31 te IJmuiden. Rechter commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cu rator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en pro cureur te IJmuiden-0„ Paulus Potter straat 27. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: A. Schreuders, winkelier, Lange Annastraat 17 te Haarlem. Rechter- commissax-is: mr. H. G. Rambonnet. Cura tor: mr. F. M. Oberman, advocaat en pro cureur te Haarlem, Kruisweg 63. Advertentie De letterkundige Ben van Eysselsteijn heeft een spel, getiteld „Gebed om vrij heid" geschreven in opdracht van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Voor dit stuk, dat be doeld is voor opvoering in de openlucht door amateurtoneelspelers, heeft thans Hans Schouwman de muziek gecompo neerd. Han Rijnbeek heeft de choreogra fie en de bewerkingsritmen ontworpen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5