De kleinste Piet van Sintermeklaas LEWENSTEIN -naaimachines PIERRE EGO VERTELT HET VERHAAL VAN Wat lust de Sint liet liefst? SLOT DEFECT? Sporthuis Scholte ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Drie kunstwerken voor postkantoor Heemstede Moderne kunst onderwerp van proefschrift Voorzitter van Stormvogels legt functie neer Romantische schilderijen in Amsterdams museum UIT STAD EN STREEK Afscheid bij de genie Medische verzorging tijdens het weekeinde Experimentele muziek in Amsterdam Acht jubilarissen bij wasserij Haak Advertentie In de Eaux de Cologne van GUERLAIN zuil U de meest bekende parfums terugvin den, waarop U zo gesteld is SHALIMAR, MITSOUKO, JICKY, FLEUR DE FEU, L'HEURE BLEUE. lOOcc fl 17 200cc fl 29 500cc fl 56 HAARLEM Maison LEONARD, Wagenwej 29 Louis PIÈRLÖT, Zijlstraat £8 Van NIEL, Grote Houtstraat 92 PARIS HEEMSTEDE Parfumerie ELIZABETH, Zandvoortselaan 75 ZANDVOORT )oh. A. SUYKER8UYK, Thorbeckestraat 11 Oncjer sum Ik denk niet, dat jullie al weet Wat Sinterklaas het liefste eet. Naar wü vernemen heeft de architect van het in aanbouw zünde postkantoor aan de Binnenweg te Heemstede, de heer Dick Greiner uit Amsterdam, machtiging gekre gen een drietal opdrachten te verstrekken voor het uitvoeren van kunstwerken, welke aan en in het gebouw zullen worden aan gebracht. Aan de voorgevel komt een bronzen beeld, dat zal worden ontworpen door de Amsterdamse beeldhouwer Karei Keulman. Twee grote wanden van de zaal voor het publiek zullen worden gesierd door wand schilderingen, waarvoor Jan Meijer uit Amsterdam een opdracht zal ontvangen. Het gaat hier om muurvlakten van ruim twaalf meter lang en bijna vijf meter hoog. De echtgenote van deze kunstenaar, me vrouw Mechtilt E. Meijer, zal een glas- mozaiek ontwerpen voor het ingangspor taal. De bouw van het postkantoor vordert uitstekend. De volgende week zal de vlag op het bouwwerk worden gehesen ten teken dat het hoogste punt bereikt is. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is vrijdag mevrouw A. B. Loosjes-Terpstra gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op een proefschrift getiteld „Moderne kunst in Nederland 19001914". Mevrouw mr. dr. A. B. Loosjes-Terpstra heeft in deze dissertatie de modei-ne kunst in Nederland tussen de jaren 19001914 voor het eerst grondig en uitvoerig ge documenteerd behandeld. Zij heeft geen geschiedenis geschreven van de Neder landse schilderkunst van de jaren waarin nog steeds Breitner en Isaac Israëls uit blinken, maar zij heeft de nieuwe tegen stromingen en opvattingen onderzocht, die min of meer parallel liepen met de be wegingen van het fauvisme, kubisme en futurisme in het buitenland. In de eerste jaren van de twintigste eeuw was in ons land Jan Toorop voor de jongeren de meest inspirerende persoonlijkheid. Nauwgezet is mevrouw dr. Loosjes- Terpstra de aard en het karakter van het werk van Kees van Dongen, Jan Sluyters, Leo Gesel en Piet Mondriaan nagegaan. De buitenlandse opvattingen blijken, vol gens haar, belangrijk en veelsoortig. Zij heeft voorts uiteengezet hoevelen in de beslissende jaren vóór het uitbreken van de eerste wereldoorlog hebben bijge dragen tot de bewustwording van een nieuw klimaat, waarin een nieuwe, wat men toen noemde „Moderne kunst", kon gedijen. Het oordeel van de critici, de let terkundigen en ook musici speelt een niet onbelangrijke rol, aldus mevrouw dr. Loos jes-Terpstra. Mevr. dr. Loosjes-Terpstra heeft de ver schillende etappes van de korte, maar hevige ontwikkeling van de jaren 1908 1914 gereconstrueerd. Promotor was pro fessor dr. J. Jongbloed. Tijdens een rumoerige ledenvergadering van de voetbalvereniging Stormvogels uit IJmuiden heeft de voorzitter, de heer Chr. W. Suwerink, zijn functie ter beschikking gesteld. Hij deed dit na een persoonlijke verklaring, die hij aflegde in verband met een actie van een groep leden onder lei ding van vice-voorzitter K. de Jong. Deze groep leden verweet de voorzitter dat hij te dictatoriaal optrad. De heer Suwerink zal de lopende zaken van zijn vereniging tot 1 januari blijven behartigen. Ook de overige leden het bestuur gaven te ken nen te willen aftreden. Laat in de avond werd de vergadering geschorst en ver daagd tot eind december. In het gemeentelijk museum Willet Holt- huysen te Amsterdam is vrijdag de twee de tentoonstelling van werken uit de col lectie van de heer B. de Geus van den Heuvel van „Schilderijen uit de romanti sche school" geopend. Na deze tot 2 fe bruari 1959 durende expositie zal nog een derde worden gehouden van werken uit de collectie van deze kunstverzamelaar. Nieaws in het kort Dykgraaf. De heer G. A. Harff in Aerdenhout is met ingang van 31 decem ber benoemd tot dijkgraaf van het hoog heemraadschap Watergraafsmeer. Nieuwe kerk. De nieuwe Hervormde kerk aan de Leeuwerikenlaan in Aerden hout zal zondagmiddag 21 december om half drie officieel in gebruik worden ge nomen. Bodefeest. Maandag 1 december zal de heer H. M. Bakker, bode op het raad huis in Bloemendaal, de dag herdenken waarop hij 12V2 jaar geleden in gemeente dienst trad. Onderwijzer. Aan de Prins Bernhard- school in Zwanenburg is een vacature ont staan door het ontslag op eigen verzoek aan mevrouw E. A. van Dijk-Van Zonne veld. B. en W. stellen de raad voor in haar plaats te benoemen de heer H. Clarenburg, onderwijzer in Hensbroek. Hongaarse dienst. Zondag, 30 novem ber a.s. nam. 3 uur zal in de kapel van de Sint Bavo (Grote Markt) een Hongaarse kerkdienst gehouden worden. De Pro testantse Hongaren in Haarlem en om geving worden uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Koninklijke onderscheiding. Bij Ko ninklijk Besluit is aan de heer L. C. Band, machine-poetser-olieman eerste klasse bij de Amsterdamse Waterleiding, wonende te Heemstede, toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Jubileum J. v. d. Pol. Donderdag 4 de cember hoopt de heer J. van der Pol, werk zaam als proefdrukker op de afdeling Chemigrafie van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting n.v. te Haarlem, de dag te vieren waarop hij 25 jaar bij deze vennootschap in dienst is. Mooie opbrengst. De klaprooscollecte ten behoeve van het Oorlogsgravencomité heeft in Haarlem 3.513,58 opgebracht, hetgeen 160 meer is dan in 1957. Huldiging. Het muziekkorps van het Leger des Heils in Haarlem-Noord geeft zaterdag 29 november, des avonds om acht uur, een concert in Engelse „Brass-Band"- stijl in het gebouw Ceramstraat 4. Op deze avond zal kapelmeester Drost worden ge huldigd naar aanleiding van het feit, dat hij vijftien jaar leider en dirigent van het muziekkorps is. Advertentie „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Vrijdag had ten burele van de eerstaan wezend ingenieur der genie in Haarlem een afscheidsreceptie plaats ter gelegen heid van het vertrek van de technisch ambtenaar eerste klas B. L. J. M. van Beckum. De heer Van Beckum is sinds 1937 bij de genie werkzaam geweest en heeft thans de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ver laten. Gedurende zijn veeljarige loopbaan is hij in belangrijke mate belast geweest met het ontwerpen van projecten voor nieuwe bouw. In zijn afscheidstoespraak kenschetste de eerstaanwezend inge nieur, de majoor der genie J. Hooftman, de scheidende functionaris als een vlotte werker. Hij sprak zijn bewondering uit voor de wijze, waarop de heer Van Bec kum zijn creatieve gaven altijd heeft ge paard aan een groot esthetisch gevoel. Als voorbeeld hiervoor noemde hij de nieuwe manschappenkantine in de Rip- perdakazerne. De heer Hooftman roemde voorts de energie en de opgewektheid, waarmee de heer Van Beckum steeds zijn werkzaam heden heeft verricht. Uit de grote belang stelling bij het afscheid en de vele cadeaus bleek wel, dat de heer Van Beckum zich in een grote populariteit onder zijn mede werkers mocht verheugen. IEDER KIND weet dat Sint Nicolaas hon derd Pieten heeft, Grote Pieten, kleine Pieten, dunne Pieten, dikke Pieten, hele Pieten, samen honderd! Nu zal ik je ver tellen over het kleinste Pietje. Hij was zo klein, dat iedereen hem altijd over het hoofd zag. Hé, waar is de kleinste Piet nou? riep in zijn paleis in Spanje vaak Sint Nicolaas heeft iemand ook de kleinste Piet gezien? Maar altijd moesten de andere Pieten antwoor den: Nee, Sint Nicolaas! Dan bromde de Goedheiligman wat in zijn baard, want het kleinste Pietje kon hij juist zo goed gebruiken. Om een knoop op te zoeken, die van zijn tabberd was gesprongen. Of wat Spaanse peper te plukken, die in Spanje overal, tot zelfs onder de tafel, groeit. Of om te kijken of de Sint er van beneden net zo mooi uitzag als van boven, want goed bukken, nee, dat kon Sint Nicolaas niet meer. Al die taken verrichtte het kleinste Pietje met de grootste opgewektheid. Hier is uw knoopje, Sintermeklaas! riep hij dan terwijl hij triomfantelijk met de verloren knoop kwam aandragen. En: Hier is uw Spaanse peper, Sintermeklaas. Wanneer hij had gekeken of Sint Nicolaas er van beneden even mooi uitzag als van Overal in den lande, zo mag men veilig aannemen, is de lieve jeugd thans druk doende met het opstellen van haar verlanglijsten voor het Heerlijk Avond je. De meesten weten heel precies wat zij wensen zullen, maar voor dit meis je schijnt de keus grote moeilijkheden op te leveren. Aanvankelijk be lichaamde het simpele rieten poppe- HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma J. Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: G. C. de Groot, Heemsteed- se Dreef 141, Heemstede, telefoon 35939. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. Apotheken: Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1, telefoon 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. BLOEMENDAAL Artsen: dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 50158. Aerdenhout: dokter J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 26035. Wijkverpleegsters: zuster J. J. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075, b.g.g. 53202; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Ben- nebroek, tel. 02502—618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 6 december voor spoedeisende gevallen geopend zijn de Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal; Apotheek De Wilde, Broekbergen- boven, riep hij alleen: Laat-ie fijn zijn, Sintermeklaas. Dat was natuurlijk wel een beetje oneer- biedig en ook niet helemaal zoals het hoort, maar Sint Nicolaas werd er toch nooit boos om. Nee, de kleinste Piet kon bij Sint Nicolaas wel een potje breken. Nu zal het jullie wel zijn opgevallen, dat de kleinste Piet altijd „Sintermeklaas" zei. Waarom zei hij toch niet gewoon: Sint Ni colaas? Of Sinterklaas, zoals we allemaal doen? Dat kwam, omdat hij zoveel van Sint Nicolaas hield. Hij deed net of Sint Nicolaas van hem alleen was. De andere Pieten konden daar wel eens kwaad om worden. Wat matigt dat kleine manne tje zich aan, zeiden zij. Doet maar of Sint Nicolaas van hem alleen is! De Sint is net zo goed van ons. Hij is van iedereen. Van de kinderen. Van hun moeders. Van hun vaders. Van wie is Sint Nicolaas eigen lijk niet? Dat hoorde de Goedheiligman dan wel, maar hij zei er niets van. Hij liet het klein ste Pietje rustig „Sintermeklaas" zeggen en hij dacht: We zullen wel eens zien wie het meest aan mij gehecht is. Hij gaf de negenennegentig Pieten op dracht om de stoomboot uit Spanje voor de wagentje haar liefste wensen, maar bij het bezichtigen daarvan viel haar blik plotseling op een belendende speelgoedjeep van buitengewone luxu euze uitvoering en nu heeft de pop- pewagen natuurlijk afgedaan. Vader echter slaat de ontwikkeling der ge beurtenissen en het prijskaartje met kommervolle blik gade. laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg no. 206208, Heemstede, telefoon 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE Artsen: G. S. Nout. Camplaan 20, telef. 38763 en R. J. P. Muller, Raadhuisplein no. 6, telefoon 36550. Wijkverpleegster: zuster L. C. Dudok v. Heel, Jacob de Witstraat 9, telef. 34673 bij geen gehoor 35235 (en in de week van zaterdag 29 november tot en met vrijdag 5 december, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206—208, telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 29 november tot en met vrijdag 5 december, des avonds na zes uur). ZANDVOORT Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telef. no. 3355. Wijkverpleegsters: zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg no. 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 14524. Apotheken: Van zaterdag 29 november tot en met vrijdag 5 december na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zon dagsdienst: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijne, Haltestraat 8, teL 2389. reis naar Nederland klaar te maken, maar hij hield het kleinste Pietje thuis, waar het naar knopen zocht, Spaanse peper plukte en keek of de Sint van beneden net zo mooi was als van boven... DE REIS naar Nederland verliep voor spoedig. Sint Nicolaas hield zijn feestelij ke intocht en reed op zijn schimmel door de straten, waar duizenden kinderen ston den om hem toe te juichen en de peperno ten te eten, die de Pieten met kwistige hand rondstrooiden. Wanneer het donker werd trokken de Pieten van schoorsteen tot schoorsteen. Ze wezen Sint Nicolaas de weg over het dak. Altijd ging de kleinste Piet vooruit om te kijken of er geen lei los lag of een televisieantenne was om gevallen. Hij was immers zo klein. Hij zat er met zijn neus bovenop. Soms gleed hij wel eens uit en dan spartelde hij met zijn beentjes in de lucht. De andere Pieten lachten luid, maar de kleinste Piet liet hen lachen. Hij gleed snel langs een i-egenpijp naar beneden om in de kamer te kijken, waar de kinderen liedjes bij de schoor steen zongen, bang van het gekke geluid dat ze op het dak hadden gehoord. Doet de wind dat, moeder? vroegen ze dan. En hun moeder antwoordde om hen gerust te stellen: Ja, dat doet de wind. Maar ze wist wel beter. De kleinste Piet vertelde aan Sint Nico laas wat hij had gezien en als het nacht was, kwamen de Pieten terug om de schoe nen te vullen. Alleen de kleinste Piet was er dan niet bij. Die moest naar bed, om dat hij zo klein was. Zo zie je, het had ook zijn voordeel. Daar lag dan de kleinste Piet in bed en kon de slaap niet vatten. Hij dacht aan Sintermeklaas, die over de daken reed en alle kinderen cadeautjes bracht. Waarom deed hij dat? Wel, Sin termeklaas was gauw jarig. Daarom gaf hij de kinderen cadeautjes. Maar dat is gek, dacht de kleinste Piet. Als je jarig bent geef je geen cadeautjes. Dan krijg je ze. Van wie krijgt Sintermeklaas nu een cadeautje als hij jarig is? De kleinste Piet dacht heel diep na. Ik denk, ik denk van de Pieten, dacht hij tenslotte, ja, zo zal het zijn. En omdat hij het eigenlijk van zelfsprekend vond, dat Sint Nicolaas op zijn verjaardag van zijn Pieten een ca deautje krijgt, schaamde hij zich een beetje dat hij daar niet eerder aan had gedacht. Hij zou het aan niemand vertel len. Hij zou gauw zelf een cadeautje voor Sintermeklaas kopen. Maar wat? Het moest iets zijn, waar de Sint erg op ge steld was. Weet je wat, ik zal het Sint vragen, besloot hij. Waar bent u het meest op gesteld, Sin termeklaas? vroeg de kleinste Piet de vol gende avond. Op vrolijke kinderen, antwoordde Sint Nicolaas. O, zei de kleinste Piet. Hoe moet ik nu een vrolijk kind kopen? dacht hij. Wat kijk je ernstig, zei Sint Nicolaas. Is er iets? Nee Sintermeklaas, antwoordde de kleinste Piet, maar ik zou graag weten, wat u graag zou willen hebben na een vro lijk kind? Lekker warm weer, want ik vind het maar koud op het dak, antwoordde de Sint. Lekker warm weer kan ik ook niet kopen, dacht de kleinste Piet. En hij vroeg: Maar wat na lekker warm weer? Ach, kleinste Piet, zeur toch niet zo, riepen de negen en negentig Pieten. De kleinste Piet zeurt niet, zei Sint Ni colaas. —Weet je wat ik na een vrolijk kind en lekker warm weer het liefste zou hebben? Een sinaasappel. Heel gewoon een sinaasappel om aan te ruiken en me te verbeelden dat ik weer in Spanje ben. Aha! Een sinaasappel, dacht de kleine Piet en hij knoopte het goed in zijn oren. EN TOEN Sint jarig was, wie kwamen hem feliciteren? Alle honderd Pieten? Nee! Ze bleven heel lang uitslapen, om dat ze zo moe waren van het luisteren aan de schoorsteen en toen ze uit bed kwamen, gingen ze wel allemaal naar Sint Nico- De Nederlandse vereniging voor heden daagse muziek geeft dit seizoen weer twee invitatieconcerten in Amsterdam, gewijd aan experimentele muziek. Op het eerste concert op vrijdag 16 januari staan wer ken van Hans Erich Apostel, René Leibo- witz, Anton Webern en van Pierre Bou- lez op het programma. Het tweede con cert op 13 maart vermeldt ondermeer „Le marteau sans maïtre" van Pierre Bou- lez en Het Blaaskwintet van Karlheinz Stockhausen. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg '6, telefoon 3134. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502300. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502618. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tel. 220 Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. Zwanenburg: dokter 'D. H. Honingh, tel. no. 405. HILLEGOM Artsen: J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. t varKensiapjes met puree 0.1 bietjes, of misschien haché? Of moccavla?, Huzarensla? Ik denk niet, dat je 't raden zult Waarvan die Sint het meeste smult. Géén biefstuk met patates frites, Nee, ijs met slagroom is het niet, Geen drop of snoep, Maar erwtensoep! Hollandse erwtensoep met worst! Maar daar 't op Sint z'n baard zo morst Houden twee Pieten 'n puntje vast, Dan heeft Sint van z'n baard geen last. Hij heeft 't verdiend, Die kindervriend. Ach, zegt de Sint dan wat bedroefd, Dat heeft geen Spanjaard óóit geproefd.. Wat jammer, dat je 't daar niet hebt. Hé, Piet, vraag straks eens het recept, Dan eet ik dit, Ook in Madrid! 't Maakt me sterk, zo'n bordje snert, Ik hoef geen pudding, geen dessert, Ik wil het dak op, Piet en gauw 't Doet me niets meer, wind of kou, Laat los mijn baard, En haal het paard! Loes Wijnberg laas, toe, maar. alleen om te vragen of de goede Sint hun niet een beetje opslag wou geven. Ze hadden zo hard gewerkt en het eigenlijk wel verdiend. Ze vonden Sint Ni colaas gezeten op zijn troon en in zijn hand hield hij een sinaasappel. De Sint rook er aan en lachte blij. Ah', net het zonnigs Spanje! riep hij. Wat voel ik me gelukkig) En op de leuning van zijn getel, Wie zat daar? De kleinste Piet! Voortaan, zo zei Sint Nicolaas* mag (5e kleinste Piet het hele 'jaar door peperno ten eten. Hij krijgt iedere zondag een spe culaaspop en een bord yol marsepein. En wanneer hij jarig is geef ik hem zijn naam, helemaal in letters yan chocola, Weten jullie wat ik van hem heb gekregen Deze sinaasappel! Die had ik het liefst na een vrolijk kind en lekker warm weer. En wat komen jullie mij brengen? Een vrolijk kind? Of lekker warm weer.2 Jullie hebt geen sinaasappels, zie ik. Maar wat is er dan aan "de hand, Sint? vroegen de negenennegentig Pieten. Wat er aan de hand is! riep Sint Nico laas. Wie is er vandaag (jarig!? O Sintermeklaas, dat zijn we helemaal vergeten! riepen de negenennegentig Pie ten. Toen schaamden ze zich. Ze schaamden zich zo erg, dat ze helemaal rood werden, Ze huilden dikke tranen van berouw. Ja, zei Sint Nicolaas, nu hebben jullie berouw. En je hebt me Sintermeklaas ge noemd. Maar al wil ik het jullie graag vergeven, Sintermeklaas ben ik voor jul lie niet! Er is hier maar een Piet, die me zo mag noemen. Dat is de kleinste Piet! Want, zo vervolgde de Sint, terwijl hij zich tot de kleine Piet op zijn stoelleuning wendde, al neem jij maar een klein plaatsje in op mijn leuning, jij neemt de grootste plaats in in mijn hart. Toen stond Sint Nicolaas op van zijn zetel. Hij nam de sinaasappel in zijn linkerhand, de kleinste Piet in zijn rechter en hij scheep te zich m om naar Spanje terug te gaan De negenennegentig Pieten kwamen hem schoorvoetend achterna.. Advertentie Ook ST. NICOLAAS koopt al zijn SPORTARTIKELEN bij: GIERSTRAAT 59 - TELEFOON 21346 Vrijdagavond waren de honderdvijftig leden van het personeel van de Wasserij Haak in het Kleverpark te Haarlem in de cantine bijeengekomen om de dames M. Woertman, A. Cuyon en de heren A. yan Til, M. Bijster, M. van Kimmenade, A. Roosen, F. Roosen en W. Jansen, die twaalfenhalf jaar aan het bedrijf verbon den zijn, te huldigen De directeur de heer H. Hoes heeft de dames en heren dank gebracht voor hun trouw en ijver en een geschenk aangeboden. Daarbij memoreer de hij de verdiensten voor de wasserij en het publiek. Mevrouw Hofman vertelde op rijm wetenswaardigheden van de jubile rende dames en heren en de heer Van Kimmenade sprak woorden van dank. In de loop van de avond werd aandacht ge vraagd voor kienen en cabaret. Na af loop bracht de directie dank aan de feest commissie onder leiding van de heer H. van Assema. HAARLEM Advertentie Reeds voor f279. - koopt U een originele ELEKTRISCHE LEWENSTEIN ANEGANG 29 TELEFOON 12412 Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 18