KERKD Breimachines DE BEURS van gisteren -Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Bommenwerper B-52 De zwarte Baretten Het meisje uit het oerwoud Interparlementaire Raad van de Benelux bijeen De Mau Mau slaat toe Dr. Corda verdacht van De trommen van de Fu-Manchu Fanfare Zar und Zimmerman Journaals Jongerenafdeling Burgerlijke Stand van Haarlem Artistiek bezoek uit Utrecht Viering ambtsjubileum van burgemeester Oudste mannelijke inwoner overleden Sint Nicolaas-rit WASSERIJ DUYN Scheepvaart ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 (Studio) Dege film is kennelijk be doeld als 'n pluim op de hoed van 't grond personeel der Amer. luchtmacht., dat na al die heldenfilms over piloten nu toch ook aan hod moest komen. De hoofdpersoon, een uitstekend typering van Karl Malden, is een joviale onderofficier, die de dage lijkse leiding heeft over een sectie grond- personeel van een basis in Californië. Hij heeft echter een aanlokkelijk aanbod van een vliegtuigfabriek gehad en verkeert daarover in tweestrijd. Zijn gezinsleden menen, dat hij bij de luchtmacht niet vol doende tot zijn recht komt en de film gaat nu dus tonen dat het juist andersom is. De verliefdheid van zijn dochter op zijn commandant, tegen wie hij reusachtige vooroordelen koestert, maakt de zaak nog gecompliceerder voor de goede man, maar het, komt allemaal op zijn pootjes terecht evenals een strategische bommen werper, waarvan het landingsgestel aan vankelijk niet uitwil. Die bommenwer pers, dezelfde die dagelijks met atoom bommen in de lucht zijn als een afschrik wekkend teken van de paraatheid der V.S. worden in de film uitvoerig geëta leerd en voorgevlogen. Zij zijn inderdaad afschrikwekkend. Maandag maakt deze film plaats voor „Gedoemd tot zwijgen". (Li do) Hollywood ziet blijkbaar nog steeds brood in het lanceren van oorlogs films. Na de ontelbare goede en slechte vertegenwoordigers van dit genre, die wij in de loop der jaren aanschouwd hebben, kon „No time to die" („De zwarte baret ten") ons maar matig overtuigen. Deze super-breedbeeld-technicolor schildert in schrille kleuren de verschrikkingen van de tankoorlog, die de Britse „desert rats" in de Lybische woestijn voerden tegen het toen nog oppermachtige „Afrikakorps" van Rommel. Het begin, met prachtige opnamen van een grootscheepse tankslag, is even indrukwekkend als spannend, maar al heel gauw verzandt de intrige in een pathetisch verhaaltje vol denkfouten en onwaarschijnlijkheden, waarin de val se heroiek hoogtij viert. De drieste vlucht van een groepje geallieerde soldaten uit een Duits-Italiaans krijgsgevangenenkamp hun wonderbaarlijke ontsnappingen aan vijandelijke tanks, vliegtuigen en vijandi ge Bedoeïnenstammen en al hun verdere avonturen, het is er allemaal net iets te dik opgelegd om geloofwaardig te kunnen zijn. Victor Mature, die de leider van het groepje uitbeeldt, dóet weinig meer dan heldhaftige blikken in 't rond werpen. En kele rollen van het tweede plan, de zon derlinge Poolse vrijwilliger, de nuchtere Britse sergeant en de quasi-onverschilli- ge Cockney-soldaat bijvoorbeeld, zijn ge lukkig veel sterker bezet. Aan hun be heerste spel is het te danken, dat „Zwarte baretten" de kwalificatie tweederangs- knokfilm toch nog bespaard kan blijven. De fotografie en de kleuren zijn bijzonder suggestief. (Cinema P a 1 a c e) Het meisje Lia ne onderscheidt zich van de wilden in het oerwoud, die haar zo'n beetje als hun ko ningin beschouwen, slechts door haar blan ke huidskleur. Zij dartelt, slechts gekleed in weinig meer dan een omvangrijke haar dos, door het oerwoud, spartelt in het wa ter rond en dartelt wat met leeuwenwelp- jes. De komst van een aantal blanken maakt aan dit onbezorgde leventje een einde: Liane wordt met een net gevangen en meegenomen naar de beschaafde we reld, waar men dank zij een penning, die tot haar schaarse kledij behoorde, ont dekte dat zij de kleindochter is van een schatrijke grootvader, die haar in zijn riante villa opneemt. Dat wil in het begin nog wel eens tot Advertentie Tempeiiersstraai 68 Vraagt vrijblijvend demonstratie. De Europese Economische Gemeenschap nag niet verdrinken in een Vrijhandels- '.onè. Hoofdzaak is thans in de eerste plaats de verbondenheid van de zes E.E.G.-lan- den tot stand te brengen. Daarna komt de Vrijhandelszone. Men moet bedenken dat pr nooit sprake zou zijn geweest van een Vrijhandelszone als de E.E.G. niet zou zijn opgericht, aldus zei de Belgische minis ter van buitenlandse Zaken Wigny gis teren in de Interparlementaire Beneiux- raad te Den Haag in antwoord op de be schouwingen over de Vrijhandelszone. Met de Euromarkt hangt samen de ont wikkeling van bepaalde niet-Britse gebie den in Afrika, waarvoor een Europees fonds is gevormd, waarin ook België en Nederland jaarlijks miljoenen guldens moeten storten. Het is echter voorname lijk Frankrijk, dat er, met zijn belangen in Afrika, van profiteert. Nu De Gaulle ech ter in Afrika een andere tactiek gaat. vol gen en sommige gebieden loslaat, zei de heer Van Cauwelaert (chr. dem.) zich af te vragen welke consequenties dit heeft voor de E.E.G. en of er voor de Benelux- regeringen geen aanleiding is een duide lijke verklaring te vragen wat Frankrijk in Afrika van plan is. Minister Wigny, die 's morgens had gepleit voor de ontwikke ling van bepaalde gebieden in Afrika als een Europees belang (hij sprak van Eur- afrika) zei liever te willen afwachten wat de Franse regering zal doen, alvorens zijn mening te zeggen over een eventuele stap bij Frankrijk. De heer Pierson (soc.) drong aan op een Benelux-initiatief bij de UNO voor stop zetting van de kernproeven. De heren Van pauwëlaert en Bruins Slot (chr. dem.) zei den daarin geen heil te zien en minister Wigny zette uiteen dat men voor een ini tiatief altijd het juiste moment moet kie zen.. Hij zei niet de indruk te hebben dat een Benelux-initiatief thans een beslissing ten goede zou kunnen bewerken. Men zal eerst het resultaat van de besprekingen in Genève moeten afwachten. Vanmorgen zijn de beraadslagingen voortgezet met de bedoeling tenslotte op het. gebied van de buitenlandse politiek tot. mi'ge aanbevelingen aan de regeringen te komen. vreemde situaties aanleiding geven, om dat de zeden en gewoonten uit 't oerwoud er niet op prijs worden gesteld. Maar het moet gezegd worden dat Liana zich snel aanpast. Als beloning daarvoor mag zij van grootpa een vakantiereisje maken naar.het oerwoud waar zij door de wil den met vreugdegehuil en de daarbij be horende dansen wordt begroet. Behalve Liane kan men in deze kleurenfilm ook fraaie opnamen zien van de oerwoud-fau na. (Frans Hals) We schrijven 1952. Een golf van terreur, angst en moordaan slagen overspoelt Kenya, de Engelse kolo nie in Oost-Afrika. Strafexpedities naar de ondoordringbare oerwouden en razzia's in steden en dorpen zijn aan de orde van de dag. In de veraf gelegen ondernemin gen slapen mannen, vrouwen en kinderen met geladen geweren binnen armbereik. Maar altijd is er die nijpende angst, dat gespannen afwachten voor wat de komen de nacht aan nieuwe verschrikkingen zal brengen. Vrachtauto's waarop zwarte mannen en vrouwen met ondoorgrondelij ke gezichten dicht opeengepakt achter kippengaas, rijden dagelijks door Nai robi, Kenya's hoofdstad. Dat zijn de weinig opwekkende beelden van de film „De Mau Mau slaat toe" naar het boek „Iets van waarde" door Robert Ruark. Het filmver haal houdt de toeschouwer van het begin tot het eind in een beklemmende spanning. Nergens heeft de regisseur zijn toevlucht genomen tot goedkope effecten. Het is de realiteit van het Afrikaanse drama, dat heel de wereld opschrikte. (Luxo r). Onder de „misdaad"-films neemt deze Duitse bijdrage zeker geen in ferieure plaats in. De werkelijkheid stond peet voor het verhaal van een arts, die ten onrechte wordt, verdacht van moord op de verpleegster met wie hij een ver houding had. Zijn vrouw brengt dan alles in het geweer om zijn onschuld aan hel licht te brengen. De film is sober, span nend en delicaat. Ze is goed gemaakt: men volgt de gebeurtenissen geïnteresseerd tot het einde. (Roxy). Een luguber aanzien houdt nog geen onverkwikkelijke affaire in. De film, die dit theater tot maandag vertoont spitst zich op een sfeer van geheimzinnigheid en Oosterse folklore. Daarbinnen beweegt zich een man. die de macht der magie kent. als geen ander. Wie wordt zijn slachtoffer? Laat de film het zelf beantwoorden. Span nend is ze! Dat geldt ook voor „Revolver helden", de western, die maandag wordt ingezet. De bandieten leggen er het loodje in. Een kolfje naar onze hand: terreur tegen recht. Het recht wint! (Rembrandt) De zesde en laltste week van deze zo goed ontvangen Neder landse speelfilm. Vooraf de fraaie docu mentaire „Glas". (Minerva).— De avondvoorstellingen zijn tot maandag gewijd aan de film. die de beroemde operette-idylle volgens het be proefd procédé, dat men in de Duitse stu dio's kent, in beeld brengt. In de matinees van zondag een gezellige film „Het circus speelt toch!" Maandag en dinsdag hei leven van de fameuze Lon Chaney in „De man met de 1000 gezichten". Woensdag en don derdag de spannende vliegtocht over de Stille Oceaan „The high and the mighty". In „De Spiegel van Nederland" kan men zien hoe prinses Irene in Oostenrijk hard aan* het trainen is voor het kam pioenschap van de lage landen, hoe boks- supporters de bekende promotor Theo Huizenaar huldigen en hoe er uit de wed strijd voor bromfietsen een bromfietskam pioen te voorschijn kwam. Ten slotte ziet men de Amsterdamse jeugd, op uitnodi ging van verschillende rederijen tochten door de oude grachten maken. Het Neerlands Nieuws geeft een uitge breid journaal. Allereerst het bezoek van het koninklijk paar aan de Technische Ho geschool in Delft, vervolgens het. interna tionale concours hippique en de nationale motor-trial van de KNMV te Epe. En na tuurlijk ontbrak de intocht van Sinterklaas in Amsterdam niet. Polygoon Wereldnieuws laat overzichten zien van het bezoek van Tsjang Kai Tsjek aan de zevende Amerikaanse vloot en het vertrek van Chinese soldaten uit Korea. Tot slot ziet men hoe Paus Joannes XXIII een bezoek bracht aan Castel Gandolfo. Door de eeuiven trouw Tijdens 'n vrijdagavond in café „Spoor- zicht" in Haarlem gehouden bijeenkomst is opgericht een jongerenafdeling voor Haarlem en omstreken van de stichting „Door de eeuwen trouw". Het afdelingsbestuur is als volgt samen gesteld A. J. M. Driessen, voorzitter; J. Seinstra, vice-voorzitter; mej. M. E. Pot- jer, Breitnerweg 18, Heemstede tel. 35490; W G. Martens, penningmeester. BEVALLEN van een zoon: 26 novem ber: W- Lanting-Kuik; 27 november: Ch. H. Govers-Lucke; 28 november: M. Pee- ters-van der Pol; F. Bruins-Dam. BEVALLEN van een dochter: 25 no vember: E. M. West-Jansen; 28 november: H. C. J. Schoorl-Nelis; A. Bosscha-Pruis. Rectificatie: 25 november: E. M. M. van Nikkelen Kuijper-Deelissen- ONDERTROUWD: 28 november: R. Tim mer en M. J. Teeuwen. GEHUWD: 28 november: W. R. Hagen en M. S. G- A. Bloem. OVERLEDEN: 26 november: G. A. Ko kernoot, 68 j., Gen. de la Reystraat; 27 no vember: W. Zeijlemaker, 81 j„ Hazepaters. laan; K. Roos, 71 j„ Garenkokerskade; J. Boeree-Smit, 2e Zuidpolderstraat; M. J. Brandenburg-Bienefelt, 87 j„ Schoter singel. Op woensdag 3 december brengt een delegatie van de Utrechtse Kunstenaars sociëteit een bezoek aan de Haarlemse sociëteit van kunstenaars en kunstmin- nenden Teisterbant, waarbij de gasten artistieke prestaties zullen leveren. De fluitist Marius Ruysink, die vroeger deel uitmaakte van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, zal tezamen met de pianiste Willy van den BroekOortgijsen werken van Debussy, Milhaud en Henke- mans ten gehore brengen. De schrijfster Clare Lennart heeft, beloofd uit haar laat ste werk voor te lezen, de letterkundige Jaap Romijn zal een zijner nieuwste korte verhalen voordragen en Ru Lijdsman enige Franse chansons zingen. AMSTERDAM De laatste beursdag van deze week bracht over de gehele internationale markt fractioneel lagere koersen op het Damrak. Zonder een richtingaanwijzing van Wall- street, dat donderdag wegens „Thanks- giving-day" gesloten bleef, gebrek aan be drijfsnieuws, de politieke situatie in Ber lijn en het naderende weekeinde, bleef de handel binnen zeer nauwe grenzen. De kopers lieten grotendeels verstek gaan waardoor de geringe verkooporders toch nog konden domineren. In vrijwel alle hoeken van de internationale waarden was gering middenkoersaanbod aanwezig ten gevolge waarvan de opening laag werd in gezet, dat wil zeggen een paar punten be neden de slotkoersen van de vorige dag. Alleen aandeien Kon. Olie lagen goed ge disponeerd op 190,50. Dit betekende een paar dubbeltjes hoger vergeleken bij de slotkoers van de vorige dag. De arbitrage was vrijwel op de gehele markt niet actief, waardoor de geringe omzetten worden ver klaard. Zelfs in de Philipshoek was het, vergeleken bij de vorige dagen, stil en de koers van deze aandelen lag 2 punten be neden die van de vorige dag. De 5 percent converteerbare obligaties Philips werden op 183% verhandeld, min 1 punt. K.L.M. werd onveranderd vernomen en aandelen Unilever bleven, na een lagere opening, ongeveer 2 punten beneden donderdag. AKU moest met een verlies van ongeveer 4 punten genoegen nemen. In de scheepvaartafdeling was het zeer rustig en de stemming kalm. In de meeste fondsen kwam pas tegen het sluiten van de beurs notering. Ten laste van Van Om meren n.v. staat op woenslag 10 december a.s. de inschrijving open op 7,5 miljoen niet-royeerbare certificaten groot 1000 gul den met claimrecht, tegen 160 percent. Aandelen Van Ommeren bleven onberoerd. Van de leidende cultures noteerde H.V.A. 128min V/2, Amsterdam Rubber onver anderd. Verenigde Nederlandsche Rubber fabrieken werden 10 punten hoger op 180 vernomen. De uitgestelde uitspraak in het korte geding van de Senembah-maatschap- pij tegen de Bank Indonesia was niet van invloed op de aandelen Senembah. Met de stortingsdatum (1 december) op de 4'2 percent staatslening in zich waren deze obligaties eerder aan de koopkant. De angstige houders schijnen van hun stukken af te zijn. Claims en stockdivi- denden Heineken's en Machinefabriek Hensen werden lager vernomen. Prolon gatie 3V percent. (ANP) NEW YORK De beurs sloot vast bij de achterblijven de tikkers. Het herstel van gisteren, samen met dat van woensdag, haalde zestig per cent in van het verlies dat in de voorgaan de drie beursdagen werd geleden. Hoewel koerswinsten zich over vrijwel de gehele lijst voordeden, vielen enkele fondsen met winsten van 5 tot meer dan 6 dollar bij zonder op. zoals onder andere Eastman Kodak, Texas Instruments, Sealright-Os- wego Falls en Zenith Radio. Bij de staal-, olie-, spoorweg-, voedingsmiddelen-, com municatie- en electronische fondsen wa ren winsten van 2 tot 3 dollar. Internatio nal Business Machines was op hoogste dagwaarde 9 dollar hoger. Het bedrijfs nieuws was over het algemeen gunstig. Bij de banden was Goodyear meer dan 4 dollar hoger. St. Regis Paper steeg 2 dollar. Northern Pacific en Atlantic Coast Line stegen meer dan 2 dollar ir de spoorwegen. De koperwaarden verstevigden hun positie onder leiding van Magma (plus 1 dollar). Kern County bereikte een nieuw hoogte punt in de vrij actieve vaste oliegroep. Het industriegemiddelde kwam van 549.15 op 557,46; dat voor spoorwegen van 153.74 op 155,68 en dat voor openbare nutsbedrijven van 84.83 op 85.25. Van de 1244 verhan delde fondsen sloten er 805 hoger en 230 lager. De aandelenomzet kwam van 4 090.000 on 4.120.000 (UPI). Slotkoers Ochtend gisteren koersen 3-3%"/# Nederl. 47 89,s/,« 3% Nedl 1962/64 94 Woningbouw 6% 10944 Pr. A'dam '56 I.. 87 Pr. A'dam '56 II 95 H Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I 97-/is Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U 238% 238 "alvé Delft 355 Van Gelder Zonen 188 X. N Hoogovens 332 Wederl. Ford 190 N. Kabelfabriek 298 gew.Philips Gloeil 413 415 °ref PhilipsGloeil 185 Unilever 4555* 456 i 1 ton Fyenoord 20754 Werf Gusto 15354 Oordtsche Petrol. 783 Kon. Petroleum 190.60 191.— Billiton 186 54 A'dam Rubber 67 44 K.L.M 104 Holl. Amer. Lijn 15244 K.N.S.M 156 U Scheepv. Unie 13544 v Nievelt Goudr 13054 °hs. v. Ommeren 255 H.V.A 129 Delimaatschappij 130.80 Amsterd. Bank 244-44 Nat. Handelsbank 129 Ned. Handel Mij 18054 Rotterd. Bank 19954 Twentsche Bank. 182 Anaconda Copper 57H Bethlehem Steel. 4854 U.S. Steel 84% General Motors 483/is Shell Union "idewater 2354 ZONDAG 30 NOVEMBER 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 15: Hongaarse dienst, o.l.v. Ds. J. Kerekes, van Waverveen. 19: Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Noorderkerk, Velser- straat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. N. van Eg- mond. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Wijnberger. 10.30: Jeugddienst, dhr. J. de Vries, hulppredikant te Heemstede. 16.30: Padvindersdienst o.l.v. Ds. J. Kroon, van Spaarndam. 19: Ds. W. M. van Asperen. Open Avondmaalsviering. Ka pel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk, dhr. A. F. M. Hörchner. 10.45: Dr. J. H. Stelma. van Bloemendaal. Aula Chr. Ly ceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Jacobskerk( Vrijz. Herv.), Jacobstraat 6. 10.30: Dr. A. van Bie- men, van Bentveld. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit, Ziekenhuispredi kant te Haarlem. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan 24. 9.30: Ds. R. Bijl. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West, Leidsestraat. 10: dhr. L. Kip. Centrum. Oude Groenmarkt. 10: dhr. F. H. Geursen. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service pre- sidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 'en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespre- king in de Broederkerk. Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. zaal no. 1. 10: dienst (ook Maleise dienst)Woens dagavond 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: dienst. Dinsdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Donderdagavond 19.30: Bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: Ds. Wijnmaalen, van Maar tensdijk. Stads-Evangelisatie, Lange Heren straat. 10: dhr. H. L. Spoor, evangelist te Amsterdam. 19: Opwekkingssamenkomst. Woensdag 20: Bijbellezing en bidstond. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. J. Kits, evangelist te Doorn. 17: Ds. A. A. Leenhouts, van Amsterdam. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 20: Rev. G. Brucks uit Doorn vertelt over de toestand der Protestanten in Spanje, met kleuren- projectie. Vrije Evang. Gemeente. Kapel, Parklaan 21. 18.30: Voorg. A. H. van Gent. Broedergemeente. Parklaan 34. Zaterdag avond geen zangdienst. Zondag 12: Zondags school. 19: Ds. H. Schutz. Hosiannadienst met koor en kinderzang. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Ves per. Woensdag 3 december 9.30: H. Mis. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. Remonstr. Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Gr. Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst. Geref. Kerk. Wilhclmina. kerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goe man. 17: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, in gang Van Merlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 17: Dr. A. Dondoi-p. van Heemstede. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Begijnhofkapel. 8.45: leesdienst. 14.45: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Geref. Gemeente. Park laan 21. 10 en 16.30: leesdienst. O.R.G.-Cen- trum. Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Volle Evangelie Gemeente. Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Spr. dhr. G. R. Mik. uit IJmui- den. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkings- samenkomst met verschillende spx-ekers. Donderdag 20: Gebedssamenkomst voor ern stige kinderen Gods. Pinkstergemeente. Im- manuëlkapel, Nw. Kruisstr. 14. 10: dhr. Van Dijk. Amsterdam. 10: Zondagsschool. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: Sa menkomst. Woensdag 19.45: Jeugddienst. Donderdag 20: Bidstond. Pinkstergeloofsgemecnschap, Nassauplein 8. 10: dhr.'J. de Geest, van Amsterdam. 17: dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondagsschool, Colenso- straat 2. Woensdag 20: Bidstond. Schotersin gel 99. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: (le advent) Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. 10.30: Kinderkerk. Vergadering v. Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Gem. des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Ned. Chr. Gemeen- sehapsbond. Samenkomst dinsdagavond 8 uur ten huize van de fam. Drayer. Ko.uden- horn 46A rd. Zevendedags Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdag om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zatei-dagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kex-k- dienst. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmoi-gen. Spreekster Mevi-ouw S. Holtrop-De Klein, Amstei-dam. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelmina- sti'aat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Leger des Heils, Schag- chelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst aan de Ged. Oude Gracht. 19.30: Evangelisatie-samenkomst. Donderdag 20: Heiligingssamenkomst o.l.v. Maj. D. Boschma. Ver. De Vrye Gemeente, Restaurant Brinkmann. Grote Markt. 10.30: Spreker: Dr. D. H. Prins. Jehovah's Getui gen. 's Zondagsavonds van 5.30 tot 6.30 uur Wachttorenstudie. Kam. Onnesstraat 83 (gebouw), 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbelstudies op de volgende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191. De Clercq- straat 115. Waldeck Pyrmontstraat 39. Thom- sonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 7.30-8.30 uur School voor de Theocratische Bediening en van 8.30-9.30 uur Praktische toerusting voor de pi-edikingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. G. Koch. 19: Opcn-deurdienst. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. F. R. Aschof Zondagsschool. 12: Marnixschool, Jeugdhuis en Kleutei-school. Colensoslraat. Sinnskerk, Ekstei-straat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. J. Kroon. 19: Ds. J. S. Hartjes. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. N. Padt, van Lunteren. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zon der werken niets". Verlengde van de Geuze vesperstraat. 10: dhr. J. Dammuller, evange list te Alkmaar. 19.30: Jeugdsamenkomst. leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 3 dec. n.m. 8 uur: Opwekkingssamenkomst. Spr. dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel. 10: Ds. J. A. van Arkel. Voorbei-eiding H. A. 17: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterslraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. Voorbereiding H. A. 15.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 8.30 en 10.30: Ds. H. W. Wierda. bed. H. A. 17: Ds. H. W. Wierda. Nabeti'achting. Chr. Geref. Kerk. Flores- straat. 10: Ds. J. C. Maris. 17: Ds. R. J. van Pagée, legerpredikant. Geref. Kerk (vrijge maakt). Gebouw Ned. Px-ot. Bond, Berken sti'aat 10. 8.45 en 16.30: Ds. A. Bos. Leger des Heils. Ceramstraat 4. Zaterdag avond 8 uur: Jubileum-Muziekuitvoering. Zondag 10: Heiligingsdienst. 19: Openlucht- samenkomst. 20: Opwekkingssamenkomst. Leider samenkomsten: Brig. G. Clays. Dins- dagmiddeag 2.15 uur: Gezinsbond. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. van Dijl, bed. H. A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen, bed. H. A. 19: Ds. Henkels. bed. H. A. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Ver. Doopsgez. Gemeente. „De Olijftak". 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oos- terbaan. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. W. Mackenzie, Rem., Amsterdam. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Ds. W. van Lim- burgh. Geref. Kerk. Koediefslagn. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17.30: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Z. Geref. Kerk (vrij gemaakt). Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, 's Dinsdags avonds om acht uur huisbijbelstudie, Craye- nestersingel 7. AERDÉNHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in Th. van Eeghen- Instituut. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem., Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 17: Ds. H. van der Loos, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. J. O. Norel. Open- deurdienst. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsscholen. 10.30: Jeugdhuis, Donkerelaan 20 en Maranatha. Nederl. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. C. P. Hoe- kema, Doopsgezind. Heemstede. Geref. Kerk. Tijdelijk Dorpsplein 2. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. P. de Ruig, van Haarlem-N. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Oi'gelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Avond stilte. Voorganger Ds. D. Solinger, Luth. pred. te Haarlem. Medewerking verleend Mevr. A. Wiersema-Bruins, alt. Zondags school. 12-13: Ramplaankwarlier. Gebouw Irene, Elswoutslaan 1, Beatrixschool, Gillis Schoolmeesterlaan. 10.15-11.15: Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds- laan. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. J. M. Snijders. 17: Ds. G. Pettinga. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten, bed. II. A. en nabetrachting. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: leesdiensten. Donderdag 4 dec. 19.30: Ds. K. de Gier, Den Haag. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Donderdag 4 dec. 19.30: lees dienst. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. Bx'akman, van Naarden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. J. H. Muldex', van Rotter dam. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. D. C. van Wijngaarden. 19: Ds. F. P. Sal- verda. Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 19: Mej. Ds. M. Keyser. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. D. Hoornstra. Geref. Kerk (vrijge maakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. Salo mons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. G. Snijders, van Haai'lem. 19: Ds. v. Winterswijk, van Middenmeer. Jeugd dienst. niet vooraf een kwartier samenzang. Ahhenes. Geen opgave ontvangen. Bethei- kapel. 10: Ds. J. J. H. v. d. Ree, van Amster dam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. v. d. Linde, van Den Kaag. 15: Ds. Zelle, van Leeuwai'den. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. P.. Salverda. 19: Ds. Pettinga. van Lisse. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10: Ds. G. Rang. 15: Ds. P. Wai'menhoven, van Badhoevedox-p. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J- S„ Hartjes-, SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds; D. ter Steege. 19: Ds.' D. ter Steege. bed. H: A. Adventskerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard, bed. H. A. Doopsgez./ Remonstr. Gemeente. Gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 75. 10.30: Ds. A. J. van der Sluis. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis, bed. H. A. en dankzegging. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel. 10: Ds. R. J. van Pagée. legerpredikant. 16: Ds. J. C. Maris. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: geen dienst. Jeugdkapel, Jeugdhuis. 10.30: Spr. dhr. A. J. Weei'meijer. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk, .Tulianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Rui ter. Ned. Chr. Gemeenschapshond. Dinsdag 2 december n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël". Zuidex'straat 3. Spr. dhr. H. Veld kamp. evangelist te Alkmaar. Jehovah's Ge tuigen. Zondagmiddag van 2-3 uur Wacht torenstudie. Hogeweg 7. Woensdagavond 8-9 uur huisbijbelstudie. Koninginneweg 44. Bollenstreek Maandagmorgen om elf uur zal het per soneel van de gemeente Hillegom in café restaurant „Floi-a" bijeenkomen om de bux-gemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannei'den, le huldigen in verband met zijn zilveren ambtsjubileum. 's Middags om drie uur volgt een bij zondere raadsvergadering. In aansluiting daarop heeft in café-x-estaurant „Tres long" een huldigingsbijeenkomst plaats voor genodigden, waarin namens de be volking een geschenk aan de jubilaris zal worden aangeboden. Na afloop van deze bijeenkomst zal van vier tot vijf uur voor de inwoners der ge meente, besturen van verenigingen enz. gelegenheid bestaan, de jubilai'is geluk te wenserf. Op de algemene begx-aafplaats in Zand- voort is vanmorgen ter aarde besteld de heer L. H. Schut, die woensdag op 94- jarige leeftijd in het usthuis van de Her vormde Diaconie is overleden. De heer Schut was Zandvoorts oudste mannelijke inwoner en genoot als rasechte Zandvoor- ter in zijn woonplaats een grote populari teit. De belangstelling voor de teraardebe stelling was dan ook zeer groot. De motox-club „Zandvoort" houdt een Sint Nicolaas puzzelrit'voor auto's en mo toren op zondag 7 december. Het traject van deze rit gaat over uit sluitend goede wegen en heeft een lengte van ca vijftig km. De gemiddelde snelheid bedx-aagt 36 km per uur. Er wox-dt. gestart van 1 uur af bij het clubhuis „Paviljoen de Vijvex-hut". Advertentie AM STF K D A M S E V A ART ?0 TEL.11053 Aagtekerk, 28 210 m. z.w. Mogadiscio n. Aden, Aalsdijk, 28 v. Kolxsichang ri. Singapore. Abbekerk, 28 te Hamburg verwacht v. Bremen. Acila, 28 v. Marseille n. Pt. De Bouc. Agamemnon. 28 v. Amsterdam n. West-Indië. Albireo, 28 25 m. n. Zanzibar n. Mombasa. Aldabi. 12 te Antwerpen. 14/12 te R'dam verw. Alhena. 29 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Alioth, 28 125 m. n.o. Recife n. Rio de Janeix'O. Alkaid. 29 te Las Palmas. Alkes, 28 v. Chittagong n. Calcutta. Almkerk, 28 te Singapore. Alphacca, 29 te Santos. Ameland. 28 35 m. n. Valletta n. Rotterdam. Amerskerk, 27 v. Las Palmas n. Kaapstad. Amsteldiep, 28 300 m. w.z.w. Ouessant n. Mexico. Amsteldijk, 28 te Antwerpen v. Rotterdam. Amstelkroon, 28 14 m. n.n.w. Kp. Finisterre naar Liverpool. Amstelland, 28 75 m. n.w. St. Paulsrocks naar Buenos Aires. Amstelsluis. 28 200 m z.z.o. Massawa n. Aden. Amstelstad, 28 575 m. n.o. Socotra n. Bahrein. Angolakust. 28 v. Freetown n. Lagos. Anne Christine. 28 20 m. n.w. Kaap Villano naar Saul Francisco (Brazilië). Annenkerk, 28 te Antwerpen v. Hamburg. Arendsdijk. 28 46 111. z.w. Bill of Portland n. Antw. Arendskerk. 28 v. Manilla n. Hongkong. Argos, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Artemis. 29 te Mobile verwacht v. Caripito. Asmidiske. 28 60 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Averdijk, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Baarn. 28 v. Pto. Cabello n. Curagao. Bali. pass. 28 Socotra n. Belawan. Bantam, 30 te Hollandia. Bintang, 28 v. New York n. Panamacity. Blitar. 28 100 m. n.o. Kp. Finisterre n. Genua. Bloemfontein, 3/12 te Kaapstad verwacht. Breda. 28 v. Trinidad n. La Guaira. Britsum, 28 110 m. z. Djeddah n. Aden. Bussum. 28 te Rotterdam. Caltex Delft. 28 45 111. o. Bizerta n. Port Said Calt. Eindhoven. 28 251 m. z.z.w. Ouess. n. Pernis. Caltex Leiden, 28 te Thameshaven v. Hk. v. Holl. Caltex Nederland, 28 v. Reunion n. Bahrein. Caltex Pernis. 28 v. Fremantle n. Adelaide. Caltex Rotterdam, 28 te Bahrein v. Suez. Camerounkust, 27 v. Takao n. Capecoast. Camitia, 23 te Calcutta verwacht. Carrillo, 28 110 m. z.o. Manzanillo n. Los Angeles. Corilla, 29 te Calcutta verwacht v. Madras. Crania. 27 480 111. n.n.w. Kaapstad n. Curagao. Cartago, 28 te Guayaquil verwacht v. L. Angeles Casamance, 28 Las Palmas gepass. n. Bordeaux. Charis, 29 te Port Au Prince. Cinulia, 29 te Curagao. Daphnis. 23 te Willemstad verw. v. Maracaibo. Dordrecht. 28 260 m. w. Flores n. Rotterdam. Drente. 28 v. Probolingo n. Surabaja. Duivendrecht, 28 te Durban verwacht v Dakar Kernland. 23 te Las Palmas verwacht v. Recife. Ena, 28 v. Vitoria n. Curagao. Eos. 28 110 m. 11.11.0. Finisterre n. Antwerpen. Esso Nederland. 28 100 m. n.w. Muscat n. Suez Farmsum. 28 v. New Orleans n. Savannah. Fravizo, 27 v. Amsterdam n. Valencia. Friesland KRL, 28 v. Yokohama 11. Maracaibo. Friesland SSM, pass 28 Wight, n. Setubal. Gaasterland, 29 te Santos. Geertje Buisman, 28 v. Helsinki n. Kotka. Graveland. 28 40 m. n.o. Ouessant n. Rio de Jan Gr. Beer. 28 900 m. w. Kp. Leeuwin n. Fremantle. Groote Kerk. 29 te Marseille Guineekust, 27 v. Abidjan n. Monrovia. Hector. 28 te Piraeus v. Malta. Heelsum, 29 v Antwerpen n. Houston. Heemskerk, 28 v. Aden n. Suez. Helena. 28 v. Bremen n. Aalborg. Helicon. 1/12 te Houston verw. v. Sant. de Cuba. Hera. 28 te Cutuco v. Acajutla. Hestia, 28 te Ciudad Trujillo verw. v. Earahona. Hvdra, 29 te Rotterdam.' Isis, 29 te Amsterdam. Ivoorkust, 28 te Matadi. Jagersfontein, 17/12 te Amsterdam verwacht. Johnn v. Oldenbarnevelt 2/12 te Aden verwacht, Jupiter, pass. 28 Rhodos n. Naxos. Kaap Hoorn. 29 te Aden. Kabylia, 29 te Curagao. Karachi, 28 125 111. n.o. Algiers n. Halifax. Isarimun, 28 te Damman v. Aden. Karsik. 28 440 m. o.z.o. Sydney n. Auckland. Keizerswaard, 28 v New York 11. Pta. Cardon. Kellia, 28 300 m n.w. Finisterre n. Curagao. Kenia, 23 te Curagao v. Rotterdam. Kerkedijk, 28 v. Boston n. Philadelphia. Kermia 28 te San Lorenzo v. Cristobal Khasiella. 28 210 m. z.o. New York n. Quebec Kieldrecht, 28 370 m. z.o. K. Guardafui n. Madras Koningswaard. 28 300 m. w. Finisterre n. Curagao. Kopionella, 28 130 m. w. Santa Maria n. Curagao. Korenia. 28 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Korovina. 28 60 m. w.z.w. Kp. Bojeador n. Miri. Kreeft. 28 200 m. n.o. Trondheim n. Rotterdam. Kryptos, 28 475 m. n. Kp. Verd. eil. n. Curagao. Kylix, 28 te New York verwacht v. Pta. Cardon. Langkoeas. 29 te Tandjong Priok. Laurenskerk. pass. 28 Kp. Spartivento n. Triëst. Lemsterkerk, 28 nog steeds t. anker Shat A1 Arab. Leopoldskerk, 28 v. Port Said n. Algiers. Lcuvekerk, 28 105 m. mo. Massawa n. Akaba. Lissekerk, 28 170 m. o.n.o. Gibralt. n. Duinkerken. Locncrkerk, 28 200 m. oz.o. Socotra n. Aden. Lombok, 28 te Tacoma v. Ahsis. Loosdrecht. 28 rede Khargisland v. Kuwait. Maas. 28 v. Rotterdam n. Le Havre. Maaskerk, 28 te Rotterdam. Maetsuycker, 28 65 m. n.w. Geraldton n. Singapore. Mariekerk. 28 te Port Said verwacht v. Genua. Maron, 29 te Port of Spain. Mataram, 29 te Penang. Medon, 28 v. Maracaibo n. Curagao. Memnon. 28 te Aruba verwacht v. Curagao. Mentor, 27 500 m. z. Kp. Race 11. Genua. Merwelloyd. 23 490 m. w.n.w. Wake 11. Balboa. Modjokerto, 23 Kp. Guardafui gepass. n. Aden Molenkerk, 28 275 m. z.w. Lissab. n. Duinkerken. Montferland. 29 te Amsterdam. Naess Lion. 28 95 m. w.n.w. Djeddah n. Mena. Naess Tiger, pass. 29 The Brothers n. Houston. Nanusa, 28 v. Genua n. Barcelona. Nestor. 28 v. New Orleans 11. Maracaibo. N'otos. 27 te Ormylia n. Thessaloniki. Nw. Amsterdam, verm. 9/12 v. R'dam n. N. York Oberon. 28 v Paramaribo n. Pto. Ordaz. Omala. 28 v. Rotterdam n. Svolvaer. Ootmarsum. 28 100 m. w. Ouessant n. Houston. Oranje, 28 v. Tandjong Priok n. Melbourne. Oraniefontein, 27 v. Bremen n. Hamburg. Or. Nassau, 1/12 te Barbad., 6/12 te Curagao verw. Oranjestad. 30 v. Amsterd. te Georgetown verw. Orion, 28 40 m. z. Finisterre n. Algiers. Osiris. 28 v. Port An Prince n. Gonaives. Ouwerkerk, 29 te Kobe. Parkhaven, 28 v. Buenos Aires n. Rosario. Peperkust, 28 v. Antwerpen n. Freetown. P G. Thulin, 28 te Philadelphia verw. v. Caldera. Polydorus, 28 v. Aden n. Singapore. Polyphemus. 28 530 m. w. Guam n. Manilla, i'oseidon, 28 250 111. n.o. Paramaribo n. A'dam. Prins Casimir, 28 te Montreal verwacht. Prins der Nederlanden. 8/12 te A'dam verwacht Prins Frederik Willem 28 760 m. n.o. Belle Isle 11. Le Havre. Prins Johan Willem Friso. 28 200 m. w.z.w. He- briden naar Bergen Noorwegen. Pi ovenierssingel, 28 670 m. w.z.w. Ouess. n. Hamb Purmerend, 28 100 m. z. Athene n. Spezia. Raki, 28 te Damman. Ridderkerk, 28 rede Colombo. Rijndam. 28 v. Southampton n. Cobh. Rondo. 26 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Ruys. 28 te Singapore verwacht. Snmarinda. 28 v. Cristobal n. Aruba. Schelpwijk, 28 te Curagao verw. v. Pto. La Cruz Scherpendrccht. 28 15 m. w. Kreta n. Napels. Schouten. 28 te Lobito verwacht. Seven Seas, 29 te Rotterdam. Sibajak, verm. 2/12 v. Rotterdam n. Sydney. Slamat, 28 v. Townsville n. Brisbane. Sloterdijk, 28 te Hamburg. Stad Delft, 28 200 m. w.n.w. Flores n. N. Orleans Stad Leiden. 28 te Liverpool. Stad Schiedam, 28 v. Rotterdam n. Savona. Stad Utrecht, 28 te Baltimore verw. v. Schiedam Stanvac Benakat, 28 te Singapore verwacht. Stanvac Djirak. 29 te Tandjong Uban v. Buatan. Stanvac Lirik, 28 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Stanv. Pendopo, 28 v. Sungeigerong n. Singapore. Statendam. 29 v. Rotterdam te New York verw. Statue of Liberty, 27 600 m. n.n.w. Ascension n. Philadelphia. Straat Cook, 28 v. Sydney n. Melbourne. Straat Magelhaen, 28 terug pi-oeftocht te R'dam. Straat Malakka, 28 v. Nagova n. Kobe. Straat. Mozambique. 28 v. Singapore n. Manilla. Straat Singapore 29 te Sydney. Straat Soenda, 28 te Kaapstad verwacht. Tabinta, 28 v. Genua n. Amsterdam. Tahama. 28 195 m. o. Paramaribo n. Pta. Cardon Tawali. 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Teiresias. 28 400 m. z. Hongkong n. Singapore. Theobaldius. 28 290 m. z. Saigon n. Yokkaichi. Tiba, 28 v. Santos n. Buenos Aires. Tiberius. 28 220 m. w. Landsend n. Paramaribo Tibia. 28 te Trinidad verwacht v. Kaapstad. Tjikampek, 28 te Singapore v. Hongkong. Tjisadane. 23 190 m. n.o. Durban n. Pt. Louis. Tomocyclus, 28 te Cxiragao verw. v. New York. Towa, verm. 29 v. Burriana n. Castellon. Triton. 28 v Charleston n. Philadelphia. Utrecht pass. 28 Capri n. Port Said. Van Linschoten, 28 te Dar Es Salaam verwacht. Van Neck. 29 v. Lautoka n. Auckland. Vasum, pass. 28 Aden n. Mena Al Ahmadi. Vivipara, pass. 28 Aden n. Gibraltar. Vlist, 2/12 te Rotterdam verwacht. Waal, 28 te Rotterdam. W Alton Jones. 28 70 m. o.n.o Aden n. Mena Waterland, 28 v. Bahia n. Las Palmas. Waterman, verm. 8/12 v. Rotterdam n. Sydney. Westcrdam, 8/12 v. New York te Rotterdam verw, Westland. 28 te Santos v Montevideo. Willemstad, 28 te Hamburg verwacht. Wonosari, 28 v. Djakarta n. Semarang. Zaankerk. 29 te Livorno. Zeeland, 28 275 m. n.w. Minicoy n. Djibouti. Zonnewijk. 28 140 m. z.w. Ushant n. G. v. Mexico. Zuiderkruis, 9/12 te Aden, 13/12 te Suez verwacht. SLEEPVAART Blankenburg, 27 v. Dover n. Masasluis. Clyde, 26 v. Falmouth n. New Orleans. Hector. 28 te Newcastle on Tyne verw. met Nyon. Noordholland, 27 te IJmuiden. Oostzee, 27 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Simson. 28 te Newcastle on Tyne verw. met Nvon. Zeeland, 27 370 m. z.w. Kp. Race n. Ktoorramshar.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7