Perez Sint Nïeolaas maakt een vergissing EL™ Lion d'Or De „Stille Armen" hopen op Uw Kerstgave Klachten van telefoonabonnees in Aerdenhout spoedig verleden tijd Een kinderverhaal Tlieuiae Boeken Kalenders Vulpennen Boekhandel VEKO Nieuwe half-electronische centralemet capaciteit voor 10000 aansluitingen, eind januari in gebruik Duizend nummers meer grote collectie kleine geschenken van blijvende waarde vindt u bij Lustrumviering tamboer korps „Sursum" Bloemendaal Klokken van H.H. Petrus en Pauluskerk in Oud-Schoten plechtig ingewijd P pl UITGAVEN Rolland-jeugdtoernooi Tafeltennistoernooi van DHC in Krelagehuis Lezing over „Ravenna en het onbekende Rome" Stort nog heden op giro 273107. Degenen, die u reeds voorgingen, zijn vermeld op pag. 1 A If redo Binda wil geen circuits meer keuren Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 1 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ."5 Binnen de witbepleisterde muren van de nieuwe centrale van het telefoon- district Haarlem, verscholen tussen het groen langs de Aerclenhoutsduinweg in Aerdenhout, heerst een grote bedrijvigheid. Monteurs lopen af en aan om de apparatuur tot wat men noemt „op het bot" af te testen. Schijnbaar doelloos draaien ze hier een schroef wat steviger aan of peuteren daar een draadje los. De een soldeert met een minuscuul houtje een verbinding vast. Een ander luistert gespannen naar een verdacht gezoem dat hij ergens uit de wirwar van leidingen, draden, stangen, klepjes en duizend andere onderdelen en onderdeeltjes meent te horen. Voor een teek mag zo'n telefooncentrale een complex technische ver- nuftigheden zijn, dat zijn begrip volkomen te boven gaat, toch is iedere vierkante millimeter van deze half-elektronische centrale onmisbaar nuttig. Zij alle maken deel uit van een soepellopend raderwerk, dat straks zonder haperen drieduizend, aansluitingen zal moeten verwerken. Dat is duizend aansluitingen meer dan bij de oude centrale, die in het Aerdenhoutse postkantoor, even verder op de Aerdenhoutsduinweg, maximaal mogelijk was. Drieduizend nummers is slechts een klein gedeelte van de capaciteit van de nieuwe centrale. Deze biedt namelijk een aansluitingsmogelijkheid van liefst tienduizend abonnees. Men hoopt de nieuwe centrale eind januari 1959 in gebruik te kunnen nemen, dat is twee maanden vroeger dan men aanvankelijk had verwacht. De oude centrale in het Aerdenhoutse postkantoor is een van de eerste automa tische locale centrales van de P.T.T. in Nederland. Nu zij door een moderne zuster wordt vervangen betekent dat niet dat zij nu ook afgedankt wordt. De apparatuur zal integendeel nog zeer goede diensten be wijzen als aanvulling van de centrale in Heemstede, die hiermede met ongeveer duizend nummers zal worden uitgebreid. De ingebruikneming van de nieuwe cen trale in Aerdenhout zal vooral een eind maken aan reeds jarenlang durende moei lijkheden in dit deel van het Haarlemse telefoondistrict. „Het is een grote zorg minder," zei ir. J. M. de Vos, de directeur van dit telefoon- gebied ons dezer dagen. „Aerdenhout is zo wel wat het aantal abonnees als wat het telefoonverkeer betreft, in de laatste jaren met sprongen omhoog gegaan. Aangezien de capaciteit van de centrale daarop niet berekend was, konden klachten niet uit blijven. Die kwamen er dan ook genoeg, meer dan ons lief was. Vooral tijdens de spitsuren van het telefoonverkeer was er vaak geen houden meer aan. Buiten de normale toptijden, zo tussen tien en twaalf uur 's morgens, kwam voor Aerdenhout als forensenplaats daar nog een extra spits in de avonduren bij, omdat dan blijkbaar iedereen van de telefoon gebruik wil maken." Alle aangeslotenen op de nieuwe centrale krijgen een nieuw nummer, bestaande uit vijf cijfers, beginnend met een 4 (thans 2). „Tal van abonnees hebben verzocht hun oude nummer te mogen behouden, maar 'Advertentie Het Perzisch Tapijthuis Amsterdam Rokin 116 Rotterdam - Den Haag Utrecht Arnhem Hilversum Het tamboerkorps van de Bloemen- daalse christelijke muziekvereniging „Sursum" heeft vrijdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan zijn eerste lustrum nog eens in de intieme kring van leden, ouders en het actie-comité gevierd. De achtentwintig leden van dit tamboer korps, in leeftijd variërend van negen tot zestig jaar, hebben op 14 november, toen het vijfjarig bestaan officieel is herdacht, bewezen, dat er in de afgelopen jaren on der de gedisciplineerde, maar toch zeer menselijke leiding van „maitre" W. A. van Roosmalen zeer veel is bereikt. Van die waardering voor de heer Van Roosma len getuigde toen ondermeer de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Pee reboom Voller, die „Sursum" een rijk be zit voor Bloemendaal noemde. Tevens ont ving het tamboerkorps de mededeling dat het voortaan het Bloemendaalse gemeen tewapen in zijn vaantjes mocht voeren. Het actie-comité bood als geschenk van de burgerij twee paukentrommels, twee dieptrommels en drie hoorns aan. De heer Van Roosmalen heeft gister avond zijn tamboers nog eens opgewekt °m op dezelfde vriendschappelijke basis van de afgelopen vijf jaar voort te blij ven gaan. Penningmeester W. A. Duive- steijn, tevens oudste tamboer van het korps, bood als persoonlijk geschenk een zelfvervaardigd vaandel aan. om technische redenen is dat niet moge lijk," zegt ir. De Vos verder. „Wij zijn nu eenmaal gebonden aan de apparatuur. Met voorkeur voor een bepaald nummer wordt zoveel mogelijk rekening gehouden, maar u staat verstelt hoeveel liefhebbers er voor eenzelfde nummer zijn." Vlottere verbinding Omstreeks mei van het volgend jaar zul len ook de abonnees in het Ramplaankwar- tier in Haarlem en Overveen ongeveer zeshonderd die thans nog op de centrale in Haarlem zijn aangesloten, op de nieuwe centrale in Aerdenhout worden overge schakeld. Daardoor zal een aanmerkelijk vlottere verbinding mogelijk zijn. De nieuwe nummers van de abonnees, die op de centrale in Aerdenhout worden aangesloten, worden reeds opgenomen in de telefoongids, die in januari verschijnt. Deze gids, zo deelde ir. De Vos ons mede, zal de laatste locale gids in zijn huidige uitvoering zijn. Men streeft namelijk naar de uitgave van districtsgidsen, waarin de nummers van alle abonnees in een bepaald telefoondistrict zijn opgenomen, uiteraard onderverdeeld naar woonplaats. „De directie van de P.T.T. staat namelijk op het standpunt dat de abonnee recht heeft op zoveel mogelijk service", aldus ir. De Vos. De nieuwe districtsgidsen zullen omstreeks augustus 1959 verschijnen. De interlocale naamlijsten van de drie grote steden Amsterdam, Den Haag en Rotter dam blijven gehandhaafd. Enorme toename telefoonverkeer Van ir. De Vos hoorden we voorts dat het telefoonverkeer in Nederland vooral na de oorlog enorm is toegenomen. Tegenover een verdubbeling van het aantal abonnees staat een drievoud van het telefoonverkeer ten opzichte van de situatie vóór de oorlog. Niettegenstaande het feit dat overal in de wereld de prijzen van grondstoffen, mate riaal en instrumenten in vergelijking met die in vooroorlogse jaren belangrijk geste gen zijn, hebben de telefoontarieven in ons land daar geen gelijke tred mee gehouden. Het tarief voor vast abonnement bij voor beeld ligt slechts iets meer dan de helft hoger dan voor de oorlog, terwijl de kosten van een locaal gesprek eens zo hoog en die van een interlocaal gesprek nauwelijks een kwart hoger liggen dan vóór 1940. Verge leken met de buitenlandse tarieven heeft de Nederlander zeker geen reden tot kla gen. Wil men enkele cijfers? In Nederland bedraagt het tarief voor een vast telefoon abonnement 75 per jaar. Omgerekend in guldens betaalt men in België voor eenzelf de abonnement 77, in Frankrijk 115, in Duitsland 112 en in Italië zelfs 243. Kost een locaal telefoongesprek de Neder landse abonnee vier cent, in België, Duits land en Frankrijk betaalt men, wederom omgerekend in Nederlandse geldswaarde, resp. dertien, twaalf en zeventien cent. Onder grote belangstelling zijn zondag avond de drie klokken voor de toren van de H. H. Petrus en Pauluskerk aan de Tes- selschadestraat in Oud-Schoten plechtig ingewijd. Zaterdagmiddag hadden jeugd verenigingen onder muzikale begeleiding van Harmonie St. Bavo de met groen en kleurige linten versierde klokken in fees telijke optocht op paard en wagens door de parochie gevoerd en binnen het nog niet geheel voltooide kerkgebouw ge bracht. De inzegening van de klokken, die ge noemd zijn naar de heiligen Maria, Petrus en Paulus, geschiedde door de vicaris-ge neraal van het bisdom Haarlem, mgr. J. Groot, die daarbij werd geassisteerd door kapelaan Verberne en pater Van Rijn OFM. De eerste klok is geschonken door de pa rochiële schooljeugd, de tweede door een gever die onbekend wenst te blijven en de derde klok is aangeboden door een comi té uit verenigingen en particulieren. De klokken zullen woensdag as. in de to ren worden opgehangen. Zoals wij reeds eerder berichtten geschiedt de plechtige inwijding van de kerk op donderdag 18 de cember door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. Advertentie Iedere morgen een heerlik kopje koffie SIAPM In een klein huisje op het dorpsplein woont een oud mannetje. Hij heet Berend- Bas en nu zullen jullie wel vragen: Maar hoe heet hij dan van zijn achternaam? Dat is heel eenvoudig. Berend is zijn voornaam en Bas is zijn achternaam. Dat weet iedereen in het dorp. Maar Sinterklaas wist het niet. En zo kwam het, dat Sinterklaas een vergissing maakte. Moeten jullie maar eens horen. Toen het buiten donker was geworden en alle kinderen in het dorp heerlijk in hun bedjes lagen te slapen, kwamen Sin terklaas en Zwarte Piet hun werk doen. Ze moesten ervoor zorgen, dat alle kinderen de volgende morgen iets in hun schoen zouden vinden, dus je begrijpt, dat ze het verschrikkelijk druk hadden. Sinterklaas reed op zijn mooie witte paard voorzichtig over de daken en Zwarte Piet stapte naast hem voort, terwijl hij een hele grote zak vol met cadeautjes over zijn schouder droeg. Zij stopten bij iedere schoorsteen en dan haalde Sinterklaas een groot boek te voorschijn, waarin hij alle kinderen, die hij iets geven wilde, had opgeschreven. Zeg Piet, kijk eens even in de zak of er misschien 'n mooi vliegtuig in zit, want hier woont een jongen, die altijd keurig zijn boterhammen opeet en dat vind ik echt aardig van die jongen. Nu, dat vond Zwarte Piet ook en hij haal de dus vlug een prachtig vliegtuigje uit de zak. Jongens, wat zou die jongen daar de volgende morgen blij mee zijn! Bij de volgende schoorsteen zei Sinter klaas: Hier woont een meisje, dat graag een winkeltje wil hebben. Ze is lief en ge hoorzaam en ze kan zo aardig zingen. Zul len we het haar maar geven? —Natuurlijk, Sinterklaas, zei Zwarte Piet, dat lijkt mij een aardig meisje. Hij zocht eens in de zak en.kijk eens aan, daar had hij het gevonden. Het was een erg mooi winkeltje met laatjes voor de suiker en de erwten en de bruine bonen. Er was ook een heel klein weegschaaltje bij en kleine papieren zakjes om alles in te doen. Wat zou dat meisje verrast op kijken als zij dat winkeltje in haar schoen vond. Sinterklaas en Zwarte Piet moesten er allebei om lachen. Steeds verder gingen ze over de daken en steeds meer cadeautjes werden door Zwarte Piet uit de zak gehaald. Het was maar gelukkig, dat de zak zo groot was, zodat er een heleboel in kon. Toen ze op het dorpsplein kwamen zei Sinterklaas: Hier woont Berend Bas, hè, wat is dat gek. Zijn achternaam staat niet in het boek. Die heb ik zeker verge ten op te schrijven. En er staat ook niet bij hoe oud hij is en wat hij wil hebben. Sinterklaas keek nog eens goed in het boek maar nee hoor, het stond er niet in. Jullie begrijpen zeker al, dat hier het oude mannetje woonde, dat Berend Bas heette. Sinterklaas vergiste zich dus. Sinterklaas en Zwarte Piet dachten, dat Berend Bas een jongen was. En omdat ze niet wisten wat ze moesten geven dachten ze er heel lang over na. Eindelijk had Zwarte Piet een idee: Laten we een auto geven. Dat vinden jon gens altijd fijn. Nee, vond Sinterklaas, een mond harmonica of een trommel vindt hij vast veel mooier". Zwarte Piet keek eens in de zak en haalde er een station uit. Een echt station met een wachtkamer en een loketje, waar je kaar tjes kunt kopen voor de trein. Nee Piet, dat station is voor een andere jongen bestemd. Je weet wel, die jongen, die zo aardig is voor zijn broertjes en zus jes. Ja, dat was waar. Maar wat moesten ze dan geven? Zwarte Piet krabde zich eens achter zijn oor, zo ingespannen dacht hij erover na. Ineens wist Sinterklaas het: Weet je wat, Piet, we geven hem een sprookjes boek. Dat was een goed idee van Sinterklaas, want alle kinderen, groot en klein, zijn dol op sprookjes. Zwarte Piet liet zich dus door de schoor steen glijden en legde het sprookjesboek in een van de pantoffels, die voor de kachel klaar stonden. Hij dacht wel even bij zich zelf. Hé, wat heeft die jongen grote voe ten. Ik heb nog nooit zo'n grote schoen bij de kachel zien staan... Maar toen hij bo ven kwam bij Sinterklaas was hij het al weer vergeten. Sinterklaas en Zwarte Piet gingen weer verder en in het huisje van Berend Bas, het oude mannetje, lag een dik sprookjesboek in zijn pantoffel te wachten tot hij het zou vinden. Nu moet je weten dat het oude mannetje Berend Bas nét als de kinderen al vroeg naar bed was gegaan. Hij hoefde natuur lijk niet zo vroeg naar bed, want er was niemand, die tegen hem zei: Kom Be rend Bas, het is al zeven uur. Nu moet je toch heus naar bed! Nee hoor. Zo was het niet, want het oude mannetje had geen va der en moeder meer. En geen broers of zusjes en geen ooms of tantes. Hij had he lemaal niemand. Omdat hij het zo akelig vond om 's avonds helemaal alleen in de kamer te zitten ging hij maar vroeg naar bed. Die avond was hij dus ook vroeg naar bed gegaan, maar hij sliep niet. Hij lag wakker en hij voelde zich eenzaam. Had ik maar een vriend, dacht hij, dan zou ik niet meer zo alleen zijn. Of een lieve hond om mij gezelfschap te houden. Het mannetje Berend Bas was echt een beetje treurig. Hij woelde in zijn bed en hij kon maar niet in slaap komen. Maar opeens hoorde hij iets. Wat zou dat zijn? Hij ging rechtop in zijn bed zitten en luis terde nog eens goed. Nee, dacht hij, het is niets. Ik denk, dat ik de wind door de schoorsteen hoorde waaien. Toch stapte hij zijn bed uit om nog even in de kamer te gaan kijken of alles in orde was. Hé, wat was dat nou? Wat zag hij daar uit zijn pantoffels steken? Verbaasd stak hij zijn hand uit naar het grote pak. Hij begon bevend van ongeduld het touwtje los te peuteren, dat om het pak zat. Jongens hoe was dat nu mogelijk? Een boek, een sprookjesboek! Was dat voor hem? Had Sinterklaas ook voor hem iets meege bracht? Hij begon.er meteen in te lezen. Het was een prachtig verhaal, dat hij las. En toen hij het uit had, moest hij ervan zuchten, zó mooi vond hij het. Hij voelde zich nu weer gelukkig en te vreden en hij vond het nu helemaal niet erg meer om alleen te zijn. Hij had nu toch immers dat mooie sprookjesboek, waar hij iedere avond in kon lezen? Hij was Sinterklaas erg dankbaar en voor dat hij weer naar bed ging riep hij nog zachtjes door de schoorsteen: Dank je wel Sinterklaas. Ik ben héél, héél erg blij met je cadeautje. En Sinterklaas? Die had intussen zijn vergissing al be merkt. Maar hij zei tegen Zwarte Piet: Ik geloof, dat die oude man echt blij is met zijn sprookjesboek. En ik hoef er de ze keer dus helemaal geen spijt van te hebben, dat ik een vergissing heb ge maakt. M. van Beek Kleine grote zwarte man is een nieuw boek over Afrika van de Amsterdamse uit geverij Scheltens en Giltay en wel een zeer bijzonder, omat hierin een nog geheel in de primitieve natuurstaat levende in boorling, de Bantoeneger Simbo Janira zelf aan het woord komt. Simbo („leeuw") is afkomstig uit het Tanganjika-territo- rium, een deel van Oost-Afrika, dat rijk is aan natuurschoon, maar arm aan cultuur- schoon, maar arm aan cultuurgrond en andere middelen van bestaan. De inheem se bewoners leven er dan ook buiten de Europese nederzettingen nog juist als eeuwen geleden, vrijwel alleen van de jacht. Ook hun zeden en gebruiken ver schillen nog nauwelijks van die hunner verre voorouders uit de oertijd. Deze Sim bo nu sluit vriendschap met de leider van een wetenschappelijke expeditie, prof. dr. Ludwig Kohl-Larsen en ontpopt zich als een begaafd verteller en een onuitputtelij ke bron van informaties. In kinderlijke, maar zeer plastische trant beschrijft hij voor zijn „blanke vriend" de geheimen van het wrede inwijdingsritueel, dat de Bantoejongens moeten doormaken om tot volwaardige mannen te promoveren, over de praktijken van medicijnmannen en re genmakers, de voortdurende strijd van zijn volk tegen de oorlogszuchtige andere stammen en de roofdieren. Het fascine rende panorama van het leven der primi tieve negers, dat zich uit deze verhalen ont wikkelt is door prof. Kohl-Larsen in Sim- bo's eigen woorden opgetekend en vormt uitermate boeiende lectuur. Het boek be vat verder belangwekkende bijzonderhe den over het wel en wee van de genoemde expeditie, die op haar ethnologische en oudheidkundige speurtochten onder ande re in contact komt met een nog onbekende Oostafrikaans dwergras en daarbij vele spannende avonturen beleeft. Het boek is verlucht met vele markante foto's en uit gevoerd in hetzelfde royale formaat als de bekende serie boeken van dr. Paul Julien. Nog steeds strijden tien jonge schakers in het Rolland-jeugdtoernooi om de wis- sélbeker van het Haarlems Dagblad/OHC alsmede voor een plaats in de persoonlijke jeugdkampioenschappen van Noordholland. De tien finalisten zijn tot ongeveer op de helft van de finale gevorderd en reeds nu is duidelijk dat er irf feite nog maar vier serieuze kanshebbers zijn overgebleven. Van hen maakt F. O. van Maanen met 5'/2 punt uit 6 partijen uiteraard de beste kans. De verrassend goedspelende H. C. Honsbeek zit hem met 41/» uit 5 echter dicht op de hielen. Ook E. J. Petersma met 3V2 uit 4 is lang niet kansloos- Iets minder favoriet is W. Krijnen met. 2V2 uit 4. Het oorspronkelijke plan van de organisatoren om de finale volgens het Zwitserse-systeem te spelen heeft men toch laten varen waarvoor nu een enkelrondige finale in de plaats is gekomen. De uitslagen van de tot nu toe gespeelde partijen luiden: lste ronde: W. Krijnen Fr. Misset 1-0; R. EekhoutA- van Driel 0-1; H. C. Honsbeek—N. J. M. v. d. Meer 1-0; F. O. van MaanenK. Nederkoorn 1-0; D. de JonghE. J. Petersma remise. Tweede ronde: MissetPetersma 0-1; Ne derkoornde Jongh 1-0; v. d. Meervan Maanen 0-1; van DrielHonsbeek 0-1; KrijnenEekhout 1-0- Derde ronde: Eek houtMisset 0-1; HonsbeekKrijnen re mise, van Maanenvan Driel 1-0; De Jonghv. d. Meer 1-0; PetersmaNeder koorn 1-0. Vierde ronde: MissetNeder koorn 0-1; v. d. MeerPetersma 0-1: Krij nenvan Maanen 0-1; EekhoutHonsbeek 0-1. Vijfde ronde: HonsbeekMisset 1-0: van MaanenEekhout 1-0: Nederkoorn d. Meer afgebroken. Achtste ronde. (vooruit gespeeld): van Maanende Jongh remise. Men verwacht de wedstrijden in decem ber te kunnen beëindigen. DHC hield zondag een succesvol toer nooi in de grote zaal van het Krelagehuis in Haarlem. Ruim 700 inschrijvingen wa ren er uit heel Noordholland, Den Haag en Leiden. Jammer was het alleen, dat het vertoonde spelpeil niet bijzonder hoog lag. Zo was bij voorbeeld de eindstrijd in de ere-afdeling nauwelijks het aankijken waard. G. Bakker (Docos) won verdiend van H. Kenter (Smash) met de cijfers 21-13, 21-18 en 21-17. In de hoofdklasse zag men de Haarlemse Togidospeler Guus Plies- ter, die op dit toernooi bijzonder goed op dreef was. Hij bracht het tot de eindstrijd die hij echter met flink verschil verloor van de Batswingers-speler R. v. d. Akker. De cijfers waren 21-19 en 21-19. In de overgangsklasse kwam Pliester nogmaals tot de laatste wedstrijd, maar ook hier kon hij het niet redden. Hier was A. Klein, eveneens van Batswingers, hem te sterk. Hij verloor met 21-15 en 21-16. In het dubbelspel hoofd-overgangsklas- se lukte het echter beter. Pliester- Schoof wonnen van de andere Haarlem mers Witteman-Blom (TYBB-GTTC) met 21-18 en 21-14. In het dubbelspel ere-klasse ging de eerste prijs naar Bronsgeest-Stu- lemeyer (Batswingers-Wibo), voor Schoo- nemeyer-Kenter (Smash). Bij de dames boekte Annke Lahey (To- gido) een fraai succes. In de eerste klasse kwam zij in de eindstrijd uit tegen Ma rianne Krom-Perton (Entac.). Zij ver sloeg haar rivale met de cijfers 21-16 en 25-23, hetgeen zeker een fraaie prestatie was. Nog meer Haarlemse successen waren er te melden. H. v. Weelderen (VTC) eindigde als tweede in de 2e klasse, R. Westhof (Johez) als tweede bij de junioren, M. v. In café-restaurant Brinkmann aan het Houtplein in Haarlem heeft mevrouw P Walma van der Molen-Meindersma uit Den Haag dezer dagen voor de Vrouwen in de V.V.D., groep Kennemerland-zuid een lezing gehouden over „Ravenna en het onbekende Rome". Spr. gaf een boeien de schildering van Ravenna in de vroeg christelijke tijd. Deze stad was in de vroe ge middeleeuwen de zetel van verscheide ne Westromeinse keizers. Van keizer Ho- norius is nog uit de eerste helft van de vijfde eeuw een doopkapel bewaard geble ven. Van zijn zuster Galla Placidia vindt men nog een grafkapel met prachtige mo zaïeken. Na de val van het Westromeinse rijk in 476 zetelt Theodoric, de Oostgoot in Ravenna. Van zijn in Ravenna gebouwd paleis werden de kolommen en vele kost baarheden door Karei de Grote naar Aken overgebracht. Uit de tijd van Theodoric resteert nog een basiliek, rijk versierd met mozaïekwerk. In de zesde eeuw ver blijven de Byzantijnse keizer Justinianus en zijn vrouw Theodora tijdelijk in de stad der mozaïeken en geven 't nieuwe luister. Tijdens zijn regering werd de San Vitale, een prachtige kerk, gebouwd. De Byzan tijnse mozaïeken in deze kerk zijn van on schatbare kunstzinnige waarde. Met gekleurde lantaarnplaatjes verdui delijkte mevrouw Walma van der Molen haar lezing. Behalve Ravenna liet zij ook afbeeldingen zien van het voor de mees te toeristen onbekende Rome. land. Geel (Oranje-Zwart) als tweede in de Da mes 2e klasse en het koppel Rozemeyer- Hoog Antink (Rapidity) als eerste in het dubbelspel 3e klasse. Alfredo Binda is een slecht verliezer. Volgens het Franse sportblad 1' Equipe heeft hij namelijk aan UCI-voorzitter Ro- doni en zijn mede-leden van de technische commissie van de UCI medegedeeld, dat hij in de toekomst geen circuits voor we reldkampioenschappen meer zal keuren. Hij kwam tot dit besluit naar aanleiding van de beslissing inzake „Zandvoort". Binda zei verder nog: „Zolang de leden van de technische commissie bij de be slissing hun eigen nationaliteit niet ver geten, zal het onmogelijk zijn objectief de waarde van een parcours te beoordelen". Woorden, die aldus 1' Equipe gericht waren aan het Belgische lid Ferdinand Paul. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 BEVALLEN van een zoon: 28 novem ber: J. M. Heiliegers-Verhallen; M- G. van der Wolf-Schipper; 29 november: T. Jan- sen-de Vries. BEVALLEN van een dochter: 28 no vember: J. H. M. Willemsen-Essing; A. M. Piët-van Leeuwen; E. M. Stolvoort-Joos- ten; J. van der Mije-Schoon; A. A. Molen kamp-Peil. ONDERTROUWD: 28 november: P. C. Houtkoper en P. E. Meenhorst; 29 novem ber: F. M. F. Fels en J. S. Janssen. GEHUWD: 29 november: H. A. van der Meij en B. A. Ockhuijsen; H. de Vries en E. Heeres; Ch. W. Brouwer en M. C. Jore. OVERLEDEN: 26 november: N. van Dijk-van Gijn, 78 j, Jansstraat; 27 novem ber: J. P. van Kessel, 68 j., Jansstraat; 28 november: W. Brakel, 91 j., Ged Oude Gracht; A. P. ter Horst-Blokhuis, 69 j., Hospeslaan.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5