Horen en zien and réa r Gevangene ontsnapt Britse majoor stal geld in Nederlandse golfclubs MADOEF EN MIRZA J Cl lie: fa rii >4 E Agenda voor Haarlem Griep? Chefarine„4" doet wonderen! „Ik wilde slechts mijn vrouw, een kleptomane, aan 't schrikken maken cjr. houlslraal 163 Milde straf geëist tegen echtpaar Moeder-Geschenk (Uit het Eijgels vertaald) DOOR BELTON COBB <33 rieven aan de redactie 4 AANKONDIGINGEN EN Spannende hoofdfilm De radio geeft donderdag T elevisieprogramma AARDEWERK RAVELLI Letterkundige prijzen in Frankrijk Van Gogh-expositie naar Los Angeles Prijs voor beste Expo- artikel werd verdeeld Overval op bejaarde magazijnbediende Door schot uit jachtgeweer dodelijk getroffen Kind door moeder in badje verdronken J 'ijf jaar met aftrek geëist tegen debiele verdachte Voor f 10.000 gestolen uit Dordts warenhuis Zuivelproduktic in Noordholland Antisemiet zou naar Argentinië zijn gevlucht WOENSDAG 3 DECEMBER 195 8 „Het houten paard" vormde de hoofd schotel van het televisieprogramma van dinsdagavond. We hebben er ons best mee kunnen vermaken- De film van Jack Lee was niet alleen geestig, ze was ook vol spanning. Ze vertelde van een ontvluch tingspoging uit een krijgsgevangenkamp in Duitsland. Drie Britten lukt het weg te komen. In een houten paard, dat dient als gymnastiektoestel. verbergen zij de man. die een onderaardse gang graaft. Die gang lëidt naar de vrijheid! Vooraf gingen twee fraaie documentai res. waarvan een gewijd aan een sprookje uit India, de anders aan het klokkenwerk van de domkerk in München. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muziek. 13.45 St. Barbara, klankb. NCRV: 14.00 Lichte muziek. 14.30 Gram. 14.55 Meisjeskoor en instr. kwintet. 15.15 Omr.orkest en solist. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Strijkkwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Ka merorkest en solist. 18.15 Friese uitz. 18.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. causerie. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram, VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.40 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Gram. 11.45 Het moeilijke schoolkind, caus. 12 00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Piano a quatre mains. 14.30 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 15.05 15.40 Voordr. 15.55 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18,15 muziek. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Concertge- bouwork. en solist. (In de pauze plm. 21.1021.35 Humoreske, voordr.). 22.20 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.25—24.00 Discotaria. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Kamermuziek. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Volksliederen. 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws. 19.30 Report. 19.40 Gram. 19.50 Vrije pol. tribune. 20.00 Koren, ork. en sol. 22.00 Nieuws. 22.15 Israë lische uitz. 22.40 Experimentele muz. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Joum. en weeroverzicht. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.35 Caus. 21.05 Vlooienspel, Sinter klaasmusical. 21.50 Epiloog. Advertentie PARIJS (AFP) De Franse letterkun dige prijs „Prix Goncourt" is maandag toegekend aan Frangis Walder voor zijn roman „Saint-Germain ou la Négocia- tion". Walder is Belg en woont in Brussel. Bij de vierde stemming verenigde Walder zes stemmen op zich tegen vier voor Ro bert Sabatier voor diens „Canard au sang". Het bekroonde boek behandelt een ge schiedkundig onderwerp uit 1570. De jury was van oordeel dat de Franse roman schrijvers dit jaar niet sterk uit de bus zijn gekomen. Edouard Glissant zag zijn werk „La Lé- zarde" maandag bekroond met de „Prix Théophraste Renaudot". Glissant is in 1928 op Martinique geboren. Het is zijn eerste roman. De Vincent van Gogh-tentoonstelling in San Francisco die van 6 oktober tot 30 no vember gehouden is, werd door bijna tweehonderd duizend mensen bezocht. De expositie bestond uit tachtig schilderijen en zestig tekeningen van de collectie van ir. V. W. van Gogh uit het Stedelijk Mu seum in Amsterdam. Thans brengt de heer Sandberg, directeur van het Amster damse museum de tentoonstelling naar Los Angeles. Later gaan de werken nog naar Portland en Seattle om in het voor jaar naar Nederland terug te keren. De gezamenlijke geïllustreerde catalo gus van al deze tentoonstellingen is in Ne derland gedrukt in een oplaag van hon derdduizend exemplaren. PARIJS, (AFP) De prijs die de Parij- se uitgeverij Hachette voor het beste arti kel over de Brusselse wereldtentoonstel ling had uitgeloofd, is maandag verdeeld tussen de Poolse journalist Juliusz Ky- drynski en de in Wenen woonachtige Ro bert Jungk, die de Amerikaanse nationali teit bezit. Zij krijgen elk vijfhonderddui zend frank, Kydrynski voor een reportage in het Poolse geïllustreerde weekblad „Przekroj" en Jungk voor een artikel in het Westberlijnse maandblad „Der Mo- nat". Polen en de Duitse Bondsrepubliek waar de bekroonde stukken zijn gepubli ceerd, krijgen voor hun bibliotheken Fran se boeken ter waarde van een miljoen Franse franken. ALMELO „Een tcagisch einde van een succesvolle militaire carrière." Zo kenschetste de officier bij de rechtbank te Almelo de positie, van de 48-jarige ma joor J. B. van het Britse leger die zich, evenals zijn vrouw, de 49-jarige E. M. voor de rechtbank verantwoorden moest voor een reeks diefstallen, gepleegd op de terreinen van de golfclub in Driene (ge meente Hengelo) en in Eindhoven. Op 24 augustus was de majoor in de kleedkamer van de Twentse Golf- en Countryclub er op betrapt, uit colbertjasjes bankbiljetten te hebben weggenomen tot een waarde van 65. De biljetten waren gemerkt en bepoederd. Daarmee kwam er een einde aan een reeks geheimzinnige diefstallen op de golfclub. Vrijwel op hetzelfde mo ment was zijn vrouw gegrepen in de da meskleedkamer. Ook zij had poeder aan haar handen, dat in de jaszakken was ge daan om de dievegge te ontmaskeren. De majoor bekende. Zijn vrouw speelde de beledigde onschuld en dreigde met consulaire interventie. Ter zitting kwam vast te staan, dat de vrouw door spanningen ten gevolge van het ongeregelde militaire leven een gees telijke stoornis had gekregen en aan klep- tomanie was gaan lijden. Naar zijn mo tieven voor de diefstal gevraagd, zeide de majoor „Teneinde mijn vrouw in de nor male toestand terug te brengen wilde ik haar erg doen schrikken. Ik wist, dat zij dingen wegnam. Dat gebeurde ook in Duitsland maar zij wilde geen dokter of psychiater raadplegen. Ik merkte, dat toen ik een jasje wegnam, zij inderdaad hevig schrok. Ik handelde met de beste be doelingen." aldus majoor B. Hij zei, be zeten te zijn van de idee iets te doen, dat haar zou schokken. Triest geval De verdachte, die al 29 jaar in Britse militaire dienst is en op de nominatie stond voor een promotie tot luitenant-ko lonel, had onder andere Duinkerken mee gemaakt alsook de veldtochten in Noord- Afrika, Italië en Griekenland. Een zenuw arts uit Enschede achtte hem verminderd toerekeningsvatbaar en zeide, dat de on dergrond van zijn handelingen een patho logisch karakter heeft. B's echtgenote had het in de golfclubs in Eindhoven en Driene vooral voorzien op sportmateriaal. Haar waren elf dief stallen ten laste gelegd, o.a. van een zo genaamde zitstok, die zij later aan de gar nizoenscommandant van Osnabrück ten geschenke gaf. De meeste goederen wa ren in Osnabrück. waar het echtpaar ver bleef, bij huiszoeking teruggevonden. De i ff vrouw kon geen motief aanvoeren voor haar daden. De zenuwarts zei bij haar kleptomanie geconstateerd te hebben als gevolg van spanningen. Hij was ervan overtuigd, dat haar toestand niet meer zo psychotisch is als voorheen en achtte haar ontoerekeningsvatbaar ten aanzien van de diefstallen. Het rechtbankvonnis moet ter kennis gebracht worden van het ministerie van Oorlog te Londen, dat B. waarschijnlijk nog voor een Britse krijgsraad zal dagen. De door de majoor aangevoerde shockte- rapie noemde de officier geforceerd. Hij achtte financiële moeilijkheden mede de bet aan de diefstallen. Overigens zei de officier de strafoplegging zo te willen be naderen, dat man en vrouw bij elkaar blijven. Hij wilde hen in staat stellen, nog voor Kerstmis in Engeland terug te ke ren. Deswege vorderde hij tegen beide verdachten drie maanden en veertien da gen met aftrek, zodat zij op 10 december vrij kunnen zijn. De raadsman, bracht, dank aan de offi cier voor de behandeling van de tragische zaak. Hij vroeg onmiddellijke invrijheidsstel- ling van zijn cliënten. De rechtbank be paalde daarop, dat de voorlopige hechte nis vandaag zal eindigen. Het echtpaar wordt dan het land uitgezet. De uitspraak volgt op 10 december. In een brandstoffenhandel aan de over kant van het IJ in Amsterdam heeft een onbekend gebleven man dinsdagavond een overval proberen te plegen op een 74- jarige bediende die op dat ogenblik alleen in het magazijn was. De magazijnbedien de verwachtte een zending goederen en opende de deur van de zaak. Plotseling sprong er een man naar voren, die hem met een moersleutel een klap op het hoofd gaf terwijl hij uitriep: je geld moet ik heb ben. De indringer trachtte daarna de ma gazijnbediende met een sjaal te wurgen, maar op dat ogenblik kwam een andere kantoorbediende de zaak binnen met de zending goederen. De overvaller vluchtte daarop een achter het magazijn gelegen keukentje binnen en zag later kans, in de duisternis te ontkomen. Dinsdagmiddag is de heer H. G. van Everdingen uit Den Haag, kolonel der rijkspolitie b.d., tijdens een jachtpartij in de omgeving van het Gelderse plaatsje Buren getroffen door een schot van een jachtgenoot wiens geweer afging toen hij over een afrastering klom. De heer van Everdingen overleed korte tijd later. Tegen de 29-jarige gehuwde vrouw uit Culemborg die beschuldigd wordt van moord op haar 20 maanden oude zoontje is voor de rechtbank te Utrecht vijf jaar met aftrek van voorarrest en onvoorwaar delijke ter beschikkingstelling geëist. Tijdens het vooronderzoek had de vrouw bekend dat zij op 16 april van dit jaar het kind opzettelijk in een badje met heet water had geduwd met de bedoeling het van het leven te beroven. Op de zitting trachtte zij aanvankelijk het misdrijf te ontkennen, maar toen de president haar vroeger afgelegde verklaringen voorlas, gaf zij het feit toe. Zij verklaarde, over spannen te zijn geweest door de slechte verhouding met haar man, die haar voort durend mishandelde. Om van hem te kun nen weglopen had zij gemeend zich van het kind te moeten ontdoen. Tijdens het misdrijf had zij de radio hard aangezet om te verhinderen dat bu ren het geschreeuw van het kind zouden horen. Tegen omwonenden had zij latei- verklaard, dat haai' zoontje in het koken de water was gevallen. Het psychiatrisch rapport stelde vast, dat de vrouw in aanzienlijke mate ver minderd toerekeningsvatbaar moet wor den geacht. Geadviseerd werd haar voorwaardelijk ter beschikking te stel len en een psychiatrische behandeling te doen ondergaan. De officier refereerde in zijn requistoir aan het tragische leven dat de vrouw ach ter de rug heeft. Zij koesterde een diep in gewortelde haat tegen haar man en had de weg van de minste weerstand gezocht om weg te komen. Hoewel hij de moord bewe zen achtte, meende hij rekening te moeten houden met de debiele persoonlijkheid van de verdachte, die zijns inziens gerui me tijd uit de maatschappij dient te wor den verwijderd. De raadsman was het met het psychia trisch rapport niet geheel eens. Hij ver zocht daarom, een aanvullend rapport te doen uitbrengen, subsidiair zijn cliënt een zo kort mogelijke straf met ter beschik kingstelling op te leggen. Uitspraak op 16 december. En daar stormden de jongens opgewekt naar bimien. Professor Azamir keek hen met grote ogen aan. Toen begon Madoef te vertellen, wat er allemaal gebeurd was. Hij wees op Mirza en zei, dat aan hem alles te danken was, omdat hij hem met zijn goede raad had geleid. „En dit is Izmur, de zoon van de Khalief!" zei Madoef. Azamir was zeer verheugd, dat deze gevonden was; nu wist hij, dat de Khalief te- vreden zou zijn124125 Advertentie Ba byderm- wieg je gevuld met artikelen voor Baby's huidje f 3.95 In een warenhuis te Dordrecht hebben inbrekers voor een waarde van 10.000 aan goederen gestolen. Zij maakten on der meer elf bontmantels en een grote hoeveelheid sieraden buit. De daders heb ben kans gezien het gebouw binnen te ko men door op het dak te klimmen en een ruit stuk te slaan. De inbraak was goed voorbereid. Blijkens het jaarverslag over 1957 van de Bond van op coöperatieve grondslag wer kende zuivelfabrieken in Noordholland, waarbij 28 fabrieken met 4966 veehouders als lid en 807 veehouders als leverancier zijn aangesloten, bedroeg de melkaanvoer in het bondsgebied 285. f42.000 kg (tegen 289.878.000 kg in 1956). Ongeveer een zesde deel daarvan werd als consumptiemelk en als consumptiemelkprodukten verkocht. De stijging van de melkprijzen had een ver laging van de afzet ten gevolge. Het vet gehalte van de melk bedroeg gemiddeld 3.8 percent. Het aandeel van de coöperatieve fabrieken in de totale kaasproduldie van Noordholland (26.192.390 kg) bedroeg 86,7 percent, t.w. 12.326.532 kg volvette kaas en 9.174.416 kg 40-plus kaas, in totaal 3,8 per cent meer dan in 1956. De reeds enige jaren geconstateerde verschuiving van de pro- duktie van 40-plus kaas naar vol vel te zette zich voort. De produktie van vol vel te kaas nam toe met tien percent, die van 40-plus daalde mei 3.9 percent. Van de gehele pro duktie is thans tweederde volvet. De boter- produktie was ongeveer 2.2 percent lager dan in 1956 en bedroeg 4.089.354 kg. dat is 73,6 percent van de provinciale produktie (5.620.086 kg). OFFENBURG (UPI)" De Westduitse leraar Ludwig Zind, die tot een jaar ge vangenis veroordeeld werd wegens het beledigen van de Joden, is via Marseille naar Argentinië gegaan. Zijn zoon, die te Innsbruck in Oostenrijk studeert heeft het openbaar ministerie meegedeeld dat zijn vader uit Argentinië een aanbod ont vangen had en erop ingegaan was. Zind's paspoort is weliswaar ingetrokken op be vel van het ministerie van Binnenlandse Zaken van Baden-Württemberg, maar hij kon met zijn gewone identiteitspapieren gemakkelijk naar aangrenzende landen gaan. Advertentie Advertentie Imperial 22 ct. Veritable 27 ct. Lovely 31 ct. Karei Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenl Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees- middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nog beter en helpen ook vaak dan, M BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaroi. (Verkort weergegeven) Aapjes I. Het bericht, dat er tijdens het transport met de „Garoet" van 700 aap jes, honderden zijn omgekomen, zal ve len van ons met deernis vervuld hebben. Zou het voor de overgebleven dieren en de pasgeboren aapjes wel zo gelukkig zijn, dat ze gespaard gebleven zijn? Zij dienen immers zo goed als zeker voor vivisectie doeleinden. Volgens officiële gegevens gaan jaarlijks 40 miljoen dieren aan vivi sectie ten gronde, waarvan 5 pet. aan me dische proeven. De rest wordt aan weten schappelijke en commerciële doeleinden opgeofferd. J. GAYMANS. Aapjes II. De dood van. honderden apen op de Garoet doet bij mij en zeker bij vele anderen de volgende vragen rijzen: Heeft de verzorging aan boord te wenser gelaten? Waarom moesten deze diertjes juist in dit koude jaargetijde worden ver voerd? Zelfs een leek weet dat zij hierte gen niet bestand zijn. Waarvoor zijn deze aapjes in een zo groot aantal bestemd? Waarheen zijn de dieren na aankomst overgebracht? H. S. OCKHORST 31. Ze zouden helemaal geen last hebben gekregen, als Joe Moss niet zo dom was geweest die ring aan dat meisje te geven, dat haar mond niet kon houden. Joe Moss werd hierdoor ingepikt, en de politie deed nog ernstige pogingen om de rest van het stel te vin den, dat met Moss nad samengewerkt. Doch zonder resultaat". „Dat wil zeggen, ze hielden een man aan, die ongetwijfeld zo nu en dan met Moss had samen gewerkt, maar er was geen bewijs te leveren, dat hij in dit speciale geval had meegedaan", zei Cheviot. Shanks grinnikte. „Wat ben je toch ongeduldig, Bur- man'n! Lees je bij detective-verhalen ook altijd het eind eerst?" „Ik lees nóóit detective-verhalen", zei Cheviot. „Ze staan volkomen buiten de werkelijkheid. „Goed", zei Shanks, „laten we doorgaan met Joe Moss. De man, die soms met Joe samenwerkt, is zijn broer Frank. Ze zijn géén tweelingen, naar ik heb ge hoord, maar toch lijken ze als twee druppels water op elkaar. Daardoor kan de één heel gemakkelijk voor de ander doorgaan.." „Dus je bedoelt tóch Pacock?" „Heel knap van je", zei Shanks. „Ik bedoel in ieder geval de man, die zichzelf Bill Brown noemde. Hij is dus aangehouden en naar Exeter overgebracht. Mor gen zal hij voorgeleid worden, beschuldigd van assi stentie bij een ontsnapping uit de gevangenis." Cheviot merkte enigszins verstrooid op: „Heel goed werk". „Wat minder goed is", vervolgde Shanks, „is dat wij allemaal niet het bewijs hebben dat zijn aanwezig heid op de heide op die bewuste dag iets te maken had met de ontsnapping van zijn broer. Natuurlijk zal hij ons een heleboel moeten uitleggen en daaruit zullen we natuurlijk wel conclusies kunnen trekken, maar hele maal waterdicht zal het niet zijn." „Daar zat ik ook al over te piekeren", zei Cheviot. „Het zou er natuurlijk heel anders uitzien, wanneer je kon aantonen, dat hij een week lang in het pension heeft gelogeerd met een valse baard, zich uitgevend voor de artiest Pacock." „Precies", zei Shanks. Vooruit kom mee, we zullen eens gaan horen, wat die Frank Moss te vertellen heeft". Ik kan geen ooggetuige-verslag geven van het onder houd op het politiebureau van Exeter, omdat noch Shanks, noch Cheviot het nodig scheen te vinden, dat ik erbij was. Met de baby kon ik dus gedurende twee uur in de auto zitten wachten... Cheviot vertelde me naderhand hoe het was verlo pen. Hij was met Shanks diens werkkamer binnenge gaan, welke heel comfortabel was ingericht. In te genstelling tot Cheviots opvatting, dat de kamer van een inspecteur van de recherche er streng en kaal moet uitzien, was dit vertrek allergenoeglijkst inge richt. Op het bureau van Shanks stond zelfs een foto van zijn vrouw en vijf kinderen en een vaas met bloemen. Cheviot had niet véél gelegenheid om zich te verba zen over deze z.i. overbodige gezelligheid. Een ogen blik later werd een man binnengeleid. „Hier is Frank Moss, meneer", zei de agent, die hem binnenbracht „Ga zitten, Moss", zei Shanks. „Je kent meneer Bur- mann, meen ik?" Cheviot deed zijn Dest de man te zien als Pacock. Hij trachtte zich voor te stellen, hoe hij eruit zou zien met een welige baard, die een groot deel van zijn gezicht bedekte. Maar het portret was niet be vredigend. Het zou kunnen, maar... 't was gemakke lijker hem te zien als Bill Brown. Maar toen hij begon te spreken, was er noch gelijkenis met het Cockney accent van Bill Brown, noch met de slome attractie ve manier van spreken van mijnheer Pacock! „Nee, ik ken meneer niet", antwoordde de man. „Begrijpt u, ik ontmoet zóveel mensen; misschien heb ik hem wel eens gezien, maar ik kan hem niet thuis brengen. Hoé is zijn naam? Barman...?" „De naam komt me bekend voor. Ergens in de buurt van Norwich, nietwaar?" Shanks lachte. „Nee, het is in de buurt van Dart moor. Wèl eens van Dartmoor gehoord, Moss?" „O ja, ik heb een goede ontwikkeling genoten. Is daar niet ergens een gevangenis in de buurt?" „Heel wat van je vriendjes zouden je er méér over kunnen vertellen. En je broer zou je het allerlaatste nieuws kunnen geven". „O ja? Als ik hem zie, zal ik hem ernaar vragen". „Waar is je broer?" „Joe? O, ik heb zo'n slecht geheugen... zijn adres wil me niet te binnen schieten". „We zullen er wel achter komen, als jij het ons niet kunt geven". „Dat is dus wel in orde. 't Is toch niet de Dart moor-gevangenis, is het wel?" „Hij was daar een week geleden nog. -Heb je hem kort geleden gezien?" „Hoe zou ik?" „Ik had zo'n idee, dat je hem niet alleen ontmoette, maar dat je ook van kleding met hem verwisselde, en dat hij een valse baard, die jij droeg, overnam." „Wat? Ik.een valse baard? Bestaat niet." „Luister eens, Moss," zei Shanks op iets scherpere toon, „je verspilt je tijd." „Hindert niet, inspecteur," antwoordde de man, ik heb momenteel toch niets bijzonders om handen." „Maar je verspilt ook mijn tijd. Wanneer werden je vingerafdrukken het laatst genomen? „Een jaar of zeven, acht geleden." „Het gebeurde een week geleden! In de Dart- mooi gevangenis, waar je heengebracht werd onder de naam Bill Brown. Het heeft geen zin dat te ont kennen, dat weet je heel goed. Als we het verhaal vandaar uit eens nagaan: je werd dus op de heide opgepikt door meneer Burmann, die je in zijn auto een lift gaf. De politie hield de auto aan. Toen.." Frank Moss grinnikte in de richting van Cheviot. „O, was het bij die gelegenheid? Ik dacht al, dat u me wel bekend voorkwam. Ik dacht, waar heb ik die kop meer gezien. Maar nu weet ik het. Ik kon u alleen niet plaatsen, nu komt alles weer bij mij bo ven." „Goed zo," zei Shanks, „dat is tenminste iets. Je geeft dus toe, dat je je uitgaf voor Bill Brown?" „Uitgaf is een wat groot woord, ik noemde die naam alleen tegenover die agent. Dat is een gewoonte van me, ik noem nooit mijn ware naam tegenover die lie den" „Wat voerde je uit op de heide van Dartmoor"? „Vraag 't hém," zei Moss, terwijl hij in Cheviots richting knikte. „Hij was zeer behulpzaam. Hij bood aan me af te zetten bij een boerderij, waar ik een baantje zou kun nen krijgen. Maar die politiemannetjes van u kwamen tussenbeide." (Wordt vervolgd) WOENSDAG 3 DECEMBER Stadsschouwburg: De Ned. Comedie met: ,,'n Tik van de zon", 20 uur. Frans Halsmuseum: De heer J. J. Vriend over moderne architectuur, 20 uur (V.U.), TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer, tot 22 uur. De Waag (Spaarne 29): Expositie Peter van den Braken, tot 16 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Expositie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje van het oerwoud". 14 j., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De Mau-Mau slaat toe", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De zwarte baretten", 14 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Dr. Corda", 18 j„ 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The High and the mighty", 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Thea ter: „Fanfare", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Revolverhelden", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Gedoemd te zwijgen" 14 j., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN „In het Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Haydn, 2122 uur. DONDERDAG 4 DECEMBER Stadsschouwburg: De Ned. Comedie met ,,'n Tik van de zon", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie uit aanwinsten van de collectie Regnault, 10—12.30 en 13.30—17 uur. „In 't Goede Uur": (Korte Houtstraat 1): Expositie Henk Broer, 1022 uur. „De Waag" (Spaarne): Expositie Peter van den Braken, 1116 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Ex positie Hans Wiesman, tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Frans Halstheater: „De Mau-Mau slaat toe" 18 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De zwarte baretten", 14 j., 14, 16 15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Het verloren continent", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The High and the Mighty", 14 h 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Revolverhelden", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Gedoemd te zwijgen" 14 j., 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Haydn, 21—22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4