VAN HOUTEN De Gaulle brengt vierde bezoek aan Algerije Firma W. HENDRIKS en Zonen verstopping De Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming Soustelle verklaart, dat de scheiding links-rechts" in betekenis inboet DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Televisie, radio, huishoudappar aten en koelkasten drinkgewoonten ANALYSTE WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 6 Viscount met bemanning verongelukt, 6 doden Joegoslavische bijval voor Russisch Berlijn-plan Maximum-snelheid voor bromfietsers 30 km Scheepvaart onze geheel gemoderniseerde en vergrote zaak chocoladeletters W van Delft Rechtsbijstand GEEF NU STADSSCHOUWB VRG „Potasch-Perlemoer en de Pekingees" r~ EEN CORRESPONDENT ERVAREN CHAUFFEUR ff PARIJS, (Reuter) Generaal De Gaul le is vanochtend per vliegtuig in Algerije aangekomen voor zijn vierde bezoek sinds hij in juni premier werd. Hij zal bij zijn rondreis door dit gebied, die hij maakt met het oog op zijn toekomstige Algerijn se politiek, door de militaire opperbevel hebber, en hoofd van het burgerlijk be stuur in Algerije, generaal Raoul Salan, worden vergezeld. Zondag keert hij naar Parijs terug. Men verwacht dat hij voor dien zal bekendmaken, dat het bestuur in Algerije weer in handen van burgers wordt gelegd. De minister van Voorlich ting, Jacques Soustelle. heeft, na een ka binetsvergadering medegedeeld dat beslo ten is de post van „inspecteur-generaal der Franse strijdkrachten" in het leven te roepen. Soustelle wilde niet zeggen, wie in deze functie zal worden benoemd. Men verwacht dat de nieuwe functie op korte termijn zal worden vervuld door generaal Salan. ALGIERS (Reuter) Kandidaten van vijf verslagen lijsten in Algerije hebben de geldigheid van de verkiezingen van zon dag bestreden. Zij menen dat er druk op de kiezers is uitgeoefend en dat er onre gelmatigheden bij de stemming zijn ge pleegd. Bij de prefectuur van Algiers heb ben aanhangers van verslagen kandidaten van het „Comité voor openbaar welzijn" een betoging gehouden, luid schreeuwend dat de verkiezingen „vervalst" waren. Ook in Oran hebben aanhangers van het comité betoogd. Aan de commissie voor toezicht op de verkiezingen is een verzoek overhandigd om de verkiezingen in de voorsteden van Algiers ongeldig te verkla ren. omdat er druk zou zijn uitgeoefend ten gunste van gematigde kandidaten. Socialistische kandiaten in het Algerijn se kiesdistrict Tlemcen hebben in een open brief aan De Gaulle geklaagd over „flagrante om-egelmatigheden", manoeu vres en druk van allerlei soort" tijdens de verkiezingen op het platteland. Volgens de brief staat het onomstotelijk vast dat er geen vrijheid van kiesrecht is gegeven. De vijf kandidaten zeggen dat zij zich uit eer bied voor de kieswet- en voor De Gaulle niet hebben teruggetrokken. Nationale eenheid PARIJS, (Reuter) Minister Soustelle de leider van de nieuwe gaullistische be weging, de „Unie voor de Nieuwe Repu- Amsterdam Gebrek aan affaire veroorzaakte op het Damrak in vrijwel alle sectoren lagere koersen, vergeleken bij die van de vorige dag. De gedachten gingen meer uit naai de aanstaande feestdagen, dan naar het zakendoen. Er vonden hier en daar enige verkopen plaats voor het vrijmaken van gelden. Omdat hiertegenover hoegenaamd geen vraag aanwezig was, leidde het ge ringe aanbod tot koersverliezen, die tame lijk gevoelig waren, maar geen juist beeld te zien gaven van de werkelijke tenden tie. Zo moesten aandelen Philips bij de opening op 404, door middenkoersaanbod, met een zevental punten verlies genoegen nemen. In het verdere beursverloop kwam in deze koers van de aandelen vrijwel geen verandering meer. Unilever liep terug van 4491-3 tot 448 en verloor ongeveer 7 pun ten. AKU daalde van 234 54 tot 232, min 5. KLM werd fractioneel lager geadvi seerd. Kon. Olie op f 188,30 ongeveer f 2,40 beneden de slotkoers van de vorige dag. De arbitrage liet grotendeels verstek gaan. De scheepvaarten noteerden wederom lager. Aandelen Scheepvaart Unie op 131, min 3, op de lagere winstcijfers. Het met spanning door de beurs tegemoet geziene jaarverslag van de KPM bracht voor de beurs niets nieuws. De koers van de aan delen lag ongeveer 1 punt lager. De overige scheepvaartwaarden noteerden 1 a 2 pun ten beneden maandag. In aandelen Van Ommeren kwam geen notering tot stand. De eerste verhandeldag van claims Van Ommeren kwam op een adviesprijs uit voor de claims van f 80 tot f 85 tegenover een theoretische waarde van f 96,25. Er zijn 52.000 claims met een tijdlimiet van zeven dagen. Dit bedrag is te groot en de termijn te kort. Hoe de uiteindelijke claim- prijs zal worden valt moeilijk te voorspel len. De emissie Van Ommeren wordt door de beurs gunstig beoordeeld. Van de cul tures was HVA bijna 2 punten lager. Op 1 december is te Addis Ababa opgericht de „H.V.A.-Ethiopia" (dochteronderneming van de H.V.A.). Het kapitaal bedraagt 22.400.000 Ethiopische dollars. Op de obligatiemarkt waren rentespaar- brieven 1957 tegen de gehele marktverhou ding in een half puntje hoger op 112. Aan delen Hollandse Beton Maatschappij wer den onveranderd op 250 geadviseerd. Het interim-dividend van 5 percent en de uit kering van de dividendreserve neerkomen de op 1,4 percent hadden op de koers van deze aandelen geen invloed. Prolongatie 3 54 percent. De staatsfondsen lagen ge makkelijk. (ANP) NEW YORK Het koersniveau was licht, dalend bij een geringere omzet. Verkopen tegen beursslot veroorzaakten dalingen van meer dan een dollar in de voornaamste staalwaarden. enkele chemie- en spoorwegfondsen en verscheidene vliegtuigbouwwaarden. Over de hele lijst waren flauwe én vaste plek ken. De daling in de staalwaarden kwam op een ogenblik dat het staalproduktie- schema werd verhoogd; er was geen ver klaring te vinden voor de daling, aldus beursdeskundigen. International Paper moest meer dan 2 dollar prijsgeven. Cle veland Electric Illuminating hielp met een winst van 2 dollar het gemiddelde van de openbare nutsbedrijven. Magma leidde de koperfondsen naar een lager niveau met een verlies van 3 dollar op laagste dag waarde. Freeport Sulphus en Zenith Radio daalden meer dan 2 dollar. Ook bij de tabaks- en elektronische fondsen waren flauwe plaatsen. Het industriegemiddelde kwam van 560,07 op 558,57; dat voor spoor wegen van 156,02 op 154,32 en dat voor openbare nutsbedrijven van 85,66 op 85,91. De omzet daalde van 3.800.000 tot 3.320.000 aandelen. Van de 1249 verhandelde fond sen sloten er 436 hoger en 600 lager. (UPI). bliek", (U.N.R.) heeft in een vraagge sprek verklaard dat de toekomstige presi dent vrijwel zeker De Gaulle „een re gering van nationale eenheid wenst, die voor een belangrijk deel uit niet-parlemen- tariërs zal bestaan". Soustelle zei dat het denkbeeld van „rechts tegenover links" steeds meer veld verliest, omdat „links" gevormd wordt door uiteenlopende ele menten. Allereerst de communisten, die zijns inziens echter links noch i-echts maar „oost" zijn. Vervolgens de nieuwe linkse groepering die een te verwaarlozen aantal stemmen kreeg en waarvan de invloed be perkt is tot „een kleine kring van de Parij- se bourgeoisie en een paar salons van de hogere kringen". Alleen de socialisten zou den met recht links kunnen worden ge noemd, als een groep die ijvert voor een politiek van sociale vooruitgang. In dit opzicht zou men evenwel met evenveel recht de U.N.R. links kunnen noemen. Positieve stap Gevraagd naar de waarde van de ver kiezingen in Algerije zei de minister: al leen al het. feit dat er in Algerije in rust en vrede verkiezingen konden worden ge houden (iets wat in 1956 onmogelijk zou zijn geweest), het feit. dat. de gehele vol wassen bevolking in een enkel kiescollege van mohammedanen en Europeanen, on der wie mohammedaanse vrouwen, stem de en het feit dat talloze mohammedanen zich, ondanks bedreigingen met moord van de zijde van het F.L.N. kandidaat hadden gesteld, bewijst de neergang van deze ter roristische organisatie en haar „rege ring". De verkiezingen in Algerije zijn te gelijk een revolutionaire daad en een po sitieve stap in de richting van een vreed zame oplossing van het Algerijnse vraag stuk, aldus Soustelle. De Gaulle heeft geweigerd de ontslag aanvragen te aanvaarden van de drie mi nisters van zijn regering, die zondag niet tot lid der nieuwe Franse nationale ver gadering zijn gekozen. Soustelle verklaar de dat de ministers van Arbeid, Handel en Industrie en Posterijen en Telegrafie, res pectievelijk Paul Bacon. Edouard Ramo- net en Eugène Thomas tot de vorming van een nieuw kabinet in functie zullen blij ven. Men verwacht, dat de nieuwe rege ring na de verkiezing van De Gaulle tot president der (vijfde) Franse republiek, later in deze maand, zal worden gevormd. CAMBERLEY (UPI) - Vlak bij een complex gebouwen van een sanatorium bij Camberley 45 km. ten zuiden van Lon den is een viermotorig passagiersvlieg tuig van het type Viscount met zes be manningsleden aan boord brandend neer gestort. Geen der inzittenden ontkwam aan de dood. Als door een wonder miste hqt. vljegtuig .het sanatorium en ontkwamen daardoor .tal van patiënten een-vreselijk lot.-, Het toestel was twaalf minuten tevoren voor een korte proefvlucht van London Airport opgestegen. Na een vlucht van nog geen tien minuten seinde de piloot aan London Airport, dat zijn machine hoogte verloor en onbestuurbaar werd. Hij vroeg het vliegveld alle voorzorgsmaatregelen te nemen. BELGRADO (Reuter) Het Joegoslavi sche blad „Politika" dat altijd de mening van de regering te Belgrado vertolkt, heeft zich uitgesproken voor de Russische voorstellen voor de toekomst van Berlijn: Kroesjtsjevs voorstellen vormen een be ginpunt voor een oplossing van het gehele Duitse probleem. Dit betekent echter niet, dat andere initiatieven en voorstellen ge negeerd moeten worden, aldus het blad. (AFP) Voor de vierde maal is Otto Grotewohl aangewezen als kandidaat voor het premierschap van Oost-Duitsland door het centrale comité van de Oostduitse So cialistische (communistisch) Eenheidspar tij in Oost-Berlijn. De herverkiezing van Grotewohl zal worden voorgesteld aan de nieuwe Volkskamer die vandaag, voor het eerst sedert de verkiezingen van 16 no vember, bijeenkomt. 3-3Nederl. 47 3 °/o Nedl 1962/64 Woningbouw 6 "/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam 56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Pref PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 UL 90'/i» 90VS 943/i„ 94 54 1091 s/ie 110 87 9554 95 96 54 96% 10454 232 K 232 354 353 183 54 182 332 332 185 182 295 295 403 54 402H 183 448 K 446 197 198 151 151 77254 770 f 188 f 187,— 183 182 67 67 104 103,— 151 152 15054 152 131 132 129 54 129 12654 126 54 f 131.30 f 131, 240 240 122 122 180 19954 199 54 182 5854 58 54 4954 4854 8554 85 48 54 4754 80 79 2354 23 Binnenkort zullen de bebouwde kom men, waarbinnen voor motorvoertuigen de maximum-snelheid van 50 km geldt, dui delijk worden afgebakend. Aan het begin van de bebouwde kommen zullen dan ronde witte borden moeten worden ge plaatst, die rood zijn omlijnd en waarop met zwarte cijfers 50 staat. Aan het eind van de bebouwde kommen komen ronde witte borden, waarop in grijs het getal 50 staat, met een zwarte diagonale streep er doorheen. Het betreffende artikel, dat in het Wegenverkeersreglement wordt opge nomen. zal binnenkort in het staatsblad worden gepubliceerd. Een ander artikel in het gewijzigde wegenverkeersreglement stelt de maxi mum-snelheid voor bromfietsen op 30 km Ook deze maatregel zal binnenkort in het staatsblad verschijnen. Zij zal een kalen dermaand na de publicatie in het staats blad van kracht worden, met een over gangstermijn van vijf jaar. Na deze vijf jaren, zullen bromfietsen, die harder dan 40 km kunnen rijden, niet meer als brom fiets worden beschouwd. Aagt.ekerk. 2 v. Aden n. Suez. Aardijk. 1 v. Jacksonville n. Tampa. Abbedijk. 2 v. Guayamas n. Cristobal. Abida, 2 150 m. o.z.o. Billiton n. Sydney Acila, verm. 2 v. Berre n. Larnaca. Adonis, 2 te Amsterdam n. West-Indië. Aegis, 2 v. Houston n. New Orleans. Alcor. 3 v. Rotterdam n. Bremen. Algol, 2 te Santos verwacht. Alioth, 1 200 m. z.z.o. Salvador n. Rio de Janeiro. Almdijk, 4 te Le Havre verwacht. Alphacca, 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ameland, 5 te Rotterdam verwacht. Amsteldiep, pass. 2 Fayal Azoren n. Mexico. Amstelmeer. 2 1100 in. w. Ierland n. Brake. Amstelpark. 2 200 m. o. Aden n. Vizagapatnam. Air.stelsluis, 2 77 m. o. Kp. Guardafui n. Madras Amstelstad, 2 op rede van Bahrein. Ar.nenkerk. 2 te Amsterdam. Arcndskerk, 2 180 m. w.z.w. Formosa n. Kobe. Avgos, 2 60 m. n.n.w. Finisterre n. Lissabon. Artemis. 3 te New Orleans. Asmidiske, 2 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Asterope. 3 te Hampton Roads. Bali, 2 300 m. w. Ceylon n. Belawan. Bintang. 2 te Panamacity verwacht v. Norfolk. Blitar, 2 te Genua v. Rotterdam. Bloemfontein, 3 te Kaapstad. Bonita, 2 te New York. Borneo, 2 132 m. o. Massawa n. Suez. Boskoop, 2 te Hamburg. Britsum, 1 Aden n .Singapore. Bussum. 2 110 m. w.z.w. Ouessant. n. Rastanura. Caltex Arnhem, 1 v. Rotterdam n. Sidon. C'altex Delft, 2 te Suez. Caltex Rotterdam. 2 175 m. n.w. Ras Al Hadd n. Camerounkust, 30 v. Winneba n. Duala. Camitia, 2 v. Calcutta n. Kaapstad. Casamance, 2 120 m. o.n.o. K. Villano n. Bordeaux. Castor, 1 te Georgetown n. Wageningen. Charis. 2 v. Fort Liberte n. Mobile. Cistula. 3 te Sydney. Clavella, 15 te Curasao verwacht. Concepcion, 30 40 m. o. Kp. Frio n. Ascunsion. Congokust, 2 te Bordeaux v. Amsterdam. Cradle of Liberty, 1 200 mijl z.o. Bermuda naar Philadelphia. Crania, 1 260 m. w.z.w. St.. Helena n. Curasao. Daphnis, 4 te Mobile verwacht. De Kerens. 2 v. Bushire n. Kuwait. Delft. pass. 2 Wight n. Antwerpen. Dordrecht., 2 415 m. w.n.w. Finisterre n. R'dam. Kernland, pass. 2 Ouessant n. Amsterdam. Kna, 9 te Curasao verwacht. Eos, 2 te Rotterdam n. Amsterdam. Esso Nederland, 2 55 m. z.o. Perim n. Suez. Etrema, 3 te Piraeus verwacht. Farmsum, 3 v. Savannah n. Le Havre. Fravizo, pass. 2 Lissabon n. Valencia. Friesland, pass. 2 Burlings n. Setubal. Friesland KRL. 2 te Kaapstad. Friesland SSM, 2 dw. Ile de Berlenga n. Setubal. Gaasterland. 2 v. Santos n. Pto. Alcgre. Gabonkust. 2 v. Lagos n. Takoradi. Garoet, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Graveland, 2 230 m. w.n.w. L. Palm. n. Rio de Jan. Croote Beer, 2 90 m. z.o. K. Leeuwin n. M'bourne. Groote Kerk, 2 v. Marseille n. Antwerpen. Hector. 3 te Alexandrië. Hecuba, pass. 2 Guadeloupe n. La Guaira, Helder. 3 v. Amsterdam n. Bremen. Helena, 2 v. Allborg n. Hamburg. Hera, 2 v. San Juan Del Sur n. Corinto. Hermes, 2 te Port Au Prince verwacht. Hersilia, 3 te San Juan Del Sur. Hilversum, 2 te Finnart. Hoogkerk, 2 te Mombasa verwacht v Aden. Hydra, 2 v. Amsterdam n. Zuid-Paciflc. Isis, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Ivoorkust, 2 te Pointe Noire. Jacob Verolme. 2 te Philadelphia. Jagersfontein, 2 420 m. n.w. Walvisbav n. L. Palm. Japara KRL. 1 50 m. z. Ras Madraka n. Ummsaid. Joseph Frering, 2 te Monrovia. Kabylia, 2 v. Curacao n. San Lorenzo. Kalinga. 2 te New York verwacht. Kalydon, 2 te Rotterdam verwacht. Karakorum. 2 110 m. n.n.w. Belawan n. Singapore. Karimata, 2 v. Alexandrië n. Port Said. Kellia, 9 te Curacao verwacht. Kennemerland. 2 v. Vitoria n. Salvador. Kerkedijk, 3 v. Philadelphia n. Baltimore. Kieldrecht, 3 te Madras. Kloosterdijk, 1 260 m. z.o. Bermuda n. Havana. Korovina, 2 v Miri n. Singapore. Kreeft, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Kylix, 5 te Curacao verwacht. Laertes, 3 te Liverpool. Leto. 2 120 m. n. Kp. Finisterre n. Dakar. Leuvekerk, 3 te Akaba. Lieve Vrouwekerk, 2 te Rotterdam. Lissekerk, 2 100 m z.w. Kp. Ouess. n. Duinkerken Loosdrecht, 2 rede Kharg eiland. Maasdam. 2 te Rotterdam verwacht. Maaslloyd, pass. 3 Gibraltar n. Marseille. Maetsuycker, pass. 2 Java n. Singapore. Maureen. 2 600 m. w. Landsend n. Londen. Meerkerk, pass. 2 Burlings n. Marseille. Mentor, 2 te Kp. Haitien verwacht. Mississippilloyd, 2 v. Mena n. Madras. Modjokerto. 2 350 m. z.z.o. Suez. Molcnkerk, 2 v Duinkerken n. Anarien. Montferland, 2 v. Amsterdam n. Las Palmas. Munttoren, 2 50 m. o. Kp. De Gata n. Eastham. Nness Commander, 2 58 m. z. Kreta n. Banias. Naess Lion, 3 72 m. o.n.o. Ras Fartak, n. Mena. Nanusa, pass. 2 Lissabon n. Amsterdam. Noordzee. 2 te Beira verwacht. Notos, 1 v. Izmir n. Volos. Nijkerk, 2 120 m. z.o. Aden n. Penang. Omala. 2 te Svolvaer. Ondina. 2 v. Balikpapan n. Bunju. Ootmarsum. 2 130 m. z. Fayal n. Houston. Oranje. 2 100 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Melbourne. Oranje Nassau, 3 te Trinidad. Orion, 2 te Algiers. Osiris, 3 te San Juan. Ossendrecht, 2 560 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Overijsel, pass. 2 Oran n. Marseille. Peperkust. 2 70 m. z. Lissabon n. Freetown Perna, 2 145 m. z.o. Abadan n. Colombo. Prins Alexander, 2 v. Leixoes n. Tel Aviv. Prins Frederik Willem, 3 te Le Havre verw. Prins Willem V, 2 165 m. z. Finisterre n. R'dam. Pi. Will. George Fred., 2 v. Montreal n. Le Havre. Provenierssingel. 2 te Hamburg verwacht. Purmerend. 2 te Berre verwacht v. Pt. De Bouc. Ridderkerk, 2 rede Colombo. Rita. 3 te Pladju verwacht v. Telokanson. Roggeveen, te Zanzibar. Salatiga, pass. 1 Kp. Canaveral n. New Orleans Ssnanah, 8 te Bassein verw. v. Singapore. Sarpedon, 2 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Scheldelloyd, pass. 3 Kp. St. Vincent n Pt Said Senegalkust, pass. 2 Kp. Palmas n. Abidjan. Sibajak. 2 v. Rotterdam n. Sydney via Panama. Sigli. 2 170 m. z.z.o. Bangkok n. Bangkok. Sioterdijk, 2 te Bremen verwacht. Solon, 2 te Jacksonville. Sommelsdijk, 4 te Antwerpen verwacht. Stad Arnhem. 2 v. Rotterdam n. Lulea. Smd Haarlem. 2 160 m. n.n.o. Finist. n. Gibraltar. OP DONDERDAG 4 DECEMBER 3 UUR N.M. HEROPENEN WIJ Naast onze reeds: bekende collectie technTsdhé artikelen brengen wij. thans ippk:.,ov Uw belangstelling zal door ons op hoge prijs worden gesteld. GED. OUDE GRACHT 116 TELEFOON 13110 Stukken beter - van A tot Z - in melk en puur. Verras gezin en vrienden met een royale letter van f 0.75, verras hen dubbel met een grote letter van f 1.50 I M/W grote letter f 2.- Stad Rotterdam, 2 100 m. n. Berlenga n. Gibraltar. Slad Schiedam, 2 40 m. w. Oporto n. Gibraltar. Stad Utrecht, 2 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 2 dw. Dover n. Genua. Stanvac Malacca. 1 v. Buatan n. Sungeigerong. Stanvac Talangakar, 2 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 3 te Bermuda eilanden. Statensihgel, pass. 2 Wight n. Rotterdam. Statue of Liberty, 1 1000 m. n.w. Kp. Verd. eil. naar Philadelphia. Stentor, 2 te Paramaribo. Steven, 2 te Almeria v. Cartagena. Straat Johore, 2 te Penang. Straat Magelhaen, 2 30 m. w. Lissabon n. P. Said. Sumatra, 2 te Bangkok v. Singapore. Sunetta, 2 te Balikpapan verwacht. Tabinta, 2 78 m. z. Finisterre n. Amsterdam. Tankhaven II, 2 50 m. w.z.w. Singapore n. Port Swcttenham. Tappanzee, 2 ten anker Outerbar. Tawali, 2 te Antwerpen v. Lissabon. Teucer, 2 te Djibouti verwacht v. Port Sudan. Theobaldius, 2 100 m. z. Formosa n. Yokkaichi. Tiba, 3 te Buenos Aires. Tiberius, 1 160 m. o.n.o. Horta n. Paramaribo. Trajanus. 1 375 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Triton, 2 te New York. Van der Hagen, 3 te Hongkong. Van Heemskerk. 2 v. Yokohama n. Kobe. Van Waerwijck, 2 te Mombasa. Vasum, 3 te Mena Al Ahmadi. Vlist, 2 te Rotterdam. Westland. 1 100 m. z. Vitoria n. Ilheos. Wieldrecht, 2 v Caripito n. New York. Woensdrecht. 2 v. Pto. La Cruz n. Buenos Aires. Woltersum, 3 v. Le Havre n. Amsterdam. IJssel. 3 v. Ceuta n. Antwerpen. Zsankerk, 2 25 m. r. Kreta n. Port. Said. Zeeland, 2 v. Djibouti te Port Sudan. Zuiderkruis 2 190 m. o.n.o. Diego Garcia n. Aden Zwijndrecht, 2 te Kaap Henri verw. n. Baltimore KLEINE VAART Bab T, t Kiel gepass. n. Ostrand. Elsa. 28 Kiel gepass. n. Karskaer. Bloemgracht. 1 te Helsinki. Brouwersgracht, 1 te Amsterdam. Boreas. 2 15 m. z.o. Kp. Palos n. Malaga. Inspect. Mellema, 2 10 m. n.o. N.hinder n..Malse» Joost, 1 v. Gefle te Zaandam. Kaap Falga, 29 Kiel gepass. n. Stockholm. Kaap St. Vincent, 28 v. Mantyluoto n. Zaandam Lucas Bols II. pass. 1 eil. Juist n. Amsterdam. Manto, 1 v. Valencia n. Alicante. Marianne, 2 v. Rouaan te Rotterdam verwacht Pavo, 1 10 m. w. Vinga n. Lynkoping. Phidias, 1 10 m. z.w. Villano n. Wicklow. Plato, 1 v. Bilbao n. Pasajes. Ponza, 30 v. Karskaer te Stocka. Quo Vadls, 2 15 m. w. Weser n. Londen. Thaletas, 2 140 m. o, Kp. Spartivento n. Piraeu» Tilly, 27 v. Sundsvall te Hudlksvall. SLEEPVAART Barentsz Zee. 3 110 m. z.w. Ouessant. Friesland. 1 150 m. z.o. Yokohama n. Maracaibo Hector. 30 te IJmuiden. Hudson, pass. 3 Calais n. IJmuiden. Schelde, 3 v. Hoek v. Holland n. Noordzee. Simson, 30 te IJmuiden. Tyne, 28 te Dover. Zeeland. 1 440 m. z.o. Kp. Race n. Khorramshar Heden overleed na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, mijn lieve man en onze zorgzame va der, behuwd- en groot- va-'— JOHANNES AS op de leeftijd van 69 jaar. „Zijn leven was dienen". C. As- van den Brom J. As L. As-Hanzon Loedy Hans Haarlem, 2 dec. 1958. Oranjestraat 41. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63, bezoe ken van 24 uur en des avonds van 7.308 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 6 december om 12.30 uur op de Noorderbegraafplaats. Geen bezoek aan huis Heden overleed na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, onze innig geliefde broer en onze beste zwager en oom JOHANNES AS op de leeftijd van 69 jaar. C. As-de Bruin B. Klok-As N. Klok H. Hermus-As J. W. Hermus Neven en nichten Heden overleed, geheel onverwacht. tot onze diepe droefheid, onze lieve man. vader, groot vader, schoonzoon en zwager. M. GEUTSKENS in de leeftijd van 59 jaar. Uit aller naam: M. Geutskens- de Jonge Th. Geutskens M. Geutskens- Langenberg Theo'tje. Haarlem. 2 dec. 1958. Rozenstraat 13 A rd. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 6 december a.s. om 12 uur op de Noorderbegraaf plaats aan de Vergierde- weg te Haarlem. Heden overleed tot onze grote droefheid mijn beste man. onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MAARTEN BOELLAARD op de leeftijd van 80 jaar. Uit aller naam: A. Boellaard. Halfweg. 2 dec. 1958. IJ weg 68. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63 te Haar lem. bezoeken van 24 u. en des av. van 7.308 u. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 6 december om 11.30 uur op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. Geen bloemen Orthop. chirurg Vrijdag 5 december GEEN SPREEKUUR Tandarts Ittmann Donderdag 4 en vrijdag 5 dec. GEEN SPREEKUUR Bur. Kraneveld, Zijlweg 21 geeft bijstand in iedere rechtszaak. Spr.u. van 9-5 en 's av. v. 7-8. Tel. 20707 3 prachtige romans in één luxueuze band Zat. 6 en zond. 7 december. 8 uur: „TONEELGEZ. JOH. KAART" Blijspel v G. M. Montague. Regie: Louis Bore], met Jóhan Boskamp, Johan Kaart, .Topie Tourniaire, Wilma v. Klaveren. Willem Faassen e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop v.a. donderdag 1015 uur. Telefonisch na 12 uur. Als men de naar de huiselijke kring ver plaatst, leren de kinderen al coholgebruik als iets schijn baar onscbuHiis kennen. U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de galtoe- voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de in gewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt. raken, dan zijn een paar CARTERS pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. Velleman koopt alles!!! Wat mooi en kostbaar is. zoals exclusieve meubelen antiek meubilair, kristal. Perz tapijten, curiosa, goud en zilver, kunstvoorwerpen, etc etc. U belt 14637 en ik kom bij UI Gratis taxatie Alleen gevestigd: ZIJLSTRA Al 62. Gevraagd: voor controle- en research- laboratorium; Diploma leer- ling-analyste (le gedeelte Ned, Chem. Ver.) gewenst. Leeftijd ca. 25 jaar. Tevens in staat leiding te geven. Keul en Sneltjes, Harmenjansweg 21. Tel. 17610. WAT LUXOR BREMGT IS ALTUD. GOED De rechter-commissaris in de faillissementen van de fa. H. Plantjé en Zn. van H. Plantje Donkere Spaarne 6 te Haar lem, en van H. H. W. Plarttjé Wagenweg 61 te Haarlem, heeft bepaald dat de schuld vorderingen uiterlijk 20 de cember 1958 moeten zijn in gediend bij de curator en dat de verificatievergadering zal worden gehouden op vrijdag 16 januari 1959 des voormid dags te 10 uur in het Paleis van Justitie, Jansstraat 81 te Haarlem. De curator: Mr. J. Spreij. Ged. Oude Gracht 65. H'lém. KENNISGEVING N.V-S.H. afd. Haarlem - Secr. Voorduinstr. 47 rd. - Tel. 55643 maakt bij deze bekend, dat het Cons. Bur. Dr. J. Rutgers- huis, Middenweg 143 en de middelendepots a.s. VRIJDAG AVOND 5 DEC. GESLOTEN ZULLEN ZIJN. HET BESTUUR THE OCEAN ACCIDENT GUARANTEE CORP LTD. Varia Verzekering Maatschappij, Oude Turf markt. 151 (Rokin), Amsterdam, vraagt voor haar Schade-afdeling voor W,A. schaden. Leeftijd 25 jaar. Zij, die reeds een dergelijke functie bekleed hebben, in de Engelse taal kunnen corresponderen en enige juridische kennis hebben, genieten de voorkeur. Brieven aan The Ocean, Schade-afdeling. Merkartikelenfabriek in de LEVENSMIDDELENBRANCHE vraagt voor haar depot te HAARLEM voor bestelwagen. Leeftijd 25 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlartgd salaris onder No. 9592 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6